Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bleší vajíčka u 6týdenního kotěte??


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Beag



Založen: 02.07.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Bleší vajíčka u 6týdenního kotěte??
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 19:01:53
Odpovědět s citátem

Prosím Vás o radu,s kočičkami nemám žádné zkušenosti, ale teď jsme se ujmuli cca 6týdenního kocourka-nalezence. Paní, která ho našla, s ním byla na veterině, kde mu sešili pochroumanou bradičku, dali první očkování, doporučili koupit Frontline a dali antiparazitní pastu Banminth, kterou jsme měli aplikovat asi za 2 týdny.
Když se dostal k nám, našla jsem mu na srsti taková vajíčka, něco jako hnidy. Pravděpodobně se jedná o bleší vajíčka?? (Dokonce jsem pak na triku ráno našla, že tam mám takové maličkaté červíky - asi se vylíhly?? Nevím, je to vůbec takto možné?) Kotě jsme nastříkali tím Frontlinem a po přečtení Vašich diskuzí jsem ho zkusila "blešákem" vyčesat. Žádnou blechu ani trus jsem nenašla, ale vajíčka vyčesat nejdou. Dočetla jsem se, že Frontline funguje JEN na živé blechy, nikoliv na vajíčka. Takže si myslím, že se nám tady vyvinou nový blešky... V obchodě jsem proto chtěla koupit něco, čím vystříkám halu, kde se kocourek pohybuje a taky pelíšek mého psa,který je tam také. Prodali mi Bio Kill, ale teď jsem zjistila, že obsahuje Permethril, který je pro kočky jedovatý. Když bych ale vystříkala jen onu místnost a pelíšek a nechala to vyvětrat a až pak bych tam kocourka pustila, bylo by to také jedovaté? Nebo znáte někdo nějaký jiný prostředek, kterým by bylo možné halu vystříkat?
Další problém mám s tím, že jsem se nechala přemluvit a kocourka jsme ještě vykoupali šamponem Orthosan. Jenže jsem si teď uvědomila, že jsme tím smyli ten Frontline a teď nevím, zda ho mohu aplikovat znovu?
Poslední problém je s antiparazitní pastou Banminth. Někde jsem četla, že nefunguje na parazity, které jsou spojení právě s blechami. V tom případě by nám byl k ničemu. Nemáte nějakou zkušenost? Mám případně koupit jiný přípravek?
Moc Vás prosím o každou radu, snažím se být dobrou "kočičí mámou", ale je to docela těžký... Smile Říkám si - zlatá bíglice, s ní to bylo poněkud jednodušší... Very Happy Jediný co mě uklidňuje je to, že kocourek je po týdnu naprosto v pohodě, krásně žere, je veselý, už se ani nebojí.. no prostě super... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 19:22:11
Odpovědět s citátem

S blešími vajičky nevím, to Vám tady určitě poradí někdo jiný.K tomu Banmintu. Myslím, že na tak malá koťata se ani jiný přípravem na odčervení než Banminth používat nesmí. Psa preventivně ošetřete nějakým spot-onem proti bleškám. Kolik je kocourkovi teď? Od 9 týdnů se může aplikovat spot-on Advocate http://www.veterinarnipece.cz/advocate-spot-on-cats-3317.html a ten by to vyřešil všechno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beag



Založen: 02.07.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 19:31:25
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za odpověď!
Naše fenka má obojek Kiltix, který by měl proti blechám také zabrat, tak nevím, jestli je vhodné to takto kombinovat?
Asi jsem to napsala moc zmateně, ale kocourek je u nás teprve týden, takže je mu teď cca 6-7 týdnů. A to právě spot-on aplikovat nejde, to bylo první, co mě také napadlo. Ale hned jak to půjde, určitě zaběhneme na veterinu! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 19:46:40
Odpovědět s citátem

Osobně bych obojek a spot on nekombinovala. Myslím že spot-on Frontline se dá použít od 8 týdnu. Zeptejte se veterináře, třeba řekne, že je to v pohodě a že mu to můžete kápnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 19:48:57
Odpovědět s citátem

Teď se koukám na obal spotonu Strongholdu a je tam že se nesmějí používat u zvířat mladších 6 týd. Takže u 6ti týdeních a výš se to asi dá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 19:51:33
Odpovědět s citátem

tady si počtěte

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=909

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1005


měla by jste tam najít odpovědi na vaše otázky



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 20:42:37
Odpovědět s citátem

Teď je nový Frontline Combo a ten má učinkovat i na bleší vajíčka.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 7:57:35
Odpovědět s citátem

My máme dobrou zkusenost proti blecham s Advantagem, je to teda spot on a myslim, ze lze davat od 8. týdnu. Jinak obojky Kiltix jsou pro psy super.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 20:37:23
Odpovědět s citátem

je veľmi nepravdepodobné,že sú to blšie vajíčka.blcha kladie vajíčka do prostredia,nie do kožuchu.ak ste nevyčesali blchu ani trus,blchy zrejme nemá.frontline je dobré antiparazitikum,pre šteňatá v sprayi.ale nemá sa po ňom 48 hodín kúpať.a orthosanom už vôbec nie,pre šteňatá nevhodný!ale doporučem stronghold odčerví a aj zbaví parazitov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top