Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Inzerát na aukru velmi zajímavé´..


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 19:11:26
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
A tolik reci jenom kvuli tomu, ze jsem konstatovala, ze pro me jsou zvirata neco jineho nez pro pani Babickou. Coz je proste fakt.

Hmmm ... ani jedna z vas se nezeptala, jak to bylo mysleno. Ale tooooolik reci ... Rolling Eyes No jooooo ...

Dobře, jak to tedy bylo myšleno? Rolling Eyes
Protože z vašich příspěvků, které jsou vůči Janě Babické dosti "kategorické" (tedy alespoň podle mě) jsem měla dojem, že chápu, jak to bylo myšleno. Ale pokud je to jinak, ráda se nechám přesvědčit... Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 19:15:46
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
A tolik reci jenom kvuli tomu, ze jsem konstatovala, ze pro me jsou zvirata neco jineho nez pro pani Babickou. Coz je proste fakt.


Jenže problém je Sfinxie, JAK TOTO VůBEC MůŽETE KONSTATOVAT?
Janu Babickou neznáte, neznáte její chov, nevíte jak se o kočky stará, co vše jim dává, nevíte o ní vůbec NIC.... Pak se nelze divit, že se plno lidí, kteří ji osobně znají, poněkud dožere. No, určitě to lze chápat tak, že pro paní Babickou jakožto chovatelku jsou vážně zvířata něco jiného než pro toho kdo je má jen na ozdobu gauče a tudíž to jsou dva jiné světy a rozdílné úhly pohledu Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 19:22:32
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Jenže problém je Sfinxie, JAK TOTO VůBEC MůŽETE KONSTATOVAT?
Janu Babickou neznáte, neznáte její chov, nevíte jak se o kočky stará, co vše jim dává, nevíte o ní vůbec NIC.... Pak se nelze divit, že se plno lidí, kteří ji osobně znají, poněkud dožere. No, určitě to lze chápat tak, že pro paní Babickou jakožto chovatelku jsou vážně zvířata něco jiného než pro toho kdo je má jen na ozdobu gauče a tudíž to jsou dva jiné světy a rozdílné úhly pohledu Wink

Oldo, použiji vaše oblíbené Very Happy slovo - Jana je také "mazlitel".
Své kočky rozmazluje, dělá pro ně první poslední a to je, myslím, to hlavní.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 19:50:51
Odpovědět s citátem

Tak to se asi Pavlíno také hlásím do klubu, poněvadž si kolikrát říkám, že bych v příštím životě chtěl být kočka u sebe Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 19:59:07
Odpovědět s citátem

A proč se zastávám lidí, od kterých mám kotě? Protože jsou právě oni neprávem napadáni. Asi jste už zapomněla, jak to bylo, když jste zde byla poprvé, Sphynxí-že jste varovala lidi před jistou CHS, a pak jste zjistila, že došlo k omylu!!! Vám se to zdá být v pořádku? Mně tedy ne. Myslíte, že každý, kdo četl Vaše varování, četl následně i to, že došlo k omylu? A že lidem více neuvízne v hlavě to špatné, než následné uvádění věcí na pravou míru? Že si řada lidí řekne "na každém šprochu pravdy trochu"? A ta špatná, mylná informace uvízne v jejich hlavě? Než po někom vyjedu, musím si být sakramentsky jistá, že vše je tak, jak se i jeví a že je to PRAVDA.

Kočky máte pár měsíců, žádné kotě jste neodchovala, o chovatelství víte velké prd, ale troufáte si odsuzovat lidi, kteří si dovolí mít jiný názor než Vy.

A za 1) zastala bych se každého, kdo bude neprávem napaden a já budu znát pozadí věci.

Za 2) byla bych mrcha, kdybych to neudělala, znaje pozadí věci (zde=chovu).

To, že mám shodou okolností od dvou lidí, kterých jsem se zastala, kotě, to na věci nemění naprosto vůbec nic. Kdybych nebyla hluboce přesvědčená o tom, že se zastávám právem, protože jsou ti lidé neprávem osočeni, tak se jich zastávat nebudu. A to, že čirou náhodou od nich mám kotě, nehraje vůbec žádnou roli. Lidí, díky kterým mám Čuka a Geka, se tedy zastávat nebudu ani omylem-kdybych je znala-naopak-udala bych je pro týrání zvířat, protože pohodili malá koťata v lese. A taky mám tím pádem de facto od nich kotě, vlastně dvě-tudíž dle Vaší teorie bych se jich měla zastat. Trochu praštěné, nezdá se Vám?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 20:33:03
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
zastala bych se každého, kdo bude neprávem napaden a já budu znát pozadí věci.

Přesně tak. Vždy mě dokáže nadzvednout, když někdo osočí nebo obviní z něčeho někoho, o kom nic neví, nezná ho, nebyl u něj, prostě nezná to pozadí věci, jak píšete.
Pokud budu někoho veřejně odsuzovat, napadat nebo osočovat, měla bych to mít jo sakra prověřené a podložené důkazy. A ne tady navážet do někoho, o kom nic nevím.
Opravdu tuhle diskuzi čte spousta lidí, kteří si potom udělají naprosto zkreslený obrázek. Exclamation A to jen na základě dojmů někoho, kdo něco plácne, aniž by o věci něco věděl.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 22:25:47
Odpovědět s citátem

dobrý večer všem,
pojďte se prosím všichni zamyslet nad skutečností, proč na e-bay je nabízení k prodeji - aukci u všech živých zvířat zakázáno. Na českém Aukro takovéto omezení není a myslím si, že je to škoda.
Podle mého názoru je to čistě morální rozhodnutí každého z Vás, nabídnout či nenabídnout živého tvora do aukce..
Pro zajímavost:
z Wikipedie:
Aukce (též dražba; z latinského auctio < augere = zvyšovat se) je zvláštní forma trhu, kde se soustřeďuje poptávka a nabídka po konkrétním druhu zboží. Většinou se aukce zúčastňuje malý počet prodávajících a větší počet kupujících.
Jedná se o veřejnou dražbu zboží, které nemá ani u stejného druhu nebo sortimentu stejnou kvalitu, nebo stejné technické parametry, nebo jakost.

a tohle je popis inzerátu z Wikipedie:
Inzeráty se používají běžně i v soukromém občanském styku např. pro nabídku prodeje či koupě nějakého předmětu denní potřeby, nadbytečného zboží, osobních služeb, seznámení se s jinými osobami, vzájemné výměny předmětů, náboru do nějakého spolku či občanského sdružení, oznámení o svatbě, promoci, životním jubileu, úmrtí osoby, vzpomínky na zemřelé apod.


Když popřemýšlíte zcela bez emocí, je v tom opravdu velký rozdíl který se týká hlavně morálního myšlení každého z nás.

Prosím přemýšlejte všichni nad rozdílem těchto mezi těmito dvěma typy prodeje. Třeba se zde potom navzájem lépe pochopíte.

dobrou noc
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 22:38:11
Odpovědět s citátem

Dle mého názoru je vše dáno naším právním řádem (špatným, a to tak že velmi!!!), který posuzuje zvíře coby VĚC. Dokud se nezmění toto vnímání živého tvora, který cítí, trpí, raduje se a MYSLÍ-a to věřím, že každý z nás, co s našimi zvířecími společníky sdílíme domácnosti, víme velmi dobře, že to tak je-do té doby se budeme dál hádat, co je a co není morální nebo správné.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2009 22:41:51
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Dle mého názoru je vše dáno naším právním řádem (špatným, a to tak že velmi!!!), který posuzuje zvíře coby VĚC. Dokud se nezmění toto vnímání živého tvora, který cítí, trpí, raduje se a MYSLÍ-a to věřím, že každý z nás, co s našimi zvířecími společníky sdílíme domácnosti, víme velmi dobře, že to tak je-do té doby se budeme dál hádat, co je a co není morální nebo správné.


Já si nemyslím, že se hádáte. Já si myslím, že se navzájem nechápete..
dobrou
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 9:10:53
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
tatiana napsal:
zastala bych se každého, kdo bude neprávem napaden a já budu znát pozadí věci.

Přesně tak. Vždy mě dokáže nadzvednout, když někdo osočí nebo obviní z něčeho někoho, o kom nic neví, nezná ho, nebyl u něj, prostě nezná to pozadí věci, jak píšete.
Pokud budu někoho veřejně odsuzovat, napadat nebo osočovat, měla bych to mít jo sakra prověřené a podložené důkazy. A ne tady navážet do někoho, o kom nic nevím.
Opravdu tuhle diskuzi čte spousta lidí, kteří si potom udělají naprosto zkreslený obrázek. Exclamation A to jen na základě dojmů někoho, kdo něco plácne, aniž by o věci něco věděl.


Ahojky Pavlínko, když čtu tady ta tvá slůvka, zaráží mě, proč teda o mě vyprávíš po netu, že jsem chovala doma ragdoly a kdoví jaká jiná kočičí plemena. Když každý kdo mě zná ví, že jsem měla 15let EXO a PER a ted mám sfinxe a opět ten kdo mě zná moc dobře ví, z jakého důvodu už mé milované peršanky nemám a proč mám sfinxe. tak bych tě i já poprosila o to, aby ses svého přesvědčení držela, ju? Děkujííí moc. Reg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 9:56:15
Odpovědět s citátem

podľa mňa nik z nás nepovažuje aukro za najšťastnejší spôsob predaja živých zvierat,ale väčšinu vytáčajú zbytočne radikálne názory Sfinxie,ktorá napokon nepatrične obvinila spolubesedníkov.
navštevujem aj iné aukčné portály a bazáre a nemálo chovateľov ponúka svoje odchovy AJ takto.dajú si inzeráty a využijú aj aukcie,aby oslovili čo najviac potencionálnych záujemcov.a ked som dražila kocúrika ja,spojila som sa samozrejme mailom s chovateľkou a popýtala som sa na kocúrika a ona mala možnosť sa popýtať mňa.takže to nemusí byť až taký odsúdeniahodný spôsob ako to tu prezentuje SFINXIE.A možno svojmu kocúrikovi z aukra rozumiem lešie ako ten čo sa tu vydáva za odborníka,ktorý tvrdí,že má ten správny vzťah k svojim mačkám.aj ked som ho kúpila takýmto "pokútnym" spôsobom má sa rovnako dobre ako keby som ho kúpila za 30tisíc u chovateľa,ibaže to by som si v živote nemohla dovoliť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 10:21:31
Odpovědět s citátem

Reg napsal:

Ahojky Pavlínko, když čtu tady ta tvá slůvka, zaráží mě, proč teda o mě vyprávíš po netu, že jsem chovala doma ragdoly a kdoví jaká jiná kočičí plemena. Když každý kdo mě zná ví, že jsem měla 15let EXO a PER a ted mám sfinxe a opět ten kdo mě zná moc dobře ví, z jakého důvodu už mé milované peršanky nemám a proč mám sfinxe. tak bych tě i já poprosila o to, aby ses svého přesvědčení držela, ju? Děkujííí moc. Reg

Pokud vím, tak jsem o tobě "nevyprávěla po netu", ale toto jsem konstatovala k tvému příspěvku, kde jsi psala, že sphynxe už má kde kdo a já jsem se tě ptala, čím je jiný než ostatní plemena. A to, že jsi chovala per, exo, různá plemena psů a jednu dobu jsi měla na stránkách ragdolly (a tuším byla s nimi i na výstavě v Ostravě) není pravda?
V této souvislosti jsem ti položila tuhle otázku: "Čím je spynx jiný než jiné plemeno? Chovala jsi peršanky, exotky, spoustu plemen psů, co jsem zaznamenala, tak jsi měla jednu dobu i ragdolly… Proč by měl na tom být sphynx jinak?"
To ti připadá, že o tobě vyprávím po netu něco co není pravda? Rolling Eyes
Já se svého přesvědčení držím... Položila jsem ti otázku v jiné souvislosti, než se tu bavíme teď, na tu jsem odpověď od tebe nedostala, ale v žádném případě jsem o tobě nešířila nic ve stylu "jedna paní povídala". Nebo máš pocit, že ano? Question
Vždyť tě znám delší dobu, tak vím, co všechno jsi chovala...
Nechápu tvé povzdechnutí v tomto případě. Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 12:55:49
Odpovědět s citátem

Takže sem zkopíruji pravidla z aukra, aby byl jasně vidět rozdíl mezi normální inzercí a aukrem:

Prodejce mi nechce vydražený předmět prodat, má na to právo?

Pokud Prodejce odmítá prodat zboží a dostát tak svým závazkům, porušuje tak hrubým způsobem naše Obchodní podmínky. Úspěšným skončením aukce vzniká mezi Kupujícím a Prodejcem Kupní smlouva (výjimku tvoří položky vystavené v kategoriích Nemovitosti, Automobily, Motocykly a Veteráni), s odstoupením od ní musí vždy souhlasit obě strany obchodu.

Chcete-li, aby Prodejce dostál svým závazkům, můžete o potížích s dokončením obchodu informovat Aukro tým. Vašeho obchodního partnera vyzveme k plnění Kupní smlouvy. Pokud ani po opakované výzvě nedojde k nápravě, může nečinnost Prodejce vést až k odstavení jeho uživatelského účtu.

Jestliže na koupi předmětu netrváte, doporučujeme Vám informovat o tom Prodejce emailem a podělit se o svou zkušenost s ostatními Uživateli pomocí komentáře.



Nebo-li to je přesně to, proč jsem tolik proti prodeji zvířat na aukru - respektivě dohadujeme-li se o tom, jestli prodejci na svých zvířatech záleží. Zkrátka pokud zde někdo prodává koťata nebo dospělce a je mu jedno, že ve chvíli uzavření ZÁVAZNÉHO obchodu zná o kupujícím pouze jeho přezdívku (další informace dostane mailem později), tak teda pardon, ale podle mne to není člověk, který chce pro zvíře jen to nejlepší. Podle mne se ho prostě potřebuje zbavit a já takové "chovatele" odsuzuji. Prostě pak už má povinnost kupujícímu kočku prodat, i kdyby nakrásně zjistil, že je to jakékoli individuum. Pokud by pak naopak prodejce chtěl z prodeje vycouvat, tak ale zase porušuje pravidla a to tedy nechápu, proč se účastní prodeje na tomto aukčním portále..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 14:22:24
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
tatiana napsal:
zastala bych se každého, kdo bude neprávem napaden a já budu znát pozadí věci.

Přesně tak. Vždy mě dokáže nadzvednout, když někdo osočí nebo obviní z něčeho někoho, o kom nic neví, nezná ho, nebyl u něj, prostě nezná to pozadí věci, jak píšete.
Pokud budu někoho veřejně odsuzovat, napadat nebo osočovat, měla bych to mít jo sakra prověřené a podložené důkazy. A ne tady navážet do někoho, o kom nic nevím.
Opravdu tuhle diskuzi čte spousta lidí, kteří si potom udělají naprosto zkreslený obrázek. Exclamation A to jen na základě dojmů někoho, kdo něco plácne, aniž by o věci něco věděl.


Navrhuji, pro uvolnění Sohynxího fóra, které jako jedno z mála tady ještě ráda čtu, udělat ještě jednu sekci s názvem LINČOVÁNÍ či KLADIVO NA ČARODĚJNICE. Myslím, že se zde najde několik renomovaných a nadmíru ochotných dodávat/ vyšťourávat nové příspěvky či možná moderovat tuto sekci . Laughing
K prodeji už jen poslední. Mám zvířata např. z Ruska v/ několik od různých chovatelů / - chovatele jsem neviděla a oni neviděli mě, kočky předávali vždy pouze prostředníkům, kteří je na palubě letadla převáželi do Čech - pokud by způsob, kdy nevidím nového majitele byl tak nemravný, nemožný, odsouzeníhodný - neměla bych svá zvířata a mnoho, mnoho dalších lidí taky ne. Takže to nevidím jako bezpodmínečné. Osobně bych na Aukru zvířata neprodávala, způsob se mi nezdá NEJvhodnější, ale zase ne takový, že by jednoznačně nějak škodil zvířatům. Pokud Aukro někdo využívá je to jen jeho věc a hlavně jeho zodpovědnost - navíc neznáme všechny pohnutky a vůbec pozadí. Je mnoho chovatelů, kteří dělají mnohem větší prasárny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 14:52:08
Odpovědět s citátem

čiste teoreticky,efis - AK by som chcela predávať zvieratko prostredníctvom aukra,tak mám tiež možnosť ovplyvniť či ho predám alebo nie.ak draží ten,čo to myslí vážne obvykle sa spojí s predávajúcim prostredníctvom formulára "POLOZIT OTáZKU PRODEJCI" ak nie,môžem ho kontaktovať cez jeho účet ja. ak sa mi nevidí,tak mám v zálohe pripraveného známeho,ktorý v poslednej minúte priklepne a tým teda uzavre aukciu a uzvieratko mi ostáva.myslím,že kopec predávajúcich to robí,ak nie sú spokojní s cenou a nechcú predmet predať za facku. to len na okraj,aby bolo jasné,že v podstate nejde o žiadnu tragédiu.ak by som aj otvorene odmietla kupujúceho,vyslúžim si akurát negatívny komentár na svoj účet, ani poprava ani väzenie sa nekoná Wink preto si myslím,že sa to zbytočne dramatizuje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 15:00:59
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

K prodeji už jen poslední. Mám zvířata např. z Ruska v/ několik od různých chovatelů / - chovatele jsem neviděla a oni neviděli mě, kočky předávali vždy pouze prostředníkům, kteří je na palubě letadla převáželi do Čech - pokud by způsob, kdy nevidím nového majitele byl tak nemravný, nemožný, odsouzeníhodný - neměla bych svá zvířata a mnoho, mnoho dalších lidí taky ne. Takže to nevidím jako bezpodmínečné. Osobně bych na Aukru zvířata neprodávala, způsob se mi nezdá NEJvhodnější, ale zase ne takový, že by jednoznačně nějak škodil zvířatům. Pokud Aukro někdo využívá je to jen jeho věc a hlavně jeho zodpovědnost - navíc neznáme všechny pohnutky a vůbec pozadí. Je mnoho chovatelů, kteří dělají mnohem větší prasárny.

Very Happy Při představě, že bych se musela jen tak proletět do Ruska až do Krasnodaru nebo do Lotyšska, případně do Finska, abych se ukázala chovatelům, od kterých mám nebo jsem měla kočku ze zahraničí mě jímá hrůza! Shocked Shocked
Možná ještě v tom Rusku bych se svými základy ruštiny aspoň "čto nibuť skazala", ale ve Finsku? Very Happy Anglicky neumím, finsky už vůbec ne, už to vidím, jak se chovatelce ukážu, pak se na ní dlouze zdvořile usmívám, páč na nic jiného bych se nezmohla a zase letím zpátky a čekám, jestli jsem se jí zalíbila nebo ne... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

To bylo podotknutí jen pro odlehčení, osobně bych na Aukru také nikdy své kotě neprodala, ale chtěla jsem jen k tomuto tématu dodat, že i když si člověka prohlédnete, mluvíte s ním, píšete si s ním, tak do něj nikdy nevidíte. Pokud je to vám naprosto neznámý člověk, který se vám ozval na inzerát, tak stejně je to riziko. Každé předání zvířátka novému majiteli je sázka do loterie. A vím, že už kolikrát jsem se bála, jestli jsem se "nesekla"...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 15:21:27
Odpovědět s citátem

Čistě teoreticky, lilinko - pokud mi tam kupec přihodí částku v poslední minutě, tak nemám ani čas ho vyzpovídat prostřednictvím nějakého formuláře, ale prodej se zkrátka musí uskutečnit (tedy pokud se respektují pravidla, což by měli).
Ale jinak, já osobně - pokud by kočka měla koťata, tak chci o potencionálních zájemcích vědět co nejvíce, chtěla bych, aby absolvovali u mne co nejvíce návštěv a nadále zůstali v kontaktu. A - teď to nemyslím cíleně - nesouhlasila bych ani s prodejem do zahraničí, aniž bych zájemce více znala a aniž by si pro kotě přijeli osobně - klidně i za cenu, že bych tedy do zahraničí nic neprodala a nakonec bych darovala koťata příbuzným, o kterých vím, že jsou spolehliví. Tohle neberte jako reakci na cokoli z vás zde řekl, nechci se do nikoho navážet (abych nedostla vynadáno), prostě jen ze svého pohledu to vidím takhle. Možná bych i se svým "lustrováním" potencionálních majitelů naletěla, ale aspoň bych měla čisé svědomí, že jsem se snažila ten vhodný domov najít a nevala první, co se nabídlo (viz aukro).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 17:20:49
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Jana Babická napsal:

K prodeji už jen poslední. Mám zvířata např. z Ruska v/ několik od různých chovatelů / - chovatele jsem neviděla a oni neviděli mě, kočky předávali vždy pouze prostředníkům, kteří je na palubě letadla převáželi do Čech - pokud by způsob, kdy nevidím nového majitele byl tak nemravný, nemožný, odsouzeníhodný - neměla bych svá zvířata a mnoho, mnoho dalších lidí taky ne. Takže to nevidím jako bezpodmínečné. Osobně bych na Aukru zvířata neprodávala, způsob se mi nezdá NEJvhodnější, ale zase ne takový, že by jednoznačně nějak škodil zvířatům. Pokud Aukro někdo využívá je to jen jeho věc a hlavně jeho zodpovědnost - navíc neznáme všechny pohnutky a vůbec pozadí. Je mnoho chovatelů, kteří dělají mnohem větší prasárny.

Very Happy Při představě, že bych se musela jen tak proletět do Ruska až do Krasnodaru nebo do Lotyšska, případně do Finska, abych se ukázala chovatelům, od kterých mám nebo jsem měla kočku ze zahraničí mě jímá hrůza! Shocked Shocked
Možná ještě v tom Rusku bych se svými základy ruštiny aspoň "čto nibuť skazala", ale ve Finsku? Very Happy Anglicky neumím, finsky už vůbec ne, už to vidím, jak se chovatelce ukážu, pak se na ní dlouze zdvořile usmívám, páč na nic jiného bych se nezmohla a zase letím zpátky a čekám, jestli jsem se jí zalíbila nebo ne... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

To bylo podotknutí jen pro odlehčení, osobně bych na Aukru také nikdy své kotě neprodala, ale chtěla jsem jen k tomuto tématu dodat, že i když si člověka prohlédnete, mluvíte s ním, píšete si s ním, tak do něj nikdy nevidíte. Pokud je to vám naprosto neznámý člověk, který se vám ozval na inzerát, tak stejně je to riziko. Každé předání zvířátka novému majiteli je sázka do loterie. A vím, že už kolikrát jsem se bála, jestli jsem se "nesekla"...


Do Ruska se neletí jen tak, že se tam proletím - víza a zvací dopisy a pod. - není to snadné. Navíc za dvě hoďky nepozná NIKDO co je v člověku. Kdyby bylo každému vidět na čele, že je hajzl nebo podvodník nebylo by tolik napálených lidí a to myslím obecně. Naopak plno hajzlů se umí tvářit naprosto seriózně. Kdyby tenhle názor měli všichni chovatelé ve světě, byl by náš chov koček sto let za opicema a meli bysme tady leda kočku Evropskou Laughing Naštěstí jsou zahraniční chovatelé rozumní / nebo tak nezodpovědní Laughing /a netrvají na osobní návštěvě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 17:28:12
Odpovědět s citátem

Efis napsal:
Možná bych i se svým "lustrováním" potencionálních majitelů naletěla, ale aspoň bych měla čisé svědomí, že jsem se snažila ten vhodný domov najít a nebrala první, co se nabídlo (viz aukro).


A jsme zase u te moralky, ktera nekterym bohuzel nic moc nerika. Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 19:07:13
Odpovědět s citátem

[quote="Sfinxie"]
Efis napsal:

A jsme zase u te moralky, ktera nekterym bohuzel nic moc nerika. Wink

Nějak jsem nezaznamenala, že by někdo ze zde diskutujících řekl, že on by svá koťata na aukru prodal. Zatím jsem se jen dočetla, že ne. Ale konstatovalo se tu, že je to pro některé zřejmě jeden z druhů inzerce.
Znovu podotýkám, já jsem koťata na aukru nikdy nenabízela ani nebudu, ale teď mi vysvětlete, když se pořád tady u tohoto oháníte morálkou chovatele, čím jste přesvědčila chovatele vy, že vám kotě prodali?
Ono to totiž není vůbec jednoduché ani odhadnout člověka, který se mi ozve na inzerát. I když mě navštíví, třeba i několikrát, přijde se na koťátko podívat, píšeme si, voláme si, stejně se můžu "utnout".
Takže když vy víte jak na to, poraďte. Podělte se o své představy o vybírání zájemců o koťata. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 19:47:52
Odpovědět s citátem

Efis napsal:
Možná bych i se svým "lustrováním" potencionálních majitelů naletěla, ale aspoň bych měla čisté svědomí, že jsem se snažila ten vhodný domov najít a nebrala první, co se nabídlo (viz aukro).


Pavlino, uz jsem to kopirovala jednou, ale pro Vas teda podruhe.

Nikdy nemate zaruku, ze najdete toho spravneho cloveka. Ale me sance na to, ze najdu prijatelneho cloveka se razantne zvysi, kdyz se toho cloveka budu snazit poznat osobne (navsteva, maily, telefonaty). Jake jsou me sance, kdyz zvire proste musim prodat cloveku, ktereho neznam, ale proste mu to zvire musim prodat, protoze na aukci nabidnul nejvic penez???? Spocitejte si to.

Na to clovek nemusi byt zadny dlouholety chovatel, nebo expert, nebo co ja vim co jeste! Staci selsky rozum a troska socialniho citeni.

Pavlino, nechapu, proc se k tomu porad vracite. Myslim, ze Hanka Blazkova to vysvetlila hodne srozumitelne a jasne. Neni o cem diskutovat. Bud jste takovy nebo makovy clovek. Ja mam takovy nazor a Vy makovy. Nebo naopak. To je jedno.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 19:51:22
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Neboli Vas z toho oci? Tak casto ty panenky neprotaci ani moje 13ti leta segra v puberte.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 20:05:22
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

Neboli Vas z toho oci? Tak casto ty panenky neprotaci ani moje 13ti leta segra v puberte.

Z toho mě oči opravdu nebolí. Z čeho mě bolí (a to nejen oči) je třeba tenhle inzerát, který jsem dnes viděla:

Daruji dospělého kocoura - majitel se už o něj nemůže starat. Pokud ho neudá, nechá ho utrati.

nebo

Daruji dospělou kočku - majitel už se o ni nemůže starat. Pokud ji neuda, necha ji utrati.

Než takto, to bych mnohem raději tyto kočky viděla na vámi odsuzovaném aukru. Aspoň tam je nějaká návštěvnost a měly by nějakou šanci na záchranu života.

Z vás mi občas jde hlava kolem, ale to už je jiná věc...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 20:12:41
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

Neboli Vas z toho oci? Tak casto ty panenky neprotaci ani moje 13ti leta segra v puberte.

A nebo z tohohle inzerátu nebolí oči zase vás?

Daruji krásné mouraté kočičky a prodám (300.-) zrzavého kocourka s delší srstí. Koťátka jsou měsíc stará, velmi mazlivá, hravá. Ihned k odběru. Mohu zajistit dopravu po trase Havlíčkův Brod - Praha. Více info na mailu.

Mě teda jo, a fest!!!

A to je jen pár příkladů, kdy jak tu bylo řečeno, jde o pohodu, zdraví a život kočky! Tohle jsou sviňárny! Tohle vám nevadí? Že se tak pohoršujete nad aukrem, ale tady nad tím ne.

A pro potěchu vašich očí: Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 20:16:39
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

Neboli Vas z toho oci? Tak casto ty panenky neprotaci ani moje 13ti leta segra v puberte.

A aby jste neřekla, tak ještě jeden inzerát, opět ze specializované inzerce na prodej koček - tudíž žádná aukce, žádné aukro...

sphynx bez pp - Nabídka
Z rodinných důvodů prodávám velmi levně a rychle kvalitní koťátka bez pp po rodičích s pp a výstavními oceněními. NEREZERVUJI - kdo dřív přijde ...

To je celé znění inzerátu, pak už jen mobil.

Takže opět - je to jen v lidech, ale ne v inzertní rubrice nebo způsobu inzerce. Exclamation
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 20:25:30
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:

Než takto, to bych mnohem raději tyto kočky viděla na vámi odsuzovaném aukru. Aspoň tam je nějaká návštěvnost a měly by nějakou šanci na záchranu života.

Z vás mi občas jde hlava kolem, ale to už je jiná věc...


To, ze jsou jeste horsi inzerce nez aukro, jeste porad neznamena, ze aukro je dobre. To je snad taky jasne, ne?

Zacina to s Vami byt o nicem. Diskuze je fajn vec. Obcas to cloveka i obohati a neco nauci. Ale to, co u Vas zacalo protacenim panenek se pomalu meni v neco jineho a nechci se dockat toho, co z Vas nakonec vyleze, kdyz budeme pokracovat. Takze dobrou noc a treba popremyslejte nad tim, co to znamena byt svetu a nazorum myslenkove otevrena.

Me odsuzujete za to, ze mam negativni nazor na lidi, kteri prodavaji na aukru zvirata a pak sama napisete, ze toho taky nejste zastancem. Ostatne to tady napsalo vice lidi. Ale vite co? Ja mam alespon svuj nazor, za kterym si stojim. Vy to aukro ani neodsuzujete ani nepodporujete. Takze co? Je Vam to uplne jedno? Visi Vam to na haku? No tak v tom pripade absolutne nechapu, proc jste se do diskuze pridala. Nemate na to v podstate zadny nazor, takze jste nicim neprispela do diskuze. Fajn. Ztrata casu. Toci se to tady vic kolem Jany Babicke nez kolem tematu, o kterem to cele je. Nybrz o aukcich se zviraty. Takze diskuze zase o nicem jenom proto, ze jste vztahovacni a ve vsem vidite jen to, co tam videt chcete a vse si prevratite tak, jak to chcete mit. To je proste o nicem. Jako vzdy.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 20:28:09
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
A nebo z tohohle inzerátu nebolí oči zase vás?

Daruji krásné mouraté kočičky a prodám (300.-) zrzavého kocourka s delší srstí. Koťátka jsou měsíc stará, velmi mazlivá, hravá. Ihned k odběru.


Tak z hravých a mazlivých koťátek měsíc starých musí asi bolet oči každého, opravdu sviňárna. Tyto věci jsou k pohoršování se, prodávat koťata a štěňata do zoobutiku za sklo jsou k pohoršování se, mít je doma v bordelu, klecích a hladové, to je k pohoršování se a né to, jestli prodej inzeruji na bazoši, hyperinzerci či aukru. S aukrem mám jen ten problém, že je problematičtější vyhranou aukci stopnout, pokud by se mi potencionální kupující nezdál, ale to je tak asi vše a navíc je toto morální problém zase jen někoho (určitě většiny z nás), poněvadž u drtivé většiny inzerátů a tedy nejen aukra, kdo dřív přijde, ten dřív mele.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 17. 10. 2009 20:29:43, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 20:29:17
Odpovědět s citátem

Ano Pavlino, je to samozrejme jen v lidech a takoveto inzeraty cloveka zasahnou. Je to tak. To mate pravdu. Ale jak jsem napsala: to, ze je i neco horsiho nez aukce, neznamena, ze ta aukce je dobra.

Inzeraty jsou vselijake. Ale najdete u nich prevazne i ty dobre, ktere jsou tak, jak maji byt. Ale aukce porad zustava jen aukce. A tam proste jsou ty sance na to, ze vse probehne tak jak ma, mensi! A proto je to horsi!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: aukro
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 18:36:57
Odpovědět s citátem

Tak nyní na aukru tři sphynxící, 2 bez PP, jeden s PP. Tak co tipujete, prodají se? Question
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: aukro
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 20:54:32
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak nyní na aukru tři sphynxící, 2 bez PP, jeden s PP. Tak co tipujete, prodají se? Question


.....co na to říct!
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (13x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top