Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Speciálka Sphynxů Pyramida březen 2009


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 18:09:41
Odpovědět s citátem

Já stále nechápu, jak víte, že kočky které projdou výstavou nejsou dobré? Jak víte, že kočka oceněná CAC je špatná? Chodíte na ty výstavy, abyste měl takový názor, nebo jen věříte tomu co se tady píše?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 18:40:25
Odpovědět s citátem

for fundog:

Myslím si, že mít názor snad není nic nenormálního. A abych viděl co prochází výstavou, no kvůli tomu přece na výstavu nemusím, stačí se na internetu na ty "uchovněné" kočky podívat.

A zda chodím na výstavy? Pro informaci - Nechodím. Výstavy absolvované s naším psem a praktiky které byly nejen na oněch výstavách, ale i v samotném klubu naháčů, mě nadobro vyléčily z iluzí, že tam jde ještě o zvířata a ne jen o ego některých chovatelů.

Myslím že jsem již řekl vše.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 18:49:09
Odpovědět s citátem

dobrý večer Oldo, nedá mi než se znovu ozvat a trochu přiblížit lidem kteří by možná chtěli vědět víc. Kočka na výstavě nezískává "chovnost", ale je posouzena posuzovatelem. Ten vystaví posudek a kočku ohodnoti. Je to samozřejmě v mezích standardu a v případě že kočka splňuje či nesplňuje standard je podle toho oceněna. Jsou určitá pravidla která říkají kdy může být kočka dokonce vyloučena z posouzení a kdy je kočce zadržen -neudělen certifikát. V případě že chce majitel odchovat na kočce koťata dokládá k žádostí o udělení chovnosti doklad o tomto posouzení. V případě že kočka obdrží ocenění VD chovná není. V případě že obdrží ocenění V, chovná je na období dvou let. V případě že obdrží 3x titul CAC získá chovnost trvalou. Takže zcela určitě není zbytečností na posouzení jít. Nemyslím si, že by se dostalo někomu naprosto neobjektivního posouzení i když je to podle mne subjektivní hodnocení v rámci určených pravidel. Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 18:55:24
Odpovědět s citátem

Já taky chodím na výstavy se psy a můžu říct, že jsou rozdílné. Myslím, že není zrovna dobré odsuzovat něco, co neznám. Není nenormální mít názor, jen nechápu, jak jste k němu dospěl.
A můžu se zeptat, kde jste našel ty uchovněné kočky? Taky bych se chtěla podívat. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 19:00:48
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Hanko Smile

Díky za výklad, kdo nevystavuje, aspoň ví, jaká jsou pravidla.
Samozřejmě každý má právo na svůj názor, ten můj je prostě ten, že je to vše hlavně o zodpovědném chovateli, který ví sám nejlépe, zda kočka do chovu je či není.

Pohlaďte za mě Iretey, Charlottku a Janíčka Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2009 19:30:19
Odpovědět s citátem

díky, pohladim
A teď jsme se teprve dostali k jádru pudla. Kdo je chovatel a kdo je množitel. Každý kdo má zájem o chov má možnost vstoupit do zájmového sdružení, do některé z organizací nejblíže svému bydlišti a s lidmi podobného zájmu se scházet. Zcela určitě mu každý ze zkušených letitých chovatelů rád poradí, může požádat o kontrolu vrhu poradcem chovu a dokonce může mít jakéhosi mentora který má hodně zkušeností a ten mu bude v začátcích pomáhat. Já jsem měla kdysi paní Věru Malešákovou je které se dodnes vracím nevím li si rady. V každém sdružení se scházejí lidé kteří mají kočky jako obrovského koníčka a jsou mezi námi i lidé kteří mají doma třebas jenom kočky zahraďandy a které jsou vykastrované. Vystavují je potom tě třídě koček domácích a moc je výstavy baví. Výstava je potom pro ně něco jako završení zábavy. Přípravy výstav jsou nesmírně těžké, každý z klubu na přípravě pracuje po večer v době svého volna a já jsem nikde neuvedla, že by výstava v Pyramide byla chaotická. Bylo tam strašně moc návštěvníků a to myslím byla pro pořadatele ta největší odměna. Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Výstavy...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 9:08:44
Odpovědět s citátem

Já jsem teda konkrétně na této výstavě nebyla, ale chtěla bych podotknout, že uspořádat takovou výstavu je několika měsíčné příprava a následně maximální výkon dobrovolného týmu během těch 3dnů. Já sama jsem několik let byla ve výboru a o pořádání výstav cosi vím. Žádná výstava po organizační stránce není bez chyby a co se týče vyvolávání zvířat do BIS, už se opravdu od vyvolávání čísel opouští, neb každý ví, kdo má zvíře nominované a tak když se pak volají nominovaná zvířata hromadně, není to ani takový stres pro kočky, když tam někdo přez celou halu volá čísla.
Jinak o kvalitě sphynxů - řekla bych to asi tak - chov je jaksi o cílením šlěchtění a zdokonalování k jistému obrazu - chovatelství je plno nedokonalých koček a to u plemen, kde jsou jich na výstavách desítky jedinců jednoho plemene, jak chcete mít všechny dokonalé kočky plemen, které je tu ještě v plenkách?
Navíc sehnat kvalitní zvíře pro chov u nás je docela problém - a obzvláště, pokud se většina kotat kastruje. Takže si říkám, že někde se začít musí....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 9:36:19
Odpovědět s citátem

To je Regino pěkně napsáno. Třeba to už někteří pochopí.
Ke kvalitě Sphynxů. Může se taky stát, jako už u více plemen, že se jejich standard nepatrně změní. Víte jak vypadaly Siamky dříve a jak nyní?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 10:08:48
Odpovědět s citátem

Nedivím se dobrým chovatelům, že nepustí ze svého chovu opravdu kvalitu a linii se kterou třeba pracují spousty let. Pak by jejich práce přišla v nivěč!!! Je spousta lidí, kteří nakryjí vším a vše, hlavně, že jsou kotata. Přece si nenechají ty dobří zničit kus práce, kterou za sebou vidí. Dobrý chov přeci neznamená, že každé zvíře, které se narodí jde okamžitě do chovu. A Zase tak nemožné to není sehnat dobrou krev, ale je to většinou na základě spolumajitelství, že si chovatel ohlídá jak je s chovným jedincem nakládáno a je připraven pak se vším poradit. Člověk který se chce opravdu učit a zdokonalovat s jeho požadavky nemá problém. A takto by to mělo být dokud si oba nejsou opravdu jisti, že nesklame a bude se v jeho práci pokračovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 10:43:16
Odpovědět s citátem

co říci?

spolumajitelství je velmi závažné rozhodnutí z hlediska právního. Kdo bude jakým dílem přispívat na péči o kočku. A hlavně kdo bude potom mít profit z kočky. Je to podle mého názoru velmi závažné rozhodnutí a já bych spolumajitelství kočky nikdy neudělala. Jako lepší vidím potom to, co je v chovu sphynxů opravdu běžné, a to je chovné omezení. To, že po koťatech která prodám nesmí být první generace prodána do chovu. Toto je snad z mého pohledu jediná možnost, jak nevidět po mých potomcích na veřejnosti špatné odchovy. to už potom opravdu musí lidé přemýšlet nad tím čím nakryjí. Dle mého názoru je toto jednání chovatelský stanic velmi správné. Spolumajitelství kočky si musí opravdu velmi dobře každý zvážit, protože je to " přátelství" na celý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 10:54:34
Odpovědět s citátem

Tentokrát musím souhlasit, chov sphynx je opravdu hodně složitý a člověk se bude učit stále. Je jen na každém jedinci, jak se k tomu postaví a jaký bude mít chov. Toto je, ale téma které sem nepatří, takže jsdu mazlit miminko Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 10:56:27
Odpovědět s citátem

běžte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 19:59:38
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Málo kdy chodím na tyto stránky, ale tentokrát mi to nedá. Nevím, jak dlouho jste na výstavě nebyli, ale organizace v Pyramidě byla podle mně v pořádku. Jen jsem myslela, že se v speciálce utkají všichni přihlášení. Určitě bych nikdy nenazvala naše kočky tragédií. A nechápu, jak někdo může s pí. Leitnerovou souhlasit. Pro mně moje kočka tragedií není a nikdy nebude. Proto s příspěvkem pí.Leitnerové nesouhlasím a její příspěvek se mi nelíbí. Škoda, že její super zvířata nemáme možnost nikde vidět.


Máte plné právo nesouhlasit. Každý přeci může mít svůj názor. S dovolením ho mám i já Smile i paní Briggs, která se mnou na výstavě byla vystavuje už více jak 10 let pod TICA, FIFE a myslím, že byla i na WCF výstavě. Nejen v Evropě, ale i v USA, Rusku. Navštívila i mnoho chovatelů osobně. Troufám si říct, že v životě viděla víc Sphynxů než my uvidíme za celý život. Může tedy srovnávat a hodnotit. Mohu se zeptat,kolik Sphynxů jste Vy viděla, kolik jich odchovala a na kolika mezinárodních výstavách různých organizací byla?
Já jsem komentovala pouze to, co jsme já a paní Briggs viděly. Přečtěte si prosím znovu (a nejen Vy) můj příspěvek. Nikde jsem netvrdila, že jsou moje kočky super. Naopak. Vidím u svých koček chyby a ty se snažím v další generaci vylepšit. Kdybyste jezdila výstavy TICA, mohla byste nás vidět Wink Této FIFE speciálky jsme se původně chtěli zúčastnit s Immou, je to odchov se kterým bych se bez ostychu prezentovala, ale bohužel je Imma nakrytá a jak známo, březí kočky jednak na výstavu nesmí (i když to na nich není třeba vidět) a jednak bych ani v případě, že by to na ní ještě nebylo vidět nechtěla nic riskovat.
Pěkný večer Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 20:05:41
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
co říci?

spolumajitelství je velmi závažné rozhodnutí z hlediska právního. Kdo bude jakým dílem přispívat na péči o kočku. A hlavně kdo bude potom mít profit z kočky. Je to podle mého názoru velmi závažné rozhodnutí a já bych spolumajitelství kočky nikdy neudělala. Jako lepší vidím potom to, co je v chovu sphynxů opravdu běžné, a to je chovné omezení. To, že po koťatech která prodám nesmí být první generace prodána do chovu. Toto je snad z mého pohledu jediná možnost, jak nevidět po mých potomcích na veřejnosti špatné odchovy. to už potom opravdu musí lidé přemýšlet nad tím čím nakryjí. Dle mého názoru je toto jednání chovatelský stanic velmi správné. Spolumajitelství kočky si musí opravdu velmi dobře každý zvážit, protože je to " přátelství" na celý život.


... Laughing a to se 100% dodržuje, že...
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 20:20:05
Odpovědět s citátem

No já myslím že by se to dodržovalo, tak jako jakákoliv jiná smlouva, pokud na jejím plnění druhá strana trvá. Případný prohraný soudní spor vyjde dozajista dráž, než zisk z prodaných koťat. O ztrátě pověsti nemluvě Very Happy Jen se nebát...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 20:34:02
Odpovědět s citátem

[dobrý večer,

bohužel se to ne vždy 100% dodržuje. Byla jsem velmi překvapena když jsem se dozvěděla že paní Rüffenachtová měla s panem Grünnem podepsanou smlouvu kde se k tomuto zavázala a tuto smlouvu nedodržela. Proto jsem pana Grüna požádala sama za sebe o tento souhlas a on mi vyhověl. Také jsem se mu za chování paní Rüfenachtové omluvila. Myslím, že je má odpověď dostačující.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 21:50:10
Odpovědět s citátem

paní Leitnrová já si myslím, že sahnout doma do houfu a vykoupat sphynxe zase není až takový problém.
V případě že je co vystavovat a kočky jsou zdravé
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 22:30:04
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
paní Leitnrová já si myslím, že sahnout doma do houfu a vykoupat sphynxe zase není až takový problém.
V případě že je co vystavovat a kočky jsou zdravé


Můj "houf" momentálně čítá 7 koček včetně 16 let staré Barmy a kříženců. Tak 3-4 kočky jsou nejen chovné, ale i výstavní (dvě z toho nakryté). Kdybych chtěla být hodně kritická, tak jen 2 výstavní. Nejsem zase takový velkochovatel. Wink Spíše pod FIFE nemám moc chuť a důvod vystavovat. Pro mne to je ztráta času, tím spíše s rok a půl starým dítětem, podnikáním atd.. Když už, tak TICA.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 23:54:06
Odpovědět s citátem

Máte plné právo nesouhlasit. Každý přeci může mít svůj názor. S dovolením ho mám i já Smile i paní Briggs, která se mnou na výstavě byla vystavuje už více jak 10 let pod TICA, FIFE a myslím, že byla i na WCF výstavě. Nejen v Evropě, ale i v USA, Rusku. Navštívila i mnoho chovatelů osobně. Troufám si říct, že v životě viděla víc Sphynxů než my uvidíme za celý život. Může tedy srovnávat a hodnotit. Mohu se zeptat,kolik Sphynxů jste Vy viděla, kolik jich odchovala a na kolika mezinárodních výstavách různých organizací byla?
Já jsem komentovala pouze to, co jsme já a paní Briggs viděly. Přečtěte si prosím znovu (a nejen Vy) můj příspěvek. Nikde jsem netvrdila, že jsou moje kočky super. Naopak. Vidím u svých koček chyby a ty se snažím v další generaci vylepšit. Kdybyste jezdila výstavy TICA, mohla byste nás vidět Wink Této FIFE speciálky jsme se původně chtěli zúčastnit s Immou, je to odchov se kterým bych se bez ostychu prezentovala, ale bohužel je Imma nakrytá a jak známo, březí kočky jednak na výstavu nesmí (i když to na nich není třeba vidět) a jednak bych ani v případě, že by to na ní ještě nebylo vidět nechtěla nic riskovat.
Pěkný večer Smile[/quote]

Ano, já mám právo nesouhlasit s Vaším výrokem a je mi úplně jedno, kolik koček viděla paní Briggs. Já jsem se pouze zastala koček v Pyramidě, protože si myslím, že tragedie je silné slovo. A nechápu, jak s Vámi můžou někteří majitelé koček, které tam byli také, souhlasit. Tím potvrzují, že jejich kočky nejsou pěkné?
Protože jsem začátečník, neodchovala jsem opravdu tolik co paní Briggs, přesto si dovoluji mít vlastní názor.


Naposledy upravil fundog dne 29. 3. 2009 11:53:08, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: reakce na tragédii v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 0:14:17
Odpovědět s citátem

Vazena pani Blazkova,
pokud si dobre vzpominam, tak prvni kocicku Sphynx jste si kupovala na mazla, s tim ze ji nikdy neminite nakryt a druha kocicka mela byt pouze kamaradkou, aby ta prvni nebyla sama. To, ze jste nahle zmenila nazor a chcete na obou kockach chovat, Vam nijak nevytykam. Ze me zde ale spinite a jeste nepravem a nepodlozene, je od Vas hnusne. Pro strucne vysvetleni Exclamation
Pan Jurgen Grunn z Nemecka mi skutecne prodal 2 temer rocni kocicky a byl si velice dobre vedom, ze jsem chovatelka a obe kocky kupuji samozrejme do chovu. Myslim ze samotna cena (v prepoctu pres 100 tisic ceskych korun) jiz poukazuje na to, ze byly prodany do chovu a ne na mazla. Dodnes mam uchovane v anglictine obe smlouvy, ktere potvrzuji ze byly kocicky prodany v show and breed quality (cesky prelozeno- na vystavy a do chovu) Pokud pan Grunn s necim nesouhlasi, i kdyz myslim, ze dostal zaplaceno velmi dobre, at se prosim prihlasi sam.Ja vim, ze kratce po onom prodeji dostal pan.Green velmi vynadano od pi.Leitnerove, ze prodal nevykastrovane kocicky prave mne a neuposlechl jejiho VAROVANI , ktere na me vsude poslala, nebot se bala, ze chov Sphynxu pujde geometrickou radou Embarassed ,ale ze ho zastrasi takhle, jsem sama necekala!!! Vy jste se nemela za co omlouvat a v zadnem pripade to neni Vas problem. Byla jsem na Vas hrda a vsem jsem rikala: "Kloubouk dolu pred pi.Hanou Blazkovou" kdyz jste se pred par dny jako jedina ozvala na tema: "Tragedie na vystave v Pyramide" a odporovala autorce tema.Ale nyni jsem Vami opet zklamana. Mela by jste se soustredit na kritiku jinym smerem napr. v rubrice chovu kocek na tema "tyrani", ktere zustalo bohuzel temer bez komentare. Tam by jste byla vice prospesna, protoze mate nadherny sloh.Zitra odletam do Spanelska,kde je uplne jine klima a Vas smutny prispevek nastesti brzo zapomenu.S pozdravem mych vsech pratel
Ivana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 9:20:12
Odpovědět s citátem

dobrý den,
ať se Vám to paní Rüfenachtová líbí nebo ne, smlouvy jsou od toho aby se dodržovaly. Pravdou je, že jsem po letitých zkušenostech neměla v úmyslu začít chovat znovu. Pravdou však také je, že jsem s Vámi neuzavřela žádnou smlouvu, která by mi toto zakazovala. A pravdou také je, že ježděním po výstavách dělám Vašim chovným stanicím velmi dobré jméno, což považuji za největší vděk a odměnu Vám, za to že mám doba Vaše odchovy. Díky tomu jsem však měla možnost seznámit se s mnoha lidmi chovateli sphynxů. Od toho také výstavy koček jsou.
Na tomto diskusním fóru jsem si pouze dovolila na dnešní dobu poměrně vzácnou věc - mít svůj vlastní mozek.
Vám nikdy pan Grünn nezakázal na kočkách chovat. On si pouze smluvně nepřál aby první linie po jeho kočkách byla prodána do chovu. Přál si, a smluvně ukotvil aby byla použita pro další chov pouze ve Vaší chovné stanici.Můj problém který tímto Vaším neuváženým chovaním vznikl je ten, že nikdo ze slušných chovatelů v Evropě nechce moji kočku svým kocourem nakrýt. Tento problém nemám ale je jenom já, je to problém všech chovatelů kterým jste kočky z první linie odchovů po těchto kočičkách z chovné stanice Miraclelove do chovu prodala. A nebyli to lidé kteří chtěli kočičku na mazlení.
Jsem s Vámi za jedno v jediném.Také si myslím, že můj příspěvek byl
" smutný".
Smutné na něm je to, že tímto neuváženým chováním ztrácejí čeští chovatelé ve Světě dobré jméno a to je opravdu škoda.
A na závěr ještě jedna věc. Toto nebyla z mojí strany kritika Vaší osoby. Toto bylo konstatování pravdy. A pravdou je že " pravda někdy bolí".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 12:13:59
Odpovědět s citátem

A vy jste tu smlouvu cetla pani Blazkova???Nebo to vite jenom z drbu?Presne tak,pravda je vzdy jenom jedna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 13:34:29
Odpovědět s citátem

Musím Vás zklamat. Já drby nesbírám. Ani mezi chovateli a už vůbec ne, na tomhle fóru. Ale může se stát, že když dostanu souhlas pana Grünna s uveřejněním naší korespondence, tak pak se ta pravda opravdu ukáže.

Ale myslím si, že naše debata uživatele tohoto fóra asi už moc nezajímá, tak bychom si mohly vyměňovat svoje názory na tento problém někde jinde.
Co říkáte??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 11:36:01
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
A vy jste někde četl, že bych psala, že kočky z výstav jsou nej?
Já osobně beru výstavy jako koníčka a setkání s chovateli. Vystavovat můžete i kastráta, který do chovu určitě nepůjde Smile .
Paní Urbanová mně se opravdu omlouvat nemusíte. Ale už při vyplnění přihlášky zařazujete kočku do třídy. Tak většina lidí snad ví, kam kočku zařadilo a pak chápe, koho volají. Právě že na většině výstav to tak bývá.
Non fife kluby nechápu zase já. Tam se uchvňují kočky, které nikdo neviděl. S tím už souhlasíte?


NON FIFe ogranizace jsou v rámci světa v převaze proti u nás zažitému FIFe. Občas je tedy dobré, když " Honza" sbalí raneček / kočky / a vyrazí do světa / na výstavu jiné organizace /. My pravideně minimáně 1x za rok jezdíme na TICA výstavu. Je dobré vidět, jak vypadají kočky, které jejich majitelé vezou na výstavu jen " ukázat" ne z nutnosti, že musí uchovnit. To člověk nevidí umolousané a vypelichané říjející neuchovněné kočky, ale opravdu výstavu krásy - toho s čím se chce majite opravdu jen pochubit. Netvrdím, že všechna zvířata tam jsou SUPER - ale třeba kvalita siamek bývá "trochu" jiná, než je k vidění u nás. Je ale potřeba brát v úvahu třeba i odišný standard. Je prostě dobré občas se podívat i za humna Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 17:55:42
Odpovědět s citátem

a sejdeme se v říjnu za humny? Já se docela těším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 17:57:38
Odpovědět s citátem

a sejdeme se v říjnu za humny? Já se docela těším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 7:03:32
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
a sejdeme se v říjnu za humny? Já se docela těším.


Jezdíme na TICA do Rakouska. Ptala jsem se kamarádky z Rakouska - TICA chovatelka a ve Vídni je výstava koncem roku. Tam bych ráda. Pokud je v říjnu něco zajímavého - napište mi to prosím. Ono je prima, když se člověk "provětrá" i jinde. I když způsob ringů mi přijde trochu únavný pro zvířata i lidi Laughing Také vkládání naháčů do pllechových klecí není zrovna pro úzkostlivého majitele = pro mě příjemný. Na první TICA výstavu jsem si vzala dvě zvřata a to bych už nikdy neudělala - neměla jsem tretry abych to stíhala.
Ale vždycky se těšíme a po absolvování si říkáme - zlaté výstavy FIFe - tam si člověk dojde na kávu, poplká v restauracu u oběda, oceněny jsou i kočky, které si to nezaslouží - jen za účast, protože jsou třeba sami Laughing . V Německu je pro milovníky orientálních plemen kub Balsiamanori - ti dělají speciálku IV. skupiny - to je taky zajímavé - to jak se sjedou FIFe i non a nedělají se žádné rozdíly a nikdo neřeší příslušnost. Takže: za humny Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 7:07:01
Odpovědět s citátem

[dobré ráno, výstava je v říjnu ve Vídni a už se dost těším.
akorát doufám, že se to nebude blbě překrývat se světovkou.
hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vasekJ



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Re: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 10:55:35
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Shodou okolností jsem tady přes víkend měla na návštěvě chovatelku Sphynxů paní Briggs z Anglie. Dnes odpoledne odlétala z Ruzyně, takže výstava byla úplně přesně načasovaná abychom se před odletem stihly podívat. Musím říct že jsme obě prošly okolo klecí se Sphynxy vesměs zděšené a zklamané. Sad Sphynxové malého vzrůstu (jeden z vystavovaných ročních kocourků byl asi tak velký jako moje 4 až 5ti měsíční koťata). Dlouhá válcovitá těla, špatně posazené uši (úzké, malé, a/nebo zašpičatělé, posazení ve špatném úhlu, nebo naopak velké úzké a nízko posazené...), křehké kosti a typ spíše jako nahatí Kornyšové. Žádná kulatá bříška, vrásky nikde... Profily- stop a brada...hrůza Embarassed Většina Sphynxů měla nadměrné množství chlupů. Pominu PP vystavovaných koček.
To, jací Sphynxové se v poslední době odchovávají je prostě tragédie. Crying or Very sad Často se to probírá na mezinárodním fóru a dnešní zážitek to opět potvrdil. Je smutné, že místo toho, aby se odchovy neustále zlepšovaly, jsou horší a horší. Vytratil se typ, velikost, tělesná konstituce, nahatost se nezlepšuje, kde jsou vrásky?...
Chovatelé jdou po modrých očích a barvách a do chovu pustí cokoliv, hlavně že dostanou zaplaceno Wink
Další, co nás zarazilo byla přípravenost Sphynxů. V sále bylo, pravda, přetopeno, takže se i naháči více potili a mastili, ale celkově na mne působili ušmudlaně a zanedbaně.
Pevně doufám, že až příště bude speciálka Sphynxů, uvidím nějaké zlepšení. To, co jsme viděli dnes, byla tak z 90% kvalita na mazlíky. Do chovu bych dala tak maximálně 2 kočky ze všech přítomných 12 Sphynxů Confused .

jsem na tomhle kecálku o sphynxech chvíli,ale teda napsat o něčích sphynxech,a kočkách vůbec, že jsou " tragedie, hrůza,atd.....",to je mazec. Kdyby ti lidé se svými kočičkami zůstali doma, tak by jste neviděla nic, a vy jim to takhle pomluvíte p. Leitnerová,za to že tam svoje miláčky vystavili. no to jsem velmi zvědav na vaše sphynx,napište nám, kdy a kde budou k vidění?
Taky jsem se tam byl podívat, a moje pocity jsou kladné,díky těm ůžasným lidem, kteří svoje kočičky (nejen sphynx)přivezli,připravovali je doma na tuto výstavu, snažili se,aby se jim tam líbilo,pečovali tam o ně celý den.
Pevně doufám, že na příští speciálce sphynxů (a nejen tam,příležitostí je tady v čr dost) budete vystavovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vasekJ



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 6

Předmět: výstava v Pyramidě 2009 GRATULUJI !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 11:38:18
Odpovědět s citátem

Gratuluji sphynxí krásné kočičce jménem COCA PUTIMSKÁ BRÁNA k jejímu ůspěchu Wink a poháru! !
byl jsem se podívat oba dva dny, tahle kočička mě uchvátila,takovou kočičku bych si teda taky přál, ale zatím nemám jasno zdali klučíka, nebo slečinku...
Question Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top