Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kašel - alergie?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Kašel - alergie?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:07:56
Odpovědět s citátem

Já vím, že jsem s tím už otravná, ale zase bych se chtěla vrátit k staré dobré alergii - no moc dobré tedy ne. Už jsem několikrát psala, že přítel má alergii, která se mu projevuje rýmou, pálením očí a kašláním. Bere tedy Zyrtec a tak se mu rýma i oči uklidnily, ale kašel vůbec. Pak šel do práce a když nebyl v kontaktu s kočkou, tak ho přestali oči pálit a přestal smrkat, ale kašel je hroznej i mimo dům - je možný, aby se takhle projevovala alergie? On byl pryč opravdu celý den a stejně kašlal. Už jsme objednaní k alergoložce, která nám po telefonu řekla, že to takhle nepozná, tak aspoň ať do tý doby nezešílím úplně - jsem teď z toho pořád ve stresu - pokaždé když přítel zakašle, je to jako by mi někdo bral kočičku z náruče. Tak nemáte s tím někdo zkušenosti? Ať alespoň víme, na čem jsme.. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:19:41
Odpovědět s citátem

Kašel... ano... alergická reakce může být na cokoli... potraviny (kakao = čokoláda, některé druhy ovoce, oříšky,...), prací prášek, ve kterém perete prádlo... venkovní prach umocněný inverzí... cokoli...

Já osobně jsem kašlala několik let... postupně jsem omezila a vystopovala, že mi kašlání vyprovokují kosmetické přípravky (od zubních past po krémy), samozřejmě již zmiňované potraviny, čistící prostředky... Je toho opravdu dost...

Alergie se vyvíjí, můj otec "získal" alergii na seno a na oříšky v 50ti letech, předtím bez problémů. Já jsem taky nikdy problémy třeba s pracím práškem neměla, až dva roky zpátky (v 25ti letech).

Je jasné, že kočena mu, pokud na ni alergický je, taky moc nepřidá... každopádně, pokud to zvládá denně jedním Zyrtecem, je to pořád dobrý... Já když někam jedu, kde vím, že jsou kočky, dopuji se Zyrtecem čtyři dny dopředu a to se moc na kočeny neodvážím sáhnout a v tom prostředí jsem max. 4 až 5 hodiny. A cítím, že jsem tak tak na hraně spusti ten svůj kolotoč (rýma / kašel / dušení se).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Kašel - alergie?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:24:02
Odpovědět s citátem

Takže to, že když opustí místnost, kde je kočka i na delší dobu a kašel mu zůstane nic neznamená - stejně to je alergie? Protože alergoložka říkala, že to může být i nachlazení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:28:44
Odpovědět s citátem

Každopádně, je to asi jen cca tři týdny, nebo dva, co máte kočenu doma, jestli jsem správně koukala a počítala...

To je hodně brzo, na nějaké ukvapené závěry... Chce to delší dobu počkat, jestli na tom přítel není opravdu extra špatně, měly by se jeho reakce postupně zklidňovat... Každopádně dodržujte zásady alergika v domácnosti - když mi pošlete email do SZ, pošlu Vám více info, ale jsou celkem jasné - hodně větrat, uklízet (vysávat /vytírat), dbát na to, ať se nevýří prach... Popř. zkuste vysledovat, zda je tam opravdu alergie jen na kočenu, nebo je k tomu přidružená i další... A jak jsem psala, chce to trochu více času...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:30:34
Odpovědět s citátem

No tak to pozná nejlépe on sám, jestli je to alergie, nebo nachlazení... "Můj" alergický kašel je dusivý, jakobych nemohla popadnout dech, při kašli zčervenám a hodně mě alergický kašel oproti klasickému z nachlazení vysiluje, ale je možné, že se to u každého liší, těžko říct...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:34:17
Odpovědět s citátem

A ještě bych dodala vlastní zkušenost... v momentě, kdy cítím, že jsem nachlazená a mám podrážděný a citlivý krk z nachlazení, je pak alergický kašel daleko nepříjemnější a dráždivější...

Takže Váš partner může být lehce nachlazený a ještě ho k tomu zřejmě dráždí nějaký alergen...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Kašel - alergie?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:38:13
Odpovědět s citátem

No máme jí asi 14 dní a příteli se to projevilo asi třetí den, ale právě, že už je to hodně špatné - chtěli jsme počkat, zda to nepřejde samo, ale přítel neuvěřitelně kašle a je z toho úplně vyřízenej -a jak píšete - hrozně unavenej, takže to nejspíš bude alergický kašel. Ach jo, jinak jsme vše zavedli a snažíme se s tím bojovat jak to jde - uklidila jsem celý byt, kočka už nesmí do postele, větráme, objednali jsme Petal Clean, ale takhle by to už dál nešlo, přítel to už déle nevydrží, ale opravdu nevím, co budu dělat, jestli bude muset kočička pryč. Ještě vkládáme všechny naděje na ty vakcíny, jak už jsem v jiném tématu zmiňovala,ale to je běh na dlouhou trať Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 23:41:34
Odpovědět s citátem

No jo, alergie je nepříjemná... nejhorší je, že hodně vysiluje, vše ostatní se dá zvládnout...
Zkuste ještě chvíli počkat... budu držet pěsti ať to zvládnete...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 18:11:51
Odpovědět s citátem

Doporučuji koupit čističku vzduchu je to fakt skvělá věc. Já i dcera jsme alergici a astmatici. Koček máme sedm. Když byly tři, bylo vše v pohodě, když přibyla další už se začalo projevovat zhoršené dýchání, sýpání a tak jsem okamžitě objednala čističky a je v celku po problému. K tomu bereme denně zodac. Dcera s kočkou spí denně v posteli a je to v pohodě. Zkuste čističku a ještě chvilku počkat ono si tělo po čase zvykne. Držím pěstičky aby vše dobře dopadlo a čičinka nemusela měnit domov. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top