Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Působnost antibiotik

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Působnost antibiotik
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 4:56:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

měla bych prosbu. Nemáte někdo zkušenosti s tím, po jaké době užívání antibotik začnou ATB působit? Naše kočička trpěla řidší stolicí tak nám veterinářka dala antibiotika, ty dostala v neděli odpoledne ale dnes má opět stolici řidší.

Problém je v tom, že jsme před nějakou dobou měli problémy se záněty močových cest a ppo tabletkách antibiotik kočička zvracela, takže když se nám ten zánět vrátil nasadili nám Convenii, 14ti denní atb. No a veterinářka nám je nasadila i ted na ten průjem. Jenže jsem někde četla, že na průjem nejsou Smile

Budu vděčná za vaše odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 6:52:30
Odpovědět s citátem

Nemůže mít ten průjem po 1. antibiotikách? Atb zabijí nejen "špatné" bacily, ale i dobrou mikrofloru ve střevech, což může způsobit průjem. Já teda nejsem vet, ale na průjem bych asi jako první věc zkusila Smectu. Asi 1/4 pytlíčku rozpustit v co nejmenším množství vody a stříknout kočce stříkačkou do pusy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 9:59:56
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověď. Po těch prvních to určitě není už je to dost dlouhá doba, zhruba 7 měsíců. S průjmem právě bojujeme už přes měsíc. Nejdříve nám vetka dala jen attapectin a potom to dalo asi na měsíc pokoj. A tedd se to vrátilo a dala nám antibiotika Convenia.
Má je právě od neděle a zatím žádný výsledek. Proto jsem se ptala za jak dlouho antibiotika účinkují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 10:09:32
Odpovědět s citátem

S trávením a průjmem se to má všelijak a není snadná odpověď, co s tím a co je příčinou.

Důležitá je i běžná strava, čím krmíte?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 10:25:22
Odpovědět s citátem

Krmíme granulkami hills c/d protože jsme měli problémy se struvity. Kočička nemá průjem že by chodila častokrát na velkou, chodí normálně jednou, max dvkrát denně ale má to prostě pastovité.

Vetka brala krev na rozbor, nevím jestli jsem to pochopila dobře, ale měla mírně snížené bílé krvinky a proto nám dala antibiotika. Dělali nám i vyšetření na giardie a spol a bylo negativní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 10:37:20
Odpovědět s citátem

Asi takhle, můj názor je, že někdy příliš léčby škodí. Když má člověk průjem, tak taky nejde k doktorovi a nenechává se hned léčit, ale vsadí na střídmost a mírné korekce v jídelníčku.
Je možné, že kočina má citlivé zažívání. V tom případě je dobré prostě chvíli vydržet právě bez experimentů v jídelníčku a nejspíš i antibiotik. Ze zkušenosti u našich koček vím, že průjem je nepříjemný, ale pokud není častý a na kočině není vidět, že by jí průjem vysiloval a vyčerpával, dá se to zvládnout (u nás ustálení zažívání trvalo 3 měsíce). Pokud nereaguje kočka na antibiotka, tak soudím, že příčina průjmu není taková, kterou by antibiotika vyřešila.

Určitě bych se přikláněla spíše ke zmiňované Smectě, živočišné uhlí, případně nějaký přípravek na úpravu střevní mikroflory - např. Probican.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 11:20:21
Odpovědět s citátem

April děkuju za názor. Už mě to taky napadlo nechat to všechno být, už i mnžel mi říká že to moc prožívám Smile . Jenže mě veterinářka vykolejia tím, když mi oznámila (myslím že asi v souvislosti s těmi sníženými bílými krvinkami), že kdyby ta an tibiotika nezabrala tak by bylo dobré udělat testy na ty "kočičí nemoci" (asi FIP,FELV atd). No a to mě totálně vykolejilo a já ted jsem jak blázen a pořád kočičandu sleduju Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 11:33:33
Odpovědět s citátem

Test na FeLV a FIV (testy na FIP nemají vypovídací schopnost) můžete udělat, tím nic nezkazíte. Naopak zjistíte, zda je onemocnění imunitního systému možnou příčinou, nebo zda je to opravdu jen průjem bez nejasné příčiny. Nicméně pokud je průjem jediný problém a jinak je kočina v pořádku, nemá jiné zdravotní komplikace, nenechte se vykolejit. Zkuste se na pár týdnů zaměřit na ten průjem a netrapte se Fkovými nemocemi.
Pokud se to v dlouhodobějším horizontu nesrovná, nechte udělat testy a uvidíte, co dál.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 12:14:45
Odpovědět s citátem

Děkuju April, trošku jste mě uklidnila. V příbalovém létáku té Convenie totiž píšou, že jsou určená na záněty močového měchýře a záněty n kůži a abscesy, jestli to dobře píšu. Takže bůh ví, jestli vůbec zaberou.

Kočičák jiné problémy nemá, papká a pije, hraje si jako dříve tak doufám že to nic závažného nebude. Taky máme teď v těch vedrech v bytě příšerné horko a těžký vzduch, kolem 28 stupnů, tak mě napadlo jestli to nemůže být třeba reakce n toto. Ale pro by zase měl sníížené bílé krvinky. .... No myslm že dám na vaši radu a na chvíli předstaneme experimentovat. Uvidme jak se to bude vyvíjet dál.
Co jsem tak čeetla o těch Fkových nemocech tak píší, že to postihuje převážně venkovní kočičky atd, ta naše to je peršanka, sice ne z PP, ale od malička je chována pouze v bytě, venku nikdy nebyla.

Moc děkuju za Vaše rady April.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 14:50:55
Odpovědět s citátem

KatieD napsal:
Děkuju April, trošku jste mě uklidnila. V příbalovém létáku té Convenie totiž píšou, že jsou určená na záněty močového měchýře a záněty n kůži a abscesy, jestli to dobře píšu. Takže bůh ví, jestli vůbec zaberou.

Kočičák jiné problémy nemá, papká a pije, hraje si jako dříve tak doufám že to nic závažného nebude. Taky máme teď v těch vedrech v bytě příšerné horko a těžký vzduch, kolem 28 stupnů, tak mě napadlo jestli to nemůže být třeba reakce n toto. Ale pro by zase měl sníížené bílé krvinky. .... No myslm že dám na vaši radu a na chvíli předstaneme experimentovat. Uvidme jak se to bude vyvíjet dál.
Co jsem tak čeetla o těch Fkových nemocech tak píší, že to postihuje převážně venkovní kočičky atd, ta naše to je peršanka, sice ne z PP, ale od malička je chována pouze v bytě, venku nikdy nebyla.

Moc děkuju za Vaše rady April.


Víte ono odadnout, kdy je problém, kdy velký problém a kdy je majitel/ka jen poněkud "přecitlivělý" je opravdu těžké. Já, po nynějších zkušenostech radím - konzultujte ne na Modrém kouřovi - i kdž sdělená starost poloviční starost, ale raději u dvou a více veterinářů. My ženy máme nějaký další smysl a když se nám něco nezdá, je lépe tento smysl upolechnout a raději věc řešit. Jak řekla moje kamarádka - raději budu za hysterku než mít zvíře mrtvé. Já nemám moc ráda nějaké rozmazávání nesmyslných problémků, ale kdybych neblyla taky maličko hysterka a nevěřící / veterinářům / Tomáš, můj kocourek by nebyl už mezi námi. Jednalo se o "banální" zvracení - byla to invaginace, kdybych nebyla hysterka, neřešila bych, že po operaci přestal vyměšovat, kdybych byla důvěřivá, uposlechla bych veta, co dělal operaci a dala kocorovi olej z rybiček a dál to neřešila. Potože mi tahle rada přišla dost absurdní, řešila jsem to u jiné vet a dál na jiné klinice v jiném městě - snad naštěstí ještě za vteřinu dvanáct - rozsáhlý zánět dutiny břišní, nefunkční střevo.......... no prostě DĚS, další operace ..... Takže pokud můžu já radit - běže se vším, co se Vám nezdá k vet. a ne k jednomu !! Lepší běžet několikrát zbytečně, než něco zanedbat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 10:37:10
Odpovědět s citátem

Hezký den všem kočkomilům

nevíte prosím někdo zda tablety OPTIVERMIN se dají použít na giardie? U kocourka se nám stále střídá pastovitá stolice pak zase předpisové bobky a tak nám veterinář i přesto že v trusu se nenašli předepsal tyto tablety. Že prý se giardie občas v rozboru trusu nemusejí prokázat. Všude v diskusích se píše o entizolu atd., a a názvům v příbalovému létaku toho optiverminu moc nerozumím.

Děkuju předem za odpovědi. Máme nějaké prokleté období, kočička nastydlá s močákem a kocourkovi když už jsem se radovala s krásných bobku tak se to opět vrací. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 12:32:55
Odpovědět s citátem

Našla jsem tohle:

OPTIVERMIN tablety slouží k odčervení psa a kočky a jsou účinné proti těmto oblým a plochým červům:
Škrkavky: Toxacara canis, Toxascaris leonina.
Měchovci: Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum.
Tenkohlavci: Trichuris vulpis.
Tasemnice: Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Multiceps multiceps, Mesocestoides spp

O gierardiích ani Ň.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 13:28:12
Odpovědět s citátem

já si to myslela.Našla jsem to samé. Tak já už nevím Sad Připadá mi že si ti veterináři dělají srandu.

Na ty giardie musí být asi lék předepsaný že? Například ten entizol se nedá koupit volně v lékárně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 13:42:10
Odpovědět s citátem

KatieD napsal:
já si to myslela.Našla jsem to samé. Tak já už nevím Sad Připadá mi že si ti veterináři dělají srandu.

Na ty giardie musí být asi lék předepsaný že? Například ten entizol se nedá koupit volně v lékárně?


Gierardie se projevují průjmem, nebo hodně měkkou stolicí, na konci bývá často krev.Vzorek stolice se musí brát ze 3 dny, aby se daly ty mrchy zjistit. Nebo můj vet na to má něco, že udělá výtěr z konečníku a tak to zjistí. Dávat chemii, když to není potvrzené, no nevím-já bych šla k jinému veterináři. Navíc když mu dal na pomyslné gierardie, které nakonec ani mít nemusí, prášky na jiné parazity. Nelíbilo by se mi to ani trochu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KatieD



Založen: 16.05.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 14:01:16
Odpovědět s citátem

Vyšetření trusu jsme měli, ale giardie to nepotvrdilo. Pak veterinář říkal že se ty giardie nemusejí z trusu prokázat a přece tam jsou.

Kocourek má tuhý bobek a konec stolice je takový pastovitý ne přímo tekutý. Krev tam nemá.

Taky už té naší veterinární nemocnici začínám nedůvěřovat. Zítra hodlám navštívit našeho starého veta, je to jen veterinář v okresním městě ale vždycky nám než jsme se přestěhovali do prahy se vším pomohl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 20:15:15
Odpovědět s citátem

V Praze můžete zkusit vet kliniku v Kolmé ulici. Vždy nám tam pomohli. Moc milé jsou zdejší doktorky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2009 15:36:11
Odpovědět s citátem

KatieD napsal:

Kocourek má tuhý bobek a konec stolice je takový pastovitý ne přímo tekutý. Krev tam nemá.


Když to tak čtu ... víte, možná by bylo dobré přestat zkoumat ty bobky a stále se snažit léčit a odčervovat, zvláště, když vyšetření trusu vůbec nic neodhalí, a spíš se soustředit na stravu. Nedávejte žádné mňamky, ustalte se na jedné značce granulí a kapsiček/konzerviček. Nedávejte žádná přilepšení jako tvarohy, jogurty, šunku, sýry, atp. ... postarejte se o čerstvou vodu (ne příliš odstátou, ohlídejte, aby nepil z konví na vodu, kde voda bývá odstátá). Z mého úhlu pohledu je důležité srovnat trávení stereotypní formou krmení bez experimentů a léků a diet.

Navíc jsou kočky, které prostě mívají s vyprazdňováním problém ... který se buď vyřeší samovolně v průběhu života, nebo prostě zůstane. Znám kocourka, který pravidelně má na bobcích krev a nic mu není, nic se nenašlo, jen má citlivější konečník a praská mu žilka.

Ono z vlastní zkušenosti můžu říct, že někdy příliš léčby k ničemu nevede.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Minkli



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2009 9:13:07
Odpovědět s citátem

Možná bych zkusila Probican pastu, moje kočina měla bezdůvodně stolici jak "točenou zmrzlinu", ne průjem, ne tuhou, tak než jsem začala řešit, jestli jí něco není, zkusila Probican a srovnalo se to.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (23x)
4
Kočičí jména (22x)
5
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
6
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
7
Somálská kočka (19x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top