Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koupání


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 12:03:44
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat jak často lze sphynxe koupat protože názory se různí . Náš klučina je totiž tak trochu čuník a sotva ho vykoupu tak do deseti minut je zase po návštěvě záchudku jak kominík .Vím že nejde ho koupat každý den . Koupem tak jednou za týden ale to už má po celém tele barvu jak kočkolit . Kůži má takovou normální , nemastí se ani není suchá . Dá se koupat častěji ?
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 12:27:15
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Chtěla bych se zeptat jak často lze sphynxe koupat protože názory se různí . Náš klučina je totiž tak trochu čuník a sotva ho vykoupu tak do deseti minut je zase po návštěvě záchudku jak kominík .Vím že nejde ho koupat každý den . Koupem tak jednou za týden ale to už má po celém tele barvu jak kočkolit . Kůži má takovou normální , nemastí se ani není suchá . Dá se koupat častěji ?


Nase Ginger je taky porad usmudlana,tak ji ted rikame Smudlina. Koupu ji ale zridka,spis pouzivam ty miminkovske vlhcene ubrousky a temi ji podle potreby(alespon 1x za 1-2 dny)otiram,alespon prsa a brisko,kde se spini nejvic (a samozrejme kolikrat i zadek) A tak jednou za mesic ji vykoupu kompletne,ale to se ji vubec nelibi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 13:50:26
Odpovědět s citátem

Dětský vlhčený ubrousky jsem zkoušela ale to mu nevoní a když se olíže tak ze záchůdku pak vybírám řídký bobečky takže mu na nich něco nesedí . Po normálním koupání je to bez problému . Zkoušela jsem otírat dost vlhkou houbičkou a to nám problém taky nedělá . Ale díky za radu . Razz
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 14:29:53
Odpovědět s citátem

Frekvence koupání záleží na míře ušpinění. Mám holky, co se nekoupaly dlouhé týdny, protože to zkrátka není vůbec potřeba. Na druhou stranu, nekastrovaní kocouři se díky hormonům mastí a špiní mnohem víc.
Ubrousků je celá řada, od různých firem. Některé špinění spíše zhoršují. Zkuste otírat jen žínkou namočenou v teplé vodě s trochou olivového nebo dětského oleje.
Pokud máte pocit, že prach ze steliva se více podílí na ušpinění kůže, zkuste změnit na neprašné silikonové stelivo.
Důležitá je i značka šamponu. Po některých se kůže zašpiní mnohem víc a dříve. Jakou značkou šamponu myjete?
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 15:45:34
Odpovědět s citátem

Je to běžný dětský šampon z drogerie . Většinou ale Nizoral jak nám bylo doporučeno .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 16:05:48
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Je to běžný dětský šampon z drogerie . Většinou ale Nizoral jak nám bylo doporučeno .


Nizoral je šampon který řeší lupy nebo seborhoidskou dermatitidu. Je to šampon který se prodává v lékárně a je určen pro odstranění nějakého kožního problému, navíc ve vlasech. Sphynx vlasy nemá a předpokládám, že nemá ani žádný kožní problém, a proto vidím používání Nizoralu jako zbytečné.
Používání šamponu na vlasy je častou chybou Sphynx majitelů. U Sphynxe myjete kůži, ne chlupy nebo vlasy. Přílišné vysušení často způsobí následnou nadměrnou tvorbu mazu nebo intenzivnějšího špinění, protože odstraníte přirozenou ochrannou vrstvu s přiměřeným pH. Proto je mnohem vhodnější sprchový gel/ tělový šampon. Různé koupací zkušenosti a tipy jsme probírali nedávno v jiném tématu, mrkněte tam.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 16:53:39
Odpovědět s citátem

On se vůbec nemastí , jen se válí v písku a je proto pořád jak kominík . Rolling Eyes
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Zkuste jiné stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 23:13:32
Odpovědět s citátem

Markéto,

zkuste prostě jiné stelivo, na jiné bázi než bentonitové... Buď ten silikon (nám se tedy moc neosvědčil - nevydrží dlouho, ale u jiných koček to může být jinak) nebo dřevěné stelivo. To používám já (Cats best oko plus), nepráší a kočky se nešpiní. Hlavně dlouho vydrží a i "čurací" hrudky se dají vyhazovat do WC a nezacpou ho.

Co se týká Nizoralu, také mi ho při pořízení Croniho chovatelé doporučovali, nicméně pouze mu zhoršoval stav kůže. Používám veterinární šampony pro alergické jedince nebo dehtové mýdlo z lékárny...

CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika27



Založen: 10.08.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2007 10:02:43
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,
potřebovala bych poradit nějaký dobrý šampon pro kocourka. Používám sprchový gel pro mimi od Johnsons. Bohužel mi přijde, že se po něm více mastí. Je světlý, takže druhý den vypadá jako kominík. (je kastrovaný) Prosím napište mi své zkušenosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2007 10:14:39
Odpovědět s citátem

Monika27 napsal:
Ahoj všichni,
potřebovala bych poradit nějaký dobrý šampon pro kocourka. Používám sprchový gel pro mimi od Johnsons. Bohužel mi přijde, že se po něm více mastí. Je světlý, takže druhý den vypadá jako kominík. (je kastrovaný) Prosím napište mi své zkušenosti.


Po různém zkoušení a bádání jsem nakonec nejspokojenější se sprchovým šamponem od firmy Redwin, prodává firma Herbita. Více je v tématu Sphynxí kosmetika http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2074
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 9:25:42
Odpovědět s citátem

Monika27 napsal:
Ahoj všichni,
potřebovala bych poradit nějaký dobrý šampon pro kocourka. Používám sprchový gel pro mimi od Johnsons. Bohužel mi přijde, že se po něm více mastí. Je světlý, takže druhý den vypadá jako kominík. (je kastrovaný) Prosím napište mi své zkušenosti.


Ahoj Moniko,
já jsem také zkoušela od Johnsonu jak šampon tak i koupel ale také se mi Cleo docela dost mastila pak jsem se někde dočetla že je prej dobré sírové mýdlo tak jsem ho koupila v lékárně a vyzkoušela,používám ho i na kluka je exematik a musím říct super,Cleo jsem teď nekoupala dokonce 3 týdny a mastí se míň jediné co tak že jí musím čistit drápky a na to používám vlchké ubrousky pro miminka. Smile Doufám že se to u Vás také spraví teda omezí
Zatím se mějte Nera a kočičáci doňáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 9:44:43
Odpovědět s citátem

My od začátku používáme na Feliska také Sprchový gel Johnsons s 24h hydratací a na tento neměl žádnou špatnou reakci. Původně byl vždy po dvou dnech jak kominík, což bylo vidět hlavně proto, poněvadž má růžovou náprsenku, ale i po koupeli s uvedeným gelem to bylo za dva dny stejné. Za prve se strašně mastil a za druhé byl hned jak prase z bentonoitového kočkolitu. Kočkolit jsme začli používat hrudkující dřevěný, špinění se tak o 50% zlepšilo, ale hlavní změna nastala po změně krmiva, jakmile jsme Acanu zaměnili za Nutram, do deseti dnů bylo po špinění a maštění kůže a nyní je Felda i po deseti dnech čistý skoro jako po koupeli. Ono asi takzvaně vše souvisí se vším a možná spíše než změna mýdla pomůže změna něčeho jiného Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 11:46:04
Odpovědět s citátem

Já špinění pozoruju jen na bílých košilkách, které Adamovi dávám-tu může mít max. 2 dny, pak je tak ušmudlaná, že ji musím vyprat. Ale jinak žádné závěje mastnoty na něm nejsou. Koupala jsem ho v podstatě 2x-a stráááááááášně se mu to nelíbí! Až tak, že být to normální kočka, tak musím koupat v brnění. On jen strašně řve a snaží se utéct, ale miláček se mě nesnaží vyškrábat ze světa.

Poprvé jsem koupala, že jsem nevěděla, jestli je nebo není umazaný-je šedivý (jak já říkám-modrý Smile ), no a podruhé, když si šlápl do hovka a začal to roznášet všude Mad . Koupila jsem Johnsons baby bedtime bad-koupel na dobré spaní-krásně voní, Adam vydrží dlouho čistý, jen ho otírám vlhčenými ubrousky na miminčí prdelky.

Krmím hlavně kapsičky a paštiky, sýr, tvaroh, maso se zeleninou a rýží nebo těstovinami, no a pořád má k dispozici granulky na přikousnutí, ty si ale dává spíše jako dezert-vydrží v misce pár dní, než ji musím doplnit. Když jdeme do postele, tak mu dávám právě tu košilku, aby mi postel moc neumazal-zatím jsem ale kvůli umatlání převlékat nemusela, jen když nás i naše postele nemocný kompletně zblil Wink .

Drápky mu otírám tak 2-3x týdně-to na mě syčák syčí a prská Laughing , zároveň s tím mu vyčistím i ouška-kupodivu to snáší lépe než čištění drápků Wink .

Holt nejen my lidi jsme každý jiný, ale i ti naši miláčkové Razz A ono je to nakonec dobře, ne?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 19:37:22
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, dovoluji si osvěžit téma "koupání". Máme skvělou zkušenost s dětským šampónem Weleda, jedná se o Měsíčkový dětský šampón (najdete na www.weleda.cz), novinka. Používáme jej už druhý měsíc a musím říct, že Charonek má kůži opravdu jako miminko (koupeme ho každý týden). Má kůžičku úplně jemnou a přitom jakoby se na ni vytvořil lehoučký film. Mohu vřele doporučit. K dostání v lékárnách nebo v eshopu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 19:46:09
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ahoj všem, dovoluji si osvěžit téma "koupání". Máme skvělou zkušenost s dětským šampónem Weleda, jedná se o Měsíčkový dětský šampón (najdete na www.weleda.cz), novinka. Používáme jej už druhý měsíc a musím říct, že Charonek má kůži opravdu jako miminko (koupeme ho každý týden). Má kůžičku úplně jemnou a přitom jakoby se na ni vytvořil lehoučký film. Mohu vřele doporučit. K dostání v lékárnách nebo v eshopu.



Já jsem při výběru koupacího prostředku vycházela z toho, že nemyju vlasy (srst), ale kůži, a tudíž jsem nekupovala šampon, ale tělovou koupel. I jsem to tady někde četla, a zdá se mi to u naháčů logické. Ale ublížit se tím asi nedá-nevím-co na to zkušenější chovatelé-lze mýt naháče šamponem?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 20:12:21
Odpovědět s citátem

No já jsem vycházela z toho, že je to určeno pro prťata, děti od 6ti měsíců, píšou: hodnotný mandlový a sezamový olej vyživují a jemně pěstí dětskou pokožku, vhodný k mytí vlasů i celého těla. Tak jsem si říkala, že by to pro Charonka mohlo být dobré.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 20:22:54
Odpovědět s citátem

Mě totiž fascinuje jak má tu kůžičku takovou hebkou a jemnou Very Happy, jak se osvědčuje Johnsons baby bedtime bad? Charon co měl od Johnsons tak byl celkem "suchý", ale ten bedtime jsme nezkoušeli...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 20:27:40
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Mě totiž fascinuje jak má tu kůžičku takovou hebkou a jemnou Very Happy, jak se osvědčuje Johnsons baby bedtime bad? Charon co měl od Johnsons tak byl celkem "suchý", ale ten bedtime jsme nezkoušeli...


Já jsem spokojená, zdá se mi to v pohodě-koupu ho tak 2x do měsíce (k jeho nelibosti), a nezdá se mi, žeby se nadměrně mastil, ani není vysušený, a krásně voní. A to, co používáš ty, bude určitě O.K., když je tam psáno, že je to vhodné i na tělo. Já osobně bych se vyhla šamponu jako takovému, který je určen výhradně na vlasy, protože ti naši kocouři vlasy (srst) nemají, my musíme mýt kůži. Až nám to naše bude docházet, uvážím zakoupení tohoto prostředku.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 20:29:09
Odpovědět s citátem

Já používám právě ten miminkovský šampon od Johnsons a musím říci, že má Charlie kůžičku taky jak dětskou prdelku, Feldík je zase o něco hrubější. Koupu tak cca 1x týdně, tedy ne že by se nějak extra špinili, ale spíše z hygienických důvodů, zvláště vzhledem k tomu, že když vlezou do kadibudky, začnou provozovat hru na horníka či zlatokopa a mám pocit, že se snaží prokopat o patro níže.

A ještě jedna zkušenost: když jsem koupal méně než jednou týdně, tak jak mi v noci občas chrní na ruce, tak se mi dělal ekzém (asi alergie), při častějším koupání je klid.

Každopádně dík za tip na šampon, určitě vyzkouším Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 20:38:59
Odpovědět s citátem

No náš Cháronek se celkem rád sprchuje Laughing , máme jen sprchový kout. Ve sprše je bez problémů, jen mu potemní ty jeho modrý kukadla a raději nepřemýšlím nad tím, co se mu honí hlavou... Neřekla bych že to zrovna zbožňuje, no ale když byl prtě tak to úplně nesnášel, mrančel a škrábal kolem sebe. Teď když se sprchuji já, nejraději by vlezl dobrovolně za mnou Very Happy ... Jsem zvědavá po přestěhování jak se mu bude líbit ve vaně, viděla jsem video se sphynxíkem, pochodoval v napuštěné vaně a moc se mu to líbilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 20:44:19
Odpovědět s citátem

Jo a Oldo, tu alergii mívám taky, když se Cháronek dlouho nesprchuje... Hlavně když se zpotí a leží na mě, tak to mám, ale jak ho koupu 1 x týdně, je to O.K. No a moc se mi osvědčilo o stelivo od Gimpetu, Ökokats Nature, není to vůbec prašné. Po Cats Best ÖkoPlus jsem kýchala já i kocour, aji mi přišlo že má od toho nažloutlé packy a ocásek, teď jak používáme ten Gimpet tak nekýchám ani já, ani Cháron a packy ani ocásek žlutý nemá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 1:05:56
Odpovědět s citátem

Ahoj Silvie, ty peletky jsem zkoušel taky, byly dobré, akorát se mi zdálo že hůře hrudkují, no ale u nás je mají hrozně drahé, 156,- kaček za pytlík, na internetu jsem se nedostal včetně poštovného pod 130,- korun a to jsem objednal osm balení. Klukům Cats Best ÖkoPlus nevadí a v ZOOplusu ho mají za skvělou cenu, je sice prašnější (někdy vylezou z kadibudky jak mlynáři), ale kluci nekýchají, ani se nezdá že by jim to jakkoliv vadilo, tak to zatím neřeším. Binec po předsíni jsem měl z obojího stejný.

Prostě už mám vyzkoušeno, nechci-li mít ekzém na ruce od toho jak mi na ní kočičák v noci chrní, musím 1x týdně uličníky okoupat. Je fakt, že jak si navykli na častější koupel, již to není takový boj.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: umí kočka plavat?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 9:04:23
Odpovědět s citátem

Tak jsme při diskuzi o našich miláčcích řešili otázku, zda umí kočka plavat, no a poněvadž jsme na nic nepřišli a tuto informaci se mi nepodařilo nikde najít, tak ví někdo jak to je? To jen tak na zpestření tématu Laughing

Umí tedy kočka plavat?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: umí kočka plavat?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 9:49:19
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Umí tedy kočka plavat?


http://www.youtube.com/watch?v=Aj113IEg0Bg

http://www.youtube.com/watch?v=LK6nvO856gA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=t5JI4xCf7kA&feature=related


konkretne sphynxe jsme nenasla, ale kazdopadne ma stejne predispodice,takze teoreticky samozrejme muze plavat taky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: plavání alá sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 15:52:06
Odpovědět s citátem

Našla jsem nějaká videa sphynxíků ve vaně, no ale plaváním se to moc nazvat nedá Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=JLAMcitX1yc - tento kočičák má velmi podobný výraz při koupání, jako náš Cháron Wink

http://www.youtube.com/watch?v=AOwHyYCpO5o - tento sphyxn je trochu odvážnější, líbí se mi jeho "pádlovací" styl

http://www.youtube.com/watch?v=5l5PDXhItJw - toto vypadá na plavce No. 1, ale nějak se mi to video nechce otevřít... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 16:00:39
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi Smile Prostě jsme řešili, jestli kočka (nejen sphynx) umí plavat, nebo zda se utopí. Tak jak se zdá - plave Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: umí kočka plavat?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 16:03:38
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
fofo177 napsal:

Umí tedy kočka plavat?


http://www.youtube.com/watch?v=Aj113IEg0Bg

http://www.youtube.com/watch?v=LK6nvO856gA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=t5JI4xCf7kA&feature=related


konkretne sphynxe jsme nenasla, ale kazdopadne ma stejne predispodice,takze teoreticky samozrejme muze plavat taky Wink


Tady sice sphynx neplave, ale koupel si pěkně užívá Wink


http://www.youtube.com/watch?v=ZNkSgIxHqkc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=H8nBT12W6w8&feature=related

a při troše hledání najdete další videa-ne každá kočka se vody bojí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 16:15:48
Odpovědět s citátem

Je to jasné Laughing , jakmile se přestěhujeme a budeme mít vanu, hned pořizuji Cháronovi kačenku a nějaké balonky a jde se na to! Obávám se však, že to nepřijme s příliš velkým nadšením... Když tak tam vlezu za ním Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: kdy začít s koupáním
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 18:59:43
Odpovědět s citátem

ahoj, kdy si myslíte, že nejdříve začít s koupáním koťete. Nejdřív je jistě vhodné jen mýt vlhčenými ubrousky, ale zajímalo by mě kdy začít koťě koupat.
díky Tom
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 19:10:23
Odpovědět s citátem

Ahoj Tome, ono bude asi každý koupat různě dle potřeby, každý sphynxík se špiní jinak, takže někdo koupe častěji, někdo jen utírá miminkovskými vlhkými ubrousky, prostě to co vyhovuje. Já začal kočičáky koupat prakticky jak jsem je přivezl od chovatelů a zdáli se mi špinaví. Ze začátku jsem používal bentonitové stelivo a po tom byl Felda za chvíli jak kominík, nyní se koupel ustálila cca 1x týdně a nejvíc se mi osvědčilo vzít si je k sobě do vany, samozřejmě za asistence manželky (a naopak).
Hlavně po koupání pořádně kočičáka utřít, aby neprochladl Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (19x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top