Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

poradí mi někdo prosííím.....


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: poradí mi někdo prosííím.....
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 7:08:54
Odpovědět s citátem

dobrý den všem...zítra si jedu pro mou úplně první kočičku na doma.pro mazlíčka,co se ho už nemůžu dočkat,již několik týdnů tu pročítám snad úplně všechny diskuse,abych věděla,co a jak a něco nezanedbala,mám již pro Číču vše nakoupeno a připraveno,myslím,že jsme tu vyčetla a dozvěděla se hooodně užitečného,ale dnes ráno jsme se dostala k tématům s očkováním a jsem z toho ted asi úplně mimo...někdo píše,že očkovat ano ,ale spousta příspěvků je i o tom,že spousta vakcín by mohla kočičce ublížit a přivodit problémy....prosím...poradí mi někdo,co tedy ano a co ne očkovat? Budu mím koťátko 13 týdenní britky,je odchované doma,naučené na wc,odčervené a odočkované,,,,bude se mnou jezdit několikrát do roka na chatu,která je na Mácháči a v lese,takže se bojím, aby něco nechytla .....poradtě prosím ...moc moc díky Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: poradí mi někdo prosííím.....
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 7:19:48
Odpovědět s citátem

Ohledně očkování - dostanete s koťátkem očkovací průkaz, takže rozhodně za rok přeočkovat dle vakcinace již použité.

Dále pak jste si jistě tedy v sekci o očkování načetla další informace a názor si člověk musí už udělat sám, ideálně konzultovat i s veterinářem. Někdo razí trend neočkovat, někdo očkovat, ale opravdu nejde říct, udělejte to a to.

Osobně bych asi v případě možnosti nějakého výběhu ven volila naočkovat vzteklinu, a asi i FeLV a plíseň.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 7:54:30
Odpovědět s citátem

moc děkuji April za odpověd a radu....domluvím se tedy hned s vetem a vše s ním domluvím,našla jsem skvělého a příjemného a je na něm vidět,že má k zvířatům i vztah a pracuje i v útulku,prostě je fajn,tak to s ním všechno proberu,já jen chci mít jistotu,že číče nebude nic chybět a bude se mít dobře...moc díky Very Happy
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 8:45:57
Odpovědět s citátem

Já mám taky fajn veta a dělám to tak, že když si koupím jakékoli zvíře ( a je i naočkované), jedu k němu na prohlídku a domluvit se na očkování. Řeknu mu, co mám se zvířetem v plánu ( výstavy, chata, psi-cvičák atd) a on mi navrhne, co by doočkoval. Chovatel totiž nechá naočkovat pouze základ. A taky se zeptejte, jestli je kotě čipované. Na tu chatu by to nebylo marné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 11:52:16
Odpovědět s citátem

fundog...díky,číču si přivezu zítra odpoledne a už jsme se tedy domluvila s vetem,že se tam v sobotu stavíme a se domluvíme co a jak.... Very Happy
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 12:03:34
Odpovědět s citátem

Pokud se nechystáte na výstavy a do zahraničí, tak bych neočkovala vzteklinu. Ale to je můj osobní názor, vy se rozhodněte podle svého po konzultaci s vetem. Po zkušenosti s plísní bych plíseň očkovala. A taky chlamydie podle mého názoru nejsou marné. Léči se to hrozně blbě co jsem tak pozorovala. Felv ano pokud kočka příjde do kontatku s ostatními kočkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 12:07:03
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Pokud se nechystáte na výstavy a do zahraničí, tak bych neočkovala vzteklinu.


Ačkoliv jsme vztekliny prostá země, tak v případě, že se kočka bude dle poskytnutých informací pohybovat v prostředí lesa, tak bych zrovna vzteklinu ďobnout pro jistotu nechala.

Ono myslím, že u kočky, u které předpokládáme pohyb někde po venku byť pod dozorem, je lepší toho ďobnout někdy víc než míň. Jeden nikdy neví.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: poradí mi někdo prosííím.....
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 12:10:25
Odpovědět s citátem

ivi.ik napsal:
bude se mnou jezdit několikrát do roka na chatu,která je na Mácháči a v lese,takže se bojím, aby něco nechytla .....poradtě prosím ...moc moc díky Very Happy Very Happy Very Happy


A bude na té chatě chodit ven nebo bude výhradně uvnitř? My jezdíme skoro každý víkend na chalupu, ale kocour ven nechodí, zásadně jen bytový. Je tam na dědině spousta koček, chodí nám i po dvoře a po zahradě, rozhodně nehodlám připustit jakýkoliv kontakt.
Očkování máme tu standardní trojkombinaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 14:07:21
Odpovědět s citátem

Alamka...no já myslím,že asi bude chodit kolem chaty na výzvědy,je to chata v lese,kolem jen pár dalších chatek,ale hned vedle té naší mají britského kocoura,tak se ani někdy potkají a je fakt,že jsme myslela,že by mohla v tom lese i chytit třeba něco od zvířat,v noci se tam normálně procházejí srny a daňci a prasata....ona bude Číča jen na doma a jen na mazlíčka,né na výstavy ,ani na chov,ale asi by mi jí bylo líto,když mi budem něco na chatě dělat a budem venku,aby ona chudinka ani na chvíli nemohla s náma ven..
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 17:35:01
Odpovědět s citátem

ivi.ik napsal:
Alamka...no já myslím,že asi bude chodit kolem chaty na výzvědy


Úplně volně? To bych fakt měla strach. Já jsem jen párkrát vzala kocoura ven na postrojku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 17:45:03
Odpovědět s citátem

My na chatě budujeme voliéru, aby kočky nemohly odejít moc daleko. Ono se to pořád hlídat nedá a kočky jsou zvědavé, za chvíli už studovaly co je za plotem. Takže bude voliéra a vlastně budou s náma a přitom v bezpečí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 19:43:50
Odpovědět s citátem

Alamka..fundog...úplně volně samozřejmě nebude,mám koupené kšírky a koupila jsem velkou klec,zatím místo voliéry,chata není jen naše,ale střídá se tam celá velkááá rodina a se mohli zbláznit z nějaké voliéry a jak to bude vypadat,tak jsme koupila za 2000--ach jo...hihih,klec o rozměrech 2x2x2 metry a tam zatím bude,nebo s kšírkama jen tak na očuchanou okolí,ale i tak jsme právě chtěla vědět to očkování,jaké jo a jaké ne,kvůli tomu,že tam může být plno nástrah už jen v trávě a tak...ale je šílené,vydržet do zítra odpoledne,než si pro ní pojedu..poslední den je snad nejhorší to čekání na miláčka.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: voliéra
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 20:09:37
Odpovědět s citátem

jen pro inspiraci - http://www.kocicka.eu/sekce2006/2006/2006.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 20:25:38
Odpovědět s citátem

Naše kočky na kšírách nechtěly chodit. Jen se plazily u země. Ale my jsme měkoni, chce to vydržet.
Úplně chápu, čekání na miláčka je hrozné. My na jednu holčičku čekali skoro rok. A taky je mi líto lidí, kteří čekají na naše mimina. Ale zase se to vyplatí. Tak ať to co nejrychleji uteče a malá za to stojí Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 6:29:20
Odpovědět s citátem

April...díky,ta voliéra je skutečně supr udělaná,mám uloženo a bude se napodobovat..hihi Laughing
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 7:43:54
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Naše kočky na kšírách nechtěly chodit. Jen se plazily u země. Ale my jsme měkoni, chce to vydržet.

Když je kocour dostal poprvé, tak taky lehl a odmítal vstát.Ale vynesla jsem ho na zahradu, postavila na zem a hned se rozběhl. Teda hned ne, první den foukal vítr, vlnila se tráva, to mi vylezl po noze nahoru a odmítal být venku. Další víkend jsme posekali trávu, bylo pěkně, zavětřil a začal šmejdit. Kolem zdí, pod vraty a pak našel díru do stodoly a usilovně chtěl dovnitř. Tak jsem začala zas přehodnocovat, jestli má smysl ukazovat mu "venek", když ho tím zbytečně navnadím a volnost absolutně venku mít nemůže. Už kvůli množství okolních koček, že by si třeba mohl něco nežádoucího nachytat na tlapky. A i na zahradě máme klíšťata. Já jsem odpůrcem nadbytečného zatěžování organismu chemií, takže ani spot-on se mi nezamlouvá, když se to vlastně "vcucne" do kůže, neodčervuji, ale dávám testovat bobky, abych věděla, jestli eventuelně odčervení je či není potřeba. I u očkování máme ten standard - trojkombinaci, a nic jiného nebudeme využívat. Bavila jsem se u příležitosti přeočkování s veterinářkou, co slouží na "naší" klinice, taky má kočky, probíraly jsme možné vedlejší účinky, bouličky po vpichu, reakci na očkování atd. Říkala mi, že u trojkombinace se s tím nesetkala, ale u vztekliny ty nežádoucí reakce bývají a když neuvažujeme o výstavní kariéře a kocour je jen bytový, že to není potřeba. Před časem se tady o tom fibrosarkomu v místě vpichu psalo, sice je výskyt asi 1:10000, ale když není očkování nutné ... Dál třeba u FeLV se dnes už uvádí, že roční kočky si už vytvářejí přirozenou imunitu, ať očkovány byly nebo ne. U chlamydií jsem se dočetla, že riziko vedlejších účinků převažuje přínos, o FIPu se tady už taky dlouze diskutovalo, že očkování je skoro k ničemu. Samozřejmě je to na rozhodnutí každého majitele osobně. Jen připomenu, že u lidí už se ví, že očkování může být spouštěčem alergie a dokonce způsobovat třeba neurologická onemocnení daleko závažnějšího charakteru než nemoc, proti které se očkovalo.


Naposledy upravil Alamka dne 6. 5. 2009 7:48:24, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 7:45:33
Odpovědět s citátem

Jejda, to jsem se rozepsala Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 8:09:26
Odpovědět s citátem

žééééénskýýýýýýýýý...vy mě zničíte..hihihi Very Happy Laughing Very Happy ..já už jsme na hlavu..co očkovat a co ne..hihi

Alamko..s tím chozením ven je to fak na pováženou,na jednu stranu mi jí asi bude líto,že je zavřená doma,ale je fakt,že pokud by nešla ven vůbec,nebude tudíž vědět,co jí potom bude chybět,když jednou za čas půjde ven..je to jako s tím,jestli kastrovat a nebo ne,já řekla hned ano,protože než by se měla trápit,že aspon jednou by měla koťátka a pak jí dát vykastrovat...promin te to přirovnání,ale přijd mi to jako že: já bych jednou směla zkusit sex a pak UTRUM....no jak by mi asi bylo,když by se mi to líbilo a pak už bych ale nikdy nemohla,...myslím,že to samé by mohla cítit ta kočka,takže radši možná ani to ven...aby jí to pak nebylo líto...no tu píšu rozumy a ona mi pak možná číča stejně všechno změní a bude asi jistě podle jejího...hihihi Very Happy
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 8:23:49
Odpovědět s citátem

ivi.ik napsal:
žééééénskýýýýýýýýý...vy mě zničíte..hihihi Very Happy
To očkování je asi nejlepší probrat s veterinářem, ale ne s takovým, který spíše počítá, že čím víc očkování, tím lepší výdělek Wink
(Zažila jsem to se zubařkou, která sice byla velice dobrá a pečlivá, ale splácela velký úvěr na výbavu ordinace a doporučovala zákroky, které nebyly nutné, ale stály hlavně pacienta dost peněz. Bohužel, teď po letech řeším se současným lékařem některé nežádoucí následky a ani to všechno nejde Sad Ale to jsem odbočila.)
A pokud se člověk opravdu nad tím zamýšlí, není od věci si projít odborné články na internetu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 17:16:45
Odpovědět s citátem

citace:
U chlamydií jsem se dočetla, že riziko vedlejších účinků převažuje přínos

Alamko, můžete o tom naspat víc prosím? Právě zvažuju zda ďobnout kocourka jen trojkombinací nebo trojkombinací+chlam. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 18:41:53
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
citace:
U chlamydií jsem se dočetla, že riziko vedlejších účinků převažuje přínos

Alamko, můžete o tom naspat víc prosím? Právě zvažuju zda ďobnout kocourka jen trojkombinací nebo trojkombinací+chlam. Díky


Z jednoho článku přímo ocituji větu:
"Očkování proti chlamydii samozřejmě existují, ovšem veterináři je doporučují jen pro kočky, kterým hrozí velké riziko, z důvodů poměrně význačných vedlejších účinků. "

Ono se toho dá najít na internetu cekem dost, tak aspoň pár odkazů, kde jsou nějaké podstatné informace.

Celkově o očkování ( je tam i anglický originál a dál k tomu diskuse)
http://nevy.info/cs/node/66

konkrétně k chlamidophyla felis
http://www.medipet.cz/oftalmologie08.htm

tady je o chlamydiích až dole
http://www.kockaapravo.cz/zdravi-clanek.php?id=11

zajímavý starší příspěvek od April o jejich zkušenostech s očkováním
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=1&id=607
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 18:44:29
Odpovědět s citátem

Samozřejmě nikomu nechci očkování vymlouvat, to je věc osobního rozhodnutí. Já se řídím doporučeními, které se dají shrnout do věty: "Pokud je kočka sama a nechodí ven, postačí klasická trojkombinace."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 18:46:58
Odpovědět s citátem

Niki je proti chlamýdii naočkován. Původně jsem nechtěla, ale často trpěl na různé respirační onemocnění... teklo mu z očí, pšikal... ( vleče se to s ním už od malička, kdy prodělal závažné nachlazení ). Každou zimu jsme museli léčit. Nakonec jsme se s veterinářkou dohodly, že necháme naočkovat proti chlamýdii a uvidíme. Očkování nesl chlupáč jako jakékoli jiné injekce a letos v zimě jsme měli klid Smile .
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 20:33:13
Odpovědět s citátem

Oba kočičáky mám sice víceméně bytové, ale člověk nikdy neví, takže naočkované jsou trojkombinací i proti vzteklině. Kočka teď byla po roce na přeočkování a dostala obě injekce najednou....bez sebemenšího problému.

S vedlejšími příznaky je to stejné jako u lidí...citlivější povahy to nesou hůř a i když se vedlejší příznak objeví jen jedenkrát, hned se objeví na veřejnosti...a z toho pak zniká panika.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 20:41:12
Odpovědět s citátem

No ono i na jeden vedlejší příznak je třeba upozornit. A můžu říct, že kdybych si sama nezažila ten Maxíšovo třes, nevěřila bych, že k tomu může dojít. A nepřeju tenhle vedlejší příznak fakt nikomu.
Panika není na místě, ale informovanost ano.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 20:47:47
Odpovědět s citátem

April napsal:
No ono i na jeden vedlejší příznak je třeba upozornit. A můžu říct, že kdybych si sama nezažila ten Maxíšovo třes, nevěřila bych, že k tomu může dojít. A nepřeju tenhle vedlejší příznak fakt nikomu.
Panika není na místě, ale informovanost ano.


Každý tvor je originál a reaguje jinak. Naštěstí většina zvířat je bez problémů. Ovšem věřím, že pokud to u jednoho člověk zažije v plné "kráse", tak se pak víc bojí i u ostatních, aby se to neopakovalo.

Oba extrémy - nucení k očkování i jeho zavrhování - nejsou dobré. Všeho s mírou a dle situace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinkane



Založen: 16.01.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2009 13:14:20
Odpovědět s citátem

Určitě doporučuju také nezapomenout na Biofel M proti plísni. Mám dvě kočičky ruské modré s PP (jedna měla očkování na plíseň od chovatelky druhá ne), jsou jen doma a přesto plíseň ta neočkovaná dostala a museli jsme léčit. Vet říkala, že plíseň je všude i doma a donesete si ji tam třeba na oblečení nebo jiným způsobem. Takže dneska už bych u koťatka neváhala.
Co se týče výběhu kolem chaty, problém je, že pokud se zatoulá trochu dál - a on(a) se zatoulá- ,tak Vám ho může někdo ukradnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2009 20:54:39
Odpovědět s citátem

přimlouvám za pravidelné očkování jednou za rok prohlédnout a naočkovat tu moji"smečku"mě přijde rozhodně levněji než potom platit za léčení.Je to vlastní drahá zkušenost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 4:25:56
Odpovědět s citátem

martinkane napsal:
Určitě doporučuju také nezapomenout na Biofel M proti plísni. Mám dvě kočičky ruské modré s PP (jedna měla očkování na plíseň od chovatelky druhá ne), jsou jen doma a přesto plíseň ta neočkovaná dostala a museli jsme léčit. Vet říkala, že plíseň je všude i doma a donesete si ji tam třeba na oblečení nebo jiným způsobem. Takže dneska už bych u koťatka neváhala.

Tak můj veterinář zase očkování proti plísním vůbec nedoporučuje. Tvrdí že očkovaná kočka je jen bez příznaků, ale může plíseň přenášet na další kočky. A očkování je dost velká zátěž na organismus kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 11:36:34
Odpovědět s citátem

citace:
Tak můj veterinář zase očkování proti plísním vůbec nedoporučuje. Tvrdí že očkovaná kočka je jen bez příznaků, ale může plíseň přenášet na další kočky. A očkování je dost velká zátěž na organismus kočky.


Není to tak, že by se z očkované kočky automaticky stal bezpříznakový nosič. Pokud očkovaná kočka příjde do styku s plísní, tak se nenakazí(neobjeví se u ní příznaky). Spory plísně pochopitelně můžou zůstav v srsti a případně nakazit neočkovanou kočku. Aby se z očkované kočky stal přenášeč, musí přijít do kontaktu se sporami, které by u neočkov. kočky způsobily nemoc. Očkování zátěž je, ale tato zátěž je v porovnání s léčbou dost zanedbatelná podle mého názoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top