Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

A přece (se točí ?) páchne !

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: A přece (se točí ?) páchne !
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2009 18:02:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den.
Mám takovou prosbu ke zkušeným chovatelkám. Používáte nějaké "lapače" pachu anebo překrývací vůně pro kočičí toalety?
Moje dvě kočičky jsou čistotné, záchodek jim uklízím několikrát denně,čistím dno vším možným a přece mi dcera říká, že když otevře dveře do bytu, kočičí záchod ucítí. Je to jistě i tím, že záchodek stojí v "komoře" blízko vchodových dveří, ale do koupelny se nám nevejde a v komoře je pro něj ideální místo. Dcera říká, že je to proto, že plast načichne po prvním vyčurání a drží pach stále, jako plastové nočníky pro děti.... Už jsem zkoušela různé voňavé stromečky atp. a také jsem viděla inzeráty na nějaké lapače pachu,dost drahé. Nemáte s nimi někdo zkušenosti ? Steliva jsem též vystřídala různá, tím to nebude,prostě záchodek je cítit.........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: A přece (se točí ?) páchne !
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2009 20:20:32
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Dobrý den.
Mám takovou prosbu ke zkušeným chovatelkám. Používáte nějaké "lapače" pachu anebo překrývací vůně pro kočičí toalety?
Moje dvě kočičky jsou čistotné, záchodek jim uklízím několikrát denně,čistím dno vším možným a přece mi dcera říká, že když otevře dveře do bytu, kočičí záchod ucítí. Je to jistě i tím, že záchodek stojí v "komoře" blízko vchodových dveří, ale do koupelny se nám nevejde a v komoře je pro něj ideální místo. Dcera říká, že je to proto, že plast načichne po prvním vyčurání a drží pach stále, jako plastové nočníky pro děti.... Už jsem zkoušela různé voňavé stromečky atp. a také jsem viděla inzeráty na nějaké lapače pachu,dost drahé. Nemáte s nimi někdo zkušenosti ? Steliva jsem též vystřídala různá, tím to nebude,prostě záchodek je cítit.........



tak to nevím,ale já mám tři wc,jeden dokonce v kuchyni a nic nepáchne,když měním celkova stelivo,tak jednou za tři týdny,wc napustím horkou vodou a většinou dám maister propper,nechám nějakou chvíli stát a potom vymeji a vypláchnu,nikdy wc cítit není a to v kuchyni má dokonce kvůli Maruschce sundaná dvířka,bych to spíš tipla na kvalitu steliva



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2009 20:34:35
Odpovědět s citátem

Já bych to taky viděla ne stelivo. Když jsem loni nemohla svoje oblíbené stelivo sehnat, koupila jsem jiné a záchod byl cítit, i když jsem ho několikrát denně čistila a 1x za měsíc vymývala Savem. Vyzkoušela jsem několik druhů steliva a nic nepomáhalo. Pak jsem sehnala to své a nic cítit není Very Happy
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2009 20:53:27
Odpovědět s citátem

Taky si myslím, že v tom "má prsty" nekvalitní stelivo. My máme Biokats natural, zachůdek v pokoji(máme 1+1, v koupelně to mít nemůžeme, to by rozhrabal pes) a vůbec nic není cítit. Ten zápach může být z toho, že máte jen jeden záchod a 2 kočky nebo tím, že v komoře není okno, kterým by se to větralo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2009 22:40:01
Odpovědět s citátem

Já bych spíš řekla že záleží na tom jak má kdo citlivý nos. Logicky každé zvíře má nějaký svůj pach, i když kočičky jsou čistotné a hajzlíky uklízíme tak je to prostě zvíře a musí mít nějaký pach (i lidi mají). No a my to prostě necítíme protože s nimi žijeme. Já když přijdu k nám do bytu tak necítím nic, moje matka tvrdí že kocoury cítí. No a naopak když jsem bydlela u rodičů tak jsem jejich psa vůbec necítila a když tam ted přijdu tak ho trošku cítím. Netvrdím že ta zvířata smrdí, jen když na to člověk není zvyklý tak je trochu cítí.

Já třeba ráda zabořím nos kocourovi do kožichu, protože mě voní. Ale jiný by třeba řekl že smrdí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2009 19:03:21
Odpovědět s citátem

Děkuji všem, co mi odpověděli. Stejně by mě ovšem zajímalo, jestli fungují
ty proklamované lapače pachu, nabízené v různých zásilkových obchodech.Zřejmě je moc lidí nekupuje a tak se o jejich působení mnoho nedovím.........No, poohlédnu se po novém stelivu. Jinak musím říci, že samotná kočičí srst mi též voní . Twisted Evil Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2009 19:39:30
Odpovědět s citátem

Hezký den!
Mimo již zmíněných rad se mi na puch ze záchodku osvědčilo následující:

Deodorant svěží vůně, určený konkrétně na pohlcení pachů psů a koček
http://www.baron.cz/kocka/deodorant-svezi-vune-2926-k-PK000126-X000428.html

a nebo

Antiseprický a bakteriální sprej, všeobecné použití
http://www.just.cz/produkty/speciality_just/k5139

Přítel je na "záchodkový" puch velmi citlivý a taky máme v místě bydlení kancelář, kam chodí návštěvy, takže jakýkoli smrádek ze záchodku je silně nežádoucí... Ale v kombinaci s kvalitním stelivem, non stop vyklízením záchodku a výše uvedenými přípravky (jedno jakým, účinné jsou oba dva) není cítit nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 6:54:22
Odpovědět s citátem

mňa napadla aj aromalampa.kúpite za pár korún + éterický olejček a "jedém" ! taká citrusová vôňa to myslím celkom pohltí. a dajú sa striedať s minimálnymi nákladmi a naviac pôsobia liečivo.na vás aj zvieratká Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 7:52:58
Odpovědět s citátem

ahojky
ja tedy pach kocicky necitim, kdyz prijdu domu.Kocicku mam jen jednu a velky byt,ale kdyz si kocicka dojde na velkou, tak je to puch a stelivo mam kvalitni, moc nechapu lidi, co rikaji, ze maji vice kocek a neni v byte nic citit...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: Smrad
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 8:16:20
Odpovědět s citátem

Tak my máme 3 kočky a pokud opravdu nejdou dělat bobek, tak nic u nás není cítit. Říkají to i známí co k nám přijdou a diví se, že nic necítí, protože si mysleli, že kde je kočka=smrad. Razz
_________________
Alča, Barča, Dorka a Rozárka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 8:21:32
Odpovědět s citátem

to si bohuzel mysli hodne lidi, ze kocka = smrad.Ale kdyz kocicka vykona velkou potrebu,tak je to citit dost a to si nedokazu predstavit mit tech kocek vic...Samozrejme jinak kocicka citit v byte neni,curani je take v pohode.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: A přece (se točí ?) páchne !
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 8:48:26
Odpovědět s citátem

Já se přiznám, že moc nechápu (všeobecně, nereaguji na nic konkrétního zde psaného)
1. skuhrání nad tím, že kočka, resp. záchůdek po vykonání potřeby smrdí - tváříme se, jako by toaleta po naší návštěvě voněla po konvalinkách či co. Prostě exkrementy smrdí, ať jsou od člověka, nebo od zvířete. Zápach je odvislý i od stravy - a to jak u koček, tak i u lidí. Tudíž před kritikou pachu kočičích bobků zapřemýšlejme o vlastním záchodovém odérku Very Happy

2. že kočky "smrdí" ... ono kdo kdy jel ve výtahu po psovi omáčeném deštěm, potvrdí, že je to labůžo na čichové buňky. Psi prostě taky smrdí, stejně, jako smrdí činčily, křečkové, králíci .... ostatně smrdí i lidé. A na to, aby v bytě byl smrad, netřeba domácího zvířete, stačí špatná hygiena a bohužel, i takové "byty" už jsem cítila - zlaté kočičí srajďošení. Na to, aby smrděl člověk bohatě stačí dobře uvařená česnečka nebo cibulačka Very Happy Prostě pachy jsou přirozené, a nelze je eliminovat, možná minimalizovat, ale zbavit se jich úplně je nemožné.

3. samozřejmě byt, kde je kocour nekastrovaný, prostě smrdí (značkováním), byt kde jsou kočky a kocouři, kteří mají problém s hygienou - bobkují a čůrají kam nemají, prostě zasmrádne. Ale pokud pomineme tyto extrémy, při dodržování základní hygieny - větrání, čištění, úklid, je zápach bez větší námahy udržitelný pod kontrolou. Navíc každý byt má svou specifickou vůni - do některého patří kočičí záchůdky, do některého smradlavé fusky pana domácího Wink

4. u kočičích záchůdků je, myslím, základ v kvalitním stelivu. Ovšem - zde je nutné prostě vybrat pro svou domácnost to správné. Celé roky jsem nedala dopustit na BioKats, teď jsem změnila značku na BioSand voňavý - a naprostá spokojenost - i po vykonání potřeby, i po vybrání hrudek (i jsem nechala pytlík s hrudkama omylem otevřený na našem WC a přesto vůbec nic nesmrdělo, právě naopak, celkově si to drželo vůni jako dětský pudr) - a to máme záchůdky umístěné vlastně uprostřed bytu v předsíni. Ono zkoušet různá steliva je krapet risk, ale vyplatí se - pokud nevyhovuje jedno, je třeba ozkoušet, zda jiné nebude vyhovovat víc, je jedno, zda jde o hrudkující či nehrukující, silikagelová, bentonitová, dřevitá - prostě ozkoušet to. Postupně, něco bude horší, a něco možná bude lepší. Osobně dokonce přiznávám, že v kompletních čištěních záchůdků krapet zaostáváme i nad některými výše uvedenými.

Osobně si myslím, že není nic horšího než zápach překrytý nějakou voňavou věcičkou do zásuvky. Very Happy

Na výpady typu kočka smrdí, odvětím klidně, že i někteří lidé smrdí. Že byt, kde je kočka smrdí, odvětím, že i byty bez koček smrdí. Pokud někdo tvrdí, že kočičí bobky smrdí, optám se, zda jeho hovňousy snad voní po konvalinkách. Smile

P.S.: Omlouvám se za tu délku!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 12:51:58
Odpovědět s citátem

Tak jsem si zrovna včera objednala lapač pachu - nevím, jak se jmenuje, ale bylo to z internetového obchodu www.prozviratka.cz. Ne pro kočku (tedy aspoň primárně), ale především do záchůdku ke králíkovi. Dám vám vědět, zda funguje.. Jinak pokud jsem měla kočičí záchod v malé předsíňce, tak ačkoli je krytý, časo měněný s hrudkujícím stelivem Zverlit, což mi vyhovuje, tak přesto jsem po příchodu domů dostala - sice malou - ale přeci jen pachovou facku. Především pokud jsem přišla chvíli "po". Prostě v malém, nevětraném prostoru se jakýkoli pach drží více. Takže jsem záchod nakonec přestěhovala k balkonovým dveřím do pokoje, kde je bokem a otočený vchodem ke zdi. Barevně tam krytý, vínový záchod nijak neruší a vzhledem k tomu, že je nad ním stále otevřené okno na větračku, tak nebývá cítit nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 16:58:14
Odpovědět s citátem

April to vystihla naprosto perfektně. Very Happy Já mám momentálně 7 dospělých koček včetně chovného kocoura a 8 koťat. Samozřejmě když přijdu domů z práce a v každém z osmi záchodů je naděláno tak je byt cítit, ale stačí když vyberu hrudky a bobíky, udělám trochu průvan a za půl hodinky už mohu přijímat návštěvy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Smrádek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2009 19:32:28
Odpovědět s citátem

April, tleskám-vystiženo dokonale!

Kdybyste viděli naše odsávání v koupelně, kde mám kadibudky, bylo by hned jasné, že prostě při mém čištění po každém použití toalety xkrát denně cítit být nemohou. Máme ve stropě turbínu jako v supermarketu Wink - během 5 minut je jakýkoliv smrádek pryč.

Takže si skutečně troufnu tvrdit, že kočky u nás cítit nejsou. Samozřejmě, pokud někdo přijde zrovna když se vykadily, tak to cítí-cítím to i já a jdu okamžitě kydat a zapnout větrání.

Pokud někdo kočky vyloženě nerad, tak je cítit prostě bude, i kdyby byly jen porcelánové. A zapomíná, že na WC ani on zrovna nevoní...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 30. 6. 2009 14:41:39, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 7:58:07
Odpovědět s citátem

nechcem nikomu brať ilúzie,ale ako povedala april,mačky cítiť proste sú.to je fakt. a pokiaľ vám návšteva povie inak,tak asi len zo zdvorilosti.a vám tatiana povie pravdu asi len dcéra.pri tom nechcem tvrdiť,že máte smrad-božechráň! len to,že môže byť cítiť mačky. ja tiež doma nič necítim,ale mám kamošky,ktoré na požiadanie vravia pravdu Very Happy takže ak chcete vedieť pravdu,pozvite si návštevu s deťmi a detská úprimnosť to istí Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 12:02:16
Odpovědět s citátem

Tak jen se připojím k tomu, že každé zvíře i člověk jsou prostě nějak specificky cítit. Vy co máte jednu kočku a lámete si hlavu s tím, že Vám smrdí záchodek, nevěšte se kvůli tomu, prostě ten záchodek at čistíte klidně po každém vykonání potřeby, tak to trochu cítit je. A Ti co tvrdí, že jejich kočičí záchodky cítit nejsou, tak tomu nevěřte, není možné, aby někdo měl deset koček a 5 záchodků a nebyli cítit, cítit samozřejmě jsou akorát my co v tom žijeme to necítíme a Ti co přijdou na návštěvu Vám neřeknou, když projdou kolem hajzlíku, že to u Vás smrdí. Většina z nás zapáchajícímu kolegovi nebo kolegyní neřekneme kup si deodorant.
Ber te to tak, že když si pořídíme zvíře, které milujeme, tak taky vykonává potřebu jako my a náše hovínka ani čůránky nevoní po fialkách. Pokud Vám vadí přirozený pach každého zvířete, tak si žádné neřiďte.
Já osobně mám velký byt, takže je záchodek uklizen za skříní u balkonu, v bytě to neucítíte, ale když projdete kolem záchodku, tak to prostě cítit je a to může být vydrhlí savem, vyměněné stelivo a stejně je to prostě trochu cítit.
Takže se spíš snažte, ať má kočka čistý záchodek pro její přirozenou čistotnost a ne proto že někomu nevoní. Tomu komu nevoní, ať k Vám nechodí:-)
Doufám, že nikoho neurazím, ale prostě jsem se musela vyjádřit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 14:01:26
Odpovědět s citátem

PANI STEPANKO,
myslim si uplne to same, me smradek kocicky nevadi, protoze je to moje zlaticko a wc mam na vetranem zachode, kde opravdu citit neni jen po vykonani velke potreby,ale neverim tomu, ze ma nekdo normalnim byte 10 kocicek ,pet zachodu a ze nejsou citit-nechci byt rypava nebo tak,ale to proste mozne neni i pres veskere cisteni a kvalitni kockolit
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 14:23:20
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
PANI STEPANKO,
myslim si uplne to same, me smradek kocicky nevadi, protoze je to moje zlaticko a wc mam na vetranem zachode, kde opravdu citit neni jen po vykonani velke potreby,ale neverim tomu, ze ma nekdo normalnim byte 10 kocicek ,pet zachodu a ze nejsou citit-nechci byt rypava nebo tak,ale to proste mozne neni i pres veskere cisteni a kvalitni kockolit
pavla





Neberu to jako rýpání,ale moje wc opravdu cítit nejsou,mám tři kočky,všechny kastrované,tři wc,kryté s filtrem a dvířky,jedno pro Marušku je bez dvířek,Také mám dva syny,kteří jsou dost citliví,např vadí jim chlupy v bytě,ještě nikdy mi neřekli,že by byl ,hlavně ten wc v kuchyni, cítit.Ono nezáleží jenom na tom,jak často je wc čištěno.ale záleží hodně na stelivu a také na tom,čím je čičina krmená.Člověk také páchne jinak,jestli se krmí zeleninou,nebo masem,pokud se chlap namaže slivovicí,a náhodou musíte na wc po vykonání jeho velké potřeby tak "umřete" Very Happy .Je jasné,že pokud wc jdu čistit,odklopím ho a nahnu se,tak je trochu cítit,ale ze záchůdku to netáhne,on ten zápach není tak intenzivní,stelivo větší část zápachu pohltí,hovňousy necítím,někdy moč,ale pouze pokud ho otevřu a nahnu se nad něj.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 14:53:24
Odpovědět s citátem

tak to mame naopak ,ja zase v zivote necitila moc,ale velkou citim.Ted jsme kvuli prestavbe museli mit zachodek v obyvaku 2 tydny a kdyz jsem prisla do pokoje tak jsem hned citila, ze byla kocicka na velke.stelivo mam cats best oko plus, granule RC a pouze konzervicky shiny cats.Neberu to , ze by mi to nejak hrozne vadilo, samozrejme kazdy po vykonani potreby citit je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2009 18:14:20
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
tak to mame naopak ,ja zase v zivote necitila moc,ale velkou citim


Já to mám stejně Smile Bobky cítím snad vždy a o moči vůbec nevím. Zrovna nedávno jsem musela odchytávat moč, tak jsem měla odkrytý záchod. Máme ho v rohu v předsíni a přišla sousedka pro něco a zakecaly jsme se...přímo nad tím otevřeným záchodem. Stelivo už taky nebylo zánovní (resp. už bylo tak akorát před vyhozením Laughing ) a my tam drbaly no snad hodinu. Jsem se celou dobu cítila blbě, ale když jsem s ni mluvila asi o dva dny později tak mi sama od sebe řekla, že byla strašně překvapená, že vůbec nic necítila. Říkám si, že by to neříkala, kdyby to nebyla pravda. Kdyby to smrdělo, tak by se o tom podle mého vůbec nezmiňovala a jen tak by to přešla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 13:26:31
Odpovědět s citátem

Laughing to je hezky drbani nad zachodkem Laughing
presne tak opravdu vubec nevim jak kocici curani zavani, asi je to take tim, ze mam kocicku navic kastrovanou. je zvlastni, ze i kdyz emmicka papa porad to same nekdy jsou bobky citit vice a nekdy mene....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 16:20:47
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Laughing to je hezky drbani nad zachodkem Laughing
presne tak opravdu vubec nevim jak kocici curani zavani, asi je to take tim, ze mam kocicku navic kastrovanou. je zvlastni, ze i kdyz emmicka papa porad to same nekdy jsou bobky citit vice a nekdy mene....


Tou kastrací by to mohlo být, naše je taky kastrovaná.

Tak já bych v tom takovou zvláštnost neviděla, prostě jeden den má lepší peristaltiku a spol., druhý den to nestojí za moc (myslím, že i u lidí je to normální, třeba podle aktivity, nebo teploty, tlaku vzduchu...), nebo si třeba jeden den chytne někde nějakou mouchu a kdo ví, co to udělá se zažíváním Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 18:23:25
Odpovědět s citátem

No ja teda kocici zachod citim a je jedno jake stelivo je ... ale pritel a kamaradi rikaji ze nic neciti ... ze resim kraviny ... ale pouzivame stelivo s vuni a ta mi smrdi tak, ze trumfne kococi pach ... takze kompromis Smile)
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: PRŮCHOZÍ DVÍŘKA NA BALKON...................A WC
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2009 8:12:41
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
No ja teda kocici zachod citim a je jedno jake stelivo je ... ale pritel a kamaradi rikaji ze nic neciti ... ze resim kraviny ... ale pouzivame stelivo s vuni a ta mi smrdi tak, ze trumfne kococi pach ... takze kompromis Smile)


I JÁ, AČ VELMI MÁLO REAGUJI, PROSTĚ MUSÍM..............OD DOBY, CO MÁME V OBÝVÁKU, FRANCOUZSKÉ OKNO SMĚR BALKON A V NĚM KOČIČÍ DVÍŘKA..............A NA LODŽII V ROHU KOČIČÍ MEGA ZÁCHOD..........A V NĚM STELIVO ZVERLIT, červené.................A DOMA DVA RAUBÍŘE, RASY BARMA - MÁME KLID........KLUCI VEGETÍ NA STROMĚ NA BALKONĚ, MAJÍ TAM I SVŮJ ZÁCHODEK A V BYTĚ PO "VŮNI" KOČIČEK, ANI PAMÁTKA......NA BALKONĚ DLAŽBA, TAKŽE VŠE JDE KRÁSNĚ ZAMÉST A DVÍŘKY DO BYTU SE ANI MOC STELIVA NEDOSTANE, TAKŽE MŮŽU JEN A JEN DOPORUČIT, NECHAT SI OD FIRMY ČI SKLÁŘE VLOŽIT DO SPODNÍ ČÁSTI BALKONOVÉHO OKNA, ČI FRANC. OKNA, PRŮCHOZÍ DVÍŘKA Very Happy NEPROHLOUPÍTE A BUDETE MOC MOC SPOKOJENI, AŤ MÁTE 2,3,4,5 KOČIČEK, NIC V SAMOTNÉM BYTĚ OPRAVDU NEPOCITÍTE.........
všem krásný den
Lucie
www.kocicistromy.com
Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2009 8:47:22
Odpovědět s citátem

jee lusilko to Vam zavidim,to mate super, mit zachudek za dverma do bytu to je uplne nejlepsi reseni, zadny smradek ani kockolit rozneseny po byte Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2009 8:51:20
Odpovědět s citátem

Jo, tohle řešení je dokonalost sama. Bohužel nemám balkon, bek. Sad Musí stačit megaodsávání v koupelně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: záchodek na balkoně
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2009 20:58:30
Odpovědět s citátem

Tak to je skvělé mít balkon tak ho ta moje smečka má na čerstvém vzduchu taky.Nám záchodek cítit není jenom když nejsou zahrabány bobky,ale jak je vyberu zapnu odsávání tak zase není nic cítit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: Kočičí záchůdek a stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2009 23:19:05
Odpovědět s citátem

Moc jsem se nad některými příspěvky pobavila. Třeba megaventilátor a kydání... Laughing To ale neznamená, že bych vám nedávala z pravdu, právě naopak.
Zažila jsem obojí - i smrdící i nesmrdící záchůdek a všechno bylo v krmení a stelivu. Záchůdek je pořád stejný, s dvířky a filtrem, ale když jsme používali takové to krystalické stelivo, co se nemusí vyměňovat, tak čůrání cítit nebylo, ale bobky hrozně i když je Berunka poctivě zahrabala. To mně ten smrádek i v noci probudil, tak jsem běžela "kydat" Very Happy
Teď máme CatsBest Öko Plus (dřevité, hrudkující) a naprostá spokojenost. Záchůdek občas vysypu, vymeju, ale klidně tam vrátím původní stelivo, protože i když ho probírám a očichávám, tak nesmrdí, ale voní dřevem a já ho při vrácení ještě prosypu Beaphar Odour Killer - jemná vůně na kočičí WC. I v návodu píšou, že se stelivo nemusí měnit, jen přisypávat. Hrudky i bobíky splachuji do WC, protože se hrudky rozpustí a nic neucpou a pro jednu kočenku jsem měla 40 litrový pytel na rok.
Zápach bobíků ale myslím eliminovala i změna krmení. Dřív jsem kmila konezrvičkami a kapsičkami a Berunka nic moc nejedla. Teď krmím jen granulemi RC, protože Berunka je miluje a baští jak drak. Kapsičky ani nic jiného skoro nejí. Krmím granulemi Indoor Long Hair nebo Light, ale i Sterilised a ve složení třeba Indoor je napsáno, že granule redukují jak velikost bobíků, tak i zápach a asi je to pravda. Ale ani u těch dalších typů granulí jsem nezaregistrovala žádný zápach ze záchůdku. No a pak jí dávám bonbónky Whiskas Anti Hairball a Duo Malt Pastu.
CatsBest má jedinou "nevýhodu" - hodně se vynáší ven. Ale aspoň podle stop poznám, kdy mám jít uklízet, ale nepřeháním to s tou hygienou. V sobotu si ale jedu pro druhou kočenku a ráda bych vydržela s jedním záchůdkem, takže budeme kydat asi mnohem častěji. No a když to nepůjde, koupíme druhý "chrám skázy" Laughing Laughing
P.S. Ještě doplním, že máme záchůdek fakt veliký 44x35x43 a steliva uvnitř asi 6 cm vrstvu, takže hraboš může pohodlně hrabat.
_________________
Monika & Beruška & Nelinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 10:37:38
Odpovědět s citátem

Osobně se domnívám, že jedna velká kadibudka pro dvě kočky stačí.

Já mám v současné době kočenek 9 (4 koťata) a kadibudky 3. Je tedy fakt, že pracuju doma, takže nabíhám xkrát denně kydat, ale daří se mi je udržovat trvale čisté. Pokud bychom ráno odešli a večer přišli, byla by naprostá nutnost ještě minimálně 2-3, jinak bych měla obavy, že by mě mohlo večer čekat nevoňavé překvapení Laughing Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top