Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Inzerát na aukru velmi zajímavé´..


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Inzerát na aukru velmi zajímavé´..
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 12:02:08
Odpovědět s citátem

Ahoj lidi koukněte na tento inzerát nebaví mě vidět toto krásné plemeno na aukru je to už moc co říkáte ?

http://aukro.cz/item751171809_bezsrsta_kocka_kocour_sphynx_s_pp.html
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 12:29:19
Odpovědět s citátem

No jo, taky se mi to nelíbí...

I když je Aukro pro mnohé na stejné rovině jako bazoš apod., takže "obvyklý styl" prodeje a inzerce.

Otázka je, co se s tím dá dělat, sama si žádnou možnost představit nedokážu. A možná toto ve finále ani není to nejhorší, co se sphynxům (a nejen jim) děje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 12:46:47
Odpovědět s citátem

Mě by zase zajímalo v jaké české organizaci lze odchovat kotata s PP bez výstavy. Znám zahraniční organizace , kde to jde bez výstavy, ale tady u nás to je která? Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 13:22:58
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Mě by zase zajímalo v jaké české organizaci lze odchovat kotata s PP bez výstavy. Znám zahraniční organizace , kde to jde bez výstavy, ale tady u nás to je která? Surprised


Kocourek je ze stanice Mister del Pino a klub ASFeC. Paní je v tom ale nevine psala jsem jí a neví ani co je HCM... takže kdopak asi je del Pino ? Rolling Eyes
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 13:53:02
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
... takže kdopak asi je del Pino ? Rolling Eyes


Zdravim!
Lucy, Vy vite kdo za tim stoji? Komu to patri?

Musim rict, ze kdybych zacala chovat kocky (nebo proste zvirata), tak bych asi prvni vrh taky dala na internet inzeratem. Pro zacatecnika je to celkem tezke. Penizky z prvniho vrhu bych pak samozrejme investovala do kocek, ale i do kvalitni webove stranky pro sve kocky. Informovala jsem se a po znamosti (!!!!!!!!) by me takova opravdu kvalitni webovka vysla minimalne na 1.000Euro. Samozrejme se vsim vsudy. Animace, perfektni kvalita a funkcnost a k tomu i zarazeni me webovky na prvni stranku v googlu. Kdyz uz, tak poradne, ze?! Dalsi vrhy bych pak prezentovala na svych webovkach a nemusela bych je inzerovat napr. na Bazosi.

Ono je to sice hodne blbe nabizet kotatka na "bazaru". Ale pravda je, ze Bazos je hodne znamy a lidi to nevnimaji jako opravdovy bazar (misto, kde lide nabizi pouzite zbozi), nybrz proste jako misto inzerci.

Ale Aukro uz je trosku moc! To je celkem hnus. Absolutne se mi to nelibi. Vydrazit si zvire! Ponekud nemoralni a pro me nenormalni. To uz prekracuje hranici!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 13:59:49
Odpovědět s citátem

Ahoj Markéto no kdyby to bylo kotě ale paní nabízí 2 letého kocoura bez pár zubů.. To je divné no aukro je opravdu moc. Napíšu SZ... Lucy
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:18:08
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Ahoj Markéto no kdyby to bylo kotě ale paní nabízí 2 letého kocoura bez pár zubů.. To je divné no aukro je opravdu moc. Napíšu SZ... Lucy


No tak toho jsem si nevsimla, ze mu jsou 2 roky! Z takovych inzeratu se mi jezi vsechny chlupy na tele! Proc sakra lidi prodavaji dospele kocky????? (Par duvodu k tomu mozna je, ale pro me by prodej dospeleho zvirete bylo uplne to posledni reseni v jakekoliv nouzi!)

A jak jako prisel o zuby? Sice nejsem veterinar, ale normalni to neni, ne?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:22:05
Odpovědět s citátem

Koukni na ten Inerát celý píše jak dělá typově kvalitní vrhy a barvou si taky jistá nejsem...
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 15:18:50
Odpovědět s citátem

for sfinxie

S těmi zuby to u sphynxe asi normální bude, no a když ne normální, tak alespoň časté, píše o tom Karolína i RadkaK v tématu Péče o zoubky http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2200
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 16:19:26
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for sfinxie

S těmi zuby to u sphynxe asi normální bude, no a když ne normální, tak alespoň časté, píše o tom Karolína i RadkaK v tématu Péče o zoubky http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2200


Diky Oldo! Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 16:30:50
Odpovědět s citátem

for sfinxie:

Je to sice mimo vlákno, ale snad admini prominou. Ono někteří sphynxíci asi opravdu na ty zoubky trpí, takže je lepší tomu trochu předcházet, orozyme je vcelku nanic, lepší je gel s chlorhexidinem, který má antivirové a antibakteriální účinky. Gingisan je drahý, já osobně doporučuji Paroex, je levnější a několikrát větší než gingisan a účinek má stejný, jen malinko voní po mentolu, nač si ale kočičáci zvyknou Wink

PS: dle níže uvedeného příspěvku Silvie jsem zkušenost s Paroexem napsal do tématu péče o zoubky: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2200
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 27. 9. 2009 18:12:51, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Pro Oldu
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 17:56:35
Odpovědět s citátem

Což o to Oldo, adminům to vadit nebude Wink , jen je potřeba zařadit Tvé rady a poznatky i do patřičného tématu, ať v tom není chaos. Nebudu nic přesunovat, ale prosím napiš své zkušenosti i do tématu "zoubky", ať vše nové návštěvníci najdou kompletní a nerozházené.

Děkuji Wink

S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 11:27:29
Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes našel na aukru dalšího sphynxího kocourka, bez PP, no a zatím cca za ticku Confused
http://www.aukro.cz/item762205973_sphynx.html
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 17:04:11
Odpovědět s citátem

no teda-silná káva!i ked,ktovie?možno sa to vyšplhá na 10 Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 17:08:19
Odpovědět s citátem

Ahojky zase po delším čase...

S těmi sfinxíky to jde koukám z kopce, kde jsou časy, kdy jsme pořizovali své naháče za 25-30tisíc, dneska je má za kdejakých pár stovek kde kdo!! Je to smutný, že tak rychle dokázali udělat ze vzácného plemene tuctovou málem neprodejnou kočku, když to takhle vidím...

Ve světě jsou ceny sphynxů a podmínky pro získání úplně jiné než tu a pro mnohé zájemce ani nereálné. Jenže v česku by kdekdo prodal vlastní matku, kdyby z toho něco káplo Sad Mrzí mě to a dnes už přesně chápu důvody dřívejšího přísného chovu a prodeje... Dneska má sphynxe kde kdo a ikdyž jsou ve světě tolik vzácní u nás se "střílí" za cenu britek, kterých je to 100x více... Hlvaně ani nejde o cenu, ale o to, že si jej pořídí každý bez rozmyslu, neb už na něj má... Kdyby musel do kapsy pro třicet a více tisíc, koupi by si důkladně promyslel... Je to jen v chovatelích komu své zvíře prodají...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 17:59:15
Odpovědět s citátem

Opravdu jsou ve světě ceny sphynxů a podmínky získání úplně jinde??? Samozřejmě nemám na mysli klasické CHS, tam jsou ceny normálně okolo 1000,-EUR, ale vždyť u nás sphynx ze zavedené a spolehlivé CHS také není za hubičku, tak jako ve světě. Že by se v cizině neprodávali a nedali sehnat stylem typu bazoše či aukra, to se mi nezdá, v tom přece nemůže být rozdíl, přece nebude nikdo tvrdit, že se kočka bez PP dá koupit jenom v Česku...
Aby nedošlo k omylu, to jenom hádám
Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 18:29:38
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Opravdu jsou ve světě ceny sphynxů a podmínky získání úplně jinde??? Samozřejmě nemám na mysli klasické CHS, tam jsou ceny normálně okolo 1000,-EUR, ale vždyť u nás sphynx ze zavedené a spolehlivé CHS také není za hubičku, tak jako ve světě. Že by se v cizině neprodávali a nedali sehnat stylem typu bazoše či aukra, to se mi nezdá, v tom přece nemůže být rozdíl, přece nebude nikdo tvrdit, že se kočka bez PP dá koupit jenom v Česku...
Aby nedošlo k omylu, to jenom hádám
Wink


No, nevím...když jsem hledala sphynxe na inzertních serverech ve světě moc jsem jich nenašla. A co se týče ceny - například v Rusku mi odpověd na koťátko s nižší cenovkou než 2500eur nepřišla. Samozřejmě netvrdím, že těch stanic u nás s vyší péčí a vyšší cenou je málo, ale těch co prodávají sphynxe za babku je mám dojem více Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 19:21:24
Odpovědět s citátem

Oldo je to tak nějak podobné i jinde ve světě. Jsou opravdu solidní zavedené chS, které si drží svůj chov, dělají to pro rozvoj plemene a ne pro to aby na tom třeba vydělali nějaké peníze. Od takových chovatelů se opravdu těžko kočičák získává a je za celkem slušnou sumu peněz. Ale všude ve světě jsou a budou množitelé, kterým je jedno co s čím skříží a pak to prodávají za nízké ceny aby prodali. Jen je možná naše republika tak malá, že je to hodně rychle vidět. Zkuste kouknout třeba na polské Aukro, jistě tam nějaké sphynxíky taky najdete.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 19:26:56
Odpovědět s citátem

No tak přesně nějak tak jsem si Radko myslel že to je Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 20:10:52
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Oldo je to tak nějak podobné i jinde ve světě. Jsou opravdu solidní zavedené chS, které si drží svůj chov, dělají to pro rozvoj plemene a ne pro to aby na tom třeba vydělali nějaké peníze. Od takových chovatelů se opravdu těžko kočičák získává a je za celkem slušnou sumu peněz. Ale všude ve světě jsou a budou množitelé, kterým je jedno co s čím skříží a pak to prodávají za nízké ceny aby prodali. Jen je možná naše republika tak malá, že je to hodně rychle vidět. Zkuste kouknout třeba na polské Aukro, jistě tam nějaké sphynxíky taky najdete.

dobrý večer RadkoK,
mohla by jste mi prosím vysvětlit jak se solidní zavedené chovatelské stanice, které si drží svůj chov a od kterých se kočičák opravdu těžko získává vypořádávají s prodejem miminek, které se jim v chovatelské stanici narodí??
děkuji Vám za odpověď
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 20:55:00
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Opravdu jsou ve světě ceny sphynxů a podmínky získání úplně jinde??? Samozřejmě nemám na mysli klasické CHS, tam jsou ceny normálně okolo 1000,-EUR, ale vždyť u nás sphynx ze zavedené a spolehlivé CHS také není za hubičku, tak jako ve světě. Že by se v cizině neprodávali a nedali sehnat stylem typu bazoše či aukra, to se mi nezdá, v tom přece nemůže být rozdíl, přece nebude nikdo tvrdit, že se kočka bez PP dá koupit jenom v Česku...
Aby nedošlo k omylu, to jenom hádám
Wink


Dobry vecer vsem!

Muzu jen poreferovat o vlastni zkusenosti. A ta je nasledujici: uz nekolikrat jsem projizdela na internetu inzeraty na sphynxe. Rakousko, Nemecko, Svycarsko, Italie. Muzu Vam potvrdit, ze jsem nikde nenasla sphynxe s PP pod 1.000Euro a u sphynxe bez PP jsou ceny od 450Euro nahoru. Jedini, kteri nabizeji sphynxe pod touto cenou jsou Cesi, Slovaci a Polaci. Inzeruji sphynxe na rakouskych, nemeckych a svycarskych strankach za vylozene "smesne" ceny oproti rakusakum, nemcum, atd.

Myslim si, ze i to je jeden z nekolika duvodu, proc je pro cechy tak tezke ziskat chovne sphynxe ze zahranici. Nebo treba kocoury na kryti. Protoze i ten "cizinec" na tom internetu vidi, co cesi, slovaci a polaci s tema kockama delaji. Souhlasim s Reginou, ze Cech by prodal i vlastni matku, kdyby z toho vyslo par supek. Jasne, ze v kazde zemi jsou banditi a podvodnici a co ja vim co vsechno, ale ... co se sphynxu tyce, maji proste cesi, slovaci a polaci spatnou povest a popravde receno si za to muzou sami. Ale taky nehazu vsechny do jednoho pytle, protoze znam i velice slusne chovatele v cechach, kteri sva kotata i nadale prodavaji za takovou cenu, jakou cenu ta kotata proste maji. A prave temto slusnym chovatelum se celou touto situaci strasne skodi, protoze to vsechno maji tezsi, kdyz napriklad opravdu chteji sehnat zahranicni kocky do sveho chovu napr. pro "obcerstveni krve", atd.

No jo, ale to jsme zase u nekonecneho tematu, o kterem se da diskutovat bez hlavy a paty a hlavne bez zaveru. Kazdopadne mi z toho celeho sphynxiho svetu zacina byt celkem spatne. Je cim dal tim vic nemocnych sphynxich kotat, prodava se cim dal tim vic "pouzitych" chovnych kocek / kocouru. Je uz jen hrstka lidi, kteri vi, co to opravdu znamena milovat zvire jako clena rodiny. A z toho se mi zveda zaludek! Uz muzu jen doufat a modlit se, ze tech par slusnych chovatelu, ktere jeste mame, zustane u sve filozofie dobreho chovu, kvalitnich zvirat a hodne uvazenem vyberu novych majitelu kotat.

Krasne sny vsem, kteri sve kocky alespon pohladi nez jdou spat ...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 22:03:22
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Muzu jen poreferovat o vlastni zkusenosti. A ta je nasledujici: uz nekolikrat jsem projizdela na internetu inzeraty na sphynxe. Rakousko, Nemecko, Svycarsko, Italie. Muzu Vam potvrdit, ze jsem nikde nenasla sphynxe s PP pod 1.000Euro a u sphynxe bez PP jsou ceny od 450Euro nahoru. Jedini, kteri nabizeji sphynxe pod touto cenou jsou Cesi, Slovaci a Polaci. Inzeruji sphynxe na rakouskych, nemeckych a svycarskych strankach za vylozene "smesne" ceny oproti rakusakum, nemcum, atd.



Já si myslím že to není o tom, že by Češi prodávali pod cenou, tudíž že by Češi byli lumpové narozdíl od jiných. Vždyť je to jen a jen o kupní síle, prostě u nás by si málokdo za padesát litrů kočku koupil. Sfinxie píše kolik stojí sphynx v Rakousku. A kolik stojí v Rakousku nechat si spravit zuby? Jsou rakouští zubaři lepší než čeští? Asi ne, to by tu u nás na jihu Čech nebyly plné ordinace rakušáků. Tolik asi k oněm rozdílným cenám.

Sphynx za ticku je už tedy vážně silné kafe, ale kdo ví, důvody k prodeji může mít člověk různé. Reg psala že dnes už má sphynxe kde kdo a že jsme ze vzácného plemene udělali tuctovku. Já nevím, je to snad špatně? Proč? Copak je to kočka jen pro pár vyvolených zazobanců? Je snad rozdíl mezi sphynxem a onou britkou v tom, že by snad sphynx měl mít lepšího a bohatšího "páníčka"? Jaký je rozdíl mezi sphynxem na aukru a ragdolem na aukru, jak to že sphynx nás tam pohoršuje a jiné plemeno ne? Možná jsem kacíř, ale třeba je dobře že ty sphynxí ceny klesly, množitelům se je už bouchat ve velkém brzy nevyplatí a CHS které již mají to své renomé vybudované, mají stále na své odchovy pořadník, což samozřejmě na druhé straně může být handicap pro nové chovatele, kteří to s plemenem myslí dobře.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 22:16:30
Odpovědět s citátem

Oldo já bych jen dodala k tomu porovnání Sphynxe s Britkou. Sphynx si musí své obdivovatele více hledat. Britka je líbivější pro více lidí, než nahatka. Mám obě plemena, a ještě nikdo na Britku neřekl jé ta je ošklivá, ale na nahatku jo. Proto se asi Britky lépe prodávají.
Ale to, že jdou Sphynx tak rychle cenově dolů, mně také deptá. Zrovna o tom s pár chovateli také debatujeme. Horší ale je, že jde hodně dolů i kvalita tohoto plemene.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 7:35:56
Odpovědět s citátem

Nu, což o to. Kdyby cena sphynxů klesala bez toho, aniž by klesala i "kvalita" (zdravotní, kvalita chovu...), neměla bych nic proti tomu.

Jen ať jsou sphynxové cenově přístupní větší skupince lidí, mě by to jen těšilo. Bohužel, toto pravdou není - většinou - a šíření sphynxů (a jejich množení) bývá právě na úkor jejich zdraví a kvality chovu.

Dále souhlasím s Oldou, co psal - 08.10.2009 22:03. Nemyslím si, že tyto problémy sphynxů jsou jen v ČR, popř. okolních zemích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Sphynx - padající ceny
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 7:42:56
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Oldo já bych jen dodala k tomu porovnání Sphynxe s Britkou. Sphynx si musí své obdivovatele více hledat. Britka je líbivější pro více lidí, než nahatka. Mám obě plemena, a ještě nikdo na Britku neřekl jé ta je ošklivá, ale na nahatku jo. Proto se asi Britky lépe prodávají.
Ale to, že jdou Sphynx tak rychle cenově dolů, mně také deptá. Zrovna o tom s pár chovateli také debatujeme. Horší ale je, že jde hodně dolů i kvalita tohoto plemene.


Přesně to je ono, sphynx je specifický tím jak vypadá a tak zákonitě okruh jeho příznivců bude jiný - menší. Pro mnoho lidí je též šancí jak si kočku vzhledem ke své alergii vůbec pořídit, takže tito lidé mohou řady potencionálních kupujících sice rozšířit, ale to je tak asi vše. Takže s těmi padajícími cenami bych řekl že je velice jednoduché vysvětlení - NASYCENOST TRHU. Ještě donedávna byl sphynx prezentován a mnohdy tak tomu je nesmyslně i dnes, jako velice vzácné, málopočetné a drahé plemeno, které není určeno pro každého. Počáteční ceny byly šílené a ne každý si jej mohl dovolit a zde si tak trochu chovatelé mohou za dnešní stav sami svojí počáteční cenovou politikou přímo vybízející ke zlatokopectví. Takže se samozřejmě stalo to, co se zákonitě stát muselo. Ne každý je chovatel - zlepšovatel (rozuměj plemene). Názor na toto jsem už ostatně popisoval ve vlákně Krása lidská nebo kočičí, viz: Část chovatelů se věnuje onomu cílenému zlepšování plemene, kdy jim jde o výsledky a mají pár vrhů do roka, část chovatelů sice nic nezlepšuje, ale alespoň nic nekazí a odchovává další potomky, no část se vrhne na tržní hospodářství. Ještě v době kdy jsem si kupoval prvního sphynxe byly ceny od 20.000,- výš a na svém webu ve Sphynxích zlatých stránkách jsem měl odkazy na 9 chovatelských stanic. Dnes, po dvou letech, tam těch odkazů na CHS mám přes 30 a když si projedeme inzeráty nabízejíci sphynxe, tak s těmi se přímo roztrhl pytel a ceny padají a padají. Plno lidí si totiž tohoto kočičáka koupilo i proto, poněvadž vzhledem k výrokům o vzácnosti, málopočetnosti a drahosti sphynxe došli k názoru, že se bude jednat o vcelku dobrý kšeft. Přesto věřím, že chovatelé kteří mají své jméno vybudováno, s prodejem problém nemají, ale to by se museli vyjádřit oni.

O tom že jde dolů kvalita plemene bych si dovolil polemizovat v tom smyslu, že kde a komu jde kvalita dolů? Opět jak jsem již uvedl ve vlákně Krása lidská nebo kočičí: pochybuji že jde kvalita dolů u těch stanic, kde chovatelé ví co dělají a za tímto účelem chovají a také si dle toho vybírají chovné páry. A zde je opět na kupujícím, co chce. Pokud chce chovat a zlepšovat, tak si asi kočku na aukru či bazoši nekoupí a koupí si ji zase od Chovatele, sice za vyšší cenu ale kvalitu. Pokud chce někdo kočku na gauč ke svému alergickému dítěti, tak zcela jistě nebude dávat desetitisícové částky za kočku od chovatele - zlepšovatele, který má pár vrhů do roka. Ještě k cenám, znám chovatele, kteří odchovávají s láskou, pro své kočky by dýchali a světe div se, ač zlepšují a není jim jedno jakým směrem se vývoj sune, kotě prodají takřka za cenu očkování, neboť jim vůbec nejde o to za KOLIK, ale KOMU.

Samostatnou otázkou pak asi bude rovnice cena a zdraví. Když jsem byl s kluky na testech HCM a povídal si s panem doktorem, tak tento byl vcelku zhnusen chovatelskými praktikami, kdy se doveze kočka z ciziny za velké peníze, pak se zjistí že je nemocná, diagnostikuje HCM a chovatele již nikdy nevidí, takže jde snadno uhodnout, co se děje dál, zavřeme oči a vesele chováme, prachy se nám přece musí vrátit. To už je ovšem na svědomí každého a kupujícího, zda rizika spojená s tím, že si koupím kočku bez jakéhokoliv vyšetření a testů podstoupím. Každý soudný člověk si musí spočítat, co dá chovatel za krmení, očkování, odčervování, vyšetření HCM, pasy, čipy, nehledě na strávený čas, bezesné noci u koťat, atd. atd. Pak tomu kdo přemýšlí musí být jasné, že když koupí kočku za pár kaček, asi je něco špatně a bohužel následek může být v lepším případě jen formou tisícových účtů za veterináře no a o tom horším ani nepíšu, poněvadž si jej nedovedu při tom jak mám ty své nahotiny rád, ani představit Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Sphynx - padající ceny
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 8:21:17
Odpovědět s citátem

dobré ráno všem,

ono je to opravdu tak, jak píše Olda.
Jsou lidé, kteří si pořídili sphynxe z důvodu - " polepším si".
Je to například i rodina od které jsem vykoupila Klementýnku. Tam dva sphynxové zemřeli na "výbornou péči" a protože už ke Klemi neměli pravděpodobně kocourka, tak ji narychlo prodávali. Asi se báli, aby nezemřela i ona. Bohužel od toho asi neměla daleko. Potom jsou podle mého názoru lidé, kteří naprosto nekontrolovaně doma množí. Je to až s podivem v době, kdy lze kocourovi nebo kočce nasadit opravdu kvalitní antikoncepci. A tak se stává, že někteří z rádoby chovatelů mají doma okolo 20 - 30 koťat různého věku a nemají šanci je za cenu odpovídající nákladům prodat. Zákonitě se jim doma musí začít šířit viry a bakterie a budoucí kupující koupí za málo peněz, ale dost nevyzpitatelné kotě.
Potom se diví, že kotě je zalezlé pod gaučem, kouše a škrábe a když náhodou vyleze tak se zjistí že je nemocné. Z takovéhoto "chovu" nikdy nepůjde kotě dobře socializované a spokojené. S odpovídající váhou a zdravé. Ze své zkušenosti říkám že NIKDY !!!
Je to opravdu věc nabídky a poptávky. Záleží na chovateli, kam zvíře prodá. A na tom, jak má postavenou kupní smlouvu a jak následně kontroluje dodržení smlouvy ze strany kupujícího.
Mnoho lidí mne kritizovalo za článek na mých webových stránkách o ceně kotěte z mojí chovatelské stanice.
Když si tento článek přečtete ve spojitosti s touto debatou dáte mi za pravdu.

přeji všem hezký den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 8:27:51
Odpovědět s citátem

Prosím, neberte to ironicky, co tu teď napíšu, ale nad touhle polemikou o ceně se musím smát. Nechci vás nikoho v žádném případě zesměšňovat, to ne, jen že za ty roky, co se motám kolem koček jsem tohle zažila u spousty plemen. A nevím, proč by měl být sphynx výjimkou.
V mých chovatelských začátcích (a to je už tak dávno, že to tu raději ani nebudu psát…Very Happy ) bylo tohle u peršanek. Ono moc jiných plemen tehdy nebylo. Na perské kotě jsem čekala půl roku. Stanice měly pořadníky… Pak přišly na řadu britky, birmy, ragdollové.. Dalo by se tohle vysledovat u každého plemene.
Prostě pokud chov začíná a je zvířat málo, je plemeno prezentováno jako vzácné a to lidi láká. Takže se logicky k těm, kteří chtějí opravdu kvalitně chovat nabalují i ti, kteří chtějí zbohatnout. A odchovávaných koťat přibývá a trh se nasycuje.
Vždycky najdete nějaké plemeno, které je tzv. „v módě“, je prezentováno jako něco zvláštního… A to nejen u koček. Podívejte se třeba k pejskařům, co udělala móda s chovem jorkšírů nebo labradorů… a tam k tomu stačilo jen pár let.
Nelíbí se mi názor, že by si některé plemeno mělo udržet ceny jen proto, že je to „toto“ plemeno. A názor Reginy :

Reg napsal:
Ahojky zase po delším čase...

S těmi sfinxíky to jde koukám z kopce, kde jsou časy, kdy jsme pořizovali své naháče za 25-30tisíc, dneska je má za kdejakých pár stovek kde kdo!! Je to smutný, že tak rychle dokázali udělat ze vzácného plemene tuctovou málem neprodejnou kočku, když to takhle vidím...

Ve světě jsou ceny sphynxů a podmínky pro získání úplně jiné než tu a pro mnohé zájemce ani nereálné. Jenže v česku by kdekdo prodal vlastní matku, kdyby z toho něco káplo Sad Mrzí mě to a dnes už přesně chápu důvody dřívejšího přísného chovu a prodeje... Dneska má sphynxe kde kdo a ikdyž jsou ve světě tolik vzácní u nás se "střílí" za cenu britek, kterých je to 100x více... Hlvaně ani nejde o cenu, ale o to, že si jej pořídí každý bez rozmyslu, neb už na něj má... Kdyby musel do kapsy pro třicet a více tisíc, koupi by si důkladně promyslel... Je to jen v chovatelích komu své zvíře prodají...


Čím je spynx jiný než jiné plemeno? Chovala jsi peršanky, exotky, spoustu plemen psů, co jsem zaznamenala, tak jsi měla jednu dobu i ragdolly… Proč by měl na tom být sphynx jinak?
To nepíšu jako nějaké podcenění plemene, ale jen jako můj názor na chov. Protože vždy, všude to je jen v lidech. U každého plemene najdete spoustu lidí, kteří chovají poctivě, jde jim o zdraví, o zlepšování chovu a pak další, kterým jde o snadný a rychlý výdělek. Proč by se tomuto měl vyhnout sphynx jen tím, že je sphynx?
Třeba mi se taky nelíbí, že se peršanky prodávají na aukru. Taky se mi nelíbí, jací chovatelé se v průběhu let kolem jejich chovu vyrojili… Taky můžu tvrdit, že peršanka je zvláštní, že se nelíbí každému, že si své příznivce musí najít. Také má toto plemeno své zdravotní problémy, které někteří chovatelé řeší, některým je to fuk, dělají že neexistují.
Prostě i sphynx si projde tímto stádiem a po letech, kdy se ceny vyrovnají ostatním plemenům u jeho chovu zůstanou většinou jen nadšenci. Tím myslím u „rodokmenového“ chovu. Protože množitelé bezpapíráků budou vždy a u všech plemen.
A co mám za ta léta vysledováno a mnohdy ověřeno na své vlastní kůži, tak ne vždy cena odpovídá kvalitě. Ne vždy platí, že čím dražší, tím kvalitnější, zdravější, lepší….
Jak už tu bylo řečeno, a opravdu to platí, mnohým jde více o to komu než za kolik. A tohle by mělo platit napříč plemeny!!
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 8:36:43
Odpovědět s citátem

Naprosto souhlasím s Pavlínou.

Podle mě sphynxům naopak ta "aura nedosažitelnosti" škodí. Pak se o ně mohou zajímat lidé jen proto, že je to "něco extra". Přitom sphynx zdaleka není vhodný pro každého a s jeho povahou mohou mít někteří problém. Znám mnoho lidí, kteří by naopak mazlivou a přítulnou kočku doma nechtěli a tím pádem ani sphynxe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 8:51:06
Odpovědět s citátem

No vždyť tu o tom píšu, že je hloupost vydávat sphynxe za nějakou vzácnost, jak je mnohdy prezentováno, ten výsledek je pak spíše kontraproduktivní. Určitým nedostatkem a nedosažitelností v počátcích a následným zlatokopectvím z důvodů vidiny - mám vzácnost, když si to pořídím tak vydělám, si určitě prošla většina plemen, přesně jak píše Pavlína.

Ahoj Silvie, s tou povahou máš naprosto pravdu. Od té doby co jsem si kluky pořídil, jsem u nás tchýni neviděl, snad se neurazíte když budu doslova citovat: Dokud budete mít ty nahaté svině, tak k vám jezdit nebudu. No tak jsem jen opáčil, že se bohužel nedá nic dělat, ale že mí nahatí miláčci jsou u nás doma a nejen že tam zůstanou, ale že jich bude časem určitě víc. A ke konfliktu došlo jen z toho důvodu, že je sphynx tak mazlivé stvoření, kluci na mamku hupsli, začali se o ni otírat čumáky a ta měla málem infarkt, prostě i tuto skutečnost si musí každý uvědomit, někdo si sphynxe právě proto kupuje, ale někomu to může vadit, proto na to každého kdo si chce tohoto kočičáka pořídit a jde si pro radu upozorňuji.

Ahoj Hanko, Váš článek jak je to s cenou jsem samozřejmě četl a nechápu, co se komu na tom může nezdát, vždyť je to stoprocentně tak. Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 9. 10. 2009 8:57:57, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 8:57:32
Odpovědět s citátem

[quote="Pavlína M."]Prosím, neberte to ironicky, co tu teď napíšu, ale nad touhle polemikou o ceně se musím smát. Nechci vás nikoho v žádném případě zesměšňovat, to ne, jen že za ty roky, co se motám kolem koček jsem tohle zažila u spousty plemen. A nevím, proč by měl být sphynx výjimkou.
V mých chovatelských začátcích (a to je už tak dávno, že to tu raději ani nebudu psát…Very Happy ) bylo tohle u peršanek. Ono moc jiných plemen tehdy nebylo. Na perské kotě jsem čekala půl roku. Stanice měly pořadníky… Pak přišly na řadu britky, birmy, ragdollové.. Dalo by se tohle vysledovat u každého plemene.
Prostě pokud chov začíná a je zvířat málo, je plemeno prezentováno jako vzácné a to lidi láká. Takže se logicky k těm, kteří chtějí opravdu kvalitně chovat nabalují i ti, kteří chtějí zbohatnout. A odchovávaných koťat přibývá a trh se nasycuje.
Vždycky najdete nějaké plemeno, které je tzv. „v módě“, je prezentováno jako něco zvláštního… A to nejen u koček. Podívejte se třeba k pejskařům, co udělala móda s chovem jorkšírů nebo labradorů… a tam k tomu stačilo jen pár let.
Nelíbí se mi názor, že by si některé plemeno mělo udržet ceny jen proto, že je to „toto“ plemeno.

dobrý den Pavlíno M,

tím, že mám za sebou mnoho a mnoho let chovu peršanů, dvakrát jsem otočila abecedu a mohu se zcela zodpovědně vyjádřit k rozdílu chovu mezi těmito dvěma plemeny, tak opravdu poctivě říkám: " rozdíl v péči o peršánky a sphynxí miminka je opravdu velký".
Mluvím o odchovech koťat.
Nemám ani pocit že by to bylo módní plemeno kočky. Je to naprosto odlišné plemeno kočky, jak v chování, tak v péči o ni.
Ale na druhou stranu musím uznat, že péče o bílá perská koťátka je těžší. Chcete-li prodat kotě opravdu bílé.
každé plemeno má zkrátka jiná specifika. A jak říkáte, všude se najdou lidé slušní a neslušní. Chovatelé a množitelé. Pamatuji doby, kdy lidé měli doma 10 koček a koťata prodávali po 300 - 500 stovkách za kotě.
A našli se lidé, kteří si takhle levné kotě koupili. Jak píše stále dokola Olda.: " všechno je jen v lidech".

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top