Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Herpesvirus?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Áples



Založen: 18.04.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: Herpesvirus?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 14:11:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
vzala jsem si domů kocourka z ulice, nechala jsem ho očkovat a odčervit. Po nějaké době se ale kocourkovi udělal na boku strup velikosti pětikoruny. Po několika dnech strup odpadl a už mu v tom místě nikdy nedorostla strst. Mohlo by se jednat o herpesvirus nebo plíseň? Děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 16:15:19
Odpovědět s citátem

Zdravím,
je-li kocourek očkovaný, nemůže mít herpesvirus pač je právě proti němu očkovaný Smile teda pokud je kocourek očkován trojkombinací. Má jen jedno holé místo? Má na něm stroupky popř. suchou kůži? Plíseň se často rozšíří po celém těle a nemá jen jedno ložisko. Jak dlouho má kocourek tuto lysinku? Holé místo může vzniknout kvůli potravinové intoleranci, co kocourek baští?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Áples



Založen: 18.04.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 17:10:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkuji za Váš zájem.
Kocourek je očkovaný trojkombinací. Má jen toto jedno holé místo, má na něm čistou kůžičku, není ani suchá. Jen se mu jednoho dne udělal ošklivý strup, který pak odpadl. Veterinář mi tvrdil, že se musel poprat s další kočičkou, mám doma další dvě, ale vím, že se s žádnou nepral. Rozhodně ne tak agresivně. Kocourek je od malička na granulích Royal Canin. Mohou to být třeba vnitřní paraziti, přestože dostává Stronghold?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 17:12:16
Odpovědět s citátem

Zase je ale zvláštní, že na tom holém místě už nikdy nedorostly chlupy. Naše Bety sice taky měla kvůli potravinové alergii fleky rozdrapané až do masa, ale vždycky se udělal strup a pak to místo normálně pomalu zarůstalo srstí, takže za nějakou dobu vůbec nebylo poznat, kde ty lysinky byly.

A ještě dodám, že Bety odmalička dostávala taky granule RC, všechno bylo v pořádku a pak se najednou ta alergie rozjela (to jí byl asi rok a půl). Takže jenom na krmivu asi nezáleží. Bude to zřejmě jako u lidí. Prostě to jednoho dne propukne a někdy ani nevíme proč Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Áples



Založen: 18.04.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 17:16:47
Odpovědět s citátem

Jěště jsem zapoměla dodat, že ten stroupek byl bílý, vytvořený z lupů. Také je mi divné, že mu tam nenarostly chlupy, už má to místo holé cca půl roku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 21:32:30
Odpovědět s citátem

Napadlo mě, že by se dalo kočičce udělat stěry na plíseň, ale když to má už půl roku a druhá kočka ani lidi se nicím nenakazili, tak to asi plíseň nebude, takže se přikláním k potravinové alergii(i když pro jistotu bych osobně ten stěr udělala, stojí asi 300). Pes rodičů měl celý život alergii na určité druhy masa a jakmile tyto druhy nedopatřením dostal, hned se mu objevily lysiny, které zmizely po vysazení alergenu. Každopádně zajděte za jiným veterinářem, lékař, který neřeší půl roku nemizející flek, asi nebude úplně špičkový. Nelíže si ten flíček kočka? Že by ty chloupky zničila svým jazýčkem dřív než se stačily ukázat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 21:54:13
Odpovědět s citátem

Kromě již zmíněné plísně nebo potravinové alergie by se taky mohlo jednat o nějakou autoimunitní reakci. Chtělo by to další vyšetření.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (14x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top