Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jde reklamovat kočku????

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Thelma
Anonymní





Předmět: jde reklamovat kočku????
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2005 20:37:14
Odpovědět s citátem

nevím,kde začít.
Spíš potřebuju poradit řešení celého problému.
Koupila jsem si kocourka s PP,který je vhodný pro chov a na výstavy.mám jej půl roku a už třetí veterinář mi potvrdil,že kocourek nebude nikdy plodný,poněvadž nemá sestouplá varlata,což se dalo řešit hormonálně do tří měsíců jeho věku,ale v ted jen operačně s nejistým výsledkem a za hodně peněz.Majitel mi v 3 měsících při koupi tvrdil,že kotě je v pořádku a prý mu to potvrdil i veterinář.Co ted?jak to máme vyřešit,když kocourek stál hodně peněz,ale chci i kotě vhodné pro chov???
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jde reklamovat kočku????
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2005 6:52:26
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
nevím,kde začít.
Spíš potřebuju poradit řešení celého problému.
Koupila jsem si kocourka s PP,který je vhodný pro chov a na výstavy.mám jej půl roku a už třetí veterinář mi potvrdil,že kocourek nebude nikdy plodný,poněvadž nemá sestouplá varlata,což se dalo řešit hormonálně do tří měsíců jeho věku,ale v ted jen operačně s nejistým výsledkem a za hodně peněz.Majitel mi v 3 měsících při koupi tvrdil,že kotě je v pořádku a prý mu to potvrdil i veterinář.Co ted?jak to máme vyřešit,když kocourek stál hodně peněz,ale chci i kotě vhodné pro chov???

No nejspíš máte na kocourka uzavřenou nějakou kupní smlouvu, takže byste se měla v první řadě obrátit na chovatele/ku, od kterého kocourka máte a hlavně tenhle problém řešit s ním.
Jinak chovatelé se dost pohybují na tomhle serveru http://www.kocka-info.cz/ tak se zkuste zeptat přímo jich v tamní diskuzi. Určitě Vám poradí, jak nastalou situaci řešit.
Osobně, kdyby se něco podobného stalo mě, tak bych po chovateli/ce buď chtěla vrátit peníze (do výše ceny mazlíka), nebo od ní pořídit druhého kocourka na chov za "rozumnou" cenu. Ale toť můj soukromý názor.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: jde reklamovat kočku????
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2005 19:34:43
Odpovědět s citátem

Koupila jste si kocourka na chov a ukázalo se že je do chovu nevhodný (rozhodně nedoporučuji řešit problém operací, protože tato vada je dědičná, takže v žádném případě není vhodné použít kocourka k chovu), v takovém případě máte určitě nárok na reklamaci. Nejdříve se obraťte na chovatele, který vám kocourka prodal a zkuste se domluvit na nějakém řešení. Pokud se nedohodnete tak se můžete obrátit na chovatelský svaz, který vydal rodokmen a který může řešit přestupky jednotlivých chovatelů. V krajním případě můžete problém řešit i prostřednictvím soudu (moje známá nedávno takový spor vyhrála). Solidní chovatel se s vámi určitě bude snažit dohodnout.
Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: jde reklamovat kočku????
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2005 13:27:36
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
nevím,kde začít.
Spíš potřebuju poradit řešení celého problému.
Koupila jsem si kocourka s PP,který je vhodný pro chov a na výstavy.mám jej půl roku a už třetí veterinář mi potvrdil,že kocourek nebude nikdy plodný,poněvadž nemá sestouplá varlata,což se dalo řešit hormonálně do tří měsíců jeho věku,ale v ted jen operačně s nejistým výsledkem a za hodně peněz.Majitel mi v 3 měsících při koupi tvrdil,že kotě je v pořádku a prý mu to potvrdil i veterinář.Co ted?jak to máme vyřešit,když kocourek stál hodně peněz,ale chci i kotě vhodné pro chov???


Jediné správné řešení je obrátit se na chovatele, od kterého kocourka máte. Je-li s PP, měla být uzavřená smlouva, v které se mj. píše jaký je zdravotní stav předávaného kotěte. Pokud tam není uveden problém nesestouplých varlat (z chovu vylučující vada), je na místě podle Vašeho uvážení vrácení kotěte a peněz nebo přiměřená sleva z ceny, pokud si ho chcete nechat jako mazlíka.
Nebude-li možná dohoda, je to zpravidla na soud, protože slušný chovatel se snaží dohodnout vždy, na ty druhé kromě soudu nic neplatí.

Operaci bych zamítla. I kdyby byla úspěšná, kocourek by předával dál předpoklad této vady všem svým potomkům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2005 20:56:08
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady,problém asi bude opravdu v domluvě s chovatelem,poněvadž mi nabízí slevu 2 tisíce z kupní ceny,coz neodpovídá ceně mazla a už vůbec ne financím vynaloženým za výstavy v kotěcím věku,kreré se teď ukázaly jako naprosto zbytečné.Navíc i kastrace bude něco stát.Takže jaká je optimální cena mazla??
Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Cena mazla
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2005 6:44:55
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Děkuji všem za rady,problém asi bude opravdu v domluvě s chovatelem,poněvadž mi nabízí slevu 2 tisíce z kupní ceny,coz neodpovídá ceně mazla a už vůbec ne financím vynaloženým za výstavy v kotěcím věku,kreré se teď ukázaly jako naprosto zbytečné.Navíc i kastrace bude něco stát.Takže jaká je optimální cena mazla??


Pro někoho korunu, pro někoho tisíce... takže individuálně.
Jinak pokud jste investovala do budoucí chovnosti i vystavováním, měla by sleva zohlednit i to, případně i úhradu kastrace. Ekonomicky nejsprávnější je pak vrácení "zboží" za plnou kupní cenu.
Předpokládám ale, že kocurka máte za svého a nehodláte se ho zbavit jen proto že nemůže být chovný. Takže je to jen na licitaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: cena mazla
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2005 7:31:21
Odpovědět s citátem

Optimální cena mazla-těžko říct. Cena mazlíčka je nejméně 5 a nejvíc 7000. Tak třeba my prodáváme mazlíčky za 6000. V kupní smlouvě však máme uvedeno, že kotě je možno reklamovat do věku 6 měsíců, pokud se zjistí během růstu nějaké genetické vady. Takové věci se musí s chovateleme řešit neprodleně. Nesestouplá varlata jsou myslím docela viditelná vada. Problém je taky ten, že když chovateli chcete vrátit kocourka, který má předpokládám okolo 9 měsíců, tak mu už ho nikdy neprodá. Tak starého si ho už nikdo nekoupí. Nevím, kdy jste tento problém chovateli oznámila, ale takové věci musí řešit dřív. Vrátit peníze na cenu malíka je myslím O.K. To je ovšem názor chovatele. Věřím, že se kocourka nebude chtít jen tak zbavit. Snad Vám přirostl k srdci.
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: cena mazla
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2005 8:11:28
Odpovědět s citátem

Cena mazlíka záleží na plemeni kočky - já chovám britky tam se ceny mazlíků pohybují kolem 5000,- Kč, ale u jiných plemen může být i několikanásobně vyšší (bengálky, mainské mývalí, sphynx). Cena mazlíka by měla být oproti ceně kvalitního chovného jedince zhruba poloviční.
Odpovědět 
Thelma
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2005 11:11:27
Odpovědět s citátem

Mnohokrát děkuji všem za rady.Svého kocourka nechám vykastrovat,ale občas s ním na nějakou tu výstavu zajedu,protože je moc hezký na to,aby jen tloustl na gauči.
Jako náhradu mám slíbeno kotě podle vlastního výběru za cenu 6 tisíc,což je cena optimální.Sice si na něj budu muset pár měsíců počkat,ale aspoň budu mít čas dát svého kocourka kastrovat a přikoupit další nutné vybavení.Ve zlaté knize koček mám fotky svých mazlíků(Honzík) a i kocourka o kterém tu byla řeč (Kardinal).Ještě jednou všem děkuji
Odpovědět 
Paolo
Anonymní





Předmět: reklamace vs. kupní smlouva
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2005 12:02:29
Odpovědět s citátem

Jak každý chovatel ví (a teď už i snad paní Thelma) neustále sahat malému kotěti (kocourovi) na varlata může mít za následek jejich zatlačení. Takže byl-li kocour vpořádku při koupi ba co víc i několik měsíců poté, když se obě dámy potkaly na výstavě a obě si na SESTOUPLÁ varlata sáhly, tak si za to nová majitelka může sama. Soudně to klidně může řešit, ale to by mezi nimi nemohla existovat řádná kupní smlouva kde je napsáno, že je zvíře v naprostém pořádku. Původní majitelka nabídla (byť by vůbec nemusela) sníženou cenu za kotě "nové" dokonce s právem prvního výběru. Jelikož jsem seznámen s tímto případem tak mi to celé připadá jako kdybych šel reklamovat nabourané nové auto a ještě chtěl vrátit cenu projetého benzínu. Idea Prostě absurdní. Z právního hlediska je to "neprůstřelné" a z hlediska chovatele tak původní majitelka udělala dostatečný krok. A znovu podotýkám, byť by vůbec nemusela. A na závěr: nesestouplá varlata se neprojeví ve věku 9 měsíců, nemyslíte? Pročpak nová majitelka tak dlouho otálela?
Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 18:10:49
Odpovědět s citátem

Dzieńdobry

Dziękuję za e-meila, bardzo się cieszę że Pani napisała do mnie.
King jest także wykastrowany i mieszka u mojej mamy.
Tak samo jak w Pani przypadku king również był niepłodny
pomimo że próbował kryć wiele razy.
i miałproblemy z oczami (ciągle płakał) - "jak pers"
Jezdziliśmy z nim na różne wystawy, dostawał jedynie oceny "very gutt"
także od sędziego Machelki, który zna koty Pani Dupszykowej.
Myślę że Pani Dupszikowa dobrze wiedziała, że koty są chore i kocury
bezpłodne.
King waży tera ok 7 kilogramów, z oczkami już jest lepiej.
Mam nadzieje teraz ludzie będą ostrożniejsi kupując do hodowli koty z
hodowli De Eminence.
Pozdrawiamy
Krzysztof Wycichowski
Hodowla Kotów Rasowych
Ojos Dal Salado*Pl
www.kotyrasowe.pl

MYSLÍM,ŽE MAIL MAJITELE RÍŠOVA BRÁŠKY KINGA A PŘÍBĚH KULÍŠKA OD JANČI A NAŠEHO RÍŠI MLUVÍ ZA VŠECHNO.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: reklamace kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 9:15:26
Odpovědět s citátem

Že varlata nesestoupnou, to se může stát, protože mnohdy ve věku 13 týdnů nejsou hmatná - každý slušný chovatel však v případě zvířete na chov sleví z kupní ceny na cenu mazla - ovšem ceny jsou smluvní, takže každý si cení mazla jinak vysoko, vše je tedy na dohodě s chovatelkou. Já osobně bych byla ráda, že zvíře je milováno a má možnost dožít na původním místě a bez váhání bych slevila na 6000,-. Ale jak píšete, dohodla jste se nakonec na koupi kocourka na chov za cenu mazla - spíše jde o to, zda je rozumné ze stejného chovu ( a patrně po stejném otci) další zvíře na chov brát a nenechat si raději vrátit peníze do ceny mazla a koupit jinde. Kdo je trochu orientovaný ví, že paní Dubšíková zcela nekriticky vychvaluje své kočky a jejich úspěchy na webu - ale když získá pouze výbornou, či V1 bez titulu, už nenapíše, že zvíře na výstavě vůbec bylo, což slušný chovatel většinou nedělá - je tedy dobré si předem zjistit více informací o chovateli, než koupím za nemalou částku zvíře do chovu - webové stránky unesou vše Evil or Very Mad
Odpovědět 
Jarmila
Anonymní





Předmět: reklamace
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 9:38:07
Odpovědět s citátem

- ale pořád jste na tom o něco lepší, než když brácha Vašeho a polského kocourka umřel v necelém roce na pitvou prokázanou FIP - taky byl problém s "reklamací"...
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: reklamace
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 15:44:55
Odpovědět s citátem

Ten brácha byl můj Kulíšek a jen musím poopravit, pitva nebyla dělána,byla to tehdy moje 1.negativní zkušenost se zdravím kočičky ,byla jsem ve stresu, nevěděla jsem tehdy ještě nic o nemocných brášcích a vet říkal, že na 98 % je to FIP, 2% genetická vada,ale výsledný efekt- úmrtí kocourka by byl stejný, proto jsem tehdy k pitvě nepřistoupila, dnes vím, že to byla chyba.Měla bych aspoň nějaký papír v ruce a možná se dalo diskutovat alespoň o vrácení peněz. Kulíška by nám to ale stejně nevrátilo. Spíš mně vadí, že sama nemám jistotu, na co vlastně zemřel. Po nových info o brášcích se spíš začínám přiklánět k genetické vadě.Ale to už stejně nedořešíme. Fotku Kulíška máme v rámečku na krbu, dcera ho má jako tapetu na mobilu a stále má místo v našich srdcích. Všem přeju zdravé a šťastné kočičí miláčky .Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hana Dubšíková
Anonymní





Předmět: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 19:33:04
Odpovědět s citátem

Dovolte mi reagovat jako majitelka chovatelské stanice „de Eminence“ CZ“. Jak je z fyziky známo, kde je akce, je i reakce. Jak jsem byla několika známými upozorněna, mé jméno a jméno mé chovatelské stanice je zde propíráno už delší dobu.

Takže k celé kauze bych se vyjádřila následovně (vezmu to všechno pěkně po pořádku, aby zase nedošlo k nějakým spekulacím – i když k nim stejně asi dojde, ale to je jedno, budu mít alespoň pocit, že jsem se bránila a nenechala na sebe „kydat špínu“)

Takže paní Thelma, si ode mne v listopadu roku 2004 koupila krémového bikolor kocourka z vrhu „K“ Kardinala Richelieau de Eminence,CZ. Koupila jej na výstavy a chov za částku 10.000,-Kč. Kocoura si řádně prohlédla, „osahala“ a podepsala, že „Prodávající prohlašuje, že kotě nemá v době předání žádné zjevné nedostatky, které by již v tomto věku zjevně ukazovaly, že kotě nebude v dospělosti odpovídat předepsanému standardu plemene. Další vývoj a růst kotěte nemůže však již být prodávajícím garantován“.

Navíc na posledním očkování ve věku 12-ti týdnů byla koťátka naočkována od Dr. Mahelkové, ta kocourky řádně prosahala a neřekla ani slovo. Předpokládám, že kdyby kocourek varlátka neměl, jistě by mi to řekla, protože se mne ještě ptala, kteří z koťátek jdou do chovu.
Vše bylo v pořádku, ale ještě ten měsíc se mi paní ozvala s tím, že byli u veterináře se zánětem v očičku a kocourek prý nemá sestouplé jedno varle. Domluvily jsme se tehdy přes mail, že celou věc budeme řešit na výstavě v Prostějově, konané v prosince roku 2004, kam měla paní kocourka přihlášeného. V Prostějově za mnou ani nepřišli, počkali, až se přijdu zeptat já, jakže to s kocourkem vypadá. Pak mi pak oba s nadšením sdělili, že chybějící varle již kocourek sestouplé má, že jim to veterinář potvrdil. Já jsem si na kocourka taktéž sahala a zdálo se mi také vše jak má být. Bohužel mne dodnes mrzí, že jsem si toto nenechala podepsat.

Pak se dlouhou dobu nic nedělo, sem tam jsem dostávala mailové zprávy, jak se má kocour dobře a jak krásně prospívá a jak se mu ve třídě mladých na výstavách daří. Ani zmínka o varlatech.
Po 7 měsících (to už bylo kocourkovi více jak 10 měsíců!!!!) od koupi jsem pak dostala opět zprávu, že kocour varlata (tentokrát obě) rozhodně nemá, že to paní potvrdilo několik veterinářů. Přesto se s kocourem vydali červnu roku 2005 na dvoudenní výstavu do Valtic. Tam jim pan Mahelka s paní Mahelkovou opravdu sdělili, že varlata nemá a tudíž je nechovný.

Paní Thelma mi to zavolala a že se večer dohodneme na nějakém řešení. Nejprve však neváhala kontaktovat „Modrého kocouře“ a poradit se tam, jak na mne. No, to jsem jí odpustila a ve velmi přátelské atmosféře (ty maily mám doposud schované), jsme se dohodly, že si rozhodně ode mne koupí kocoura nového, z jiného spojení, tentokrát v barvě modré, nebo lila, jakmile jí to finanční situace dovolí a to za částku 6.000,-Kč. S tím jsme se rozloučily.

Do dnešního dne nemám od paní Thelmy kopii výstavního posudku (to by mne ani tak netrápilo) ani potvrzení o kastraci kocourka. O které tu tak mluvila a přislíbila ji už v roce 2005 v létě.

Pak jsme si nepsaly, ale potkaly jsme se na podzimní výstavě koček v Brně 2005. paní Thelma dělala, že mne nezná a vyhnula se mi obloukem. Stejně tak tomu bylo pak na prosincové výstavě v Prostějově 05. Nakonec si zakoupila kočku z jiné chovatelské stanice a mne již se zájmem o koupi kocoura z mé ch. st. nikdy nekontaktovala.

Poučena z tohoto případu a také z toho důvodu, že nejsem vševědoucí a každý se může splést, si nechávám od veterináře před odběrem kocourka do chovu potvrdit hmatná a sestouplá varlata a taktéž si vymiňuji v kupní smlouvě, aby si nový majitel zvíře řádně osahal a svým podpisem mi potvrdil, že varlata u kocoura opravdu jsou tam, kde mají být.

Celá věc je nedořešená, uvidíme, jak dopadne.

Paní Janča koupila si ode mne taktéž kocourka, tentokrát krémového – brášku výše zmiňovaného kocourka. Zakoupila jej v listopadu roku 2004 na mazlení, za částku 7.000,-Kč. Občas se mi ozvala, jak je s kocourkem spokojená, jak se mu daří. Měla doma již staršího, kastrovaného, taktéž britského kocourka.
V únoru roku 2005 (tedy po 3 měsících od koupi kotěte) mne kontaktovala, že je kocourek nějaký nemocný a že s ním byla na veterině. Během týdne jsem pak dostala zprávu mailem (ani mi paní nezavolala), že měl kocourek FIP a byl utracen. Podotýkám, že se doktor opíral pouze o klinický obraz koťátka (neudělal ani test) – kocourek měl výpotek v bříšku. Dle knihy Dr. Mahelkové „ Zvěrolékař pro kočku“ je mimo jiné uvedeno, že klinická diagnoza k určení nemoci FIP nestačí. Je třeba provést seriozní krevní test, nejlépe s titrem protilátek. (Výpotek v bříšku zvířete může způsobit i řada dalších onemocnění, třeba úraz a podobně).. Chápu bolest paní Janči nad ztrátou milovaného zvířete, nicméně nikdo a nic jí nedalo právo zostouzet mne na MK aniž měla jediný důkaz, že se o FIP skutečně jednalo.

K paní Janči mohu jen říci, že mne na MK za mými zády pomlouvala ještě v době, kdy byl její kocourek ještě zcela zdráv. Psala o mne, že kocourek byl cítit „zatuchlinou“, že mám koťátka jen v jedné místnosti. Trošku pozapomněla říci, že „tou místností“ je myšlen veliký, slunný obývací pokoj o velikosti více jak 40m2 (máme veliký byt ve staré zástavbě o celkové ploše více jak 140m2), se stropy vysokými téměř 4 metry. Tam je spolu s námi kočička i s koťátky a tam jsou také pozváni zájemci o koupi koťátka. V tomto pokoji je umístěno i veliké škrabadlo (další 2 jsou v jiných místnostech bytu), záchůdky, krmiva…vesele nám také demolují sedačku, záclony…nikde u nás nenajdete jedinou klec. (I můj chovný kocour chodí volně po celém bytě – naštěstí neznačkuje. Rozhodně u nás žádné zvířátko nijak nestrádá.

A proč tam malá koťátka bývají??? Každý chovatel, který má více koček, mi dá za pravdu, že většina kočičích matek většinou zpočátku prudce reaguje na každé „kvíknutí“ koťátka a neváhá ihned atakovat kteroukoliv dospělou kočku, co se bude v blízkosti nacházet, ať už je, či není vinna kotěcím mňouknutím. Tak proto.

Navíc většina koček po porodu velmi brzy trpí tzv. poporodní říjí“ a tudíž ji zavřené dveře chrání před nežádoucím nakrytím. Tak proto.
A myslím, že si každá kočičí máma po porodu a při výchově koťátek rozhodně zaslouží klid a neměla by být rušena jinými kočkami.
Jakmile mají za sebou koťátka první očkování a trošku poporostou, bývají pod naším bedlivým dohledem pouštěna i do ostatních místností bytu a bývají postupně seznamováni se všemi našimi kočkami.

A proč je zájemcům předvádíme i v tomto pokoji??? Protože tam vyrostla, takže se chovají přirozeně. Paní Janči i paní Thelmě jsem ukázala oba rodiče koťátek, všechna jejich očkování a ani jedna nebyla k prodeji nijak přemlouvána.

Rozhodně nemůže ani jedna z nich říci, že by byl kocourek jakkoliv zanedbaný nebo nesocializovaný. Z jejich mailů vyplývalo, jak rychle si oba kocourci zvykli. Na oba čekali doma jiné kočky, na kocourka pro paní Thelmu dokonce i malé dítě, na které nebyl zvyklý.

A paní Janča??? Stále si ho v mailech, co mi posílala chválila. Ani slůvkem se nezmínila, že by jí koťátko „smrdělo“, jak pak tvrdila na MK…což tedy ani omylem a tohle naprosto vylučuji. Naprosto nedokážu pochopit, že pokud spíše paní přišla na prohlídku bytu, než na koupi koťátka a nelíbilo se jí u nás, že si kocourka vůbec koupila. Naopak byla jím velmi nadšená, dokonce mne žádala, ať jí kocourka nějaký ten den rezervuji, že přemluví manžela.

Ale abych shrnula problémy s kocourkem paní Janči. Koťátko bylo prodáno zdravé, ve věku stanovené Chovatelským řádem, řádně a 2x naočkováno a odčerveno. Přesně, jak to má být a paní to svým podpisem při odběru kotěte potvrdila.

A i kdyby kocourek opravdu FIP onemocněl, tak se tak stalo až po 3 měsících, co od nás odešel. To je velmi dlouhá doba a za tu se mohlo stát opravdu cokoliv. Shazovat vinu pouze na chovatele mi přijde v tomto případě velmi nefér. Kocour se mohl nakazit opravdu kdekoliv, třeba na klinice při očkování, to už nezjistíme, ale od nás šel zdravý.

Chovatelský řád nepředepisuje testy a vakcinaci na FIP, FELV a FIV. To už je na každém chovateli. Já mohu jen říci, že mám svá CHOVNÁ zvířata řádně testována a očkována na FELV. Před tímto „incidentem“ jsem nechávala svým kočkám dělat tzv. „rychlotesty“ na FIP. Po něm (protože FIP je zákeřná nemoc a nikdy nikdo neví, co se může stát), jsem se postupně se všemi svými chovnými kočkami zúčastnila testování na FIP se stanovením titru protilátek. Je to přesnější a tato metoda toho více vypovídá i o stavu chovu. Jako skvělý doktor a milovník koček mi byl doporučen báječný Dr. Beránek z Pardubic (jezdí k němu takové chovatelské špičky jako třeba paní Knýová – Rosa Glauca, Brůhová – Laetitia a řada dalších..) A výsledky testů všech mých chovných jedinců??? Naprosto negativní, jak jste si jistě mnozí mohli všimnout na mých stránkách, kde jsou nascanovány u jednotlivých zvířat protokoly o provedených testech. U všech není ani stopa po ani lehce zvýšeném titru. Dle vyhodnocení Dr. Beránka mám „naprosto čistý chov, co se nemoci FIP týče“.
Ráda bych ještě dodala, že kocourek paní Janči zemřel v únoru 2005. Test na FIP s titrem protilátek u jeho otce i matky byl proveden v červenci 05. Oba naprosto negativní.

Co tím chci říci, že každý by si měl „zamést před vlastním prahem“. Co vím, je dost ch. st., kde kočky na FIP vůbec testovány nejsou, jelikož se dosud jedná o nepříliš probádanou nemoc. Dost by mne zajímalo, jak to mají jiní chovatelé ošetřeno. Tedy, jak by se zachovali, kdyby jim nový majitel po 3 měsících sdělil, že kotě umřelo na FIP.

Mám testy a mám tedy v tomto případě svědomí zcela čisté. Já udělala maximum, i když je mi kocourka moc líto.

A konečně pan chovatel z Polska, který si ode mne koupil z vrhu „K“ lilového Kinga. Tohle je vůbec kapitola sama pro sebe. Strašně dlouho jsem odolávala tomu, kocourka až do dalekého polského Toruně prodat. Měla jsem strach, že už kocourka nikdy neuvidím. Tohle může dosvědčit i sama paní Luisa, která se svým manželem velmi dlouho přemýšleli, kterého z kocourků si vyberou.

Pán je chovatelem už velmi dlouhou dobu, snad déle než já. Když k nám přijel až těsně k odběru, jeho město je opravdu velmi daleko, byla jsem s ním domluvena, že pokud se mu kocourek nebude líbit, vrátím mu zálohu v plné výši zpět.

Chovateli se King velice líbil, chválil jeho mohutnost a velikost ve 3 měsících věku. Velmi byl nadšen i Kingovými sourozenci. Velmi chválil můj chov. Kocourka si řádně osahal (včetně varlat), podepsal bez mrknutí oka kupní smlouvu. Cena za kocourka byla 400 Euro, včetně transferu a čipu. To se tehdy pan chovatel ještě smál, že za takového krasavce je to zadarmo. O slzení očí nemůže být řeči, King byl v pohodě o tom svědčí o fota, co mi z počátku od pana chovatele chodila. Ten si moc chválil jeho povahu a vzhled. Trošku mne mrzelo, že fotky byly všechny jen z venkovní voliery, nevím, zda tam king nebyl umístěný trvale. A když koukám na fotografie na webu pana chovatele, kde má již dva nové kocourky, také jsou foceni povětšinou jen venku. No, to je jedno, do svědomí mu sahat nebudu.
King začal jezdit na výstavy až jako dospělý. Já vím jen o jedné, pan chovatel neměl příliš zájem mi o Kingovi psát. Tam dostal VD (tedy varlata mít musel, jinak by byl diskvalifikovaný). Napsal mi o výstavě až po několika mailech z mé strany, jakže se kocour má. Říkal, že si z toho nic nedělá, že je King pěkný a že musí jen více dospět. Pak už jsem o něm neslyšela. Jen jednou, když jsem mu psala, že tatínek Kinga je Evropský šampion, mi napsal, že Kingovi se zatím nepodařilo nakrýt žádnou kočičku. Že je kastrát, to vím až teď. Ale alespoň má klid. Rozhodně vím, že do Polska už nikdy více.
Trošku mne na celé věci zaráží, že King kryl kočičky, i když vlastně neobdržel chovnost. To by pak měl pán koťátka bez PP???

Velmi mne zarazilo tvrzení pána, že jsem věděla, že mám koťátka z vrhu „K“ nemocná a neplodná. Že jako dlouholetý chovatel nic nezpozoroval a vše se mu zdálo OK, to je opravdu divné,ne? To je skvělé, že umím předvídat budoucnost takto dopředu. Mám koupených několik koček z různých ch. st., ani v jedné mi nezaručují budoucí chovnou a výstavní kariéru zvířete (a že tam cena byla vyšší, než já prodávám svoje odchovy). Chovná a výstavní kariera závisí na mnoha ohledech – výživě zvířete, způsobu držení a zacházení s ním….takže za plodnost a výstavní kariéru svých odchovů opravdu ručit nemohu..jak jsem řekla, závisí to na mnoha faktorech. A ani chovatel chovající kočky dlouhá desetiletí Vám se 100% jistotou neřekne, jestli z kotěte vyroste „super šampion“ nebo jen průměrné či podprůměrné zvíře. Může jen vybrat to, co se mu zdá v dané chvíli nejlepší.. Oba rodiče prokazatelně plodní být museli, jinak by se kocour asi nenarodil.

Výstavně byly velmi úspěšní také. S očima nikdy problémy neměli.. Navíc když už je paní Thelma tak skvělá a všechno si zjišťuje, tak jí malinko utekla věc, že sestřička kocourků z vrhu „K“ – Championka Kirké Princess se stala v těchto dnech maminkou. Kočička sídlí v chovatelské stanici Wink ve Zlíně u paní Dáši Večeřové. Koneckonců, myslím, že se obě dámy znají. Tedy Kirké plodná je. A jaký já mám důkaz toho, že kocourek kočičky opravdu kryl???
A ještě k jedné věci se musím vyjádřit. Paní Janča mne někde na MK nařkla, že mám kočky „na prachy“. To je pravda, ale v tom smyslu, že ty peníze do svých koček dávám ze všech stran.
Mám nejen ty chovné, ale i kastráty a ti se mnou žijí až do konce svých dnů. Můžete u nás vidět 10-ti letou britku Apolenku, vážící 12 kilo, protože jí strašně chutná Royalka pro koťátka. Ta měla jen jednou jedno koťátko, takže jsem na ní vidělala úplné jmění. A také ty ostatní, spokojené tučné kočky – jak mnozí „chovatelé“ řeknou – již nepotřebné kočky. Třeba lila želvička Lilinka (Fellicitta), ta neměla koťátka nikdy, protože k sobě nepřipustila mého, ani jiného kocourka. Takže také obrovské jmění. Také se řada chovatelů kastrátů zbavuje, aby mohla nakoupit ty mladé a plodné. Já ne. Já je mám stále doma a mají stejné krmivo, jako ty mladé a „perspektivní“.
Umíte si vůbec Vy a řada dalších, co tak rádi pomlouváte ostatní chovatele, vůbec představit, co „stojí“ provoz takové kočičí domácnosti. Jak drahé jsou pytle Royalky, Hillsky, Eukanuby, Biomillu. Na kolik přijdou kvalitní a drahé konzervy typu Gimpet, Hills apod. protože Whiskas a podobné značky zásadně nedáváme. Kolik stojí kilo kvalitního zadního hovězího, naštěstí kupované v Makru. A že moje kočky klidně za měsíc zbaští toho masa i 10 kilo??? A kolik litrů Tatra mléka, proteče krčky těch mít nenasytů????? Protože i kastráti mají rádi masíčko a mlíčko a mají veliký apetit??? A nedejte jim, když smutně koukají???
Pasty calopet a Bezopet u nás mizí zázračnou rychlostí, stejně jako stelivo Zverlit (ne, kupodivu nechodí na mřížky, místo do písku, abych ušetřila). Kde jdou výdaje za výstavy, očkování, testy….nové pelíšky, škrábadla….
A tohle všechno bych svým kočkám rozhodně nedopřála, kdybych je měla jen jako svůj výdělek. Naopak se musím v práci hodně otáčet, abych jim všechno, co mají ráda, mohla v plné míře dopřát.
Chovám kočky 11 let, za tu dobu jsem měla 19 vrhů. Což není rozhodně moc. Za tu dobu již někteří chovatelé „jedou abecedu“ po druhé nebo po třetí. Já začala A a jsem nyní u písmene R. Možná je chybou to, že mám docela širokou prezentaci své chovatelské stanice na Internetu, včetně odchovů a všech svých koček. Někdo má jen stručné stránky, nebo vůbec nic a tak mu takříkajíc „do kuchyně“ nikdo nevidí. Není možné pak analyzovat, která kočka mu přibyla, která ubyla, která měla a kdy jaká koťátka a jaký byl jejich další osud. Kdo ví….
Každý někdy udělá chybu, to uznávám, ale rozhodně si myslím nezasloužím takové pomluvy
Je mi moc líto, že obě dámy, paní Thelma a Janča, nenašly v sobě tu odvahu postavit se mi čelem a všechno mi říct na rovinu. Tvářit se v mailech přátelsky a přívětivě a pak jej za jeho zády pomlouvat, mi nepřipadne příliš čestné. Stejně jako „dělat, že někoho nevidím, viďte paní Thelmo“. Všechno se dá vyřešit, ale pomluva se neodpouští. To je čistě jejich věc. Vím, že je to dlouhé povídání, Ale cítila jsem potřebu se hájit. A je na každém zvlášť, aby si udělal obrázek, jak špatným chovatelem jsem.
A ještě jedna věc. Na moje „chudáčky“ jste se mohli přijet podívat 19.8. na výstavu do Ostravy. Byla tam mít kočičku Beranice (V2 s o 3 měsíce starší kočičkou) a moje dva odchovy. 5 měsíční – 4 kilový kocourek Petronellek (V1 rozstřel do BISu) a 3,5 měsíční kocourek Quo Vadis (mimo soutěž).
Dále se tu představil 11-ti měsíční více jak 6,5-ti kilový, modrý kocourek Oidipus Omfalos de Eminence*CZ (první den V2, druhý opět v konkurenci CAC) a lilový Omaggio Omni Iure, paní Šotnarové (v konkurenci V1CAC), který má již za sebou i první výstavní úspěchy. Předesílám, že tito kocourkové jsou ze stejného spojení, jako byl neštastný vrh „K“. Na výstavě byla i kočička z vrhu N – Noblese in Lila de Eminence,CZ – ta v konkurenci oba dny V1 CAC, v sobotu dokonce i nominace do BISu.. Upozorňuji všechny, že všichni výše uvedení kocourci mají tak krásná a veliká varlata, že není třeba si ani sahat, je to vidět už z dálky. Navíc by asi těžko obdrželi tituly.

A ještě pro „kočenku“ – proč jste anonymní a bojíte se podepsat, když tak všechno víte??? Moc bych si přála, abyste mi osvěžila paměť a řekla mi, kdo z mých koček dostal V1 bez titulu. To si tedy opravdu nevzpomínám a moc ráda bych to tedy věděla od Vás. A že se pochlubím výstavními úspěchy svých koček ????? To je snad naprosto normální a pokud Vám to vadí, MILÝ ANONYME, tak nechápu, proč na moje stránky vůbec chodíte. A ještě jedna věc, anonymy se většinou háží do koše, tady na MK to bohužel neplatí.. tady je běžné, uvádět celá jména chovatele a název chovatelské stanice, od někoho, kdo se SÁM NEMUSÍ ANI PODEPSAT. To je velmi, velmi, smutné.

A pro Jarmilu – nevím o nikom, kdo měl u mne „problémy s reklamací“. Nikdo, včetně paní Janči, po mně peníze zpět nežádal. S paní Thelmou jsme se tehdy dohodly na jiném kotěti, peníze zpět nechtěla. Navíc, jak jsem tu už napsala, FIP je těžko prokazatelná nemoc a není ještě zcela probádaná. Navíc Chovatelský řád testy na FIP nepřikazuje, ale já mám (a teď se opět opakuji) všechna svá chovná zvířata na FIP testované, i když je spousta chovatelských stanic, kde testy nemají provedené vůbec a mají pouze FELV a FIV.
A pro "rýpálky" typu "kočenky" mohu ještě sdělit, že příští týden se chystáme na testy zase, protože už od posledních provedených uplynul už rok. takže si opět pak můžete přečíst na mém webu, jak to dopadlo.

To je asi tak všechno, je to dlouhé, ale nešlo to jinak.

Hana Dubšíková (já se nebojím podepsat)
Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: spravny vyber
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 19:35:41
Odpovědět s citátem

prajem pekny den,
da sa zovseobecnit, na co by si mal dat clovek pozor pri kupe maciatka? Maciatka s PP sme kupovali len preto, ze sme chceli mat istotu, ze budu zdrave. Nie velmi to vyslo. Prisli sme pred par tyzdnami o nasho zlateho kocurika, mal rok a mesiac. Nikoho nevinime, na pitvu sme nemali odvahu - predstava, ze sme nieco mohli zanedbat bola v tej chvili prilis neznesitelna. V buducnosti budeme urcite uvazovat o zlaticku, ktore by nam doma zaplnilo prazdne miesto. Ako ale zistit, ze CHS je naozaj ta prava? Ze zvieratka budu zdrave? Ono nielen web, ale aj papier znesie vsetko a o reciach chovatelov a ohovarani sa navzajom ani nehovorim. Podla coho sa ma potom laik orientovat?
Doplnene: kocurik bol zo slovenskej CHS. Mozno moja otazka nepatri uplne do tejto temy, ale po precitani predchadzajucich prispevkov som sa musela opytat. dakujem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hana Dubšíková
Anonymní





Předmět: Pro Liw
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 20:54:07
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Liw,

jsem Vám moc vděčná, že jste uvedla, že se jednalo o slovenskou ch. st. Jinak by to zase bylo na mne..

Já už nevím, co víc mám dělat, než svá zvířata testovat na FIP s titrem protilátek. Snad jen je nechat i naočkovat, ale to mi Dr. Beránek z Pardubic nedoporučuje, říká, že je to zbytečné, když máme takhle nizounký titr. jedině snad testovat i koťata, ale to už by je pak za cenu navýšenou za cestu do Pardubic a za test, nikdo asi nekoupil. S tím, že výsledek testu vím asi do týdne a mohla bych si zase vyslechnout, že to koťata chytila mezi tím.

OPravdu nevím. Velmi mne trápí to, že místo aby se na mne obrátila paní Janča i Thelma, problémy řeší tady a ne příliš vybíravým způsobem. Mají ze mne strach nebo jak si to mám vysvětlit.

Co mám proboha dělat, když naskenuji na web ke svým kočkám negativní výsledky testů a pak si o sobě přečtu, že tím jen poukazuji na to, že v chovu není něco v pořádku, když to takhle prezentuji...

Proboha, umírají malé děti na rakovinu, genetické vady... a také jejich rodiče takto nikdo nepranýřuje. Prostě se to může stát při nejlepší péči. Kočička ze vzpomínaného vrhu "K" - Kirke - od nás šla k nové rodině téměř v půl roce. Je zdravá a krásná a má "čerstvá" miminka. King z Polska i "bezkulkový" Kardinal paní Thelmy jsou také naživu.

Do podobné situace, se může dostat každý chovatel. To by mne dost zajímalo, jak by celou věc řešil a třeba i v případě, že nemá své kočky na FIP testovány - a že je takových chovatelů spousta.

Je spousta ch. stanic, kde žijí kočky v úděsných podmínkách - jsou v klecích, kocouři často žijí na záchodech nebo v kouplenách či po sklepech. Ale to je veřejné tajemství a je to OK. Zrovna v Ostravě jsem si vyslechla od jedné paní, která nedokázala pochopit, že modrý, 11-ti měsíční kocourek z mého chovu, může být tak obrovský, že ona dostala svého kocourka od "paní chovatelky" NA DOBÍRKU V KRABICI s utrženým kusem papíru, na kterém stálo - dávejte WHISKAS. Co k tomu dodat, to je na každém, ať si udělá obrázek.

Liw, vžijte se do role chovatele. Jak on má poznat, že živé, zdravé, přibírající koťátko, které odchází do nového domova, za 3 nebo více měsíců neonemocní takovou zákeřnou a neprobádanou nemocí, jako je FIP, když ví, že rodiče jsou OK. A jakou má na druhou stranu jistotu, že nechodilo ven a bylo s ním dobře zacházeno. Vždyť 3 měsíce, je strašně dlouháááááá doba, za tu se opravdu může stát cokoliv.

Víc se už hájit a opakovat nebudu. ...ať si každý myslí co chce.
Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 21:30:44
Odpovědět s citátem

mrzi ma, ak ste moju otazku zobrali osobne. Svoju otazku som napisala a odoslala skor ako sa zobrazil Vas prispevok a uz to neslo zobrat spat - tak som sa aspon doplnila.
Nevinime chovatela, od ktoreho sme mali kocurika - ma 6-7 surodencov a aj vsetkych predkov uplne zdravych a napriek tomu zomrel v tak nizkom veku pravdepodobne na zlyhanie obliciek (podla testov a neskutocne rychleho priebehu ochorenia a predchadzajuceho liecenia na problemy s oblickami).
spytala som sa len preto, ze sa tu rozoberali "reklamacie". A clovek sa tomu vsetkemu chce vyhnut. Je nieco ine, ak si kupite zly mixer alebo inu vec a je to ine, ked ide o zive zvieratko - ci uz chore alebo s genetickym ochorenim a podobne. Laik dokaze posudit bezny obchod a tovar v nom, ale tazko dokaze posudit kvalitu chovu, ak si kupuje prve maciatko. Myslim ze nielen mne, ale mnohym dalsim by pomohol nejaky navod, ako na to. (Pred par dnami som pocula, ze nas druhy kocur bol u chovatela prave v takych podmienkach ake ste opisali vyssie Sad Nechce sa mi verit, hoci ma par zdravotnych problemov, ktore by tuto verziu podporovali.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hana Dubšíková
Anonymní





Předmět: Pro Liw II
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 21:47:03
Odpovědět s citátem

Ne, LIw, já to nevzala osobně, jen jsem fakt moc ráda, že jste to tam dopsala, protože já už nevím, co kdo ještě řekne, že jsem provedla.

Jsem tu prostě na pranýři a nebyli bychom tím "správným českým národem", kdybychom si ještě nepopíchli a nezaťali do "živého", abychom OSTATNÍM UKÁZALI, jak jsme dokonalí a bez vad a že NÁM SE PROSTĚ NIC PODOBNÉHO STÁT NEMŮŽE.

Když už někomu vadí i to, co si píšu o svých kočkách na své VLASTNÍ PLACENÉ webové stránce, tak to už je fakt moc.

Asi nějaký závistivec ("kočenka"), která toho jistě v chovu hodně dokázala.
Možná byla v Ostravě a vadilo jí, že okolo našich výstavních klecí je stále plno a 2 000 vizitek zmizelo jako mávnutím proutku. Možná jsme ji někde porazili v konkurenci, co já vím...anonym zůstane anonymem...

Vám Liw jen přeji, ať najdete toho správného kočičáka a dělá Vám jen radost alespoň 15 roků.
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Pro Liw II
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 11:18:50
Odpovědět s citátem

[quote="Hana Dubšíková"]Ne, LIw, já to nevzala osobně, jen jsem fakt moc ráda, že jste to tam dopsala, protože já už nevím, co kdo ještě řekne, že jsem provedla.

Bránit se pomluvám je vždycky těžké. K FIP - FIP je taková oblíbená diagnóza - taková spásná formulka, když se přesně nenví co - není možné ho diagnostikovat u živého zvířete. Test není na FIP, ale ukazuje jen na množství protilátek na coronaviry - ani onen titr nic moc neukazuje. FIP je zákeřná, neprobádaná. Dá se 100% diagnostikovat až pitvou a kdo pitvu neudělá nikdy nemůže tvrdit, že zvíře na FIP zemřelo. Takže pokud někdo tvrdí, že zvíře na FIP zemřelo, chtěla bych pitevní zprávu, jinak bych se dostupnými prostředky bránila - asi bych to brala i jako pomluvu. Žádný chovatel nemůže 100% odhadnout / nebo snad vyvěštit / co bude za měsíc, rok, deset let. To neví nikdo a stát se může ledacos - kočičky nejsou stroje a i stroj se někdy porouchá. Je poté na vzájemné dohodě / která není vždy ale bohužel možná / co dál - vrácení části peněz, náhrada za jiné zvíře - ale k tomu nestačí jen dohady - možná, asi - ale skutečně průkazná pitevní zpráva. Pokud ji někdo udělat nenechá - nechť potom mlčí, nepomlouvá - tak to je. Je samozřejmé, že mince má vždy dvě srany, ale to my nevyřešíme.
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 12:04:59
Odpovědět s citátem

... Moc bych si přála, abyste mi osvěžila paměť a řekla mi, kdo z mých koček dostal V1 bez titulu. To si tedy opravdu nevzpomínám a moc ráda bych to tedy věděla od Vás. ...

Tak zrovna zcela nedávno výstava ve Valticích. Pod katalogovým č. 256 vystavena Priscilla Lovely Panther, podle výsledkové listiny po oba dny V2 - a na stránkách máte uvedeno, že jste vystavila jen Berenice. Tomu teda nerozumím, buď mám ráda všechny své kočky takové jaké jsou a nestydím se napsat, že některá dostala ocenění "jen" V2, když víme, jaká obrovská konkurence je v modrých kočkách. Ale zapřít, že tam vůbec byla? Copak to berete jako ostudu, když není všechno perfektní a vždy V1 s titulem?
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 12:15:45
Odpovědět s citátem

Tak zrovna zcela nedávno výstava ve Valticích. Pod katalogovým č. 256 vystavena Priscilla Lovely Panther, podle výsledkové listiny po oba dny V2 - a na stránkách máte uvedeno, že jste vystavila jen Berenice. Tomu teda nerozumím, buď mám ráda všechny své kočky takové jaké jsou a nestydím se napsat, že některá dostala ocenění "jen" V2, když víme, jaká obrovská konkurence je v modrých kočkách. Ale zapřít, že tam vůbec byla? Copak to berete jako ostudu, když není všechno perfektní a vždy V1 s titulem?[/quote]

musím předesla, že chovatelku o které je zde řeč neznám. Jen mě fascinuje, jak jí určujete, jak má vypadat její stránka, co si tam napsat má a co ne - promiňte, ale ke beretu tu drzost. Já také píšu na své stránky do sekce výstavy, kde můj kocour zvítězil - je to prezentace jeho úspěchů, ne prezentace přesné " docházky na výstvy " Laughing Shocked a navíc je to každého věc, jak své kočky na vlastních stránkách prezentuje. Něo jného by bylo, kdyby jste si po této V2 kočce chtěla kupovat kotě a chovatelka by toto zapřela - to by byla jiná. Ale to se myslím nestalo.
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 13:02:24
Odpovědět s citátem

musím předesla, že chovatelku o které je zde řeč neznám. Jen mě fascinuje, jak jí určujete, jak má vypadat její stránka, co si tam napsat má a co ne - promiňte, ale ke beretu tu drzost. Já také píšu na své stránky do sekce výstavy, kde můj kocour zvítězil - je to prezentace jeho úspěchů, ne prezentace přesné " docházky na výstvy " Laughing Shocked a navíc je to každého věc, jak své kočky na vlastních stránkách prezentuje. Něo jného by bylo, kdyby jste si po této V2 kočce chtěla kupovat kotě a chovatelka by toto zapřela - to by byla jiná. Ale to se myslím nestalo.[/quote]

Ale já nehodlám nikomu nařizovat, co kdo má psát na své webové stránky, ať si tam každý napíše, co chce. Mě jen popudila ta věta, že si chovatelka nevzpomíná, kdy její kočka dostala V1 bez titulu - promiňte, ale to na mě působí tak, jako by řekla, že žádná její kočka nebyla nikdy horší, než V1 s titulem, proto jsem připomněla ty Valtice, že jsem tam byla. A věřte mi, že znám hodně chovatelů, kteří se nestydí přiznat, že jejich kočka zrovna nedostala nejlepší ocenění, protože ví, že vždy jde o soutěž krásy a každý má přece trošičku jinou představu, co je krásné (i když jsou samozřejmě standardy...) A co se týče teoretického koupěte kotěte po kočce s V2 - to vám někdo těžko řekne, ale to pro mě není rozhodující, zrovna tak množství titulů, kterým se rodiče kotěte honosí. Raději koupím kotě po opravdu typových rodičích, s kterými chovatelé příliš na výstavy nejezdili, než po těch, kteří si tituly na výstavách pracně"vyjezdili"
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 13:10:04
Odpovědět s citátem

A co se týče teoretického koupěte kotěte po kočce s V2 - to vám někdo těžko řekne, ale to pro mě není rozhodující, zrovna tak množství titulů, kterým se rodiče kotěte honosí. Raději koupím kotě po opravdu typových rodičích, s kterými chovatelé příliš na výstavy nejezdili, než po těch, kteří si tituly na výstavách pracně"vyjezdili"[/quote]

Ano, tomu rozumím, ale Váš příspěvek se mi zdál dost útočný a myslím, že je na každém, co si na web dá. Třeba já dávám na stránky jen ty důležité věci a i tak mi manžel nadává, že máme již málo místa. Takže se u nás nedočtě, že kocour byl tam a tam a nevyhrál - nemluvím o titulech - ty tam nepíšeme vůbec. Prostě mám o své stránce a prezentaci svých zvířat svou představu Laughing jen ještě podotknu, že já koťata prodávám v 99% na mazlíky, abych nemusela absolvovat to, co chovatelka propíraná zde - to nemám zapotřebí a lidé jsou různí a já nemohu nic 100% zaručit - takže tak.
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 13:57:09
Odpovědět s citátem

Ano, tomu rozumím, ale Váš příspěvek se mi zdál dost útočný a myslím, že je na každém, co si na web dá. ...

Tak to se omlouvám, jestli to vyznělo útočně, já jen konstatovala fakt: chovatelka tvrdila, že si nevzpomíná, že její zvířata dostala někdy V1 bez titulu, abych jí to připomněla. Tak jsem připomněla 2x V2 z Valtic - toť vše. A mimochodem - pro mě je taky důležitější, když se kotě dostane do milujícího láskyplného domova, než kolik získá na výstavách titulů.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 14:10:57
Odpovědět s citátem

chovatelka tvrdila, že si nevzpomíná, že její zvířata dostala někdy V1 bez titulu, abych jí to připomněla. Tak jsem připomněla 2x V2 z Valtic - toť vše.

Nevím, jestli čtu pozorně, ale kočenka s V2 sice byla její, ale ne z jejího vlastního chovu - nebo se mýlím? A vy mluvíte o prezentaci Jejího chovu a Jejích zvířatech - tomu já rozumím jako její odchovy - možná si prostě nerozumíte a každá mluvíte o něčem jiném.
Je mi jasné, že někdy psaný text vyzní jinak, než měl pisatel na mysli - taky se mi to mnohokrát stalo. Mě tady jen zarazilo, jak se musí chovatelka obhajovat, přesto, že důkazy FIPu a dalších problémů nebyly vůbec jasně prokázány - to mi vadí, ať se jedná o koho se jedná.
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 14:56:58
Odpovědět s citátem

Nevím, jestli čtu pozorně, ale kočenka s V2 sice byla její, ale ne z jejího vlastního chovu - nebo se mýlím? A vy mluvíte o prezentaci Jejího chovu a Jejích zvířatech - tomu já rozumím jako její odchovy - možná si prostě nerozumíte a každá mluvíte o něčem jiném.
Je mi jasné, že někdy psaný text vyzní jinak, než měl pisatel na mysli - taky se mi to mnohokrát stalo. Mě tady jen zarazilo, jak se musí chovatelka obhajovat, přesto, že důkazy FIPu a dalších problémů nebyly vůbec jasně prokázány - to mi vadí, ať se jedná o koho se jedná.[/quote]

Mám na mysli to, že má doma kočky, ať z vlastního odchovu nebo zakoupené od jiných chovatelů. Tyto kočky jsou v jejím vlastnictví. A s těmito kočkami jede na výstavu, získají tam různá ocenění. A na www stránky napíše, že byla na výstavě jen s těmi kočkami, které získaly titul. A právě to nejen na mě působí tak, že se za ty "neúspěchy" stydí a že to bere jako prohru. Na jedné straně až nekritické vychvalování úspěchů - dobře, je to každého věc, znám chovatele, kteří vyhrají výstavu a odbydou to na stránkách jednou větou, na druhé straně ani zmínka o těch kočkách, které titul nedostaly, ale na výstavě byly. To nechápu. Svoje kočky miluju všechny stejně a je mi jedno, že zrovna připadly na posuzovatele, který má na krásu jiný pohled. O odchovech nemluvím, jen o kočkách, s kterými jede na výstavu.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 18:18:04
Odpovědět s citátem

"okolo našich výstavních klecí je stále plno a 2 000 vizitek zmizelo jako mávnutím proutku."

No jo. Dětských sběračů pěkných vizitek (které pak doma hodí do koše) bylo v Ostravě fakt hodně. Sad Sad
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 18:26:59
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
chovatelka tvrdila, že si nevzpomíná, že její zvířata dostala někdy V1 bez titulu, abych jí to připomněla. Tak jsem připomněla 2x V2 z Valtic - toť vše.

Já bych ráda upozornila že je velký rozdíl jestli kočka získá na výstavě V2 nebo V1 bez titulu. V2 totiž značí že kočka měla ve své třídě konkurenci jistého počtu koček a v této konkurenci se umístila na druhém místě. Takže může jít o kočku vysoce kvalitní ve výborné kondici, ale ve stejné třídě s ní byla další kočka která v očích posuzovatele byla ještě o chloupek lepší (někdy je rozhodování posuzovatele opravdu náročné když se sejde víc kvalitních zvířat). V1 bez titulu znamená že kočka sice ve své třídě zvítězila (pravděpodobně proto že v ní byla jediná) ale není natolik kvalitní aby jí mohl být udělen certifikát (CAC, CACIB apod.). Taková kočka bude pravděpodobně o dost méně kvalitní než ta která v silně obsazené třídě získala V2 i když může jít třeba i o kvalitní kočku, která zrovna není v ideální kondici, třeba kvůli tomu že zrovna prodělala opakované říje a chovatel ji vystavuje zřejmě jen kvůli povinnému uchovnění, bez kterého by nemohlo dojít k jejímu nakrytí. Takže když chovatelka říká že si nevzpomíná kdy její kočka dostala V1 bez titulu a vy jí připomenete že dostala V2 tak jeden mluví o voze a druhý o koze. Navíc pokud je mi známo tak kočička o kterou se jedná získala hodnocení V2 již ve třídě šampiónů a tento titul získala již několik dní po dovršení jednoho roku, což je u modrých britek skutečně veliký úspěch. Z toho jasně vyplývá že rozhodně nejde o málo kvalitní kočku, ale na této výstavě ve Valticích prostě měla o něco lepší a pravděpodobně i o dost starší konkurenci (britka se dodělává do tří let).
Odpovědět 
Hana Dubšíková
Anonymní





Předmět: V1 bez titulu
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 20:32:27
Odpovědět s citátem

Díky všem za reakce.

Zřejmě někomu dost "ležím v žaludku" a přesně sleduje, kam chodím na výstavy a jak tam dopadnu Smile ...

Ano je obrovský rozdíl, (jak to správně píše paní Alena), zda kočka dostane V1 bez titulu (to je spíše ostuda, než V2 v konkurenci). Kočička, o které je tu řeč je Ch. Priscilla Lovely Panther - http://www.deeminence.com/images/britske/Sisinka%20(11).JPG -tady má 11 měsíců.

Kdo se trochu vyzná ví, že je to špičková chovatelská stanice a naše Sissi je také velmi krásná. Jak konečně můžete posoudit na našich webových stránkách - rozhodně nepatří mezí kočky s tituly "vyježděnými" - běžně porážela mnoho konkurencí, získala BIS kotě a BOS v roce života. několikrát i BIV ve vysoké konkurenci.

Milá "kočenko", nebuďte zbabělá a řekněte s KÝM MÁME TU ČEST. Svá zvířata jak tvrdíte velmi milujete a za neúspěchy se nestydíte. Kdo jste??? Pánbůh, který může někomu předpisovat, co si na své stránky dát??? I kdybych tam měla 50 stránek o výstavních úspěších svých zvířat, je to jen a pouze moje věc a OPRAVDU VÁS NENUTÍM, abyste na moje stránky chodila. Asi nemáte co dělat a HODNĚ MNE NESNÁŠÍTE. Tak se podepište a vyříkáme si to, ale schovávat se za "kočenku" je trapné. Ukažte nám všem prezentaci Vaší JISTĚ BEZCHYBNÉ chovatelské stanice jen se super zvířaty, že???

Priscillu na výstavách obdivuje a obdivovalo řada lidí a velmi známých chovatelů, včetně pana Erica Reijerse...

A jak to bylo ve Valticích??? V sobotu nás porazila po dlouhém váhání kočička z ch. st. Tummy. I když my jsme měly lepší oko a profil, ona byla více v kondici protože právě neříjila, kdežto Sissi ano. A v neděli nás porazili Poláci jen proto (mám to i v posudku), že i když jsme byli o 100%lepší (slova a písmo posuzovatelky) tak Priscillka vzhledem k říji a vedru, které tam panovalo, prostě zuřila a nenechala se pořádně posudit, tak proto, MILÁ KOČENKO.

Hele, kočenko, asi jste možná z těch, co někdy někde Priscillka nechala daleko za sebou. Tak čtěte dál moje webové stránky a analyzujte.

Musím se smát, že někomu vadí i moje rozdané vizitky. Mohu Vám říci, že děti je až tak nebrali (to možná ty Vaše vizitky), ale brali si je seriozní lidé, protože je zaujmula prezentace mých koček. Odpoledne jsem už dokonce trhala katalog a lidem psala své údaje na papír.

Blábolení o ničem a s někým, kdo je zbabělec a schovává se za "kočenku" je ztráta času.

No a konečný efekt této dlouhhé debaty je, že se bavíme o úplně jiných věcech, než o čem to vlastně bylo původně.

Víte co, připadá mi, že vlastně můžu za všechno, co se kdy kde stalo a možná ještě stane.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (33x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (21x)
7
Pojištění koček (20x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top