Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Je to projev plísně?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: Je to projev plísně?
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2009 21:27:36
Odpovědět s citátem

Moc Vás zdravím, pročetla jsem si pozorně starší příspěvky a mám obavu, že plesnivíme. Před 5 dny jsme si večer dovezli koťátko. Při předávání jsem jí kontrolovala, zdála se být naprosto v pořádku. Ráno při mazlení jsem si všimla opravdu nepatrného flíčku na oušku, zbarveného do bíla. Začala jsem to sledovat a teď se flíček zvětšuje a tmavne (světle šedý). Chloupky nevypadaly, kočička se nedrbe. K vetovi jdeme v pondělí, ale chci se zeptat, zda mám preventivně máznout Imaverolem? Máme ještě další kočičky a hlavně koťátka, číča je už 100% člen domácnosti, mazlí se s námi i s kočičáky, spí s námi v posteli atd.
Mám strach hlavně o ostatní kočeny, když vidím jak je léčba složitá Sad
Mám je nechat oočkovat, pokud se to potvrdí?
Děkuji moc za radu/názor Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2009 22:06:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
pokud chloupky nevypadaly, pochubuju že je to plíseň. Flek plísně je pravidelného kulatého nebo ovalného tvaru, bez chloupků, většinou má šupinky nebo malinký puchýřky. Může svědět, ale nemůsí(jak u lidí, tak u koček). Pokud se bojíte, že je to plíseň, tak kotě v Imaverolu vykoupejte celé. Pro jistotu kotíka ukažte veterináři. Pokud by to přece jen plíseň byla, tak bych 100 procent očkovala, nebo raději úplně izolovala ostatní kočky od nemocného pokud by to aspoň trochu šlo. Léčit plíseň u více zvířat je opravdu nic moc zábava.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2009 22:31:10
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Dobrý den,
pokud chloupky nevypadaly, pochubuju že je to plíseň. Flek plísně je pravidelného kulatého nebo ovalného tvaru, bez chloupků, většinou má šupinky nebo malinký puchýřky. Může svědět, ale nemůsí(jak u lidí, tak u koček). Pokud se bojíte, že je to plíseň, tak kotě v Imaverolu vykoupejte celé. Pro jistotu kotíka ukažte veterináři. Pokud by to přece jen plíseň byla, tak bych 100 procent očkovala, nebo raději úplně izolovala ostatní kočky od nemocného pokud by to aspoň trochu šlo. Léčit plíseň u více zvířat je opravdu nic moc zábava.

Spíše se to začalo táhnout po oušku od špičky k hlavičce, asi půl cm na 1... Snad nám to řeknou v pondělí, máme prima vety... Popřemýšlím o tom koupání, jen doufám, že má ráda vodu a nebude nás za to nenávidět Confused Písla jsem i chovatelce, jestli se tam nějaký kožní problém neobjevil, tak uvidíme. U žádné z kočin jsme sebemenší kožní problém nikdy neměli, ani jsem to nikdy neviděla, tak to prostě nedokážu posoudit Smile Třeba si ho někde ošoupala a já plaším
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2009 22:53:39
Odpovědět s citátem

Napište mi do soukromé zprávy email, pošlu Vám fotku Bandíka, kde je vidět plesnivý flek na oušku. Nebojte, kotě Vás nebude nanávidět Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 22:12:46
Odpovědět s citátem

Tak jak to dopadlo u veterináře?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 14:14:34
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Tak jak to dopadlo u veterináře?

Už jsem Vám psala mejlíka. Naštěstí tedy zatím nic vážného. Jedná se prý o nepatřičnou změnu pigmentace, která snad sama zmizí. Pokud by se to začalo nějak měnit, může to být předzvěstí nějakého kožního problému, máme pak zkusit potírat Imaverolem a samozřejmě konzultovat. Chovatelka v chovu plíseň také nikdy neměla, takže snad budeme ok. Zastavilo se to, nijak se to neprojevuje, kontroluji i všechny ostatní číči, nikde nic dalšího. Tak jsme si trochu oddechli Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 17:27:33
Odpovědět s citátem

Tak to jsou skvělé zprávy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top