Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krmení kastrátky a kotěte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: krmení kastrátky a kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 19:57:58
Odpovědět s citátem

zdravím všechny, chci se zeptat jak řešíte krmení dvou rozdílně starých koček?Ke kastrátce Cookie budeme mít ani ne 3 měsíční kotě Very Happy . Cookie dostává granulky oral care a light - oboje od 12 měsíců - takže pro kotě nevhodné, když koupím pro kotě kotěcí - tak to bude baštit i velká a bude tloustnout.
Jak řešíte aby si to nejedli navzájem, nebo kupujete něco dohromady?
Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2009 23:05:48
Odpovědět s citátem

My jsme tento problem resili taky. K cerstve kastrovanemu Bandíku jsme si poridili 3 mesicniho Fíďu. Jelikoz Bandik byl i po kastraci dost vychrtly, krmila sem oba dva granulkami RC kitten. Ted je Fíďovi 7 mesicu takze jsme presli na adultky. Za dobu krmeni kotecim se Bandik dostal na idealni vahu a dalsi pribirani na vaze by bylo nezadouci. 7 mesicni Fida ja zase dost velky na to aby mohl dostavat adult(i kdyz to neni idealni vek).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: krmení kastrátky a kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 13:43:40
Odpovědět s citátem

Cookie napsal:
Ke kastrátce Cookie budeme mít ani ne 3 měsíční kotě Very Happy .



No tak to moc gratulujeme, Cookie Very Happy Už jsme si říkali, kdy zvětšování smečky dorazí i k vám Smile
Ale k vašemu problému. Já už si tím prošla 2x. Řešila jsme to tak, že jsem ráno dala kotěti pod odhledem kotěcí kapsičku a granulky. Co nesnědlo, jsem odnesla a přes den, když jsem v práci, jsem nechala dospělácké granule. Normální, ani light ani pro kastráty. Naše kastrovaná dospělačka sice měla sklony k tloustnutí, ale menší zlo bylo, když bude baštit normální dospělácké granule než kotěcí. Když jsem přišla z práce, tak zase kotě dostalo pod dohledem kotěcí konzervu a granule a večer také. Nedojedené kotěcí jsem uklízela. Kotěti dospělácké granule nijak neublíží. A pokud dostává i další kotěcí stravu, má všech potřebných látek dostatek. Maso a čistě masové konzervy mohou také jak koťata tak dospělí. Jak kotě rostlo, přešli jsme po kastraci druhé kočky na společnou dospěláckou stravu. Libovala jsem si jak už to nemusím řešit, ale pořídila jsem si třetí koťátko a jsme v tom zase Laughing Ale není to žádný velký problém. Pokud krmíte kvalitním krmivem, myslím, že se nemáte čeho obávat.

Tak přejeme mnoho krásných zážitků s prckem a těšíme se na společné fotky Laughing
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 15:44:54
Odpovědět s citátem

děkuji moc za odpovědi...
Betty to je super návod jak to řešit - Cookie nám po kastraci trochu tloustne, takže hlavní bude aby se nedostala ke kotěcímu žrádýlku, což dle návodu v pohodě zvládnem. Vyřadíme z jídelníčku light a dáme klasiku adult + zuby, což bude opravdu v poho když si malá občas zobne.

V pátek si jdeme pro habešáckou slečnu číslo 2 Very Happy moc se těšíme, ale zároveň mě jímá hrůza ze seznamování Confused Snad to zvádnem - má tady něco nečtené z MK tak snad to přežijem všichni! Ted už mám jasno i v tom krmení, tak uvidíme v pátek Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 16:12:27
Odpovědět s citátem

Cookie, nebojte, to zvládnete. Já byla po prvé taky strachy bez sebe Laughing Ale kočiny si to vyřikaly a všechno bylo v pohodě. Jen je nechte, ať mají dostatek času a prostoru se seznámit. Držíme palce, ať to proběhne co nejrychleji a v pohodě Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 17:04:37
Odpovědět s citátem

Cookie, gratulujeme k budoucímu přírůstku! Smile

U nás to bylo tak, že malá Dorinka jakmile ochutnala Amísovo RC Maincoon, už kotěcí odmítala. Takže asi 14 dní Dorka baštila obří granule Amísovi a Amís baštil kotěcí Dorce. Protože ty kotěcí ale polykal, vůbec nekousal, tak jsem je dala pryč a byli oba na RC Maincoon. Nezdá se mi, že by Dorka trpěla nesprávnou výživou. Dostávala kotěcí doplňky, maso, a tak. Teď jsme pořídili Dorce (je jí teď devět měsíců) RC pro britky, no a chutnají i Amískovi. Tak uvidíme co bude dál.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (19x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (16x)
7
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (15x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
9
Mrouskání kočky (říje) (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top