Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

BOEC - offtopic

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lynxland



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: BOEC - offtopic
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 20:57:37
Odpovědět s citátem

Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
- mám dost silné podezření, že tato organizace je podvodná, doporučila bych chovatelkám , které si koupili kočičku pod touto organizací, aby si pravost rodokmenu potvrdily na plemenné knize, neb předsedkyně klubu http://www.pet-dog-cat.cz/kocky.php údajně chová na mé kočičce http://www.lynx-land.com/cz/kocky/10-detail/, kterou jsem nikdy neprodala a je již značnou dobu vykastrovaná a kocourkovi chovatelky ze Slovenska. Obávám se , že i ostatní kočky budou pouze ukradené fotky jiných chovatelů. Jde o jasný podvod , na který mne upozornily chovatelky mainských koček.

Lynxland napsal:

Přitlapkováno: 27.09.2009 20:27
Dobrý večer, musím to uvést na pravou míru. V prvním rozhořčení, kdy jsem získala informace, že někdo nabízí koťata po mé kočce, která nikdy neopustila mou stanici, kde se i narodila, jsem surfovala po netu a našla jediný kontakt na organizaci BOEC s tím, že zmíněná chovatelka je i její předsedkyní a pojala jsem podezření, že jde o fiktivní organizaci stejně jako o fiktivní odchov mé kočky, včetně falsifikování rodokmenů. Musím nyní podotknout, že organizace, jak jsem se dopídila, existuje, snaží si najít své místo mezi chovateli. Tímto uvádím na pravou míru, že už si nemyslím, že by snad bylo s rodokmeny vystavenými BOEC něco špatně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 22:02:09
Odpovědět s citátem

Lynxland napsal:
Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)
- mám dost silné podezření, že tato organizace je podvodná, doporučila bych chovatelkám , které si koupili kočičku pod touto organizací, aby si pravost rodokmenu potvrdily na plemenné knize, neb předsedkyně klubu http://www.pet-dog-cat.cz/kocky.php údajně chová na mé kočičce http://www.lynx-land.com/cz/kocky/10-detail/, kterou jsem nikdy neprodala a je již značnou dobu vykastrovaná a kocourkovi chovatelky ze Slovenska. Obávám se , že i ostatní kočky budou pouze ukradené fotky jiných chovatelů. Jde o jasný podvod , na který mne upozornily chovatelky mainských koček.


Važte slova! Ono se snadno napadá a označuje někdo za podvodníka, byvše skryt(a) pod nicneříkajícím nickem!

Jsem členem této organizace a žádných podvodů jsem se nedopustila ani nedopouším, ať s vědomím nebo bez vědomí organizace, takže se mě vaše nařčení osobně dotýká. Moje koťata mají rodokmeny řádné, zapsané na plemenné knize, a tak to bude i v budoucnosti.

Píšete o podvodné organizaci, a zároveň používáte slovo "údajně", což nasvědčuje tomu, že za podvod označujete něco, co máte z doslechu formou "jedna paní povídala"... Je to sprosté, pokud někoho veřejně nařknu z něčeho tak vážného jako je podvod, musím to mít nejdříve zatraceně dobře ověřeno, že je to tak, a musím se pod to podepsat svým celým jménem.

Vše je pouze v lidech, a ne v organizaci jako takové. Bude-li někdo chtít podvádět, tak podvádět bude i u FIFE nebo kdekoliv jinde.

A abyste neměla problém, že JÁ se skrývám pod nicekm, mé jméno je Tatiana Hošťálková.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 22:53:52
Odpovědět s citátem

Paní Tatiano, nezlobte se, ale ráda bych viděla Vás, jak byste asi jásala, pokud byste nalezla fotografie své kočky na webu jiné CHS... Navíc CHS (Grandbor), u níž už text na úvodní straně naznačuje orientaci "chovatele":
"Chovná stanice nabízí štěňata a koťata z
vlastního chovu .Dále se zabýváme zprostředkováním prodeje
štěňat a koťat od ostatních chovatelů." No ano, mohla by to být i nešťastná formulace, ale podívejme se dále. V kontaktech na CHS Grandbor naleznete mj. adresu na p. Jiřího Procházku. Z jeho chovu pochází tato kočička: http://www.angelomainskykocour.wbs.cz/AGNES_SVORCATS.html Sice nejsou asi maine cooni zrovna Váš "obor", ale myslím, že si můžete sama udělat obrázek o její kondici... Když si k tomu všemu přidáte zneužité fotografie koček, které jim nepatří, tak by to snad mohlo stačit! To že byla zneužita fotka kočky z CHS Lynxland je snad z uvedených odkazů evidentní!!! Předpokládám, že jako hrdá členka BOEC víte, jakou funkci má v této organizaci paní Z. Procházková, majitelka CHS Grandbor... Pak se tedy nemůžete divit, že se někomu nezdá BOEC zrovna košer...
Jinak, právem rozhořčená majitelka kočky ze zneužité fotografie, se zde podepsala jménem své CHS, což dost možná chovatelům řekne více než jméno, takže napadáte poškozenou tak trochu neprávem!
Barbora Huličková, CHS Lincetta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aedinna



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 22:59:24
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
Paní Tatiano, nezlobte se, ale ráda bych viděla Vás, jak byste asi jásala, pokud byste nalezla fotografie své kočky na webu jiné CHS... Navíc CHS (Grandbor), u níž už text na úvodní straně naznačuje orientaci "chovatele":
"Chovná stanice nabízí štěňata a koťata z
vlastního chovu .Dále se zabýváme zprostředkováním prodeje
štěňat a koťat od ostatních chovatelů." No ano, mohla by to být i nešťastná formulace, ale podívejme se dále. V kontaktech na CHS Grandbor naleznete mj. adresu na p. Jiřího Procházku. Z jeho chovu pochází tato kočička: http://www.angelomainskykocour.wbs.cz/AGNES_SVORCATS.html Sice nejsou asi maine cooni zrovna Váš "obor", ale myslím, že si můžete sama udělat obrázek o její kondici... Když si k tomu všemu přidáte zneužité fotografie koček, které jim nepatří, tak by to snad mohlo stačit! To že byla zneužita fotka kočky z CHS Lynxland je snad z uvedených odkazů evidentní!!! Předpokládám, že jako hrdá členka BOEC víte, jakou funkci má v této organizaci paní Z. Procházková, majitelka CHS Grandbor... Pak se tedy nemůžete divit, že se někomu nezdá BOEC zrovna košer...
Jinak, právem rozhořčená majitelka kočky ze zneužité fotografie, se zde podepsala jménem své CHS, což dost možná chovatelům řekne více než jméno, takže napadáte poškozenou tak trochu neprávem!
Barbora Huličková, CHS Lincetta


Hezký večer,

doplnila bych o informaci z webu Vaší organizace paní Tatiano cituji:
Chovná stanice Grandbor,nabízí britská koťátka s PP (event. bez PP)...

http://edelkatzen.ic.cz/kotata_prodej.htm
(celý inzerát)

a tamtéž ovšem najdete také chovatelský řád, který prodávání bez pp vylučuje ...

Aedinna ... víc nepotřebujete vědět Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 23:22:53
Odpovědět s citátem

Ach jo, já přece nikoho nenapadám, jen se mi nelíbí to, na co jsem reagovala. Dobře, pro znalé je nick CHS rovný jménu přispívající, ale ne všichni zde jsou znalí. Já tedy ne, mě nick neřekl vůbec nic. Ve snu mě nenapadlo, že se jedná o CHS.

Pokud se přijde na podvod tohoto druhu, tak se to snad má řešit jinde a jinak, než na nějakých fórech. A buď je něco "údajně", nebo je to tak.

A že nějaký jedinec podvádí pod hlavičkou nějaké organizace, to přece ještě nemusí znamenat, že celá organizace je prohnilá a špatná.

Dál se k této věci vyjadřovat nebudu, protože nemám zájem rozpoutat zde nějaké vášně, což už tu bylo nejednou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 8:24:02
Odpovědět s citátem

Já nevím, když to vztáhnu na sebe, pokud někdo chová na kočce jakou já mám doma, ta je navíc vykastrovaná, vydává na ni rodokmeny a její fotografie prezentuje jako své, tak si napřed seženu důkazy, což si myslím je v tomto případě opravdu ten nejmenší problém a teprve potom s tím vyrukuji ven a mimo jiné asi ne na fóru ale u soudu (ač to fórum nevylučuji, poněvadž pokud se děje nějaká špatnost, je třeba na ni poukázat).
Ale to je pouze můj názor člověka poněkud postiženého právním vzděláním, který je na slova typu "údajně" a "mám podezření" mírně alergický.

Jinak si myslím že podobné hurápříspěvky mohou zcela jistě uškodit i opravdu skvělým chovatelům a že jich znám dost, neboť jaksi háží všechny do jednoho pytle. Odlehčeme to třeba politikou, když nám zavřou Paroubka nebo Topolánka, bude to automaticky znamenat že lumpové jsou celá strana? Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aedinna



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 4

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 8:54:00
Odpovědět s citátem

Milý pane Oldo ...

ne všichni jsou zákona znalý jako Vy ... takže ze selského rozumu a trochu povědomí o autorských právech ...

by CHS Grandbor NEMĚLA mít na svých stranách fotografii kočky bez souhlasu autora foto a nebo majitele ...

Nemyslím, že to není zveřejnitelné ... pokud bych svého miláčka objevila někde "kde nemá být" a ještě pod takto ne zrovna solidně vyhlížející chs ( "v případě zájmu seženeme zvěř jinou" ) ...

a to že je to prezidentka sdružení ... to je trochu šokující info ...

pokud nic jiného tak právě teď je možnost vyjádřit své zkušenosti s touto chs nebo organizací ...

řekněte ... Vy takové to chování schvalujete? Nebo pokud to není dle zákona správně oznámené tak je toto chování taky "správné" ...

Případně tedy řekněte jaký má být správný postup v této věci ...

Hezké ráno Aedinna
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 9:19:44
Odpovědět s citátem

for Aedinna

Samozřejmě pokud svého miláčka objevíte kde být nemá, je to špatně a je nutno se bránit, v tom přece mezi námi není a nemůže být sporu, takové jednání NELZE schvalovat. Já reagoval na ta vložená slůvka "mám podezření" a "údajně", které relevantní hodnotu informace posouvají úplně někam jinam do mezí dedukce.

Jak bych postupoval jsem přece psal, sehnat si přesné informace a případně až tyto přesné, nikoliv "údajné" informace zveřejnit. Tudíž například: Na té a té webové stránce je tato moje kočka, tohle a tohle kotě má falešný rodokmen, poněvadž matka je moje a navíc vykastrovaná, lze to ověřit zde a zde... vždyť je to tak jednoduché Wink Ono právě tím, že někdo napíše že "má podezření", případně že něco je "údajně", tak tímto absolutně zazdí věrohodnost takové informace, (notabene, pokud jsou pisatelé pod čerstvě založenými nicky bez možnosti kontroly IP adresy) a zákonitě se naštve spousta poctivých lidí, kteří se octnou společně v onom pomyslném pytli.

Všem hezký den a jen samou radost z našich kočičáků Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 9:50:20
Odpovědět s citátem

Dobré ráno, jasněže zde se nic nevyřeší, ale proč zde na to neupozornit, proč mlčet o tak závažné věci, že předsedkyně sdružení používá tyto mírně řečeno podivné metody! Být ta kočka moje, tak to samozřejmě také budu chtít řešit soudně, ale zároveň bych na to upozornila ostatní "kočkařskou" veřejnost - a nevidím rozhodně nic špatného využít k tomu diskusního fóra... Od čeho by pak bylo! Tak to vidím já. Samozřejmě, podobné diskuse lze snadno využít i k pošpinění nevinných a poctivých lidí - ale kdo navštívil přiložené linky, tak snad sám viděl!!! (jinak děkuji Aedinně za doplnění info o nabídce koťat bez PP vedle koťátek s rodokmenem)
Myslím, že právě slepé hájení členů BOEC (viz Tatiana) vrhá na tuto organizaci pak ještě horší světlo... Pokud by za něco stáli, tak jsou sami šokováni a hodlají s tím něco dělat.
Nebo se Vám, paní Tatiano, webová prezentace Vaší paní presidentky zdá v pořádku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 10:08:06
Odpovědět s citátem

for Bára H

Ano, z přiložených linků vyplývá nabízení koček bez PP, což je jistě zvláštní a být členem BOEC, zajímám se, proč tomu tak je. Ovšem dál z linků nevyplývá vůbec nic (falešné rodokmeny, zneužitá fota - konkrétní odkazy, atd...).

A to je to oč tu jde. Ale myslím, že jsem svůj názor již výše objasnil dost.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 10:14:09
Odpovědět s citátem

No, já nevím... Mě jde ale hlavně o ty zvláštní praktiky!!! Vždyť je to evidentní, že je to továrna na levné domácí mazlíčky!!! A to je přece to nejhorší... Nějaké zneužití autorských práv není samozřejmě zanedbatelné , to jistě ne, ale pro mne je to zde pouhým podtržením obrázku té "láskyplné" CHS...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 10:29:23
Odpovědět s citátem

for Bára H

Co se týká oněch továren na mazlíčky, již to tu bylo mnohokráte zmiňováno, ať se nám to líbí nebo ne, je to prostě otázka trhu, nabídky a poptávky a toho, kdo je ochoten si co a kde koupit. Na toto se rozvinuly dosti vášnivé diskuse zde http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3457
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3469

Myslím si, že v těchto věcech budou diskuse vždy vášnivé a rozporuplné, neb někdo má doma kočky dvě, někdo čtyři, někdo může mít ten velkochov a každý k tomu přistupuje jinak. Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 10:41:42
Odpovědět s citátem

No, jistě, je to věčné téma... Ale myslíte, že právě proto o tom máme nyní mlčet? Vás nepohoršuje ani trochu, že jméno i bydliště předsedkyně celé BOEC se shoduje s iniciály oné velkochovatelky?! Myslím, že tyto informace jsou dosti zásadní, co se této organizace týče...
A nemyslím si, že je to jen a pouze otázka trhu - podle mého je to především otázka životních podmínek těch chovaných zvířat!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 10:45:53
Odpovědět s citátem

Abych byla upřímná, dokonce bych to nazvala závažným podezřením na týrání zvířat spojené s dalšími "přestupky" (raději píši uvozovky, nerada bych narazila na Vaše právní vzdělání - nemluvím totiž v tomto kontextu jako právník, ale jako normální člověk, milovník zvířat!).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 10:48:09
Odpovědět s citátem

Samozřejmě pokud se děje něco nekalého, nemůže se o tom mlčet. Ovšem o životních podmínkách oněch chovaných zvířat nemám žádné informace, neboť z této CHS kočku nemám a ani jsem tam nebyl, tudíž nemohu ani soudit. Ale vždyť to je furt dokola...

Otázku týrání zvířat z právního hlediska jsem již vysvětloval zde, týká se i přestupků: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3475
BOHUŽEL, ne vše co se nám nelíbí, musí porušovat nějaký zákon, možná je to smutné, ale je to tak.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:32:04
Odpovědět s citátem

Nemusíme ale přece rezignovaně koukat, jak tito lidé vzkvétají díky svým nekalostem dál, jen proto, že (prý) neporušují žádný zákon, ne? (ostatně hodlám si ověřit osobně informace, které mám od paní, která tam koťátko koupila a pak si vůbec nejsem jistá, zda se jejich chování do zákona vejde...). Jedna věc je ale jistá, organizace jako BOEC nemůže mít vskutku žádnou váhu, když pravidla deklarující na svém webu porušuje vlastně tamtéž... Nechci tím, říci, že v organizaci nemohou být i poctiví členové, ale ti by se místo slepého hájení měli spíše pokoušet zjednat rychle nápravu...

Foto177, zkuste se na to taky koukat jako člověk, ne jako student v zajetí právnických formulací...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:34:44
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
Dobré ráno, jasněže zde se nic nevyřeší, ale proč zde na to neupozornit, proč mlčet o tak závažné věci, že předsedkyně sdružení používá tyto mírně řečeno podivné metody! Být ta kočka moje, tak to samozřejmě také budu chtít řešit soudně, ale zároveň bych na to upozornila ostatní "kočkařskou" veřejnost - a nevidím rozhodně nic špatného využít k tomu diskusního fóra... Od čeho by pak bylo! Tak to vidím já. Samozřejmě, podobné diskuse lze snadno využít i k pošpinění nevinných a poctivých lidí - ale kdo navštívil přiložené linky, tak snad sám viděl!!! (jinak děkuji Aedinně za doplnění info o nabídce koťat bez PP vedle koťátek s rodokmenem)
Myslím, že právě slepé hájení členů BOEC (viz Tatiana) vrhá na tuto organizaci pak ještě horší světlo... Pokud by za něco stáli, tak jsou sami šokováni a hodlají s tím něco dělat.
Nebo se Vám, paní Tatiano, webová prezentace Vaší paní presidentky zdá v pořádku?


Ne, nezdá se mi v pořádku.

Představte si, že jsem na to reagovala stížností na BOEC a také mailem paní Procházkové, kde jsem ji na nevhodnost takového inzerátu, nota bene na na stránkách klubu, rovněž upozornila-takže ten sarkasmus si můžete odpustit. Když se mi něco nelíbí, tak budu brečet na správném hrobě a nebudu bez ověření házet všechny lidi do jednoho ušpiněného pytle.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:38:25
Odpovědět s citátem

Dobré odpoledne, také jsem členkou této organizece.
Nebudu psát bohužel, protože jsem nikdy neměla sebemenší problém. Opravdu naše předsedkyně je paní Procházková, se kterou jsem se osobně nikdy nesetkala a nikdy sní nejednala. Vše potřebné, zařizuje naše místopředsedkyně paní Balíková, která je opravdu paní na svém místě. Nikdy nebyl problém a vše bylo jak má být. A je fakt, že hodně lidí upozornovalo na praktiky CHs paní Procházkové, ale co jako máme dělat? Opravdu není důvod nás házet do jednoho pytle, protože tohle by opravdu předsedkyně dělat neměla. Na fotkách je evidentní, že této stanici nepatří, ale to by se mělo řešit jinak a né tady se hádat.
Je mě opravdu smutno z toho, že někdo falšuje nebo fiktivně chová na cizích zvířatech a pak nás automaticky hází do jednoho pytle s ostatníma. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aedinna



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 4

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:50:01
Odpovědět s citátem

Zdravím ...

v tom případě se tahle debata ale rozproudila na správném místě ... rozhodně to není namířené jako urážení BOEC ( non-Fife obecně ) ale spíš podivuhodné předsednictví Vaší organizace ...

... proč tedy máte tuto osobu stále jako předsedkyni a dělá Vám tak špatné jméno?

(mmt. jsem už email psala Vaší jednatelce, ale zatím mi nebylo odpovězeno)

Myslím že v zájmu dobrého jména chovatelství v Čechách, by taková osoba neměla chovat pod záštitou čestné organizace, kterou jak říkáte BOEC je ... přeci jen Vám dělá právě ona jméno ...

Bohužel doposavad jsem znala z české non-Fife jen samé "průsery" ... tak proč proboha s tím něco neděláte jako členové organizace?
Co vím ze své ZO tak rozhodně se snažíme aby měla co nejlepší jméno byť to třeba stojí nějaké hádky na schůzích ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 12:05:52
Odpovědět s citátem

Už psalo a upozornovalo několik chovatelů, ale ani nevím jak to dopadlo.
Vypadá to bohužel, že asi nijak.
Pravda je taková, že to opravdu vrhá špatné světlo na organizaci.
Jak u nás, tak i ve Fife se najdou bohužel jedinci, kteří nedělají dobrá jména, ale aby toto dělala osoba na nejvyšším místě je opravdu mazec.
Ano mohu napsat stížnost, ale na rovinu říkám, že asi nezmůžu vůbec nic. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aedinna



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 12:45:11
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Už psalo a upozornovalo několik chovatelů, ale ani nevím jak to dopadlo.
Vypadá to bohužel, že asi nijak.
Pravda je taková, že to opravdu vrhá špatné světlo na organizaci.
Jak u nás, tak i ve Fife se najdou bohužel jedinci, kteří nedělají dobrá jména, ale aby toto dělala osoba na nejvyšším místě je opravdu mazec.
Ano mohu napsat stížnost, ale na rovinu říkám, že asi nezmůžu vůbec nic. Rolling Eyes


Víte s takovou to organizací nemám zkušenosti jako člen ( maximálně jako nový majitel kotěte z non-fife ) ... ale to asi nemáte schůze nebo komisi?

Jde o to že pokud s tím jako členové nesouhlasíte tak byste měli mít také právo s tím něco udělat ...
Opravdu jde hlavně o Vaše jméno ... ale potažmo i jméno českého chovatelství ... což už tak je pojem sám o sobě ...
hlavně když non-fife má být prostor pro chovatelské cíle, které Fife neumožňuje ...
ale takto to vypadá opravdu jen jako prostor pro vydávání pp pro nepřizpůsobivé chovatele ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 12:55:25
Odpovědět s citátem

Opravdu nemohu mluvit za ostatní. Sama za sebe mohu říci, že mám vše v naprostém pořádku stejně jako Tána se svou stanicí. Držíme se předepsaných stanov a dodržujem do puntíku. Můj závěr je takový, že každý chovatel si udělá své jméno a lidi ho pak tak budou brát. Je na každém jedinci jak se k tomu postaví. Uvidíme co se stím dá dělat až bude schůze. Jen doufám, že si po ní nebudu muset připravovat podklady a žádost do jiné organizace Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 13:33:24
Odpovědět s citátem

Tatiano, nechtěla jsem, aby to vyznělo sarkasticky... Opravdu ne... A jsem ráda, že jste podnikla kroky, které jste popsala.
Je smutnou pravdou, že různí nepoctivci se najdou všude, ale aby se takto doslova výsměšně (především ale výsměšně vůči poctivým členům své organizace!) chovala sama předsedkyně, to je těžko uvěřitelné... Měla by být přece za své činy potrestána! Za takové hrubé porušování stanov, k němuž se ona prostřednictvím své inzerce přímo na ofic. webu organizace doznává, by snad mělo být automatické vyloučení z organizace a ne aby nadále hrdě setrvávala ve své funkci!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: FIFe nebo nonFIFe?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:08:52
Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny!

Je to zase celkem smutna diskuze!

Na jedne strane je fajn, ze si clovek muze vybrat organizaci, do ktere se prihlasi. Jup. Ale na druhe strane musim priznat, ze skoro vsichni chovatele, s kterymi jsem doposud mluvila, mi radili, ze v pripade, ze se rozhodnu chovat, tak mam v kazdem pripade jit do FIFe.

Je pravda, ze vse je na lidech a ne na organizaci, ve ktere jsou. Ale taky je pravda, ze v nonFIFe organizacich se pomerne casto resi neprijemne zalezitosti, jako je napr. tato. K tomu vsemu musim rict, ze to, co dela presidentka teto organizace je opravdu mazec! Nechapu!

Lidi, zkuste se dat vsichni dohromady a udelejte neco proti tomu. Cim vic vas bude, tim lip! Wink Vsechno ma sve reseni.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:59:30
Odpovědět s citátem

for Bára H.

Pokud na jedné straně napíšete, že máte vážné podezření na týrání zvířat a podobně, tak jsem vám prostě dal odkaz na vlákno, kde se o tom můžete něco dočíst. Chce to ty příspěvky číst celé a ne si jen vyďobávat co se hodí Wink Čili, jak píšete že si hodláte ověřit informace.... no tak takhle by to nějak mělo být, jenže NAPŘED si ověřit informace a až potom se pohoršovat na fóru, to je to o čem tu píši pořád dokola a nyní naposled.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 15:38:08
Odpovědět s citátem

To FOTO177:
Vzhledem k jistým skutečnostem mě to ani nepřekvapuje, že stále opakujete to samé dokola... Ano, podezření, že by se tam mohlo jednat i o týrání zvířat mám, to je věc jedna (pro mě patrně ta nejzásadnější), ale to že předsedkyně se chová naprosto skandálním způsobem je snad nepopiratelný fakt, nebo podle Vás ne?! A to se tady nyní řeší především - a to je i to, co by mohly členové prakticky bezprostředně řešit. Pokud budou skutečné indicie na týraní, tak to potom skutečně bude třeba vyřešit jinde...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 15:53:14
Odpovědět s citátem

for Bára H

Ano je to nepopiratelný fakt a pokud byste četla mé příspěvky pořádně, tak jsem dávno psal, že pokud bych byl členem BOEC, tento fakt by mě zajímal.

Je pravdou, že vzhledem k jistým skutečnostem, mě vůbec nepřekvapuje to, že stále reagujete, tak jak reagujete a je moje blbost, že jsem to hned v počátku nepochopil a snažil jsem se vás ve své naivitě navést na vlákna kde se o podobných věcech píše. Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 16:04:04
Odpovědět s citátem

To FOTO177:

Ale jděte... A proč myslíte, že mne ty odkazy nezajímají... Já jen nevím, proč pořád děláte, jako bych snad někoho obviňovala neprávem. Tak proto.... Jinak tato záležitost je pro mne jako milovníka koček samozřejmě značně emotivní a tak někdy možná působí mé příspěvky, že pletu páté přes deváté... Tak pardon!!!! Ale neberte to opravdu špatně... Říkám to vše v dobrém - jste-li milovník koček, což předpokládám, pak jsme tak trochu na jedné lodi, tak se přestaňme napadat skrze kraviny!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 16:32:27
Odpovědět s citátem

for Bára H.

Tak to jsme opravdu na jedné lodi Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 17:25:26
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
že předsedkyně se chová naprosto skandálním způsobem je snad nepopiratelný fakt, ........... Pokud budou skutečné indicie na týraní, tak to potom skutečně bude třeba vyřešit jinde...


Jde o to, že chovat se skandálně není ze zákona zakázáno. Morálně je to jistě nevhodné, nicméně zákonně nepostihnutelné.

Co se týká týrání ... pohybuju se tu na foru už nějakých pár let, různých indicií tu bylo až až na různé chovatele, množitele ... a nikdo nikdy nic nepořešil. Bohužel. České právo v tomhle směru prostě pokulhává. Pokud není vůle pořešit veřejně známé případy nezpochybnitelného ukázkového týrání zvířat, nevěřím tomu, že bude vůle jakkoliv řešit týrání zvířat co se týká z pohledu množitelství a překupnictví. Stejně tak pokud samotné organizace či členové organizací (vč. FIFe, která má také nějaké to máslo na hlavě) nepostihnou problémové chovatele, na foru se nic nevyřeší.

Kde není žalobce, není soudce. Je mi líto, z mého pohledu tato rádoby kauza je jen opětovné mlácení prázdné slámy a ztráta času všech zúčastněných diskutujících a nevěřím, že kdokoliv cokoliv vyřeší, neboť dokud se mluví stylem - bude třeba vyřešit jinde, a ne - já to vyřeším tak a tak, seženu důkazy a půjdu po tom jak lovecký pes - nic se samo od sebe nevyřeší. Confused

PS.: jediné, co je opravdu třeba důsledně vyžadovat, je stažení "ukradených" fotografií z cizích webů, neboť zde by se myslím dalo už použít něco z autorského práva.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top