Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

týdenní zvracení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: týdenní zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 6:32:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím, nemáte někdo zkušenost? Moje kočička už týden zvrací. Vždy po jídle po 7-8 hodinách. U veta jsme byli již několikrát, dostávala degan a ranisan. Taky jsme koupili pastu Bezopet na bezoary, podávám jí druhý den, ale situace je pořád stejná. Krevní testy má v pořádu. Přijde mi, že málo kadí.
Děkuji moc za pomoc Marcela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 6:37:50
Odpovědět s citátem

jinak je živá, hraje si a má chuť k jídlu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: týdenní zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 7:33:29
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
Dobrý den, prosím, nemáte někdo zkušenost? Moje kočička už týden zvrací. Vždy po jídle po 7-8 hodinách. U veta jsme byli již několikrát, dostávala degan a ranisan. Taky jsme koupili pastu Bezopet na bezoary, podávám jí druhý den, ale situace je pořád stejná. Krevní testy má v pořádu. Přijde mi, že málo kadí.
Děkuji moc za pomoc Marcela


Dělali vám rentgen / kontrastní látka / či ultrazvuk na průchodnost střev ? Z takových situací - zvrací a špatně kaká já mám strach a rozhodně bych to rychle řešila i u jiného veterináře - zanedbat to, se může sakra nevyplatit. Jsem na tohle téma teď citlivá - můj kocour málem zemřel, kdybych to rychle neřešila - provázek ve střevě, příznaky - zvracení po jídle. Neříkám, že je to Váš případ, ale opravdu pozor na to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 8:54:32
Odpovědět s citátem

uz jsme ji udelali sono a odoperovali ji. vypada to na ucpani, tak snad to bude v poradku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 15:46:32
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
uz jsme ji udelali sono a odoperovali ji. vypada to na ucpani, tak snad to bude v poradku Smile


Držím Vám všechny palce i pěsti, abyste měli větší štěstí na veterináře a dostatečnou pooperační péči - rozhodně ani po operaci nemá kočička vyhráno - operace střev není žádná sranda - náš kocourek dostal zánět pobřišnice, terý náš veterináš jaksi přehlédl, také při operaci přehlédl, že je ve střevě cizí předmět - provázek, dál přehlédl, že střevo nepracuje - prostě tho přehlédl hodně a nebýt mé hysterie a kamarádky, která nám doporučila pana Vodičku z Mar. lázní, který vytáhl kocourka za vteřinu 12 hrobníkovi z lopaty, nedopadlo by to dobře. Ještě teď mám žaludeční třas - kocourek je ale 3 týdny po DRUHÉ operaci a já začínám věřit, že všechno dobře nakonecdopadne - prostě žádná sranda !! A jak říkám - banální zvracení - jak zákeřné to může být.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 10:52:50
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
uz jsme ji udelali sono a odoperovali ji. vypada to na ucpani, tak snad to bude v poradku Smile


Musím jen souhlasit i s příspěvkem paní Babické, máme to taky zažité, kocourek mi začal zvracet jeden den v šest večer a druhý den už ho operovali, měl vsunutá střeva, bylo to jen tak tak, pozor na to. Držím palce, ať léčba proběhne v pořádku Smile
Jana a Arnie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mates



Založen: 13.05.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Dobšice, okr. Znojmo

Předmět: Zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 11:00:24
Odpovědět s citátem

Macourku, zjistil vet příčinu ucpání???
Jestli to bylo předmětem??
Zjistil, jestli se střeva ucpala nebo uzavřela nemocí??
Pokud ne, bylo by nejlepší poslat vzorek do laboratoře k vyšetření a zjištění příčiny. Jestli došlo k uzavření z důvodu nemoci záleží na každém dnu.

Držíme všechny palce, pacičky a tlapy - Mates, Chico I, Šerynka a Ajsha.
_________________
Mates.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 11:28:14
Odpovědět s citátem

Prý byla ucpaná chlupy a trávou. Dostalo se jí to do tlustého střeva a tam to ztvrdlo. Teď jsme dva dny po operaci, včera jsem prvně krmila, zatím nezvracela, s napětím očekávám první bobek Smile Shocked

Děkujeme moc za podporu
Macourek a Aja
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mates



Založen: 13.05.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Dobšice, okr. Znojmo

Předmět: Zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 14:09:23
Odpovědět s citátem

tak to jsem rád, teď pořádně hlídat aby neskákala a neuhodila se do bříška, to už bude z nejhoršího venku, první dva dny jsou nejhorší když nemůže jíst a pít.
Ať se vám moc a moc daří
Mates a kočkopsí tornádo Smile))))))
_________________
Mates.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 14:17:10
Odpovědět s citátem

Tak už zase zvracela. Snad je to jen po te operaci. Ja fakt už nevím, jsem zoufalá... Po dietních kapsičkách nezvrací...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 14:31:32
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
Tak už zase zvracela. Snad je to jen po te operaci. Ja fakt už nevím, jsem zoufalá... Po dietních kapsičkách nezvrací...


A jak moc zvracela? Byla to pěna nebo jídlo? Co jste dostali za stravu po operaci?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 14:33:03
Odpovědět s citátem

po operaci jsme dostali I/D kapsičku od Hillsu, ráno jsem jí dala kuřecí konzervičku gourmet. Jelikož jsem v práci, tak u ní byl táta a říkal, že je vyzvracené nenatrávené jídlo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 14:49:43
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
po operaci jsme dostali I/D kapsičku od Hillsu, ráno jsem jí dala kuřecí konzervičku gourmet. Jelikož jsem v práci, tak u ní byl táta a říkal, že je vyzvracené nenatrávené jídlo...


Tak konzervy rovnou vynechte, I/D od Hillsu je výborné, ale kapsičku mi kocour jíst nechtěl, existují ještě konzervy I/D a ty baštil po operaci s chutí, stavte se na veterině a kupte to, myslím že je to o dost lepší než kapsička. a hlavně minimálně 2 měsíce vůbec nedávejte běžnou stravu, pozor na to! Moc vám držím palce, ať se uzdraví, kdybyste potřebovala radu, klidně pište i na mail Jennys76@seznam.cz. Držte se. Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 16:04:42
Odpovědět s citátem

Existuje taky pasta - Rekonvalescent - která může i úplně nahradit jídlo, a také kapsičky - odkaz:

http://www.veterinarnipece.cz/hledej.php?text=rekonvalescent

Držím palce!

Můžu vám ji poslat, mám doma, koupila jsem kočce, co nechtěla baštit, ale už se rozjedla. Pokud máte zájem, ozvěte se mi.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 16:49:35
Odpovědět s citátem

Přikláním se k Tatianě, po operaci střev bych spíše kočce dávala stravu hodně šetrnou na trávení, což ty rekonvalescenční pasty rozhodně jsou, dodají vše potřebné a při jejich trávení nedostává žaludek a střeva tolik zabrat. Zeptejte se svého veterináře, v prvních dnech by to bylo určitě vhodnější krmení i než dietní kapsičky či konzervičky.
A určitě se vyhnout klasické kočičí stravě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 17:10:20
Odpovědět s citátem

Ještě bych dodala-hlavně NE GRANULE, ani ty dietní!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 18:18:59
Odpovědět s citátem

udelala jsem ji kure a ryzi. tak to snad trosku zabere, nic jineho ted nemame. tohle mi doporucila vetka. ona ma strasnou chut k jidlu, zatim jenom cura, ale jeste nekadila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 18:32:33
Odpovědět s citátem

prijde mi, ze ji boli na zadech, jak zacinaji nozicky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 18:34:43
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
udelala jsem ji kure a ryzi. tak to snad trosku zabere, nic jineho ted nemame. tohle mi doporucila vetka. ona ma strasnou chut k jidlu, zatim jenom cura, ale jeste nekadila.


Nevím, kuře s RÝŽÍ bych teď nedávala, rýže se dává při průjmech-i lidem, protože staví, což v případě kočky po operaci není zrovna nejvhodnější-zejména pokud ještě nekadila. Po operaci střev tak brzy je to docela šílený, o tom by vám mohla vyprávět kamarádka-už to tady zmiňovala, a je to nekonečný příběh...

Po operaci střev se musí skutečně OPATRNĚ, a ne hned kuře a rýže-že vyzvracela kuřecí konzervu, to se vůbec nedivím, doopravdy to podceňujete, veterinář vám měl nejen doporučit, ale i nabídnout vhodné krmení, ne jen 1 kapsičku. Pravda, je to dražší než kuře, ale zato to kočka bezezbytku a hlavně bez potíží stráví a neublíží jí to.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
macourek



Založen: 19.09.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 18:44:19
Odpovědět s citátem

rozhodne snazim se to nepodcenit, ale nemam ted nic jineho. muzu ji dat jeste calopet, ale az zitra. kdyz prijdu v sedm z prace, nemuzu se uvolnit, tak tady v chomutove nic jineho nesezenu... snazim se to resit, co muzu, ale kdyz je clovek sam, tak to neni jednoduche. dekuji moc za rady
Marcela Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 19:00:55
Odpovědět s citátem

Calopet je dobrá věc, také se podává právě při rekonvalescenci a když kočky nemohou jíst - více zde: http://www.veterinarnipece.cz/calopet-pasta-120g-1306.html tím rozhodně nic nezkazíte a v dostatečném množství je to lepší než rýže s kuřetem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 19:12:56
Odpovědět s citátem

Po operaci střev se musí skutečně OPATRNĚ, a ne hned kuře a rýže-že vyzvracela kuřecí konzervu, to se vůbec nedivím, doopravdy to podceňujete, veterinář vám měl nejen doporučit, ale i nabídnout vhodné krmení, ne jen 1 kapsičku. Pravda, je to dražší než kuře, ale zato to kočka bezezbytku a hlavně bez potíží stráví a neublíží jí to.[/quote]

Tak s tím nesouhlasím, po operaci vsunutí střev mého kocourka nám doporučili právě kuřecí s rýží, když už nechtěl jíst I/D konzervy, a chutnalo mu, pokud se to podává častěji v malých dávkách, stráví to bez zvracení. A ano, je pravda, že to není kompletní krmivo, ale v tuhle chvíli jiné řešení není. Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 9:55:17
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
Tak už zase zvracela. Snad je to jen po te operaci. Ja fakt už nevím, jsem zoufalá... Po dietních kapsičkách nezvrací...



Jeikož teď řeším věc stejnou úplně mě rozzuří číst to tady !! Kočka po operaci střev by něměla několik dnů jíst - názory se různí - pokud je to jen otevření střeva tak bez jída 4 dny BEZ !! pokud je tam resekce / uříznutí kusu střeva / tak 7 - potom jsou dietní konzervy po operaci střev - které se víceméně vstřebávají a je tam potřebná váknina a omega mastné kyseiny potom pasty třeba Rekonvaescent místo potravy - ta dodá zvířeti všechno potřebné ai když vůbec nejí a pod. Rvát kočce normání jído téměř druhý den - no to snad není pravda ! Co to máte za veterináře Question Mysím, že máte zaděláno na pořádný probém Exclamation ZMĚŇTE VETERINÁŘE Exclamation Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 10:08:28
Odpovědět s citátem

macourek napsal:
rozhodne snazim se to nepodcenit, ale nemam ted nic jineho. muzu ji dat jeste calopet, ale az zitra. kdyz prijdu v sedm z prace, nemuzu se uvolnit, tak tady v chomutove nic jineho nesezenu... snazim se to resit, co muzu, ale kdyz je clovek sam, tak to neni jednoduche. dekuji moc za rady
Marcela Embarassed


Omlouvám se, ale úplně se tady klepu a klavesnice navíc stávkuje a nepíše L - mě kocourka veterinář málem zabil svojí pooperační péčí Exclamation Za vteřinu dvanáct jsem ho odvezla na jinou kliniku - 70 km od našeho města - dostal po DRUHÉ Exclamation operaci konzervy EUKANUVA INTESTINAL - dají se snadno Exclamation objednat na internetu - velmi narozdíl od I/D od Hilsu kočkám chutnají, potom EUKANUBA HIGH CALORIE - pro rychlé ale šetrné dolnění energie po operaci, potom, VIYO - tekutý doplněk stravy s omega kyslelinama - je toho prostě ¨hodně, čím kočku po operaci krmit. Moje kočka před sedmi lety měla také invaginaci / to je naše obíbená diagnóza / - to ještě NIC z tohohle nebylo běžné - dostávala CALOPET několik dnů - BEZ JÍDLA, potom vývar z kořenové zeleniny, potom vývar z file a potom POMALIČKU opravdu za 8 dnů mleté maso. Rýže navíc STAVÍ Exclamation Exclamation takže máte našlápnuto zašpuntovat jí ta střeva znovu - i to je běžné - tohe se prostě rádo vrací. Řadím Vám dobře - běžte alespoň na konzultaci a kontrolu k jinémmu veterináři, než kočenka dopadne špatně !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 10:56:27
Odpovědět s citátem

Jeikož teď řeším věc stejnou úplně mě rozzuří číst to tady !! Kočka po operaci střev by něměla několik dnů jíst - názory se různí - pokud je to jen otevření střeva tak bez jída 4 dny BEZ !! pokud je tam resekce / uříznutí kusu střeva / tak 7 - potom jsou dietní konzervy po operaci střev - které se víceméně vstřebávají a je tam potřebná váknina a omega mastné kyseiny potom pasty třeba Rekonvaescent místo potravy - ta dodá zvířeti všechno potřebné ai když vůbec nejí a pod. Rvát kočce normání jído téměř druhý den - no to snad není pravda ! Co to máte za veterináře Question Mysím, že máte zaděláno na pořádný probém Exclamation ZMĚŇTE VETERINÁŘE Exclamation Exclamation[/quote]

Paní babická, po operaci mého kocourka, kdy přišel zhruba o 1 cm střev, dostal hned po operaci dietní konzervy od Hills, hned po A/D tuším, a dva dny potom i/d a vše proběhlo bez problémů. Máte ale pravdu v tom, že má vetka mi tenkrát řekla dva dny po operaci že mu mám dát normální kapsičku, což jsem z neznalosti udělala, a měl týden průjem, ale taky jsem hned poté veta změnila. je to asi opravdu názor od názoru....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 11:22:13
Odpovědět s citátem

jennys76 napsal:
Jeikož teď řeším věc stejnou úplně mě rozzuří číst to tady !! Kočka po operaci střev by něměla několik dnů jíst - názory se různí - pokud je to jen otevření střeva tak bez jída 4 dny BEZ !! pokud je tam resekce / uříznutí kusu střeva / tak 7 - potom jsou dietní konzervy po operaci střev - které se víceméně vstřebávají a je tam potřebná váknina a omega mastné kyseiny potom pasty třeba Rekonvaescent místo potravy - ta dodá zvířeti všechno potřebné ai když vůbec nejí a pod. Rvát kočce normání jído téměř druhý den - no to snad není pravda ! Co to máte za veterináře Question Mysím, že máte zaděláno na pořádný probém Exclamation ZMĚŇTE VETERINÁŘE Exclamation Exclamation


Paní babická, po operaci mého kocourka, kdy přišel zhruba o 1 cm střev, dostal hned po operaci dietní konzervy od Hills, hned po A/D tuším, a dva dny potom i/d a vše proběhlo bez problémů. Máte ale pravdu v tom, že má vetka mi tenkrát řekla dva dny po operaci že mu mám dát normální kapsičku, což jsem z neznalosti udělala, a měl týden průjem, ale taky jsem hned poté veta změnila. je to asi opravdu názor od názoru....[/quote]

Názory se různí, ale hledali jsme s vet. co doporučuje moudrá kniha veterinářů - 4 dny bez jídla u vyndání cizího předmětu - sedm při resekci - to je doporučení pro veterináře, ne názor. První kočičku jsem měla doma hned po operaci a vet. mi kladl na srcde že ANI SOUSTO - bylo to opravdu těžké, ale kočička byla bez problémů jakéhokoli rázu. Druhé moje zvíře bylo hospitaizováno 4 dny a poté normální jídlo nám doporuči vet. - ucpala jsem ho rýžovou kaší s konzervou - Ruská původní chovatellka v Moskvě šílela, co tu máme za veterináře - u nich 7 dnů bez jídla jen na pastách, infuzích, vitamínech - no poslala mi toho, co dávají po takové operaci asi kilometr a neustále mě nutí, abych dala postup veterináře k přešetření. Po další operaci, která napravovala tu první hospitalizace 7 dnů a poté jen dieta. Bohužel kocourek byl včera opět přijat na kiniku / měsíc po první operaci 3 týdny po druhé / - místo , kde bylo střevo sešité je pravděpodobně zúžené a normální strava byť mimiaturní dávka dělá problém i po 3 týdnech po druhé operaci- proč si přidělávat starosti, když existuje šetrná, kvalitní, dostačující, chutná, snadno dostupná / přes internet / dietní strava - ona má totiž ve střevě ještě mnoho dašlích funkcí - ne jen zasytit. Já vidím problém v tom, že vet. na maém městě je nucen léčit od krávy po křečka všechna zvířata a jeho "rady" jsou někdy opravdu dost mimo - bohužel to někdy odnese chudák zvíře - ale nemůže každý veterinář být odborník na všechno Exclamation l
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 12:37:27
Odpovědět s citátem

Víte, ono já si myslím, že když si člověk není jistý, jak se to má ve veterinární medicíně, musí se poohlédnout po humánní.

Myslím, že ani lidem po operaci střev se nepodává klasická strava, natož rýže s kuřecím, naopak bych řekla, že se doporučuje strava šetrná, kašoidní, možná je člověk i na výživových infuzích, to opravdu neumím říct s jistotou.

A kočka není výrazně odolnější v tomhle směru než člověk. Střeva jsou střeva a operace střev je stejný zásah u lidí i u koček.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2009 11:31:38
Odpovědět s citátem

April napsal:
Víte, ono já si myslím, že když si člověk není jistý, jak se to má ve veterinární medicíně, musí se poohlédnout po humánní.

Myslím, že ani lidem po operaci střev se nepodává klasická strava, natož rýže s kuřecím, naopak bych řekla, že se doporučuje strava šetrná, kašoidní, možná je člověk i na výživových infuzích, to opravdu neumím říct s jistotou.

A kočka není výrazně odolnější v tomhle směru než člověk. Střeva jsou střeva a operace střev je stejný zásah u lidí i u koček.


Vrtalo mi to celé hlavou a tak jsem dle Vaší rady hledala opatření po lidské operaci střeva. Tady jsem našla:
Po operacích, která nezkracují významně délku tenkého střeva, nejsou dlouhodobá dietní opatření nutná. Bezprostředně po provedení operace (u pacientů v dobrém výživovém stavu) se podává výživa cestou žilního katetru. Tekutiny je možné podat od 2. - 3. dne, případně přidat specielní preparáty výživy k popíjení (Nutridrin, Resource.), postupně je možné zatěžovat střevo nejprve tekutou dietou, postupně dietou kašovitou a následně dietou s omezením zbytků. Odstranění tenkého střeva v délce okolo 100-150cm nemá pro pacienta žádné velké následky, začínají se projevovat až při odstranění větší části střeva. Pokud je odňato tenké střevo ve své první části (v oblasti jejuna), může dojít k přechodnému snížení některých živin. Většinou však po přechodné době se stav upraví. Po odnětí ilea (část tenkého střeva připojená k tlustému střevu) může dojít ke snížení vstřebávání vitamínu B12, ke sníženému vstřebávání žlučových kyselin, dochází naopak k většímu vstřebávání oxalátů (rebarbora, špenát)a riziku vzniku ledvinových kmenů . Po odstranění tlustého střeva dochází k nedostatku vody v organismu pro porušené vstřebávání a může dojít i k poruše krevní srážlivosti z důvodů snížené tvorby vitamínu K střevními bakteriemi.

Když zašátrám v paměti - po první operaci kočenka měla skutečně zakázáno i pít - stejně jako v článku nahoře, bohužel nevím u druhé a třetí perace - kocourek byl 4 a potom 7 dnů na klinice a byl na infuzích. Já vidím ty 4 dny bez stravy jako nutné - poté kašovitá strava. Dát kočice najíst druhý den kuře mi připadá neskutečné. Dejte si pozor na to, co Vám veterináři byť v dobré víře radí. Nejen že to může být pro kočenku fatální, ale pokud to dopadně dobře minimáně to stojí zbytečně hodně nervů a koneckonců peněz.
Náš kocourek je neustále na klinice v Mariánských lázních - tady v Plzni ač jsme poměrně velké " krajské město " není veterina, kam bych ho s klidným svědomím svěřila. Raději konzutujte s více veterináři i když já to zkusila a dostalo se mi několika různých názorů - říkala jsem si, že pokud se dva shodnou bude to zázrak Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sniip



Založen: 02.05.2013
Příspěvky: 1

Předmět: Stejné problémy
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2013 14:06:11
Odpovědět s citátem

Sice se jedná o velice staré vlákno, ale jelikož jsme nyní prožíváme to samé s naší kočičkou tak jsem si řekl, že přispěji naším pohledem.
Důvod je ten, že jsme sháněli informace na netu, kde se dalo a bylo těžké něco najít.

Dávali jsme naše téměř roční kotě (nalezenec z ulice) na kastraci. Operace proběhla v pořádku (naše třetí kastrace). Vše probíhalo jako u předchozích čičin až na to, že po dvou dnech, kdy přestala dostávat ATB jehlou jsme museli začít dávat prášky doma a zde to přišlo. Absolutní nechuť k jídlu k pití úplně ke všemu. první den jsme si říkali, že to hold snáší hůř. Prášky jsme do ni museli cpát. Druhý den se přidalo zvracení a začal kolotoč objíždění veteriny. Po 3 dnech jsme byli i na odběru krve (Krevní obraz mírně zvýšené bílé krvinky - asi pooperaci a test krve na ledviny a další v pořádku). Čičinka před operací vážila 2300g po 5ti dnech kdy jsme do ní jídlo a pití dostávali injekční stříkačkou a více méně většinu vyzvracela se rozhodl doktor k radikálnějším zásahům. V pondělí šla na katraci a v pátek jsme již absolvovali Sono, Kontrastní látka do žaludku a s tím spojený asi 6 rentgenů, v té době již vážila 1900g. A hlavně je to děsnej divoch a celý týden byla děsně apatická, jen ležela na místě a nebo zvracela.

Přes víkend se vše uklidnilo kočička přestala zvracet (možná i díky kapačkám) koupili jsme jí I/D Hills kapsičky a vše vypadalo, že se v dobré obrací. kapsičky tedy jen olizovala jíst sama pořádně nechtěla, ale začala sama pít. V neděli večer začala opět zvracet.

V úterý což je toto (30.4.2013) se ji vete rozhodl otevřít aby se podíval do žaludku a střev. Odpoledne byla odoperovaná a k našemu překvapení jí našli ve střevech kus hračky, kterou děsně milovala (její první hračka). nechápeme jak to mohla spolknout, ale spolkla. Poučení do života, že né vše se dá považovat za bezpečnou hračku (jako s dětskem Smile ).
Nicméně střeva neucpala úplně a jistá průchodnost byla. proto kontrastní látka odtekla. Na prohmat nebyla citlivá prostě vše bylo děsně divné.

Dnes to bude druhý den po operaci střev dnes ráno porpvé pila a zítra už možná dostane nějaké to jídlo (kapsička konzerva I/D Hills). Hned po operaci se jí vrátila její aktivnost ikdyž byla po celkem náročném zákroku. První noc byla divoká Smile

Proč to celý píšu:

1. Člověk se lekne co se děje a začne googlit. Na internetu se samozřejmě najdou úplně a více méně jen ty nejhorší scénáře co se děje a bude dít. A popravdě i nás dost vyděsily.
nezoufejte to co se děje vaší kočičce nemusí vždy končit nejhorším koncem a i z hrozně vypadající nemoci se může vyklubat "nějaká blbost".

2. Opravdu není na místě čekat a pokud váš vete nic nedělá a nebo vám radí nesmysl typu hned jíst a dejte jí cokoli, změňte ho. My máme veterináře, kde se střídá asi 5 doktorů a přes den jsou dva i kvůli operacím a myslim, že toto bylo taky dobré, že ji vidělo několik lidí.
A nebyli jsme odkázáni jen na jeden názor jednoho člověka!
U veteho jsme vlastně každý den a to zpětně 7dní každý den. Dnes jsme jí tam vezli znovu na poslední kapačky. od zítra snad vlastní strava.
Pokud někdo chce vědět dobrou veterinu v Praze klidně se ozvěte.
Můžu jedině chválit za jejich čas a ochotu.


Hodně štěstí a přeji, aby vaše kočky a vy nemuseli nikdy takové kolečko absolvovat!

Lukáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top