Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Přejímka na výstavě...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Přejímka na výstavě...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 8:22:25
Odpovědět s citátem

když už jsme se tady chvíli motali kolem výstav, chtěla bych znát Váš názor na veterinární přejímky na výstavách...
Tímto nemám na mysli vpustit hromadně chovatele s kočkami. Ale příjde mi zbytečné kontrolovat kočky. Když si člověk vezme, že ten veterinář většinou za 2hodiny má skontrolovat 400koček, nemůže za těch pár vteřin co má na každé zvíře ani tu blechu najít, natož poznat nemoc.
Myslím, že pro zvířata je to zbytečný stres - několik hodin pošupovat s bednami ve frontě, pak páčit z bedny..kočky to musí vážně milovat. Nehledě na to, že každá dezinfekce má svoji účinnou dobu a ta jistě není aktivní ihned, většinou po několik minutách, takže si myslím, že spíš tam ta zvířata ještě mohou něco chytnout...

Optě to tu vezmu ze strany psíčkařů, kdy na výstavě je za dva dny třeba 3500psů a jaksi stačí jen kontrolovat očkovací průkazy na povinné očkování. Nedovedu si představit, že by každého psa měli kontrolovat tak jak kočky, to by museli začít asi týden předem a navíc u některých plemen myslím docela nepoveditelné...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Přejímka na výstavě...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 9:30:33
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
když už jsme se tady chvíli motali kolem výstav, chtěla bych znát Váš názor na veterinární přejímky na výstavách...
Tímto nemám na mysli vpustit hromadně chovatele s kočkami. Ale příjde mi zbytečné kontrolovat kočky. Když si člověk vezme, že ten veterinář většinou za 2hodiny má skontrolovat 400koček, nemůže za těch pár vteřin co má na každé zvíře ani tu blechu najít, natož poznat nemoc.
Myslím, že pro zvířata je to zbytečný stres - několik hodin pošupovat s bednami ve frontě, pak páčit z bedny..kočky to musí vážně milovat. Nehledě na to, že každá dezinfekce má svoji účinnou dobu a ta jistě není aktivní ihned, většinou po několik minutách, takže si myslím, že spíš tam ta zvířata ještě mohou něco chytnout...
Optě to tu vezmu ze strany psíčkařů, kdy na výstavě je za dva dny třeba 3500psů a jaksi stačí jen kontrolovat očkovací průkazy na povinné očkování. Nedovedu si představit, že by každého psa měli kontrolovat tak jak kočky, to by museli začít asi týden předem a navíc u některých plemen myslím docela nepoveditelné...


Nevím, jestli jsme nezahltili sphynxí fórum zbytečně všeobecnými tématy. Začalo to výstavou v Pyramidě v Praze přes smysl výstav, povinné uchovňování, kvalitu koček všeobecně, čipování,... Třeba tato témata správcové přesunou do Výstav.
Ale k přejímce. Naopak, já jsem pro daleko přísnější a tvrdší přehlídku na výstavě. Kolikrát se nestačím divit, s čím vším jsou chovatelé schopni přijet na výstavu. A tak ohrozit všechny kolem...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 14:41:11
Odpovědět s citátem

Ok - buď jí uděolat atkovou, aby měla smysl a nebo jí zrušit..toto je pouze stres a nemá žádné opod¨statnění...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 17:01:05
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Ok - buď jí uděolat atkovou, aby měla smysl a nebo jí zrušit..toto je pouze stres a nemá žádné opod¨statnění...

Myslím, že v porovnání s ostatním děním na výstavě je přejímka pro kočky nic.. Tohle teda jako stresující nevidím. A když, tak snad pro majitele, že bude přejímka málo dokonalá a projdou i kočky, které na výstavě nemají co dělat... Já osobně jsem pro co nejdůkladnější přejímky. Zabránilo by to určitě rozšíření některých problémů, které si pak vystavovatelé domů přivezou... Sad
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 18:17:08
Odpovědět s citátem

Hezký večer
Reg souhlasím s Vaším názorem ... mé kočky to vyloženě nenávidí!!! a já také ...mnohdy je totiž veterinární přejímka v chodbě v průvanu a v Plzni byla u otevřených dveří na ulici.
Existuje vůbec nějaký jiný "vzor" veterinární přejímky jinde?
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2009 4:51:36
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
Hezký večer
Reg souhlasím s Vaším názorem ... mé kočky to vyloženě nenávidí!!! a já také ...mnohdy je totiž veterinární přejímka v chodbě v průvanu a v Plzni byla u otevřených dveří na ulici.
Existuje vůbec nějaký jiný "vzor" veterinární přejímky jinde?

Zkuste se zajet podívat na výstavu někam za hranici naší země, např. Německo. Co vím od známých, tam je přejímka daleko přísnější než u nás. Veterinář kočky kontroluje opravdu poctivě, mnohdy i pročesává srst hustým hřebenem, jestli mu z ní něco nevypadne.
Po této zkušenosti by vám zřejmě naše přejímky připadaly opravdu benevolentní a nedivila by jste se, že na výstavu projde vše... Někdy i pochodující pytel blech nebo kočky, které kolem sebe trousí plíseň na hony daleko Rolling Eyes Sad
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2009 7:59:32
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
Hezký večer
Reg souhlasím s Vaším názorem ... mé kočky to vyloženě nenávidí!!! a já také ...mnohdy je totiž veterinární přejímka v chodbě v průvanu a v Plzni byla u otevřených dveří na ulici.
Existuje vůbec nějaký jiný "vzor" veterinární přejímky jinde?


Ano existuje - PŘÍSNĚJŠÍ - musím říct, že se někdy klepeme, jestli jsme nepřehlédy "něco" protože / moje zkušenost - nemusí platit vždy / přejímky třeba v Rakousku, Německu, Polsku jsou opravdu důkladné. Souhasím s nimi i když nejsou příjemné ani mě ani kočkám !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top