Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím o pomoc, nechcete někdo Birmu?

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: Prosím o pomoc, nechcete někdo Birmu?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2009 10:41:39
Odpovědět s citátem

Hezký den, ač se mi to špatně píše, hledám nový domov pro jednu z našich micin, a to Svatou Birmu. Je papírová, kupovaná na mazlíka, tím pádem kastrovaná, tříletá. Zdravá, s krásným kožíškem, dobře živená. Problém je v jejím chování vůči ostatním kočkám a v následcích, co z toho plynou pro nás - znečišťování pelíšků, postelí, zdí... Jsem z toho nešťastná, už nevíme, co dělat. Zkusili jsme jí chovat odděleně od ostatních, máme jí v ložnici, mazlíme, hrajeme si a celkově se jí věnujeme a přesto jsem včera měla počůraný polštář já, dnes dopoledne přítel a bohužel to není poprvé a ani jediné, co dělá. Asi nemá ráda změny, to se tu nejspíš zblázní, přestavujeme dům, protože jsem neplánovaně otěhotněla, z dítěte asi taky nadšená nebude.. Nemáte někdo radu případně o tuhle kočinku zájem?

http://erian.rajce.idnes.cz/TACETKA/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2009 14:54:52
Odpovědět s citátem

Není kočička nějak nemocná? Čurání mimo wc může být známka onemocnění. Poraď te se s dobrým veterinářem ať udělá podrobné testy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2009 16:14:32
Odpovědět s citátem

Tak přece někdo reagoval... Už jsem se bála, že jsou tu všichni "němí".
Bohužel, jak jsem psala, kočička je zdravá, až na to, že to má asi nějak pochroumané v hlavičce. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2009 16:30:14
Odpovědět s citátem

Zkoušela jste Feliway? Jak se projevuje nevole kočky vůči ostatním kočkám(kromě nečistotnosti)?

Jinak zkuste založit vlákno ve foru na www.kocky-online.cz Chodí tam více lidí. A co chovatelka od které kočku máte? Většinou uvádí v smlouvě, že pokud se o kočku nebudete moci postarat, veznou si ji zpět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2009 19:54:13
Odpovědět s citátem

A to problémy s kočičkou máte od začátku, co k vám přišla, nebo to začlo až v nedávné době? Stala se u vás nějaká změna? Příchod nové kočky , třeba? Pokud je opravdu veterinárně vyšetřená a zdravá, pak nečistotnost je reakcí na něco, co se jí nelíbí . Co myslíte, jak bude reagovat na změnu tak zásadní, jako je přechod do nového prostředí?

Určitě zkuste Feliway , případně se zkuste zamyslet, co bylo primární příčinou začátku problémů.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2009 19:56:15
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

jenom vyjádřím svůj názor, asi nic co by jste od této diskuze očekávala, tedy novou rodinu pro vaši kočku.
Píšete pouze že kočka není nemocná. Nepíšete jaké veškeré testy vet dělal. Mám zkušenost s nečistotností kočky (cca pul roku) tz. převlékání povlečení shruba obden...ale ani jednou mě nenapadlo dát kočku pryč. Nakonec z vyšetření moči vyšlo najevo mírný zánět, po atb. se vše upravilo. Měla jsem zjištěny další možná opatření. Feliway, Bachova terapie, domluveného etologa apod. Toto vše jste zkusila?
Říkáte že kočka pravděpodobně špatně reaguje na změny v prostředí. Jak asi bude reagovat pokud ji dáte pryč?
Jak se projevuje nesnášenlivost s ostatními kočkami? Perou se? Nebo se jen "nemusí".
Píšete také že přestavujete dům, to může být pro kočku dost stresující, ale po nějakém čase dům dostavíte a potíže mohou pominout. Jak bude kočka reagovat na dítě nemůžete předem předjímat.
Trošku mě mrzí pokud se lidé "zbavují" své kočky. V současné době je tolik koťat a koček bez domova, hledají nové rodiny. Ta vaše si skrz svůj původ tu svoji snad vybere rychle. A zabare tak místo jiným. Toť jen můj názor. Pokud je to tak (což nepíšete) že už jste vyčerpala opravdu všechny možnosti, předem se omlouvám. Vím že takové chování je vyčerpávající. Já bych i tak to svědomí neměla.
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 8:44:43
Odpovědět s citátem

Hezký den...
Takže Ad. Feliway - zkoušeli jsme, na naše kočky nemá žádný účinek, měli jsme ho tu půl roku.

Ad. Jak se chová k ostatním - je přímo vysazená na modrou britku a jakmile je mezi ostatními, tak jí pronásleduje, vrčí na sebe, syčí a řežou se jak koně. A to opravdu neustále, to ne jenom třeba jednou denně.

Jinak tohle chování se u ní projevuje cca rok, co byl prvotní impuls nevíme. Bydleli jsme s přítelem každý jinde, číči byli přes zimu u mě v bytě, přes léto tady u něj na chalupě, takže po konečném přestěhování mě sem to tady znali... Chodili ven, teď už to nejde, je hnusně a zima.

Jinak to, že se jí chceme zbavit, je pro mě taky strašné. Beru domů každé kotě bez domova, léčím a pak hledám nový domov, chvilku jsme tu měli v depozitu micky z Podbrdska, takže v když čtu ty inzeráty, že někdo dává pryč 6letou peršanku, protože se jim v rodině "náhle objevila" alergie, otvírá se mi kudla v kapse.... ale tenhle současný stav je pro mě prostě neunosný. Předevčírem jsem se už bezmocí prostě sesypala a rozbrečela, když byly zase počůrané peřiny skrz, vždyť to můžu vyhazovat a kupovat pořád nové, z peří to nevyperete....
Bohužel nevydržím ještě cca půl roku než se dostaví dům její očůrávání, případně rvaní s ostatníma. A děsím se toho, že až tu bude dítě, bude to ještě horší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 8:59:33
Odpovědět s citátem

Jen se zeptám - stále v průběhu těchto problémů s chováním depozitujete a zachraňujete kotiska?
Jsou ty kočky spolu v kontaktu? Jak moc jsou oddělené, případně jak moc Vy dbáte na to, aby z Vás nebyly cítit pachy ostatních koček?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 9:21:30
Odpovědět s citátem

Pro April - kočky útulačky jsme tu měli jen jednou, vloni.
Ale cca před 14dny jsem donesla domů kotě od popelnic, bylo jednu noc s námi v ložnici, kde je i Tačetka - ta problémová, a pak už bydlelo s ostatníma kočkama volně v baráku. S Táčou už se neviděly, jen když chtěla jít mimo svůj pokoj. Ale mimčo už je dva dny u nové rodiny a ta potvora se chová pořád stejně a příchodem kotěte to opravdu nezačalo Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 9:29:24
Odpovědět s citátem

A nezačaly se problémy s Tačetkou objevovat poté, co jste měli kočky z útulku?

Dívala jsem se na ZK, Tačetka je už čtyřletá , z vašich koček "služebně nejstarší" - podle dat narození) a jestliže předtím tři roky byla v pohodě a teď jsou problémy, nějaká chyba to způsobit musela. Přítomnost útulkových koček , stěhování, změna režimu, přestavba domu, cokoliv. Nebo - nedávali jste nějakou kočičku vykastrovat? Třeba právě tu britku? To mohlo vést ke změně v smečkové hierarchii, Tačetka se snaží být dominantní.

Znečištěné peřiny jsou jistě nepříjemné. Není tedy možné jí v přístupu k peřinám a dalším věcem zabránit?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 9:52:39
Odpovědět s citátem

Luci - upozornila jste mě na chybu ve Zlaté knize, Táč je narozená 2006, jsou jí tedy tři, asi jsem se překlikla. Nejstarší není, máme ještě dva starší, Lucinku a Štístko.

O kočkách z útulku naše kočky vůbec nevěděli, útulačky byli v podkroví ve samostatné místnosti, když jsem šla k nim a od nich, tak jsem se převlékala, myla si ruce, atd. Naše micky do podkroví vůbec nechodí.

Já vím, že něco její chování způsobit muselo, jenže tady je toho tolik...?
Ze stěhování už by se měla vzpamatovat, koneckonců tady mají přístup na zahradu, což se jim líbí, v bytě neměli kam jít ven. Přestavba domu probíhá tak nějak průběžně, až teď jsme se do toho pustili pořádně, musíme to do března stihnout.
Kastrované jsou taky všechny, britka jako poslední, ale útočila na ní už od mala. Ještě nám taky dospěl Main, je taktéž kastrovaný, ale hodně dominantní a kočky nám trápí. Taky proto je Tač samostatně, na ní si zasedl zase on, stejně jako ona na britku.

Teď je Tač ve vyklizené komoře, už ne u nás v ložnici. Když schováme peřiny, počůrá postel. V komoře čůrá aspoň po zdech... Komora se bude bourat a budou tam schody, kam jí dáme pak? Mysleli jsme, že čůrá na místech, kde cítí moč - chyba. Je schopná pochcat i úplně nové věci - třeba nový pelíšek, ve kterém spí. Nemáme tady ani podlahy, chodíme po nivelačce, protože jsme chtěli plovoucí a ty kdyby pochcala, tak je můžeme vytrhat a vyhodit. Počůrá nové peřiny i starý koberec, který zná ode mě z bytu.

Fakt nevíme, co s ní...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 10:09:37
Odpovědět s citátem

Je toho tolik ... no právě, je toho tolik a ta kočka to nejspíš prostě nepobrala ... a na jednu stranu se nedivím ... v podstatě z bytu, kde měla relativní svobodu má sice výběh ven, ale najednou je zavíraná tu do ložnice, tu do komory ... zavírání myslím není řešení ... chápu, že obchcávání je strašná věc, taky jsme si tím prošli s kocourkem na hlídání a museli jsme na exponovaná místa dát přepravky.

Je toho na Vás moc, což je zřejmé, jen si myslím, že pokud jste rozhodnutá dát kočku pryč, tak nemá cenu se pídit po příčinách a hledat rady. Pokud jí chcete dát ještě šanci, je třeba trpělivě odpovídat na různé dotazy, které pro nás upřesní, co se vlastně děje Smile

Jak dlouho trvá tohle její chování? Rok? CO se změnilo? Přišel maiňák, přestěhovali jste se? To všechno najednou? Do toho rekonstrukce, těhotenství ... jaká je časová posloupnost, alespoň přibližně? Jak jsou rozmístěné záchůdky, nemůže to souviset s jejich špatným umístěním, stelivem, typem, množstvím?

Nelze jí dát třeba dočasně třeba k rodičům, kde by byla sama?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 20. 10. 2009 10:11:33, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 10:09:52
Odpovědět s citátem

Erianko,

je mi jasné, že Vaše rozhodnutí dát Tačetku pryč musí mít vážné důvody, určitě dokážete vydržet hodně, sledovala jsem ( a obdivovala) , jak jste zvládli úraz Tsunamky.

Přesto, to co popisujete, může mít logické příčiny změny jejího chování. I když třeba do kontaktu s cizími kočkami nepřišla, určitě o jejich přítomnosti věděla, kočky cítí a vnímají asi víc, než my dokážeme obsáhnout. Další příčinou může být chování Diggiho k ní, on uplatnuje dominanci na ní, ona na britce.

Samozřejmě jsou to jen teoretické úvahy, já bych, být Vámi, asi znovu vzala kočičku na velmi důkladné vyšetření u veta , aby se opravdu bezpečně vyloučilo onemocnění. Myslím, že si Tačetka tuhle šanci zaslouží ...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 10:11:38
Odpovědět s citátem

Napadá jen britku nebo nemusí i ostatní kočky? Jak se snáší s ostatními členy kočičí smečky? S toho co popisujete je vidět že je kočička nešťastná a Vy taky. Birma byl vždy můj sen, kdyby přítel neprotestovatl, jela bych pro ní hned Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 10:40:37
Odpovědět s citátem

Já jí asi v podstatě pryč dát nechci, jenže jsem z ní tak naštvaná a bezmocná... Takže dobře, zkusíme to po dobrém a pokusíme se odhalit příčiny.
Napíšu sem zhruba posloupnost, jak to u nás bylo:
- červen 2005 jsme se poznali s přítelem, měl březí Lucinku, narodilo se jedno kotě, které jsme si nechali - to je Štístko.

- březen 2006 se narodila Tač, my jsme si jí brali v srpnu téhož roku.
Byla se mnou v bytě, na zimu přijeli Lu a Ští. Tač v pořádku, hravá, veselá.

- jaro 2007 byly kočky u přítele, chodili na zahradu a Tač neuhlídal a zabřezla. Měla jedno kotě, které pár hodin po porodu zemřelo. Ona v pořádku fyzicky, psychicky špatně, hledala kotě, byť ho předtím od sebe odháněla, odmítala kojit, starat se. Sehnala jsem 6týdenní koti na inzerát.

- červen 2007 jsem Tač do mého bytu přivezla ty dvě drobinky - Kytičku a Tsunami. Dva dny byla naštvaná, pak je vzala za vlastní, začala je dokonce i kojit.

- červenec 2007 - koky jsou zase na chalupě, tuším v srpnu přivážíme malou britku - Leylu. Na zimu opět ke mě do bytu - na chalupě totiž ještě před měsícem nebylo topení.

- leden 2008 jsme si jeli pro hluchého Diggita alias Kokose. Báli jsme se, jak ho přijmou, když má handicap. V pohodě. Teď dospěl a začal týrat on je, achjo.

- březen 2008 měla Tač koťata, plánovaná, protože její říje byla prostě příšerná. Tentokrát v pořádku, čtyři krásné micinky, mají se skvěle v nových domovech. Po koťatech byla Tač kastrovaná.

- červenec 2008 jsme se nadobro nastěhovali všichni na chatu, taky jsme zachraňovali Tsunami po tom příšerném incidentu. Zůstalo nám jedno z našich koťat od Kytičky - kocourek Ňufín. Ten je jediný, se kterým Kokos vychází a koho netýrá, kočky prostě trápí, kocourka ne.

No, odsud se asi nic vážného nestalo. Fakt nevzpomínám, kdy začala čůrat - asi když mroukala, to normálně značkovala a tak značkuje i teď, po kastraci. Leyla to dělá mimochodem taky. Teď už méně, tak jednou týdně je loužička někde, kde být nemá, dřív to bylo několikrát denně. Ani nevím, která z nich, ale počůraný byl gauč, mikrovlnka, peřiny, linka, odkapávač na nádobí,zdi, načůráno v předsíni, koupelně, na toaletě, prostě všude a všechno...

Jinak k April - kočníky mají čtyři, jak kryté tak nekryté, stelivo stále stejné, vybíráme několikrát denně. Tři mají na verandě, jeden v předsíni, a jeden má Tač samozřejmě sama pro sebe v komoře.
A k rodičům jí nelze dát, má matka je vyloženě trapička všeho živého, u táty už kočky jsou,budoucí tchýně kočku taky má a ta by zešílela, kdyby tam byla druhá a budoucí tchán s rodinou zvířata mít nemůže, přítelova malá sestra je alergik.

A pro Kabu - když je mezi ostatními, tak britku napadá, s ostatníma se nekamarádí, tak nějak se ignorují. Když je mezi nimi, tak je i plachá a nenechá se pohladit, kdežto když je sama, neodlepí se mi od ruky, mazlí se, přede, olizuje mě...Prostě změna jako blázen.

Tak, další otázky?

Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 10:57:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
nechci se moc zapojovat, ale myslím, že je důležité si uvědomit, že kočky nejsou smečková zvířata. Jsou to od přírody solitéři, a tak se může stát, že ve velké skupině se najde zvířátko, které hromadné soužití špatně snáší.
Na K-O fóru máme zasloužilou kočkodámu, která má nyní 7 koček a mohla by dlouze vyprávět (což i dělá Very Happy ) o křehké rovnováze tak velké kočičí smečky a o nepříjemných projevech jejího narušení.
Podle toho, co píšete, proběhlo v Tačetčině životě hodně změn, kočky jako celkem konzervativní zvířata toto nemusí snášet dobře. Navíc je důležité si uvědomit, že kočka sociálně dospívá až kolem 2. roku věku, tzn. co jí nevadilo jako kotěti nebo mladé kočce, může začít vadit teď. Ještě bych i řekla, že kočky matky, které odchovávají nebo i odchovaly koťata, jsou zase trochu jiné, kočka samice s mláďaty se naučí také hájit si své teritorium...
Nevím, co bych Vám poradila, protože toto bude dle mého názoru hodně komplexní problém, zkuste si ale vypůjčit/koupit knížky od Vicky Hallsové Kočka důvěrně a Kočka detektiv, jsou tam srozumitelnou formou popsány příčiny i možná řešení kočičího "nepatřičného" chování (tedy pro nás lidi je to nepatřičné, pro kočky je to zcela přirozné pudové chování).

Přeju hodně štěstí a trpělivosti, snad se povede Tačetčin problém vyřešit nebo aspoň zmírnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 11:16:07
Odpovědět s citátem

Daryo - děkuji za písmenka. Ale pobavil mě zjevný paradox - kočka je samotář, ano.. Ale co pak chovatelé, kteří mají koček třeba deset? A pohromadě? A zrovna na KO fóru jsem si všimla, že když kočka zlobí - šup pořídit kočičího kamaráda. Když se dva kočouři perou - šup tam s kočkou a oni přestanou. A člověk, který má jen jednu kočku je skoro "divný" Very Happy
Kočka je návyková věc, nechtěli jsme jen jednu. Nepočítali jsme s dětmi, takže kočky jsou taková naše rodina a prostě si nedokážu představit, že by tu ani jedna z nich nebyla. Každé je jiná, každá má své zvyky a lumpárny, na které jsme si zvykli už i já s přítelem.
Ta malá nalezenkyně tu byla 14 dní a když si pro ní přijeli, málem jsem jí nechtěla dát z ruky, jak jsem si na ní zvykla.

Každopádně po knížkách se mrknu, zkusím se poptat, kdo by je měl na půjčení, kupovat teď nic moc nemůžu. Vím, že to není velká investice, ale veškeré naše finance teď polyká přestavba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 11:34:19
Odpovědět s citátem

Erianko,

podle Vašeho popisu všeho, co se ve Vaší kočičí skupině událo, bych řekla, že těch změn bylo víc, než hodně. A kočky opravdu jsou konzervativní a reagují i na věci, které my považujeme za drobnosti, natož na tak zásadní události, jako je narození a úhyn kotěte, příchod jiných koťat, příchod dalších koček, pak další koťata. Navíc, v létě mohly kočky volně běhat venku a najednou má Tačetka být zavřená v komoře? To je dost zásadní omezení, proti kterému se brání tak, jak umí - čůráním.

A ano, rovnováha v kočičí smečce je křehká a může ji ovlivnit či narušit mnoho věcí . Přesto si myslím, že kočce je lépe s další kočkou , ovšem chce to citlivý přístup od nás, když pořizujeme další kočku , chce to opatrnost a zachovat kočce její práva a jistoty, ne prostě každou chvíli "obohatit" kočičí skupinku o dalšího člena.


A situace s nečistotností trvá už rok, nakonec vygradovala až tak, že uvažujete o tom, dát ji pryč. No. a co když bude čůrat i v novém domově? Stane se z ní kočka putující? Bude nový majitel za nějaký čas řešit totéž, co Vy, tedy hledat nový domov? A kočka bude víc a víc vystresovaná, aniž by se věci daly napravit tam, kde začaly a to je u vás doma.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 11:44:10
Odpovědět s citátem

Jak moc se ti tři "problémoví" vzájemně řežou? Je opravdu třeba birmu oddělovat? Je to agrese, která by mohla, nebo už přerostla ve zranění, nebo spíš výpady a zastrašování?
Pokud jsou pohromadě, nechá maiňák birmu vyspat, dojít si na záchůdek? A to samé birma k britce?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 11:45:22
Odpovědět s citátem

Erianko,
s tím "mnohokočkovstvím" je to složitější. určitě něco jiného je mít 2-3 kočky, než třeba 6-7, tam je vždy větší pravděpodobnost, že se najde extrémně citlivý jedinec. Vliv hraje i to, jestli mohou kočky chodit ven, jak velký prostor mají k dispozici atd. Ano, chovatelé a depozitářky mívají hodně koček na malém prostoru, ale nemyslím si, že by to bylo ku prospěchu zvířátek (vím, že třeba v depozitech to jinak nejde, lépe, když kočička žije pár měsíců stísněně, než umírá někde v mrazu bez pomoci). Také tady bývají častější problémy s čistotností nebo agresivitou..
Ještě k těm radám o pořízení kočičího kámoše - pokud je kočka sama v bytě, její lidé bývají přes den dlouho pryč, je jeden nebo dva kamáradi určitě přínos. Samozřejmě se ale najdou kočky, které vyloženě chtějí být samy, ale to záleží pak i na socializaci, výchově v mládí, povaze, zkušnostech atd.
Vím, že kočky jsou návykové Laughing Já mám teď tři vlastní a dvě koťata na depozitování,¨zatím odděleně, ale až budou všechny dohromady, bude to drsné Twisted Evil taky vím, že ve stávajícím bytě víc než 3 kočky nastálo mít nemůžu, i když někdo má třeba bez problémů 7 koček v garsonce, já to riskovat nebudu, už kvůli jejich pohodlí Wink
Chápu Vás, že se nechcete žádné kočulky zbavovat, člověk k nim přilne. Zkuste si půjčit ty knížky v knihovně, nebo pokud jste z Prahy, půjčím Vám je já, mám je přelouskané a trochu snad i v paměti zachycené Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 11:57:17
Odpovědět s citátem

Pamatujete na trápení, která sem psala tuším Verunka a týkaly se Fuga? Ta si s ním vytrpěla taky svoje a nakonec se ukázalo, že se prostě kocour nesnese s jiným kocourem, našel se mu nový domov a tam je podle všeho OK. Taky bych se nerada vzdávala svých koček (jedno které z nich), ale prostě jsou situace, kdy je to pro všechny nejlepší řešení. Spíš by mi trhalo srdce, že musim kočku zavírat někam do komory...
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 12:21:38
Odpovědět s citátem

Gabouš - já Vám děkuji za podporu, i když vím, že to asi není nejlepší řešení a že nejdříve bychom to měli zkusit řešit doma.

Jenže kdyby se Tač měla lépe u někoho jiného, kde by byla sama a dotyčný se jí věnoval? A nebo má být tady, nervovat sebe i nás? Protože tahle situace se podle mě nezmění. Minimálně main zůstane prevít nevycválaný, neboť je hluchý. Ostatní kočky, když dělají co namejí, tak na ně houknu neo zvýším hlas a oni vědí, že nesmí... Ale on? Věčně ho sundávám z kuchyňské linky, večně po něm myju vanu, kam se chodí venčit, věčně něco shazuje, leze do bot, vyhazuje kočky z pelíšků.. Gesta nepochopil, okřikovat ho můžu jak chci, že ano....

Daryo - jsem z Pikovic, což je 30km za Prahou, takže pro knížky bych si do Prahy mohla přijet, beztak tam jezdím k doktorům a tak. Tak jestli mi svěříte Vaši adresu případně třeba mail, abychom se mohli domluvit na dni a hodině?

Luci - v tomhle počasí se kočiny už pouštět ven nedají, je pět stupňů a prší. Tač byla separé už cca od dubna - přítel měl zlomenou nohu a spal na verandě a na noc si jí tam bral k sobě, ostatní koky byli v domě, se všema by se nevyspal. Pak jsme si jí vzali do ložnice, ven si chodila oknem, když chtěla domů, mňoukla si za druhým oknem, nebo šla dveřmi normálně do baráku za ostatníma. V komoře je od včera, protože to ochcávání už fakt psychicky neunesu. Ale není to žádný mrňavý kamrlík, je to místost dva na dva metry, má tam šplhadlo, pelíšky, okno, ze kterého může koukat ven. Ona teda beztak většinu dne prospí, tak to bylo i v té ložnici.


April - ve zranění to zatím nepřerostlo, spíše to zastrašování. Pokusím se to nastínit.... Tač chce ven z ložnice, tak jí pustím do domu mezi ostatní. Ona se jde projít a očíhnout co je nového.. a jde třeba kolem sedačky, kde leží britka a ta už jak Tač vidí, tak se skrčí a začne vrčet. Tím pádem si jí Tač všimne a začne jí pronásledovat - prostě courá všude za ní, nenechá jí chviličku klid. Britka se pak schová někam do kouta a Tač třeba sedí metr od ní a ani se nehne a pak po ní vyjede... fackují se a britka vříská jak kdyby jí trhali nohu, to je mňamka třeba v jednu ráno, kdy to vzbudí mě i přítele a ten chudák vstává v šest do práce. Tak i proto byla Tač s námi v ložnici, abychom se vyspali. A když nesere ona britku, tak sere jí Main - Kokos. Stejným stylem. Pronásleduje. Je spíš někde zalezlá, než aby se šla najíst nebo vyčůrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 12:31:11
Odpovědět s citátem

hmm, a tohle s Britkou, Mainem a Birmou trvá jak dlouho? Měli čas být spolu nějakou dobu pohromadě? Přes noc, budiž v rámci vyspání bych oddělovala, ale přes den bych je nechala, ať to zkusí mezi sebou srovnat ... to oddělování je, řekla bych, kontraproduktivní ... zanášíte tím do smečky zmatek, nevědí nejspíš, jak to oddělování chápat.

Jinak chápu dobře, že maiňák chodí vykonávat potřebu do vany? A jedna z koček ještě taky obchcává? No víte, jak to tak čtu, tak bych řekla, že ten problém chce řešit komplexně, protože to nebude problém jen Tačetky, ale celé smečky.

Zkoušela jste na maiňáka postřikovač?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 12:50:24
Odpovědět s citátem

April napsal:
hmm, a tohle s Britkou, Mainem a Birmou trvá jak dlouho? Měli čas být spolu nějakou dobu pohromadě? Přes noc, budiž v rámci vyspání bych oddělovala, ale přes den bych je nechala, ať to zkusí mezi sebou srovnat ... to oddělování je, řekla bych, kontraproduktivní ... zanášíte tím do smečky zmatek, nevědí nejspíš, jak to oddělování chápat.

Jinak chápu dobře, že maiňák chodí vykonávat potřebu do vany? A jedna z koček ještě taky obchcává? No víte, jak to tak čtu, tak bych řekla, že ten problém chce řešit komplexně, protože to nebude problém jen Tačetky, ale celé smečky.

Zkoušela jste na maiňáka postřikovač?


Přesně to samé mně napadlo, když jsem četla Váš poslední příspěvek. Když jsme našli kotě (že bude dělat společnost naší starší kočce), tak jsme si vážně mysleli, že toho drobečka zabije - takovýho řevu, syčení a jekotu kvůli takové malé kuličce! Trvalo to cca měsíc, možná o něco déle, malá neustále ječela jak podebraná, jen co se k ní starší přiblížila... na nás byla starší ještě tak další tři měsíce naštvaná (zhrubla jí i srst a byla k nám neuvěřitelně odměřená), ale pak se všechno srovnalo samo. Taky bych zkusila nechat kočky si to vyříkat, pokud neteče krev, tak dle mých zkušeností možné vše. Smečka bude mít svou přirozenou strukturu a podle mého názoru nebudou už mít dále potřebu značkovat si každá svůj kousek teritoria. Je to jen názor....
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 13:08:11
Odpovědět s citátem

Já bych to "vyříkávání" jako samospasitelné neviděla, jsou případy, kdy to prostě opravdu nejde. Hlavně u Erianky bude v psychické nepohodě asi víc koček, to je problém...Ještě k té smečce - kočičí smečka v podstatě v přírodě neexistuje, takže přirozená struktura daná evolucí nastolena snad ani být nemůže. Ano, domestikované toulavé kočky hlavně ve městech mohou mít nějakou strukturu svojí kolonie nebo tlupy, ale tam vždy může konkrétní jedince odejít, pokud mu to nevyhovuje, navíc to většinou bývají jen matky s koťaty, odrostlejší kocourci bývají vyháneni...Právě proto není sranda mít doma velkou skupinu koček, nejsou na to evolučně moc stavěné.
No, to jsem sice nepomohla, ale asi je dobré i pro ostatní čtenáře si uvědomit, že kočky nefungují nas smečkovém principu jako např. psi a můžou se vyskytnout problémy v soužití.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 13:10:56
Odpovědět s citátem

Pro April - mezi britkou a Táčou to trvá snad od začátku, co jsme Láju donesli. S ostatníma si to tak nějak vyříkala, s Tač to tvá dodnes.
Spolu nějakou dobu byli, myslíte, že je mám nechat je ty tři v pokoji nějaký čas samotné? To se asi sežerou....
A ano, main chodí do vany, čůrat i s bobkem, ale ne pravidelně. Asi když se mu zrovna chce.
A ochcává nám právě ta britka, teď byla asi vzteklá z té kočičky z ulice, co už je pryč, ale proč to dělala předtím... čerti vědí. Ochcává když tu Tač je i když tu Tač není. Na to ochcávácí místo jsme dali záchod, ale ona čůrá se zvednutým ocáskem ve stoje na zeď, takže to stejně steče na podlahu.

Postřikovač na maina? Myslíte takovou tu vodní pistolku? To jsme nezkoušeli, já mu hrozím koštětem, toho se bojí. Ale jinak nepochopí, že to co dělá dělat nemá. Když v noci vylítnu, protože sere nějakou kočku a ona vrčí a řve, tak to za půl hodinky klidně zopakuje na jiné kočce nebo i na té samé. Za chvíli už nebudu s tím pupkem tam mrštná, by mě zajímalo, co po něm začnu házet Laughing

Gabouš - takže Vy myslíte nechat je pohromadě... No, já nevím, zkusit to můžeme. Ale jak jsem psala, pohromadě byli a Tač byla celá pohublá, nervní, plachá, věčně někde zalezlá, nenechala se ani pohladit a i před námi utíkala. A jakmile tady Tač bude, asi začnou ochcávat dvojnásobně....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 13:18:43
Odpovědět s citátem

Daryo - děkuji za SZ, pohybuji se většinou tamtéž, takže až se budu chystat do Prahy, napíšu a potkáme se. Jinak děkuji předem.

A zpětně si uvědomuju, že pořídit si jich osm byla chyba, ale co teď s tím, když najít jim nové lidi je nezodpovědné, neetické, pro kočky nevhodné a já nevím co ještě? Byla jsem rozhodnutá to s tou Tač u někoho jiného zkusit, jak bude reagovat. Protože když byla týden u rodiny, kteří měli kocourka na krytí, byla bezprbolémová a pán psal, jak si jí všichni a celá jejich rodina zamilovali a že by si jí nejradši nechali. Hrozně se jim líbila jak vzhledem, tak tím, jak byla miloučká a přítulná. Ale to se mroukala, takže samozřejmě to mohlo mít vliv na její chování.. Ale když je sama s námi v pokoji, je taky jak vyměněná. Prostě já jsem toho názoru, že nesnese ostatní, byť u chovatelky jich taky bylo několik, ale tam byla od narození do 4měsíců.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 13:28:09
Odpovědět s citátem

Jasně, Erianko, ozvěte se, až budete mít cestu.
No, já nemyslím, že darovat kočku někam, kde jí bude líp, je neetické, pokud jsou vyčerpány všechny možnosti a skutečně to nejde...Ale uvidíte, co Vám tady ještě poradí a třeba bude nějaká inspirace i v těch knížkách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 14:27:12
Odpovědět s citátem

Darovat kočku někam, když není jiného zbytí, není neetické. Je to prostě jediné logické řešení.
Nicméně je třeba si uvědomit, že tohle jste si zavařili sami a kočkám tím zkomplikovali život, je to holt poučení pro příště a pro ostatní.
Navíc, použiji-li Daryi obrat - darování jedné kočky nemusí být samospasitelné (stejně tak jako vyříkávání), protože je zřejmé, že problém mají minimálně 3 kočky ... a to už je na pováženou.
Stejně tak si myslím, že když už si člověk nabalí na sebe víc koček, neměl by jim komplikovat hlavu ještě krytím, kotiskama atp. (to je můj názor - protože v podstatě mateřství, kastrace, to všechno má vliv na vývoj vztahů). Myslím, že když chce člověk víc koček, měl by je mít všechny vykastrované co nejdříve je to fyziologicky možné a předejít tím právě tomu dospěláckému projevování.

Ta britka nejspíše neobchcávala z té venkovní čičiny, zvláště dělala-li to již předtím.
Trochu mě překvapuje, že neřešíte nečistotnost kocoura, to totiž také není úplně standardní chování dělat si z vany záchůdek. A omluvou pro jeho chování hluchota opravdu není.
Postřikovač - přesně, pistolka nebo přímo taková lahvička (na kytky) ... proud vody nejlépe do kožichu a se správnou razancí, nám se to doma osvědčilo a netřeba u toho jakýchkoliv zvuků, je to dobré na odpoutání pozornosti.

Můj názor, nikoliv rada, tu nemám - máte to tam pěkně komplikované a ty vzájemné kočičí vztahy dobře rozbagrované a to částečně vlastním přičiněním, částečně povahou koček. Přiznávám, nevím, co poradit. Máte 1 nervní čůrací kočku, kterou zavíráte. Druhou, která má pohyb volný, ovšem dle popisu Vám značkuje. A hluchého kocoura, kterému tolerujete vykonávání potřeby do vany. Nevím, co poradit, a navíc na jakékoliv dlouhodobé pokusy a experimenty nemáte díky svému těhotenství už moc času a myslím, že díky hormonům ani moc nervy.

Obávám se, že za čas, po narození děcka, Vám bude vadit i to obchcávání britky a stejně tak vykonávání potřeby maina do vany. Takže přemýšlejte i do budoucnosti. Darovat Tačetku vyřeší 1/3 Vašich problémů.

Nevím, opravdu ať nad tím, přemýšlím horem dolem, tak buď tedy na čas rezignovat a nakoupit čistící prostředky a ozkoušet soužití všech koček hromadně. Exponovaná místa typu ložnice, koupelna pozavírat, přichystat ještě nějaký záchůdek, rozmístit po bytě misky s granulemi a vodou, co nemá být znesvěceno, pouklízet, případně přehodit přes to nějakou igelitovou plenu. Zkusit prostě nechat je pohromadě a nezasahovat, pokud nepůjdou souboje opravdu "na krev" ... ale nevím, jestli je to rada dobrá, nebo ne a jestli bude mít nějaký efekt.

A případně souběžně tedy hledat nový domov, ale jak píšu, dle mě je to řešení jen části problému.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 15:01:55
Odpovědět s citátem

Já to samozřejmě už vím, že je chyba i na naší straně, ale sypat si popel na hlavu mi momentálně moc nepomůže...

K nečistotnosti maina - koupelnu se nám zavírat nechce, protože přes noc i vlastně přes den tam jedna či dvě kočky spí. Přes den ho uhlídám, aby se tam nevenčil, přes noc nikoliv. Když jim koupelnu na noc zavřu bude problém. I tak jsou dost "vzteklí" že je nepouštím ven, že musí všechen čas přes den trávit doma. Většinou si tedy najdou místečko a den prospí, navečer pak trošku drandí.

Máme tedy asi dvě extrémně citlivé koky. Ty vztahy jsou záhada, chtělo by to asi psychologa pro ně a posléze asi i pro mě.

Můžu je tedy zkusit nechat pokupě, ale co jim to bude platné, když na noc je stejně oddělím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (29x)
5
Kočičí jména (29x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top