Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Když se jí něco nelíbí, kousne mě!


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 13:21:41
Odpovědět s citátem

Máme kočičku asi 8 měsíců, ale po dvou měcících, co jsme kočičku měli, jsem na 3 měsíce odjela do Anglie a přítel tu s ní zůstal sám. Když jsem se vrátila, tak mi přišlo, že se mě chvíli trochu bála a trochu na mě žárlila. Teď už je to přes měsíc a jelikož jsem s kočičkou skoro pořád hlavně já a pořád za ní chodim a tak, tak mi příjde, že už se ke mě chová stejně, jako k příteli. Co mi ale vadí je, že jakmile se jí cokoliv nelíbí, tak se do mě zakousne, jako by pro výstrahu - není to hra. Např. jí hladím, ona vrní, líbí se jí to, ale najednou do mě začne kopat, abych se jí už nedotýkala, a jakmile se jí znovu dotknu, ošklivě mě kousne. Někdy i bez varování. Pro mě zvláštní je, že stále přede, i když vím, že kočky tím vyjadřují nejen spokojenost. Ale já nevím, jak jí to odnaučit. Prostě nechci, aby si to ke mě dovolovala. Pokud se jí to nelíbí, ať jde pryč a neútočí na mě. Zprvu jsem jí na chvíli zavírala na záchod, ale to nepomohlo, pak už jsem jí začala i lehce plácat přes zadek, ale taky nic. Někdo mi radil, abych jí kousla do ucha - Very Happy i to jsem zkoušela a nic. Navíc kočička neposlouchá. Dělá si co chce. Snažili jsme se jí nebít, ale přijde mi, že z nás díky tomu nemá respekt. Vyleze na stůl a když jí okřiknu,hodně hlasitě a tlesknu, tak nic, voda nic, syčení nic, prostě na nic nereaguje až když po ní vyběhnu, tak se lekne, ale za minutu je tam znovu, už opravdu nevíme, jak ji trestat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 13:26:19
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Máme kočičku asi 8 měsíců, ale po dvou měcících, co jsme kočičku měli, jsem na 3 měsíce odjela do Anglie a přítel tu s ní zůstal sám. Když jsem se vrátila, tak mi přišlo, že se mě chvíli trochu bála a trochu na mě žárlila. Teď už je to přes měsíc a jelikož jsem s kočičkou skoro pořád hlavně já a pořád za ní chodim a tak, tak mi příjde, že už se ke mě chová stejně, jako k příteli. Co mi ale vadí je, že jakmile se jí cokoliv nelíbí, tak se do mě zakousne, jako by pro výstrahu - není to hra. Např. jí hladím, ona vrní, líbí se jí to, ale najednou do mě začne kopat, abych se jí už nedotýkala, a jakmile se jí znovu dotknu, ošklivě mě kousne. Někdy i bez varování. Pro mě zvláštní je, že stále přede, i když vím, že kočky tím vyjadřují nejen spokojenost. Ale já nevím, jak jí to odnaučit. Prostě nechci, aby si to ke mě dovolovala. Pokud se jí to nelíbí, ať jde pryč a neútočí na mě. Zprvu jsem jí na chvíli zavírala na záchod, ale to nepomohlo, pak už jsem jí začala i lehce plácat přes zadek, ale taky nic. Někdo mi radil, abych jí kousla do ucha - Very Happy i to jsem zkoušela a nic. Navíc kočička neposlouchá. Dělá si co chce. Snažili jsme se jí nebít, ale přijde mi, že z nás díky tomu nemá respekt. Vyleze na stůl a když jí okřiknu,hodně hlasitě a tlesknu, tak nic, voda nic, syčení nic, prostě na nic nereaguje až když po ní vyběhnu, tak se lekne, ale za minutu je tam znovu, už opravdu nevíme, jak ji trestat



No určitě netrestat kočku bitím.Pokud vyvede co nemá a okřiknutí,plesknutí do dlaní,syčení, nepomáhá,tak lze stříknout vodu,tak aby neviděla odkud přišlo,anebo chytnout za kůži za krkem a zatřepat s ní,tutím způsobem trestá i kočičí máma.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 14:56:18
Odpovědět s citátem

vytrepaním za kožu môže potrestať malé mačiatko,ale už ťažko 8mesačnú puberťáčku.na to už je priťažká.v každom prípade treba dať mačke najavo,že takto nie.hodne pomáhajú psychologické a hlavne dôsledné tresty.pokiaľ ju potrestám ignorovaním,tak ju musím ignorovať,kým sa mačka nezačne sama líškať a nie,že za chvíľku ma prejde zlosť a budem sa vnucovať mačke sama.a tiež to musí byť typ mačky,na ktorú to platí.niektorej mačke je to jedno a taký trest nemá zmysel.mne sa osvedčila mucholapka a pokiaľ mačku napomeniem,že sa vyškrabala tam,kde nemá čo robiť a ona sa napriek tomu na mňa drzo pozerá,plesknem jej placačkou na muchy.a väčšinou ju stačí vziať do ruky a práši preč.netreba používať žiadne tvrdé tresty,ale VELMI doležitá je hlavne DOSLEDNOST.možno ste spravili chybu v tom,že po vašom príchode ste mačke dovolili viac v eufórii zo zvítania a mačka sa nevie vpratať do kože
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 16:27:57
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za odpovědi. No on byl problém i v tom, že ji v podstatě vychovával / rozmazloval přítel, takže to na výchově dost pokulhává. Já jen, že je to taková hodně bázlivá kočička, tak mám strach,že když jí budeme něčím plácat, ať už novinama, nebo čímkoliv jiným, bude se nás bát, což nechci. Ale chci aby poslouchala. A to že si dovolí mě kousnout to mi vadí asi nejvíc. vážně mi to připadá, že mě nerespektuje, protože to by si to jinak nedovolila a když dělá nějakou neplechu, tak mě na okřiknutí taky neposlechne, tak si řikam, že jí asi budeme muset začít nějak trestat tím plácnutím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 16:46:19
Odpovědět s citátem

Kočku vůbec nedoporučuji čímkoliv plácat!To vytřepání za kůži za krkem,je dostatečný trest,navíc takový,kterým ho trestala jeho kočičí máma,takže kočka moc dobře ví,že je trestána.Mám dospělé britky,tzn.velké kočky,při vytřepání kočku nezvedám,prostě jí vytřepu na zemi,nevím proč bych jí měla zvedat.Co na ní stříknout vodu z nějakého rozprašovače?Znovu píši kočku ničím nebít,neplácat,kočka si to pamatuje a později by mohla útočit při sebemenším náznaku zvednutí ruky.Maruschka,která k nám přišla v lednu,byla velmi pravděpodobně trestána,jakmile jí i já jdu pohladit,musím nastavit ruku tak,aby jí viděla a potom začít hladit,jinak se na ruku vrhne,kouše a škrábe,prostě útočí.Z toho jde vyvodit,pokud budete kočku trestat,jakýmkoliv plácnutím,je možné,že z ní bude později zlá kočka,která bude na lidi útočit.Kočka je osobnost,nelze jí vychovat jako psa,nikdy jí nenaučíte,že nesmí na stůl,linku,nepoleze tam,když budete na dohled,ale vleze tam,když tam nebudete vy.Pokud si někdo pořizuje kočku,měl by se nejdříve seznámit s tím,jaké vůbec kočky jsou,pak by nikoho nenapadalo snažit se kočku vychovávat.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 16:50:18
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
A to že si dovolí mě kousnout to mi vadí asi nejvíc. vážně mi to připadá, že mě nerespektuje, protože to by si to jinak nedovolila a když dělá nějakou neplechu, tak mě na okřiknutí taky neposlechne, tak si řikam, že jí asi budeme muset začít nějak trestat tím plácnutím.


Tak jednak vaší kočce je 8 měsíců, myslím, že na ni obstojně leze puberta Laughing A třeba naše divoké zvíře přesně ví, co nesmí a přesně ví, že já jsem ten, kdo vyskočí jak čertík z krabičky, když to udělá. Přítel má "delší reakční dobu" (je zabrán do veledůležité práce na počítači a i když mu kočka cupuje postel kousek od hlavy, tak to nevnímá Laughing ). Někdy zareaguje jen na můj výhružný pohled, jindy stačí důrazně oslovit, většinou ale musím okřiknout a kolikrát má prostě náladu a nepomůže nic jiného, než že k ni dojdu a z té postele, křesla, linky ji zdělám. A pak ji "vykrákám za pačesy" ehm chytnu ji za krkem a chvílu ji tak podržím, aby si prostě uvědomila, že toto se nedělá.

S tím kousáním - jejda, to se děje neustále. Chvílu se chce drbat, ale třeba jen někde a jakmile zajedu někam, kde zrovna miloslečna nechce, tak se po mně pěkně ožene (většinou už to mám zmáknuté, takže zareaguju a kousnutí se nekoná, ale někdy taky ne) a pak následuje buď můj výkřik bolestí (většinou teatrálně přehnaný Laughing ) nebo zmiňované kousnutí do ucha. To na mě vrhne takový vyčítavý a překvapený pohled, ale pak je klid Smile A jen pro upozornění, to kousnutí je spíš takové jako žďibnutí, nic agresivního nebo násilného, že bych ji zkousla a bolelo to Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 16:59:57
Odpovědět s citátem

Ještě dodám,vlastně mi nedošlo,že je vaší čičině 8 měsíců,jak tady výše píše smeny,čičina je v pubertě.Tak vydržte,vyčkejte a nechte jí vykastrovat,to se kočeny i kocourci,po vyplavení hormonů z těla opravdu hodně zklidní.Bude přítulnější a mazlivější Very Happy


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:02:59
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Ještě dodám,vlastně mi nedošlo,že je vaší čičině 8 měsíců,jak tady výše píše smeny,čičina je v pubertě.Tak vydržte,vyčkejte a nechte jí vykastrovat,to se kočeny i kocourci,po vyplavení hormonů z těla opravdu hodně zklidní.Bude přítulnější a mazlivější Very Happy


BBMM


No tak rychle po kastraci to přijít nemusí Smile Naše byla právě v pubertě taky strašně divoká a zlobivá, musím se přiznat, že jsem to vůbec nezvládala a asi jsem se cítila podobně jak turrik. Na kastraci šla v 10 měsících, pak byla měsíc taková hodná, ale to se evidentně hojila a vyrovnávala se se změnou hormonů a pak najela na novo Laughing Zklidnila se tak v roce a půl, spíš ke dvěma. Teď zlobí jen občas a tak jako normálně, mazlivá je trochu více, ale nic převratného to také není Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:07:14
Odpovědět s citátem

No,ona je kočka dospělá až ve třech letech,takže je jasné,že je potřeba vydržet.Děti také zlobí,dokud nedospějí a některé i potom Very Happy

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:15:13
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
No,ona je kočka dospělá až ve třech letech,takže je jasné,že je potřeba vydržet.Děti také zlobí,dokud nedospějí a některé i potom Very Happy

BBMM


Ve třech? To slyším snad poprvé Smile Všude bylo, že v roce, nebo roce a půl snad Smile Ale záleží i plemeno od plemene, ta větší dospívají později.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:18:37
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
beta.1 napsal:
No,ona je kočka dospělá až ve třech letech,takže je jasné,že je potřeba vydržet.Děti také zlobí,dokud nedospějí a některé i potom Very Happy

BBMM


Ve třech? To slyším snad poprvé Smile Všude bylo, že v roce, nebo roce a půl snad Smile Ale záleží i plemeno od plemene, ta větší dospívají později.




Mám britky,takže všechny moje znalosti a zkušenosti se vztahují nejvíce k tomuto plemenu Very Happy

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:23:00
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:

Mám britky,takže všechny moje znalosti a zkušenosti se vztahují nejvíce k tomuto plemenu Very Happy

BBMM


Jo, tam to je ta pozdější varianta Laughing I když jsem myslela, že se jedná spíše o 2 roky, než 3. No co, člověk se stále učí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:47:30
Odpovědět s citátem

Znovu moc děkuji za příspěvky. Jinak samozřejmě jsme si kočičku brali s tím, že hold nebudeme mít byt jak z plagátu, ale to neznamená, že ji necháme uplně zdivočit. Vím, že i kočka se dá k lecčemu vychovat. Právě, že jsem příteli říkala, nebij ji za nic, je to kočka, stejně si bude dělat co chce a pak to takhle dopadlo. Z vlastní zkušenosti vím, že jde naučit kočku, aby nechodila na stůl apod. To už jsme ji například nevím jak naučili a na jeden stůl si prostě netroufne (alespon před námi ne a to mi stačí Very Happy ) A navíc se říká, že kočičku je nejlépe vychovat do jednoho roku, pak už se zlozvyky těžce odnaučují, tak nechci nic podcenit. Ještě k té vodě, hodně jsem četla, že to také není zrovna nejštastnější možnost, kočička se pak prý hodně bojí vody. Jinak o tom,že je to puberťák vím. Moc dobře víme, že je to důvod, proč tu skáče jak pominutá, běhá, vše ničí apod., mě jde spíše o to, že když už dělá něco o čem ví, že vyloženě nesmí přímo přede mnou, že ani na pokárání nepřestane. Ale zkusím tedy to vytahání za kůži - ještě jednou moc děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 17:52:52
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Právě, že jsem příteli říkala, nebij ji za nic, je to kočka, stejně si bude dělat co chce a pak to takhle dopadlo. Z vlastní zkušenosti vím, že jde naučit kočku, aby nechodila na stůl apod. To už jsme ji například nevím jak naučili a na jeden stůl si prostě netroufne (alespon před námi ne a to mi stačí Very Happy ) A navíc se říká, že kočičku je nejlépe vychovat do jednoho roku, pak už se zlozvyky těžce odnaučují, tak nechci nic podcenit. .


Nj, to mi připomíná - já měla jednu podmínku - kočka nesmí na linku. A tak jsem i přítele nutila, aby ji z tama hnal, když ji uvidí a ona opravdu přesně ví, že tam nesmí (před náma, samozřejmě Laughing ) a když ji tam zmerčím, tak stači jen naznačit a už peláší, jak by ji něco do zadku kouslo Laughing Ale taky mě jednou přítel vítal doma slovy "Hele jakou krásnou fotku Gizika mám" a šup, Gizik si to trůní vedle dřezu, ve dřezu, strká čumák do hrnku...takže místo aby ji důrazně vyhodil ji tam nechal a ještě ji fotil, modelínu jednu..grrr Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 23:39:05
Odpovědět s citátem

Tak jsem jí zkusila vytahat za kůži na krku a vztekle mě za to pokousla. Už opravdu nevím, co s ní. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 11:50:19
Odpovědět s citátem

Hezky den!

Turrik, dle meho nazoru je zcela prirozene, ze se Vase kocka takto chova. Ma vek na to, byt v puberte, a kdyz si prectu Vase prispevky z brezna tohoto roku, ani me neprekvapuje, ze je kocka vztekla.

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3170&highlight=

Viz. napr, jak ji ucite, jak je super si polezet s vami... Kocka ma proste vlastni hlavu a na nas nezbyva nic jineho, nez se jim v tomto podridit. Take naseho kocourka za nektere zlotrilosti "trestam" sycenim apod., ale nikdy by me nenapadlo jej jakkoli bit.

Ostatne, dle meho osobniho nazoru je Vas nejvetsi problem to, ze jste pocitala s jinym chovanim Vasi ragdolky, nez jak se chova, takze nejvetsi problem vidim opravdu jen ve Vasem pristupu. Sama pisete, ze ji pritel "rozmazlil" a kdyz si dam veskere dalsi informace od Vas dohromady, jen se v tomto nazoru utvrdim.

Urcite neni jednoduche mit doma svehlavou kocku, ale budte rada, ze je jen svehlava. Agresivni a problemove kocky se chovaji mnohem hur.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 11:52:32
Odpovědět s citátem

Jeste k tomu tahani za krk, to se mi take nedarilo, vzdycky mi s sebou skubal a to je jeste horsi, ale je to otazka spravneho chyceni. A asi i cviku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 13:20:19
Odpovědět s citátem

nechcem sa dotknúť bety.1 ale nemyslím,že je správne sa zmieriť s tým,že mačka je svojrázna a nám neostáva nič,ako sa s tým zmieriť.je to nezmysel.aj ked sa nedá vycvičiť ako pes,vychovať sa dá,a má.väčšina problémových mačiek je len nezvládnutá výchova.a ako správne beta.1 napísala, treba si naštudovať etologiu a zvyky mačiek a s prihliadnutím k ich povahovým zvláštnostiam mačku s citom vychovávať. to vytrepanie za kožu- je to pomerne ťažký trest a ak ho nevhodne použijete mačka zareaguje tak ako vaša puberťáčka.vôbec ma to neprekvapilo. nepovažovala vzhľadom k výchove-nevýchove trest za adekvátny.už som tu x-krát doporučovala knihu HODNA KOCKA NEMOZNE CHOVANI, od Alice Rhea a myslím,že aj vám veľmi pomôže. a mimochodom,je to mačacia psychologička a prevychovávateľka a aj ona plesknutie radí k primeraným a doporučovaným výchovným prostriedkom.
neskladajte ruky do lona a skúste si postupne vašu cicu prevychovať.nie je to nemožné Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 13:42:45
Odpovědět s citátem

To Silvia Ok: Ten příspěvěk je rok starý a týká se jiné kočiky, kterou jsme nakonec museli vrátit, protože byla těžce nemocná. Tahle kočička je naprosto jíná, chodí se za mnou chovat, je to miláček a já jsem s ní naprosto spokojená. Tahle kočička byla od začátku mnohem plašší, a proto jsme se rohodli, že jí bít nikdy nebudeme. Až teď jsem jí asi třikrát plácla, protože jediný, co mi u kočky vadí, aby na mě byla agresivní. Může mi tu demolovat byt, škrábat sedačku, cokoliv, je to kočka, s tím jsme si jí brali, ale nelíbí se mi, že je na mě agresivní a snažím se jí to odnaučit a nevím jak, to je jediný problém, se kterým jsem sem přišla poprosit o radu. Samozřejmě zmiňuju se také o tom, jak trestat, když zlobí, ale to je proto aby jsme něco nezanedbali, nebo nedělali špatně. A každá kočička je jiná a platí na ní něco jiného. Jestli na vaše kočky platí syčení, tak na tu naší prostě ne a stříkat jí nechci, protože u ní nechci vyvolat panický strach z vody.
To lilinka: moc děkuji za rady, knížka nás moc zaujala a už jsme jí začali shánět, myslím, že bude i pro ostatní případy super mít jí doma a v různých situacích tam hledat rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 15:11:14
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Máme kočičku asi 8 měsíců, ale po dvou měcících, co jsme kočičku měli, jsem na 3 měsíce odjela do Anglie a přítel tu s ní zůstal sám. Když jsem se vrátila, tak mi přišlo, že se mě chvíli trochu bála a trochu na mě žárlila. Teď už je to přes měsíc a jelikož jsem s kočičkou skoro pořád hlavně já a pořád za ní chodim a tak, tak mi příjde, že už se ke mě chová stejně, jako k příteli. Co mi ale vadí je, že jakmile se jí cokoliv nelíbí, tak se do mě zakousne, jako by pro výstrahu - není to hra. Např. jí hladím, ona vrní, líbí se jí to, ale najednou do mě začne kopat, abych se jí už nedotýkala, a jakmile se jí znovu dotknu, ošklivě mě kousne. Někdy i bez varování. Pro mě zvláštní je, že stále přede, i když vím, že kočky tím vyjadřují nejen spokojenost. Ale já nevím, jak jí to odnaučit. Prostě nechci, aby si to ke mě dovolovala. Pokud se jí to nelíbí, ať jde pryč a neútočí na mě. Zprvu jsem jí na chvíli zavírala na záchod, ale to nepomohlo, pak už jsem jí začala i lehce plácat přes zadek, ale taky nic. Někdo mi radil, abych jí kousla do ucha - Very Happy i to jsem zkoušela a nic. Navíc kočička neposlouchá. Dělá si co chce. Snažili jsme se jí nebít, ale přijde mi, že z nás díky tomu nemá respekt. Vyleze na stůl a když jí okřiknu,hodně hlasitě a tlesknu, tak nic, voda nic, syčení nic, prostě na nic nereaguje až když po ní vyběhnu, tak se lekne, ale za minutu je tam znovu, už opravdu nevíme, jak ji trestat


Ano. Je to prostě kočka.

Myslím, že respekt se u kočky nezískává ani bitím . Kočka - i ušlechtilá, působící plyšově mírně - je pořád kočka , se všemi vlastnostmi, které dělají kočku kočkou - svodomyslností, hrdostí, samostatností.

Stejně jako Silvie jsem si pročetla Vaše předchozí příspěvky a stejně jako Silvie si myslím, že primární chyba byla v tom, že jste se snažila přizpůsobit kočku svým představám o tom, jaká by měla být - mazlivá, oddaně s Vámi spící ležící, reagující podle toho, co Vy chcete. Jenže právě tohle kočka dělat nebude. A když se jí něco nelíbí, dá to najevo po svém. Jak má vědět, že když se jí nelíbí třeba Vaše doteky, má prostě jen odejít? Ona dává svou nespokojenost najevo tak, jak umí, po kočičím. Nechce už hladit, odkopne Vaši ruku zadními....pro ni je to jasný způsob, jak Vám dát najevo - Už na mne nesahej, nechci to. No když i přesto na ni sáhnete podruhé, tak prostě použije silnější varování - kousne.

Dobrá škola porozumění kočičímu chování je sledovat, jak máma kočka vychovává děti. Při hrách ( nácvik bojových umění) to kočky dělají přesně tak: když kotě dělá něco, co se mámě nelíbí, začne ho odkopávat zadními. Když kotě nepřestane, kousne ho . Když pořád nepřestane, kousne důrazněji. A když kotě pořád nedá pokoj, vytřepne ho za kůži za krkem. To je signál, kterému kotě rozumí. A rozumí mu velmi dobře i později už velká kočka. Není třeba při vytřepnutí kočku zvedat, ani není třeba s ní třepat nějak zběsile, stačí víceméně symbolické uchopení za kůži na krku, hned u zátylku a jemně zatřepat ( a nemíchat Very Happy Very Happy ).

Ve Vašem konkrétním případě bych doporučovala kočku více respektovat. Mazlit ji, pouze když si o to sama řekne, nenutit ji k ničemu, co sama nechce. A jakmile dá nejevo, že se jí to už nelíbí, okamžitě nechat být.

Mmch, zkuste si představit sebe na místě kočky. chce se Vám třeba spát...přijde někdo, začne se dožadovat mazlení. Chvilku to vydržíte...pak dáte najevo, že už ne, už dost...a on nepřestane. Co uděláte? asi dáte najevo svou nelibost důrazněji, ne?

Kočka je živý tvor a má své pocity a má právo dát je najevo. na nás je, abychom se naučili jim rozumět.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 22:14:57
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Např. jí hladím, ona vrní, líbí se jí to, ale najednou do mě začne kopat, abych se jí už nedotýkala, a jakmile se jí znovu dotknu, ošklivě mě kousne.


Já bych netvrdila zas tak jistě, že to kopání je projev nelibosti. Můj kocour si právě tak hraje. Hladím ho, drbu na břiše, slastně se obrací na záda, nastavuje bradu ... a začne "kopat". Já teda říkám packovat. Buší zadními tlapkami ale bez drápů. Předníma mě chytne za ruku a začne ji okusovat. Ale jen lehce, ne silou, prostě jen bere do zubů. Já se s ním jako peru, chytám ho za packy nebo za volnou kůži, všelijak převracím, prostě blbneme. Když se kocour rozdivočí moc, stiskne silněji zuby, vykřiknu, ucuknu a kocour toho okamžitě nechá. Jinak když se k nečemu "nekalému" chystá, třeba skočit na poličku k akváriu, stačí se na něho i jen podívat, dát najevo, že to vidím. Chvíli váhá a pak dělá, že on teda určitě nic takového nezamýšlel. Přinejhorším trochu zvýším hlas.

Pokud jde o ten stůl, no, taky jsem si ze začátku myslela, že tohle mu nedovolím. To jsem spíše teoretizovala, než jem si kocoura dovezla. Teď holt na stůl chodí. Stejně jako do postele.

Ale je to briťák, podle některých plyšová hračka. Je to kliďas a miláček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 22:51:25
Odpovědět s citátem

Hm.....já jsem to strašně zkazila tím, že jsem jí párkrát plácla a vytahala za kůži. Začala na mě bejt strašně agresivní. Z ničeho nic mi vyjíždí po ruce a není to hra, je hodně drsná a je to když jí chci třeba jen pohladit. Teď už i bez varování. Hrozně mě to mrzí a vážně už nevím co s tím. Nechat jí, nebo jí ukázat, že jí jen pohladim, nechat se kousnout a hladit dál. Už začínám být vážně zoufalá a bojím se, že jsem něco pokazila napořád Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 23:15:53
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Hm.....já jsem to strašně zkazila tím, že jsem jí párkrát plácla a vytahala za kůži. Začala na mě bejt strašně agresivní. Z ničeho nic mi vyjíždí po ruce a není to hra, je hodně drsná a je to když jí chci třeba jen pohladit. Teď už i bez varování. Hrozně mě to mrzí a vážně už nevím co s tím. Nechat jí, nebo jí ukázat, že jí jen pohladim, nechat se kousnout a hladit dál. Už začínám být vážně zoufalá a bojím se, že jsem něco pokazila napořád Sad


Můžete ty projevy agresivity více popsat? skočí vám po ruce, i když se jí vůbec nedotýkáte? syčí u toho, vrčí? Kousne do krve, seká po vás packou?

Být vámi, určitě bych ji teď nehladila. snažte se to vydržet. Myslím, že tady se sešla chyba v přístupu ke kočce společně s pubertou kočičky.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 8:32:00
Odpovědět s citátem

presne tak,tiež sa prikláňam k názoru-žiadne kontakty.treba začať úplne od začiatku.doniesli ste si domov nedôverčivú mačku-takže:predkladáte jej jedlo,čistíte záchod a ked vidíte,že vás pozoruje,ticho a priateľsky na ňu hovoríte.sem tam podáte maškrtu,ale netrváte na tom aby si ju vzala z ruky-položíte ju tak,aby videla,že je od vás.skrátka znovu získať jej dôveru a priateľstvo.tresty v tomto štádiu vôbec nepoužívať.v prípade,že dojde k nejakej nepríjemnej situácii-otočiť sa a mačku ignorovať.ale teraz sa vyhýbajte situáciám,ktoré viete,že spôsobovali problémy.a tiež by som zvážila či sa nejedná o zdravotný problém,ktorý môže spôsobiť mrzutosť mačky.v prípade,že priateľa znesie,nech ju vezme veterinárovi.
a myslím,že niekde robíte chybu,čo sa ale nedá posúdiť bez znalosti vášho spolužitia.nestískate ju príliš?rešpektujete prejavy nevôle?vrčanie,syčanie,snaha o útek?
držím palce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2009 11:56:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc děkuji za rady, které jste mi sem poskytli. Kočička už je lepší, ale i tak občas vyjede po mé ruce, když jí mám blízko ní. Koupili jsme i knížku, ale tam tetno problém berou z hlediska toho, že kočička si chce hrát a neví, že vám ubližuje. Naše kočka naprosto určitě ví, že mi ubližuje a co je horší, ona mi chce ublížit, takž vykřiknutí bolestí, jak radí v knížce nezabírá. Snad se to hold zpraví časem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2009 8:16:12
Odpovědět s citátem

To Turrik:
možná se na reakce své kočky nedíváte ze správného úhlu. Třeba je vaše kočka nejistá a nebo se bojí. Svůj strach však nesmí dát najevo a tak jej maskuje agresí. Mám jednu takovou doma, ve skutečnosti je poserka, ale projevuje se přehnaně agresivně.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
NadaZimova



Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 1

Předmět: Re: Když se jí něco nelíbí, kousne mě!
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2009 18:31:15
Odpovědět s citátem

Zdravím Vás,
mám doma 5 britských koček, nejstarší je 9 let, takže už mám kočičí dušičku celkem prokouknutou Smile Řekla bych, že byste neměla vaši kočku trestat, to co dělá je přirozené chování, nesnažte se kočce vnucovat, spíše si jí nevšímejte, počkejte až za vámi sama přijde pro pomazlení. Pak jí hlaďte jen takovým způsobem, který se jí líbí...ani moje kočky nemají rády, když je hodně intenzivně hladím...spíše zachovávejte odstup, jen takové dvoje lehké pohlazení a kočce to stačí. Kočka nemá ráda, když jí berete do náruče a chcete ji pomazlit, chce být nezávislá a mít situaci pod kontrolou. Třeba když jí dáváte krmení, zavolejte ji jménem, povídejte si s ní a jen lehce ji při předání jídla pohlaďte, pak jí už nechte být. Kočka není pes a nemá ráda přílišné vnucování ze strany člověka. Naše kočky taky neleží těsně u mě, ale třeba vedle křesla nebo postele a pomazlit se přijdou jen k ránu, kdy si ke mě lehnou, vrní a já je jen lehce hladím. Kočička se kousáním jen brání vaší intenzivní touze se s ní pomazlit, je to její způsob obrany. Pokud na to budete reagovat agresivně..bitím novinami nebo stříkáním vodou, ona tomu neporozumí a bude stále agresivnější. Spíše ji ignorujte, když nechce hladit a nechce s vámi být v těsném kontaktu, nevšímejte si jí, ona to vydrží jen chvíli a pak se s vámi ráda přijde pomazlit. Takové okamžiky pak stojí za to Smile Naše kočky jsou stále se mnou, přecházejí za mnou z místnosti do místnosti, ale nechtějí těsný kontakt , jen chtějí být v blízkosti svého člověka / a otvírače konzerv/ Smile Prostě kočka je jiná než pejsek a pokud ji pochopíte, odvěčí se vám láskou a přízní, kterou vám dá najevo předením a tím, že bude chtít být ve vaší blízkosti.
Držím palce a přeji hodně štěstí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 21:17:12
Odpovědět s citátem

Děkuji za Váš pohled na věc. Ale jak píšete, tak každá kočička je jiná a mě nejvíc mrzí právě to, že naše kočička je mazlivá - hrozně. S přítelem se mazlí pořád, nechá si od něj dělat cokoliv, tahá jí, škádlí jí, muchluje se s ní a ona si to nechá líbit. Nikdy ho nekousla! Mě kouše pořád. A když je přítel v mé společnosti, tak mě taky nekousne - to si nedovolí. Ale ode mě se nechce hladit, a kouše mě. Jde mi o to,že vím, že ona taková není - jen na mě. Nemám u ní takovou autoritu, nebo na mě žárlí, nebo vše dohromady. Ale tím mě to ještě víc mrzí, chci aby mě taky měla ráda, aby se se mnou mazlila, a nekousala mě. Nechávám ji už, ale pokud mě kousne, tak podle rad jedné odbornice jí vždy nachvíli zavřu na záchod. Nikdy ji nebiju. Snad se to časem zlepší. [/i]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 9:00:47
Odpovědět s citátem

Jak to tak čtu, tak Vy jste vykolejená z toho, že Vás kočka nemá ráda ... tak jí nechte být, nedotírejte na ní, ignorujte jí ... tím, že jí budete zavírat za její projevy nelibosti vůči Vám, si nemyslím, že Vás začne mít ráda, spíš bych řekla, že Vás bude nesnášet ještě víc.

Je tak težké jí prostě ignorovat? Nemazlit se s ní, nedotírat, nehladit jí? A vydržet to nějakou dobu? Přijde mi, že v podstatě ignorujete to, co chce kočka a je pro Vás důležité to, co chcete Vy, a bohužel, je to naprostý opak toho, co chce ona. Myslím, že spíš Vy musíte akceptovat kočku, ona Vás akceptovat a respektovat nezačne, dokud Vy nebudete respektovat její potřeby a požadavky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 18:13:17
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Děkuji za Váš pohled na věc. Ale jak píšete, tak každá kočička je jiná a mě nejvíc mrzí právě to, že naše kočička je mazlivá - hrozně. S přítelem se mazlí pořád, nechá si od něj dělat cokoliv, tahá jí, škádlí jí, muchluje se s ní a ona si to nechá líbit. Nikdy ho nekousla! Mě kouše pořád. A když je přítel v mé společnosti, tak mě taky nekousne - to si nedovolí. Ale ode mě se nechce hladit, a kouše mě. Jde mi o to,že vím, že ona taková není - jen na mě. Nemám u ní takovou autoritu, nebo na mě žárlí, nebo vše dohromady. Ale tím mě to ještě víc mrzí, chci aby mě taky měla ráda, aby se se mnou mazlila, a nekousala mě. Nechávám ji už, ale pokud mě kousne, tak podle rad jedné odbornice jí vždy nachvíli zavřu na záchod. Nikdy ji nebiju. Snad se to časem zlepší. [/i]


dobrý večer,
vy si opravdu důsledně koledujete o to, aby Vám začala čurat do postele. Jak už tu bylo řečeno, nechte ji být ona přijde sama.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top