Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Speciálka Sphynxů Pyramida březen 2009


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 4:51:07
Odpovědět s citátem

vasekJ napsal:
no to jsem velmi zvědav na vaše sphynx,napište nám, kdy a kde budou k vidění?
Pevně doufám, že na příští speciálce sphynxů (a nejen tam,příležitostí je tady v čr dost) budete vystavovat.


Asi se nedočkáte.. Very Happy Jak psala paní Leitnerová výše, výstavy FIFe jí neberou, jezdí na TICA, takže pokud máte zájem vidět její kočky, budete zřejmě vy muset vycestovat např. do Rakouska.
A než někoho takhe napadnete, možná stojí za to se i trochu poinformovat. Já to tak udělala. Stejně jako paní Leitnerová jsem členem non FIFe organizace (CFA) a na výstavách FIFe jaksi nemáme co dělat. Jak mi bylo řečeno a následně jsem se to i dočetla, podle výstavního řádu tam naše kočky nemůžou. Protože výstavy FIFe se může účastnit jen kočka registrovaná v plemenné knize FIFe. A to netuším, proč by chovatelé z non FIFe své kočky kvůli výstavě registrovali u FIFe. Very Happy To mi připadá na hlavu postavené. Takže na FIFe výstavě nemáte šanci tyto kočky vidět (pokud je pořadatelem výstavy striktně dodržován výstavní řád).
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 6:47:47
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
vasekJ napsal:
no to jsem velmi zvědav na vaše sphynx,napište nám, kdy a kde budou k vidění?
Pevně doufám, že na příští speciálce sphynxů (a nejen tam,příležitostí je tady v čr dost) budete vystavovat.


Asi se nedočkáte.. Very Happy Jak psala paní Leitnerová výše, výstavy FIFe jí neberou, jezdí na TICA, takže pokud máte zájem vidět její kočky, budete zřejmě vy muset vycestovat např. do Rakouska.
A než někoho takhe napadnete, možná stojí za to se i trochu poinformovat. Já to tak udělala. Stejně jako paní Leitnerová jsem členem non FIFe organizace (CFA) a na výstavách FIFe jaksi nemáme co dělat. Jak mi bylo řečeno a následně jsem se to i dočetla, podle výstavního řádu tam naše kočky nemůžou. Protože výstavy FIFe se může účastnit jen kočka registrovaná v plemenné knize FIFe. A to netuším, proč by chovatelé z non FIFe své kočky kvůli výstavě registrovali u FIFe. Very Happy To mi připadá na hlavu postavené. Takže na FIFe výstavě nemáte šanci tyto kočky vidět (pokud je pořadatelem výstavy striktně dodržován výstavní řád).


Na výstavy non FIFe chovatelé mohou, dokonce jsou vítáni Wink on se musí dočíst vys. řád až dokonce. Registrace koček u FIFe platí pro členy FIFe. Ostatní nikdo k registraci nenutí a na výstavy mohou. Snad jen cena za klecné by moha být jiná Question je tam totiž někdy psánno, že cena platí pro ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 7:41:57
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Na výstavy non FIFe chovatelé mohou, dokonce jsou vítáni Wink on se musí dočíst vys. řád až dokonce. Registrace koček u FIFe platí pro členy FIFe. Ostatní nikdo k registraci nenutí a na výstavy mohou. Snad jen cena za klecné by moha být jiná Question je tam totiž někdy psánno, že cena platí pro ....

Tak to jsi mě dostala... Very Happy Mi to bylo takhle řečeno (Že sice vystavovatel non FIFe může, ale jeho kočka musí být registrovaná v plemenné knize FIFe...), tak jsem si přečetla výstavní řád a dočetla jsem se, že na výstavě mohou být vystaveny pouze kočky registrované v plemenné knize FIFe (nebo tak nějak podobně - nemám ho před sebou), tak jsem to přestala řešit. Zase v tom mám zmatek... Rolling Eyes Rolling Eyes Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 8:30:38
Odpovědět s citátem

No holky tedy nevím, ale já jsem registrovaná pod non Fife a na Fife výstavy jezdím bez problémů ještě mě nikde nevyhodili Laughing Tohle platí jen pro některé výstavy venku Wink A co se týče klecného, tak jsem také nikdy neplatila více jak ty ostatní Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 8:48:41
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
No holky tedy nevím, ale já jsem registrovaná pod non Fife a na Fife výstavy jezdím bez problémů ještě mě nikde nevyhodili Laughing Tohle platí jen pro některé výstavy venku Wink A co se týče klecného, tak jsem také nikdy neplatila více jak ty ostatní Cool


Zkusím tohle teda zjistit u zdroje, od kterého mám info, že s kočkou, která není registrovaná ve FIFe na výstavy FIFe nesmím a dám vědět.
Je fakt, že co jsem přešla do CFA, přestala jsem předpisy FIFe sledovat. Smile
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 9:38:30
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Kateřina Urbanová napsal:
No holky tedy nevím, ale já jsem registrovaná pod non Fife a na Fife výstavy jezdím bez problémů ještě mě nikde nevyhodili Laughing Tohle platí jen pro některé výstavy venku Wink A co se týče klecného, tak jsem také nikdy neplatila více jak ty ostatní Cool


Zkusím tohle teda zjistit u zdroje, od kterého mám info, že s kočkou, která není registrovaná ve FIFe na výstavy FIFe nesmím a dám vědět.
Je fakt, že co jsem přešla do CFA, přestala jsem předpisy FIFe sledovat. Smile


Tak jsem z toho naprosto zmatená. Rolling Eyes Našla jsem výstavní řád platný od 1.1.2008, kde sice v bodě 3.1. je uvedeno, že všechny kočky musejí být registrované v plemenné knize FIFe, ale na konci je bod 8.2. Open Doors, kde je psáno, že vystavovatelé non FIFe mohou předvádět kočky na FIFe výstavách za dodržení určitých podmínek. A tento bod končí posledním odstavcem, kde je napsáno, že platnost těchto pravidel je prodloužena do 31.12.2008...
Tak fakt nevím....
Zatím po tom nepátrám, na výstavě FIFe se nechystám vystavovat a časem mi to třeba někdo objasní, jak to je. Smile
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 9:42:41
Odpovědět s citátem

Já i moji přátelé jezdíme a zatím nikdo nic nenamítal. No tak až někdo něco řekne, tak asi máme pak smůlu, ale kvůli tomu rozhodně do Fife nepůjdu. Jsem spokojená. No a pak by jsme tedy museli jezdit malinko dál Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vasekJ



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Re: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 11:59:50
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
vasekJ napsal:
no to jsem velmi zvědav na vaše sphynx,napište nám, kdy a kde budou k vidění?
Pevně doufám, že na příští speciálce sphynxů (a nejen tam,příležitostí je tady v čr dost) budete vystavovat.


Asi se nedočkáte.. Very Happy Jak psala paní Leitnerová výše, výstavy FIFe jí neberou, jezdí na TICA, takže pokud máte zájem vidět její kočky, budete zřejmě vy muset vycestovat např. do Rakouska.
A než někoho takhe napadnete, možná stojí za to se i trochu poinformovat. Já to tak udělala. Stejně jako paní Leitnerová jsem členem non FIFe organizace (CFA) a na výstavách FIFe jaksi nemáme co dělat. Jak mi bylo řečeno a následně jsem se to i dočetla, podle výstavního řádu tam naše kočky nemůžou. Protože výstavy FIFe se může účastnit jen kočka registrovaná v plemenné knize FIFe. A to netuším, proč by chovatelé z non FIFe své kočky kvůli výstavě registrovali u FIFe. Very Happy To mi připadá na hlavu postavené. Takže na FIFe výstavě nemáte šanci tyto kočky vidět (pokud je pořadatelem výstavy striktně dodržován výstavní řád).

tak doufám ,že už máte jasno vy,Pavlíno M ?docela bych čekal od vás omluvu z obvinění z napadení té p.Leitnerové, která pokud je tu moderátorkou,se snad dokáže vyjádřit sama,ne?v to doufám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: tragedie v Pyramidě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 12:20:43
Odpovědět s citátem

vasekJ napsal:
tak doufám ,že už máte jasno vy,Pavlíno M ?docela bych čekal od vás omluvu z obvinění z napadení té p.Leitnerové, která pokud je tu moderátorkou,se snad dokáže vyjádřit sama,ne?v to doufám.

A za co se vám mám omlouvat??? Shocked Za to, co jsem napsala? Že jsem vás informovala, že paní Leitnerovou na výstavě FIFe zřejmě neuvidíte? Laughing
Podle mě je paní Leitnerová největší odborník na sphynxe u nás a navíc je velmi milá, příjemná a ochotná vždy poradit. A to nejen chovatelům naháčů, ale i nám, chlupáčům. A to ze mě hovoří vlastní zkušenost, radila mi mnohokrát a opravdu velmi, velmi ochotně!
A že si dovolila říct svůj názor, který se vám nelíbí? Vy jste ho řekl taky... Kam dojdeme, až přestaneme říkat to, co si myslíme, ale jen to, co se od nás čeká? Shocked Shocked
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vasekJ



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Re: výstava v Pyramidě 2009 GRATULUJI !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 12:20:54
Odpovědět s citátem

vasekJ napsal:
Gratuluji sphynxí krásné kočičce jménem COCA PUTIMSKÁ BRÁNA k jejímu ůspěchu Wink a poháru! !
byl jsem se podívat oba dva dny, tahle kočička mě uchvátila,takovou kočičku bych si teda taky přál, ale zatím nemám jasno zdali klučíka, nebo slečinku...
Question Very Happy Very Happy Very Happy

Tak asi jsem to napsal do spatného tématu Rolling Eyes ? je mi divné,že se nikdo nepřipojil ke gratulaci? Rolling Eyes
nebylo by špatné dát na toto forum vždy výsledky sphynxíků z výstav, ne každý je umí najít na netu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 12:35:09
Odpovědět s citátem

Ahoj Pavlínko ,
na výstavu FIFE můžeš i s kočkou která není registrovanná v plemené knize Fife jde jen o to jestli ti tvá organizace uzná výstavu a dosažené certifikáty jsem u WCF a mě normálně uznají i Fife výstavu dokonce loni mi jedna paní která je u Fife říkala že Fife a WCF podepsala smlouvu ezi sebou a že už i Fife uznává WCF výstavy to nemám potvrzené ale můžu to vyzjistit Wink
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 12:45:31
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Ahoj Pavlínko ,
na výstavu FIFE můžeš i s kočkou která není registrovanná v plemené knize Fife jde jen o to jestli ti tvá organizace uzná výstavu a dosažené certifikáty jsem u WCF a mě normálně uznají i Fife výstavu dokonce loni mi jedna paní která je u Fife říkala že Fife a WCF podepsala smlouvu ezi sebou a že už i Fife uznává WCF výstavy to nemám potvrzené ale můžu to vyzjistit Wink

Víš, ono mi ani nejde o to, jestli mi organizace uzná titul z výstavy, ale jak to vlastně je s tím vystavováním a s tím chovatelským řádem SCHK. Jestli v tomto směru ho organizace nedodržují nebo pořád platí ty "otevřené dveře", které podle znění z netu (stránky SCHK) platily do 31.12.2008.
I když v mém případě je to čistě teoretická otázka, na výstavu FIFe se vystavovat nechystám.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 13:38:37
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Nera Procházková napsal:
Ahoj Pavlínko ,
na výstavu FIFE můžeš i s kočkou která není registrovanná v plemené knize Fife jde jen o to jestli ti tvá organizace uzná výstavu a dosažené certifikáty jsem u WCF a mě normálně uznají i Fife výstavu dokonce loni mi jedna paní která je u Fife říkala že Fife a WCF podepsala smlouvu ezi sebou a že už i Fife uznává WCF výstavy to nemám potvrzené ale můžu to vyzjistit Wink

Víš, ono mi ani nejde o to, jestli mi organizace uzná titul z výstavy, ale jak to vlastně je s tím vystavováním a s tím chovatelským řádem SCHK. Jestli v tomto směru ho organizace nedodržují nebo pořád platí ty "otevřené dveře", které podle znění z netu (stránky SCHK) platily do 31.12.2008.
I když v mém případě je to čistě teoretická otázka, na výstavu FIFe se vystavovat nechystám.


Laughing ona někdy aktualizace webu SCHK trochu pokulhává. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 16:50:04
Odpovědět s citátem

[quote="Pavlína M."]
Nera Procházková napsal:
Víš, ono mi ani nejde o to, jestli mi organizace uzná titul z výstavy, ale jak to vlastně je s tím vystavováním a s tím chovatelským řádem SCHK. Jestli v tomto směru ho organizace nedodržují nebo pořád platí ty "otevřené dveře", které podle znění z netu (stránky SCHK) platily do 31.12.2008.

Ano, "otevřené dveře" platí i nadále, platnost byla prodloužena na několik dalších let (teď si z hlavy nejsem jista, myslím do 2013). "Open doors" umožňují vystavovat napříč organizacemi, bez omezení příslušností k některé z nich. Jen uznávání titulů je poněkud problematické - FIFe uznává pouze tituly z FIFe výstav, tzn. pokud máte třeba WCF světového šampiona, na FIFe výstavě ho musíte vystavit ve třídě kam patří podle dosažených FIFe titulů - tzn. třeba v otevřené (pokud nezískal žádný). Opačně to myslím funguje - tzn. že WCF titul z fIFe výstavy započítá... ale to by detailněji řekl někdo ze členů.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2009 20:24:39
Odpovědět s citátem

Připojiji se k diskuzi trochu se zpožděním a musím konstatovat, že organizace v Pyramidě byla více méně stejná jako na jiných výstavách. (jsem majitelka toho jediného Cornishe, kterého někdo v předchozím příspěvku zmiňoval).
Jinak na výstavách FIFe jsou vítáni i non FIFe vystavovatelé, alespoň to vždy bylo napsáno v propozicích poslední rok (dříve jsem nevystavovala).
Měla bych na srdci něco jiného - většina z nás je tady vystavovatelů a mně dost trápí na výstavách velikost klecí. Bylo by úžasné pokud by vystavovatelé měli povinnost mít klece velké 60x60x90 a ne jako se mi to stalo teď v dubnu v Hradci, kde byla klec 50x50x50. Rovněž prostor pro vystavovatele je někdy na hranici únosnosti. - Mimochodem v Hradci bylo i příšerné hygienické zázemí. Zajímal by mně názor i jiných lidí - nejsem si jistá zda to není jen můj pocit.
Je mi jasné, že zorganizovat výstavu je fuška, ale nestálo by za to trochu zlepšit zázemí pro vystavovatele? A pro návštěvníky, např. v zimě přijdou lidé v kabátech bez možnosti šatny a po 15 minutách je vidět jak je jim nepříjemně teplo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 2:07:03
Odpovědět s citátem

S menším zpožděním bych si dovolila taktéž připojit svůj příspěvek..
Předem bych chtěla říct, že nejsem "učebníkem" paní Leitnerové, nikdy jsme spolu nebyly v kontaktu, nicméně ji znám zde z fóra a z jejího webu a vážím si jí jako člověka pro její vědomosti a pro to, co všechno už dokázala. Nemohu se vyjadřovat ke kvalitě sphynxů, nicméně bych si dovolila reagovat na "tragedii v pyramide". Nevidím nic špatného na tom, když někdo řekne, že vystavované kočky byly tragédie. Já toto po shlédnutí výstav obvykle konstatuji totéž. Chovám britky a možná mě tu britkaři ukamenují, ale osobně si myslím, že britky v naší republice, jsou ve větší miře v dosti děsivém typu. Samozřejmě, že každý vidí tu svoji micku jako tu nejkrásnější a na výstavu jede s tím, že očekává, jak se kočička bude líbit. Nicméně někteří si jedou pouze pro chovnost, kterou dřív nebo později dostanou. Nechápu, z jakého důvodu je povinná chovnost, když i kočka otřesná v typu nakonec V dostane. Ovšem pokud jedu na výstavu, kde se chová ona speciálka daného plemene... Vážně bych se zamyslela nad tím, jestli na to ta moje láska má.. Viděla jsem už hromadu britek, ale někdy si říkám, že typovější britku bych našla na ulici. Hodně z vás tu píše, že to je o přístupu chovatele. S tím samozřejmě souhlasím. Jenže! Nemyslím si, že všichni chovají proto, aby dosahovali co nejblíže standartu, ale proto, aby prostě měli koťátka. Někteří je chtějí pro radost a někteří zase myslí, že vydělají (což záhy zjistí, že je nereálné). Setkala jsem se s chovateli, kteří mají jednou za rok za dva koťátka pro radost, z genetiky toho zrovna dvakrát moc nevědí o liníích nemluvím a o nějakém HCM? Zbytečnost! Ale i přesto kotě na chov prodají a to je potom jeden ušák vedle druhého, nohy jak špejle, nejen tak tenké, ale i tak dlouhé.. To se potom na výstavách chytám za hlavu a také mluvím o tragédii. Pokud budou v chovu působit takoví chovatelé, kteří nepřemýšlí nad tím, jakého kocoura vybrat, aby byla koťata typově co nejlepší, nad tím, jestli je linie zdravá a v neposlední řadě nad tím, jestli je vůbec taková kočka vhodná do chovu, tak se o tragédiích bohužel mluvit bude. Naprosto chápu majitele takovýchto koček, kterých se taková slova dotknou a já se jim nedivím, neboť toto znám. Nicméně pokud někdo po dlouhá léta dělá něco za účelem zdokonalení typu u plemene (jedno jakého) a co největšího přiblížení se standartu a nebo vlastní představě a potom vidí něco, co se mu prostě v jeho představách vůbec nelíbí a co víc..není vidět podobná snaha u těchto chovatelů, tak mě nepřekvapuje, že si dovolí říct svůj názor. Je pochopitelné, že se nevyvede každý vrh na 100% a koťata nejsou dokonalá. Jenže tady je to zase cesta zpět k chovateli, kdy je on za tím, že tato koťata pustil do chovu. Pakliže jsou koťata na mazlíčky, tak nepředpokládám, že majitelé budou mít tentence s nimi jezdit po výstavách a když už, tak pouze jako s kastráty (což si myslím zodpovědný chovatel požaduje) a tady už snad není příliš prostor pro to, hodnotit kastráty jako tragédii. Byl určitě pádný důvod k tomu, aby byla tato zvířata vyřazena z chovu, ale majitelé se prostě buď chtějí chlubit a nebo se pyšnit úspěchy svého kamaráda alespoň ve třídě kastrátů.
Stručné shrnutí na závěr. Názor paní Leitnerové naprosto chápu, protože ho mám velice často já sama (u britek) a to ani zdaleka nemám takové zkušenosti jako právě ona. Na druhou stranu chápu majitele "tragických" kočiček, že se jich toto dotklo.. Mě se toto také dotýkalo a proto jsem s tím něco dělala.. Doufám, že jsem se vydala správným směrem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 9:49:12
Odpovědět s citátem

Myslím že mám podobný názor.
Jsou prostě chovatlé kterým jde o plemeno, o kvalitní linie a ti dokáží být soudní a zkritizovat reálně jak cizí kočky, tak i své. To že vidím na svých kočkách jejich vady neznamená, že je nemiluju.

U sphynxů to tak je jako u jiných plemen, že jsou pěkné kočky a ošklivé - už jsem se o tom zmiňovala na jiné diskuzi, myslím že problémem jsou sphynxové /a nejen oni/ z organizací, kde je není třeba uchovňovat a kdekoliv ukázat na výstavě. Nevím jak chovatel sedící v gauči u krbu může znát aktuální problematiku plemene a směr kterým se ubírá jeho vývoj. Leckdy tito chovatelé ani správně neurčí barvu potomků a nemohou ani poskytnout informace o plemeni či svých potomcích, neb v denním tisku toto nezjistí.

Co se týče chovnosti pro každou hrůzičku - nutno podotknout, že ocenění V - je sice oceněním po kterém kočka může být zařazená do chovu, nic méně tato "chovnost" je dočasná - po dvou letech je nutné jí obnovit. V tomto čase může s mindou chovatel zkusit koťátka a pokud se povedou, nevidím na tom nic zlého. Ovšem na místě je reálná kritika a jen tím, že je kotě krásné a roztomilé nenzačí, že je standartní a vhodné k dalšímu chovu.
Ve světě se běžně používají kočky jiné na chov - to můžou být i kočičky které nejsou zrovna excelentní, nic méně s vhodným partnerem dají i pěkná miminka, nezřídka kdy i úspěšného výstavního jedince.
A pak mají kočky výstavní pro reprezentaci a takové kočky "nezatěžují" dětmi, a když tak jen žřídka.

U sphynxů to bylo podobné, lidé si mysleli, že si nakouí kotata, uchovní je a pak se na nich přiživí - ale dnes jsou vidět, je jich plná inzerce a kotata nemůžou prodat ani za 10-12tisíc. A jkistě je to tím, že když na některé zkusíte napsat mailíka nebo zavolat, ti lidé kolirkát ani neví barvy svých kotat nebo jména rodičů, což beru jako chovatelský základ, bez kterého se nemohu vyznat ani na výstavě, ani v rodokmenech svých koček a jejich potomků!! A to bohužel o dobrém CHOVATELI moc nesvědčí, ikdyž může své kočky milovat sebe víc.


Prostě dokonalé zvíře není žádné a je to pouze na chovatelích - na lidech co do chovu pustí. A pak na těch co si do chovu koupí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 10:43:09
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsala: Nicméně někteří si jedou pouze pro chovnost, kterou dřív nebo později dostanou. Nechápu, z jakého důvodu je povinná chovnost, když i kočka otřesná v typu nakonec V dostane.

Reg napsala: myslím že problémem jsou sphynxové /a nejen oni/ z organizací, kde je není třeba uchovňovat a kdekoliv ukázat na výstavě. Nevím jak chovatel sedící v gauči u krbu může znát aktuální problematiku plemene a směr kterým se ubírá jeho vývoj.


Tak to jsem z toho blázen Rolling Eyes Laughing

Je to furt dokola, je to o lidech a o chovateli, jaký je, zda tomu rozumí a zda ví co chce, o ničem jiném. A jestli například genetiku studuje doma u krbu na gauči obložený rodokmeny, tak proč ne. A že by informace týkající se genetiky, zdraví, určování barev a o svých potomcích zjistil na výstavě? Pěkná hloupost, tam tak maximálně zjistí jestli má sphynx chlupatý ocásek. Spíš bych byl v kontaktu s majiteli svých koťat a též s majiteli předků mých koček, tak bych mimo jiné i zjistil, jestli jsou všichni zdrávi a nemají třeba HCM Wink

Že si plno lidí myslelo že na nejen sphynxích zbohatne, to se tu už omílalo mnohokrát a prošlo si tím každé z počátku každé módní a nedostatkové plemeno. A že v daném plemenu jsou ony "hrůzičky" a "tragédie" je prostě taky fakt a jistě to není jen specifikum sphynxů, je to prostě vývoj a výběr a to, jak kdo k chovu přistupuje. Je to u koček, u psů, je to všude...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 11:02:56
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Zuzkanka napsala: Nicméně někteří si jedou pouze pro chovnost, kterou dřív nebo později dostanou. Nechápu, z jakého důvodu je povinná chovnost, když i kočka otřesná v typu nakonec V dostane.

Reg napsala: myslím že problémem jsou sphynxové /a nejen oni/ z organizací, kde je není třeba uchovňovat a kdekoliv ukázat na výstavě. Nevím jak chovatel sedící v gauči u krbu může znát aktuální problematiku plemene a směr kterým se ubírá jeho vývoj.


Tak to jsem z toho blázen Rolling Eyes Laughing

Je to furt dokola, je to o lidech a o chovateli, jaký je, zda tomu rozumí a zda ví co chce, o ničem jiném. A jestli například genetiku studuje doma u krbu na gauči obložený rodokmeny, tak proč ne. A že by informace týkající se genetiky, zdraví, určování barev a o svých potomcích zjistil na výstavě? Pěkná hloupost, tam tak maximálně zjistí jestli má sphynx chlupatý ocásek. Spíš bych byl v kontaktu s majiteli svých koťat a též s majiteli předků mých koček, tak bych mimo jiné i zjistil, jestli jsou všichni zdrávi a nemají třeba HCM Wink

Že si plno lidí myslelo že na nejen sphynxích zbohatne, to se tu už omílalo mnohokrát a prošlo si tím každé z počátku každé módní a nedostatkové plemeno. A že v daném plemenu jsou ony "hrůzičky" a "tragédie" je prostě taky fakt a jistě to není jen specifikum sphynxů, je to prostě vývoj a výběr a to, jak kdo k chovu přistupuje. Je to u koček, u psů, je to všude...



Hele a není pak jednodušší nahoru napsat mega ceduli, že se o všem už psalo, vše vyřešilo a nemá cenu už nic rozebírat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 12:53:38
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Hele a není pak jednodušší nahoru napsat mega ceduli, že se o všem už psalo, vše vyřešilo a nemá cenu už nic rozebírat?


Laughing Very Happy Laughing Very Happy
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top