Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak odnaučit kočku..


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: Jak odnaučit kočku..
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 9:34:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím Vás o radu jak odnaučit kočku kousání když ji dávám pamlsek či žrádlo.. Máme dvě kočky(1rok), s kocourkem nemám problém když dávám pamlsek tak si ho jemně vezme, drápky by na mne nikdy nevystrčil.
Ale druhá kočička mi už několikrát prokousla prs, kůži, snažila jsem se ji to odnaučit držela ji za kůži, plácla ale nic nepomáhá, je hrozně žravá..Mě by to ani tak nevadilo, ale jezdí k nám malé děti a nerada bych aby někomu prokousla prsík kvůli kousku rohlíku a je to nepříjmné.
A ještě mám jeden problém a to se chci zeptat jak to máte vy doma..Kočičky se mi naučili demolovat byt(spíš ale ta kočka), tam rozkousají těsnění od trubek, nebo mám doma překvápko když přijdu domu, vyskočí si do spišky roztrhají obaly od potrvin, a dělají různé kousky a pořád dokola, vím že to musim zabezpečit, ale tohle mi už připadne horší než s děckem. Celý byt je jim přizpůsobený a tohle je už moc.Nemůžu ani nechat hozené oblečení přes židli, hned to kouše. Nechtěla jsem sem psát a vychovávala sama, ale už si nevim rady, přemýšlím, že je snad budu muset zavírat do jedné místnosti:( Nechápu, když na ni zvýším hlas či ji vytahám, nebo zavřu aby se uklidnila, tak pak lítá jak ďas a vybíjí si to.
Tohle vše spíš ale dělá ta kočička, je snad neurotická, kde dělám chybu?

děkuji moc za pomoc či názor, jsem z toho někdz už na mrtvici:)
Bia

děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 10:19:18
Odpovědět s citátem

Když vás kočka kouše tak jí prostě pamlsek z ruky nedávejte. Musím se přiznat že moje kočky si z ruky ani nic nevezmou, čekají až jim dobrůtku dám na zem nebo do misky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 16:30:46
Odpovědět s citátem

S kousáním kvůli žravosti jsem se setkala u své - tehdy půlroční kočky, kterou jsem si přinesla z útulku. Zřejmě už nějakou dobu před tím, než se do toho útulku dostala, nuzovala (a žrala kde co) a tak se po jídle doslova vrhala. Když jsem jí dávala pamlsek z ruky, byla tak rychlá a nekompromisní, že mi prst opravdu skoro prokousla. Ničivé sklony se u ní sice taky trochu projevovaly, ale zdaleka ne v tom rozsahu, co píšete vy. V podstatě alespoň s tím kousáním pomohl čas. Když pochopila, že jídlo prostě vždycky bude, tak se zklidnila. Trvalo to ale skoro rok. Záleží zkrátka i na tom z jakých poměrů vaše kočička je a jak je stará. Pokud by byla opravdu neurotická...tak to bohužel nevím.....
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 18:17:44
Odpovědět s citátem

Když víte, že vás při dávání jídla z ruky může kočka kousnout, prostě jí jídlo z ruky nedávejte. Naši kocouřové taky občas nechtěně neodhadnou , kde už končí podávané sousto a kde už začíná dvounožčí prst, ale to kousnutí není tak zlé, aby se nedalo přežít. Některé kočky jsou prostě hltavější a snaží se urvat mls co nejrychleji.

A k druhé části problému - jestli kočka kouše věci, šaty, tak asi nezbude než je důsledně uklízet z jejího dosahu. Můžete zkusit ji , když ji nachytáte přímo při činu , chytit za kůži na krku a vytřepat, s důrazným Nenene....ale těžko říci, zda to bude mít výchovný efekt. A spížku to asi chce pořádně zabezpečit, aby do ní kočky nemohly. Málokterá kočka odolá možnosti rabikovat někde, kde je jídlo.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 20:52:23
Odpovědět s citátem

V podstatě souhlasím s Luci, prostory, u kterých si nepřejete kočičí návštěvu a působení, musíte náležitě zajistit, to snad není takový problém.
Kousání oblečení - tohle dělá i jeden můj kocour, cítí z oblečení můj pach (hlavně ho tedy excituje parfém), takže se po tom válí a kouše ho. Tady je taky lehké pořízení, oblečení dát na věšák nebo do skříně.
S kousáním prstů při krmení jsem se nesetkala, ale asi taky bude jediným řešením prostě takto kočku nekrmit. Ona to určitě nedělá schválně, takže trestat ji za to mi přijde takové divné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak odnaučit kočku..
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 11:49:33
Odpovědět s citátem

Bio, v jiném vláknu píšete, že se chystáte na kastraci s kočinou, předpokládám, že jde o tohle zmiňované zlobidlo. Asi bych dělala závěry až nějaký čas po kastraci, co se týče oblečení a drbání, je možné, že prostě pubertálně blbne.
Jinak můžu říct, že u nás se prostě osvědčilo, že to, kam kočky nesmí nebo by mohly zlikvidovat něco, co by naštvalo, tak se snažíme riziko eliminovat. Nemáme z bytu holobyt, to ne, ale to, co byly tendence krást nebo ničit, šlo z jejich dosahu, tudíž poctivě uklízíme lákadla.

Co se týče toho kousání do prstů, tak prostě nedávat z ruky, ale dávat na zem, nebo z ruky ledatak dlouhou tyčinku, kterou okouše a pak včas pustit. Pro kočku je to nabízené jídlo lákadlo a nepřemýšlí nad tím, že se pod tou mňamkou skrývá ještě prst.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 20:31:33
Odpovědět s citátem

Zdravim všechny a děkuji za odpovědi, já už si nevěděla rady jestli je to normální, a tak jsem chtěla vědět jak to chodí u vás..Jinak April tahle kočička je už dlouho vykastrovaná, s kocourkem jsme byli teď. Je fakt, že je asi pořád v pubertě, je jí rok a byla dobře socializovaná, ale je to hrozná provokativní raubířka. Přitom mazel jak hrom:) Všechny věci jsme odstraňili z dosahu, nemůžu nic nechat na lince, cokoliv pohozené, aby se do toho nepustila, záclony jsme zrušili, prostě přizpůsobili vše, ale vidim, že je to pořád málo:)
Prostě mne to jen udivuje, kocourek je tak hodný, ničeho si nevšimne, to je asi prostě povahou..
Jinak pamlsky už hážu na zem dle vašich rad a nebudu převychovávat.
Možná mě taky napadá, že ta kočenka moje má odmalička dýchací problémy, tak si to možná vybíjí a nebo puberta jako hrom:))

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top