Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Oči - tvrdé zaschlé hnědé ospalky u britky

Fórum: Oči kočky

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Emička



Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Oči - tvrdé zaschlé hnědé ospalky u britky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2009 13:46:50
Odpovědět s citátem

Prosím o pomoc zkušené čičince. Máme doma 14 dní dnes 10 týdenní kotě britky - holčičku. Zhruba od druhého dne však u ní pozoruju takové tvrdé zaschlé hnědé cosi (ospalky?) v koutku očí. Každý den jí to tak 2x odstraňuju, ale už se bojím jí do toho pořád vrtat, i když se to snažím cělat opatrně.
Může tou být změnou prostředí??? Nebo snad prachem - vleze opravdu všude, kde se ani moje prachovka nedostane. Nebo snad kočkolitem - používám silikagelový, které trochu práší.
Mám s tím jít k veterináři???
Jinak je to extra živé kotě, které vypadá, že mu nic nechybí.
Všem moc děkuju .... je to moje první kočičí mimi, tak ještě nemám zkušenosti a vy jste tu zkušení až až. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Oči - tvrdé zaschlé hnědé ospalky u britky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2009 8:13:29
Odpovědět s citátem

Emička napsal:
Prosím o pomoc zkušené čičince. Máme doma 14 dní dnes 10 týdenní kotě britky - holčičku. Zhruba od druhého dne však u ní pozoruju takové tvrdé zaschlé hnědé cosi (ospalky?) v koutku očí. Každý den jí to tak 2x odstraňuju, ale už se bojím jí do toho pořád vrtat, i když se to snažím cělat opatrně.
Může tou být změnou prostředí??? Nebo snad prachem - vleze opravdu všude, kde se ani moje prachovka nedostane. Nebo snad kočkolitem - používám silikagelový, které trochu práší.
Mám s tím jít k veterináři???
Jinak je to extra živé kotě, které vypadá, že mu nic nechybí.
Všem moc děkuju .... je to moje první kočičí mimi, tak ještě nemám zkušenosti a vy jste tu zkušení až až. Very Happy


Dobrý den, mám ročního kocourka a taky mu ospalky čistím sama, vypadá to přesně jak píšete, nelámala bych si s tím hlavu Smile Arnie je hodně čistotný, ale ospalky prostě neřeší, nechává to na mě, už to máme zaběhnuté Smile Když je to hodně tvrdé a přischlé, navlhčím papírový kapesník a je to za chvilku pryč Smile Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2009 15:45:24
Odpovědět s citátem

Niki na ospalky taky trpí... za ty léta už jsme naučení a vyndávám mu je sama. Jednou rukou podržím kocourka pod hlavou a druhou ( jedním nehtem ) opatrně vydělám ospalek. Niki drží a vše je OK. Very Happy
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2009 13:23:54
Odpovědět s citátem

S Geraltem máme stejný problém. Taky jsem se bál, že to souvisí s nějakou nemocí. Ale kdepak, spíš to asi záleží taky na prostředí, ve kterém se kocour pohybuje. U nás je celkem prašno.
Stačí navlhčit papírový kapesník, když jsou opravdu zaschlé. Povětšinou však stačí odstranit rukou - už na to mám taky grif a kocour se vůbec nebrání Cool Myslím, že vnímá to, že se o něj někdo stará.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 22:10:39
Odpovědět s citátem

Taky to máme u briťandy, stíráme tamponkem pokapaným Opthalem,a kočička to snáší docela statečně;)
Pokud to není doruda nebo dožluta výtok,měla by to být ok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emička



Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 13:11:47
Odpovědět s citátem

Moc děkuju všem, je to moje první čiči, tak mě překvapilo, že to má tak často ... jinak očička jsou oukej ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sebasty



Založen: 02.02.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 10:35:46
Odpovědět s citátem

Nechci zakládat novou diskuzi, tak se zkusím zeptat tady.
Mojí britce teče jedno oko mnohem mnohem víc, než to druhé. Zánět to není, je to prostě obyčejný sekret. V levém očku má normální ospalek ale v tom pravém flek u oka jak to nechce zaschnout a slzí až na nose...nevíte čím to?
Sem tam jí do oček kápnu Opthalmo-Septonex, ale situace je pořád stejná...
Díky.
_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 11:45:50
Odpovědět s citátem

Sebasty napsal:
Nechci zakládat novou diskuzi, tak se zkusím zeptat tady.
Mojí britce teče jedno oko mnohem mnohem víc, než to druhé. Zánět to není, je to prostě obyčejný sekret. V levém očku má normální ospalek ale v tom pravém flek u oka jak to nechce zaschnout a slzí až na nose...nevíte čím to?
Sem tam jí do oček kápnu Opthalmo-Septonex, ale situace je pořád stejná...
Díky.



Mam presne ten isty problem u mojho maleho devona. Jedno oko slzi a kvapky tiez nepomahaju. Poradi niekto co s tym?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:42:08
Odpovědět s citátem

Sebasty napsal:
Nechci zakládat novou diskuzi, tak se zkusím zeptat tady.
Mojí britce teče jedno oko mnohem mnohem víc, než to druhé. Zánět to není, je to prostě obyčejný sekret. V levém očku má normální ospalek ale v tom pravém flek u oka jak to nechce zaschnout a slzí až na nose...nevíte čím to?
Sem tam jí do oček kápnu Opthalmo-Septonex, ale situace je pořád stejná...
Díky.


Vím, co to je. Chlamýdie-na 100%. I takhle se ty mrchy klasicky projevují-výtokem z jednoho oka. Kapky to nevyřeší.

Ještě bych upozornila na to, že chlamýdie mohou mít na svědomí plno dalších věcí: nezabřezávání u koček, reprodukční a respirační problémy, výtoky z očí a nosu, rýmu.....a jsou přenosné i na psa a na lidi.

Chcete-li mít jistotu, domluvte se s veterinářem na výtěru z oka a odeslání vzorku třeba na tuto adresu:

SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o.
Palackého třída 163a, Brno 612 00

Vedoucí laboratoře je sama chovatelkou koček, takže má dvojí zkušenost-jednak profesní a jednak chovatelskou.

Samozřejmě že to váš veterinář může poslat i kamkoliv jinam, kde rozbory na chlamýdie dělají.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 4. 2. 2010 10:50:58, celkově upraveno 3 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sebasty



Založen: 02.02.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 8:24:49
Odpovědět s citátem

Tyyy brďo... Crying or Very sad tak to je děs. Moc děkuju za radu, objednám nás k vetce na stěry, tohle by mě vůbec nenapadlo...
Btw.se nedivím, že mám pořád problémy s intimní partií, když se nám tu v bytě mrskají chlamydie Evil or Very Mad
_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 9:49:55
Odpovědět s citátem

Chlamydie?!?!?

Dakujem Tatiano, urcite to dam poslat do tej laborky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:26:40
Odpovědět s citátem

Este ma napadlo, mozu to byt chlamydie ked je ockovany aj proti chlamydióze Question

Dalsie dve macky su uplne ok, ze by sa to este neprenieslo?


Naposledy upravil Emily dne 4. 2. 2010 10:39:08, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:38:26
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Este ma napadlo, mozu to byt chlamydie ked je ockovany aj proti chlamydióze Question


Bohužel ANO!!! Vím to na 100%. A že jsou ostatní O.K. ? Věřte, že kdyby šly na testy, budou to mít taky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:41:46
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Sebasty napsal:
Nechci zakládat novou diskuzi, tak se zkusím zeptat tady.
Mojí britce teče jedno oko mnohem mnohem víc, než to druhé. Zánět to není, je to prostě obyčejný sekret. V levém očku má normální ospalek ale v tom pravém flek u oka jak to nechce zaschnout a slzí až na nose...nevíte čím to?
Sem tam jí do oček kápnu Opthalmo-Septonex, ale situace je pořád stejná...
Díky.


Vím, co to je. Chlamýdie-na 100%. I takhle se ty mrchy klasicky projevují-výtokem z jednoho oka. Kapky to nevyřeší.

Ještě bych upozornila na to, že chlamýdie mohou mít na svědomí plno dalších věcí: nezabřezávání u koček, reprodukční a respirační problémy, výtoky z očí a nosu, rýmu.....a jsou přenosné i na psa a na lidi.

Chcete-li mít jistotu, domluvte se s veterinářem na výtěru z oka a odeslání vzorku na tuto adresu:

SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o.
Palackého třída 163a, Brno 612 00

vedoucí laboratoře je paní, která je sama chovatelkou koček, takže má dvojí zkušenost-jednak profesní a jednak chovatelskou.


1. nemusí se jednat o chlamýdie, diagnoza se nedá dělat na dálku, takže vyšetření to chce.

2. existuje vícero laboratoří, kde je možné testy udělat, je třeba se dohodnout s veterinářem, s kterou spolupracuje a s kterou má své zkušenosti.

3. v labce většinou nezáleží na tom jestli laborat má či nemá kočku, svou práci musí odvést stejně kvalitně Smile


Naposledy upravil Silvie OK dne 4. 2. 2010 16:32:15, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:44:20
Odpovědět s citátem

Vím, co to je. Chlamýdie-na 100%. I takhle se ty mrchy klasicky projevují-výtokem z jednoho oka. Kapky to nevyřeší.

Tak tomuhle vašemu výroku se říká diagnóza "per futram"( ode dveří ).
Na 100% potvrdit tuto diagnózu může pouze vyšetření v laboratoři!
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:45:27
Odpovědět s citátem

No ja nebudem trvat na tom ze to musia poslat do len tej jedinej laborky. Budem trvat na tom aby to do nejakej laborky poslali a lieky aby predpisali az po tom, ked budu vediet naisto o co ide.

Patri medzi priznaky chlamydii aj prujem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:46:35
Odpovědět s citátem

Samozřejmě že práci by měl odvést každý precizně, at kočky chová či ne, v tom to nespočívá.

Ale určitě víc bude umět i poradit s efektivní léčbou ten, kdo chová i kočky a má tudíž i osobní zkušenosti s léčbou.

A já taky říkala, že je třeba udělat výtěr a poslat ho na rozbor! Stejně jsem ale přesvědčená, že to chlamýdie budou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:56:43
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
No ja nebudem trvat na tom ze to musia poslat do len tej jedinej laborky. Budem trvat na tom aby to do nejakej laborky poslali a lieky aby predpisali az po tom, ked budu vediet naisto o co ide.

Patri medzi priznaky chlamydii aj prujem?


Ahoj,
myslím, že každý veterinář spolupracuje s jinou labotaří, kterou má už zavedenou. U nás mi z kliniky posílali vzorky stěrů například do Plzně. Postupy v laborkách musí být všude stejné.
Chlamydie bych si netroufla jen podle tohoto popisu diagnostikovat. Měla jsem doma koťata s chlamydiemi a nadělaly o dost větší paseku. Zhnisané oči, rýma atd.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:02:58
Odpovědět s citátem

quote="Leemet

Moj maly devon (4 mesiace) nema oci cervene ani zhnisane, vyzeraju zdravo. Len z laveho oka mu tecie.
Okrem toho ma niekedy nieze prujem ale makksiu stolicu, napriklad 2 dni ukazkove bobky, dnes rano makke. A tak sa to strieda. Pricom strava rovnaka.
Okrem toho sem tam kycha.
Inak zerie neskutocne a velmi rychlo rastie, je hravy, lumpaci a chova sa ako by bol uplne zdravy.
Som z toho jelen. Objednam ho na zajtra, dam urobit testy a potom dam vediet ci to boli tie chlamydie.
Ked ja tym veterinarom tak neverim Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:50:03
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Samozřejmě že práci by měl odvést každý precizně, at kočky chová či ne, v tom to nespočívá.

Ale určitě víc bude umět i poradit s efektivní léčbou ten, kdo chová i kočky a má tudíž i osobní zkušenosti s léčbou.
A já taky říkala, že je třeba udělat výtěr a poslat ho na rozbor! Stejně jsem ale přesvědčená, že to chlamýdie budou.



Tatiano, léčbu by měl zvolitt a provádět vet, ne? Ne laborka?

A myslím, že u veta je třeba začít, může to být cokoliv, entropium , problém se slzným kanálkem, zánět...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 13:14:10
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
tatiana napsal:
Samozřejmě že práci by měl odvést každý precizně, at kočky chová či ne, v tom to nespočívá.

Ale určitě víc bude umět i poradit s efektivní léčbou ten, kdo chová i kočky a má tudíž i osobní zkušenosti s léčbou.
A já taky říkala, že je třeba udělat výtěr a poslat ho na rozbor! Stejně jsem ale přesvědčená, že to chlamýdie budou.



Tatiano, léčbu by měl zvolitt a provádět vet, ne? Ne laborka?

A myslím, že u veta je třeba začít, může to být cokoliv, entropium , problém se slzným kanálkem, zánět...


Podle mých zkušeností řada veterinářů jsou píchači (leckdy neúčinných vakcín-jak by jinak bylo možné, aby řada očkovaných koček proti chlamydióze chlamýdie měla, kdyby byly vakcíny účinné?). Já osobně víc věřím laboratorním výsledkům a zkušenosti člověka, který je s tím neustále v kontaktu.

Například máte nemocnou kočku, prská, rýmuje, kašle. Jdete k vetovi, nasadí atb. Prostě nějaká. Bez vyšetření na citlivost na atb. Nezabrala? Nevadí, zkusíme jiná. Případně třetí. Teče kočce oko? Kapejte tyhle kapky. Po týdnu teče pořád. Vyměníme kapky (za každé dáte přes stovku). Zase žádný stěr a rozbor, PROČ to oko teče. Proč kočka rýmuje a kašle. Léčí následky, ne příčinu. A to dělá 99 % veterinářů. Máte hodně velký problém? Poraďte si, jak umíte, veterinář vám nepomůže. Vím, o čem mluvím, nevařím z vody.

Jo a laboratoř v Plzni? Bývávalo! Dnes tam já osobně nedám už nikdy NIC! Leda bych chtěla, aby mi chov vymřel. A zase vím, o čem mluvím, není to z okruhu drbů "jedna pani povídala", je to zkušenost má osobní podtržená ještě negativnější zkušeností někoho dalšího, koho dobře znám.

Proto Luci ano, radit se s vetem, ale nebrat jeho slova jako svatý grál.

Teď se mi podařilo najít veterináře, o kterém si začínám myslet, že je fakt dobrý, ochotný naslouchat a dokonce se dál učit, je otevřený novým věcem, nedělá ze sebe vševědoucího všeuměla, je pečlivý a není navíc zlatokop. S takovým se budu radit ráda.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 13:32:02
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]

Presne tak! Ja im tiez neverim, len skusaju, jedno, druhe, tretie...
Cest vynimkam.
Preto lieky ok, ale az ked to bude niecim podlozene.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sebasty



Založen: 02.02.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:06:54
Odpovědět s citátem

Moc nechápu, proč se tady pouštíte do Tatiany, když nám prostě napsala jen svůj názor...každý soudný člověk pochopí, že nic není na 100%, k tomu nemusím dodávat uštěpačné poznámky.

Osobně si cením tohoto názoru na chlamydie od zkušené chovatelky, kterou Tatiana zřejmě je...tudíž i doporučované laboratoře. A to, že jsou někteří (většina) veti jen píchači a jen vás umí skasírovat...o tom žádná...až se znovu narodím, tak budu buď doktorem nebo vetem, ten nemá žádnou zodpovědnost...čistá hlava naditá prkenice. Rolling Eyes

Díky za názor, objednám nás na stěry, výhoda je, že ta labina je v Brně, takže to mám z první ruky Smile a dám vědět jak to dopadlo Razz
_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 15:18:38
Odpovědět s citátem

Sebasty napsal:
Moc nechápu, proč se tady pouštíte do Tatiany, když nám prostě napsala jen svůj názor...každý soudný člověk pochopí, že nic není na 100%, k tomu nemusím dodávat uštěpačné poznámky.

Osobně si cením tohoto názoru na chlamydie od zkušené chovatelky, kterou Tatiana zřejmě je...tudíž i doporučované laboratoře. A to, že jsou někteří (většina) veti jen píchači a jen vás umí skasírovat...o tom žádná...až se znovu narodím, tak budu buď doktorem nebo vetem, ten nemá žádnou zodpovědnost...čistá hlava naditá prkenice. Rolling Eyes

Díky za názor, objednám nás na stěry, výhoda je, že ta labina je v Brně, takže to mám z první ruky Smile a dám vědět jak to dopadlo Razz


Přeháníte Sebasty, nevidím nikde zmínku o tom, že by se do tatiany někdo navážel. Jen mněe osobně přijde informace: "Vím, co to je. Chlamýdie-na 100%." jako zavádějící. Nic víc. O kvalitě vetů můžeme debatovat hodiny, ale faktem je, že osobně moc nevidím rozdíl mezi veterinářem, laborentem apod. Diletanti a neumělové jsou všude. A vydělat chtějí taky všichni, nejen vet, ale i vedoucí laboratoře, ať už je to milovník koček, nebo ne.

A to, že je pochopitelnější postup se domluvit s vlastním vetem, kam poslat stěry na testy, než mu předhazovat konkrétní laboratoř, to si myslím taktéž a není to nic proti tatianě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 15:32:56
Odpovědět s citátem

No jestli si Silvi myslíš, že jsem placený agent Sevaronu Wink , tak to tedy nejsem.

Většinou člověk doporučí něco nebo někoho, kde měl nebo má dobrou zkušenost-tak jsem doporučila Sevaron, dle své vlastní zkušenosti. Také jsem nikde nepsala, že JEDINĚ Sevaron¨, nebo snad ano Wink

No a proč jsem psala, že to vím? Opět ze zkušenosti. Své vlastní, bohužel.
Přivezla jsem si kotě, které se zdálo být v pořádku, i jeho rodiče-prohlídla jsem si je i koťata, a druhý den mu začalo slzet očíčko. No a jeho sourozenci u jiného majitele (opět to vím, protože ti lidé mají moje kotě a jsou se mnou v kontaktu) za týden poté totéž. Doma O.K., druhý den u nich začalo slzet jedno oko.

Nechala jsem udělat stěr, poslala do laborky a jsou tam chlamýdie. A mí veterináři-mám dva-svorně říkají, že chlamýdií je poslední dva-tři roky strašně, že to nikdy nebývalo, a že to bude velký problém hlavně chovů. A já mám prosím kočky proti tomu očkované. A není mi to nic platné. A taky vím pozitivně o více chovatelích, kteří se dali kočky otestovat a taky je v chovu mají, ačkoliv proti tomu kočky pravidelně očkují. Proto jsem si tady dovolila tvrdit, že to VÍM. Samozřejmě je možné, že to bude něco jiného, méně záludného, kéž by. Ale nám se to projevovalo úplně stejně. Evil or Very Mad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 15:46:32
Odpovědět s citátem

Tatiano a co potom pomohlo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 15:58:49
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Tatiano a co potom pomohlo?


Teď to řeším, je to v jednání, takže ještě nevím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 17:46:30
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Emily napsal:
Tatiano a co potom pomohlo?


Teď to řeším, je to v jednání, takže ještě nevím.


Tatiano, takže vlastně ještě ani nevíš, jestli laborkou doporučená léčba je účinná.

Aby to zas někdo nebral, že se do Tebe navážím, to fakt ne, jen si to ujasňuji.

Souhlasím s tím, že jsou horší veti, průměrní veti a dobří veti. Je to o hledání toho, který je pro nás dobrý. Samozřejmě, pokud budu potřebovat veta jen na očkování a aplikaci spot onu , nepotřebuji dlouze hledat, tohle snad umí skoro každý vet ( a liší se pouze ceny).

Pokud bude mít moje kočka vážnější problém, budu samozřejmě hledat veta, na kterého se mohu spolehnout. S tím, že preferuji osobní, vlastní zkušenost...přenesené zkušenosti jiných mohou sice nějak směrovat , ale také mohou být zkreslené , čas od času se objevují na netu různá varování před vety, kteří - dle pisatele laika - špatně léčili...jenže když z těch příspěvků očešete ty emoce, tak z toho vyleze, že primární chybu způsobil sám pisatel..podcenil projevy nemoci, šli k vetum pozdě a tak.

Tím neříkám, že nejsou špatní vetové, jsou. Ale dobří jsou také.Je to stejně individuální jako u chovatelů, jako u humánních lékařů, jako u učitelů..kdekoliv, prostě jsou dobří, zodpovědní, pečliví a také jsou flinkové, lehkomyslníci a nešikové.

Samozřejmě, že při prvním projevu problému nasadí léčbu, která se jim osvědčila třeba v předchozích jiných případech. Pokud je to neúčinné , měli by provést stěry či odebrat jiné vzorky, netýká se to jen očí a nechat udělat laboratorní testy. To ano. A na základě jejich výsledků potom stanovit léčbu. Myslím, že tak by to mělo být. Vet léčí, laborka zkoumá. Ideální stav by byl, kdyby vet s laborkou spolupracoval, ve smyslu konzultace účinné léčby. Ale pořád bych v tomto případě víc dala na doporučení veta , který může posoudit celkový stav a konstituci zvířete, zvláště, je-li zvíře jeho stálým pacientem- klientem ( ježiš, to zní blbě, v souvislosti s chlupacem .-) ) , než na od stolu laborky doporučenou léčbu , koneckonců i bez následné zodpovědnosti, protože na léčení laborka určitě licenci nemá.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 19:06:31
Odpovědět s citátem

Luci, ale já to probírat s veterinářem budu-protože z laborky bude více atb, na která bude prokázána citlivost, takže ty správné pak už vybere veterinář.
Navíc jak jsem psala, našla jsem doktora, ke kterému začínám mít prostě doopravdy důvěru. Ale taky znám veterináře, a dokonce z věhlasných klinik, za kterými bych už prostě nikdy nešla. Jsou natolik soběstřední a zahledění do svého neomylného světa, že ten skutečný jim uniká. Jo a hlavně jsou neomylní, tak to mám obzvlášť ráda.

Je to prostě jako ve všem, jsou dobří doktoři a jsou i ti špatní, jsou dobré laborky a laboranti a jsou i horší. Tak kéž bychom měli vždy štěstí na ty lepší.

A jen tak mimochodem, proč ti zní blbě v souvislosti s chlupatcem slovo pacient-klient Wink ? To je přece v pořádku, jsme jejich klienti a naši miuáškové pacienti Razz .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 19:48:43
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Luci, ale já to probírat s veterinářem budu-protože z laborky bude více atb, na která bude prokázána citlivost, takže ty správné pak už vybere veterinář.
Navíc jak jsem psala, našla jsem doktora, ke kterému začínám mít prostě doopravdy důvěru. Ale taky znám veterináře, a dokonce z věhlasných klinik, za kterými bych už prostě nikdy nešla. Jsou natolik soběstřední a zahledění do svého neomylného světa, že ten skutečný jim uniká. Jo a hlavně jsou neomylní, tak to mám obzvlášť ráda.

Je to prostě jako ve všem, jsou dobří doktoři a jsou i ti špatní, jsou dobré laborky a laboranti a jsou i horší. Tak kéž bychom měli vždy štěstí na ty lepší.

A jen tak mimochodem, proč ti zní blbě v souvislosti s chlupatcem slovo pacient-klient Wink ? To je přece v pořádku, jsme jejich klienti a naši miuáškové pacienti Razz .


Tatiano, ano, to je ono. Budeš to probírat s vetem, nakonec bude uplatněna léčba, kterou stanoví vet...a on také ponese zodpovědnost. Takže to není tak, jak mohlo z některých předchozích příspěvků vyplynout, že je lépe aplikovat léčbu, kterou poradil někdo z laborky, jo? Protože laborka je odborně fundovaná, kdežto vet ani ne. Ono to fakt tak vyznívalo. Navíc, ty jsi psala, že máš s léčbou doporučenou z laborky dobrou zkušenost, ale potom uvádíš, že léčba vlastně teprve probíhá...takže je předčasné hodnotit, jestli je to úspěšné.

Ono jde o to, aby se lidé, jejichž vlastníci mají problém, nezačli houfně obracet na laborky, aby to nejelo mimo vety a nenadělalo to víc škody než užitku.

Takže - má-li chlupatka či nahatka zdravotní problém, na nic nečekat, jít k vetovi, pokud se jeví ne zcela fundovaný, jít k jinému.. konzultovat, případně se dožadovat stěrů, rozborů vzorků trusu či moči atd.

A jasně, já vím, že vlastněný je klientem veta a chlupatý či nahatý vlastněnec je pacientem..jen prostě mi to v napsané formě přišlo trochu nezvyklé.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top