Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosíím poraďte!!!

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: Prosíím poraďte!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 18:25:15
Odpovědět s citátem

Ahoj, už asi týden se okolo a na naší terase potuluje cizí kočka. Vypadá pohuble a trochu zanedbaně. Jednou večer když jsme seděli na terase zase přišla, byla přítulná,lehala si na záda a bylo vidět že chce pohladit. Nevydržela jsem a dala jí rybí kapsičku které jsme koupili a náš kočičák je nejí. Snědla to do posledního kousku. Smile Chodí k nám každý den ráno,odpoledne,v noci. Kouká na mě vykulenýma očima a mňouká. Dneska si lehla ke dveřím a čekala tam jestli ji nepustíme dovnitř. Je mi jí strašně líto, vypadá jako šílený mazel. Nevím jestli chodí k nám protože za oknem sedí náš kočičák který z ní je jako šílený a nebo jestli ji někdo vyhodil. Co sní mám dělat?? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 18:49:12
Odpovědět s citátem

adoptovať si ju! Very Happy t.j. nakrmiť,napojiť,odčerviť ,zaočkovať a pustiť dnu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 19:14:38
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
adoptovať si ju! Very Happy t.j. nakrmiť,napojiť,odčerviť ,zaočkovať a pustiť dnu Wink


Bydlet sama tak to asi udělám, ale bydlím s přítelem a to už byl boj přemluvit ho na 1 čičinu taky nalezenec. Už mi i říkal at mě ani nenapadne pouštět ji domů.. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 19:44:04
Odpovědět s citátem

Taky se přimlouvám za verzi Lilinky Wink My sme se před 3,5 týdny taky ujali malého kotěte. Kotě jsem předtím chodila asi 2 týdny krmit(malý žil v kolonií koček). Přítel rezolutně odmítal verzi, že si Fíďu(to nové kotě Smile) vezmeme domů. Taky to bylo "ať tě to oni nenapadne" Very Happy Pak jsem ho přemluvila. Byl to boj, ale stálo to za to. Každopádně bych ji zatím kápla Stronghold za krk, je to proti bleškám, červům a svrabu. Než to bude působit, tak bych zpracovávala přítele(teda pokud jste pevně rozhodnutá, že kočku chcete).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 20:05:02
Odpovědět s citátem

Tak přesně takto k nám přišel Romeo. Každý den ho krmím, vybírala jsem klíšťata, čistím kožíšek a mazlím. Měl tasemnici. Dostal pastu Vitaminthe a spot on Advocate. Takže už by měl být odčervený a také případně odsvrabený. Funguje to i na klíšťata. Je ale nevykastrovaný a nevím čí je. Takže je to naše venkovní kočka. Domů nechodí. Spí venku na terase na židli. Na zimu mu koupím zateplenou boudičku, aby mu nebyla zima, ale bude to pořád venkovní kocourek. Pokud u nás bude chtít zůstat, může, pkud ne, může jít kdykoliv pryč.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 22:38:31
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
lilinka napsal:
adoptovať si ju! Very Happy t.j. nakrmiť,napojiť,odčerviť ,zaočkovať a pustiť dnu Wink


Bydlet sama tak to asi udělám, ale bydlím s přítelem a to už byl boj přemluvit ho na 1 čičinu taky nalezenec. Už mi i říkal at mě ani nenapadne pouštět ji domů.. Rolling Eyes


Být Vámi, vůbec neváhám ji přijmout za vlastní!!Našla si Vás, projevila důvěru. a ty kočky, které si samy svého člověka najdou, bývají nejlepší. A přináší štěstí! Fakt! Zkuste to tak nějak vysvětlit i svému příteli. Nakonec, ono je to jedno, jestli jedna kočka, dvě kočky ( tři, čtyři... Very Happy ).
A dvě kočky se spolu vyřádí, zabaví, není jim smutno, pokud nejste doma...

Prostě , dejte kočce nabaštit, vezměte ji k vetovi, at máte jistotu, že je zdravá, odčervěte, odblešte, očkujte...a pak jí otevřete dveře a řekněte Vítej doma. Smile
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2009 10:39:03
Odpovědět s citátem

Být Vámi, vůbec neváhám ji přijmout za vlastní!!Našla si Vás, projevila důvěru. a ty kočky, které si samy svého člověka najdou, bývají nejlepší. A přináší štěstí! Fakt! Zkuste to tak nějak vysvětlit i svému příteli. Nakonec, ono je to jedno, jestli jedna kočka, dvě kočky ( tři, čtyři... Very Happy ).
A dvě kočky se spolu vyřádí, zabaví, není jim smutno, pokud nejste doma...

Prostě , dejte kočce nabaštit, vezměte ji k vetovi, at máte jistotu, že je zdravá, odčervěte, odblešte, očkujte...a pak jí otevřete dveře a řekněte Vítej doma. Smile[/quote]

Já už jsem se snažila vysvětlovat dávno a dlouho, že by jsme měli pořídit ještě jednu čičinu. Vykládala jsem jak mu musí být smutno,že si nemá ským pohrát a jak je to hezký když jsou doma 2 a hrajou si spolu ,spinkají..pouštěla jsem různý videa s kotatam jak si hrajou... Nic nezabralo!! Kočičku jsem včera vyfotila a rozvěsím letáčky po okolí jestli se neztratila a uvidíme..taky mě napadlo jestli někdo neodjel na dovolenou a nenechal ji venku. Zní to strašně ale stává se to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2009 10:43:49
Odpovědět s citátem

Možná kdyby to bylo malé koťátko tak ho přítel veme domů ale čičině jsou tak 2 roky i víc, moc to nepoznám. Taky jsem přemýšlela jak bych to s číčou dělala je venkovní a náš kocour pouze domácí. Taky tady kde ted bydlíme jsme v pronájmu a to na 2 roky a příští léto je to 2 rok. Nebude se kočičika trápit, když byla zvyklá mít svobodu a já ji zavřu doma??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2009 11:22:06
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
Možná kdyby to bylo malé koťátko tak ho přítel veme domů ale čičině jsou tak 2 roky i víc, moc to nepoznám. Taky jsem přemýšlela jak bych to s číčou dělala je venkovní a náš kocour pouze domácí. Taky tady kde ted bydlíme jsme v pronájmu a to na 2 roky a příští léto je to 2 rok. Nebude se kočičika trápit, když byla zvyklá mít svobodu a já ji zavřu doma??


Já bych se přikláněla k tomu, co tady již někdo navrhoval - prostě si z ní udělat "svoji", ale nechat ji venkovní, jestli se chodí mazlit na terasu, tak i přítel si ji časem oblíbí a nikdo neví, třeba, až se začne dělat venku zima, tak sám obmněkne.

Ale osobně bych se z venkovní kočky nesnažila dělat domácí (když to není malé kotě), to bych se bála, že bude demolovat byt, protože bude najednou zavřená a nebude vědět proč...
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2009 12:08:31
Odpovědět s citátem

A co budu dělat s kočičkou až se budu stěhovat? Ted bydlíme sice ve měste ale je to část vilkových domů se zahrádkama. Příští léto možná i dřív se mám stěhovat a co když půjdu do bytu v patře kde ještě není možnost výběhu pro kočku. Nevím, vědět že mám tady stálý bydliště nepřemýšlím a nechám si ji. Můžu se o ni starat dokud budu bydlet tady ale co pak netuším!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2009 12:20:25
Odpovědět s citátem

A VY byste tuto kočičku doma chtěla? Kdyby nebyl problém s přítelem atd. Osobně bych se nebála, že si kočička v bytě nezvykne. Znám spoustu lidí, co si vzali domů nalezence a te si v pohodě zvukli. Že nebude umět používat záchod a škrabadlo bych se nebála. Velmi rychle si to naučí. Být Vámi bych kočku odblešila, odčervila, naočkovala a dál krmila a postupně bych ji pouštěla dovnitř. To vše ale pouze v případě, že VY čičinku chcete. Přítel podle mě vyměkne, takových už bylo Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 8:46:51
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
A VY byste tuto kočičku doma chtěla? Kdyby nebyl problém s přítelem atd. Osobně bych se nebála, že si kočička v bytě nezvykne. Znám spoustu lidí, co si vzali domů nalezence a te si v pohodě zvukli. Že nebude umět používat záchod a škrabadlo bych se nebála. Velmi rychle si to naučí. Být Vámi bych kočku odblešila, odčervila, naočkovala a dál krmila a postupně bych ji pouštěla dovnitř. To vše ale pouze v případě, že VY čičinku chcete. Přítel podle mě vyměkne, takových už bylo Wink



Já bych se kočičce nebránila,chtěla jsem stejně do budoucna pořídit našemu kocourkovi kamaráda. Je to už přes týden co kočičku krmím. Možná dělám chybu že si zvykne a bude chtít víc, ale ona ona už od rána sedí na naší terase ted už u dveří a čeká. Jakmile mě uvidí začne mnoukat neodolám a musím jí něco dát a pohladit. Zítra jí odbleším protože má pocit že mě od ní něco štíplo. A zatím budeme fungovat asi takhle..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 8:52:43
Odpovědět s citátem

Dneska ráno když sem jí nesla granulky,který náš rozmazlený kočičák nejí mi mezi dveřma vlítla do kuchyně a už si prohlížela Laughing musela jsem ji hnedka vyšoupnout. To kdyby viděl přítel!! Naštěstí ještě spal Very Happy Ale bylo mi jí líto. Ted leží na schodku a kouká dovnitř. Crying or Very sad A jak je to se soužití kočky a kocoura?? Oni teda na sebe nesyčí akorát ten náš ťulík je z ní uplně paf a ona na něho kouká jako co po mě ten šilenej kocour chce???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 10:01:16
Odpovědět s citátem

citace:
Já bych se kočičce nebránila,chtěla jsem stejně do budoucna pořídit našemu kocourkovi kamaráda.


V tom případě do toho! Wink Dvě kočky jsou 100x lepší než jedna.

citace:
A jak je to se soužití kočky a kocoura?? Oni teda na sebe nesyčí akorát ten náš ťulík je z ní uplně paf a ona na něho kouká jako co po mě ten šilenej kocour chce???


Náš Bandík byl taky trochu v šoku když jsme mu donesli Fíďu. Koukal na něj jako puk, šťouchal do malýho packou a v obličeji měl výraz "co to je?!? nějaká nová hračka? ale proč se v tom případě hejbe?!?" Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 13:58:03
Odpovědět s citátem

Věřte mi že se snažím co to jde, aby se přítel slitoval a čičinu si vzali ale nevím nevím.. Sad Myslím že to neprojde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 14:25:10
Odpovědět s citátem

Čím to argumentuje, že čičinku nechce? U nás to bylo následující:

1. Dvě kočky jsou 2x dražší než 1.
Není to pravda, když nakupujete chytře, tak náklady na 2 kočky jsou asi o 40-50% vyšší, než na 1.

2. Malý byt.
Je malý, ale v září se stěhujeme do velkého bytu.

3.Kotě z ulice bude nemocné a nakazí Bandíka(kocourek) a Diega(pes).
To řeší karantény. Já sem se na karanténu nakonec vykašlala, ač to nebylo správné. Ale dobře to dopadlo. Kotě mělo blešku, svrab a škrkavky, ale to vše vyřešil Stronghold během 2 dnů. Narozdíl od kotěte z útulku bylo jinak úplně zdravé.

4. Se 2 kočkami je víc práce.
Není. Je to stejný.

5. Kotě z ulice se v bytě nezvykne. Bude vykonávat potřebu kde se mu zachce, nezvykne si na člověka atd.
Fíďa šel na kočičí záchod hned napoprve(fakt nekecám). Ze začátku se bál, ale už je to největší mazlíček.

Možná toho bylo víc, už si nepamatuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 14:45:28
Odpovědět s citátem

No on to ani moc neargumentuje. Jenom říkal že to bude dražší, a taky že je to venkovní kočka že si doma nezvykne.. A že bude dělat nepořádek. Prostě mi řekl nebudeme mít doma 2 kočky seš normalní?? Bude to tady jak v zoo. A dál i když jsem chtěla nenápadně rozvinout debatu, tak se prostě semnou nebaví. Řekne mi prostě ne a hotovo. Ale já si nedám pokoj Laughing Vím jak to bylo s kočičákem, nejdřív ho nechtěl že kočka smrdí atd..pak jsme se jeli na něj podívat,to už si ho na návštěvě choval. Trochu jsem dělala smutný oči. A kočičák byl doma. Ze začátku to byl dost boj bála jsem se že ho budeme muset vrátit. A později když sem nebyla doma, mi posílal MMS jak spolu hajají. Nebo volal co děláš?? My se mazlíme a hrajeme si. Teď kdykoliv jdeme nakoupit hned se hrne a kupuje kapsičky,paštiky.tyčinky..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 15:08:23
Odpovědět s citátem

citace:
rostě mi řekl nebudeme mít doma 2 kočky seš normalní??
Tuto větu slyším od našich pokaždé, když k nim du na návštěvu. Very Happy a také něco o tom, že má láska ke zvířatům je už nezdravá(a to prosím mám 1 psa a 2 kocourky) Very Happy rodiče ale neřeším, nebydlím s nimi. Jinak argumenty jako že kočka bude dražší atd. viz. výše Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 10:49:40
Odpovědět s citátem

Nevíte prosím někdo co by mohla jedna kočka od druhé kdyby popřípadně byla nemocná všechno chytit osobním kontaktem?? Chtěla jsem vzít kocourka na vodítko a jít sním ven jestli se stou číčou bude kamarádit ale mám strach aby něco nechytil..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 19:08:43
Odpovědět s citátem

Tak mohl by čistě teoriticky chytit spoustu breberek, ale myslím, že pokud venkovní kočka vypadá v pohodě, pokud jste ji odblešila a odčervila a pokud je kocourek naočkovaný trojkombinací, tak to za pokus stojí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 19:52:43
Odpovědět s citátem

Dneska jsem pro kočku koupila stronghold,ale byla tady dneska jenom ráno se nacpat, protože celej den pršelo tak byla asi někde zalezlá. Takže odblešení atd. provedu zítra. A náš kocourek i když je pouze domácí a ven chodí jenom na kšírkách je naočkovaný trojkombinací. Děkuji za rady. Byla bych opravdu nerada kdyby čičák něco chytil,když jsme ho našli měl ušní svrab a bojovali jsme stím snad přes půl roku nic nám na to nezabíralo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 19:55:58
Odpovědět s citátem

citace:
když jsme ho našli měl ušní svrab a bojovali jsme stím snad přes půl roku nic nám na to nezabíralo.


Jak to? Svrab měli oba naši kočičáci když jsme si je přivezli a u obou výborně zabral Stronghold. Stačila 1 aplikace. A pak čistit a čistit olejíčkem asi 2 týdny obden a v pohodě. Ale musí se čisti opravdu hluboko, nejen vnější (viditelnou) část ucha.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 20:22:05
Odpovědět s citátem

myslím, že seznamovat tímto způsobem Vašeho kocourka s cizí venkovní kočkou není dobrý nápad. Kočka není pes a téměř určitě na sebe budou syčet, možná se i napadat. Takže z toho budete vyplašená Vy i obě kočky. I když si ji vezmete domů, tak seznamování a sžívání může trvat i několik týdnů až měsíců, ale domácí kocourek bude mít výhodu zázemí a známého prostředí. Teď na kšírách z toho bude mít pravděpodobně akorát šok.
Já osobně bych tento seznamovací experiment venku neprováděla, a ne kvůli breberkám, ale kvůli psychické pohodě obou koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 9:11:59
Odpovědět s citátem

Tak jenom podávám informace o naší už skoro "adoptované" kočičce Laughing Zatím se mě pořád nepodařilo přítele přemluvit a vzít ji domů ,ale už jí společně kupujeme papání a dokonce i jednou řekl že jestli bude velká zima tak ji budeme muset vzít domů...
Šmudlinka pořád a pravidelně se chodí napapat a pomazlit. Už i trošičku přibrala a vypadá líp. Venku na terase jsem jí vystlala dekama starou přepravku a dala do igelitu aby na ni nefoukalo a už jí tam vidívám spát. Ale na zimu t stačit nebude. Nemáte nějaký tipy na venkovní pelíšek??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 12:18:53
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
Tak jenom podávám informace o naší už skoro "adoptované" kočičce Laughing Zatím se mě pořád nepodařilo přítele přemluvit a vzít ji domů ,ale už jí společně kupujeme papání a dokonce i jednou řekl že jestli bude velká zima tak ji budeme muset vzít domů...
Šmudlinka pořád a pravidelně se chodí napapat a pomazlit. Už i trošičku přibrala a vypadá líp. Venku na terase jsem jí vystlala dekama starou přepravku a dala do igelitu aby na ni nefoukalo a už jí tam vidívám spát. Ale na zimu t stačit nebude. Nemáte nějaký tipy na venkovní pelíšek??


Co jí takhle udělat nějakou jakoby boudičku? Dala by se i zateplit nějakým polystyrénem, případně udělat na noze - kočky mají rády výšky a netáhlo by na ni ze země....
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 13:11:04
Odpovědět s citátem

Co jí takhle udělat nějakou jakoby boudičku? Dala by se i zateplit nějakým polystyrénem, případně udělat na noze - kočky mají rády výšky a netáhlo by na ni ze země....[/quote]

No něco takovýho mě taky napadlo,ale nejradši bych to někde koupila Confused
Myslíte že by to stačilo na zimu??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 15:33:53
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
Ale na zimu t stačit nebude. Nemáte nějaký tipy na venkovní pelíšek??



Řeším podobný problém s "naším venkovním" kocourkem, který se k nám nastěhoval. Spí na židli na terase pod střechou. Teď na podzim jsem mu udělala provizorní boudičku z papírové krabice, kterou jsem obalila dekou. Zatím v ní ale nespí, leží na střeše Smile Asi je mu ještě teplo. Na zimu plánuju koupit dřevěnou boudu pro malé pejsky se zateplenou vložkou. Do vnitř dám nějaký pelíšek, deky nebo seno a to by mu (i podle slov vetky) mělo stačit.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 19:45:53
Odpovědět s citátem

Řeším podobný problém s "naším venkovním" kocourkem, který se k nám nastěhoval. Spí na židli na terase pod střechou. Teď na podzim jsem mu udělala provizorní boudičku z papírové krabice, kterou jsem obalila dekou. Zatím v ní ale nespí, leží na střeše Smile Asi je mu ještě teplo. Na zimu plánuju koupit dřevěnou boudu pro malé pejsky se zateplenou vložkou. Do vnitř dám nějaký pelíšek, deky nebo seno a to by mu (i podle slov vetky) mělo stačit.[/quote]

Tak to jsme na tom uplně stejně.. Laughing ta číča zase spávala u nás na terase na schodech a nebo v sedě na parapetu u okna,ale už se naučila do te přepravky. A kde jste takovou malou boudičku viděla?? To bychkoupila stejně. A neplánujete si kocourka vzít domů??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 20:02:12
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
A kde jste takovou malou boudičku viděla?? To bychkoupila stejně. A neplánujete si kocourka vzít domů??



Boudičku jsem si vyhlídla tady

http://www.exo-eko.cz/Boudy-pro-psy/Bouda-pro-psa-TRIXIE-Natura-s-plochou-strechou-velikost-S

a ještě tu zateplenou vložku

http://www.exo-eko.cz/Boudy-pro-psy/Termo-vlozka-pro-boudu-Natura-s-plochou-strechou


Domů asi nepůjde. Mám doma dvě, vlastně už tři kočky, které jsou v podstatě jenom domácí. Venkovní kocour, Romeo, není kastrovaný a je zvyklý si chodit po venku. Mám strach, abych společně s ním nepustila domů nějakou chorobu. I vetka mi doporučila nechat ho venku. Kdyby měl být jenom domácí, asi by byl nešťastný, když je zvyklý být venku. Ale už jsme byli na očkování. Byl moc statečný, ještě přeočkovat a pak zase za rok. Jinak odčervuju, dávám spot on proti blechám a klíšťatům. Je to hrozný mazel Smile Snad se mu v té boudičce bude v zimě líbit.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 20:26:53
Odpovědět s citátem

No já bych taky čičinu nejradši nechala jako venkovní,ale přijde mi že by chtěla i knám domů.,je strašně mazlivá a párkrát se už snažila vklouznout do bytu. Já mám kocourka a ten je pouze domácí a pouštět ven ho rozhodně nechci (bydlím skoro ve středu města) takže kdybych si ji vzala tak by byla poze doma a nevím jak by to zvládala. Taky bydlím v pronájmu a za rok by jsme se měli stěhovat a už ted mám nervy co s číčou potom.
Sad

Ty boudičky vypadají zajímavě myslím že to bude nejlepší volba!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top