Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dvě prasátka

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: Dvě prasátka
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 9:43:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
v sobotu jsem si přinesla dva obyčejné kocourky je jim asi 6 až 8 týdnů, majitel kočky co je porodila prostě neví.
Kocourci už sami jedí, takže není problém. Ale v čem problém je, že neumí chodit na záchodek nevím jak je to naučit sice je mám v suterénu ale dělají hovínka kde se jim zamane. Zkoušela jsem jim jedno hovínko hodit do záchodku, aby věděli kde kakat. Dnes ráno jsem je přišla nakrmit a v záchodku bylo jedno čůrání. Tak jsem se zaradovala, že pochopily, ale opak byl pravdou jedno hovínko bylo v garáži a druhé opodál od záchodku, nevim jak ty malé uličníky na ten záchod naučit? Prosím poraďte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Dvě prasátka
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 10:51:09
Odpovědět s citátem

Štěpánka Hláváčková napsal:
Dobrý den,
v sobotu jsem si přinesla dva obyčejné kocourky je jim asi 6 až 8 týdnů, majitel kočky co je porodila prostě neví.
Kocourci už sami jedí, takže není problém. Ale v čem problém je, že neumí chodit na záchodek nevím jak je to naučit sice je mám v suterénu ale dělají hovínka kde se jim zamane. Zkoušela jsem jim jedno hovínko hodit do záchodku, aby věděli kde kakat. Dnes ráno jsem je přišla nakrmit a v záchodku bylo jedno čůrání. Tak jsem se zaradovala, že pochopily, ale opak byl pravdou jedno hovínko bylo v garáži a druhé opodál od záchodku, nevim jak ty malé uličníky na ten záchod naučit? Prosím poraďte.



to je těžké,když jsou čičíci jinde než vy.Je potřeba je každou chvilku na ten záchůdek posadit,kočičky jsou chytré,netrvá jim to dlouho než pochopí k čemu to je.I lidské mládě se odnaučuje od plen,tak ,že se častěji posadí na nočník Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: snad se to naučí nějak sami
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 19:50:36
Odpovědět s citátem

Když to je těžké já si je domu vzít nemůžu, mám v bytě britskou čičinku, která nesnáší jiné kočky. Vzali jsme si jí už dospělou, protože ve své chovné stanici v kolektivu ostatních koček byla nešťastná, proto ty dva miláčci musí být v suterénu, snažím se jim věnovat ve volných chvilkách, stravu mají kvalitní, mají měkoučký pelíšek, hračky a odblešila jsem je a odčervila, tak doufám, že budou prospívat, na záchůdek chodí už čůrat už tam byli 3 hromádečky, tak jsem jim je vyčistila a čekám, jestli se tam v noci nevykakaji, snad se to naučí:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 4:24:49
Odpovědět s citátem

Jsou to ještě mimina a záchod zřejmě vidí poprvé a není s nimi maminka aby jim vše ukázala. Chce to jen trochu trpělivosti. Možná by pomohl druhý záchůdek, třeba jen provizorní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 7:08:17
Odpovědět s citátem

Mám teď dvě koťátka plaché venkovní kočky na zahradě. Protože nechci zakládat další kočičí kolonii zvykám koťátka na kočkolit, aby mohla jít do rodin. Nejdříve jsem dala jednu krabici, teď mají tři. Pochopila to okamžitě, a to přesto, že jejich matka, která stelivo nikdy neviděla, jim stále ukazovala, že potřeba se zahrabává do hlíny. Po měsíci chodí na bedýnku vzorně i matka a obávám se, že i kocour.
Moje vlastní kočka - nalezenec - ve věku 5-6 týdnů také začala používat stelivo od prvního posazení. Ale třeba kocour našich i v sedmi letech rád udělá bobana na odpadový kanálek v kotelně a přikryje ho rohožkou... Holt chlapi...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 8:01:00
Odpovědět s citátem

No tak bobany přes noc udělali zase jinde než maji. Asi jim na všechny místa kde udělali bobek dám krabičku se stelivem, jinak fakt nevim jsou to ale mršky:-) No uvidíme:-)
Díky za odpovědi. Zase napíšu, jak jsme dopadli.
Ale je mi divný, že čůrají do záchodku a kakat tam neumí:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 8:03:01
Odpovědět s citátem

Kolik záchůdků mají k dispozici?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2009 11:21:00
Odpovědět s citátem

Mají dva záchodky a dvě krabičky se stelivem dala jsem to tam kde se vykakali a chodí vedle nebo úplně jinam, asi jsou to lehce retardovaný kočičky. Až budou větší a budou chodit ven tak se snad vytentujou tam a v noci budou čůrat do záchůdku.
Nevim co nemůžou pochopit, když do těch záchůdků čůraji, tak proč tam nehodí i bobek, fakt toho mího Káju a Páju nechápu:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2009 11:26:08
Odpovědět s citátem

Místo steliva dejte do některého ze záchůdků obyčejný písek nebo hlínu. Je možné, že s tím stelivem mají problém. Na čůrání jim nejspíš nevadí, ale je možné, že pro bobkování si potřebují pořádně pohrabat a v tom stelivu jim to nejde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 12:03:45
Odpovědět s citátem

Všem díky za rady a odpovědi. Kluci se to naučilo. No teda kluci:-) Dnes jsem zjistila, že Pája není Pája, ale Pájinka:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (15x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top