Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Royal canin urinary ?!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Neonka



Založen: 03.05.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Royal canin urinary ?!
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 12:07:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem kočkomilům

můžete mi prosím někdo, kdo má zkušenosti s močovými kameny u kočiček poradit jestli je rozdíl mezi těmito granulkami http://www.chovatelshop.cz/select_det.php?id_vyrobek=1519&oddil=1 a těmito http://www.chovatelshop.cz/select_det.php?id_vyrobek=1519&oddil=1 nebo je to to samé akorát to má jiný obal.

Náš kocourek je totiž v současné době na granulkách hills c/d (udržovací) a přestávají mu chutnat tak chci přejít na royal canin, ale vůbec nevím který z těchto dvou vybrat. Nebo je to opravdu to samé?

Děkuju moc za případné odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 12:15:17
Odpovědět s citátem

Oba odkazy jsou stejné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neonka



Založen: 03.05.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 12:21:05
Odpovědět s citátem

pardoon ten druhý má být toto http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-feline-urinary-2060.html

Každé to má jiný obal tak mě to trochu mate.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 15:18:58
Odpovědět s citátem

To by vám měl říct veterinář. Také je na to Trovet ASD-tedy bavíme-li se o struvitech, předpokládám, že ano, protože ty vaše odkazy jsou také na struvity. Ten Trovet kočkám chutná, dnes jsem to dala poprvé a můj kocour se tak přežral, že blil Rolling Eyes Wink
http://www.veterinarnipece.cz/trovet-kocka-asd-2168.html
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 19:05:51
Odpovědět s citátem

Podle popisu v odkazech bych řekla, že se jedná o stejné granule, jen v jiném obalu.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Neonka



Založen: 03.05.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 8:28:37
Odpovědět s citátem

Ahoj vespolek,

tak hlásím že jsme zdárně přešli na grnulky RC urinary s/o a moc chutnají.

Akorát se mi zdá že od té doby co jíme ty royal canin tak kocourek chodí více na malou. Místo dvakrát za den jako chodil dříve chodí třeba 4x. U granulí na e-shopu s veterinárními dietami píšou že mají vyšší obsah sodíku a tak produkují větší množství moči.

Myslíte že to může být tím. Že kvůli tomu chodí kocourek více močit. Asi před měsícem jsme byli u veta kvůli průjmu a ten mu děla krevní testy a říkal že ledviny a ostatní orgány jsou ok, tak předpokládám že potíže s ledvinami to snad nejsou.

Díky za vaše reakce. K.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 9:08:46
Odpovědět s citátem

Čůrání 4x za den není doopravdy nic patologického, nemusíte mít obavy.

Nadměrné močení je, když kočka močí víc jak 40ml na kilo váhy a den.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Neonka



Založen: 03.05.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2009 18:53:19
Odpovědět s citátem

Děkuju Tatiano za odpověď. Trošku jste mě uklidnila.

Akorát co ho teď tak trochu více pozoruju tak začal zároveň i více pít. Před chvilkou třeba šel pít třikrát za sebou. To dříve neudělal. Může to být těmi granulkami Royal canin? Píší tam že tyto granule pomáhají produkovat více moči, je možné že kvůli tomu může i více pít.

Pořád mám trochu strach s onemocnění ledvin, přece jen je to peršánek, ale zase si říkám že nám dělali před měsícem vyšetření krve a hodnoty měl o.k. A před nějakou dobou kvůli zvracení i rentgen a sono a ledviny měl normální. Tak nevím. Jsem z toho trošku nesvá.

Ale čůrat chodí max. čtyřikrát za den normální dávku. Tak nevím. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2009 21:06:16
Odpovědět s citátem

Neonka napsal:
Děkuju Tatiano za odpověď. Trošku jste mě uklidnila.

Akorát co ho teď tak trochu více pozoruju tak začal zároveň i více pít. Před chvilkou třeba šel pít třikrát za sebou. To dříve neudělal. Může to být těmi granulkami Royal canin? Píší tam že tyto granule pomáhají produkovat více moči, je možné že kvůli tomu může i více pít.

Pořád mám trochu strach s onemocnění ledvin, přece jen je to peršánek, ale zase si říkám že nám dělali před měsícem vyšetření krve a hodnoty měl o.k. A před nějakou dobou kvůli zvracení i rentgen a sono a ledviny měl normální. Tak nevím. Jsem z toho trošku nesvá.

Ale čůrat chodí max. čtyřikrát za den normální dávku. Tak nevím. Sad


Jestli chcete mít klid, odeberte mu při čůrání moč-jestli si nechá pod sebe strčit třeba velkou lžíci-tak to dělám já-a vemte to k vetovi na rychlý rozbor-pokud budou hodnoty normální, je vše O.K., pokud ne, domluvíte se, co dál.

A co je to, že víc pije? Na granule je dobře, že kočka víc pije. Za nadměrné pití lze považovat, pokud kočka vypije víc než 45ml na kg a den. Nadměrné pití může být způsobeno krmením převážně granulemi nebo jen granulemi, příliš suchým vzduchem nebo teplem v místnosti, v létě vedry.

Pokud nejsou takovéto banální příčiny nadměrného pití a přitom kočka i nadměrně močí (více než 40ml na kg a den), je třeba zajít s močí k vetovi, i když se kočka zdá jinak zdravá.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2009 17:29:40
Odpovědět s citátem

My máme také RC URinary (tu silnější variantu, tj. High Dilution), a veterinář nás informoval, že kocourek bude více pít (a je to skutečně tak). Je to složením těch granulí- obsahují více sodíku a jsou tím pádem slanější. Nevím, do jaké míry je vhodné dávat kočce více soli, každopádně při kamenech je asi důležitější, že hodně pije.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2009 15:21:59
Odpovědět s citátem

Neonka napsal:


Akorát se mi zdá že od té doby co jíme ty royal canin tak kocourek chodí více na malou. Místo dvakrát za den jako chodil dříve chodí třeba 4x.


Ledviny se mají proplachovat, aby moč nebyla moc hustá a netvořil se písek nebo dokonce šutry. To platí stejně tak u člověka jako u koček. Mně napak připadá chození 2x denně málo. Mám briťáka rok a půl/5,5 kg, chodí cca 4-5x denně a jsem tomu ráda. Naopak bych si dělala obavy, kdyby čurdil málo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
4
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (22x)
5
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
6
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
7
Fotočlánek: Kocour ze Shreka existuje! (20x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top