Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čipování


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Čipování
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 10:36:17
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, jaké jsou názory na čipování sphynxe. Setkal jsem se se zkušenostmi, že bývají s čipama problémy a tak že chovatelé od čipování koťat ustupují ať se rozhodne majitel, že jsou čipy občas vidět, či je dokonce nutné je kvůli případným problémům vyříznout. Je vhodnější sphynxe čipovat na krku, nebo mezi lopatky? Přeci jen nemá sphynx chlupaté brnění a představa že se jde pomazlit a bude mi ruka brnkat o nějaký váleček je dost zvláštní, nehledě na to, že je na sphynxovi vzhledem k nahatosti každá nerovnost vidět.

PS: nejde mi o to, zda se dle předpisů čipovat má, ale o osobní zkušenosti Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:08:19
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo,
můj názor je ten, že bych nenechávala čipovat, i když jsem na to dříve měla jiný pohled.

Nejezdíme na zahraniční výstavy, kde je čip potřeba a já nevidím žádný jiný důvod proč čipovat. Ani by mi tak nevadilo to "cizí těleso" na omak, ale hlavně to, že to má kocour v těle.

Už jsme to (čipování / tetování) tu ve foru někde probírali, ale nemůžu to najít, zkusím se ještě podívat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Čipování
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:18:12
Odpovědět s citátem

Čipování je podle mě nutnost a u chovných koček dokonce povinnost. Na všechny výstavy i v ČR musí být kočky čipovány kromě kastrátů. Příklad jdete k veterináři testovat např. HCM a podle čeho určí, že se jedná o kočku, kterou uvedete, když v PP a Pet pasu a má uvedenou barvu lila a přitom je to červený kocour. Co potom? Zachrání Vás čip.
_________________
Sandra a Mutinci Smile


Naposledy upravil sanny dne 10. 9. 2009 11:20:48, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: odkazy
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:18:20
Odpovědět s citátem

Tak, vlákno, kde se zmiňujeme o čipech a tetování je zde:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2425&postdays=0&postorder=asc&highlight=%E8ip&start=0
(poslední příspěvky z první strany a pak na následující straně)

Jinak si myslím, že poměrně obsáhlé info a názory jsou zde:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=43
- mnohé můžeme bez problémů aplikovat i na nahatky... čip je podle mne nahmatatelný i u krátkostrstých koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:21:03
Odpovědět s citátem

Cituji Alenu V.

Čipování je nutné pouze když se s kočkou chystáte do zahraničí a také v tom případě že má působit jako chovná kočka nebo kocour a má mít potomky s PP.

z tohoto vlákna:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2111
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:23:47
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Cituji Alenu V.

Čipování je nutné pouze když se s kočkou chystáte do zahraničí a také v tom případě že má působit jako chovná kočka nebo kocour a má mít potomky s PP.

z tohoto vlákna:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2111


Příspěvek je z roku 2007 a toto platí od roku 2009 a nejsem si jistá jestli to nebylo už v roce 2008.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:26:18
Odpovědět s citátem

aha, díky za upozornění, hned se na to kouknu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:34:42
Odpovědět s citátem

Jak jsem psal, nejde mi o to, zda je to povinnost či ne, ostatně se člověk klidně může přihlásit do takového spolku, kde to povinnost není, ale jde mi o to, jak je to ze zdravotního hlediska, jestli je to u sphynxe vidět, kam to dát....
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:43:26
Odpovědět s citátem

Takže, pro úplnost přikládám Výstavní řád FIFE s úpravami pro potřeby ČSCH platný od 1.1.2008, novější jsem nenašla.

http://www.schk.cz/schk/dokumenty/rad_vyst_2008.pdf

Zde, dle čl. 3.2 je doporučeno používat čipování koček jako formu jejich identifikace. Na výstavu mají přistup i kočky, u nichž je jako forma identifikace použito tetování.

------------------------------------------------------

Jak už jsem psala výše, můj názor je ten, že pokud není důvod k čipování, tak jednoduše nečipovat. Mě by se taky nelíbilo, kdyby mi dal někdo pod kůži nějaké cizí těleso, co do těla prostě nepatří. A i kdyby bylo sebemenší riziko, že to nadělá v těle paseku, což nikdy vyloučit úplně nelze, přijde mi to jako zbytečné. A to, že je čip vidět nebo je možné jej nahmatat by mi asi vadilo ze všeho nejméně.

Ještě jedno bych podotkla - nejsem sice odborník, ale určitě bude existovat více druhů / typů čipů (?), takže to by měl doporučit asi veterinář, který je nejvhodnější a jak a kam jej aplikovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:48:28
Odpovědět s citátem

Jo, Silvi, tak jako bude více druhů čipů, tak je i asi více registrů tak je i více spolků a není jen FIFe, ale furt odbíháme od tématu, nejde mi o předpisy, ale zdravotní náležitosti SPHYNX = ČIP. Vadí, nevadí, je vidět, není vidět, kam s ním....
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 11:57:05
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Takže, pro úplnost přikládám Výstavní řád FIFE s úpravami pro potřeby ČSCH platný od 1.1.2008, novější jsem nenašla.

http://www.schk.cz/schk/dokumenty/rad_vyst_2008.pdf

Zde, dle čl. 3.2 je doporučeno používat čipování koček jako formu jejich identifikace. Na výstavu mají přistup i kočky, u nichž je jako forma identifikace použito tetování.

------------------------------------------------------

Jak už jsem psala výše, můj názor je ten, že pokud není důvod k čipování, tak jednoduše nečipovat. Mě by se taky nelíbilo, kdyby mi dal někdo pod kůži nějaké cizí těleso, co do těla prostě nepatří. A i kdyby bylo sebemenší riziko, že to nadělá v těle paseku, což nikdy vyloučit úplně nelze, přijde mi to jako zbytečné. A to, že je čip vidět nebo je možné jej nahmatat by mi asi vadilo ze všeho nejméně.

Ještě jedno bych podotkla - nejsem sice odborník, ale určitě bude existovat více druhů / typů čipů (?), takže to by měl doporučit asi veterinář, který je nejvhodnější a jak a kam jej aplikovat.


S rokem 2008 jsem si nebyla jistá. Ale více k tomu by mohly napsat chovatelé, jak to přesně je. Já jen vím, že by povinné čipování chovných koček mělo platit od ledna tohoto roku.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 Olda:
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:09:07
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Tak oba nasi kluci maji cip. Sfinxie ma asi trosku vetsi cip nez Khensu. Myslim, ze oba ho maji na strane krku. U Sfinxieho ten cip vidim, kdyz se zblizka podivam. Kdyz ho hladim, tak neni citit. Samozrejme, ze kdyz vynalozim trochu vic tlaku a prstem prejedu po miste, kde cip je, tak ho citim. Ale je to opravdu minimalni, takze nevadi. A u Khensu ten cip vubec neni videt, ani jsem ho jeste nenahmatala. Ale je tam - to uz jsem nechala zkontrolovat u veterinare. Podle me, ma Khensu proste "lepsi" mensi cip.

A stat se samozrejme muze cokoliv! Ale doposud jsem neslysela o zdravotnich problemech s cipem. Vzdyt v dnesni dobe uz je i antikoncepce pro zeny, ktera vypada jako cip a nastreli se zene pod kuzi. Takze bych z toho nedelala zadne drama ohledne zdravotnich potizi. Cip vidim jako hodne velkou vyhodu.

Psy mam taky oba cipovane. Jsou oba kratkosrsti. U psu jsou ty cipy ponekud vetsi nez u nasich kocourku, ale i presto jsem dodneska cipy nenahmatala.

Kluky mam nacipovane nejen kvuli vystavam, ale i kvuli tomu, ze s nami jezdi do zahranici. U psu mi to cipovani prijde hodne rozumne. Udelala bych to znovu, kdyby nam pribyl dalsi pes. A kdybych mela dalsi kocku / kocky, tak bych je taky nechala nacipovat. Nedavno jsem v nasem okoli videla vyvesene letaky, ze se ztratila Main Coon kocka. A jak to dopadlo? Nekdo ji odchytil - zavezl k veterinari a podle cipu nasli majitele. Je jasne, ze kocku domaci asi nikdo venku odchytavat nebude. Ale pokud je to nejaka rasa a objevi ji venku clovek, ktery se v kockach trosku vyzna, tak je alespon nejaka minimalni sance, ze ji pro jistotu odchyti a zaveze k vetovi. Nechapejte prosim spatne - samozrejme i "rasove" kocky chodi ven. Ale i presto ... Kdyby mi nahodou kluci nejak utekli z baraku, tak bych mela prevelikou radost, kdybych je pak nasla - treba diky cipu a nejake dobre dusicce. Vite, jak to myslim?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:14:49
Odpovědět s citátem

for sanny:

No nevím, pochybuji že by tato povinnost, byť u chovných koček jaksi celosvětově či celorepublikově platila, jak říkám není jenom FIFe. Ale můžu se plést.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Čipování
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:16:51
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Čipování je podle mě nutnost a u chovných koček dokonce povinnost. Na všechny výstavy i v ČR musí být kočky čipovány kromě kastrátů. Příklad jdete k veterináři testovat např. HCM a podle čeho určí, že se jedná o kočku, kterou uvedete, když v PP a Pet pasu a má uvedenou barvu lila a přitom je to červený kocour. Co potom? Zachrání Vás čip.


Na výstavy v tuzemsku jezdím a kočky čipované nemám, ani jednu. A problém jsem s tím zatím neměla.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:18:38
Odpovědět s citátem

for sfinxie:

Dík za zkušenost, tak to vyzjistím, když je těch typů víc, kde mají nejmenší Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Čipování
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:20:18
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]
sanny napsal:
Čipování je podle mě nutnost a u chovných koček dokonce povinnost. Na všechny výstavy i v ČR musí být kočky čipovány kromě kastrátů. Příklad jdete k veterináři testovat např. HCM a podle čeho určí, že se jedná o kočku, kterou uvedete, když v PP a Pet pasu a má uvedenou barvu lila a přitom je to červený kocour. Co potom? Zachrání Vás čip.


Na výstavy v tuzemsku jezdím a kočky čipované nemám, ani jednu. A problém jsem s tím zatím neměla. A byla jsem i s chovným kocourem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:23:56
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for sanny:

No nevím, pochybuji že by tato povinnost, byť u chovných koček jaksi celosvětově či celorepublikově platila, jak říkám není jenom FIFe. Ale můžu se plést.


Já píšu jak je to FIFe, tam musí být čipované všechny chovné kočky.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:26:10
Odpovědět s citátem

for Tatiana:

No právě proto se ptám na zdravotní a estetické okolnosti čipování, poněvadž ne v každé organizaci se to vyžaduje. Když to vezmu u svých kluků, Feldík má ruské papíry od organizace, kde se nejenom nemusí čipovat, ale ani není u chovných koček povinnost výstavy, to jen tak na okraj, že ne všude musí platit stejné předpisy a regule, kterými se tu furt dokola argumentuje Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:27:59
Odpovědět s citátem

for sanny:

Sany, Muminek je růžovák (nebo spíš zrzek) jako můj Charlie, má čip z boku krku a je to poznat?

PS: jinak jak jsi naznačila, pídím se po tom právě kvůli HCM, poněvadž jedu s klukama na testy a pan doktor Johanides říkal, že by to bylo kvůli certifikátu vhodnější.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 10. 9. 2009 12:30:23, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:29:52
Odpovědět s citátem

Já osobně bych čipovala pouze v případě nutnosti, t.j. zahraničních výstav, jinak ne. Kočky mi ven nechodí, mám je pouze doma, nevidím tudíž sebemenší důvod, proč bych měla čip dávat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:36:57
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for sanny:

Sany, Muminek je růžovák (nebo spíš zrzek) jako můj Charlie, má čip z boku krku a je to poznat?

PS: jinak jak jsi naznačila, pídím se po tom právě kvůli HCM, poněvadž jedu s klukama na testy a pan doktor Johanides říkal, že by to bylo kvůli certifikátu vhodnější.


Muminek je zrzek
Čip má levé straně krku a není to poznat.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:43:52
Odpovědět s citátem

Díky Sanny Wink Tak to ještě proberu to s vetem Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:52:50
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Díky Sanny Wink Tak to ještě proberu to s vetem Smile


Prostě si osobně myslím, že čipy jsou nutnost, at už kvůli identifikaci třeba pro veterináře, nebo jak píše Markéta, když se nedej bože kočičák zatoulá.
Kočičákům to určitě nijak nevadí, ani ze zdravotního hlediska. Jinak by se nečipovalo, kdyby to bylo nějak závadné.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 Olda:
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 12:53:48
Odpovědět s citátem

Oldo, Sfinxie je sedy s ruzovou a Khensu je cerveny (biloruzovy). Na prvni pohled to opravdu nejde videt. U Khensuly vubec a u Sfixnieho jenom kdyz se clovek podiva zblizka. Ale myslim, ze nezalezi na barve kocky, nybrz na velikosti cipu a na sikovnosti veterinare. Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 14:26:14
Odpovědět s citátem

for sanny a sfinxie:

No právě o to mi šlo, jestli to nemůže kočičákům nějak vadit. Jinak jak jsem byl teď se psem, rovnou jsem číhl k vetce, nikdo tam nebyl, tak jsem ji hned vyzpovídal.Dokonce mi čip ukázala a vysvětlila, že první generace čipů byly cca 3x větší než jsou teď, s těmito novými že problémy nebývají, no byl to fakt takový pidi váleček velikosti zrnka rýže... asi fakt záleží na tom, jaký typ to je a kam se dá, neboť mi ještě říkala, že dřív se to dávalo za krk, kdežto dneska na levou stranu krku.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 Olda:
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 15:51:18
Odpovědět s citátem

Presne tak to je! Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:01:09
Odpovědět s citátem

Nerada bych někoho strašila, to v žádném případě.

Ale nesouhlasím s tím, že čipování kočičákům určitě nevadí a že by se nečipovalo, kdyby to bylo nějak závadné.

Pokud si někdo z vás pročetl toto vlákno (viz. níže), určitě jste narazili na příspěvek Karin, který cituji:

Varování: Byla uveřejněna analýza, která se zabývala 11 vědeckými články z let 1990-2006 v souvislosti s mikročipy a rakovinou u potkanů a psů.
Závěrem studie nabádá pacienty, majitele domácích zvířat, veterináře i odpovědné činitele, aby
1) okamžitě zastavili mikročipování lidí,
2) pacienti s implantáty byli písemně informováni o výsledku výzkumu a byl jim nabídnut postup pro odstranění mikročipu a
3) odpovědní činitelé stáhli veškerá nařízení k mikročipování zvířat.

http://www.antichips.com/cancer/

viz. vlákno:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=552

Jak jsem napsala výše, nechci nikoho strašit ani od čipování odrazovat, ale vyhnula bych se 100% ujišťování, že se nemůže nic stát. Ano, nemusí se nic stát. Ale může. Stejně jako po očkování, apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:42:46
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Nerada bych někoho strašila, to v žádném případě.

Ale nesouhlasím s tím, že čipování kočičákům určitě nevadí a že by se nečipovalo, kdyby to bylo nějak závadné.

Pokud si někdo z vás pročetl toto vlákno (viz. níže), určitě jste narazili na příspěvek Karin, který cituji:

Varování: Byla uveřejněna analýza, která se zabývala 11 vědeckými články z let 1990-2006 v souvislosti s mikročipy a rakovinou u potkanů a psů.
Závěrem studie nabádá pacienty, majitele domácích zvířat, veterináře i odpovědné činitele, aby
1) okamžitě zastavili mikročipování lidí,
2) pacienti s implantáty byli písemně informováni o výsledku výzkumu a byl jim nabídnut postup pro odstranění mikročipu a
3) odpovědní činitelé stáhli veškerá nařízení k mikročipování zvířat.

http://www.antichips.com/cancer/

viz. vlákno:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=552

Jak jsem napsala výše, nechci nikoho strašit ani od čipování odrazovat, ale vyhnula bych se 100% ujišťování, že se nemůže nic stát. Ano, nemusí se nic stát. Ale může. Stejně jako po očkování, apod.


Silvie, toto je studie z roku 2006, sice jsem na novější nenarazila (nehledala jsem), ale přece jen, kdyby čipování bylo nějak závadné, tak se nečipuje.
Vždycky a všem se může něco stát. Nebo nebudem očkovat, protože by se mohlo něco stát. A co když budete opravdu potřebovat identifikaci kočky a Pet pas Vám bude na nic, když neodpovídá barva. Tak díky bohu je kočičák očipován.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:43:29
Odpovědět s citátem

for Silvie:

No tak to máš zajisté pravdu, pokaždé a ve všem existuje byť jen minimální riziko. I na to očkování se dá umřít Confused
Spíš to bude o tom, že ty dnešní typy čipů jsou menší a bezpečnější než ty starší. Navíc jak jsem psal, není problém se přihlásit s kočičákem do organizace, kde čipování být nemusí, naštěstí si každý může vybrat Smile

No dobrá, tak má někdo osobní negativní zkušenost?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:47:36
Odpovědět s citátem

Čipování chovnýcvh koček je povinné od roku 2007. U výstavních koček které nejsou určeny na chov (kastrátů nebo třeba koťat se kterými se chovatel chce jednou nebo víckrát pochlubit na výstavě než je předá do nových domovů) povinné není. Ve výstavním řádu se identifikace čipem pouze doporučuje, nikde se nepíše o povinnosti. Já čipuji koťata určená na chov, u koťat na mazlíky to řeším podle domluvy s novým majitelem - může s kočkou plánovat zahraniční cesty. Tam kde je nutná identifikace mi ale rozhodně připadá vhodnější a pro kočku méně bolestivé čipování oproti tetování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (20x)
3
Fotočlánek: Kočky a děti 3 (18x)
4
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (18x)
5
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (18x)
6
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (17x)
7
Fotočlánek: Když nám kočky stůňou (17x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
9
Kočičí věk (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top