Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

FIP - očkování. Ano či ne?

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: FIP - očkování. Ano či ne?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2009 15:13:16
Odpovědět s citátem

Ahojík, tak jsem tu zase s dotazem. Dnes jsem byla přeočkovat svou Ragdollí holčičku Kiki a po poradě s vetem nám chybí už jen očkování do nosíku na FIP. Někteří chovatelé říkají, že je to zbytečné, ale vet. mi to dnes vysvětlil takto:
Kočka testovaná na FIP s negativním testem je vhodná pro naočkování a pak je chráněná při pravidelném přeočkování celý život. Pokud je kočka testovaná na FIP s pozitivním výsledkem na protilátky nemusí mít nutně FIP, ale může mít jiný virus, který také aktivuje stejné protilátky jako FIP.(omlouvám se, jméno viru jsem zasklila).
Pokud je tedy kočka na protilátky pozitivní a naočkuje se, tak se pak nikdy neví, má li protilátky na FIP nebo druhý virus. Což je blbé.
Moje kočenka je ale negativní, tak má u ní očkování smysl, páč protilátky po očkování budou prokazatelně na FIP.
Co vy na to?
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: FIP - očkování. Ano či ne?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2009 16:03:40
Odpovědět s citátem

Jen bych opravila některé "špatné formule".

Nejedná se o očkování proti FIP, ale pouze proti koronavirům. Bohužel očkování proti FIP NEEXISTUJE! Pokud by opravdu existovalo, spadl by mnoha vetům i chovatelům kámen ze srdce.
To stejné se týká i diagnostiky FIP - ta je opravdu dost složitá a zakládá se jak na klinických příznacích, tak na mnoha testech (biochemie, přímý průkaz koronavirů v krvi a tekutině apod).
Vám zřejmě vet udělal před vakcinací test pouze na detekci protilátek proti koronavirům.

DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2009 16:15:12
Odpovědět s citátem

Na výslednu testu z laboratoře je uvedeno:

FIP - negativní....

Jsem z toho jelen. Sad
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2009 19:14:50
Odpovědět s citátem

FIP negativní samozřejmě je. Pokud by kočka byla FIP pozitivní, byl by to průšvih. FIP je označení samotného onemocnění.

Testy spočívají v detekci původce tohoto onemocnění, jímž jsou koronaviry. A testuje se jejich přítomnost v organismu. Nicméně ani pokud je test na koronaviry pozitivní, není to žádná tragédie. Stejně tak negativní test na koronaviry neznamená, že kočka je 100% ušetřená FIPky (do kontaktu s koronaviry lze přijít v podstatě kdykoliv).

Test na FIP je v podstatě jen stručné označení, o co jde, nicméně je nepřesné.

FIP je poměrně zvláštní onemocnění a stejně tak testy musí člověk krapet zkoumat, než zjistí, že testy a očkování jsou v podstatě k ničemu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2009 10:45:04
Odpovědět s citátem

Nepíšete, jak je kočka stará a zda chodí ven. FIP většinou postihuje mladé jedince do 2 let. Očkování má pouze asi 30 procentní účinnost proti koronavirům, které taky nemusí FIP způsobit. Pokud je kočička pouze bytová, tak bych osobně proti koronavirům neočkovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2009 21:43:08
Odpovědět s citátem

Kaba: Kočenka má půl roku a ven nechodí. Chystáme se ale na výstavy a já bych jí chtěla co nejlépe ochránit. Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 21:39:55
Odpovědět s citátem

Podle zahraničních článků, které jsem na netu v posledních letech o FIP našla, se očkování proti FIP už delší dobu nedoporučuje. Jeho účinnost je nízká a vedlejší negativní účinky převažují nad přínosem.
V r. 2006 vydalo 27 veterinárních škol v severní Americe doporučení, jak vakcinovat kočky. O FIP píší toto:
Kontroverzní vakcína. Většina koťat se infikuje FIP v prvních 3 měsících života. Vakcina je určena pro kočky od 16 týdnů stáří. Všech 27 veterinárních škol nedoporučuje tuto vakcínu.

Jedno upřesnění: FIP se vyvíjí z coronavirů mutací. Enterokoronaviry jsou infekční, avšak teprve po jejich mutaci se vyvíjí FIP. FIP samotný již nakažlivý není.

Nejnovější poznatky o FIP najdete v anglicky psaném článku na adrese

[url]http://www.cfa.org/articles/health/FIP.html [/url]. Jesli si neporadíte s angličtinou sama, dejte si tuto adresu do vyhledávače GOOGLE. Ten nabídne i překlad stránky. Sice není dokonalý, ale na základní pochopení situace by měl stačit.

Dagmar
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 20:59:30
Odpovědět s citátem

Dagmar: děkuji moc za info. Očkovat jsem nedala a přepošlu to vetovi Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2010 9:18:05
Odpovědět s citátem

Já řeším to samé dilema s tím rozdílem, že kočička přes léto bude s námi často na chatě a bude chodit ven. Je jí rok a půl. Včera jsme byli u veterinářky, která na mě ale neudělala nejlepší dojem, přišla mi zmatená a že tomu moc nerozumí. Na druhou stranu řikala, že se Fipka - kor v Praze od kud jsme, hrozně rozmáhá a že má měsíčně 4 kočky nemocné a že nám rozhodně doporučuje očkovat, tak nevím. Na jednu stranu je to hodně peněz ( což je to nejmenší, samozřejmě jde na prvním místě o zdraví) a navíc to podle některých kočičce i může ublížit a je to jen z 30 % účinné. Na druhou stranu bych byla ráda, kdyby kočička byla alespoň trochu chráněná proti téhle hrozné nemoci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2010 9:39:43
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Včera jsme byli u veterinářky, která na mě ale neudělala nejlepší dojem, přišla mi zmatená a že tomu moc nerozumí. Na druhou stranu řikala, že se Fipka - kor v Praze od kud jsme, hrozně rozmáhá a že má měsíčně 4 kočky nemocné a že nám rozhodně doporučuje očkovat, tak nevím.


O FIP mám článek na svých stránkách http://cattery.cz/destepaws/fip.htm, přečtěte si ho i s odkazem na nejnovější poznatky - tam najdete užitečné informace i s odkazy, odkud jsem informace čerpala. Zjistilo se, že je FIP dědičná a na vývoji tohoto onemocnění se podílí min. z 50 %. Obávám se, že to mnoho veterinářů vůbec neví. Nejsou specializovaní jen na kočky a všechno vědět nemohou.

Jestli Vaše kočky pocházejí z linií, kde se FIP vyskytla, je očkování trošku na zvážení. Ale i tak bych své kočky vzhledem k malé účinnosti vakcíny očkovat nenechala. Konečné rozhodnutí je na Vás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2010 9:58:43
Odpovědět s citátem

Moc děkuji, také asi nenechám. Nebudu ji zbytečně vystavovat nepříznivým účinkům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2010 16:39:40
Odpovědět s citátem

Já bych neočkovala nic co není bezpodmínečně nutné a to očkování alespoň pár let prověřené-očkování na FIP bych zatím viděla jen jako lobby farmaceuťáků.
Víc mne trápí vzteklina,u nás se to roky nevyskytlo a na těch pitomých výstavách to u kočin pořád chtějí:-(A to je přitom známo,že riziko postvakcinačního sarkomu je právě u vztekliny velké.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2011 14:21:39
Odpovědět s citátem

Dagmar2 napsal:
turrik napsal:
Včera jsme byli u veterinářky, která na mě ale neudělala nejlepší dojem, přišla mi zmatená a že tomu moc nerozumí. Na druhou stranu řikala, že se Fipka - kor v Praze od kud jsme, hrozně rozmáhá a že má měsíčně 4 kočky nemocné a že nám rozhodně doporučuje očkovat, tak nevím.


O FIP mám článek na svých stránkách http://cattery.cz/destepaws/fip.htm, přečtěte si ho i s odkazem na nejnovější poznatky - tam najdete užitečné informace i s odkazy, odkud jsem informace čerpala. Zjistilo se, že je FIP dědičná a na vývoji tohoto onemocnění se podílí min. z 50 %. Obávám se, že to mnoho veterinářů vůbec neví. Nejsou specializovaní jen na kočky a všechno vědět nemohou.

Jestli Vaše kočky pocházejí z linií, kde se FIP vyskytla, je očkování trošku na zvážení. Ale i tak bych své kočky vzhledem k malé účinnosti vakcíny očkovat nenechala. Konečné rozhodnutí je na Vás.



Chtěla bych se zeptat, jako zasvěcenou v této oblasti a jako začátečník Smile
Je to pár dní, co mi veterinářka říkala, že je nová vakcína pro FIP s učiností 90% ? Název bohužel nevím.
Začínám, takže sbírám veškeré informace a pro a proti. Jelikož máme více koček a vystavujeme - váš článek se chystám přečíst - chtěla bych vědět, zda máte nějaké nové info o této vakcíně?
Pokud by měla jedna z mých koček FIP je možno nakazit ostatní? Nebo se nakazit někde jinde? (výstavy,vet, atd)?
Je to dědičná záležitost?
Vet mi říkal, že lze zjistit FIP při odběru tekutin z dutiny břišní?

Děkuji za odpovědi, snad jich není mnoho Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: FIP - očkování. Ano či ne?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2011 16:02:53
Odpovědět s citátem

nám vet. očkování nedoporučil,slabá učinost proti nákaze i test muže bít zkreslený má se opakovat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top