Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Je moje kočka vybíravá v jídle?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Je moje kočka vybíravá v jídle?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 14:24:01
Odpovědět s citátem

Mám dotaz, chovám prvně britskou kočku, má devět měsíců. Včera jsem ji vážila, a má 3kg. Zdá se mi to být málo. V jídle je vybíravá, snažím se jí podstrojovat, dříve mi jedla i kapsičky, dnes je jenom na granulích. Nesní toho moc. Stačí jí k potravě pouze ty granule? Jak ji donutit, aby jedla i ty kapsičky (konzervy)? Hodně spí, málo jí. Také mívá po ránu zakysaná očka, zkoušela jsem od vet.i antibiotika v kapkách, i mast a na chvíli byl pokoj, nyní se jí to dělá v očích zase. Prosím o radu, co dělat a jak ji přinutit více jíst. Děkuji. Dáša
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Je moje kočka vybíravá v jídle?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 16:22:46
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Mám dotaz, chovám prvně britskou kočku, má devět měsíců. Včera jsem ji vážila, a má 3kg. Zdá se mi to být málo. V jídle je vybíravá, snažím se jí podstrojovat, dříve mi jedla i kapsičky, dnes je jenom na granulích. Nesní toho moc. Stačí jí k potravě pouze ty granule? Jak ji donutit, aby jedla i ty kapsičky (konzervy)? Hodně spí, málo jí. Také mívá po ránu zakysaná očka, zkoušela jsem od vet.i antibiotika v kapkách, i mast a na chvíli byl pokoj, nyní se jí to dělá v očích zase. Prosím o radu, co dělat a jak ji přinutit více jíst. Děkuji. Dáša


No to je dost divné, že de facto odrostlé kotě málo jí a hodně spí. Jak čůrá-nemá s tím problémy? I ty oči nasvědčují tomu, že to u ní nebude vybíravost v jídle, ale spíš nějaký zdravotní problém. Mimochodem, "zakysaná očka" - co to jako má být-to jsem nikdy neslyšela..?

Odebrala bych jí moč a nechala ji vyšetřit, kočku bych nechala prohlídnout, jestli je v pořádku.

Jinak bych vyzkoušela i jiné jídlo-jogurt bílý i ovocný, tučný tvaroh s trochou žloutku, vařenou rybu, kysanou smetanu, lučinu, pribiňáka, různé druhy masa syrové i vařené, kousek sýra měkkého i tvrdého-samozřejmě postupně a jen po troškách, třeba by se něco našlo, co jí bude chutnat. Jinak pro vaše uklidnění-pokud by byla jen na KVALITNÍCH granulích, nic se neděje-za předpokladu, že dostatečně pije. Můj devon je taky granulkožrout, ostatního si jen sem-tam zobne, někdy ani to ne, a neřeším to. Jen mu kupuji dobré granule. A druhý kocour je na granulích pořád, musí granule na ledviny, a jak dobře na nich prosperuje. Granule jsou v pohodě, nebojte se toho.

Ty tři kila na britku mi přijdou trochu méně, ale ještě pořád roste, ještě může přibrat. I kdyby byla drobnější a čiperná, zdravá, tak je to přece jedno-my lidi jsme taky každý jiný. Můj devon je též drobný, v dospělosti má jen 2,7-2,8 kg, víc na něj nedostanu, protože je strašně akční a není žádný velký jedlík, nemá čas se pořádně nadlábnout, protože se někde pořád něco děje, u čeho rozhodně nesmí chybět. taky mě to nejdřív štvalo, chtěla jsem do něj dostat víc jídla za každou cenu, ale pak jsem se na to vybodla-důležité je, že je zdravý, čiperný (až moc), hravý a bleskurychlý. Pokud se ukáže, že je kočička zdravá, její váhu přestaňte řešit. Holt budete mít drobnější kočičku.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 19:09:25
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Tatianou že je nutné nechat kočičku vyšetřit a že pokud baští kvalitní granule(značky Royal Canin, Hills, Brit Care, Eukanuba NE Whiskas, Kitty cat atd.), tak jí k životu stačí. Jinak co se týče tělesných rozměrů, tak bych se spíš orientovala na celkovou kondici a vzhled(Má hezkou srst? Nepůsobí vychrtle? Nebo je spíš jenom celkově drobnější? Jaké má bobky?), než na kilogramy, ikdyž uznávám, že 3 kg na 9 měsíců starou britku je trochu málo. Je s PP? Ale to, že tak mladé zvíře hodně spí, svědčí o nějakém problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: K těm zakysaným očkám u kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2009 21:05:20
Odpovědět s citátem

Jestli vám nepomáhají kapky do očí, zřejmě je problém jinde. I u člověka se odpadní látky z těla vylučují různě, to znamená nejen potem, ale též "ospalkami(! )v očích. Vaše kotě něco v sobě řeší, s něčím trochu bojuje, ale poradí si samo. Chce to jen podpořit jeho imunitu - zdravou stravou. Maso, játra ,trošku vařené zeleninky přimíchané v něčem dobrém jí ruzhodně pomůže. Zastávám názor, že "jen " granule kočce pro její zdravý vývin nastačí. Siroveho, přemraženého masa se nebojte, kočky "jsou na to stavěné!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 13:37:06
Odpovědět s citátem

Také bych se samozřejmě snažila nejdříve vyloučit zdravotní problém, jak radí i ostatní. Ale jinak má kočka (tříletá britka) je též hodně štíhlá, kromě granulí neuznává skoro nic (průběžně se jí podbízím různýma kapsičkama, masem syrovým i vařeným, pamlskama atd, ale víceméně neúspěšně - z kapsiček např. vylizuje jen šťávu). Granule má Hills, jsou jí neustále k dispozici, ona ďobne tu a tam a pětikilový pytel vydrží na pět a půl měsíce. Zdravá je určitě, prošla i výstavou. Každý má prostě k jídlu jiný vztah. Také je hodně klidná a povětšinu dne odpočívá nebo spí, nicméně koťata bývají samozřejmě aktivnější. Když jí provokujete ke hře, reaguje?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Vybíravá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 17:39:02
Odpovědět s citátem

Když máme našeho miláčka moc rádi, často si děláme starosti s věcmi, které jsou nepodstatné. Můj, teď 4 letý, kocour se mě pěkně s jídlem nazlobil! Stále mi připadal moc dlouhý, moc hubený,moc vybíravý. Až jsem to přestala řešit, dávala mu to, co má rád, sem tam něco nového, najednou mi připadal normální. U koček, stejně jako u lidí najdete otesánky, hubeňoury,nebo ty s ideální váhou. Radím se zaměřit víc na to, jak je Váš miláček roztomilý,jak si dovede s Vámi hrát, mazlit se, jak nádherně vypadá při spinkáni, jaká má nádherná kukadla... atd.Věnujte své pozorování těmto věcem víc, než tomu, co má z misky ujedeno a co ne.
Twisted Evil Kočiky určitě hladem nepojdou,věřte mi. Mám malou artistku britskou červenou, co ta se naskáče, nadovádí,nalítá po bytě. A papá jak vrabčáček. Všeho, co dostane si jen tak zobne. Jen jednou mě" gurmánsky "překvapila a to, když spořádala celý povrch vychládajícího piškotu, odloženého na balkoně. A se spaním je to podobné, jako s jezením.I my lidé jsme spáči anebo takoví, kterým stačí pár hodin.....Přeji Vám hodně radosti s kočičkou a nepitvejte tak moc, kolik sní a kolik naspí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top