Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Splašený kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Travolka



Založen: 11.05.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: Splašený kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 11:49:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
poslední dobou pozorujeme u kocourka občas (asi 5x denně) "splašené" chování. Třebas leží nebo kouká z okna a najednou z ničeho nic začne lítat po bytě jako blázen, občas se zastaví a začne se zběsile olizovat nebo kousat hlavně v okolí ocásku a zadních nohou. Občas běží a najednou si prudce lehne na bok a myje se. Takhle běhá třeba minutu a pak si zase v klidu lehne a dělá jako by nic. Jsou mu 3 roky a je kastrovaný, velmi přítulný a mazlivý. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti ? Mám obavu, aby nešlo o něco vážného (třeba epilepsii).
Díky za odpovědi
_________________
Petra a Mišunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 12:42:41
Odpovědět s citátem

Něco obdobného mi kočka (přes 2 roky) dělá taky. Tak 2x za den. Jenom se pak nekouše, jen s sebou pleskne na bok a odpočívá, příp. se taky začne mýt. Dělá to tak v podstatě celý život, neobjevilo se to "najednou". Přisuzuju to tomu, že má potřebu se protáhnout a proběhnout (je jen bytová). V takových chvílích se aktivně zapojuju taky a hrajeme na honěnou, aby se pokud možno co nejvíc vyřádila a nebyla pak moc akční třeba v noci. Soudě podle jejího ocasu (když ji honím má ho ve tvaru otazníku) a podle toho, že na oplátku pak honí ona mě, se jí to líbí. Nevím, jak se u koček projevuje epilepsie, ale u nás to projevy nemoci nejsou. Třeba je to u vás taky jenom rozcvička. Zkuste se v takové chvíli zapojit a uvidíte jak bude kočičák reagovat. Pokud je to jeho hra, tak si myslím, že uvítá parťáka. Pokud je to projev nemoci, tak na Vás nejspíš nebude vůbec reagovat. Berte to jenom jako moje domněnky, nejsem žádný expert na kočičí nemoci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Travolka



Založen: 11.05.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 12:57:06
Odpovědět s citátem

My jsme taky čistě domácí kocour. Brala jsem to předtím tak jako vy, že prostě blbne a dělá kraviny, protože se nudí. Pak mě napadlo že to může být třeba něco s kůží (blechy), ale ty to nejsou. Právě na veterině když jsem se na to ptala, tak říkali, že toho je jeden z projevů epilepsie - zmatené běhání po bytě. Tak uvidím. Taky to má dlouho. ale posledního půl roku to dělá buď častěji, a nebo jsem se na to zaměříla. Zkusím se zapojit do toho jeho lítání a uvidím. Akorát přišel spokojeně napapanej s plným bříškem, tak snad bude v pořádku. Díky za odpověď. Smile
_________________
Petra a Mišunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adrifinel



Založen: 17.04.2009
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 14:35:24
Odpovědět s citátem

Nám kocour zběsile lítá po domě. Má přitom tzv. opičí ocas. Hodně zvedá i zadek nahoru. Pak se zaškrábne za sedačku. Lehá si ale nekouše se, ale spíše mě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 15:57:16
Odpovědět s citátem

Tak u nás se takhle lítá taky. Občas mám pocit, že jsou smyslů zbavené Smile Lítají jako pošuci po celém domě, po ekrabadle, po sedačce a najednou sebou fláknou o zem nebo se zastaví a horlivě se začnou mýt Smile I když si hrajeme spolu nebo honí myšku, najednou se zastaví a nutně si potřebují něco olízat Smile Nevím proč to dělají, ale podle mě je to naprosto normální a žádná nemoc to není.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Travolka



Založen: 11.05.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 19:02:48
Odpovědět s citátem

Přijde mi ale, že Mišunka u toho pobíhání nepůsobí vůbec jako kdyby šlo o hru ale dost nešťastně a ocásek nemá opičí, ale má ho u země. Sad tak nevím....
_________________
Petra a Mišunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 19:42:53
Odpovědět s citátem

No, nevím jestli jsou ty epileptické stavy stejné u psů jak u koček, ale známý pes má takové pobíhající stavy také. Vždy po epilept. záchvatu. Běhá po bytě, jak smyslů zbavený, nereaguje na nic, vypadá jak "mimo". Jakoby chtěl ze sebe něco setřepat, je až vyděšený. Před epilept. záchvatem zase "zatuhne", kouká upřeně na jedno místo a začne tikat víčkem. Pak má krátký, několikasekundový záchvat. Vyjímečně trvá i minutu. Jak jsem psala, u každého psa to může probíhat jinak, rozdíl oproti kočkám také neznám.
Každopádně, jestli se vím to nezdá normální, zkuste jiného veterináře. Vy sama nejlépe rozeznáte, v jakém je Váš kocourek rozpoložení a jestli Vám jeho pobíhání nepřijde jako hra, ale nějaký problém, určitě bych to řešila.
Stalo se mi několikrát, že nám vlastní veterinář nebyl schopný diagnostikovat problém a druhý na problém přišel hned.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2009 19:49:32
Odpovědět s citátem

Aha, tak teď koukám, že Vám na veterině o možnosti, že to je epilepsie přímo řekli.
Nevím přesně, jak se tedy epilepsie u koček diagnostikuje, ale zřejmě by tedy Vašeho kocurka vyšetřit měli, jestli se Vám to nadále bude zdát - to jeho pobíhání - divné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 10:17:48
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Aha, tak teď koukám, že Vám na veterině o možnosti, že to je epilepsie přímo řekli.
Nevím přesně, jak se tedy epilepsie u koček diagnostikuje, ale zřejmě by tedy Vašeho kocurka vyšetřit měli, jestli se Vám to nadále bude zdát - to jeho pobíhání - divné.


To je fakt, jestli se bojíte, že je to epilepsie, nechte ho vyšetřit, tak budete mít 100% jistotu a klid. Můj Damián taky lítá po bytě, vydává u toho mručivé zvuky...vždycky se zastaví a číhá na mně...vlastně si takhle se mnou hraje, takže já ho na oplátku honím, a když sebou mrskne na zem a začne se čistit, tak ho nechám být Smile asi už má dost.
Možná je to opravdu tím,že jsou to kočky bytové a i ony mají nějakou energii, kterou musí vybít nějakým způsobem a jak jinak to mají udělat na těch pár m2 než se proběhnout a srolovat koberce atd Smile
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 16:56:04
Odpovědět s citátem

Myslím si ,že to snad dělají všichni byťáci moji teda pravidelně a když se k nim přidám tak to trvá rozhodně déle než když si tak skřepčí sami.Asi abych si taky toho užila no a když se zastaví a olizuje tak tím odvádí od sebe pozornost a potom o to rychleji vystřelí a má navrch.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 7:56:10
Odpovědět s citátem

Zdravím, moje kočeny taky občas lítají splašeně po bytě...Filípek dokonce někdy tak zmateně a neomaleně, že občas se nevejde do dveří Very Happy
Ale asi před měsícem jsem u Damiánka pozorovala takové jako nervózní lítání, škubal kůží na zádech, pak lítal jak blázen a pak se olizoval v okolí ocásku, zadních nožkách a konečníku. Když jsem zavolala vetce odhadla to na zanešené anální kanálky, a taky že jo...na veterině Damišovi z kanálku vyčistili hnis a potírali jsme týden dezinfekcí a dobrý...zkuste se vašemu kocouřovi podívat na prďku... Confused zní to hloupě, ale pokud bude mít i málo zduřelý anální záhyb, může to být tohle...
Ať jste brzo fit!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Splašený kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 13:41:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den, epilepsie se podle mne není třeba obávat. Já mám epileptickou kočku (má posttraumatickou epilepsii po výskoku z 8. patra domu) a toto rozhodně není projev epilepsie. I u zvířat to vypadá jako u lidí - celé tělo v křeči, pěna u pusy - mlátí to s ní o zem a rozhodně v tu chvíli určitě není v žádném případě schopná někam běžet - to až ten záchvat přejde a rozdýchá to, tak teprve potom se jde nabaštit - hrozně jí vždycky vyhládne. Vet říkal, že si to nepamatuje, tak se tím alespoň uklidňuji. Váš kocour jenom řádí, žádný strach.
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
RSS kanály (14x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top