Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rady pro seznámení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bažinka



Založen: 17.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Rady pro seznámení
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2009 16:24:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
začínám spolu seznamovat kočičku (6let) a nové koťátko (4měsíce). Moc bych si přála abych to provedla co možná nejméně stresovaně pro oba. Kočička je totiž nalezenec (našli jsme ji asi na 1 roku), které jsme se ujali a byla v příšerném stavu a zjevně i týraná. Dodnes se bojí všech prudkých pohybů, cizích hlasů a lidí. Teritoriální není vůbec....a je neustále podezřívavá. Nejvíce si rozuměla s naším kocourem, který bohužel je už v nebíčku Sad a tak jsme si pořídili nové koťátko. Již skoro měsíc ho máme doma a tento týden jsme teprve rozhodli, že začneme seznamovat. Důvodem bylo očkování a testy na FeLv, které od majitele neměl a tak jsme si chtěli být jisti, že ho nemůže nic nakazit, jelikož Sísa pokud chce ven, tak může. Má ráda naprostou svobodu. A měli jsme strach aby ho nijak nenakazila. Ona je jinak očkovaná i kastrovaná. Jenže když jsem je k sobě pustila tak Sisinka i přesto okamžitě v bytě označkovala závěs, a stáhla ocas pod sebe a zvláštně mňoukala. Vůbec nejevila obranný postoj ba naopak. Kocourek zase strašně vrčí a syčí. Sisinka dnes při chování babičku počůrala. Prosím o názor či nějaký návrh jak oběma to seznámení zpříjemnit...mám totiž strach, že Sísa se bojí, že se jí chceme zbavit a kotě se jí bojí a tak aby nakonec kotě neterorizovalo kočičku či naopak.... Děkuju moc za jakékoliv rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 8:02:33
Odpovědět s citátem

Takové chování je normální. Dejte kočičkám víc časů. Abyste snížila stres starší kočičky kupte u veta feromony Feliway. Jinak doporučuju prozkoumat forum, podobný problém se tu řešil několikrát, určitě tam najdete spoustu zajímavých tipů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Rady pro seznámení
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2009 12:03:29
Odpovědět s citátem

Těžko radit, každá kočka má jinou povahu a na každou platí něco jiného, je třeba zkoušet, hodně pozorovat. Před necelými třemi měsíci jsem seznamovala hodně bázlivou čtyřletou kočku s tří měsíčním velmi živým kotětem. Prošla jsem si dvěmi hladovkami starší kočky. Žila zalezlá, vystresovaná. Snažila jsem se ji ulehčit adaptaci tak, že jsem ji dopřávala klid v pokoji, kde měla jídlo, vodu a záchůdek. Ne trvalé oddělení, ale v době krmení (když opustila úkryt) a různě jsem jim střídala "výběhy". V noci třeba celý byt, malá v ložnici, pak třeba pokoj + balkon a tak podobně. A samozřejmě se tyto klidové fáze střídaly přes den se společným teritoriem. Naše starší a nespolečenská kočka si musela zvyknout na to, že prostor s ní sdílí divočák, který neumí chodit krokem, ale neustále sprintuje po bytě a že to malé cosi ji nechce zakousnout, když se na ni vrhá, ale jen si hrát...A to je dlouhodobá záležitost.
Počůráním Vám asi dává kočka najevo, jak je moc vystresovaná.
Přeju Vám, aby se kočičky sžily co nejlépe.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bažinka



Založen: 17.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Rady pro seznámení
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 14:34:16
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpovědi. Kvůli značkování a počůrávání jsme situaci museli nakonec vyřešit dočasným rozdělením teritorií. Každý má pro sebe svoje patro a vlastně všechno svoje. Dokonce i své oblíbené osůbky a klíny. A zatím probíhají každý den návštěvy s hračkami. Jednou se jde dolů a pak zase nahoru. Bohužel si zatím netroufám nechat kočiny spolu bez dozoru, ale hlavní je, že mi přijde, že jsou takhle oba spokojení a dokonce poslední dny často potkávám oba, jak stojí u dveří na chodbu a vyžadující návštěvu a že značkování ,,zatím,, pominulo. Teď ještě aby naše Sisinka přestala být na kotě tak agresivní, ale to věřím, že už je klasická fáze seznamování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Rady pro seznámení
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 10:28:00
Odpovědět s citátem

Bažinka napsal:
Dobrý den,
začínám spolu seznamovat kočičku (6let) a nové koťátko (4měsíce). Moc bych si přála abych to provedla co možná nejméně stresovaně pro oba. Kočička je totiž nalezenec (našli jsme ji asi na 1 roku), které jsme se ujali a byla v příšerném stavu a zjevně i týraná. Dodnes se bojí všech prudkých pohybů, cizích hlasů a lidí. Teritoriální není vůbec....a je neustále podezřívavá. Nejvíce si rozuměla s naším kocourem, který bohužel je už v nebíčku Sad a tak jsme si pořídili nové koťátko. Již skoro měsíc ho máme doma a tento týden jsme teprve rozhodli, že začneme seznamovat. Důvodem bylo očkování a testy na FeLv, které od majitele neměl a tak jsme si chtěli být jisti, že ho nemůže nic nakazit, jelikož Sísa pokud chce ven, tak může. Má ráda naprostou svobodu. A měli jsme strach aby ho nijak nenakazila. Ona je jinak očkovaná i kastrovaná. Jenže když jsem je k sobě pustila tak Sisinka i přesto okamžitě v bytě označkovala závěs, a stáhla ocas pod sebe a zvláštně mňoukala. Vůbec nejevila obranný postoj ba naopak. Kocourek zase strašně vrčí a syčí. Sisinka dnes při chování babičku počůrala. Prosím o názor či nějaký návrh jak oběma to seznámení zpříjemnit...mám totiž strach, že Sísa se bojí, že se jí chceme zbavit a kotě se jí bojí a tak aby nakonec kotě neterorizovalo kočičku či naopak.... Děkuju moc za jakékoliv rady

Zdravím,
nám při seznamování pomohl tento návod:
www.kocky-online.cz/download/navod_na_kocku_20.pdf
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 14:00:34
Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že domácí boj o to, jestli Chestrovi pořídíme kamarádku dopadl v můj prospěch a 22.11. bychom si chtěli na umísťovcí výstavě vybrat nějakou malou sirotu, začínám řešit "jak na to", aby se kotě co nejlépe a nejrychleji zabydlelo a aby z něj měl Čestík radost a ne nervy. Základní pravidla jsem prostudovala (bohužel u nás nepřichází v úvahu držet od sebe kočičky odděleně, neb na to není prostor plus máme topení jenom v jedné místnosti a nevyhodím jednu kočku "na hanbu" do studené chodby přes noc, nejsem magor), ale mám další otázky - a předem děkuji za pomoc při jejich objasňování:
1. Máme dva záchodky (víc se jich do bytu momentálně nevejde, a přestože znám pravidlo počet kočet = počet toalet + 1, nemůžu ho splnit a mám už předem strach z toho, jak se v těch bedničkách porovnají), mám je oba před příchodem koťátka vyčistit? Nebo tam mám nechat stávající stelivo? Anebo je to naprosto jedno?
2. Bude stačit jedna fontánka na pití nebo bude lepší pořídit ještě jednu?
3. Mám raději "pro sichr" koupit Feliway a od zčátku ho používat? Nebo je to zbytečné?
4. Mám dát kotěti jeho misky na úplně jiné místo, než má Čestík?
5. Mám mu pořídt i vlastní hračky? (... nějak totiž přestávám být schopná rozlišovat tu hranici mezi zdravým přístupem ke kočkám a jejich polidšťováním - tak si říkám, aby na kotě nežárlil, ža mu sahá na jeho hračky... Wink )
Jestli jsem zapomněla něco podstatného, přivítám každou radu a každý tip, který nám pomůže mít doma místo jednoho (snad) spokojeného kocouře, dva...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 15:14:29
Odpovědět s citátem

Nechci tuto problematiku zlehčovat, ale myslím, že to beret moc vážně a vědecky Smile
My už máme doma tři kočky. Nikdy jsem je při zvykání neoddělovala. Pokud nebude docházet opravdu k nebezpečným situacím je potřeba, aby se kočičky očuchaly a poznaly. Samozřejmě že se několik dní syčí a vrčí, ale to přejde. Já bych je rozhodně neoddělovala.
Co se týká záchodů, tak my jsme měli jeden záchod na dvě kočky a naprosto v pohodě. Nikdy žádný problém nebyl. Ke třetí kočce jsme pořídili druhý záchod a vše funguje tak jak má. Máme sice samé kočičí holčičky, které jsou mnohdy čistotnější než kočičí kluci, ale pokud váš kocourek s čistotností nemá problém, pak by podle mne dva záchody měly stačit.
Fontánku máme taky jenom jednu. Pijí z ní všechny kočky na střídačku. Máme i několik mističek s vodou, ale máme větší dům, tak proto. Myslím, že jedna fontánka stačí.
Co se týká jídla, dávejte kotěti misky tam, kde chcete, aby jedl vždycky. Pokud chcete, aby jedl na stejném místě jako Chest, dejte mu je tam. Však oni si zvyknou. Kotěti bude nejspíš jedno kde jí a pokud to bude z počátku Chestrovi vadit, dojde si k misce, až bude prtě pryč. Až uvidíte, že jedí v klidu vedle sebe, je to známka toho, že je vše v pořádku.
Hračky kotěti pořídit můžete, ale klidně si může hrát i s hračkami, které už doma máte. Může to Chestrovi vadit, ale třeba ne. Nebo si "svoje" hračky vezme zpět. U nás se kočky dělí o všechno a hrají si se vším společně. Každá nová kočka sice dostala nějaké nové věci, ale stejně se okamžitě stávají majetkem všech a kdo dřív přijde, ten si hraje Smile
O Feliway vám moc neporadím, ještě jsem ho nikdy nezkoušela. Ale myslím, že je to zatím zbytečné. Počkejte jak se budou kočičáci chovat a teprve v případě potřeby nasaďte další možnosti. Ve velké většině případů si ale kočky na sebe zvyknou bez problémů. Tak držíme palce, ať jde seznamování dobře a ozvěte se jak to bude probíhat.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 15:58:33
Odpovědět s citátem

Děkuju moc!! Very Happy Máte naprostou pravdu, že to zbytečně řeším (jako vždycky všechno Wink ) - budu doufat, že se kočičáci sžijí a že jsme se rozhodli správě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 18:04:30
Odpovědět s citátem

Jizi napsal:
Děkuju moc!! Very Happy Máte naprostou pravdu, že to zbytečně řeším (jako vždycky všechno Wink ) - budu doufat, že se kočičáci sžijí a že jsme se rozhodli správě Smile


Určitě ano a nebudete litovat. Pohled na dvě dovádějící kočky je lepší než jakýkoliv film Smile
No časem budete mít stejně tři Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2009 8:38:47
Odpovědět s citátem

To Jizi :
na všechny otázky vám odpověděla Betty, já bych jen zkusila poradit k bodu 3: Feliway je tady velmi doporučovaný a propagovaný. Když jsem před časem chtěla přidat kotě k původní kočce (podotýkám, že ke kočce s problematickou povahou) byla jsem hrůzou bez sebe a proto jsem ten "zichr" zakoupila. Ale mělo to pouze ten účinek, že jsem si řekla, že jsem udělala vše, co bylo v mých silách. Feliway byl v zásuvce asi 7-8 týdnů, chování ani jedné z koček se nezměnilo, zkrátka jsem nepozorovala naprosto žádný účinek. Dle mého soudu vyhozené peníze.
Seznamujete-li mladé, společenské zvíře s jiným mládětem, pak se zřejmě nemáte čeho obávat.
Držím palce!
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2009 13:45:57
Odpovědět s citátem

Díky moc! ... Ani nevíte, jak jstě mě obě uklidnily! Smile Náš kočičák se v kontaktu s jinými zvířaty (jak sousedic kocourem, tak pejsky u rodičů) jeví naprosto pohodově, tak snad nás s kotětem nevypíská Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2009 16:32:13
Odpovědět s citátem

Jizi,

Betty opravdu napsala vše podstatné a je to tím lepší, že má čerstvé zkušenosti se sžíváním nové kočičky a dvou "starousedlíků". Tedy, starousedlic Smile

Vyberete-li k společenskému , přátelskému kocourkovi kočičku s podobnou povahou, neměl by nastat problém. Samozřejmě, může se stát a bude dobře, abyste na to byli připraveni - že jeden z kočičáků nebo třeba i oba budou ze začátku trochu syčet, vrčet, možná i nějaká dobře mířená packou padne... Důležité je, nezasahovat. Oni si musí vyjasnit pozice a srovnat si to po kočičím . Takže je důležité vydržet a neplést se jim do komunikace.

Také dávejte pozor, abyste dělili svou pozornost mezi oba stejně . Občas se stává, že po příchodu nového kotěte se vše točí jen kolem něj , má privilegia a obdiv...no a druhý kočičák se cítí odstrčen, přehlížen a může reagovat změnou chování.

Držím tlapy, aby u vás vše proběhlo v pohodě.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2009 16:38:35
Odpovědět s citátem

Budeme se snažit na všechny rady myslet! Moc děkuju!! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 9:59:41
Odpovědět s citátem

Všechno důležité tu už bylo napsáno, jen bych doporučila, pokud si budete brát sirotu, jak píšete, abyste si rozhodně vybírala nejen podle vzhledu, ale probrala její povahu i s člověkem, který se o ní v útulku stará. Získáte užitečné informace, které se budou při seznamování hodit. Na umísťovací výstavě se bude kotě pravděpodobně chovat jinak než doma a i vzhledem k tomu, že pak doma nebude samo, by bylo dobré si vzít kotě s vhodnou povahou (neagresivní, nebojácné, hravé....). Sama jsem si ke svému kocourovi před časem brala kočičku ze soukromého depozita (což mimochodem preferuji před umísťovací výstavou) a moc mi přímo v útulku získané informace pomohly.
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top