Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britská modrá nebo kartouzská kočička?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2009 8:30:13
Odpovědět s citátem

Když už se tady představují různá kočičí plemena, nemohu nepřispět Wink se svým přesvědčením, že nejlepší plemeno na této planetě, co planetě, v této sluneční soustavě a možná i za jejími hranicemi Wink je prostě devon rex.

S ním je pořád o zábavu postaráno. Je to plemeno, které s vámi sdílí téměř každý okamžik vašeho života ve vaší domácnosti, vychutnává si vaši přítomnost a hodně dává najevo, že je tady, ale ne vyřváváním, hlasově nepatří mezi ty hodně uřvané, ale spíš svojí vynalézavostí v tropení lotrovin a šaškáren všeho druhu. Devon rád parkuje na vašem rameni, odkud sleduje, co zrovna děláte a je tak vaší součástí. Sleduje se zájmem všechno, u všeho asistuje. Je tedy fakt, že někomu by to mohlo až vadit, jak je s ním jeho kočka téměř neustále a dožaduje se pozornosti, a to tak že neodbytně. Když má chuť se pomazlit, vyskočí si na vás odkudkoliv-ze stolu, ze země když jdete, prostě musíte všeho nechat a jít mazlit Smile . Devon nemůže být sám, druhá kočka je v podstatě nutností, pokud člověk odchází z domova do práce.

Je to plemeno nekonfliktní, dobře adaptabilní, snášející se s jinými zvířaty, milující lidi, ale vybere si toho jednoho svého milovánka, a tomu dává najevo svoji nezměrnou lásku.

Miluji své devony a oni milují mne. (Platí to ovšem i o mých ostatních kočkách Very Happy ., i naší labradorce.)
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2009 10:31:15
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Myslím, že skvělé jsou všechny kočičky... zvláště Chandler od Mistle je podle deníčků zde na MK velmi statečný a obětavý kocourek. Naši takoví nejsou... nezajímá je zahradničení (drcení houbičky na mytí), hadové (kabely) je nechávají naprosto v klidu...


To skoro vypadá, jako by se Chandler jevil jako lump Very Happy Ano, trošku je, to uznávám. Ale tak hrozné jak si možná myslíte to určitě není. Je to miláček Smile Je mazlivý, hodný, hravý a neskutečně čistotný. Ani jednou nešel mimo budku od doby, co jsme ho přivezli. A když blinká, tak na lino, kamenný parapet nebo do záchodku. A osobně radeji zametu kousky houbičky, než drbu blinkání či jiné výměšky z koberce Razz A ty jeho skotačinky věřím, že po kastraci poleví. Přeci jen je mu teď asi 11 měsíců, takže je to puberťák a asi je ještě brzo soudit jeho povahu...

Ať už si vyberete kočičku nebo kocourka. Kartouzku, britku nebo jakékoliv jiné plemeno, určitě to bude to nejsprávnější pro Vás a budete ji/ho milovat láskou člověčí a ona/on Vám to bude vracet nádhernou láskou kočičí. Myslím, že mezi kočičkami si nejde vybrat špatně. Všechny jsou úžasné, krásné se svou jedinečnou osobností.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2009 16:31:57
Odpovědět s citátem

Neodolám, nemohu nepřispět. Very Happy

Jistý mourovatý badatel by to asi shrnul do spisu Každý chválí, co jeho jest. Ale ono to asi není o vychvalování, jako o přiblížení povahy a chování právě toho plemene, které známe nejvíc, neb ho máme doma...totiž, ono má doma nás.

Pro mne jsou nej nej nej bengálky. Aktivní, velice chytré , vynalézavé, hravé a to i v dospělosti ( v kotětství jsou hravá , více či méně , všechna kotiska , u mnohých se s dospělostí hravost vytrácí) . Jsou velmi komunikativní, upovídané , u všeho musí asistovat . Nesnáší nudu , jsou schopny si vymyslet neuvěřitelné věci, aby se něco dělo a náhodou ony i my kolem jsme nestagnovali. Přitom jsou na své dvounožce vázané, některé i velmi intenzivně vyžadují mazlení. Asi nejvíc mně na bengálkách "dostává" jejich šelmovitost , to, že si zachovávají skutečně kočkovité chování a instinkty. Jsou velmi obratné a vytrvalé, někdy až svéhlavé se sklony k dominanci.

Vzhledem k temperamentu bych asi bengálku úplnému začátečníkovi nedoporučila, i když, má-li dostatek trpělivosti a pochopení, určitě se může soužití povést k spokojenosti obou.

Ještě dodám, že asi podobně jako u psů, i u koček by si měl člověk kočku vybírat podle své nátury, podle životního stylu. Někomu bude lépe vyhovovat kočka klidná, která v bytě je tichým společníkem, někdo zas ocení kočku živější, hravou a stále připomínající svou přítomnost. Ale ať už si vybereme jakoukoliv kočku, měli bychom akceptovat její charakteristické vlastnosti a nepokoušet se ji změnit k obrazu svému ( ani obrazu virtuálnímu). Pokud si vyberu kočku s předpokladem živého temperamentu, nemohu si potom stěžovat, že dělá bengál Very Happy , pokud někdo zvolí kočku plemene klidného , těžko z ní udělá divošku...


Stejně si nakonec kočka předělá k obrazu svému nás ... Very Happy Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2009 10:01:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

rovněž neodolám, abych napsala zas něco z úplně jiného pohledu. Také jsem se vyžívala ve studiu různých plemen koček, abych si vybrala tu úplně nej- kočku se superní povahou a vysnila si birmičku, případně ragdola...Člověk míní, ale osud mění. Stejně jako k nám vpadla první kočka bez výběru a jakýchkoli příprav, tak tomu bylo i v druhém případě. A přesto, že se mé vysněné kočce nepodobá ani vzhledem ani povahou, stejně bych ji nevyměnila ani za nic.
To jsem jen chtěla paní Tei naznačit, že ji může zkřížit cestu úplně jiná krasavice, než ta vysněná - a bude vymalováno Wink
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 10:21:03
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]

Tatiano tak kraaaaasne ste to napisali Smile
Je to 100% pravda! Moj devon je moj anjel, najvacsi milacik, je vdacny a hrooozne vtipny, vzdy mi zlepsi naladu a strasne ho rozmaznavam Embarassed aaaaale co mam robit ked je taky uzasny.
Moj devon je moj splneny sen, lepsie ako devon mozu byt len dva devony Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 15:32:13
Odpovědět s citátem

Tei napsal:
Dobrý den,
všem Vám moc děkuju za rady a postřehy....

Zatím se bohužel moje přání pořídit si kočičku ukázalo jako slepá vývojová větev..... Crying or Very sad Crying or Very sad
Ale protož ez mojí strany to není jen nějaký náhlý rozmar, tak neházím flintu do žita a nevzdávám to...
S domácím zvířetem zkušenosti mám, tak vím, co to obnáší, dítko taky doma máme Wink
Jen jsem se snažila vysondovat, co obnáší život s šelmou kočičí Smile

Raiko, přemýšlela jsem o tom, že by tahle varianta byla asi úplně ta optimální...kdyby si nějaký kocouř bo kočina adoptovali nás Wink
Zatím je 80 procent rodiny proti, navíc tatínek je bohužel alergik- sice s ním nežiju, ale cítil se velice dotčeně......(kočku nikdy neměl, tak nevím... Embarassed Crying or Very sad )

Luci, Vám děkuji zejména za páně Profesorovu Mňautobiografii.....co jsem ji objevila, už se nemůžu dočkat každýho dalšího příspěvku, který Pan Profesor Piškot sepíše ve spisovně Wink
Zejména mě doslova rozbrečel spis o tom, jak se snažil vzdělávat Bubuhrocha v používání okna.....
Tečkovaná pohromada blbísů rovněž nemá chybu a proto ještě jednou díky za úžasný smysl pro humor, který mě zachránil od počínající podzimní depréze Wink

Díky všem a hezký zbytek dne


Tei,

děkujeme, mourovatému badateli jsem Vaše slova tlumočila. Řekl, že je polichocenej kocour Smile.

Moc Vám držím palce, aby se vývoj otočil tím správným směrem a do Vašeho života tiše vkráčela kočka...ať už britská, kartouzská , modrá, oranžová, strakatá nebo mouratá, šlechtična z CHS nebo tulačka z ulice....je to jedno, protože každá kočka je prostě velké štěstí. Tak Vám ho přeji co nejdříve.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 22:52:46
Odpovědět s citátem

[quote="Emily"]
tatiana napsal:


Tatiano tak kraaaaasne ste to napisali Smile
Je to 100% pravda! Moj devon je moj anjel, najvacsi milacik, je vdacny a hrooozne vtipny, vzdy mi zlepsi naladu a strasne ho rozmaznavam Embarassed aaaaale co mam robit ked je taky uzasny.
Moj devon je moj splneny sen, lepsie ako devon mozu byt len dva devony Laughing


Souhlasím, a proto je taky mám Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 16:15:21
Odpovědět s citátem

Tei,

blahopřeji k obrácení vývoje správným směrem. Very Happy

Konkrétní CHS bych si asi doporučit nedovolila, takže napíšu jen takové obecnější věci, které byste při výběru místa, odkud si vezmete kočičku, měla sledovat:

- pokud nějakou CHS oslovíte, měli by se Vás majitelé ptát na dost věcí - proč kočku chcete, jaké bude mít u Vás podmínky atd. Už to je známkou toho, že mají ke kočkám dobrý vztah a neberou je jen jako "zboží".

- i Vy byste se měla ptát - například na to, jsou-li kočky , včetně koťat, opravdu členy rodiny, žijí-li s lidmi v bytě , nikoliv někde v oddělené místnosti nebo dokonce v kleci či voliéře. Toto je pro socializaci kotěte a tedy i jeho chování v novém domově velmi důležité. Ptejte se, čím jsou kotiska krmena , jaké mají povahy atd.

- to, že kotě bude očkované a odčervené, by měla být samozřejmost . U britských kočiček bych se coby zájemce ptala i na to, zda jsou rodiče a další předci testováni na HCM a s jakými výsledky .

- určitě bych, být Vámi, požádala o možnost návštěvy - mít možnost vidět nejen kotě ( a vybrat si) , ale i prostředí, v kterém kočky žijí, je pro konečné rozhodnutí dost určující. Myslím, že se dá při troše pozornosti poznat i to, jestli kočky v bytě opravdu trvale žijí, nebo byly jen pro chvíli návštěvy vzaty do bytu odněkud z odděleného místa.

- mnohé napoví také kupní smlouva - chovatel, který si je OPRAVDU jistý, že pro své kočky dělá maximum a koťata jsou v pořádku, uvede ve smlouvě jisté garance a zároveň je ovšem také požaduje od budoucího majitele kočky.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 18:41:41
Odpovědět s citátem

Zdravím Tei,
v první řadě oceňuji super přístup k pořízení malého milého cosi.Já mám britku chocopointku a ta je mazlící až za hrob.Zrovna teď mi leží na klíně a spokojeně spí.Zkuste prolustrovat web a uvidíte,jak je barevná paleta britek široká!(mně učarovaly pointky).
Jinak se také hodláme stěhovat do velkého domu a nebojím se zabezpečení.Ono je třeba při větrání koukat jestli kočena nejde k oknu(já větrám chvilkově a celou dobu u okna stojím) a nebo větranou místnost zavřít.Myslím že kdo říká že zavřená kočka je nešťastná kočka,nemá pravdu.Naše čokoládka je v 1+1 naprosto spokojená,a v domě jí bude ještě líp.Pokud jsou kočky vyloženě odchované v bytě,venkov jim nechybí.Musíte jim jenom věnovat čas na hru,který by jinak venku vyplnily lovem.
Také je dobré dávat pozor když jdete z domu a třeba se obouváte při otevřených dvěřích-KOLIKRÁT SI TOHO ANI NEMUSÍTE VŠIMNOUT a už je kotě v prachu,jde zkoumat okolí.Což nemusí skončit dobře.
Jak bylo psáno,supr je kouknout na nějakou výstavu,tak se můžete na všechno co vás napadne zeptat ,,live"Wink
Aélin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stekna



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Britská modrá nebo kartouzská kočička?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2010 15:32:03
Odpovědět s citátem

Aho Tei,
Mám doma kartouzského kocourka a nemůžu si ho vynachválit - no dobře trochu jsem horozmazlila takže nemůžu tvrdit že nemňouká.... Mňouká, ale jen když něco chce ... takže jako každý chlap:) Jinak kartouzské kočky se mi zdají víc elegantní než britské, méně tlusté, doufám že tím neurazím chovatele britek:) Pokud budeš mít zájem můžu ti dát kontakt na jednu paní, od které jsem si pořizovala svého kocourka s PP. Byla to starší paní z Kroměříže, ale byla velmi hodná a cena byla velmi slušná. navíc nám i odbornící kocurka chválí že má nádhernou barvu a hlavu. Když budeš mít zájem, napiš na email : janabar@email.cz
Jinak v dubnu si budeme pořizovat druhou kočičku plemene Burmilla. Mrkni se na stránky jestli chceš:
http://www.daimontcat.cz/
http://daimontcat.sweb.cz/mimi26.htm

Tei napsal:
Zdravím všechny,

jsem tady a nejen tu,ale ve světě kočičím úplný nováček. Vždycky jsem byla spíš "psí", ale tak jsem se zkamarádila se sousedovic kočičákem, že bych si teĎ do domku, kam se postěhujeme, ráda pořídila kočičku.....přecejen, jako osobnosti mi vyhovují víc, jak pejsci, jak jsem na to přišla...(pozdě, ale přece)

Hrozně se mi, už dlouho, líbí tyhle kočičky, britské modré, nebo kartouzské....abych pravdu řekla, nejsem ještě moc schopná je na první pohled rozlišit.Embarassed Embarassed

Co byste mi, máte-li zkušenosti s jejich chovem, spíše doporučili? Hodí se vůbec taková kočička pro začátečníka? Máme ještě dvouletou dcerku, tak aby se kočička, eventuálně kocourek, hodili do rodiny s dítětem-dětmi. Jaké jsou mezi nimi rozdíly- vzhled a hlavně, povahově? SIce jsem už nějaké info přelouskala, ale radši se ještě zeptám.


Děkuji mnohokrát za odpovědi Smile

T
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2010 21:23:07
Odpovědět s citátem

Tak Tei, honem fotku do alba, ať vidíme jaký poklad máte doma;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
eforar



Založen: 12.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 19:17:31
Odpovědět s citátem

jj
_________________
www.drobacek.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (81x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (53x)
3
Kočičí jména (37x)
4
Popíjet víno můžete odteď už i společně ... (29x)
5
Creepy kočky: Noční kontrola (25x)
6
Editorial 11. dubna 2005 (25x)
7
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (23x)
8
Skotská klapouchá kočka (22x)
9
Značkování u kocourů a koček (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top