Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Selhání jater, ledvin, FIP ... ?

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: Selhání jater, ledvin, FIP ... ?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2009 15:51:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu. Máte někdo tuto, nebo podobnou zkušenost? Přes měsíc jsme dle diagnózy veta léčili záněty v očích spojené s praskáním žilek, v očích jakoby kalné obláčky. Po třech týdnech neúspěšné léčby jsme navštívili jiného veta, nasadil jiné léky, poslechl srdce, změřil teplotu, bez dalšího poderření nemoci apod.. Již během léčby došlo ke změně barvy očí, nyní jsou bledé, až nažloutlé, místy narůžovělé. Přidalo se během posledních pár dnů i celkové oslabení, kočička zhubla, je vrávoravá, nejistá v chůzi, má jakoby záškuby na hřbetě. Chuť k jídlu má, nezvrací, moc nepije. Byli jsme s ní opět u veta, byla jí nabrána krev, čekáme na výsledky ... bojím se nejhoršího.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Selhání jater, ledvin, FIP ... ?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2009 16:02:29
Odpovědět s citátem

Přiznám se, že si nejsem jistá, co napsat, neboť některé příznaky se shodují se suchou formou FIP (doporučím tento článek - http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1050 ), kdy právě v očích jsou viditelné změny.

Nicméně i tak může být jakýkoliv odhad po internetu mylný.

Počkejte na vyšetření krve a zhodnocení veterináře, myslím, že víc dělat prozatím nemůžete.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: Re: Selhání jater, ledvin, FIP ... ?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2009 7:33:55
Odpovědět s citátem

Dnes jsem volala na výsledky z odběrů krve Lilušky, z biochemie to vypadá špatně, vše nasvědčuje FIP. Obávám se nejhoršího, kočička se mi zdá slabší a slabší, i když chuť k jídlu má a i pije. Je to strašné, vždy jsem články o FIP jen tak přelétla očima a v duchu říkala, že tohle nás nepotká, že kočky, které jsou v domácí péči, krmené jen tím "lepším", pod lékařským dohledem atd., tuto nemoc mají jen hodně ojediněle. Teď když jsem se na to téma zaměřila, přijde mi, že sem píše poměrně dost chovatelů koček, že je toto potkalo také. To je opravdu tak rozšířená nemoc?! Mám ještě dvě kočky, jednu výstavní, s úspěšnými předky a výhledově možnými úspěchy, se teď bojím jet na další výstavu, abychom ji nestresovali atd.. Pořád přemýšlím, co mohlo FIP rozvinout a napadá mě všelicos, i to, jestli příchodem nové kočičky neměla Liluška takový stres, který by tohle všechno vyvolal. Ani od nás nechtěla hladit, vrčela, i když nekousla, neškrábla ... . Od malička byla jedináček, miláček, snad i trochu nerváček, když se jí zrovna něco nelíbilo, mlátila hned kolem sebe vztekle ocasem, ale nikdy neublížila. Teď nevím, co dělat, jak se vypořádat, s tím, že odejde ... jak rychle, bude trpět víc, než my, můžeme nějak pomoci?!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2009 7:44:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den...

My se bohužel s FIP také setkali u našeho kocourka. U nás onemocnění mělo velmi rychlý průběh, nebýt pitvy, ani my, ani vet bychom nepřišli na to, proč náš miláček odešel.

Do té doby jsem měla tuto nemoc tak nějak spjatou s venkovními a útulkovými kočičkami, v životě by mě nenapadlo, že FIP může ohrozit i nás. Kocourek se nestýkal s žádnými jinými kočkami, nechodil ven... No, teď už víme více. Crying or Very sad

Držím vám všem pěsti, ať to zvládnete co nejlépe. Držte se!

Silvie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Selhání jater, ledvin, FIP ... ?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2009 7:50:06
Odpovědět s citátem

Tohle onemocnění si nevybírá. V tom článku je to psané, v podstatě rozšíření je velmi individuálním byť v některých situacích je jeho pravděpodobnost vyšší, přesto není nějak extrémně závratná, navíc samotný "přenos" není jednoznačný.

Proč se koronaviry zvrhnou ve FIP není objasněné. Spouštěčem mohl být stres, nebo klidně i nějaké lehké oslabení organismu, které jste nemuseli zaregistrovat. V tomhle je FIP záludná.

Vzhledem k tomu, že na FIP nejsou průkazné testy, tak ohledně výstavní kariéry své druhé kočičky se budete muset rozhodnout sama. Určitá míra rizika je tu vždy, ale pokud je kočina zdravá a silná a není výrazný stresor, tak bych její kariéru nezavrhovala.

Odchod Vaší kočičky Vás bude bolet, je jen důležité poznat, kdy to začne bolet i jí a kdy je třeba její trápení ukončit. Na to není rada. Je to rozhodnutí, ve kterém jste sami. Může to trvat měsíc, nebo i pár dní ...

Je mi líto, že informace nejsou víc přiznivé. Držte se!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2009 9:59:11
Odpovědět s citátem

Jenže nejhorší je to, že sice jsme se s touto záludnou "nemocí" setkali, začali jsme hledat a shromažďovat informace, abychom věděli víc, ale je to nanic. V podstatě prevence není, koronavir má v sobě dejme tomu 80% koček a jen u některé z nich propukne ve smrtelnou. Je to hrozný pocit, když si uvědomím, že milované zvíře je doma, chřadne, má chuť k jídlu, pije, ale den ze dne chřadne ... a odchází. A co ty kočičky, které zůstávají ... Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2009 12:59:00
Odpovědět s citátem

Taky mi umřel první kocourek na FIP. Do 10ti dnů bylo po všem. Máma je pozitivní na koronaviry ale přitom jinak zdravá jak řípa. Přenesla je na svá koťata, všechny tři. Dvě umřely ve věku necelého jednoho roku, třetí s nemocí jakž takž zápasí. Někdy je hůř, někdy líp. Kočička Tracy zatím žije už tři roky. Je to těžké rozhodnutí, přijmout neodvratné a evt. ulehčit milovanému tvorečku odchod do další dimenze.

Nechala bych druhou kočičku otestovat na přítomnost koronavirů. Pokud budou testy negativní, možná byste ji mohla vystavovat bez většího strachu o její zdraví.

Rozvinutá FIP by pro druhou kočku nakažlivá být neměla.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2009 20:19:00
Odpovědět s citátem

Dnes jsme na tom tak, že naše mazlinka má stále neuvěřitelnou chuť k jídlu, pamlsky, dala by si syrové maso, pije, ale nevidím ji ani čurat, ani jít na stolici Sad . Fyzicky mi připadá slabší a slabší, hodně spinká. Má druhý den antibiotika a nějaké kortikoidy v injekční verzi, s tím, že bychom přešli na tablety a buď se to zlepší, protože z výsledků nelze 100% diagnostikovat FIP, nebo to nepomůže a ... . Jeden doktor řekne ... kočičky neoddělovat, je to už zbytečný stres, infekční v tomto stadiu není, druhý řekne ... oddělit. Tak co si má člověk vybrat? Chce být s námi, dokonce i chtělavyskočit na linku, což by se jí samozřejmě ani nepovedlo, tak jsem jí udělala na lince pelíšek a vařila se mnou. Nebo spíš dohlížela, ale přijde mi, že i má pomalejší reflexy. Teď mám doma ještě kočičku, o kterou se třesu strachy, je to 8 měsíční kotě, tedy prý riziková skupina. Jsou s tou nemocnou od začátku června, když jsme jsme se rozšířili a tudíž prý ... dle jednoho veta ... kdyby došlo k nákaze, mělo by se snad už projevit. Tak se chci zeptat, máte také někdo zkušenost s FIP v rodině, kde je více koček? Jak jste se zachovali, jaká jste podnikli opatření, vyšetření té snad "zdravé", jak ta, co zůstala s námi, je stará od té doby, co odešla ta nemocná?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2009 21:17:00
Odpovědět s citátem

Andrejko, dostala jste moji zpravu?

Hezky vecer!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2009 16:25:48
Odpovědět s citátem

Andrea G. napsal:
Tak se chci zeptat, máte také někdo zkušenost s FIP v rodině, kde je více koček? Jak jste se zachovali, jaká jste podnikli opatření, vyšetření té snad "zdravé", jak ta, co zůstala s námi, je stará od té doby, co odešla ta nemocná?


Kamarád má britku, teď už tříletou. Před časem k ní pořídil kocourka z útulku, měl ho asi 3/4 roku a umřel mu na FIP. Zjistil, že sestřička toho kocourka umřela na FIP o měsíc dříve. Měl úplně panickou hrůzu, že se mu kočka musela nakazit, když spolu ten třičtvtě rok žii, pečovali o sebe, olizovali se ... Naštěstí tomu tak není, kočička spokojeně žije, už je to více než rok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2009 17:05:40
Odpovědět s citátem

Děkuji za pozitivní zprávu Smile , i když ono je to s tímto onemocněním FIP asi dost nevyzpytatelné a "vyhráno" asi není nikdy. Vystrčí růžky kdykoli, aniž bychom to zrovna čekali. Naše Lilynka je na antibiotikách a kortikoidech, dostává vitamíny, Probican, s chutí baští, pije, očička zase dostávají původní, krásně modrou barvu, ale fyzicky nic moc Sad . Věnujeme se jí, hladíme, mluvíme na ni. Ale nevíme, jestli to FIP je, nebo není, můžeme jen doufat, že to byl třeba akutní zánět a čekat, co se z toho vyklube.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Larissa



Založen: 29.09.2008
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 9:31:54
Odpovědět s citátem

[Dobrý den Andreo,
nevím odkud jste a zda to máte do Prahy daleko, ale pokud jste ochotni podniknout ještě jednu cestu, napište mi na Placha15@seznam.cz, dala bych Vám kontakt na pana doktora, který by vaší kočičce mohl pomoci. Před měsícem jsme totiž bojovali také se zákeřnou chorobou, ve Vetcentru ve Stodůlách řekli jasná FIP po třech dnech hopitalizace, u nás v Berouně také FIP a hned doporučili euthanasii, ale pak jsem se obrátila ještě na jednoho veta a ten za týden kocourka vyléčil. Vidí vše v souvislostech a je opravdu machr. Náš roční kocourek měl těžké horečky, bílé sliznice, třetí víčko, apatický, těžké nechutenství, dehydratace, přítomnost na koronarivy pozivitní a přesto to FIP nebyla, jen krevní bakterie ( prý ze škrábnutí ), ale opravdu zákeřná, také jsem ho už nikam nechtěla vláčet, vždyť už jsme byli všude možně, ale tahle poslední cesta mu zachránila život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (60x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (22x)
4
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (21x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (20x)
6
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (19x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Plemena koček podle FIFe (19x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top