Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Psychika u kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Myšurka



Založen: 01.06.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Psychika u kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 10:24:54
Odpovědět s citátem

Všechny Vás moc zdravím.
Jsem tu poprvé a hned s velkým problémem. Mám perskou 4,5 letou perskou kočičku. Jelikož jsme vždy (tedy 2x) těžce sháněly kocourka na krytí, rozhodli jsme se jí i sobě pořídit dalšího kočičího kamaráda. Tak k nám před 14 dny přišel 8-i měsíční perský kocourek. Vzrůstem jen o malinko menší než naše kočka. Ze začátku na něj syčela, další dny pak už míň a jelikož si i kocourek začal zvykat, zdálo se, že budou brzy kámoši.
Úplný obrat všal nastal 11. den. Kočka přestala jíst, pít, vyměšovat, starat se o kožíšek a začala se schovávat. Podotýkám, že do té doby jsme věnovali lásku i péči oběma stejně nebo spíš více ještě kočce. Situace se zhoršovala, kočka byla apatická, takže 4. den těchto stavů jsme šli k veterinářce. Diagnóza - přesně jak jsem čekala - stres, deprese. Prostě kocourka kočka nechce přijmou a radši umře, než by se dělila o nás nebo své teritorium. Do té doby to byla vcelku nenáročná kočka, jezdila s námi i na chalupu, kde celé dny lítala po okolí, nikdy se nijak zvlášť nemazlila a nepřipadala mi nijak fixovaná na nás nebo na byt.
Takže včera ráno na veterině ji zvážili - z 3,5 má 2,5kg, teplota 39,6. Dostala uklidňující injekci (myslím Diazepam), antibiotikum na 72 hod., výživu ve stříkačce ( i na 2 krmení domů). Uplynulo více jak 24 hod., teplota ustoupila, kočka stále nežere ani nepije, odpoledne jedeme zase na veterinu.
Přečetla jsem tady různé diskuze, ale na nic podobného jsem nenarazila. Budu moc vděčná všem, kteří poradí. Kocourka dávat pryč nechci, je hodný, klidný, milý. Včerejší rozdělení bylo pro kočku ještě víc flustrující, takže to řešením není. Taky ale nechci, aby kočka umřela. Poraďte, prosím.


Naposledy upravil Myšurka dne 5. 6. 2009 8:07:32, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 12:43:17
Odpovědět s citátem

Zkuste Feliway. Měl by kočičku uklidnit resp. odbourat stres. Koupíte to u veterináře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 13:07:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

nejsem nějak zkušená, ale taky jsme dávali dohromady dvě kočičky a načetla jsem toho spoustu.. rozhodně ten feliwey jak už píše Kaba, ten bych okamžitě dala do zásuvky. A taky bych je rozdělila, i když nechápu, že píšete že rozdělení nepomohlo? Taky jsme měli problémy a zvažovali dát druhého přistěhovalce pryč, i když byli miloučky a vše, ale zdraví kočičky bych neriskovala!(našetěstí u nás vše skoro ok) Ale je to jen můj názor, ať poradí zkušenějšíSmile

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 15:14:24
Odpovědět s citátem

Ahoj,
já bych možná kocourka dala na chvíli pryč, úplně někam jinam na hlídání. Až by se kočička zotavila zkusila bych to znovu a pomaleji plus Feliway. Tohle už je o život kočičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Psychika u kočky-s.o.s.
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 15:29:01
Odpovědět s citátem

Nechali jste odebrat krev? Pokud ne, tak nechte udělat vyšetření krve, zda není příčinou fyzický problém a nikoliv psychický.

11 dní mi na nástup deprese a takové změny chování přijde docela dlouhá doba a nesoustředila bych se jen na nervy v řešení problému. Daná diagnoza - deprese - může být výsledek Vašeho popisu situace. Určitě to chce nějaké objektivní vyšetření, což by krev mohla ukázat, zda není v těle kupříkladu nějaký zánět, který by způsobil tak rychlou změnu chování. Při nemoci se kočky mohou chovat divně. A pokud se vyloučí fyzická příčina, tak pak se zaměřit jen na psychiku, ale rozhodně ještě pořádně nechat kočku vyšetřit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Myšurka



Založen: 01.06.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Psychika u kočky-s.o.s.
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 16:01:33
Odpovědět s citátem

Zatím všem moc děkuji za tipy. Dnes byl s kočkou na veterině syn. Dostala 2 injekce (1 určitě na uklidnění jako včera, tu druhou nevím), zase tu výživu i domů na večer a je bez teploty. Zítra máme přijít zas. Zeptám se na odběr krve i na Feliway. Držte nám palce. Hlavně kočičce. Díky za rady i podporu. I další rady a nápady uvítám. Pavla, Most.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 13:42:03
Odpovědět s citátem

Ahojky taky jsem před rokem pořídila kocourovi kamošku a měla pocit ,že všechno je špatně.První týden syčel i na mě odmítal vylést z poza sedačky,hned jsem musela koupit druhý záchodek jinak na společný nešel čím víc mě ignoroval tím víc jsem se mu snažila v lísat a chodila za ním s kapsičkama.Určitě jsem ho přesvědčila,že on je ten hlavní a jediný a asi po měsici vzal kotě na milost.A teď jsou to dva spiklenci a mě mají jako zdroj který v pravidelných intervalech nosí jídlo,pročeše kožíšek a vynese bobky.Já bych zkusila vytrvat jestli je to stres tak se určitě bojí,že ho chcete vyměnit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Myšurka



Založen: 01.06.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 14:06:36
Odpovědět s citátem

Včera to byl 6. den co kočka stále nejedla ani nepila. Spojila jsem se s chovatelkou a kocourka ještě včera odvezla zpět. Jinak záchod jsem měla taky navíc, taky jsem jí podstrojovala, nic nezabíralo. Včera večer jí asi došlo, že kocourek je pryč - byla klidnější, ale stále nežere. Teď jsem ještě v práci, ale volal kluk, že jestli pila neví, ale jídla se nedotkla. Ale jinak se chová docela normálně a kdyby nebyla tak vyhublá, tak by vypadala, že je celkem v pohodě. Jedou na veterinu. Určitě dám vědět, jak budeme pokračovat dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 16:31:08
Odpovědět s citátem

Koukám že to máte hodně dramatický. Dějte vědět jak to pokračuje. Držíme palce a drápky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Myšurka



Založen: 01.06.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2009 8:06:51
Odpovědět s citátem

Tak včera už začala kočka pomalu žrát a vše se začíná vracet do normálu. Sice když ji vždycky poprvé pohladím, tak udělá takový divný úšklebek, ale pak už se nechá hladit a i přede. Je to prostě potvora! Ale hlavně, že to přežila. Myslím si, že by fakt asi umřela. Je to sice blbý, že si to takhle vyvzdorovala, ale co nadělám. O psychice koček toho pořád ještě víme málo. Jinak Vám všem moc děkuji za rady i podporu. Pavla z Mostu a kočičanda Cindy. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2009 9:18:16
Odpovědět s citátem

Tak to jsou dobré zprávy, že už se to obrací k lepšímu:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: Teritorium uhájila
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2009 20:36:08
Odpovědět s citátem

Vždyť je to pravda kočka se ochočit nenechá,ale vytrvale a s velkým úspěchem si ona ochočuje nás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: Re: Teritorium uhájila
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2009 8:58:38
Odpovědět s citátem

Skubynka napsal:
Vždyť je to pravda kočka se ochočit nenechá,ale vytrvale a s velkým úspěchem si ona ochočuje nás.


s tým moc nesúhlasím.práve preto,že veľa ľudí má tendenciiu mačky mystifikovať, dochádza k problémom. nie je dobre si povedať, že čo narobím, mačka už je taká- a problém necháť plávať. mačky sú celkom dobre čitateľné a pochopiteľné, len sa treba troška zamyslieť a zistíte, že mačka se nechá "ochočiť" bez námietok, ak s ňou jednáte pre ňu prijateľným spôsobom. teraz nemyslím na tento konkrétny prípad,možno sa mačka naozaj cítila tak ohrozená, že toto riešenie bolo správne. a možno skúsenejší chovateľ by ich dokázal "zladiť".
chcela som len povedať, že moc nemusím tie výroky o nezávislosti a nadradenosti mačky. mačka je síce iná ako pes, ale netreba to preháňať s výrokmi o jej samostatnosti. zvlášť u ušľachtilých plemien. je to samozrejme iné u mačky dvorovej.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Matylda 2



Založen: 16.06.2009
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2009 13:28:30
Odpovědět s citátem

Myšurka napsal:
Tak včera už začala kočka pomalu žrát a vše se začíná vracet do normálu. Sice když ji vždycky poprvé pohladím, tak udělá takový divný úšklebek, ale pak už se nechá hladit a i přede. Je to prostě potvora! Ale hlavně, že to přežila. Myslím si, že by fakt asi umřela. Je to sice blbý, že si to takhle vyvzdorovala, ale co nadělám. O psychice koček toho pořád ještě víme málo. Jinak Vám všem moc děkuji za rady i podporu. Pavla z Mostu a kočičanda Cindy. Razz


Pěkně zdravím... dívávám se do fóra, ale je to poprve, co jsem se rozhodla odpovědět a registrovat se, protože mám úplně přesně tu samou zkušenost... V říjnu jsem svoji 3 letou Matyldu chtěla zkamarádit s novým kočičákem... přivezla jsem si z útulku trošku zuboženého Matýska... Matylda šílela, přestěhovala se na skříň a neslízala... začala málo jíst a po nějaké době začala Matýska sledovat... na záchodě ho kontrolovala, profackovávala ho... ale tak na 2 metry se pak už začaly snášet... Ouha, 7. den přestala jíst... totálně... úplně se přestěhovala na skříň a začala hubnout... odmítala mazlení, měla jsem pocit, že mě začíná doslova nesnášet... Navíc Matýsek nebyl v kondici, u veta mi říkali, že na svůj věk 3 měsíců vypadal tak na sotva 1,5... těch peněz co jsem do něho dala, jinak byl moc milý, ale měl šílené střevní problémy... Nevím, jestli Matylda cítila, že je ta jeho nemoc vážnější, ale 10. tý den jsem ho jela vrátit... Měla jsem pocit, že jsem totálně selhala... Pak jsem doma vše uklidila, vysala, Matylda - tak jak píšete - začala v pohodě jíst, stres opadl, rozvrněla se a začala být zase ta sladká milá Matylda... Prostě solitér... po Matýskovi chytla svrab, který jsme léčili - zánět - 3 měsíce... Matýsek měl zauzlovaná střeva, paní z útulku do něho investovala taky strašně moc peněz, ale já taky vnímala, že to s tou jeho váhou asi není úplně v pohodě. Byl koťátko vypiplané odmalička se sourozenci, kteří byli vyhozeni ... V dubnu jsem se dozvěděla, že Matýsek zemřel na nevyléčitelnou kočičí nemoc... Takže si trochu myslím, že to Matylda cítila... a odmítla ho. Matylda žije se mnou od svých 8mi týdnů kotěcího věku, je plašší, k lidem trošku nedůvěřivá... jinak fantastický mazel, ale... Takže tak...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Fotočlánek: Muži versus kočky (19x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (17x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
5
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top