Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krása lidská nebo kočičí?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 19:09:30
Odpovědět s citátem

Souhlasím Tome. To napadání bylo myšleno obecně na všechny diskutující, ne jen na Sfinxii.

Sfinxie, tak to prostě nechte plavat. Budete se v tom nadále motat??? Nárok zeptat se samozřejmě máte, ale druhá strana má nárok Vám neodpovědět. Tím bych to uzavřela. Tečka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 19:28:50
Odpovědět s citátem

Ok.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bezinka



Založen: 02.03.2009
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 0:08:18
Odpovědět s citátem

žádám o vysvětlení,a píši své názory, ale obvinte mi z napadání,mě je to stejně jedno....
p.Leitnerová psala:"Důvody, proč se rozhodl pro Paolina už vysvětlil. I já jsem ve svém příspěvku (odpověď Tatianě) psala, že Toyota „má tak jako každá kočka, své přednosti i nedostatky. Vypadá jak vypadá, v PP má, co má. Za svůj původ nemůže, stejně tak jako Tom její původ nezmění.”
bezinka: -majitel krycího kocoura má právo kočku, ke krytí ,která by mu (tedy i chovatelské stanici) následným výsledkem (kvalitou kotat)" kazila pověst"-ODMÍTNOUT- VY JSTE PŘISTOUPILA NA KRYTÍ TOYOTKY, VAŠÍM PAOLINEM,jak píšete, velmi vám záleží na chovných jedincích, a co z jejich spojení vzejde,prosím, přestante tady napadat chovatelskou práci p. Rufenachtové. je mi jedno ,co máte mezi tomtomem,to výsledek krytí nezmění.. nevím(ale domnívám se) o co vám tím neustále jde.

od p. Leittnerové:-Já Tomovi nepřikazuji, co má dělat a co ne. Je to dospělý inteligentní člověk a svá rozhodnutí si dělá sám. Můžu se s ním (a stejně tak i s jinými) podělit o své zkušenosti a názor. Netvrdím, že LINIE se kterými pracuje paní Rüfenachtová jsou dobré nebo špatné. Dívám se na všechny a nejen její linie a snažím se o to, je poznat, jaký typ je upevněn, co jsou přednosti nebo nedostatky jednotlivých koček a zda se chovatel snažil o nějakou šlechtitelskou práci a zda se mu jeho záměr vydařil. Samozřejmě sleduji i zdraví v liniích až do té míry, co se vysledovat dá. Vám to přijde jako nesmyslné? Víte, kdyby si chovatelé o svých kočkách mysleli, že jsou perfektní a dokonalé, pak už by neměli žádný cíl, kam směřovat. Vždy je ještě co zlepšovat, kam se ubírat s chovatelským plánem. A Tom, na rozdíl od mnoha jiných, ten plán, vizi a cíle má. Toyotu nechtěl vyřadit z chovu, jen proto odkud pochází, ale chtěl zkusit s tou linií pracovat a já mu to schválila a podpořila ho. Je snad na tom něco špatného?-
-nepřijde mi to jako nesmyslné, to jsem ani neřekla.........

áíčíářáé
p.Leitnerová napsala. -Vy byste se měla uklidnit a pomalu a v klidu znovu přečíst Tomův příspěvek i ten můj první příspěvek, kde jsem nikoho nenapadala, jen se ptala a také hned o té kastraci preventivně velkými písmeny psala už předem, protože jsem očekávala, že to někdo opět neopomene zmínit. Můžete zavolat i mým veterinářům a doptat se, zda k nim na takové „brutální“ zákroky –jak píšete- koťata nosím. Odpověď bude ne. A můžete se ptát stále dokola, vždy trpělivě odpovím. Koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji… Chybná byla jen formulace na webových stránkách, bylo tím myšleno, že koťata jsou prodávána jen jako mazlíci. A víte proč? Ne, ne protože za mazlíky .....

ohledně té kastrace v kotátkovském věku, to znamená ve věku kdy je miminko ještě u maminky,musí přežít narkozu!! projít si operativní zákrok v bříšku, a to vše ve velmi ranném věku,aby než bude doba odběru 12-13t.bylo zhojeno,ale dá se to přece i silným rtg zářením, jsou i další skvělé metody,to je krásný start do života...,samozřejmě,že vet to žádný nepřizná........, Praha je krásné město,ale ne tak velké, aby se tam člověk ztratil,můj bratr je vet.technik,hooodně upovídaný,možná se i znáte...aspon to říkal,věřím mu,...,a taky nejedete v tom sama, chtěli to i chovatelé jiných ras, tak co,žejo.....

ještě mi vysvětlete, proč bych se měla uklidnit???snad proto, že jsem asi jediná, kdo se vás zeptá na vysvětlení?nebo proč? vy přece taky říkáte svoje názory.....

a ještě p. Leitnerová,já nemohu mít tolik příspěvků jako vy,jsem tu chvilku proti vám, a nemám za sebou zatím žádnou chovatelskou minulost jsem v chovu začátečnice, jako mnozí, co si sem na MK chodí číst,je tu i plno milých lidí...,a někdy je lepší si dopisovat s nimi mejlem,tot nejen moje zkušenost z MK.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bezinka



Založen: 02.03.2009
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 0:26:12
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Čaky musela podstoupit císařský řez. První miminko se po třech hodinách posunování narodilo s porodní váhou 136g bohužel mrtvé. Bylo ve vniř už dlouho a asi se udusilo. Druhý de narodil Adeenek s porodní váhou 108g ten vylezl bez problémů a měl se čile k světu. U všeho jsem měla veta a ten po Adeenkovi udělal ultrazvuk, ale bohužel třetí miminko už bylo mrtvé taky ozvy nenalezeny. No tak už jsem jen čekala, jestli se jí podaří porodit to třetí sama, ale po dvouch hodinách jsme to vzdala nezvládla to ani s Oxitocinem. Tak jsme vyrazily na císaře, protože v sobě ten mrtví plod mít nemohla kvůli otravě. Na klinice už doktor čekal a ihned mě kočku vzal a šlo se na věc. To čekání bylo staršné, hlavně jsem si jen opakovala , aby mě to Čaky přežila. Po hodině si pro mě vet přišel a už z jeho výrazu bylo patrné, že je v pořádku. Už byla v pelíšku vzbuzená a na stole v misce plod, byla to holčička s váhou 148g prostě obří. Sama jsem nikdy tak velké kotě neviděla. Prostě neměla šanci tak velké kotě dostat ven. Prý bylo už šprajclé v porodních cestách a ven by ho stejně nedostala. No a to je celé.
Kvůli srůstům jsem se rozhodla nakrýt už ted. No tak se modlím, aby to dopadlo dobře, pokud tedy zabřezla. Já bych řekla, že jo. Neznám nikoho komu by kočka musela porodit císařem. Většina koček rodí sama, takže jsem asi první u sphynx .

tak to nechápu, vedou se tu takové diskuse, odkazy na inzeráty s prodejem třílete sphynxí kočičky který jste sem dala,...., a vy po tomhle klidně znova dalším nakrytím riskujete trápení, nesmírnou bolest při tak komplikovaném porodu,ta kočička strašně trpěla,a myslím, že to není rozumné jí tomu opět vystavit, za každou cenu chtít po ní další kotata...je velká pravděpodobnost opakování se tak velkých plodů,litovat byste měli kočičku, né vás...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 2:25:56
Odpovědět s citátem

Twisted Evil

Naposledy upravil Scarface dne 17. 7. 2009 2:35:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 2:30:28
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
p.Leitnerová napsala. -Vy byste se měla uklidnit a pomalu a v klidu znovu přečíst Tomův příspěvek i ten můj první příspěvek, kde jsem nikoho nenapadala, jen se ptala a také hned o té kastraci preventivně velkými písmeny psala už předem, protože jsem očekávala, že to někdo opět neopomene zmínit. Můžete zavolat i mým veterinářům a doptat se, zda k nim na takové „brutální“ zákroky –jak píšete- koťata nosím. Odpověď bude ne. A můžete se ptát stále dokola, vždy trpělivě odpovím. Koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji… Chybná byla jen formulace na webových stránkách, bylo tím myšleno, že koťata jsou prodávána jen jako mazlíci. A víte proč? Ne, ne protože za mazlíky .....

ohledně té kastrace v kotátkovském věku, to znamená ve věku kdy je miminko ještě u maminky,musí přežít narkozu!! projít si operativní zákrok v bříšku, a to vše ve velmi ranném věku,aby než bude doba odběru 12-13t.bylo zhojeno,ale dá se to přece i silným rtg zářením, jsou i další skvělé metody,to je krásný start do života...,samozřejmě,že vet to žádný nepřizná........, Praha je krásné město,ale ne tak velké, aby se tam člověk ztratil,můj bratr je vet.technik,hooodně upovídaný,možná se i znáte...aspon to říkal,věřím mu,...,a taky nejedete v tom sama, chtěli to i chovatelé jiných ras, tak co,žejo.....

ještě mi vysvětlete, proč bych se měla uklidnit???snad proto, že jsem asi jediná, kdo se vás zeptá na vysvětlení?nebo proč? vy přece taky říkáte svoje názory.....

a ještě p. Leitnerová,já nemohu mít tolik příspěvků jako vy,jsem tu chvilku proti vám, a nemám za sebou zatím žádnou chovatelskou minulost jsem v chovu začátečnice, jako mnozí, co si sem na MK chodí číst,je tu i plno milých lidí...,a někdy je lepší si dopisovat s nimi mejlem,tot nejen moje zkušenost z MK.



Pro Bezinku:
To je hrozne, takze kastrace se nahradi ozarovanim a jede se dal! Ale jake nasledky budou mit kotata v dospelosti uz nikoho nezajima, hlavne ze se prerusi reprodukce. Nakonec se to muze daleko lepsi zaprit, nebot nezustanou zadne stopy v podobe jizev a temer zadni svedci. Vite Bezinko, lide jsou schopne udelat pro penize cokoliv!!! Pi.Leitnerova dokonce zaprela ohledne kastrace i nize uvedeny text na vlastnich strankach viz: http://tyrell.cats.sweb.cz/main.html
pry to byla jen chybna formulace Laughing, ktera tam zustala do dnes.Co kdybychom take hlasovali, jestli byla formulace skutecne chybna, nebo zamerna??Ja hlasuji pro to druhe.
Pi. moderatorko Silvie, slo by to zde prosim nejak uskutecnit?????Vzdyt se zde obcas hlasuje Wink
Dekuji
Scarface[/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: bezinka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 7:42:39
Odpovědět s citátem

tak to nechápu, vedou se tu takové diskuse, odkazy na inzeráty s prodejem třílete sphynxí kočičky který jste sem dala,...., a vy po tomhle klidně znova dalším nakrytím riskujete trápení, nesmírnou bolest při tak komplikovaném porodu,ta kočička strašně trpěla,a myslím, že to není rozumné jí tomu opět vystavit, za každou cenu chtít po ní další kotata...je velká pravděpodobnost opakování se tak velkých plodů,litovat byste měli kočičku, né vás...






Dobrý den, když už se tady do mě navážíte a vůbec nic o mě nevíte, tak se pokusím vám to vysvětlit.
Ano moje kočička je po císaři, ale stím, že poslední kotě se v ní šprajclo a ven nešlo.
Jiná možnost nebyla. A nechápu proč by kočka v dobré kondici nemohla být nakryta znova. Je spousta koček jiných plemen, které po císaři porodily několik vrhů a normálně.
Ne bo ženská, která porodí císařem, tak už by pak neměla mít děti?
Pokud jste si dobře pročetla chovatelský řád, tak až po druhém císaři se kočka vyřazuje z chovu. Nehledě na to, že pak už bych sama požádala veta aby jí hned vykastroval.
Mějte se hezky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bezinka



Založen: 02.03.2009
Příspěvky: 35

Předmět: Re: bezinka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 8:16:46
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
tak to nechápu, vedou se tu takové diskuse, odkazy na inzeráty s prodejem třílete sphynxí kočičky který jste sem dala,...., a vy po tomhle klidně znova dalším nakrytím riskujete trápení, nesmírnou bolest při tak komplikovaném porodu,ta kočička strašně trpěla,a myslím, že to není rozumné jí tomu opět vystavit, za každou cenu chtít po ní další kotata...je velká pravděpodobnost opakování se tak velkých plodů,litovat byste měli kočičku, né vás...






Dobrý den, když už se tady do mě navážíte a vůbec nic o mě nevíte, tak se pokusím vám to vysvětlit.
Ano moje kočička je po císaři, ale stím, že poslední kotě se v ní šprajclo a ven nešlo.
Jiná možnost nebyla. A nechápu proč by kočka v dobré kondici nemohla být nakryta znova. Je spousta koček jiných plemen, které po císaři porodily několik vrhů a normálně.
Ne bo ženská, která porodí císařem, tak už by pak neměla mít děti?
Pokud jste si dobře pročetla chovatelský řád, tak až po druhém císaři se kočka vyřazuje z chovu. Nehledě na to, že pak už bych sama požádala veta aby jí hned vykastroval.
Mějte se hezky


mám právo na názor na věc,ne? proto je to diskuse....
ok, císař samozřejmě schvaluji,byl jediným řešením po několikahodinovém trápení, jinak by ani kočka nepřežila.
Ale až se ve vás jednou něco šprajcne, tak si vzpomente, určitě se do toho pohrnete znova, hlavně plodit děti...,jedno je vždycky málo...a nejlíp hned

taky čtu chovatelský řád,nebojte,ale i zmíněný p.navrátil má přece klece podle norem....už mnohokráte tady řečeno "VŠE JE V LIDECH"..

taky se mějte hezky,i vaše kočička na to má právo......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:14:29
Odpovědět s citátem

Nemusíte mít strach ve mě určitě už nic nešprajcne. Nehledě na to, že mám dvě děti a už opravdu víc dětí neplánuji.
A nevím co sem plete pana Navrátila. Vím co je to za člověka, bydlí nedaleko od nás. Znám jeho dceru Lucii i jejího manžela Robina a krásnou dcerku Vanesku. A k jeho chovu se také nebudu vyjadřovat mám na to svůj názor, který rozšiřovat nehodlám. Studiu sphynx jsem věnovala strašně moc času a opravdu nehodlám, kvůli jednomu nevyvedenému porodu to hodit vše za hlavu. Mám svůj chovatelský záměr a kdo mě zná ví, že to myslím vážně. A pokud bude možnost a někde se potkáme, ráda, vám vysvětlím osobně, proč jsem se rozhodla svou kočku po císaři nakrýt znova a jiným kocourem. Hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:21:29
Odpovědět s citátem

A navíc při mém porodu mého syna Matyáše to bylo špatné jak semnou tak sním. Také se dostal do porodních cest a musel být vyndám kleštěma a opravdu to nebylo nic příjemného. Nehledě na to, že mému synovi se při tak komplikovaném porodu, udělala trhlinka na komorové septě. Tudíš má DKS- což je defekt komorového septa a čeká ho operace. A kdyby to třetí dítě mělo přijít, tak bych se nebránila, ale mám smůlu už děti mít nemohu. Takže na mě nechodte s komplikovaným porodem a až se ve mě něco šprajcne!!!!!! Je to dost choulostivé téma a víc k těmto příspěvkům psát nebudu. Jsem jen člověk a každý má něco.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: bezinka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:26:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, jen chci také napsat jak jsem se dostala ke svým dvou úžasným sphynxíkům. Tyrell Dark Angel je přivezená od Radky Kašparové ale jen díky Karolínně Laitnerové kastrovala jsem ji v 8 měsících a pozor bylo to podle mého uvážení takže žádné nucení do kastrací na tož ozařovaní to my přijde velmi nechutné Bezinko nebo kdo vlastně jste. Napadat paní Karolínu L. na toto již milionkrát ohrané téma KASTRACE. Daší moje kočička Tyrell Zyra Felty Paw je už přímo od Karolíny a představte si je jí skoro rok a půl a je nekastrovaná Smile Takže opravdu nevím o čem tu mluvíte, ale ve smlouvě mám u obou koček kastrace podle uvážení. Tedy není žádné ohraničení věku. A rozhodně naznám nikoho komu by paní Laitnerová prodala kotě vykastrované v brzkém věku.

Paní Rufenachtová a Bezinko.... Stále jsme nedostali zde na foru určité odpovědi. Odvádíte pozornost jen kastrací a nemluvíte o ničem jiném točíme se tady trošku v kole. Kdyby jste neměla jak se říká máslo na hlavě určitě by jste nám ráda napsala svojí filozofii chovu a cíl vaší chovné stanice. Ale jak čtu tak jsou tu jen urážky a napadání jak je kdo chytrý jakou umí řeč. A vaše slova že si zavoáte do AlianZ a budete jako malá žalovat šefovi paní Kraut mě hodně rozesmála a utvrdila v myšlence že se řídíte heslem ÚTOČIT A ÚTOČIT. Nic jiného.... Je mi to líto ráda bych vám Paní R. porozumněla Shocked. Děkuji za odepsání a krásný den DevilishLucy
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:30:51
Odpovědět s citátem

Bezinko, propánakrále, proč hned zase tak kontroverzně? To tady jinak neumíme? Každý má přece právo na vlastní názor-to právo hájíte vehementně sama-tak proč by ho neměl mít i někdo další? A jestli chovatel usoudí, že jeho kočka do toho podruhé jít může, tak to nechte na něm a nepodjímejte ho hned z necitelnosti k vlastnímu zvířeti-Kateřina nepatří mezi ty, co označujeme jako "chovatele", ví, co dělá a dělá to zodpovědně.

I žena po císaři mívá druhé dítě s vědomím, že bude rodit opět císařem, a potřetí nesmí. Proč by tedy nemohla to podruhé mít stejně kočka? Když bylo kotě zašprajcované, byla to obrovská smůla, ale kde je psáno, že se to stane podruhé stejně? Nemusí. Ale může, já vím-a pak bude při císaři následovat zároveň kastrace a žádné potřetí nebude.

Tak prosím bez emocí a napadání, už tady toho bylo doopravdy DOST!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:46:07
Odpovědět s citátem

Víte Bezinko, Kateřina nic netajila, napsala to veřejně a hned je napadená...
Za chvíli bude opravdu lepší, když si všichni budeme psát s těmi milými (pro každého z nás je to někdo jiný) emailem. Toto forum sloužilo k jiným účelům. A myslím, že lidem už pomalu docházejí síly se stále donekonečna obhajovat. Už je to tu pěkně otrávené. Myslím, že každý rozumný člověk, který si pročte celé toto vlákno si stejně už bude umět udělat obrázek svůj. Ať si každý věří čemu chce, tady se to stejně nevyřeší! Navíc se krásně schovali důležité aspekty této diskuse a rychle se to přehodilo na Karolínu a její kastraci (která fakt nebyla, ale to už je jedno). To bylo vždy vděčné téma aby se odvedla pozornost od dalších strašných věcí, které Vám ale v této diskusi asi utekli!!!!!!!!
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: K chovatelskemu radu:
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:48:31
Odpovědět s citátem

Chovatelsky rad ma urcite sve pro, ale i proti. Nemuzu rict, ze se az tak vyznam, ale podle toho, co jsem si precetla, tak musim rict, ze s timto radem az tak nesouhlasim. Nepripada mi v poradku drzet zvirata v klecich. (TO JE POUZE MUJ NAZOR A ZADNE NAPADANI!!!!!!!) Je uplne jedno, jestli je klec podle "norem". Klec je klec a mi by se taky nelibilo, kdybych porodila a nekdo by me zavrel do klece. Je mi jasne, ze je treba danou kocicku a kotatka oddelit. Ale ... Moje kamaradka, ktera chova Ragdolly to vyresila trosku jinak a zda se mi to jak prijemnejsi pro kocicku, tak i ponekud moralnejsi. Kdyz jeji kocicka mela nedavno prvni vrh, tak byla s kotatkama v detske postylce s mekkou matraci, deckou, atd. Zadne zelezne mrize. Hezka, dostatecne hluboka drevena detska postylka, ve ktere je pro kocicku a kotatka dostatek mista, teploucko a mekkoucko. Aby se kotatka nedostala ven, tak vse ohranicila (do vysky asi 50cm, coz je dostacujici pro kotatka) mekkou perinou po celem obvodu postylky.

Mozna mela vic pradla a dala si s tim trosku vic prace, ale vedela, ze se kocicka s kotaty ma dobre a neni zavrena v zelezne bedne.

Pana Navratila, o kterem pisete, neznam. Jen jsem si precetla, co se o nem a jeho zpusobu chovani pise tady na foru. Hodne z vas je rozhorcenych, protoze drzi kocicky v hnusnych podminkach. Ale jak jste nakonec zjistili, tak vse je podle NOREM. Vse je podle norem, ale stejne se nam to nelibi. Tolik k chovatelskemu radu.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: K chovatelskemu radu:
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 9:58:04
Odpovědět s citátem

Moc, moc, moc vas vsechny prosim ... muj prispevek neni zadne napadani nikoho! Je to jen moje uvaha, ktera se tyka jen a pouze kocicek a mozna i lidi (ale nikoho konkretniho). Toto je kocici forum, proto jsem napsala prispevek o kockach. Pojdme si popovidat o kockach.

Mozna jsem svuj prispevek napsala do spatneho topicu. Pokud ano, tak se omlouvam a prosim o presunuti. Napsala jsem to zde, protoze vyse se pise o chovatelskem radu. Smile
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:03:33
Odpovědět s citátem

Klece jsou klece a je to hnus.
Co se týče kočiček, kteé mají zrovna vrh, tak asi takhle. Jelikož je kočka tvor, který svá kotata přenáší, když se cítí být ohrožen by v nepřítomnosti chovatele měla být zabespečena.
Sama vím, že ikdyž jsem byla doma, tak mě kotě věčně nosila ukazovat a nosila si ho do skříně. Nehledě na to, že malej měl krk tak rozkousenej, že jsem se modlila aby nedošlo k infekci. Zdatně jsme to překonali a kluk byl nádhernej. Ted pokud budou kotátka, tak už pro její bezpečnost a bezpečnost kotat při sebemenším náznaku tahání budu Čaky také umistovat do velikého boxu s uzavřeným vrchem. Je to pro její bezpečí a bezpečí kotat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:10:30
Odpovědět s citátem

Tak to jo. Pokud s tim mate takovou zkusenost, tak je to pochopitelne. Kamaradka mela stesti, ze jeji kocicka byla v klidu a celou dobu (krome odskoku na zachodek) zustavala s malyma v postylce.

Je asi treba to prvni vyzkouset, pozorovat, jak se kocicka zachova, jestli male treba nosi schovavat, atd. A az podle toho dale jednat. V tom souhlasim s Katkou.

Bohuzel jsou takovi, kteri bez premysleni a bez zkouseni kocicku s kotaty proste supnou do zelezne klece a hotovo. Navic jsou tyto klece podle me strasne male. Ono se to vzdy da vyresit i jinak. Jen si s tim clovek musi dat tu praci. A k teto praci potrebuje motivaci, coz by podle me mela byt laska ke zvireti. Kdyby to tak fungovalo vsude, ...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:12:58
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Kateřinou, pokud se jedná o použití klece pro zabezpečení krátkodobého klidu nebo zajištění bezpečí kočky s koťatami (opět krátkodobého), také bych neměla nic proti.

Pro našeho pesana jsme klec měli, obrovskou, vystlanou dekami a polštáři. Jediný, kdo klec pravidelně a dobrovolně okupoval byl kocour. Bohužel při hrách s pesanem dělali s klecí takový kravál, že klec musela jít pryč.

Takže určitě bych chovatele, co má doma klec, nikterak neosočovala z toho, že ji sem tam používá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:15:25
Odpovědět s citátem

Opravuji slovo "obrovská" v předchozím příspěvků, to asi není správné označení, ale pro představu to byla tato velikost:
Klec 107x71x81cm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Otázky ?!?!
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:16:48
Odpovědět s citátem

Tak jsem si dala tu práci a vytahala témata a otázky na které jste paní

Rufenachtová ještě neodpověděla. Ted máte prosím Možnost.:
Řeknu Vám ještě důvod proč si myslím, že je to v pořádku vy paní rufenachová asi toužíte po tom zaplavit svět sphynxy a nejen s nima asi byste si přála jak jste napsala sphynxe do kadže rodiny co??? A peníze se sypou a je nová televize nebo auto no jo já to chápu pan navrátil to má stejně vy tedy ještě nejste v důchodu Rozhodně nechápu jak můžete odsoudit pana navrátila bez vás by totiž pan navrátil nesehnal chovný sphynxí pár a nesekal jeden vrh za druhým takže tatiano klidně se múžou hodit do stejného pytle. Pan navrátil je tedy o stupen horší ale nikdo by ho zde na foru neřešil nebýt milé paní rufenachtové a její matky která mu kotatata a chovné páry prodává. Takže opět se zamyslete.....

No cíl je paní rufenachtová asi takový chovat kočky mít v nich přehled ne je mít nasoukané v kleci a chovat přes 8-10 ras nejen spyhynxů, A když se mají zrodit nová kotata kouknout na dispozice rodiču udělat testy HCM a další ale jak jste mi psala jednou vy přece žádný problémy s hcm nemáte to je dosti vtipné. Když ani netestujete. A další věc je aby na světě neběhaly miliony sphynxů které jsou příbuzenské protože [b]díky vám paní rufenachtová a ostatním novodobým stanicím vzniká moc příbuzných a žádná jina nová krev. To je právě ten problé a kdyby byly vybírány pouze geneticky kvalitní zdravý jedinci bylo by sice méně sphynxů ale možná by i vypadaly lépe protože by to nikdo nemrskal jak baťa cvičky.[/b]


Už jste asi poznala že je Tom můj kamarád a chtěla bych vám říci že toyotka je sice krásná a má uspěchy na výstavách ale když se mi dostali do rukou její fotky v jejích 2 měsících a týdnu chtělo se mi plakat byla celá od vyrážky a menší než sušenka delisa. Už hlavně to jak tady utočíte na pani laitnerovou jak byla vyhozena z fife tak jen abyste věděla kotata se dávají v 13 týdnech ne v osmi to je proti pravidlům když už se tu oháníte. Co mi na to řeknete?

Budte tak laskavá a odepište opravdu na to, co nás zajímá ANO ??????????


Doufám že to nepřetočíe na téma jak je kdo ošklivý nebo hloupý a odpovíte ta na konkrétní otázku konkrétní odpovědí.
Děkuji DevilishLucy
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Jup
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:20:52
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Takže určitě bych chovatele, co má doma klec, nikterak neosočovala z toho, že ji sem tam používá.


Neosocuji. Nam v obyvaku taky stoji otevrena transportni boxa, kterou sice na prepravu vubec nepouzivam, ale maly Sfinxie se v ni pri hrani rad schovava a ciha. Asi si mysli: kdyz ja nevidim tebe, tak ty nevidis me!" Laughing
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:21:09
Odpovědět s citátem

Když jsem teď měla první koťata, měla jsem je ve velké lepenkové krabici vystlané měkkoučkými dekami, na které jsem ještě dávala pleny, které jsem denně měnila. První krabice byla taková, že se do ní vešla mamina s mrňaty, tam je i porodila. Když povyrostli, tak do této krabice jsem dala malý záchod a přisunula ji k daleko větší krabici, kde byla kočka s koťaty do té doby, dokud koťata nezesílela natolik, že začala z oné krabice vyskakovat. Pak jsem vše odstranila a koťata už byla mezi dospěláky. Samozřejmě se mi okamžitě všichni nastěhovali do postele-to byl jejich první pelíšek po oné krabici.

Fakt je tedy ten, že klec nebo zavírací box si pořídit chci. Klec, která bude nahoře otevřená, aby kočka mohla ven jak bude chtít, ale koťata ne. A abych v případě potřeba měla možnost kočku u koťat zavřít-1 den mi vůbec nechtěla kojit a pořád od nich utíkala-to byli mrňousci ještě malí-byla jsem z toho nešťastná-dala jsem ji k nim a hned vyskočila-nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem přes tu krabici hodila deku, abych ji donutila aspoň na noc u koťat zůstat. Naštěstí nebylo takové vedro jako teď, pod tou dekou by to mohlo dopadnout všelijak. Taky ji to drželo jen jeden den, pak už kojila v pohodě.

Proto si tu klec nebo box prostě pořídím-někdy je to nutnost, jak se ukázalo. Pokud bude kojit a nebude koťata nikam tahat (to mi tedy ta moje nedělala), tak není důvod klec zavírat a ona bude moct dovnitř i ven podle vlastního uvážení. Kdyby ale byl problém, budu ji tam moct zavřít. Vidím to jako nutnost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Jup
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:28:52
Odpovědět s citátem

Dekuji! Konecne normalni diskuze, vymeny zkusenosti, nazoru a hlavne k veci. Very Happy

4 Tatiana:
Vsechna kotatka v posteli? Laughing To muselo byt teploucko pod perinou, co? Razz
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 10:55:00
Odpovědět s citátem

Holky pro rozkousaný krček je vynikající mast BETADINE dá se koupit i bez předpisu. Mě jí dovezl veterinář, když sem jel se na Adouška podívat. Je opravdu super a hned po dvouch dnech se to nádherně stmelilo do strupu a pak nebylo po ráně ani památky. Bála jsem se aby neměl nějakou jizvu, natož, když byl černej. Ale při odběru už nebylo po ničem ani památky. Opravdu mast k nezaplacení. já mám ted na kotátka připravenou dětskou přenosnou postýlku. Takovou tu cestovní. Jen jsem si od kamaráda nechala dodělat sítku na vršek co mám i v oknech. První tři dny bude stejně furt u nich, ale pak to asi zase začne nosit. Je na mě tak závislá, že mě Adouška furt nosila a pokládala mě ho na klín. Ona nechápala, že to nesmí, jen si myslím, že se sním chtěla pochlubit, nebo, že ví, že u mě bude malej v bespečí. Každá kočka je individuální, ale pro tentokrát už jsem připravená a prostě pokud budu v práci nebo doma nebudu, tak nehodlám ryskovat, že je poskovává po bytě. Koklikrát jsem musela jít a podle pískání ho hledat. Jednou byl ve skříni ve vrchním fochu jen tak na krajíčku. No krve by se ve mě nedořezalo, stačil jen kousíček a byl by dole.
Jo a na středu mám pozvaného veta na ultrazvuk má přenosný, takže uvidíme, jak to dopadlo.
Jenže já myslím, že to klaplo, protože dudlíky začínají růžovět. Furt se mazlí a spinká a baští jako o život. Hlavně at je vše v pořádku Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jup
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 11:25:37
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Dekuji! Konecne normalni diskuze, vymeny zkusenosti, nazoru a hlavne k veci. Very Happy

4 Tatiana:
Vsechna kotatka v posteli? Laughing To muselo byt teploucko pod perinou, co? Razz


Kdyby jenom koťata Very Happy Very Happy Very Happy ! I maminka koťat, takže 5 koček v posteli Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 11:30:40
Odpovědět s citátem

Moje Ašenka měla taky pokousaný krk, ne od mámy, ale od táty Evil or Very Mad - furt se snažil jí dokazovat, že pánem domu je on Mad ... A ona má krk bez srsti, jak někdy devonci mívají, takže to vypadalo pěkně blbě. Byli jsme na 2. očkování a vetka mi doporučila Framykoin mast-mažu a taky se to krásně hojí, už tam pomalu není nic vidět. A když je třeba lidský lék, je lepší si ho nechat napsat u veta-ušetříte 30 Kč poplatek felčarovi a 30 Kč poplatek do kapsy lékárníka (prý do zdravotnictví-pěkný kulový-ale to je mimo mísu).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bezinka



Založen: 02.03.2009
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 11:37:44
Odpovědět s citátem

tak zdar děcka, má to dvě důry, jednou berete, druhou dáváte, dáváte tou menší, a berete tou větší,....znáte tuhle reklamu,je dobrá,... něco mi to říká....
platí zde pravidla jaká se hodí těm,kteří mají kotě od p.Leitnerové,názor smí napsat jen někdo, neodpovědět se schvaluje pouze někomu, pouze někoho názory jsou vhodné, někoho názory jsou považovány za napadání a pomluvy, i když téma i diskusi určila i r ozběhla"protistrana"


právo na chov má podle...(nebudu jmenovat, na to JÁ nemám právo,jen vy......) jen někdo?

p. Urbanová, zdr. potíže má dnes každý,nebudu vás litovat, ani vy nelitujete kočku, která jako každé zvířátko mlčí ....a přijde mi,že to sem nepatří,
vy máte cíle ale splnit je musí kočka,vyzkoušená,že špatně komplikovaně rodí,vadí vám můj názor? tak proč se to jmenuje diskusní forum?
upozornuji!!p.Urbanová,nejde mi o vaší osobu,nesrovnávám vás s Navrátilem!jen posuzuji výroky...a dílo.,rozpor vidím v odkazu a slovech k inz. z bazoše,který jste sem dala,a vašemu jak tomu říkáte chov.cíli?... ani mě nenapadlo, já napsala že je mi líto kočky,tu vy bohužel nepolitujete ani náhodou, to jen vy jste trpěla při jejím porodu... no a jak sama jste se přesvědčila, a mládata tím mohou být vážně poškozena...,ale máte přece chovatelský cíl,kterého se JEN TAK nevzdáte,že jo,to je priorita.
A jak už jsem psala,a nato mi ještě nikdo rozumně neodpověděl, nechápu proč se tu pořád navážíte všichni do p. Rufenachtové!!,je tolik věcí které by se měli změnit,už v předpisech chov. klubů, sfinxie, vrhněte svou energii na to,proč si můžou chovatelé u BOECchovat na kočkách,aniž by ty byly posouzeny,viděny aspon jednou znalým okem, víte že pp dostává automaticky celý vrh,bez ohledu na kvalitu jedince,tady je co řešit...z těchto odchovů jsou pak zajímaví jedinci nejen vzhledově....(znám od tud ale i zodpovědné chovatele ,ale plno je těch nezodpovědných,a bohužel z neznalosti,neinformovanosti lidí,jsou považováni stejně, jako zodpovědní chovatelé.....jděte do nich,to bude prospěšné, plno lidí-zájemců o kotě pak bude mít větší přehled o situaci,a šanci na koupi kvalitního kotěte)
další věc k řešení podle důležitosti a toho o co by tady mělo jít-p. Navrátil,jenom proto že ho na foru nechcete,tak ho necháte být??i přesto,že máte důkazy o tom ,že se tam kočičkám vůbec nedaří...
nechtějte za každou cenu na p. Rufenachtové něco hledat,jenom proto že je konkurencí p. Leitnerové,a toto forum moderuje,a nejedna paní povídala-slouží jí i jako reklama její chs.

tatiano,a ostatní,tady bych si tu radši psala o kočkách,jak jsou to skvělí tvorečkové, ale načali jste toto téma, v už uzavřené diskusi, znovu ho p. Leit.obnovila,co čekala,to si opravdu myslí, že všichni jsme takoví.. a budem tady ničit zminěnou chovatelku,jenom proto aby jsme tady byly vítání....

moje názory jsou pomluvamy a napadáním, protože se prostě někomu nehodí do krámu...nejsem první ani poslední tady na sphynxovi....kdo byl takto označován,kamenován...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 12:03:23
Odpovědět s citátem

Bezinko, dobře víte, pokud MK sledujete, že já rozhodně nepatřím mezi ty, co Ivanu kamenují, právě naopak. Já jsem se ozvala první, když tu Sphynxí omylem označila její CHS za nedůvěryhodnou. Já vás určitě nechci kamenovat-naopak, často jsem tady terčem i já, protože nezastávám zde jediný přípustný názor, že CHS Scarface nemá místo na slunci a já tvrdím, že má. Je to můj NÁZOR, na který mám prostě právo.

Někteří lidé jsou tady prostě natolik zaujatí, že vůbec nejsou schopni normálně komunikovat. Scarface, Rufenachtová nebo Ivana je pro ně totéž jako mávání rozzuřenému býku muletou před hlavou, prostě nevidí neslyší nemyslí a jedou a jedou a pořád dokola.

Když už si člověk myslí, že je tomu konec a že se bude věcně diskutovat, tak někdo znovu naběhne a znovu začne, i když to už troufnu si říct nikoho tady nebaví, pořád dokola tytéž otázky-když někdo odpovídat nechce, má na to právo, není to jeho povinnost zodpovídat dotazy, které jsou navíc zle už míněny. Žádná odpověď by nebyla dobrá a každá by šla použít proti odpovídajícímu. A to myslím padni komu padni.

Tak můj příspěvek prosím vás neberte osobně, že vás chci nějak kamenovat za váš názor-nechci, jen bych byla moc ráda, kdyby to už tady zůstalo ve věcné rovině a pokusili jsme se bavit normálně bez strachu, že cokoliv řekneme (napíšeme), bude okamžitě použito proti nám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 12:12:26
Odpovědět s citátem

Především - toto sphynxí forum vzniklo na žádost CZ_Bee, nikoliv jako reklama chovatelské stanice pí Leitnerové, ale jako útočiště pro sphynxí nadšence, kterým jiné servery chaty typu "sphynx - nahé kočky" mazaly jako nevhodné, což je celkem srandovní.
Že se moderátorství ujala i Karolína je velkým plusem pro celé forum, protože navzdory domněnkám některých lidí, je člověkem, který o sphynxech, jejich přednostech i neduzích, ví tolik, že se může dělit a i se podělí. Pokud zjistíte, že Váš sphynx má HCM, na kterého chovatele se obrátíte kvůli informacím? Odpovězte si někteří z příspívajících upřímně, kdo ze sphynxích (a možná i chlupatých) chovatelů v Čechách má rozsáhlejší informace o tomto onemocnění?
Pí Rufenachtová byla po některých sporech zde také vyzvána, ať přispívá a pomůže ostatním svými radami, protože určitě má také nemálo zkušeností, bohužel, nezúčastnila se. Nicméně je to její volba neradit a chápu to, není ničí povinnost radit.
Ale nemělo by se vyčítat tomu, kdo radí, že radí a pomáhá, a stejně tak by se nemělo vyčítat tomu, kdo radit může, že neradí.

Co se týká místního dělení ... bohužel strana nakloněná pí R. je přesvědčená, že ostatní kopou za pí L., lidé naklonění pí L. prozměnu oponují lidem nakloněným pí R. Tak to je, a i když jste přesvědčená, že se zde kope jen za pí L., zkuste být objektivní. Pí R. má též právo s vyjádřit, není zde persona non grata, a já jsem i ráda, že se vyjádří, člověk má možnost udělat si názor i z jejího vystupování a z jejích názorů. Pravda někdy by to chtělo více nadhledu a méně urýpanosti a jízlivosti (což však platí pro oba tábory).

Pí R. má cíl - zpřístupnit sphynxe masám.
Pí L. má za cíl - zkvalitnit a posunout chov sphyxů dále, upevnit typ.

Oba cíle mají své fanoušky, oba cíle mají opodstatnění, pokud se především myslí na kočky.

Heslo tohoto fora dle mě je - Podle sebe soudím tebe. Možná by si každý mohl hrábnout do svědomí a zamyslet se, jestli v příspěvích nevidí to, co tam vidět chce a co tam ve skutečnosti není, číst v příspěvích, co je v nich opravdu psáno a nedomýšlet si to, co mezi řádky psáno není.

Ani jedna strana to nevzdá, ani jedna strana neustoupí, ať se diskuze táhne jakkoliv dlouho.
Pravdu mají svým způsobem strany obě. A místo je zde pro všechny ty, kterým záleží na zdraví sphynxů, na jejich blahu. Ti, kdo se chtějí jen hádat, by se raději měli se svými jízlivostmi klepnout přes prsty a jít místo psaní příspěvuku na relaxační procházku, tomuto foru by to prospělo. Nejdřív myslet a pak psát.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Je to tak:
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 12:36:56
Odpovědět s citátem

April napsal:
Možná by si každý mohl hrábnout do svědomí a zamyslet se, jestli v příspěvích nevidí to, co tam vidět chce a co tam ve skutečnosti není, číst v příspěvích, co je v nich opravdu psáno a nedomýšlet si to, co mezi řádky psáno není.


Absolutne souhlasim. Hezky a presne napsano.

Otevrela jsem zde 2 diskuze. Prvni otazka byla: zda se vyplati kupovat "levne" kote, atd. (muzete si to precist - tema Bazos - inzerat). V teto diskuzi jsem NIKOMU nestranila. Byla to jenom uvaha, ke ktere jsem chtela posbirat nazory nas vsech. Ale i pres to, ze slo o NESTRANNOU diskuzi, nasli se i takovi, kteri zareagovali agresivne a zacali se hadat. Dneska jsem otevrela dalsi diskuzi na tema chovatelsky rad. Opet diskuze, ve ktere slo pouze o zkusenosti a nazory druhych. Opet nestranne. Ze zacatku to vypadalo dobre. Psaly se zkusenosti, nazory, pripadna reseni. Tak, jak to v podstate ma byt. Ale ... hle, hle, uz se to zase zvrhlo. Cim to? Kdyz k tomu absolutne nebyl duvod. Otevrete PROSIM novy topic s nazvem L proti R nebo R proti L (to je jedno) a reste to tam. Protoze tady jsou dikybohu porad jeste lidi, kteri si chteji s ostatnimi psat o KOCKACH. Rada bych se nekdy dostala k tomu, ze na mou uvahu dostanu vice nez 2 odpovedi. Jako napr. dneska: 2 odpovedi a pak se zase zacalo s L vrs. R / R vrs. L.

S takovou se tady fakt nic nenaucim. Very Happy Ach jo. Very Happy Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top