Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Speciálka Sphynxů Pyramida březen 2009


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: výstava Praha
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 8:46:11
Odpovědět s citátem

Výstava Praha
Ahojky, tak mi konečně přiletěla ta moje nová vytoužená kočička a zrovna se koná speciálka naháčků v Praze v Pyramidě, takže ji tam jedu v neděli 22.3.2009 předvést. Kdokoliv z vás se přijde podívat na výstavu, tak se zastavte ráda vás poznám osobně.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 9:04:30
Odpovědět s citátem

Tak to je skvělá zpráva Radko, princezna už je konečně u vás doma!

Jestli to bude možné, moc ráda přijedu, budu taková "kotrola z Moravy" Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: výstava Praha
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 18:03:17
Odpovědět s citátem

Ahoj Radko! To je super, gratuluju k nove holcicce. Ja bych mela byt 21.3. v Praze,to by bylo super, kdyby se mi to nejak povedlo se zdrzet,rada bych vas taky videla/poznala osobne Smile Uvidime,jestli to klapne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: výstava Praha
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2009 13:24:02
Odpovědět s citátem

od kolika je ta vystava v te Pyramide? a kde presne, vim,kde Pyramida je,ale nikdy jsem tam nesla kolem ani pesky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: výstava v pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2009 14:26:35
Odpovědět s citátem

Výstava je v hotelu Pyramida v Praze 6 ve dnech 21.-22. 3., přičemž 22. 3. je to se spec. na nahatky. Více na stránkách http://www.1ok.cz/ , která to pořádá.
Ale jak tak koukám na jejich stránky, je už plno. Já mám zkušenost, že když se na výstavu hlásím na poslední chvíli a u mají plno, tak je požádám, aby se mi ozvali pokud se někdo odhlásí a většinou to vyjde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: výstava v pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2009 19:34:09
Odpovědět s citátem

Dekuju za info. Vlastne uz jsem tyhle stranky taky objevila. Ale nechci tam jit vystavovat, jen se podivat,jestli to vyjde Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: výstava v pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2009 21:52:28
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Dekuju za info. Vlastne uz jsem tyhle stranky taky objevila. Ale nechci tam jit vystavovat, jen se podivat,jestli to vyjde Wink


Taky nebudu vystavovat, ale podívat se tam chci. Třeba tam osobně poznám některé "nicky" zde z MK, jako jsem se v Plzni seznámila na výstavě s Nerou a jejími nádhernými doňáky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: výstava v pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 22:03:39
Odpovědět s citátem

Tak jsem Pyramidu ze vseho "zaspala" a pekne me to stve -byla jsem odhodlana tam jit,ale po nocni navsteve prazskych klubu jsme se probudili v poledne a nestihla bych bus domu, tak muj plan navstivit vystavu ztroskotal Crying or Very sad Kolik se vas tam seslo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 1:44:17
Odpovědět s citátem

Shodou okolností jsem tady přes víkend měla na návštěvě chovatelku Sphynxů paní Briggs z Anglie. Dnes odpoledne odlétala z Ruzyně, takže výstava byla úplně přesně načasovaná abychom se před odletem stihly podívat. Musím říct že jsme obě prošly okolo klecí se Sphynxy vesměs zděšené a zklamané. Sad Sphynxové malého vzrůstu (jeden z vystavovaných ročních kocourků byl asi tak velký jako moje 4 až 5ti měsíční koťata). Dlouhá válcovitá těla, špatně posazené uši (úzké, malé, a/nebo zašpičatělé, posazení ve špatném úhlu, nebo naopak velké úzké a nízko posazené...), křehké kosti a typ spíše jako nahatí Kornyšové. Žádná kulatá bříška, vrásky nikde... Profily- stop a brada...hrůza Embarassed Většina Sphynxů měla nadměrné množství chlupů. Pominu PP vystavovaných koček.
To, jací Sphynxové se v poslední době odchovávají je prostě tragédie. Crying or Very sad Často se to probírá na mezinárodním fóru a dnešní zážitek to opět potvrdil. Je smutné, že místo toho, aby se odchovy neustále zlepšovaly, jsou horší a horší. Vytratil se typ, velikost, tělesná konstituce, nahatost se nezlepšuje, kde jsou vrásky?...
Chovatelé jdou po modrých očích a barvách a do chovu pustí cokoliv, hlavně že dostanou zaplaceno Wink
Další, co nás zarazilo byla přípravenost Sphynxů. V sále bylo, pravda, přetopeno, takže se i naháči více potili a mastili, ale celkově na mne působili ušmudlaně a zanedbaně.
Pevně doufám, že až příště bude speciálka Sphynxů, uvidím nějaké zlepšení. To, co jsme viděli dnes, byla tak z 90% kvalita na mazlíky. Do chovu bych dala tak maximálně 2 kočky ze všech přítomných 12 Sphynxů Confused .
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 9:58:19
Odpovědět s citátem

Karolíno, nejsem na spynxe odborník jako vy, jen jejich milovník, byla jsem se na výstavě podívat a máte pravdu asi v mnoha věcech, kočky byly vesměs dost malého vzrůstu, hlavně kocouři, ale osrstění? Většina jich byla dokonale nahatá, aspoň co jsem viděla já. V tom ostatním s vámi polemizovat nemůžu, to bych si naběhla, nevyjadřuju se k věcem, kterým nerozumím.

Mě z pohledu laika se sphynxíci líbili skoro všichni, jako mazlíci musí být úžasní. Ale to jsou všichni. Po chovatelské stránce tomu nerozumím, nechovám spynxe a chovat nemíním, Adamíška mám pro potěchu srdíčka.

Tome, tobě moc gratuluju k výstavním úspěchům! A Andree, resp. dcerce taky.

Doufám, že se podaří to setkání sphynxomilů uspořádat a že se nás pár skutečně sejde.

Jsem moc ráda, že jsem na výstavě byla a osobně se seznámila s několika "nicky" z MK. Byly tam nádherné kočičky, ale já stejně měla oči jen pro sphynxíky Wink . Hledala jsem devon-rexe, ten tam ale bohužel v neděli nebyl ani jeden, jen jediný cornish-rex.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: výstava Pyramida
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 11:46:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ani nevím co mám napsat, protože paní Karolína to napsala naprosto přesně. Opravdu byla k vidění zvířata co nemají v chovu co dělat Crying or Very sad Jinak jsem ráda, že jsem osobně poznala Radku Kašparovou a její novou kočičku Jungle i ostatní přítomné. Jen jsem byla nemile překvapena, že pokud si člověk zaplatí kontrolní třídu a myslí si, že se dopátrá barvy, tak to je omyl. Verdikt všech pěti porotců na Cleovu barvu, byl čokoláda, ale bylo mě doporučeno raději před otevřenou třídou jít raději znova do kontrolní. Pak jsem požádala paní Karolínu, aby se na Clea mrkla a čokoláda to není ani náhodou. Věřím jí, protože ona ví o čem mluví. každopádně testy budou udělány. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: výstava Pyramida
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 12:32:42
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Dobrý den, ani nevím co mám napsat, protože paní Karolína to napsala naprosto přesně. Opravdu byla k vidění zvířata co nemají v chovu co dělat Crying or Very sad Jinak jsem ráda, že jsem osobně poznala Radku Kašparovou a její novou kočičku Jungle i ostatní přítomné. Jen jsem byla nemile překvapena, že pokud si člověk zaplatí kontrolní třídu a myslí si, že se dopátrá barvy, tak to je omyl. Verdikt všech pěti porotců na Cleovu barvu, byl čokoláda, ale bylo mě doporučeno raději před otevřenou třídou jít raději znova do kontrolní. Pak jsem požádala paní Karolínu, aby se na Clea mrkla a čokoláda to není ani náhodou. Věřím jí, protože ona ví o čem mluví. každopádně testy budou udělány. Wink


Kateřino, ráda jsem Vás poznala. Ještě jsem se nezeptala, když se Cleo narodil, jakou měl barvu. Jestli byl bezbarvý nebo světlounký. Jak jsem řekla, přikláním se k "seal sepia" tedy černá s barmskou depigmentací. Pokud by s narodil bílý, mohl by být hodně tmavý mink se špatně vybarvenýma očima. Ale spíše bych tipla seal sepia. Uvidíte co testy. Kam budete posílat? Ne všechny laboratoře mají důvěryhodný výsledek, má známá z Belgie posílala pro kontrolu do dvou laboratoří a vyšel rozdílný výsledek. Stále se chovatelé shodují, že UC Davis je nejlepší.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: výstava Praha
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 13:13:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, Karolíno.
Byla mě doporučena v USA, ale pokud máte opravdu ověřenou nějakou někde jinde, ráda dám na vás. Cleo , když se narodil byl podle fotek skoro černej, ale postupem času světlal. Sama , když jsem s chovatelkou byla v kontaktu, tak jsem byla moc překvapená, když poslala jeho rodokmen a tam stálo čokoláda. Prostě jsme se na dálku handrkovaly a já tvrdila, že to čokoláda není určitě. Jenže, jak jste sama řekla venku prostě barvy moc neřeší a hlavně nemají u rodokmenů u barev kody, takže generace dozadu nemusela být dobře označena barevně. Nehledě na to, že Clea jsem brala od paní, kterou nemohu nazvat chovatelkou, protože ani nevěděla co má doma a o sphynx neměla ani páru. Veškěré testy a informace jsem nusela schánět od bývalého majitele chovného páru. Jeho matka a otec byli totiž prodány, těsně před porodem. Což mě osobně hlava nebere. Miminka, tam byli čtyři, ale jak jsem viděla Cleovu hlavu, tak prostě nebylo co řešit. Jeho hlava je klasika ne to co je k vidění tady u nás. Jen ty menší ušiska nám to malinko kazí . No a pak hlavně ta barva ta mě prostě nedá spát a doufám, že to bude brzo vyřešeno. Přeji vám hodně chovatelských úspěchů a moc děkuji, že jste Clea skoukla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: výstava Praha
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 16:42:26
Odpovědět s citátem

Tak i já se konečně dostala k tomu, abych napsala svůj dojem z výstavy. V podstatě souhlasím s tím, co tu bylo napsáno. K té chlupatosti sphynxů chci napsat asi tolik. Jak už řekla Karolína, poslední vývoj vzhledu sphynxů se spíš zhoršil než zlepšil. A protože Karolína se jejich chovu věnuje už dlouho a opravdu cíleně vybírá a kříží naháčky tak, aby se zachovaly všechny jejich důležité znaky, viděla ty sphynxe tak, jak napsala. Podotýkám, že v jejím chovu jsou sphynxové opravdu téměř úplně holí. Ti kteří máte doma mazlíky, kteří mohou být trochu chlupatější pak máte pocit, že ti na výstavě byli hodně nazí. Je to jen úhel pohledu chovatele sphynxů a majitele mazlíka, který nikdy nemusel vidět opravdu nahého sphynxe.
Jinak je prima, že se tam sešlo tolik naháčků, akorát to kazila ta chaotická organizace, prostě tam byl docela zmatek.
Tím se chci omluvit těm, které jsem třeba stihla jen pozdravit a pak musela nečekaně někam utíkat s kočkou. Jinak jsem ráda, že jsem osobně poznala několik lidí se kterými si tu píšeme.
Pohlaďte za mě všechny své naháčky!
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 19:25:47
Odpovědět s citátem

Výstava v Pyramidě byla moc fajn, potkali jsme spoustu lidí, které toto plemeno opravdu zajímalo. Byl jsem rád, že naháčci u nás konečně dostali na výstavě "speciální prostor"Smile Konečně nebyli k vidění jen perské, briťáci a mainské kočky..., které prostě na výstavách vládnou...Dále bych rád vyjádřil souhlas s Radkou. Organizace specální soutěže nahatých plemen byla dosti zmatená. Každopádně super, že jsme se tam mohli sejít a vidět miláčky ostatních. Takže pozdravy všem se kterými jsem měl možnost byť jen chvíli promluvit. Zároveň se omlouvám těm, kteří s námi chtěl strávit více času... Ale pod vládcem stresu (výstavy prožívám s velkou nervozitou:-) a napětím) jsem všem nevěnoval tolik času, kolik si povídáním přáli strávit.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 12:06:07
Odpovědět s citátem

Málo kdy chodím na tyto stránky, ale tentokrát mi to nedá. Nevím, jak dlouho jste na výstavě nebyli, ale organizace v Pyramidě byla podle mně v pořádku. Jen jsem myslela, že se v speciálce utkají všichni přihlášení. Určitě bych nikdy nenazvala naše kočky tragédií. A nechápu, jak někdo může s pí. Leitnerovou souhlasit. Pro mně moje kočka tragedií není a nikdy nebude. Proto s příspěvkem pí.Leitnerové nesouhlasím a její příspěvek se mi nelíbí. Škoda, že její super zvířata nemáme možnost nikde vidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: reakce na tragédii v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 12:21:11
Odpovědět s citátem

Od pondělí jsem přemýšlela zda vůbec reagovat na zpověď paní Leitnerové, která je zde zveřejněna pod názvem „tragedie v Pyramidě“
Částečně i proto, že je možné že by byl můj příspěvek vymazán.
Ale vzhledem k tomu, že si od včera píši s účastníkem TomTom přes email, tak svůj názor který jsem mu poslala, zveřejním i veřejně. Je to můj email panu Vonakému, který mne svojí odpovědí opravdu nadzvedl. Cituji můj email:

„Tomáši, nezlob se na mne ale když někdo zveřejní na diskuzi že všichni sphynx na výstavě byli hnusní vyjma dvou a já na té výstavě budu s krásnýma kočkama jako máš Ty, které mají nota bene nádherný rodokmen tak rozhodně nenapíšu že vyjadřuji souhlas s paní Karolínou. To jsi sám sobě plivnul do obličeje. Strašně mne to na tebe mrzí. Musíš si uvědomit že i ty dvě chlupaté kočičky mají ti lidé moc rádi a že je považují za nejkrásnější na světě. A jen tak bokem, ta paní co měla klec vedle mne je skvělá ženská. Nechovej se jako mistr Světa. Chovatelství je fakt tvrdá řehole. Já nevím proč si každý začínající chovatel myslí, že má patent na rozum. Moc ti přeju aby se ti dařilo, aby se ti rodila jen krásná a typová a holá koťátka a aby jsi měl na výstavách hodně úspěchů ale věř mi, že já chodím na výstavy ze zcela jiných důvodů než proto abych je vyhrávala. Chodím tam za lidmi se kterými mě baví si povídat, radit se a vyměňovat si zkušenosti. Nechodím tam proto abych okoukla kočky a pak je veřejně pomlouvala. Je to jedinečná příležitost sledovat určité krevní linie a vidět jak některé linie na sebe sedí a některé ne. Uvědom si že je věcí posuzovatelů zda umožní svým posudkem na kočce chovat. Oni mají v rukách budoucnost pěkných sphynxů. Oni mají jako jediní /mimo majitele/ právo a dokonce si myslím že i povinnost vyřazovat kočky z chovu pro vady které při posouzení zjistí. A ještě nakonec. Z nikoho se ještě nestal dobrý chovatel tím že vyhraje pár výstav. A to ani ze mne. A už vůbec ne tím, že začne kritizovat práci druhých aniž by za ním nějaký výsledek byl. Moc ti přeju aby ta nová kočička byla zdravá a krásná. Aby jste oba měli radost z krásných miminek a z výstav plných úspěchů. Ale byla bych opravdu moc ráda aby jsi se nad tím co ti teď píšu zamyslel. Chovatel je člověk který má chovný cíl a kříží kočky za nějakým účelem. Buď vylepšit to nebo ono. Jaký cíl jsi si dal, když jsi se teď trochu vzdělával? Já osobně si myslím že se v naší zemi nenajde chovatel sphynxů, který by se s tebou podělil o zkušenosti z chovu tohoto fakt složitého plemene. Přesto že mám za sebou víc jak osmnáct let perskych koček, cítím se jako úplný začátečník ale možná mám výhodu věku. Už nechci opakovat stejné chyby jako jsem dělala a tak trochu víc přemýšlím nad každým svým rozhodnutím. A protože vím jak je hrozně těžké odchovat opravdu krásné potomky, tak bych si nikdy nedovolila veřejně kritizovat neúspěch druhých. Nikdy nemůžeš zabránit lidem aby nešli na výstavu s ošklivým kotětem. Kotě odchované ve FIFe má právo na rodokmen a když se lidé rozhodnou že půjdou na výstavu, tak tam za rok můžeme vidět i chlupatce po tvých kočkách. Když se ti zrovna nezadaří. A nezmůžeš vůbec nic! Tak raději příště ještě více přemýšlej nad svými názory které veřejně prezentuješ. Protože souhlas s názorem jiného znamená i názor tvůj. A doporučuji ti aby jsi si prohlédnul všechny kočičí deníky koček Tyrell na webu oldy. To aby jsi viděl jaké jsou některé odchovy v chovné stanici paní Leitnerové. Možná budeš překvapený komu dáváš za pravdu. Pravda je že má štěstí. Ti lidé na výstavy nechodí.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: reakce na tragédii v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 13:59:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
to fundog:
Pro každého je samozřejmě jeho kočička nejkrásnější, ale je třeba si přiznat i její nedostatky. Karolína řekla jen svůj názor z chovatelského hlediska.

Paní Blažková,
organizaci výstavy nemohu posoudit. Nicméně nechápu proč by Tom nemohl mít taktéž názor, že výstava byla organizačně zmatena.
K Vašim výpadům vůči Karolíně se vyjádřim jen krátce. Sami chovatelé a podotýkám dlouholetí, zkušení s výstavními úspěchy u různých plemen mi řekli, že je to nejlepší chovatelka sphynx u nás a i ve světě patří k uznávaným chovatelům.

Mimo jiné Tyrell Mutiny In Heaven – Muty II. je na výstavách úspěšný a je to odchov Karolíny, jen tak mimochodem.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 14:36:26
Odpovědět s citátem

Na výstavě jsem nebyl, takže ji nemíním posuzovat, ale ve světle shora uvedeného musí každého kdo není chovatel ale má zájem o koupi kvalitní kočky napadnout otázka, K čemu tedy ty výstavy vůbec jsou dobré? Když tam jsou kočky nic moc, ovšem následně stejně uchovněné s budoucím potomstvem, no tak to se na mě nezlobte, ale to si klidně můžu koupit zde občas odsuzovaného bezpapíráka a jsem na tom stejně a možná i líp. Asi kvalita kočky nebude o tom, zda prolétla výstavou....
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: reakce na tragédii v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 14:58:05
Odpovědět s citátem

Paní Blažková neznám Vás, ale přesto musím reagovat na to, co jste tu napsala.
Máme samozřejmě všichni právo říct zde svůj názor, a po poslední bouřlivé diskusi bylo i odhlasováno, že se nebude už nic mazat, ale pouze pokud se to zvrtne do nepatřičných mezí se diskuse uzamkne. Takže nemusíte mít strach, že by váš příspěvek byl smazán. Tolik ke svobodě projevu.
Ale opravdu mě udivilo, že jste se tak obula do Toma, přestože on tady veřejně nic z toho co jste mu zde vytkla, nenapsal. Zřejmě se jedná o vaši soukromou korespondenci a v tom případě je vaše reakce na něj dost nepatřičná a vůči Tomovi i neslušná, protože o co vlastně jde, víte jen vy dva. Pro nás ostatní je to příspěvek vytržený z kontextu nedávající smysl.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 15:08:12
Odpovědět s citátem

Oldo problém je zřejmě v tom, že sphynx je plemeno mladé a ne všichni posuzovatelé vědí, jak má vlastně vypadat. Bohužel.
A můj názor na výstavy je ten, že je to celkem zbytečné trápení koček. Stejně posuzování není objektivní a byla jsem tam svědkem dvou hádek, kvůli neserioznímu posouzení nebo chování některých zúčastněných.
Mělo by být na každém seriozním chovateli, aby choval jen na kočkách k tomu vhodných a ne jen na těch, co mu prostě schválí někdo, kdo třeba ani neví o co jde. Podle mého názoru začínají být výstavy koček někdy až zbytečné. Ale je to jen a jen můj názor a věřím, že s ním spousta lidí nebude souhlasit.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 15:12:52
Odpovědět s citátem

Radko, líp bych to nenapsal, 100% souhlas.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 15:38:50
Odpovědět s citátem

No nevím, ale mě tato výstava chaotická tedy přišla. Sice nejsem na výstavách nováček, ale některé věci jsem tam tedy nepochopila. Třeba mě vadilo to, že vyvolali tím stylem, že řekli -všechna kotata z třetí třídy na podium. No nezlobte se na mě, ale spousta lidí tam byla opravdu poprvé a né každý ví co má dělat. A náhodou Tomáš má moc pěkné kočky. No samozdřejmě mají své mouchy, ale kdo je nemá Laughing To jen aby nebyl tak nafoukanej hahahaha Very Happy Co se týče Karolíny, tak kdyby jsme měli jen polovinu zkušeností co má ona, tak si můžem gratulovat. Je to člověk na svém místě a nikdo znás se jí nemůže rovnat. Myskím, že ona má rozhodně jiné cíle než se prezentovat na výstavách Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 16:00:38
Odpovědět s citátem

Paní Karolína řekla sice svůj názor, ale já s ním nemusím souhlasit. Mně prostě ty kočky na výstavě nepřišly jako tragické a divím se, že jsou tady chovatelé, kteří s touto paní souhlasí a přitom ty tragické kočky vystavovali. Tudíž si o svých kočkách myslí, že jsou tragické?
K chaosu, o kterém píšete. Paní Urbanová vy jste čekala, že Vás na podium budou volat jménem? Asi bude dobré si něco nastudovat.
A o tom, že výstavy je trápení, o tom se raději rozepisovat nebudu. To by měli všechny vlastně potrestat za týrání. Pokud moje kočka výstavu prospí a je v pohodě, nevidím v tom týrání. Ano pokud je kočka na výstavě ve stresu, uchovní se a je doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 16:25:09
Odpovědět s citátem

fundog napsal: pokud je kočka na výstavě ve stresu, uchovní se a je doma.

A k čemu to uchovnění je dobré, když se tedy uchovňují kočky které vůbec nevypadají jak by měly vypadat?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 16:28:59
Odpovědět s citátem

Vy si myslíte, že pěkná kočka nemůže být na výstavě ve stresu? Tento Váš příspěvek nechápu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 17:04:35
Odpovědět s citátem

for fundog:

naopak, to se nechápeme. Já psal o nutnosti výstavy kvůli uchovnění, prostě ji považuji v současné době za blbost a přežitek, nic nezaručuje, neboť uchovnění na výstavě neznamená, že kočka vypadá přesně tak jak má vypadat a ani to, že je zdravá, že nemůže mít HCM, PKD.... a že její potomci budou tak jak mají být. Laik se pak může oprávněně ptát, jak je možné, že si koupil kočičáka po výstavních rodičích a ten vypadá jak vypadá či je dokonce dědičně nemocný...


Samozřejmě nic proti výstavám, kdo chce, ať si tam chodí, je to příležitost vidět konkurenci, vývoj a pokroky v chovu plemene, možnost seznámit se s mnoha lidmi apod., nicméně s chovností to v dnešní praxi má pramálo společného. Proto se též rozmáhá členství v tzv. NON FIFE klubech, které výstavy nepožadují.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 17:09:58
Odpovědět s citátem

No na výstavě jsem se stímto ještě nesetkala, aby takto vyvolávali. Vždy je to podle čísel, které říkají. Já to psala pouze jako příklad pro ty co byli na výstavě poprvé. Ale pokud se Vás to nějak dotklo, tak se Vám hluboce omlouvám Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 17:55:42
Odpovědět s citátem

A vy jste někde četl, že bych psala, že kočky z výstav jsou nej?
Já osobně beru výstavy jako koníčka a setkání s chovateli. Vystavovat můžete i kastráta, který do chovu určitě nepůjde Smile .
Paní Urbanová mně se opravdu omlouvat nemusíte. Ale už při vyplnění přihlášky zařazujete kočku do třídy. Tak většina lidí snad ví, kam kočku zařadilo a pak chápe, koho volají. Právě že na většině výstav to tak bývá.
Non fife kluby nechápu zase já. Tam se uchvňují kočky, které nikdo neviděl. S tím už souhlasíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 18:00:59
Odpovědět s citátem

Já jsem nečetl, že kočky z výstav jsou nej. Já jsem se ptal, k čemu je to uchovnění na výstavě dobré, když nej nejsou. Poněvadž pak není rozdíl v tom, jestli tu kočku někde někdo viděl, nebo ne, výsledek je stejný.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top