Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočičí šikana


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: kočičí šikana
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 4:57:16
Odpovědět s citátem

Mám dva kocouře:

Mike - cca 2 roky, kastrát, domácí číča, takovej panovačnej vztekloun je to

Kimm - 1 rok, čerstvě kastrát, strašně hodnej kluk


Máme je společně cca rok, takže už dlouho. Z počátku byly fakt brutální boje, asi 3 měsíce než vzal Mike Kimma na milost. Ale pak spolu i spinkali, navzájem se myli atd. tak jsem doufala že to bude v pohodě.
Jasně, hráli si drsně - rvačky, honili se, ale to je asi normální.

No a ted - Kimmíček je týden kastrovaný a Mike ho doslova šikanuje. Pořád ho honí po bytě, a to někdy tak že nemá Kimm chvíli klidu. Ve finále se pak chudák beží shovat ke mě, protože už neví kudy kam. Chvílema je fakt vystrašenej, leká se každého pohybu.

Navíc před časem začaly Kimmčovy problémy se srstí - jeden doktor řekl že je to alergie, dal nám léky ale nepomohlo to. Jiný doktor pak na to mrknul a řekl, že ty chlupy jsou polámané ale kůže jinak v pořádku a že to je vykousané ze stresu. Je fakt že občas ho vydím jak si to kouše a navíc ho pořád okusuje Mike. Mám obavu že když už předtím měl Kimm z Mika takový stres, že přišel o chlupy tak co asi bude následovat v tomto období.

Nevím co mám s Mikem dělat, proč je tak vzteklej a agresivní. Snažím se mu íc věnovat, hrát si s ním, ale nepomáhá to. Připadá mi to den ode dne horší. Kimmíčka je mi líto, protože je to fakt moc hodné a milé zvířátko, rád by si s Mikem hrál, ale asi jinak než na zběsilou honičku zakončenou tím že ho brácha brutálně pokouše.

Mám Mika nějak trestat a pokud ano tak jak? Upřímně - nechce se mi dávat pryč ani jednoho z nich, jsou to moje děti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočičí šikana
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 6:47:41
Odpovědět s citátem

No můj tip je, že tou kastrací Kimma se to doma trochu přeskupuje co se týká hierarchie.

Asi první bych zkusila nějaký podpůrný přípravky pro lepší náladu - Feliway a Bachovky - pro oba, jednomu na zklidnění a druhýmu proti stresu.

Trestání mi taky nepřijde ideální, možná v okamžicích, kdy začne jít do tuhého je nějak odklákat, hraním, mlskem.

Zatím mě nic jiného moc nenapadá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 7:31:02
Odpovědět s citátem

Díky, feliway jsem včera objednala tak snad to bude lepší
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 8:08:06
Odpovědět s citátem

Nemáte nějakou možnost dát kočičáky na chvilku od sebe (do oddělených pokojů)? Třeba už jsou sebou přesyceni. Náš kocour nás už má také někdy dost, když jsme dlouho doma a pak dělá, že jsme mu všichni putna a když pak odejdeme třeba na půl dne pryč, tak při návratu, by se s námi umazlil, jak je rád, že jsme zpět.

Tak třeba jestli si od sebe nepotřebují chvilku odpočinout, aby oba vychladli a pak se jim třeba začne po sobě i stýskat. A také by pak každý měl své území a svůj klid. Takhle jak jste to popsala, tak to vypadá, že starší kocourek chce asi celý byt pro sebe a mladší pak neví, kam by hlavu složil. A také pokud si mladší kocourek chvilku odpočine a uklidní se, tak pak bude mít více sil na to, se staršímu nějak postavit a říct mu, že takhle teda ne a vybojovat si lepší postavení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2009 20:05:00
Odpovědět s citátem

Tak jsem myslela že feliway zabral, pár dní byl klid a kluci byli moc mazliví, ale už je to zase ve starých kolejích. Asi je zkusím tedy oddělit-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2009 7:50:46
Odpovědět s citátem

všimla som si,že sa agresorovi viac venujete.možno v ňom upevňujete pocit,že on je šéf a obľúbenec a nechtiac aj vy posúvate Kimma do pozície autsajdra. skúste agresora krotiť pri výpadoch, aby jednoznačne pochopil, že si to neželáte a za trest ho vždy na chvíľku zavrite samého.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: voda
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 14:55:29
Odpovědět s citátem

No, tohle je mi velmi povědomé, to samé jsem zažila s 2 kočkami. Starší ultraprotivná, mladší zlatíčko, rvačky, lítání, kousání. Zjišťovala jsem všude po chovatelích a doporučovali mi to nenechávat jen tak. Úžasný výchovný prostředek pro vyslovení nesouhlasu s kočičím čímkoliv je vodní pistolka. Nenadělá moc nepořádek, kocouře netrestáte rukou, takže to bere za jakýsi zásah shůry a nepěstuje to v něm odpor k člověku - naštěstí odpor k vodě je mu vlastní. Tímhle jsem tedy dosáhla stavu, kdy dámy respektují fakt, že se nesmí masakrovat. Milovat se nezačaly, ale je klid. Pistolku doporučuju Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Re: voda
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:54:20
Odpovědět s citátem

lucbic napsal:
No, tohle je mi velmi povědomé, to samé jsem zažila s 2 kočkami. Starší ultraprotivná, mladší zlatíčko, rvačky, lítání, kousání. Zjišťovala jsem všude po chovatelích a doporučovali mi to nenechávat jen tak. Úžasný výchovný prostředek pro vyslovení nesouhlasu s kočičím čímkoliv je vodní pistolka. Nenadělá moc nepořádek, kocouře netrestáte rukou, takže to bere za jakýsi zásah shůry a nepěstuje to v něm odpor k člověku - naštěstí odpor k vodě je mu vlastní. Tímhle jsem tedy dosáhla stavu, kdy dámy respektují fakt, že se nesmí masakrovat. Milovat se nezačaly, ale je klid. Pistolku doporučuju Smile


Tak vodu jsem na Mikeho zkoušela už kdysi (skákal mi do obličeje) akorát že v rozprašovači. Mělo to účinek pouze napoprvé. Pak si nechal dát několik dávek spršky a ani se nehnul ... prostě mu to bylo fuk Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BaraM



Založen: 22.07.2009
Příspěvky: 1

Předmět: šikana
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 9:09:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
moc prosím o radu. Svému 4měsíčnímu kocourkovi jsem tak trochu i na rady v tomto foru pořídila před 14 dny o měsíc mladšího brášku. Jsem celý den v práci a nechtěla jsem, aby byl doma sám. Jenže on z toho vůbec nemá radost. Příšerně toho mladšího morduje. Každou jeho procházku po bytě ihned ukončí - skočí mu na záda, povalí na podlahu a pokouše. Ten mladší sice vrčí a syčí, ale pak se utíká shovat. Po bytě už se většinou pohybuje jen pod nábytkem nebo při zdi. Je mi ho strašně líto, je ze smečky, zvyklí na jiné kočky i koťátka, chtěl by si hrát a místo toho je mučen. Ani se v klidu nenají. Prosím o radu, jestli v téhle situaci můžu něco dělat nebo jen čekat. Bojím se o toho malého, aby z něj nebyl nějaký psychouš ustrašený a neurotizovaný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: šikana
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 9:34:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
nevím, no, já jsem před dvěma lety měla to samé, mladý kocourek a o pár týdnů mladší kočička, kocour - hravý neunavitelný desperát, kočička - taková jemňoučká, několik týdnů strávila za pračkou a za ledničkou, protože ty jeho hry na ni byly moc prudké, ale byly to hry, to bylo vidět, i když ona u toho často vřeštěla.
Doteď si někdy hrajou tak, že on ji honí, ona syčí a letí pod skříň,
ale pravda je, že najíst ji nechal i tehdy, jakmile jedla nebo byla na záchodě, respektoval to:-)
Já bych zkusila Feliway, 14 dní ještě není tak dlouhá doba a když to jsou dvě koťata, asi to bude jen rozdíl temperamentu...ale je to psycho, to si dovedu představit... Shocked
Držím palce,
Maruška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 13:03:38
Odpovědět s citátem

Mě se takhle navzájem mordují 4 koťata-někdy to vypadá, že se chtějí vzájemně pozabíjet, vřískotu je u toho tolik, že mě to někdy zvedne ze židle a jdu se podívat, co se děje. Prostě kočičí hry jsou poněkud drsnější, ale jsou to jen hry, krev neteče.

Když toho bude příliš a budete u toho, okřikněte malého desperáda ostře-třeba "fuj, to nesssssssssssmíššššššššššš!" a zároveň ho popadněte za kůži za krkem a ve vzduchu s ním zatřepejte. Když hned na malého zase neskočí, ale bude si nějak jinak hrát, dejte mu hned pamlsek. Případně když na něj zaútočí, odpoutejte jeho pozornost od kotěte hozením míčku nebo čehokoliv.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2009 13:48:18
Odpovědět s citátem

Budu tak trochu reagovat na předchozí příspěvky, doporučující při sžívání feliway. Před třemi týdny jsme k naší čtyřleté bázlivé plašance "přidali" tříměsíční kočičku ze zahrady. Narodila se ještě se sestřičkou kočce, kterou tam krmíme. S naší vlastní kočkou mají společného otce. Koťátka jsme se snažili co nejlépe krmit, učit na bedýnku a zvyknout si na lidi. Ale bohužel umístit obě se nám nepodařilo, protože jedno z koťat mělo rýmu a ani ATB nezabraly. Vnutit někomu soplící kotě dost dobře nejde...Naši Mínu jsme tedy proočkovali, objednali Feliwey a domů přinesli neřízenou střelu. Kotě překypuje energií, což naprosto děsí naší původní kočku, zvyklou bytem procházet jako duch. Účinky přípravku feliway nepozoruji žádné. Po 14 dnech jsem se dokonce vážně obávala o život Míny. Přestala jíst, pít, vylučovat. Téměř ani nevylézala z úkrytu. Prostě se složila psychicky. Ani v současné době nejsou ve sbližování patrny žádné pokroky. Aspoň, že přijímá potravu a sem tam opustí úkryt.
K přípravku feliway jsem tedy skeptická.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top