Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nalezenec


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: Nalezenec
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 21:09:49
Odpovědět s citátem

dobry vecer, resim ted problém......před chvílí nám známí přinesli nalezené kotátko. já mám doma 7měsíčního kocourka a spolubydlící 5měsíční kočičku ale jelikož se stěhují tak nám nalezec příde vhod aspon můj kocourek nebude sám. Boužel si ted nevím rady s několika věcmi, kotátko u nás spokojeně vrní ale k našim kockám se chová hrozně utočí na ně furt sičí, je jasný že se asi dost bojí ale chová se knim jako by tu byla doma naše kočky jí nic nedělají jen koukají. Pak ani newim jestli je to on nebo ona... nevíte někdo jak to můžu poznat? A jěšte mi kotátko příde dost hubené, dala jsem jí hned jídlo a spojeně papalo ale nevim jak mu ted mám dávat jíst aby zase se nepřejedlo prosím jestli máte stím někdo zkušenosti poradte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2009 7:33:29
Odpovědět s citátem

mačiatka obvykle bývajú oprsklé,sú dosť bezbranné vo svojom veku a tak pre istotu preventívne púšťajú hrôzu.za chvíľku sa skľudní.krmiť by som doporučovala v malých dávkach každé 2-3 hodiny,aby prázdne črievka nezareagovali pri zážťaži hnačkou.a hlavne-odčerviť.asi najlepšie behnúť k vetovi,skontroluje uši,kožu a odčerví. blahoželám k novému prírastku Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2009 7:36:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

nalezence mám v současné době doma tři (2 azylanty, kteří půjdou po očkování do nové rodiny) a vždy volím stejný postup. Pokud domů přinesu novou kočku, vždy je alespoň 14 dní v karanténě (tedy má svůj vyhrazený pokoj) a dříve než jí prohlédne vet se do styku s ostatními kočkami nedostane. Oddělení je dobré taky na seznámení, protože se kočky seznamují s pachy u dveří do karanténního pokoje a po vypuštění nováčka po určité době už neprobíhají tak drastické seznamovací rituály. Přesto si kočky musí vyjasnit pozice a syčení, vrčení a schovávání se je běžné, chce to čas. Někdy týden, někdy měsíc....pročtěte si tady fóra, ohledně seznamování je toho dost.
S tím souvisí i krmení. Kotě z venku je určitě hladové. Návštěva veta je opět na místě. Je třeba odčervit, odblešit a základní prohlídku uší, očí a sliznic. Poté samozřejmě očkování. Po odčervení je dobré sledovat bobiše, tak nejlíp poznáte, která strava je nejvhodnější. Kotě by mělo jíst po menších porcích 4x denně. Kotěcí stravu (granule i mokré krmení označené "kitten")
Pohlaví vám nejlíp určí opět vet. Takto se to špatně vysvětluje. http://kocka-tiger.wz.cz/o-kockach/pohlavi-kocek/
Confused Smile
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2009 18:23:21
Odpovědět s citátem

tak už jsme byly u doktora a mame krásnou, zdravou kocicku akorát to seznamování bude horší...chce to čas...děkuji za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top