Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Gardie


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 17:23:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den, u mého ročního kocourka sphynxe byly nalezeny gardie. Máte prosím s nimi někdo zkušenosti? Jak je mohl dostat? Máte někdo zkušenosti s přípravkem yuccan? Mohou se přenést i na člověka? Jak předejít dalším nákazám? Děkuji!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 17:29:10
Odpovědět s citátem

Giardie jsou celkem běžné začervení, dá se říct, že bývají častou příčinou nejasného průjmu, neboť je standardní testy trusu neobjeví. Fungují na ně přímo některé odčervovací přípravky, což by Vám měl především doporučit veterinář. Nemyslím, že by zde bylo nějaké výrazné riziko přenosu případně další nákazy, pokud teď odčervíte a budete dodržovat klasické hygienické návyky.

http://www.veterina-info.cz/script/articledetail.asp?rid=130
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 18:00:24
Odpovědět s citátem

April napsal:
Giardie jsou celkem běžné začervení, dá se říct, že bývají častou příčinou nejasného průjmu, neboť je standardní testy trusu neobjeví. Fungují na ně přímo některé odčervovací přípravky, což by Vám měl především doporučit veterinář. Nemyslím, že by zde bylo nějaké výrazné riziko přenosu případně další nákazy, pokud teď odčervíte a budete dodržovat klasické hygienické návyky.

http://www.veterina-info.cz/script/articledetail.asp?rid=130


Používate někdo yuccan? Vím, že je pro psy. Je vhodný i pro kočky jako prevence?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 18:58:03
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Giardie jsou bakterie, ktere se bud leci odcervenim nebo antibiotiky. Projevuje se nepravidelnym prujmem. Yucca mi bohuzel nic nerika. Radsi se zeptejte veterinare. Ale zadny strach. Giardie jsou lecitelne. Takze zadny stres. Wink

Muzu se zeptat, jakym vysetrenim jste na Giardie prisli?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 19:03:09
Odpovědět s citátem

Myslim, ze Giardie nejsou prenosne. Na lidi urcite ne.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 19:28:54
Odpovědět s citátem

1. giardie nejsou bakterie, ale prvoci
2. neléčí se antibiotiky, ale speciálními antiparazitiky
3. přenos giardií ( Giardia intestinalis ) na člověka od zvířete není vyloučen
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 22:37:29
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Zdravim!

Giardie jsou bakterie, ktere se bud leci odcervenim nebo antibiotiky. Projevuje se nepravidelnym prujmem. Yucca mi bohuzel nic nerika. Radsi se zeptejte veterinare. Ale zadny strach. Giardie jsou lecitelne. Takze zadny stres. Wink

Muzu se zeptat, jakym vysetrenim jste na Giardie prisli?


Guccík měl nejprve průjem, pak průjem s krví. Tři dny jsem sbírali hovínka a pak jsem šli k veterinářovi. Ten je poslal na rozbor a z nich se zjistilo, že to jsou gardie. Dostali jsem prášky, které užíval tři dny za sebou s tím, že stačí přijít za měsíc na nový rozbor, zda se tam nevytvořili nové. Bohužel za pár dní (cca za tři dny po dobrání tablet)opět krev v hovínkách. Dnes jsme znovu dostali tablety na tři dny s tím, že se zřejmě všechny nezabili. Tak se teď bojím, že se mu to bude pořád vracet, tak hledám nějakou prevenci.
Jinak vůbec nevím, kde je mohl chytit. Je jen v bytě, jen teď o prázdninách, když je velmi teplo, tak s ním jdu na zahradu. Je ale celou dobu na vodítku, takže ho hlídám a rozhodně žádné výkaly neolízl, ani se nenapil ze stojaté vody. Jediné co vím je, že žral venku trávu. Tak snad z toho...
Děkuji moc za pomoc!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 23:37:48
Odpovědět s citátem

Gucci napsal:
Dobrý den, u mého ročního kocourka sphynxe byly nalezeny gardie. Máte prosím s nimi někdo zkušenosti? Jak je mohl dostat? Máte někdo zkušenosti s přípravkem yuccan? Mohou se přenést i na člověka? Jak předejít dalším nákazám? Děkuji!!!



Každopádně je to prvok a nezle se toho zbavit pouze odčervením!!!

Tento prvok bývá ve velkochovech či v chovek s větší koncentrací micek na jednom prostoru.

Jinak nejlepší je přeléčení ENTIZOLem, podává se 1/8 na 1kg živé váhy 3x denně péo dobu 7mi dnů.
Entizol však je hodně hořký a kočky jej přijímají s odporem. Je to ale jedno z nejůčinější léčby!

Kočky ve větších chovech je vhodné takto přeléčit aspoň 1x ročně.
Tak držím pěsti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 7:54:25
Odpovědět s citátem

Gucci, plne chapu Vase obavy a starosti. Nas maly prujmoval nepravidelne 2 mesice. Neni to zadna sranda.

Mate doma psy?
Cim kocourka krmite?

Nevite nahodou jakou metodou to vysetrovali? Nekdy je mozna dobre poradit se jeste s dalsim veterinarem... Wink

Kazdopadne mi bylo receno, ze Giardie se leci antibiotiky. Ale mi taky bylo receno, ze kdyz kocourkovi slzi jedno ocicko, tak je to alergie. Musela jsem pani veterinarce vysvetlit, ze mam taky alergii a kdyz mi slzi oci, tak slzi obe a ne jen jedno ... No jo, clovek nemuze verit vsemu. Confused
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 8:20:42
Odpovědět s citátem

Sfinxie, asi by jste měla změnit veterinářku.

Říká Vám evidentně nesmysly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Veterinari
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 8:56:12
Odpovědět s citátem

Silvie, to ja vim, ze mi rika nesmysly. Proto jsem tech veterinaru obesla trosku vic. Ale stejne kazdemu veterinari verim maximalne pulku z toho co vyklada. Wink

Ptam se vzdycky vic veterinaru a chovatelu a hledam na internetu a kdyz se par lidi v jedne veci shodne, tak je to verohodne. Opravdu neni jednoduche najit jednoho dobreho veterinare. Uz mi to pripada jako Mission Impossible. Laughing
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Veterinari
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 9:37:11
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Silvie, to ja vim, ze mi rika nesmysly. Proto jsem tech veterinaru obesla trosku vic. Ale stejne kazdemu veterinari verim maximalne pulku z toho co vyklada. Wink

Ptam se vzdycky vic veterinaru a chovatelu a hledam na internetu a kdyz se par lidi v jedne veci shodne, tak je to verohodne. Opravdu neni jednoduche najit jednoho dobreho veterinare. Uz mi to pripada jako Mission Impossible. Laughing


Ať se nám to líbí nebo ne, i veterinární praxe je dnes "byznys" - i oni se musejí nějak živit a na zdravých zvířatech moc "nezbohatnou".

Vzpomínám na dobu, kdy se jedna majitelka mého odchovu exotického kocourka vydala k vetovi že mu slzí oči - ono u perských a exotických koček je to běžné, neb mají zkrácený čumísek a tím se mohou ucpávat slzné kanálky a pán kocourkovi naplánoval operaci za 10 000kč!!!

Ještě že paní zažila rozum a změnila veta.

Opravdu jsou to obchodníci ikdyž se zdravím našich mazlíků. Pokud zjistí, že je někdo nezkušený, "věnují jejich zvířátku maximální péči" za maximálnín ceny.


A jinak pokud mickovi slzí jen jedno očko, je možné, že jen na tom jednom očku mu některá řasa či chlup rostě špatným směrem a dráždí oko... u peršánků to bývalo běžné...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Veterinari
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 9:39:48
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Sfinxie napsal:
Silvie, to ja vim, ze mi rika nesmysly. Proto jsem tech veterinaru obesla trosku vic. Ale stejne kazdemu veterinari verim maximalne pulku z toho co vyklada. Wink

Ptam se vzdycky vic veterinaru a chovatelu a hledam na internetu a kdyz se par lidi v jedne veci shodne, tak je to verohodne. Opravdu neni jednoduche najit jednoho dobreho veterinare. Uz mi to pripada jako Mission Impossible. Laughing


Ať se nám to líbí nebo ne, i veterinární praxe je dnes "byznys" - i oni se musejí nějak živit a na zdravých zvířatech moc "nezbohatnou".

Vzpomínám na dobu, kdy se jedna majitelka mého odchovu exotického kocourka vydala k vetovi že mu slzí oči - ono u perských a exotických koček je to běžné, neb mají zkrácený čumísek a tím se mohou ucpávat slzné kanálky a pán kocourkovi naplánoval operaci za 10 000kč!!!

Ještě že paní zažila rozum a změnila veta.

Opravdu jsou to obchodníci ikdyž se zdravím našich mazlíků. Pokud zjistí, že je někdo nezkušený, "věnují jejich zvířátku maximální péči" za maximálnín ceny.


A jinak pokud mickovi slzí jen jedno očko, je možné, že jen na tom jednom očku mu některá řasa či chlup rostě špatným směrem a dráždí oko... u peršánků to bývalo běžné...


A abych je neházela do jednoho pytle - jsou jistě skvělí veterináři, kteří jsou seriozní a opravdu jim jde více o to zvíře, než o obsah majitelovic šrajtofle. Jen je třeba je pohledat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Veterinari
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 10:42:29
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
A jinak pokud mickovi slzí jen jedno očko, je možné, že jen na tom jednom očku mu některá řasa či chlup rostě špatným směrem a dráždí oko... u peršánků to bývalo běžné...


Diky Regi! Na rasu, ktera roste smerem do ocicka jsem prisla uz kdyz jsme meli maleho tyden doma. Pravidelne zastrihavam. Nechala jsem ocicko vysetrit i pres PCR - stery z ocicka. Ale vse vyslo negativni. No, ale ocicko porad slzi.

A hele, jak se na ty Giardie da prijit? Jakym vysetrenim? Krome PCR.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Veterinari
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 10:51:03
Odpovědět s citátem

http://www.vetweb.cz/projekt/clanek.asp?cid=679&pid=2
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 12:36:44
Odpovědět s citátem

Gucci napsal:
Dobrý den, u mého ročního kocourka sphynxe byly nalezeny gardie. Máte prosím s nimi někdo zkušenosti? Jak je mohl dostat? Máte někdo zkušenosti s přípravkem yuccan? Mohou se přenést i na člověka? Jak předejít dalším nákazám? Děkuji!!!


dobré odpoledne,
http://bargo.pise.cz/49146-giardioza.html

hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 13:00:03
Odpovědět s citátem

Nedá mi to, abych nereagovala, protože s giardiemi mám poměrně čerstvou zkušenost u svého kocoura,který také nechodí ven a ani se nestýká s jinými zvířaty, kteří by byli na giardie pozitivní.
Rozhodně vám nedoporučuji Entizol, můj kocour ho prvně bral, bylo velmi špatně od zažívání a téměř nechtěl jíst. Navíc jsem se pak dočetla, že může poškozovat i játra. Daleko lepší je Panacur,který se právě dává 3-5 dní v jednom kuse.
Giardie se obvykle projevují u jedince, který je nějakým způsobem oslaben, může to být nemocí, ale i zhoršenou imunitou. Proto je dobré podávat dlouhodobě probiotika. Mě se nejvíce osvědčil Synbiotic D-C, je právě i určen pro dlouhodobé podávání. Probican, Attapectin či jiná nezbaírala.
Yuccan pro kočky jsem také zkoušela, nemohu říct, zda nějak významně pomáhal, ale určitě neuškodí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 20:57:00
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:
Nedá mi to, abych nereagovala, protože s giardiemi mám poměrně čerstvou zkušenost u svého kocoura,který také nechodí ven a ani se nestýká s jinými zvířaty, kteří by byli na giardie pozitivní.
Rozhodně vám nedoporučuji Entizol, můj kocour ho prvně bral, bylo velmi špatně od zažívání a téměř nechtěl jíst. Navíc jsem se pak dočetla, že může poškozovat i játra. Daleko lepší je Panacur,který se právě dává 3-5 dní v jednom kuse.
Giardie se obvykle projevují u jedince, který je nějakým způsobem oslaben, může to být nemocí, ale i zhoršenou imunitou. Proto je dobré podávat dlouhodobě probiotika. Mě se nejvíce osvědčil Synbiotic D-C, je právě i určen pro dlouhodobé podávání. Probican, Attapectin či jiná nezbaírala.
Yuccan pro kočky jsem také zkoušela, nemohu říct, zda nějak významně pomáhal, ale určitě neuškodí.


Ano i panacur je vhodný, přsto že je to přípravek používaný spíše pro dobytek a drůběž, je možné ho podávat i kočkám a psům. Jistě je i snéze kočkami přijímaný.

Dále mohu jen souhlasit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 21:09:17
Odpovědět s citátem

tiež mám skúsenosť s entizolom,vždy bezpečne zabral a za 1-2 dni bolo po hnačkách.ale ako tu niekto už písal mal by sa podávať 8dní.dala som ho bud do taveného syra tak,aby ten ždibec bol obalený,ale mačka ho zhltla naraz,a ked sa nedala okabátiť,rozdrvila na lyžičke zaliala vodou a naliala mačke do krku.entizol je spoľahlivý a bezpečný,pokiaľ viem.giardie sa nachádzajú pomerne často v prostredí a zdravý organizmus si s ním hravo poradí,väčšinou to prepukne u rastúcich šteniat,mačiat,alebo inak oslabených jedincov.
som rada,že nie som sama s názorom o veterinároch-zlatokopoch,ktorí sú schopný liečiť zdravé zviera za obrovské prachy a aj za bežné výkony si účtovať majlant
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 11:11:50
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:
Nedá mi to, abych nereagovala, protože s giardiemi mám poměrně čerstvou zkušenost u svého kocoura,který také nechodí ven a ani se nestýká s jinými zvířaty, kteří by byli na giardie pozitivní.
Rozhodně vám nedoporučuji Entizol, můj kocour ho prvně bral, bylo velmi špatně od zažívání a téměř nechtěl jíst. Navíc jsem se pak dočetla, že může poškozovat i játra. Daleko lepší je Panacur,který se právě dává 3-5 dní v jednom kuse.
Giardie se obvykle projevují u jedince, který je nějakým způsobem oslaben, může to být nemocí, ale i zhoršenou imunitou. Proto je dobré podávat dlouhodobě probiotika. Mě se nejvíce osvědčil Synbiotic D-C, je právě i určen pro dlouhodobé podávání. Probican, Attapectin či jiná nezbaírala.
Yuccan pro kočky jsem také zkoušela, nemohu říct, zda nějak významně pomáhal, ale určitě neuškodí.


Moc děkuji za radu.
Kde se dá prosím vás synbiotic D-C koupit? Musím u veterináře?
Guccík má oslabenou imunitu. V zimě měl docela dost rýmu, tak teď hledám něco na zvýšení imunity.(dostala jsem ho v prosinci, takže na další naši společnou zimu chci být připravena).
Moc děkuji!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 11:23:45
Odpovědět s citátem

Dá se koupit buď u veterináře anebo přes internet, např. www.veterinarnipece.cz anebo www.cumacci.cz - je v kapslích, tak jen doufám, že nemáte problém podávat tabletky? Dává se obvykle 1 denně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 16:12:56
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:
Dá se koupit buď u veterináře anebo přes internet, např. www.veterinarnipece.cz anebo www.cumacci.cz - je v kapslích, tak jen doufám, že nemáte problém podávat tabletky? Dává se obvykle 1 denně.


Moc děkuji. Tabletky většinou rozpustím ve vodě a dám je do jídla. Pak problém není Smile Lze to tak udělat i s těmito tabletkami? Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 18:43:59
Odpovědět s citátem

Ano, lze, jsou v kapslích, obsah - prášek lze vysypat a rozpustit. Dejte vědět, zda to také u vás zlepší situaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2009 17:53:36
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:
Ano, lze, jsou v kapslích, obsah - prášek lze vysypat a rozpustit. Dejte vědět, zda to také u vás zlepší situaci.


Ráda bych se Vás zeptala, zda vaše kočička měla v hovínkách krev i když brala prášky? My jsme včera dobrali panacur a celou dobu měl v hovínkách krev i dnes, vlastně den po dobrání prášků. je to normální - myslím tím, zda se právě takto vylučují ty zabité giardie?
Moc děkuji!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Gardie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2009 19:53:04
Odpovědět s citátem

U nás se to projevovalo "jen" průjmem bez krve, ale giardie mohou způsobovat i krev v průjmovité stolici. Liší se to jedinec od jedince. Pokud si chcete být jistá, jak jste na tom, jedině zopakovat vyšetření stolice. Jinak na podporu imunity, jsou také výborné injekce Zylexis. Doporučují se i při doléčení giardií. Musí se ale dávat 3 s určitým časovým odstupem a jsou docela nákladné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2009 11:31:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Tak Guccík měl pořád krev ve stolici, tak jsem šli minulý týden opět k vetovi, co s tím. Tak dostal znovu Panacur na 3 dny. Po celou dobu braní panacuru měl ve stolici krev, i po dobrání pořád krev.
Včera jsem šli k jinému vetovi, opět s nasbíranýma hovínkama. Dnes jsme si šli pro výsledek. Stále giardie. Když jsem se ptala, jak je to možné, vždyť 2 x během 10 dnů se léčil panacurem, tak mi bylo řečeno, že v některé odborné literatuře se uvádí, že panacur NENÍ přímo na giardia. Jinde se okrajově píše, že MůŽE pomoci. Prý Guccíkovi zabrat nemusel.
Tak jsme dostali Entizol (u něho jsem i já na netu našla, že je přímo na giardie) a za týden jdeme na kontrolu. Kočkám prý ale moc nechutná... Což se mi ihned potvrdilo, nechtěl ani masíčko s práškem, ani konzervu, ani jsem to do něj nedostala stříkačkou. jen to cítil a začal strašně slintat a bojoval jako lev (i když byl zamotaný v dece). Marnými pokusy jsme vyplýtvali jeden celý prášek (má brát čtvrt a kousek).
Nakonec jsem dala na vaši radu a zabalila jsem kousíček do taveného sýra, nalepila jsem mu to na horní patro a než si uvědomil, co vlastně jí, tak to měl v sobě Smile Když to pak zjistil, tak dost vyváděl...
Bojím se, že zítra to už nezbere...
Pokud máte nějaké jiné fígle, budu ráda, když se podělíte
Smile
Moc děkuji!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2009 11:54:40
Odpovědět s citátem

Nám se tedy giardie vrátily i po Entizolu. Akorát, že po celou dobu, co ho bral, mu bylo hodně špatně a téměř vůbec nechtěl jíst, v závěru jsem ho musela krmit násilím Sad Pak jsem se dočetla, že může poškodit i játra, takže já už bych do něho znovu nešla.
Rozhodně i tak by bylo dobré podávat probiotika, která pomohou zvýšit imunitu a pozitivní mikroklima ve střevech!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2009 12:03:24
Odpovědět s citátem

Panacur:
http://www.lekarna.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=146322
Entizol:
http://www.lekarna.cz/entizol-tbl-20x250mg/
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucie K.



Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Jak dostat prášek do kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2009 19:11:43
Odpovědět s citátem

Zkuste prášek vložit do EasyPillu (seženete u veta nebo ve zverimexu) nebo si v lékárně kupte pár prázdných želatinových tobolek na léky (jsou to ty podlouhlé věcičky, co v nich bývají léky s postupným účinkem). Tobolku upravte podle velikosti prášku a obalte v něčem natolik oblíbeném, že to kočičák shltne i s tobolkou. Více tady: http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=902 Akorát pozor, ta želatina se v mokru hodně rychle rozpouští, tak volte pamlsek s rozvahou (nedoporučuju syrové maso). V tučném se rozpouští pomaleji.
Přeju čičíkovi brzké uzdravení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2009 12:23:56
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za radu. nes jsem to vyzkoušela a úplně super!! Smile Very Happy
Prášek jsem dala jen do té menší části tobolky a obalila to v jeho oblíbené paštičce. Strčila jsme mu to do tlamky a jak si myslel, že je to jen paštička, tak to ihned spolknul i s práškem!!!! Razz
Prostě úžasné, žádný boj, žádné prskáni. Super.
V lékárně mě paní varovaly, že mi to kocour určitě nespolkne, tak jsem byla dost skeptická...ale úplně mi to vyrazilo dech!!!
Moc děkuji za pomoc.
S pozdravem
Lucka a Gucci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Britská krátkosrstá kočka (25x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Mrouskání kočky (říje) (20x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top