Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bazos - inzerát


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Ach jo
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 22:20:57
Odpovědět s citátem

Svet je cely naruby. Ze?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Neco k zamysleni
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 10:13:35
Odpovědět s citátem

Dobry den vsem!

Ja jsem tak premyslela ... jen takova uvaha a muj nazor ...

Predem upozornuji, ze NIKOHO nenapadam, NIKOMU nestranim, atd. Proste vam chci jen napsat. Vase nazory a odpovedi me budou zajimat. To je jasne. Ale prosim, nezacneme se zase hadat. Chtela bych, abychom dali hlavy dohromady, kazdy k tomu napsal sve a uvidime k cemu dojdeme. Ok?

Uz nekolikrat se tady psalo o tom, ze je dobre, ze se kotatka prodavaji „levne“. Tak ja osobne na to mam jiny nazor. Byly zde argumenty, ze je dobre, ze si KAZDY v JAKEKOLIV FINANCNI SITUACI muze dovolit koupit si Sphynxe. Ono je to na jednu stranu hezke. Ale pokud nemam dostatek financi na takove vzacne zvire, tak jak si pak muzu dovolit nabidnout tomuto zvireti vse, co potrebuje? Neni to jen o granulich, kapsickach, ale i o mase, pelisku, skrabadle, hrackach a o VETERINARI. Popripade i o porizeni dalsiho kotatka, aby to prvni nebylo samo a aby melo kamarada. A to se nam veskere vydaje zdvojnasobi. Neni to levna zalezitost.

Ja osobne jsem za naseho dablika dala 16.000Kc. Neni to malo, ale na takove zvire to neni ani moc. Jelikoz jsem udelala tu fatalni chybu, ze jsem se pred koupi neinformovala tak, jak bych si to momentalne prala, tak jsem hledala nabidku Sphynxu v inzeratech na Bazosi. Byly tam kotatka za 6.000Kc, 8.000Kc, 10.000Kc. Pak jsem objevila naseho krasavce, ktery byl za 16.000Kc. Myslela jsem si: „Tak tady bude urcite vse v poradku, kdyz je tak drahy (oproti tem ostatnim)“. NEZNALOST VEDE K CHYBAM! Mame kocourka doma 1MESIC a u veterinare jsem nechali pres 350Euro. A to POUZE za lecbu a leky. Nepocitam k tomu specialni stravu, kterou jsem rovnez musela koupit a ktera je sakra draha! Jen tak pro predstavu: 1,5kg granuli me stoji 25Euro. Malemu jsou TEPRVE 4 mesice. Co vse nas jeste ceka ... ?! Na to nechci ani myslet. Ale dobre. Rozhodla jsem se prevzit zodpovednost za ziveho tvorecka a je mou povinnosti (a zaroven mym zajmem), aby mel vse, co potrebuje, at to stoji co to stoji.

Ale nedokazu si predstavit, ze nekdo, kdo neni v dobre financni situaci, si neco takoveho muze (nebo chce) dovolit. Bohuzel to tak je.

Kdyz jsem si precetla na ruznych forech temata s nazvem jako: „prosim o pomoc“, „zdravotni potize Sphynxe“, „prosim o radu“, „nas Sphynx je nemocny“, atd., tak jsem bohuzel musela dojit k zaveru, ze se v 90% jedna o kotatka, ktera byla koupena „levne“. Pripominam inzeraty typu 6.000Kc, 8.000Kc, atd. SAMOZREJME TIM NECHCI RICT, ZE KAZDE LEVNE KOTE JE NEMOCNE! I DRAHA KOTATKA MUZOU BYT NEMOCNA! Ale FAKT je ten, ze levna kotatka prevazuji. A navic, ten, kdo kotatko koupil levne a potrebuje pomoc a radu, se nakonec MUSI obratit na jineho chovatele. Ne na toho, u koho si kote koupil. Musi se obratit na zkuseneho, seriozniho chovatele. Je to smutne (nejen pro majitele kotatka, ale i pro kotatko samotne).

Jsou samozrejme lide, kteri si mohou dovolit (at uz sami, nebo s pomoci rodiny, nebo s polozeni priorit) nabidnout zvireti vse, co potrebuje, ale treba nemaji na to, aby NAJEDNOU polozili vysokou sumu na stul a zaplatili drahe kotatko. Ale v tomto pripade se da vzdy domluvit s chovatelem na splatkach. Jeste jsem nikde neslysela ani necetla o tom, ze by toto nebylo mozne. Prave naopak.

Dalsim argumentem (k tematu: je dobre, ze jsou chovatele, kteri prodavaji „levne“ Sphynxe) bylo, ze i alergici si muzou koupit Sphynxe. Tak me napada: to, ze jsem alergik, znamena, ze nemam finance na Sphynxe ze seriozni CHS? Navic jeden maly poznatek: To, ze je nekdo alergicky na kocky, neznamena, ze kdyz chce kocku, tak si muze koupit jedine Sphynxe. Omyl! Informovala jsem se u veterinare a u praktickeho lekare. Alergie totiz nemusi byt jen na kocici chlupy, ale i na kocici sliny. A ty ma i Sphynx. Takze pokud jsem alergicka na kocky, tak se muze stat, ze mam proste smulu a kocku si nemuzu poridit. Ja jsem alergicka na ovoce a zeleninu. A muj svet se taky nezboril. Proste si ovoce a zeleninu nekupuji. Hotovo. Takze argument „alergici“ je pro me absolutne nezajimavy.

Tak jak to vidite vy? Vyplati se kupovat „levne“ kotatko? Nebo je rozumnejsi neco priplatit a pak se vyhnout problemum anebo mit alespon jistotu, ze se mam na koho obratit, kdo mi OPRAVDU pomuze?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 10:43:36
Odpovědět s citátem

Určitě souhlasím s tím, že prodej sphynxů za 6.000 apod. je k pláči. Když vidím fotky kolikrát zjevně nemocných a podvýživených koťat, opravdu bych vraždila.

Co se týče dalších nákladů, jak Sfinxie píše, to je z většiny "problém" obecně koťat, napříč plemeny, napříč původem. Nicméně většinou lze předpokládat, že pokud si člověk kupuje nějakým způsobem specifické plemeno, že může mít zvýšené nároky na stravu a stelivo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 11:45:08
Odpovědět s citátem

Já myslím že to není ani tak o tom ZA KOLIK jakékoliv zvíře kupuji, ale o tom OD KOHO JE a JAKÉ mám informace ať již o chovateli, tak zdraví zvířátka. Například mí rodiče si koupili jorkšírka, levně, bez PP, následná léčba a operace nožiček mnohonásobně cenu pejska převýšily. Známá si koupila jorkšírka, draho a s PP, následná léčba a operace ji stály taky tak, takže jen o cenách to není...

Měla by platit jakási pomyslná rovnice: Kupující+chovatel+informovanost+vzájemná důvěra = co největší šance zdravého zvířátka a následné spokojenosti.

Ať již zde na kocouři nebo jinde, já mám třeba takového malého rádce na svých stránkách, se člověk dočte, jak zvíře ať je to sphynx nebo ne kupovat, nač si dát pozor, co by měla obsahovat kupní smlouva a podobně Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Jup
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:01:39
Odpovědět s citátem

Takovy navod, na co dat pozor, atd. je perfektni. Jenom je skoda, ze ne kazdy si to pred koupi precte. Vetsinou, az si clovek narazi nos, tak zacne hledat pomoc a shanet informace a pak teda kouka!

Tak to bylo v mem pripade. Ted si rikam, ze bych si za tuto chybu nejradsi nafackovala.

Driv jsem vzdy mela jenom hafany, u kterych jsem na takove veci vubec nehledela. Nezajimalo me chovatelstvi, ani vystavy, ani nic podobneho. Zila jsem tim, co jsem znala z detstvi: chceme pejska pro radost? Tak si ho poridime. Hotovo. Proste se nam zalibil pejsek, tak jsme si ho poridili. Pak jsme si rekli, ze by bylo fajn, kdyby mel doma kamose, tak jsme poridili jeste jednoho. Nikdy nic nebylo problematicke.

Ale ted, kdyz jsem se zakousla do Sphynxiho sveta, tak vidim veci, o kterych jsem nikdy nemela ani poneti ani me nenapadlo, ze vubec existuji. Je to komplikovane. Jsem presvedcena o tom, ze i v chovatelskem svete psu jsou takove zalezitosti. Ale s temi jsem se nikdy nesetkala, protoze nebylo treba. Chapete jak to myslim?

Bylo by strasne fajn, kdyby se vsichni informovali. Ale jak na to upozornit tak, aby si to opravdu kazdy precetl?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:06:19
Odpovědět s citátem

Podle mého názoru máte každý kus pravdy. Ohledně ceny koťátka - myslím, že za 6000,- je téměř nemožné koupit zdravého jedince!!! Spočtěme si náklady na krmení a výživu těhotné kočky, náklady na krytí (popř. máme svého kocoura, ale pak krmíme i jeho), kočkolit, čipování, očkování, krmení kotětě po dobu než odejde k novému majiteli. Když k tomu budu počítat náklady na vyšetření a testování rodičů, výstavy... U Fife potřebné k uchovnění zvířete. Nechci to raději ani počítat.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: Neco k zamysleni
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:14:34
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Uz nekolikrat se tady psalo o tom, ze je dobre, ze se kotatka prodavaji „levne“. Tak ja osobne na to mam jiny nazor. Byly zde argumenty, ze je dobre, ze si KAZDY v JAKEKOLIV FINANCNI SITUACI muze dovolit koupit si Sphynxe. Ono je to na jednu stranu hezke. Ale pokud nemam dostatek financi na takove vzacne zvire, tak jak si pak muzu dovolit nabidnout tomuto zvireti vse, co potrebuje? Neni to jen o granulich, kapsickach, ale i o mase, pelisku, skrabadle, hrackach a o VETERINARI. Popripade i o porizeni dalsiho kotatka, aby to prvni nebylo samo a aby melo kamarada. A to se nam veskere vydaje zdvojnasobi. Neni to levna zalezitost.


Milá Sphinxie, žasnu nad Vaší popletenou logikou: VZÁCNÉ zvíře musí dostat nabídnuto vše, co potřebuje - granule, kapsy, maso, pelech, škrabadlo, hračky, veterináře a potažmo druhou kočku... Tudíž si jej (nejspíš na rozdíl od zvířete "nevzácného") smějí pořizovat pouze movití lidé. A co tedy zvířata NEVZÁCNÁ??? Ty podle Vás nepotřebují jíst, spát, hrát si??? Nebo s nimi není potřeba chodit k veterinárnímu lékaři? Prozradím Vám tajemství paní Sphinxie - náklady na "běžnou" kočku jsou úplně stejné jako na Vašeho pravzácného sphynxe!!!

Aby bylo jasno - nemám výhrady k vyšším cenám koťat s PP, jenž ve většině případů odrážejí reálné náklady na plemenitbu a péče o kočky. Debata byla o něčem jiném - zda mají existovat pouze chovatelé produkující superkvalitní odchovy ze špičkových linií, ale za ceny pro běžného smrtelníka téměř nereálné; nebo mají své místo na slunci i průměrní chovatelé, jenž produkují obstojná koťata za mírnější ceny a chov nikam neposouvají, ale ani mu neškodí.

PS: Nejsem chudá ani bohatá, mám dvě naprosto zdravé čistokrevné kočky s PP na mazlíka (a nejsou to sphynxové), pocházejí od výborného chovatele s kterým jsem v pravidelném kontaktu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Neco k zamysleni
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:24:49
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:

Milá Sphinxie, žasnu nad Vaší popletenou logikou: VZÁCNÉ zvíře musí dostat nabídnuto vše, co potřebuje - granule, kapsy, maso, pelech, škrabadlo, hračky, veterináře a potažmo druhou kočku... Tudíž si jej (nejspíš na rozdíl od zvířete "nevzácného") smějí pořizovat pouze movití lidé. A co tedy zvířata NEVZÁCNÁ??? Ty podle Vás nepotřebují jíst, spát, hrát si??? Nebo s nimi není potřeba chodit k veterinárnímu lékaři? Prozradím Vám tajemství paní Sphinxie - náklady na "běžnou" kočku jsou úplně stejné jako na Vašeho pravzácného sphynxe!!!

Debata byla o něčem jiném - zda mají existovat pouze chovatelé produkující superkvalitní odchovy ze špičkových linií, ale za ceny pro běžného smrtelníka téměř nereálné; nebo mají své místo na slunci i průměrní chovatelé, jenž produkují obstojná koťata za mírnější ceny a chov nikam neposouvají, ale ani mu neškodí.



Mozna to tak vyznelo, ale nebylo to tak mysleno. Mam doma dva psy, kteri nejsou ani vystavni ani na chov. Jsou to proste hafani. A ti rovnez dostavaji veskerou peci a vse co chteji a potrebuji. Omlouvam se za spatnou formulaci. Nechtela jsem tim rict, ze vzacna rasa je neco vic, nez jina rasa, nebo nez poulicni smeska. Zviratko je zviratko a to je mi vic nez jasne a podle toho se take ridim.

Nebudte prosim hned agresivni. Nebo to zase dopadne hadkou. A to nechci. Myslim, ze nejsem jedina, kdo o to nestoji.

A k tomu, ze debata byla o necem jinem: jsme v tematu "Bazos - inzerat". K tomuto tematu muj prispevek patri. Vy asi myslite, ze jsem se vyjadrila k zalezitostem, ktere se resi v tematu "krasa lidska nebo kocici". Muj prispevek nebyl reakci na zadnou debatu, ale proste jen prispevek, ktery patri do tohoto tematu "Bazos - inzerat".
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:26:44
Odpovědět s citátem

Myslím že kdo chce, informace si najde, RadkaK tomu říká trefně "splnit si domácí úkol". Ve zkratce: zjistit si všechny dostupné informace Smile
Já osobně jsem na RadkuK jakožto chovatelku narazil v době kdy jsem sháněl svého prvního sphynxe a její rady a skvělý a vstřícný přístup a ochotu si pamatuji dodnes Smile

Bohužel, pokud si někdo koupí kočičáka stylem že osloví pár CHS a projede inzerci a pak vyrazí koupit kočičáka bez jakékoliv přípravy, znalostí o tom, co má obsahovat kupní smlouva, jak má být kotě staré, zdravé, jaké má mít očkování atd... a ještě si jej převezme jak jsem už párkrát zaznamenal nikoliv u chovatele, ale někde u benzinky či v průjezdu, pak se snadno stane, že je problém na světě a chovatelský servis nikde Wink

PS: Balisek to vystihla velice trefně Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Jup
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:40:08
Odpovědět s citátem

Jak uz jsem napsala: u psu jsem zila tim, co jsem znala z detstvi. A myslela jsem, ze u kocek to nebude jine... ale to uz jsem psala.

Je super, kdyz je chovatel zodpovedny a upozorni kupujiciho na to, ze by se mel informovat.

Ale jsou treba chovatele (viz. inzeraty typu 6.000Kc), kteri cloveku reknou, ze Sphynxove jsou absolutne nenarocni a ze pece neni nijak odlisna, atd.

Tak treba: rodice prijdou utahani z prace domu a pubertak na ne vybafne, ze si na internetu vybral super kocku. Je levna, takze nezatizi vydaje, nema chlupy, takze neprida praci. Pokud rodice tomuto detskemu prani vyhovi ... myslite, ze budou mit cas nebo zajem litat po internetu a informovat se a vzdelavat se v ruznych moznych onemocnenich? Anebo si proste reknou: "Kocka je kocka. Se psem by bylo vic prace. Tak proc ne? A zas tak draha taky neni!" Dovezou si domu kocku a na druhy den zjisti, ze kocka napr. nemuze dychat, ma prujem, ktery je k nezastaveni, .... To je jen takovy priklad. Celkem realne pro dnesni dobu. Musite brat v uvahu, ze ne kazdy se intenzivne zajima o vse, co se tyce kocek.

Kdyby treba kocka stala vic nez 6.000Kc, tak by rodice asi jen tak neprikyvli. Zacali by bud patrat po tom, proc je tak draha a pak by se mozna dostali k informacim, ktere by meli mit. Anebo se na to vyprdnou a zajdou treba do utulku a vezmou kocicku z utulku. Treba ... jen takovy priklad.

A zase ze strany chovatelu: jsou takovi, kteri kotatko prodaji komukoliv. Nezajem o budoucnost. Ale jsou zase (dikybohu) takovi, kteri kdyz zjisti, ze kupujici nema ani paru, tak je na to upozorni a bud doporuci informovat se, anebo sami kupujiciho zaskoli a zustanou s kupujicim v kontaktu, aby dohledli na to, ze kotatko se ma opravdu dobre.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:06:22
Odpovědět s citátem

balisek mala 100% pravdu. sfinxie zaobalene potvrdila,že by bolo dobré,keby sfinx bol výsadou bohatých.ale tak ako bolo už povedané,každá mačka potrebuje granule,škrabadlo,záchod a hračky. a spústu lásky,ktorú možno ten,čo si kúpi mačku za 50.000,- aby sa ňou mohol chváliť,ani mačke nedá.je to "len ímidžovka". zato chudák,ktorý si našetrí na sfynxa 10.000 čo sú preňho celkom slušné peniaze sa o ňu bude starať ako o oko v hlave a ľúbiť ju z celého srdca.a ak nemá na veterinára,v prípade väčších výdajov,určite sa dá aj uňho dohodnúť na splátkach. ja mám sfinxov bez PP síce nie drahých,ale chvalabohu zdravých.a aj ked budem jesť sáčkové polievky a chleba s maslom,oni budú mať vždy dobré granule,mäsko aj iné dobroty.
mám aj psov a jednu veľmi špičkovú sučku zo super rodokmeňom za cenu sphynxa, kúpila som si ju na chov a sučka je vážne chorá a neprichádza do úvahy na nej chovať,môže to byť dedičné. a mám bez PP,zdravú,čulú,bezproblémovú.
NIE JE TO LEN O PP ale o ľudoch. aj bezpapierové zvieratko môže byť krásne a zdravé,ak človeku,čo ho odchoval na tom záleží. nechcem tým povedať/božechráň/ že chovateľovi čo chová s PP nezáleží, ale nájdu sa aj takí. takže si myslím,že to že existujú chovatelia čo plemeno stále zveľadujú a vylepšujú a aj chovatelia tzv. PET chovov je v poriadku. a cena by sa mala odvíjať od toho,to je logické.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:30:22
Odpovědět s citátem

kdzy jsem uvazovala ze si poridim kocky tak me zaujaly sibirky ... kote na mazlika stalo asi 8000kc ptala jsem se ve trech stanicich ... takze si opravdu nemyslim, ze jen sphynx je drahy ... ale sphynx tim, ze je bez srsti ma specificke pozadavky ... venkovni kocku z nej neudelate a je toho urcite vic ... ale zase se nemusi cesat Smile Me osobne prijde i 6000kc jako velka castka a chtela bych si za ni zdrave spokojene kote.

A moc prosim nezabite tuto debatu prispevky na tema viz vyse, proste se spatne vyjadrila ... urcite si nemysli, ze sphynx je jen pro bohate lidi a mel by stat 100 000kc prodavat lidem, kteri dolozi svuj majetek Smile

Myslim si, ze jsou tu zajimave myslenky a mohly by se rozvest dal. Ja sama nemam ani jednu cistokrevnou kocku a snazim se jim doprad peci jaka je v mych silach Smile a myslim, ze to tak ma vetsina lidi, co se stalo otroky kocek
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:53:06
Odpovědět s citátem

Já si myslím že spousta lidí žije v omylu že PP = zdravé zvíře s jistotou, což je blbost, poněvadž PP = pouze rodokmen. A tím pak též vzniká spousta problémů, lidé neshánejí informace, ale spolehnou se na to, že jaksi automaticky zvíře které má papíry musí být špička se zárukou.

Jsou "chovatelé" kteří odchovávají bez PP a řekl bych že někteří "papíroví" jim nemusí sahat ani po kotníky. Vše je jen a jen o lidech...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:53:45
Odpovědět s citátem

Dekuji Frantisko!

Ja jsem to tak opravdu nemyslela! Znovu opakuji: Nemyslim si, ze Sphynx je neco vic nez jakakoliv jina kocka! Tak jsem to opravdu nemyslela. Zviratko je zviratko a jedno jake je, kazde si zaslouzi vse, co potrebuje a i mnohem vic! O tom jsem presvedcena a tim se taky ridim a ziju. Spis jsem tim chtela poukazat na to, ze pece o ne a jejich zdravi je narocnejsi a vyzaduje urcite vedomosti. Ale to neznamena, ze je to tak pouze u Sphynxu. A taky si nemyslim, ze Sphynx je rasa pouze pro bohate. Muj dotaz byl: jestli si myslite, ze se vyplati koupit "levne" kote treba od neseriozniho chovatele, ktery vas treba pak necha ve stychu. Nebudu opakovat, co jsem napsala. Prectete si to znovu.

A taky jsem prosila: nehadejme se! Nikoho nenapadam, nikomu nestranim. Jen jsem chtela prispet k tematu a precist si dalsi nazory. Agrese je tak nakazliva ... ?!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Ano
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:58:32
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Já si myslím že spousta lidí žije v omylu že PP = zdravé zvíře s jistotou, což je blbost, poněvadž PP = pouze rodokmen. A tím pak též vzniká spousta problémů, lidé neshánejí informace, ale spolehnou se na to, že jaksi automaticky zvíře které má papíry musí být špička se zárukou.


Tak to souhlasim. Opravdu si toto lidi mysli. Ale to jsme zase u toho, ze jsou porad kupujici, kteri se nevyznaji. Treba jak jsem psala ve svem prispevku o rodicich s pubertakem Smile

A je to vsechno na lidech. Ale nehazela bych vinu jen na kupujici. Chovatele take musi peclive vybirat komu kotatko prodaji, anebo kupujiciho radne zaskolit se vsim vsudy. Si teda myslim.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:02:25
Odpovědět s citátem

Lili a ostatní, ráda bych uvedla věci na pravou míru: Jsem ta poslední, kdo by obhajoval či propagoval chov koček bez PP! Natož u tak "rizikového" plemene, jako je sphynx (díky své módnosti a ceně láká spoustu podnikavců k množení na kšeft). Jen jsem upozornila na to, že cena kotěte není a nesmí být v přímé uměře k investicím do péče. Ale to jsme si už s Sphinxie vyříkaly, takže není potřeba se k tomu vracet.

Jsem opravdu hluboce přesvědčena, že když už se člověk rozhodne pro čistokrevné plemeno, měl by si jej pořídit z dobré chovatelské stanice od odpovědného chovatele. A samozřejmě - jak píše fofo, věnovat výběru trochu přípravy a času, ne rozhodnout se narychlo pod dojmem prvního okouzlení z roztomilých koťátek.

Čistokrevné kotě z kvalitního chovu zpravidla není levná záležitost. Kdo tuto částku nemá a na kočku nechce déle šetřit, vždy má dost jiných možností: vzít si kočičku z útulku (často se zde najdou i nádherní příšlušníci konkrétního plemene) nebo se třeba poohlédnout po starší PP kočce nabízené z nějakého důvodu k adopci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Jup
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:07:02
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
Jsem opravdu hluboce přesvědčena, že když už se člověk rozhodne pro čistokrevné plemeno, měl by si jej pořídit z dobré chovatelské stanice od odpovědného chovatele. A samozřejmě - jak píše fofo, věnovat výběru trochu přípravy a času, ne rozhodnout se narychlo pod dojmem prvního okouzlení z roztomilých koťátek.

Čistokrevné kotě z kvalitního chovu zpravidla není levná záležitost. Kdo tuto částku nemá a na kočku nechce déle šetřit, vždy má dost jiných možností: vzít si kočičku z útulku (často se zde najdou i nádherní příšlušníci konkrétního plemene) nebo se třeba poohlédnout po starší PP kočce nabízené z nějakého důvodu k adopci.


Souhlasim. Smile
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:10:51
Odpovědět s citátem

Souhlasím s tebou Oldo (wow, nějak často:-)), můžou být dobří lidé starající se o svůj bezpapírový "chov" lépe než kterýkoli chovatel. Myslím tím péče, veterina, prostředí a i čas věnovaný kočičkám. Jde spíše o to, že nový majitel bezpapírového kotěte nikdy nebude s jistotou vědět, že jeho děda či bratranec má třeba zdravotní problémy s tím a s tím atd... NIkdy nebude mít jistotu, že jeho prababička je opravdu bengálka a ne mourovatá domácí kočička... Přesto je mu prodané čistokrevné kotě, pouze bez PP. Ale i tomto všem bychom mohli zase diskutovat do nekonečna... Mám radši ústní polemizování a výměny názorů:-)))) Třeba zase někdy:-)))
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: Pro Balisek
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:12:39
Odpovědět s citátem

Dávám velký palec vztyčený nahoru:-))))))))))))) Poslední příspěvek to hezky vystihuje:-)
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:49:03
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
Souhlasím s tebou Oldo (wow, nějak často:-)), můžou být dobří lidé starající se o svůj bezpapírový "chov" lépe než kterýkoli chovatel. Myslím tím péče, veterina, prostředí a i čas věnovaný kočičkám. Jde spíše o to, že nový majitel bezpapírového kotěte nikdy nebude s jistotou vědět, že jeho děda či bratranec má třeba zdravotní problémy s tím a s tím atd... NIkdy nebude mít jistotu, že jeho prababička je opravdu bengálka a ne mourovatá domácí kočička... Přesto je mu prodané čistokrevné kotě, pouze bez PP. Ale i tomto všem bychom mohli zase diskutovat do nekonečna... Mám radši ústní polemizování a výměny názorů:-)))) Třeba zase někdy:-)))


Ahoj Tome,
možná máš pravdu, ale já osobně si myslím, že i bez PP zvířata mají své místo na slunci a právo na život.
Ne každý pravdivě uveřejní zdravotní stav svého zvířete a určité testy se před pár lety ani nedělaly. Takže stejně nevíš, jaké neduhy měla babička, či strýc dané kočky. A v dnešní době bych si nebyla ani tolik jistá, jestli v některé generaci ta kočka domácí přece jen neproběhla. Všechno totiž jde. Evil or Very Mad
A k těm penězům - myslím si, že je to o módě.
Jak víš, chováme i jiná plemena koček. Také děláme testy, také se staráme o maminu, následně o koťátka, chodíme k vetovi, mají si s čím hrát a k papání už nevíme čím je pohostit.O krytí nemluvě, natož o počtu možných ženichů. Přesto jsou ceny jiné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 15:58:06
Odpovědět s citátem

A jsme zase u toho, že všechno je v lidech.

Kdysi jsem koupila briťáka bez PP. Dostala jsem k němu papír, kde bylo napsáno, jak a čím krmit, jak ošetřovat, jak očkovat, očkovací průkaz, výbavičku-jen kocour když vyrostl, tak krom srsti z briťáka toho moc neměl. Chyběla mu hlavně ta nádherná velká kulatá hlava, proč se mi britka líbila. Nicméně to byl vymazlený miláček. Měla jsem na paní telefon, mohla jsem jí kdykoliv zavolat. Kotě jsem si brala u ní doma.

Pak jsem koupila kotě skotské klapouché s PP. Výbava žádná, pomoc žádná. Jak jsem brzy zjistila, to kotě muselo být týráno-rok mi trvalo, než jsem získala její důvěru. Měla zálomek na ocásku, divné drápky-prostě byla určitě mimo standard (přesto měla papíry!!!) a paní byla ráda, že našla vola, co kotě koupil. Další styk žádný. Kotě jsem přebírala u ní v předsíni, do bytu mě nepustila. Chjo, byla jsem blbá. No, v té době nebyl internet, nebylo tolik informací.

Pak jsem kupovala štěně pražského krysaříka bez PP-tatínek po něm moc toužil. Viděla jsem oba rodiče (silně pochybuji o tom, že ten "otec" byl otcem skutečně, nebyl), vše se mi zdálo v pořádku, až na to, že ze štěněte vyrostl malý dobrman... Kontakt žádný.

Teď máme nejlepšího psa mého života-labradorku-s PP. Na výstavách byla mezi oceněnými, je nádherná, chytrá a jak má být. Kdybych potřebovala, chovatelku zastihnu-kontakt na ni mám. Nebyla nejdražší, dala jsem za ni 7000-prodávají se i za 15000.

Když jsem se zbláznila do spyhnxe, hledala jsem nejdřív informace. Týdny jsem seděla u PC a četla a četla. Pak jsem kontaktovala každou CHS, na kterou jsem narazila. Spoustu nezištných rad jsem dostala od Karolíny, Radky, Sanny...-děkuji všem. I když jsem si tady kotě nekoupila-buď nebylo, nebo se mi nelíbilo. Ale do koupě jsem už nešla zcela neinformovaná a bylo mi jasné, že chci kotě s PP, i když bude dražší. Na netu jsem narazila na prapodivné inzeráty, i jsem si s kýmsi mailovala-nevím s kým, dbal na dokonalou anonymitu-nabízel kočku sphynx za 7000 a že ji kamsi doveze-naštěstí jsem měla tolik rozumu, že jsem z toho vycouvala-i díky radám výše zmiňovaných dam.

Moje tři současné kočky jsou s PP. Všichni tři, sphynx i devoni byli vymazlení, jsou to úžasní společníci všichni do jednoho. Dostali bohatou výbavičku a já dobré rady. A na následný chovatelský servis si rozhodně stěžovat nemůžu-díky, Ivano.

Je to prostě v lidech. Teď, když mám svoje první kotíky, vidím sama, co je s tím spojeno práce a co to stojí peněz. Jestli si někdo myslí, že na koťatech zbohatne, tak je na velikém omylu. Tedy asi ano, bude-li to provozovat jako živnost-jak onen "Chovatel" ze Sopřeče-pak se dá. Ale když je krmím tím nejlepším jídlem, dávám jim vše, co mají dostat včetně veterinární péče, věnuji jim mnoho hodin denně, odvedu 19% DPH (jsem plátce), zdravotní, sociální pojištění a 15% daň, tak doopravdy zbohatnu, to tedy ano. Zůstane mi leda tak na koupi toho lepšího krmení pro moje kočky. Kdo si u mě koupí kotě, dostane vše, co dostat má-smlouvu s garancí, PP, 2x naočkované a 2x odčervené zdravé kotě, dlouhý a vyčerpávající "Návod k použití kotěte zn. Devon rex", bohatou výbavu včetně krmení a steliva a má zajištěný můj chovatelský servis po celou dobu života "mého" kotěte. Přiznám se, že krevní linie zmáknuté nemám, o genetice toho zatím taky až tak moc nevím, testovaná zvířata nemám. Jsem dobrá nebo špatná chovatelka? Pro někoho dobrá, doufám, že pro všechny, co mají moje koťata zamluvené. Pro někoho-a určitě to budou tací, co mě v životě neviděli, neviděli moje kočky, nic se mnou společného nijak nemají, ale budu špatná. S tím se musím smířit, když už jsem s chovem začala. A můj cíl? Zdravá, vymazlená koťata s oprsklou a umazlenou devoní povahou, pro kterou mi tolik plemeno učarovalo, která budou rozdávat radost ve všech rodinách, kam se dostanou. S chovem jsem na začátku, třeba časem začnu mít vyšší cíle.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 16:58:12
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já osobně si myslím, že i bez PP zvířata mají své místo na slunci a právo na život. Ne každý pravdivě uveřejní zdravotní stav svého zvířete a určité testy se před pár lety ani nedělaly. Takže stejně nevíš, jaké neduhy měla babička, či strýc dané kočky. A v dnešní době bych si nebyla ani tolik jistá, jestli v některé generaci ta kočka domácí přece jen neproběhla.


Nemohu s Vámi tak zcela souhlasit. Samozřejmě bezpapírová zvířatá mají právo na život, pokud se už narodila - o tom žádná... Na druhé straně by bylo ideální, kdyby tyhle "neřízené" odchovy vůbec nevznikaly. Jistě, z větší části nejspíš pocházejí od majitelů, kteří pouze chtěli své kočce a sobě "dopřát koťata" a přitom nebýt tak úplně škodní. Tady se kočeny obvykle nemají špatně a dostávají velice slušnou péči srovnatelnou s CHS. Ale stále je tu skupina neetických množitelů, které kočky používají jako zdroj snadného výdělku a ždímají z nich koťata co to jde...

Ale i když si vyberu bezpapíráka u toho nejodpovědnějšího majitele, těžko z něj vydoluji jakékoliv informace o původu kočky. Jednoduše to nemůže vědet i kdyby chtěl, když otec je "briťák někde od Hradce Králové".

Chováte siamky (já je mám doma také:-)) a tak sama nejlépe víte, co vše se dnes prodává jako "siamky bez PP". A když ta "středně velká kočka" už siamku nepřipomíná ničím než barvou, označí se za "starý typ"Smile))

fundog napsal:
A k těm penězům - myslím si, že je to o módě.
Jak víš, chováme i jiná plemena koček. Také děláme testy, také se staráme o maminu, následně o koťátka, chodíme k vetovi, mají si s čím hrát a k papání už nevíme čím je pohostit.O krytí nemluvě, natož o počtu možných ženichů. Přesto jsou ceny jiné.


Tady s Vámi musím naprosto souhlasit. Není to tak dávno, co se britky na mazla prodávaly za 15 i více tisíc, protože byly v módě a byl jich relativně nedostatek. Dnes slušné kotě pořídíte již od 5.000 Kč (nedávno jsem dokonce viděla nabídku černých BRI kocourků s PP za 2.500 Kč - tahle barva není trendy). Přitom se může jednat o stejné CHS, stejně kvalitní rodičovské páry za stejnou cenu jako v minulosti, náklady na potřebná genetická vyšetření mohou byt naopak vyšší než dříve. A přesto koťata stojí o polovinu či třetinu méně než před pár lety... Čím to? Jednouše trh se nasytil, nabídka převýšila poptávku a ceny jdou dolů. Tržní prostředí v chovatelství funguje úplně stejně jako kdekoliv jinde.

Ani superkvalitní sphynxí kotě na mazla by se dnes nedalo prodat za 50 či více tisíc, ale cena kolem 15-20.000 Kč je ještě stále relativně běžná. Nabízet za 16.000 mazlíkovskou siamku by bylo naopak nepředstavitelné - jednoduše nejsou na to dost v kurzu a všechny by vám za tyto peníze zůstaly doma. Přitom kvalitní chovná kočka ze zahraničí může stát úplně stejně jako sphynx a náklady na chov, očkování, testování atd. jsou zcela srovnatelné.

Nechci tím naznačit, že by se chovatele sphynxů obohacovali na úkor majitelů či cokoliv podobného. Jen shodné s Fundog konstatuji , že ceny z velké části určuje právě zájem "odběratelů". Respektuji ceny, které si chovatel určí - odrážejí nejen jeho investice do chovu, ale i hodnotu jeho chovatelské práce. Ale bylo by pošetilé namlouvat si, že v chovatelství něco jako tržní prostředí neexistuje:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 17:22:16
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
Nemohu s Vámi tak zcela souhlasit. Samozřejmě bezpapírová zvířatá mají právo na život, pokud se už narodila - o tom žádná... Na druhé straně by bylo ideální, kdyby tyhle "neřízené" odchovy vůbec nevznikaly.


Možná, že jsem se špatně vyjádřila. Chtěla jsem jen napsat, že taková obyčejná mourina, nebo májová kočička mají také své kouzlo a byla by škoda, kdyby vymizely a chodili jsme se na ně koukat jen do ZOO.
S množírnama, ať s, nebo bez PP samozřejmě nesouhlasím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KIDO



Založen: 12.07.2009
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 12:26:39
Odpovědět s citátem

Ahoj sphynxáci...já mám sice doma pořádné chlupáče,ale myslím,že na tom nezáleží.Jsou to stejně oddaní a milovaní společníci jako ti vaši naháčci.Ráda bych se vyjádřila k Vaší debatě k PP.Myslím,že PP je rodný list kotěte a budoucí majitel má jistotu,že mu z miminka vyroste právě taková kočička-vzhledem a snad i při řádné péči i povahou-jakou si jistě po pečlivém výběru z mnoha plemen vybral.Navíc myslím,že u kotěte s PP je výbava koťátka(granulky,stelivo,vitamínky a jiné)včetně očkování,odčervení a mikročipů samozřejmostí.A taky věřím,že takové kotě spojí dohromady 2 lidské rodiny v jednu vekou kočičí a servis a poradna už pak fungují napořád.Ano když někdo poruší kupní smlouvu na své kotě s PP,které by měl kastrovat a neudělá to,pak prodává za nízké ceny koťata bez PP.Ale výbavu a vše ostatní taková miminka nemají.Takže si je přinesou celí nadšení domů,nasypou jim garnulky,stelivo a jiné věcičky,které předem nakopupili v návalu euforie s příchodem novéhom mimi.Jenže kotě na ně není navyklé,dostane průjem,začne zvracet ...v krajním případě je i nečistotné,protože je zvyklé na jiné stelivo..Přijdou lékařská ošetření,výdaje a mnohdy dohady s prodejcem o tom jestli kotě bylo zdravé....Náklady na léčbu a jiné se vyšplhají k ceně kotěte s PP,které by mělo vše nač je z domu zvyklé a dalo se tak těmto nepříjemnostem předejít...Tím netvrdím,že kotě s PP nemůže mít problémy,stres,který koťata zažívají je veliký a může způsobit cokoli.Ale minimálně se dá vyloučit třeba nevhodná strava..Možná se mnou nesouhlasíte a moje popsání prodeje kotěte s PP Vám zní jako utopie,ale myslím,že by to tak mělo fungovat.Aspoń mě to tak s CHS od kterých své miláčky mám funguje.Takže osobně jedině kotě s PP,ona ta cena navíc je stejně za tu výbavu a při koupi kotěte bez PP,bych ji musela dokoupit.Tedy pokud bych chtěla dodržet kvalitu krmení.Jste tu fajn lidi,vyjma jedné paní,která se mi projevem nelíbí a neustále se hádá a napadá všechny ostatní, její tvrdohlavost s jakou neustále úmyslně neoslovuje jednu zúčastněnou správným příjmením mě už fakt pobavila...tak se mějte!Lída
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 4 Lida:
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 12:48:02
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Hezke vysvetleni! Souhlasim s Vami ohledne toho, ze je opravdu rozumnejsi kupovat kotatko s PP. Vase oduvodneni je uplne jasne.

S PP mam proste alespon nejakou zaruku (ale opet je to na lidech), ze kotatko bude vypadat a bude mit povahu takovou, jakou dana rasa ma mit. Kdyz uz jsem si tedy vybrala urcitou rasu, tak jsem k tomu mela nejaky duvod, ktery z pravidla byva ten, ze se mi libi vzhledove a / nebo povahove. S PP se muzu spolehnout (pokud me chovatel "neosidil"), ze to tak bude.

Ale Tatiana uz to taky psala: VSE JE NA LIDECH...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KIDO



Založen: 12.07.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: 4 Lida:
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 12:56:51
Odpovědět s citátem

Taky zdravím,
však já taky napsala ..."vzhledem a snad i při řádné péči i povahou"...!!Chování koťátka je opravdu ve značné části zcela v rukou člověka.Mazlené a milované kotě bude úplně jiné,než kotě trestané křikem,či jinýmy způsoby.Ono i vychovávat koťátko se musí s trpělivostí a laskavou péčí!Tak hodně štěstí s těmi našimi lumpíky!Lída
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 14:21:05
Odpovědět s citátem

for KIDO:

No ono u spousty "chovatelů" bez PP je samozřejmostí ta výbavička: krmení, stelivo, hračka atd... A naopak koupíte si kočku s PP u benzinky či vestibulu supermarketu a samozřejmostí není nic. U spousty chovatelů bez PP máte skvělý chovatelský servis a u některých s PP vám zbudou jen oči pro pláč.... jak jste správně poznamenala "pokud vás chovatel neošidí".

K porušení kupní smlouvy toliko: je to smlouva mezi dvěma subjekty: prodávajícím a kupujícím a jako taková, je-li porušena, musí se poškozená strana domáhat nápravy, byť je to soudní cestou. Pokud by se chovatelé více brali za svá práva, k těmto nežádoucím jevům by nedocházelo. Je mi jasné že ne každý je pro nápravu ochoten obětovat svůj čas a nervy, za sebe jen mohu říci, že pokud by mě někdo podfoukl, tak jej svleču z kůže Twisted Evil
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 12:10:27
Odpovědět s citátem

Včerejší inzerát z bazoše. Koukala jsem na něj jako opařená. To snad není ani možnéééé Twisted Evil
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/3857364/Sphynx.php
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 12:31:05
Odpovědět s citátem

Tak jsem tak jaksi opařený též Evil or Very Mad To tu kočku chová někde v garáži??? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 12:35:31
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak jsem tak jaksi opařený též Evil or Very Mad To tu kočku chová někde v garáži??? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Ještě kde má mističky na nějaké kleci kde se ani postavit nemůže, no hrůza hruzoucíííííííííí Twisted Evil
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Pojištění koček (18x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top