Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím o pomoc, nechcete někdo Birmu?

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 15:21:14
Odpovědět s citátem

Erianka napsal:
Já to samozřejmě už vím, že je chyba i na naší straně, ale sypat si popel na hlavu mi momentálně moc nepomůže...

K nečistotnosti maina - koupelnu se nám zavírat nechce, protože přes noc i vlastně přes den tam jedna či dvě kočky spí. Přes den ho uhlídám, aby se tam nevenčil, přes noc nikoliv. Když jim koupelnu na noc zavřu bude problém. I tak jsou dost "vzteklí" že je nepouštím ven, že musí všechen čas přes den trávit doma. Většinou si tedy najdou místečko a den prospí, navečer pak trošku drandí.

Máme tedy asi dvě extrémně citlivé koky. Ty vztahy jsou záhada, chtělo by to asi psychologa pro ně a posléze asi i pro mě.

Můžu je tedy zkusit nechat pokupě, ale co jim to bude platné, když na noc je stejně oddělím?


Erianko,

proč je chcete na noc oddělit? tím u nich vytvoříte zas jen větší zmatek .Podle jakého klíče určíte, koho kam rozdělíte, někoho k vám do ložnice (a počurá peřiny), někoho do koupelny ( a znečistí vanu)?

Překvapuje mne, že v prvním příspěvku řešíte nečistotnost Tačetky, ale o nečistotnosti britky a maina se nezminujete. U nich Vám to přijde v pořádku?

Podle toho, co píšete, nemá problém jen Tačetka, ale minimálně polovina Vaší kočkoskupiny.

Být Vámi, přesně, jak píše April, zkusila bych je neoddělovat vůbec a prostě je nechat, ať si to vyříkají. Není to samospasitelné, nemusí to pomoci, ale může.

Dvě otázky : jak jste reagovala na první bitky mezi Tač a Leylou a pak na bitky mezi Diggim a Tač?
A druhá - v chronologii změn u vás píšete, že když Tačetce uhynulo kotě, sehnala jste jiné. Nějak z toho není úplně jasné, jestli tím kotětem byla právě Leyla...a pokud byla, to ji Tačetka kojila a zároveň se s ní prala?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 15:40:19
Odpovědět s citátem

I tak jsou dost "vzteklí" že je nepouštím ven....

Ještě mě napdalo, Vy je nepouštíte ven jenom kvůli tomu, že je zima a že by jim tedy byla venku zima? Jestli jsou kvůli tomu "vzteklí", tak bych jim v tom chození ven nebránila - mají přece kožichy a nemrzne. Třeba by jim pro jejich klid stačilo, že by se mohly venku proběhnout (unavit), i kdyby to mělo být jen na chvíli a měli za chvíli sedět u dveří, či okna a škemrat, že jim je zima a chtějí domů (znám to od nás, taky kočce nevysvětlíme, že venku zuří vichřice, prostě se musí sama přesvědčit, že se jí tam nechce). Možná by jim to v tom všem zmatku zase vneslo trochu toho kočičího řádu do jejich životů.... ale nevím, zkouším radit cokoli, co mne napdane, abych Vám v tom trápení pomohla.
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 15:49:16
Odpovědět s citátem

Obě otázky od Luci jsou zodpovězené už dříve - v noci se potřebujeme vyspat a to dost dobře nejde, když se Vám za dveřmi řežou kočky a vřískají, jak kdyby se jim trhala hlava.
A pak jsem psala, že jsem Tačetce dovezla Tsunami a Kytičku, ty vzala za vlastní jako malé, po odstavu se chovala jako každá kočičí matka - odháněla je, syčela. Teď syčí jen když se nějaká moc přiblíží.

Na první bitky jsem reagovala tak, jako na všechny ostatní - že si to prostě mezi sebou vyříkají či "ručně" vysvětlí a bude klid. Ani po dvou letech klid není, Tač je separé cca od toho dubna letošního roku, do té doby se prostě řezali.

Proč nepouštíme ven.... Protože třeba Lucinka je schopná celý den prosedět na té studené zemi, Tsunama to samé. Když je chci zaparkovat domů, utečou mi pod keř a nejdou vydolovat. Taky je mokro, půlka z nich má delší kožíšek a rvát se denně s osmi kočkama do vany, abych jim umyla nožky od bláta..... To ne. Pominu-li to, že teď tu snad 10dní v kuse lilo, dnes to bylo sice bez deště, ale mokro je i tak. Už si jakžtakž zvykli, že ven ne, nechci jim zase ukázat, že ven ano, aby mi pak v noci Kokos seděl u kočičích dvířek a doslova u nich řval a kopal, že chce ven. I ostatní umí předvést celkem tragédii u dveří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 16:06:07
Odpovědět s citátem

Erianka napsal:
Obě otázky od Luci jsou zodpovězené už dříve - v noci se potřebujeme vyspat a to dost dobře nejde, když se Vám za dveřmi řežou kočky a vřískají, jak kdyby se jim trhala hlava.
A pak jsem psala, že jsem Tačetce dovezla Tsunami a Kytičku, ty vzala za vlastní jako malé, po odstavu se chovala jako každá kočičí matka - odháněla je, syčela. Teď syčí jen když se nějaká moc přiblíží.

Na první bitky jsem reagovala tak, jako na všechny ostatní - že si to prostě mezi sebou vyříkají či "ručně" vysvětlí a bude klid. Ani po dvou letech klid není, Tač je separé cca od toho dubna letošního roku, do té doby se prostě řezali.

Proč nepouštíme ven.... Protože třeba Lucinka je schopná celý den prosedět na té studené zemi, Tsunama to samé. Když je chci zaparkovat domů, utečou mi pod keř a nejdou vydolovat. Taky je mokro, půlka z nich má delší kožíšek a rvát se denně s osmi kočkama do vany, abych jim umyla nožky od bláta..... To ne. Pominu-li to, že teď tu snad 10dní v kuse lilo, dnes to bylo sice bez deště, ale mokro je i tak. Už si jakžtakž zvykli, že ven ne, nechci jim zase ukázat, že ven ano, aby mi pak v noci Kokos seděl u kočičích dvířek a doslova u nich řval a kopal, že chce ven. I ostatní umí předvést celkem tragédii u dveří.


Erianko,
jo, vím, že kočičí bitky ke kvalitě spánku moc nepřispívají. Jenže, co když třeba právě Diggi žárlí na Tač, že je s vámi v ložnici a on ne?

Na to s tou Leylou jsem se ptala, protože mi to nebylo úplně jasné, jestli ona byla tím pořízeným kotiskem.

A to nepouštění ven - to je těžké, kočka jaksi vaše důvody, proč najednou nesmí ven, když předtím směla, nechápe. Kočka neuvažuje v lidských pojmech - špína, bláto, nepořádek, úklid. Ani nemůže za to, že je dlouhosrstější a tedy i víc nečistot lapající.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 16:27:24
Odpovědět s citátem

Já chápu, že kočka nechápe.... Já taky nechápu jejich důvody, proč dělají to a ono. Nemůžu se stát 100% otrokem našich koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 16:36:51
Odpovědět s citátem

Není to o otročině, ale o tom, že když nezjistíte, co jim vadí, nemůžete to napravit.
Pokud se nechcete snažit pochopit, proč se Vaše tři kočky chovají nečistotně, pak si myslím, že opravdu bude lepší nechat toto vlákno jako inzertní.
Nemyslím si, že se můžeme ještě něčeho dobrat Sad
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 17:17:23
Odpovědět s citátem

Dobře, ale stejně přes zimu chodit ven nebudou... Mají to tak každou zimu, co jsou s námi. Prostě zákaz vycházek a ven zas až na jaře, když je relativně sucho a teplo. Doteď to v pohodě tolerovali, nemyslím, že by jejich nečistotnost byla právě kvůli tomu.
Spíš bych se přikláněla k tomu, že Tačetce z neznámého důvodu vadí Leyla a Kokosovi vadí všechny kočky, s kocourkem se snese. Takže asi necháme vyšetřit všechny tři Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 17:46:04
Odpovědět s citátem

ja si netrúfam radiť,ked na vlastné oči nevidím,ako ide život vo vašej domácnosti.ja som napríklad mačkám bitky netrpela.mám po ruke mucholapku a ked náhodou niekto rýpe,capnem po riti.a bitky sa nekonajú.ale vo vašom prípade by som sa prikláňala k vyriešeniu tak,že tačenku umiestnite.ideálne u niekoho zo známych.nie je celkom pravda,že mačka nie je smečkové zviera. vezmite si leva.aj tí žijú vo svorke a ak sa najde nejaký rušivý element,jednoducho ho zo svorky vyženú.a možno ani vaša tač do svorky skrátka nezapadá.a myslím,že by sa uľavilo aj jej,aj vám.aj dospelá mačka si zvykne veľmi rýchlo,ak jej nové prostredie zapasuje.a možno sa vyrieši aj problém s britkou.kocúriska treba asi prevychovať Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 18:03:58
Odpovědět s citátem

Lilinko, já Vám děkuji za názor, aspoň někdo je nakloněný našemu "řešení".
Neříkám, že bych Tač dala prvnímu člověku, co by si o ní napsal a pak už se o ní nestarala. Určitě bych popravdě vysvětlila naší situaci a důvody, které nás k tomu vedou. Pokud by Tač nebyla v novém domově spokojená, samozřejmě by šla zpět k nám...
Jenže to tady asi nikdo nepochopí... Taky se mi příčí asi víc jí zavírat, než hledat jiného, milujícího člověka.
Tak ještě aby se někdo našel....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 18:10:40
Odpovědět s citátem

Erianko,
je vidět, že ani já jsem nebyla pochopena. Marně se tu dva dny snažím zjistit příčinu problémového chování Vaší kočky, ptám se, pokládám upřesňující dotazy .... Takže sama zase sebe se omlouvám, že jsem se snažila pomoct slovem a snažila se zjistit, jak se to u Vás má a že jsem se snažila hledat stopu, po které byste se mohla vydat při řešení problému, abyste nemusela Tač dávat pryč.

Takže ještě jednou se omlouvám za svou snahu. Více se nehodlám vyjadřovat. Neboť je zřejmé, že opravdu má snaha byla k ničemu, neboť vlastně o ní nebylo stáno.

Přeji hezký večer!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 18:15:42
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
ja si netrúfam radiť,ked na vlastné oči nevidím,ako ide život vo vašej domácnosti.ja som napríklad mačkám bitky netrpela.mám po ruke mucholapku a ked náhodou niekto rýpe,capnem po riti.a bitky sa nekonajú.ale vo vašom prípade by som sa prikláňala k vyriešeniu tak,že tačenku umiestnite.ideálne u niekoho zo známych.nie je celkom pravda,že mačka nie je smečkové zviera. vezmite si leva.aj tí žijú vo svorke a ak sa najde nejaký rušivý element,jednoducho ho zo svorky vyženú.a možno ani vaša tač do svorky skrátka nezapadá.a myslím,že by sa uľavilo aj jej,aj vám.aj dospelá mačka si zvykne veľmi rýchlo,ak jej nové prostredie zapasuje.a možno sa vyrieši aj problém s britkou.kocúriska treba asi prevychovať Wink


lilinko, jen malá poznámka - lev je jediná kočkovitá šelma, která žije ve smečce, etologie lvů je trochu jiná, než u malých koček. To jen tak na okraj Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 18:15:43
Odpovědět s citátem

Erianka napsal:
Lilinko, já Vám děkuji za názor, aspoň někdo je nakloněný našemu "řešení". Neříkám, že bych Tač dala prvnímu člověku, co by si o ní napsal a pak už se o ní nestarala. Určitě bych popravdě vysvětlila naší situaci a důvody, které nás k tomu vedou. Pokud by Tač nebyla v novém domově spokojená, samozřejmě by šla zpět k nám...
Jenže to tady asi nikdo nepochopí... Taky se mi příčí asi víc jí zavírat, než hledat jiného, milujícího člověka.
Tak ještě aby se někdo našel....


Erianko,

mýlíte se. Lilinka není jediná.

Také jsem po přečtení všeho, co jste postupně uváděla, došla k závěru, že pro Tačetku bude opravdu nový domov lepší.

Moc jí přeji, aby ho našla brzy .

A samozřejmě , promiňte, že jsem vaše vlákno s v podstatě inzercí kočičky zaplácala nemístnými dotazy, byť v dobré víře a snaze pomoci kočičce ...totiž kočičkám i vám.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 18:50:08
Odpovědět s citátem

Nu, tak jsem teď tady já ta "špatná"....
No jo, co se dá dělat, holt jsme se pořádně nepochopily navzájem, ono je něco jiného probírat to osobně a něco jiného po netu, když se lidé neznají Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 18:53:45
Odpovědět s citátem

Erianka napsal:
..... Nemáte někdo radu případně o tuhle kočinku zájem?


Pokud chcete radu, tak se nedivte, že jich někdy dostanete více, než se Vám líbí.
Není to o nepochopení, ale diskuzní forum je od toho, aby se zde řešily problémy a dotazy a poskytovaly se rady, zvláště, pokud si o ně někdo řekne, nikoliv inzerce pro kočky.

Pokud tedy jde čistě jen o inzerci, doporučím: http://www.modrykocour.cz/ads-intro.php
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 20:22:05
Odpovědět s citátem

Pročetla jsem tady celou diskuzi, pokusím se tedy přispět svým názorem. Nejsem příznivcem zbavování se zvířete, které si člověk pořídí, nicméně chápu, že někdy může být situace už tak neudržitelná, že to jinak řešit nelze. Obávám se ale, že se problémů úplně nezbavíte, když i kocour čůrá do vany a i britka je nečistotná, nejsem si jistá, jestli to přestane, když jedna kočka odejde. Jestli jsem to pochopila dobře, máte 4 záchody na 8 koček. To se mi zdá fakt moc málo, já mám na 7 stálých koček záchodů 8 a když mám koťata, tak pochopitelně přidávám další. Takže bych být vámi určitě přidala další záchody a kocourovi, co čůrá do vany, bych klidně dávala záchod i do té vany. Já mám teď objednané dveře, u kterých jsem zvolila prosklení čirým sklem až dolů, aby když budu muset mít oddělené kočky kvůli nežádoucímu nakrytí, na sebe viděly, ale nemohly k sobě. Myslím, že i tohle by vám mohlo pomoci, vaše kočky by se mohly cítit bezpečněji. Co se týče chození ven - myslím, že kočce, která je zdravá, sezení venku neuškodí, mám šestnáctiletou kočinu, která si dřív taky neodpustila chození ven na zahradu za jakéhokoliv počasí a dovedla dlouho vysedávat a jen tak koukat do nikam ... s věkem si teda už vybírá a chodí jen když neprší a není pod nulou. Pokud jde o dolování zpod keřů, tak na to jsou dobré venkovní voliéry. Ano, je to spousta práce a já chápu, že jste asi teď ve stresové situaci, ale ještě jsou šance na řešení a jak říkám, nevěřím, že když odejde Tačetka, dojde k zázračnému zlepšení. Budete to tak jako tak muset řešit i s těmi zbývajícími.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2009 15:52:41
Odpovědět s citátem

mrzí ma,ak to niekto pochopil,že považujem za jednoduché a samozrejmé sa zbaviť problémového tvora.vôbec nie,ale niekedy je to to najlepšie riešenie.tačetka je už príliš dlho v strese a nespokojná a hrozí,že ochorie,minimálne má z toho zníženú imunitu a nedivila by som sa keby sa objavili časom aj iné zdravotné problémy.podľa mňa to treba urýchlene riešiť.spokojná mačka=zdravá mačka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: Pousteni kocek ven
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2009 17:26:36
Odpovědět s citátem

Erianka napsal:
Proč nepouštíme ven.... Protože třeba Lucinka je schopná celý den prosedět na té studené zemi, Tsunama to samé. Když je chci zaparkovat domů, utečou mi pod keř a nejdou vydolovat. Taky je mokro, půlka z nich má delší kožíšek a rvát se denně s osmi kočkama do vany, abych jim umyla nožky od bláta..... To ne. Pominu-li to, že teď tu snad 10dní v kuse lilo, dnes to bylo sice bez deště, ale mokro je i tak. Už si jakžtakž zvykli, že ven ne, nechci jim zase ukázat, že ven ano, aby mi pak v noci Kokos seděl u kočičích dvířek a doslova u nich řval a kopal, že chce ven. I ostatní umí předvést celkem tragédii u dveří.


Možná je to už trochu mimo mísu, ale přece jen...

asi bych zkusil opačný přístup. Běžná chlupatá kočka (pokud to má odborný název, tak si ho prosím dosaďte:-)) s pobytem venku nemá problém, i když prší, sněží nebo je zima. Takže třeba naše kočky chodí ven a domů v podstatě kdy se jim zachce, s tím, že pokud je zrovna nemá kdo pustit (kočičí dvířka jsme ještě nedořešili a asi k tomu ani nedojde), jsou venku. A na noc - pokud nemrzne nebo nejsou nemocné - jdou ven bez pardonu, ale i tak většinou dobrovolně; zpátky až ráno. Samozřejmě je třeba postarat se o dostatečnou nabídku zateplených a suchých pelíšků a jiných útočišť. (Ale Tamara stejně chodí k sousedům na půdu; už jim tam vylovila většinu myší.)

A mám dojem, že je kočkám venku dobře. Vyblbnou se, zaloví si, pokud chtějí mít klid a soukromí, tak je mají - kočka je osobnost a ne každé vyhovuje, když se jí omezuje svoboda pohybu. Domů jsou, když se jim chce. když je láká teplý pelíšek, granulky a mazlení, a taky večer na masíčko. Nebo taky ne, když je zrovna něco důležitějšího.

Takže na Vašem místě bych se určitě nebál kočky držet spíš venku, Zvlášť pokud a) je u Vás pro kočky venku rozumně bezpečno (což vyrozumívám, že ano), a b) doma mají problém.


A ještě mimo téma - dámy, nešlo by to s menším podílem emocí? Určitě to myslíte dobře, i když z různých pohledů...

Jinak kočička je nádherná, být jaro, hned bych se o ni hlásil.
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2009 17:49:44
Odpovědět s citátem

Mant - i Vám děkuju za názor. Bohužel z našich koček venkovní udělat nemůžeme. Nevím, zda jste koukal, co máme za smečku, že půlka je jich chundelatých, kdyby byly dva dny venku, už je nikdo nevyčeše. Navíc se je bojím venku nechávat, protože bezpečno tady není. Je mi jasné, že ne každý zná příběh naši Tsunami, pokud by Vás zajímal, je tady na kocouřovi, v oddělení očí, uší a pohybového ústrojí a jmenuje se "kočka pokousaná psem". Myslím, že s odstupem času je mi jasné, čí pes to byl, jsou to sousedi co bydlí ob jeden dům, starší lidi a pes je kříženec Huskyho s labroušem. Takový pes potřebuje makat, makat, makat, dlouhé procházky, prostě utahat do bezvědomí a to oni nezvládají, pes se nudí, courá po vesnici, utíká na zahradu k sousedom, je naprosto nezvládnutý, a je asi otázka času, když se dostane k nám. A opakovat to, co vloni s Tsunami.... Uff, to už nikdy.
Nemluvě o lidech, co kolem naší zahrady jezdí s prominutím jak kreténi, přimotat se tam kočka či dítě, tak je po nich. Prostě se bojím, že by časem začali chodit mimo zahradu, něco je tam zakousne, přejede, nebo je někdo ukradne. Ono přes léto je tady příííšerných lidí, kousek pod námi je kemp a jezdí sem fakt špíny, ještě by nám je sežrali, či odvezli, bo to jsou "lepší" kočky, než to, co se tady toulá.


No, tím jsem nechtěla Vš názor úplně strhat, děkuju za něj, ale u nás to prostě nejde. Zešílela bych strachy, co se které přes noc stalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2009 20:33:49
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

v této diskuzi padlo spousta nápadů a návrhů, jak vaši situaci řešit.
1. řádná prohlídka u veta
2. spolupráce etologa
3. zvýšený počet kadibudek
4. dát kočeny dohromady, nechat je vyříkat si postavení
5. opět je pouštět ven
6. Bachova terapie, Feliway, litaratura apod.
7. vyhledat kočce nový domov

Víc myslím už nevymyslíme. K žádné kromě poslední varianty jste se nevyjádřila souhlasně. Takže máte rozhodnuto.
Já bych byla moc ráda kdyby jste dala ještě šanci bodu 2. a 3. a Bachově terapii, která (narozdíl od Feliway) zabírá většinou všude. Tato varianta by navíc vyřešila všechny tři problémové kočičky najednou. Myslím že za zkoušku by to stálo.

Přeji pevné nervy a vašim kočkám i vám pozitivní vývoj situace
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2009 20:07:22
Odpovědět s citátem

jak to dopadlo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: halo haloo
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2010 13:21:47
Odpovědět s citátem

.................musím se přiznat, že jsem toto téma hltala jedním dechem a proto i já jsem zvědavá jak to vše dopadlo......... Very Happy
Lucie
www.kocicistromy.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
yaniska



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 10:00:00
Odpovědět s citátem

Taky by mě zajímalo jak to dopadlo, snad dobře. Třeba už má Tač nový domov a je spokojenější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: birma
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 13:27:58
Odpovědět s citátem

jak to dopadlo s Birmou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top