Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynx munchkin


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Sphynx munchkin
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 21:28:22
Odpovědět s citátem

Jéjda, našla jsem na webu ještě jednu hříčku přírody - sfinxe munchkina!!!

je to předpolední kočenka. Zajímavé.... Shocked
http://www.cattitudesphynx.com/page04.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 21:39:17
Odpovědět s citátem

ehm... toto už mě osobně přijdě příliš...

Tyto "typy" ztrácí ladnost a eleganci sphynxů, to snad nemůže ani nikdo chovat úmyslně. A hlavně... krátkonohá kočka už pro mě není kočka.

Nelíbí se mi to Evil or Very Mad

V odkazu (viz. níže) jsem našla "definici" Minskin:

Minskin - taktéž vznikl zkřížením Sphynxe s Munchkiny (kočky s krátkýma nohama) - prostě se skupiny chovatelů rozhodly pro stejnou věc a každý z nich chce být ten, kdo plemeno pojmenoval a stvořil. Rozdíl je snad ten, že použili linie, ve kterých byla přikřížena Barma a Devonrex a tak udávají, že plemeno je mix těchto plemen

Zdroj:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/portret-bubicek-kocourek-sphynx-doy-/p_zviretnik.asp?c=A090108_121217_p_zviretnik_dru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 21:51:36
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
ehm... toto už mě osobně přijdě příliš...

Tyto "typy" ztrácí ladnost a eleganci sphynxů, to snad nemůže ani nikdo chovat úmyslně. A hlavně... krátkonohá kočka už pro mě není kočka.

Nelíbí se mi to Evil or Very Mad

V odkazu (viz. níže) jsem našla "definici" Minskin:

Minskin - taktéž vznikl zkřížením Sphynxe s Munchkiny (kočky s krátkýma nohama) - prostě se skupiny chovatelů rozhodly pro stejnou věc a každý z nich chce být ten, kdo plemeno pojmenoval a stvořil. Rozdíl je snad ten, že použili linie, ve kterých byla přikřížena Barma a Devonrex a tak udávají, že plemeno je mix těchto plemen



Tak hlavně kočky takto deformované mají problém s běžným životem - podobně jako jezevčíci - nemohou skákat a jejich tělo je jistě hodně omezené.
Nepřidala jsem tu odkaz jakože pro "propagaci", ale spíš pro zajímavost, jak lze s sfinxíky shlédnout v jiném "formátu"

Zdroj:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/portret-bubicek-kocourek-sphynx-doy-/p_zviretnik.asp?c=A090108_121217_p_zviretnik_dru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 22:00:28
Odpovědět s citátem

No to samozřejmě chápu, i bych se divila, kdyby to byla propagace Wink

Jen, osobně mě někdy děsí, kterým směrem se úmysly některých "chovatelů" ubírají... Např. dnes jsem se poprvé dozvěděla o polydaktylních mainských mývalích kočkách - tj. kočkách víceprstých. To je taky - pro mě - zvrácenost.

Např. odkaz zde
http://www.bymyside.info/ - Polydactly Mojito
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: nová a nová plemena?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2009 8:28:01
Odpovědět s citátem

Já bych snad jen podotkl, že před lety byly určitě i názory, ža nahatá kočka je také zvrácenost a pokud by se chovatelé tímto směrem nepustili, asi by žádný "ladný sphynx" nebyl Laughing Za sebe říkám, pokud dané "šlechtění" či "experimentování" není zdravotně na závadu, tak proč ne. Jinak bychom měli stále jen "kočku domácí".
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: nová a nová plemena?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2009 9:30:51
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Já bych snad jen podotkl, že před lety byly určitě i názory, ža nahatá kočka je také zvrácenost a pokud by se chovatelé tímto směrem nepustili, asi by žádný "ladný sphynx" nebyl Laughing Za sebe říkám, pokud dané "šlechtění" či "experimentování" není zdravotně na závadu, tak proč ne. Jinak bychom měli stále jen "kočku domácí".


Z druhé stránky máš i ty pravdu... a co takové perské a exotické tlamičky, že? Je to asi opravu věc náhledu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2009 13:26:02
Odpovědět s citátem

Samozřejmě jak píšu, pokud dané "šlechtění" či "experimentování" není zdravotně na závadu. Pokud by měl výsledek experimentu mít jakékoliv zdravotní problémy, tak tudy zcela jistě ne. Nad klasickým sphynxem jistě nejeden člověk řekne "fuj" a my jsme z něj unešení Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2009 22:46:49
Odpovědět s citátem

Jasně, a co teprve klapouchý sphynx-s ohutými ušisky jako skotská klapouchá-i to mi běhá po obrazovce-a mě se to tedy líbí. Onuté uši určitě zdravotní závadou nebudou Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2009 8:03:36
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Jasně, a co teprve klapouchý sphynx-s ohutými ušisky jako skotská klapouchá-i to mi běhá po obrazovce-a mě se to tedy líbí. Onuté uši určitě zdravotní závadou nebudou Wink .


Skotská klapouchá kočka byla ve FIFe jako plemeno k chovu z vážných zdravotních důvodů zakázána, protože deformace chrupavek se neprojevuje jen na roztomilých ouškách - jednoduše řečeno, jsou deformovány všechny chrupavky.
Krátké nožky jsou tuším ve FIFe v chovu povoleny a tak myslím, že tam asi není žádné prokázané zravotní riziko. Je prostě potřeba se všemi odchylkami a podchycenými deformacemi opatrně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2009 8:39:05
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
tatiana napsal:
Jasně, a co teprve klapouchý sphynx-s ohutými ušisky jako skotská klapouchá-i to mi běhá po obrazovce-a mě se to tedy líbí. Onuté uši určitě zdravotní závadou nebudou Wink .


Skotská klapouchá kočka byla ve FIFe jako plemeno k chovu z vážných zdravotních důvodů zakázána, protože deformace chrupavek se neprojevuje jen na roztomilých ouškách - jednoduše řečeno, jsou deformovány všechny chrupavky.
Krátké nožky jsou tuším ve FIFe v chovu povoleny a tak myslím, že tam asi není žádné prokázané zravotní riziko. Je prostě potřeba se všemi odchylkami a podchycenými deformacemi opatrně.


No já si teď vlastně uvědomuju, že když jsem skotskou klapouchou měla, tak byla divná, měla divné drápky a zálomek na ocásku. Ale stejně byla roztomilá. Nicméně, v pořádku nebyla.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2009 10:12:48
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Jana Babická napsal:
tatiana napsal:
Jasně, a co teprve klapouchý sphynx-s ohutými ušisky jako skotská klapouchá-i to mi běhá po obrazovce-a mě se to tedy líbí. Onuté uši určitě zdravotní závadou nebudou Wink .


Skotská klapouchá kočka byla ve FIFe jako plemeno k chovu z vážných zdravotních důvodů zakázána, protože deformace chrupavek se neprojevuje jen na roztomilých ouškách - jednoduše řečeno, jsou deformovány všechny chrupavky.
Krátké nožky jsou tuším ve FIFe v chovu povoleny a tak myslím, že tam asi není žádné prokázané zravotní riziko. Je prostě potřeba se všemi odchylkami a podchycenými deformacemi opatrně.


No já si teď vlastně uvědomuju, že když jsem skotskou klapouchou měla, tak byla divná, měla divné drápky a zálomek na ocásku. Ale stejně byla roztomilá. Nicméně, v pořádku nebyla.


Jů měla jsi klapoušku ? Laughing Zákaz tuším ale reagoval na deformace chrupavek kloubů - sledovala jsem to jen periferně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2009 11:08:06
Odpovědět s citátem

Měla, bylo to strašně roztomilé, ty sklopené ouška. Kožich měla jako mainka. Asi byla týraná, trvalo mi rok, než jsem získala naprosto její důvěru, ale pak jsem si s ní mohla dělat cokoliv, všechno mi dovolila. Vůči jiným zůstala plachá. Byla to nejproblematičtější kočka, co jsem kdy měla, ale ona za to nemohla. A já to zvládla.

Byla s PP, ale já s ní nikdy na žádné výstavě nebyla-s tím zálomkem na konci ocásku a každým drápkem jiným by nás asi stejně vyhodili Rolling Eyes Wink Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top