Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

devon vs. sphynx vs. peterbald


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2009 14:12:38
Odpovědět s citátem

chcem vás poprosiť Tatiana,jakožto chovateľku/majiteľku všetkých 3 plemien- ako a v čom sa líšia?vždy som rozmýšľala,prečo máte niekoľko devonov a len jedného sphynxa a teraz už aj 3 peterbaldov.pre mňa je sphynx ten NAJ ,ale ostatné 2 plemená nepoznám.rada by som sa dozvedela,aké prednosti,resp. nedostatky majú oproti sphynxovi-teda ak majú Wink vdaka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2009 15:58:04
Odpovědět s citátem

No, Tatiana určitě odpoví nejlépe, ale řekl bych, že jiní jsou každý jistě svým vzhledem a také určitě povahou, ale určitě není jeden lepší než druhý a druhý než první. Prostě každému se líbí něco jiného, každý má nějaký sen a hlavně také určité možnosti. Určitě peterbald ani devon nemá oproti sphynxovi žádné všeobecné přednosti, tak jako je nemá ani sphynx. Ale krásní jsou zcela určitě Smile Škoda že mám jen malý byt, hnedle bych ty rozdíly otestoval v reálu Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2009 0:11:03
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
chcem vás poprosiť Tatiana,jakožto chovateľku/majiteľku všetkých 3 plemien- ako a v čom sa líšia?vždy som rozmýšľala,prečo máte niekoľko devonov a len jedného sphynxa a teraz už aj 3 peterbaldov.pre mňa je sphynx ten NAJ ,ale ostatné 2 plemená nepoznám.rada by som sa dozvedela,aké prednosti,resp. nedostatky majú oproti sphynxovi-teda ak majú Wink vdaka Smile


Je to jednoduché-kanadským sphynxem Adamem jsem si splnila touhu po nahatce. Devon rex Claudius si mě vybral sám, když jsem si jela pro druhé kotě k Adamovi, kterým měl být cornish rex. Tak jsem přišla k devonovi. Devonku Olivku jsem díky laskavosti paní Ivany dostala. Tak jsem přišla k devonům-nebyl v tom žádný záměr. Adama jsem dala vykastrovat, nemusela, ale musela. Vysvětlím. Nemusela podle smlouvy, musela, protože začal zvěrským stylem vše ochcávat, že to dál nešlo. Tak šel.

No a peterbaldi? Opět náhoda. Odkaz a fotky mi poslala Sylvie OK, moderátorka tohoto fóra, a já jsem se na první pohled zamilovala. Strašně moc se mi peterbald líbil. A když jsem zjistila, že v Plzni je Jana, která má peterbaldku, tak jsem se k ní vnutila na návštěvu, abych tu nahatou krásku z Ruska viděla na vlastní oči. Měla koťátka. No a jedno - Uffo alias Baldík díky laskavosti Jany nakonec zakotvilo u mě, takže se mi splnil další sen. No a pak jsem hledala holčičku, a našla na Slovensku. Nakonec mám holčiny dvě.

Povaha? Všechna tři plemena jsou úžasná, a povahou hodně podobná, rozdíly jsou mezi jedinci, ale to je tak u všech-a nejen koček. Všichni jsou kontaktní, poměrně tiší, devon je ukecanej, ale ne hlučnej, reagují na oslovení, rádi se mazlí a milují hodně těsný kontakt, na rozdíl od "normálních" koček je člověk může vzít do náruče a pevně stisknout-dokonce to mají rádi. Mě osobně nejvíc se líbí povaha devona. Ale to je možná tím, že s Klaudýskem máme mimořádnou citovou vazbu.......... Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2009 16:31:44
Odpovědět s citátem

vdaka,presne to som myslela-prečo sa vám najviac páči povaha devona?dá sa to vystihnúť?nechcem byť otravná,len ma to hrozne zaujíma Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2009 20:13:46
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
vdaka,presne to som myslela-prečo sa vám najviac páči povaha devona?dá sa to vystihnúť?nechcem byť otravná,len ma to hrozne zaujíma Smile


Protože nežije vedle vás, ale s vámi. Sdílí s vámi všechno, je všude, všechno sleduje, u všeho musí být, je unikátní a naprosto svůj, můj Claudius je osobnost každým coulem. Všichni jsou báječní a skvělí, ale on je prostě jedinečný. Jak komunikuje, jak odpovídá, jak si nenechá nic líbit a musí mít on poslední slovo (mňouk Wink ), jak je neohrožený a nebojácný, neodbytný, když něco chce, ale ne vlezlý, jakým způsobem ke mně přijde, když se chce mazlit, šťouchne mi do nosu, "kousne" mě do nosu, přiloží svoji hlavu k mé, jak mi skočí do náruče a chce pevně stisknout a přitom provozuje tu nosní masáž, prostě nic takového jsem nikdy nepoznala. A Olivka je taky skvělá, i když na Klaudýska nemá. Ale jak říkám, možná je to i tím, že mezi mnou a kocourem je prostě vztah, byla to láska na první pohled, která přetrvala. Takový vztah nemám s žádnou jinou kočkou jako s ním. Mám je všechny moc ráda, ale Claudia miluju Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 16. 11. 2009 9:05:02, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 9:00:48
Odpovědět s citátem

rozumiem,to je váš vesmírny blíženec Wink ak sa nemýlim,to je ten,čo vám vliezol na kolená a už sa vás nepustil,ked ste boli pre sphynxa.vidím to tak,že ked mi to situácia umožní,tak si jedného devonka vyskúšam na vlastnom tele Laughing aj ked som so sphynxami spokojná a milujem ich ,láka ma to.
vdaka tatiana a posielam pohladenie cicuškám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 9:34:58
Odpovědět s citátem

for lilinka:

Včera jsem měl u Tatiany možnost si tu kočičí bandu osahat, co ktomu říci, jsou každý úplně jiný a všichni naprosto úžasní. Co se týká srdeční záležitosti Tatiany a to je Claudia, já bych ho charakterizoval dvěma slovy: Malinkatý ďábel. Je to rarach, podšívka, neskutečně chytrý, vynalézavý rošťák s kukučem, který jasně říká, tady jsem pánem já. Devonci mají nádhernou kadeřavou srst a jsou na omak velice příjemní. Taky mě překvapilo, jak je příjemný na dotek Peterbald, ten chlupatější má srst hrubší než devonek, ale taky velice příjemnou na dotek, je to taková velmi vznešená kočka, prostě nádhera, radost pohledět. Bohužel, kdybych měl mít doma vše co se mi líbí, musel bych si založit Safari.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 10:25:43
Odpovědět s citátem

neverím,oldo,že by sa ti ešte jeden malinkatý rarášek nevošiel do bytu Wink myslím,že je to len otázka času Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 10:31:27
Odpovědět s citátem

Já to vidím taky tak Wink - a dle mého to nebude trvat až tak dlouho Wink ....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 10:47:57
Odpovědět s citátem

forl Tatiana + lilinka

Hele vy dvě, dám vám telefon na manželku, ta vám to vysvětlí Laughing

Ale vážně, kočičák se k nám určitě ještě vejde a kdo ví, do budoucna to bude třeba i víc než jeden, ale zůstanu u nahatek, má srdeční záležitost jsou zase sphynxí růžováčci Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 11:18:09
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
forl Tatiana + lilinka

Hele vy dvě, dám vám telefon na manželku, ta vám to vysvětlí Laughing

Ale vážně, kočičák se k nám určitě ještě vejde a kdo ví, do budoucna to bude třeba i víc než jeden, ale zůstanu u nahatek, má srdeční záležitost jsou zase sphynxí růžováčci Wink


Peterbaldi jsou taky i nahatí Wink Wink Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 13:14:09
Odpovědět s citátem

No Tatiano, jestli dobře počítám, tak peterbaldíci by museli být aspoň dva, k tomu kanadská sphynxí růžovka a jsem na pěti, pak další peterbald, to už je šest a ještě jeden kanaďánek, to máme sedm. Promyslím to Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 13:25:38
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No Tatiano, jestli dobře počítám, tak peterbaldíci by museli být aspoň dva, k tomu kanadská sphynxí růžovka a jsem na pěti, pak další peterbald, to už je šest a ještě jeden kanaďánek, to máme sedm. Promyslím to Laughing


Oldíku, ještě pořád bys na mě neměl! Wink Laughing Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 13:29:44
Odpovědět s citátem

To je mi úúúúúúplně jasný, poněvadž než já doskáču na osm kousků, ty jich budeš mít aspoň dvanáct Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 15:38:19
Odpovědět s citátem

ja si brúsim zuby na devona-časom.peterbald bude asi to čo sphynx myslím,ale devonka by som skúsila.myslím oldo,že ak si to tvoja manželka včera u tatiany tak užívala ako ty,tak to fakt nebude dlho trvať Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 16:56:17
Odpovědět s citátem

a ja by som chcela este oddat, ze devon ma v dospelosti rad len svojich ludi. Ked som bola doma na Slovensku a kazdy bol z Devona hotovy a kazdy s nim chcel spat, tak sa nechal pohladkat ale potom neomylne odkracal za mnou do mojej postele Smile
Proste vie kto su jeho ludia a je im verny. Skoro ako psik Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 18:21:38
Odpovědět s citátem

naozaj?to by sa mi páčilo Smile hmm,další bod pre devona Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 18:24:36
Odpovědět s citátem

ešte by som sa rada spýtala na jedno plemeno - cornish rex - má niekto skúsenosti? patrí tiež do našej skupiny závislákov?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 18:40:16
Odpovědět s citátem

Cornish rex zase fascinuje mě... na první pohled krapet "ošklivý" (já jsem na ty kulatější tlamičky Wink ), ale po chvíli si ho člověk musí zamilovat...

Cornishe (dospělého) jsem měla možnost vidět u paní Ivany a musím říct, že mne odzbrojil tím, jak byl milý, přátelský, hned mi dával "čumákovky", předl... no prostě úžasné přivítání.

Nepochybuji o tom, že toto plemeno bude mít skvělou povahu. A upřímně řečeno, dřív než peterbalda nebo devona bych brala právě cornishe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 20:03:08
Odpovědět s citátem

Moje řeč Silvie, také mě dostali na první pohled Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 0:02:36
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
a ja by som chcela este oddat, ze devon ma v dospelosti rad len svojich ludi. Ked som bola doma na Slovensku a kazdy bol z Devona hotovy a kazdy s nim chcel spat, tak sa nechal pohladkat ale potom neomylne odkracal za mnou do mojej postele Smile
Proste vie kto su jeho ludia a je im verny. Skoro ako psik Smile


Tak to je pravda-můj Klaudýsek má ty svoje obrovský černý kukadla jen pro mě (a pro Olivku), od jiných se nechá pohladit, zlehka pomazlit, ale pro mě má nekutečnou plejádu vyrazů své lásky. S nikým jiným se nemazlí takovým způsobem jako se mnou, od nikoho jiného se nenechá tak pevně sevřít do náruče, nikomu jinému neokusuje zlehka nos, s nikým jiným nebude spát s hlavičkou v dlani, jen se mnou. A Olivka se od nikoho jiného nedá ani pomazlit, jen se mnou se mazlí. Jsou jako psíci, s tím rozdílem, že nejsem jejich pán-kočka pána nemá. Jsme partneři, kteří se prostě mají rádi. Devon v bytě - to je jako mít v bytě minipejska a upovídané a zvědavé dítě dohromady-někdy je to i náročné-člověk musí pořád přemýšlet, co všechno by se mohlo při devonově neuvěřitelné vynalézavosti a nebojácnosti stát, a sklízet a uklízet potenciálně nebezpečné věci.

Miluju devony. Ostatní kočky mám moc ráda, sphynx je skvělý, peterbaldi jsou úžasní, mí lesoni jsou také fajn a moc, ale na devona nemá nikdo. A jak je příjemný jejich heboučký plyšový zvlněný kožíšek! Jak láká člověka zabořit do něj obličej a třít se o něj a - škoda že neumím taky vrnět-vrněla bych blahem při této činnosti Wink .


A pro Silvii OK:

No já jsem si původně pro kornyška taky jela, než vše změnil devonek Claudius. A nikdy jsem nelitovala ani vteřinu.

Jinak povahově jsou to plemena hodně podobná, i kožíšek mají podobný, s tím rozdílem, že devon má trochu podsadu, takže velice zlehounka může i línat-když budu muchlovat devona, něco málo na oblečení ulpí, ale kornyšek podsadu nemá vůbec, tak (prý) vůbec nelíná.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 9:56:10
Odpovědět s citátem

No ja som vlastne tiez chcela povodne kornysh rexa Smile
Totiz na jednej vystave bola kornish rexia slecna, cela biela a velmi ma zaujala. Mohla som si ju aj pohladkat a bolo to uuuuuuuuuzasne, taku hebucku srst nema ani devon rex.
Potom som hladala na nete viac informacii o kornishoch a vzdy pri nich bola aj zmienka aj o devonoch. A ked som pozerala na tych mimozemskych devon rexov uplne som zabudla na kornysha.
Proste devon rex je pre mna najvacsi favorit, ta trojuholnikova hlavicka, maly cumacik, krasne kukadla a plachtacke usi Laughing A ten siroky hrudnik ako krasne stoji a chodi, proste sen!
Moj devon je od pani chovatelky ktora chova aj kornyse. Dozvedela som sa, ze kornish je viac taky "nevernik" ze je s kazdym kamos ale devon ma rad len svojich ludi a to podla mojej devonej skusenosstiv 100% plati.
Pacia sa mi aj siamske macky, sphynxikovia, norske lesne, sibirske ale devon rex je pre mna dokonaly vyzorom aj povahou Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 10:10:06
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Kornyšek podsadu nemá vůbec, tak (prý) vůbec nelíná.


Cornish má naopak pouze podsahu, chybí mu krycí chlupy. Srst jen s pesíky mají např. siamky či orientálky (ty možná línají o něco míň než kočky s běžnou dvouvrstevní srstí, ale přesto je z nich doma chlupů celkem dost).

Táňo, mohu se zeptat, jak náročná je "údržba" devona? Četla jsem, že prý produkují více kožního mazu a je potřeba je pravidelně koupat, jinak se jim v srsti tvoří nehezké žmolky. Je tomu opravdu tak? A jak jsou na tom s lysinami? Občas jsem na obrázcích i na výstavách viděla jedince s jakoby vypelichanými plotnami a nevypadalo to moc pěkně.

Devoni a cornishové jsou spolu s orientálními plemeny mojí srdeční záležitostí. Nyní mám siamáka a orientálku, ale jednou bych si moc chtěla pořídit také rexe. Devon je favoritem číslo jedna - stejně jako Emily jsem unešena jeho "ufounským" vzhledem.

Přiznám se ale, že jsem "kůže lína" a moc by se mi něchtělo do plemene náročného na údržbu (siamku např. cca jednou týdně přejedu rukavicí a je hotovo). Přestože je pořízení devona zatím hudba budoucnosti (naše ORI kočka není zrovna vzor snášenlivosti a tudíž 2 stávající jsou zatím stop stav), snažím se hledat informace s předstihem. Děkuji moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 10:41:59
Odpovědět s citátem

Dobry den Balisek Smile

Sice sa pytate Tatiany ale dufam, ze mozem aj ja napisat Smile
Devon rex aspon ten moj je na udrzbu maximalne nenarocny. Kupat ho netreba, staci srst upravovat tak, ze ho jednoducho hladkate, ked chcete mozete raz za cas okupat, ja ho vyumyvam tak raz za dva mesiace. Ziadne zmolky sa mu netvroia.
Uska naozaj tvoria vela mazu, najma kym je malicky a ma ich malo osrstene, kazde 3-4 dni v nich ma riadnu spinu, ale teraz ked je moj dveoncek uz vacsi, staci ked mu ich ocistim raz za 7-10 dni.
Treba ale zastrihavat pazuriky a ja zastrihavam kazdy tyzden.
Moj Devon to prijma v pohode, sice trochu nadava, ale ide to bez problemov.
Tie pazuriky sa zastrihavat musia, pretoze devon bude na Vas skakat a velmi rad sa nosi na placi. mali by ste inak krvave skrabance.
Cele ostrihanie pazurikov mi trva 2 minuty a celkovo starostlivost o devona hodnotim ako minimalnu.
To co ale devon vyzadovat bude, je Vas cas Smile

Co sa tyka tych lysin, je to povazovane za chybu. Treba vidiet fotky maciatok ked sa narodia, vtedy vidno ako budu osrstene v dospelosti. Ked bude maciatko pripravene k odchodu do novej rodiny, bude vypelichane bude vyzerat ako mala zrudicka. Srst mu ale casom dorastie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 11:13:02
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď, Emily:-) Stříhání drápků nepočítám, mám s tím letitou praxi od psů a je to standardní operace i u mých koček. Siamky po mě sice tolik nešplhají, ale zas pravidelně dupou při honičkách a také rádi dloubou packama:-) Když se zvíře zvyká na stříhání drápů od mala a nedělají se kolem toho cavyky, je to opravdu záležitost na pár minut.

Spíš mi opravdu šlo o to maštění kůže/srsti a případné problémy s tím spojené. Mám svou zkušenost se psem s problematickou kůži a je to pak celkem náročná starostlivost na celý život. Proto bych raději kočku, která v tomto směru nějakou zvláštní péči nevyžaduje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 11:30:38
Odpovědět s citátem

Pro Balíska:

Skutečně údržba je minimální, jen stříhám drápky-důvod popsala Emily-devon věčně na ramenou nebo na zádech Wink - a čistím uši-ty se hnojí poněkud víc. Jinak stačí hlazení. Sem-tam projedu měkkým kartáčem, protože se jim to líbí, ne že by to bylo nutné Smile . Toť vše. Nekoupu. Je to zbytečné, i když vody se nebojí.

Lysiny-mívají je dost často-viděla jsem to i na výstavách. Klaudík měl do cca roka a půl strst nic-moc, Ivana mě uklidňovala, že mu doroste, měl i ty lysiny, vypadal dost blbě, a měli byste ho vidět teď. Je nádhernej! Má hustej, krásně kudrnatej kožíšek bez stopy nějaké holiny. Jen temeno hlavy není porostlé kožichem, ale to je v pořádku. Olivka měla srst hustou už jako malé kotě a má ji pořád.

Moje koťata-dokonale osrstěné bylo jen jedno už při narození a ten šel s hustým kožichem i do nové rodiny. Ostatní měli srst spíš po tátovi, jako kotíci nic-moc, ale protože vidím, jak do dvou let věku obrostl opelíchaný táta, tak budou určitě i oni mít v dospělosti srst pěknou. Viděla jsem nedávno Ašenku, tak srstečka jí začala dorůstat. V dospělosti lysiny na devonovi nemají co dělat, je to vada, která je nicméně hodně častá. V ČR moc doopravdy standardních, pěkných devonů nenajdete. Vesměs mají vysoko položené a příliš malé uši. Podle standardu jsem tu neviděla žádného, co bych řekla, že vypadá tak, jak devon doopravdy vypadat má. Ti mí nejsou taky dokonalí. Nakonec já si Klaudíka nevybrala, on si vybral mně, takže si nemůže stěžovat (ani to nedělám). Přesto ti mí představují to lepší, co jsem tady viděla-Klaudýsek je už šampión (3x CAC).

Devon je prostě superkočka!

On je strašně nebojácný, vysavačem můžu jezdit kolem nich a je jim to šumafuk, tam, kde ostatní kočky se leknou a mizí, devon zůstává a sleduje, co se z toho kraválu vyvine Razz . Nebojácná jsou už koťata, u veterináře vždy předvedla takovou šou, že se všichni přišli dívat.

Jak už tady na MK kdosi psal-"devon rex způsobuje závislost"-s tím nelze než souhlasit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: devon vs. sphynx vs. peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 16:03:16
Odpovědět s citátem

Kuknite sem!

http://www.flickr.com/photos/peter_hasselbom/487072391/

Ja by som chcela druheho devona cierneho a tento je proste uzasnyyyyyyyy Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 16:35:19
Odpovědět s citátem

je fantastický Very Happy ale mne sa páči aj ten colorpoint- taký ovečkoidný Laughing
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/4559074/Prodam-DevonCornishSphynx.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 12:49:41
Odpovědět s citátem

Tak už u nás bydlí 9 kočenek-v neděli přibyla půvabná devoní slečna, které říkáme Lálinka.

Jen s fotkama je to horší, nějak nemám čas - fotím, to jo, ale přiřazovat fotky ke kočičákům, zmenšovat a vkládat do galerií, to už při tomto počtu nezvládám...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 22:47:50
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
forl Tatiana + lilinka

Hele vy dvě, dám vám telefon na manželku, ta vám to vysvětlí Laughing

Ale vážně, kočičák se k nám určitě ještě vejde a kdo ví, do budoucna to bude třeba i víc než jeden, ale zůstanu u nahatek, má srdeční záležitost jsou zase sphynxí růžováčci Wink


Oldo, já také začínala před téměř 20ti lety v 1+1 se dvěma kočkounama. Jak kočky přibývaly, tak jsem se stěhovala do většího a vetšího Very Happy ....teď mám nemovitost asi o 700m 2...sice ne ještě všechno obytná plocha, ale ten potenciál tu je Laughing Laughing
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top