Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

granule


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: granule
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 10:44:00
Odpovědět s citátem

Ahojky...
vybírám na internetu nějaké granulky pro moje 3 kočičáky, ale moje peněženka není zrovna naditá nato, abych jim mohla koupit superprémiové.
Máte nějaké zkušenosti s těmito krmivy: Anca cat, Purina cat chow, Sportmix, Chicopee a Ontario?
Tyhle jsou stejně jako Friskies, Kitekat a Whiskas v ceně, která je pro mě přijatelná.
Které z nich je asi nejvhodnější nebo které mám raději hned zavrhnout? Mohli byste mi prosím poradit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 15:33:32
Odpovědět s citátem

treba sa pozerať na zloženie.suroviny musia byť radené zostupne.čím viac mäsa,a čím menej obilovín,tým lepšie.takže ked je na prvom mieste OBILOVINY,netreba nad tým vôbec rozmýšľať.niekedy výrobcovia kamuflujú množstvo obilovín tým,že ich rozdelia.tak je na prvom mieste mäso,resp mäsová múčka a na dalších sú ryža,kukurica,pšenica a pod.tak na to bacha.
prednedávnom som dávala ontário kitten a celkom to mačkám išlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 16:01:28
Odpovědět s citátem

Já svému prvnímu kocourovi kupovala Acanu, měl ji rád, prospíval výborně a nestálo to moc peněz.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2009 16:02:14
Odpovědět s citátem

Já mám kocouře teprve rok, a jsem ráda za každou radu.. sama se v tom moc nevyznám, ale na to složení se opravdu kouknu.. děkuju za radu a budu ráda za další
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 7:25:24
Odpovědět s citátem

Zkuste se poohlédnout i po granulích Brit. Z Vámi uvedených mi přijdou dle složení na netu asi nejlepší ty Ontario.
A rozhodně koukejte po cenách za větší balení. Na zkoušku klidně menší, ale jinak velká balení vyjdou jednoznačně cenově výhodněji.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 9:20:24
Odpovědět s citátem

Po zkouknutí složení a cen jsem začala uvažovat jestli to ontario nebo purinu. ta purina ma nějaké granulky jméném Hairball. Mám obyčejného kocouře a pak mývalku a peršanku, takže kvůli nim. Peršanka mi dnes v noci předvedla poblinkání koberce, i když jí dávám Bezopet. A nevím, jestli i to Ontario obsahuje složky, které pomáhají trávení.
A velké balení koupit chci, už mě nebaví se tahat z obchodu s 10 pytlíky kilových granulí Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: granulky fitmin
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 12:41:33
Odpovědět s citátem

já teď uvažuji o granulkách fitmin, u nás je nabízí za 199Kč/2kg což je pro nás příjatelné. dle mého názoru i složení není vůběc špatné, ale úplně se v tom nevyznám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: granulky fitmin
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 20:56:13
Odpovědět s citátem

stiskoCh napsal:
já teď uvažuji o granulkách fitmin, u nás je nabízí za 199Kč/2kg což je pro nás příjatelné. dle mého názoru i složení není vůběc špatné, ale úplně se v tom nevyznám


Když se podíváte po webových prodejnách tak zjistíte že i superprémiové krmivo se dá pořídit jen o pár korun dráž než např. Fitmin. Purina ProPlan je velmi kvalitní krmivo, kde Vás přijde 7,5 kg na 925,- a ještě vám to dovezou až domů. Spočítáte-li si že 2 kg Vás stojí 199,- a 7.5 kg 925,- rozdíl je 179,- a to se mi zase nezdá tak moc. Na webu www.packa.cz se podívejte.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 21:11:12
Odpovědět s citátem

Za stejnou cenu jako Purina pro plan je i Hills Nature´s Best, je to 969kč za 7,5 kilo.

http://www.happyanimals.cz/granule-pro-kocky/hills-natures-best-feline-adult-chicken-7-5-kg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: granule
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 8:26:51
Odpovědět s citátem

My odjakživa kupujeme RC, napřed Kitten, teď už jedeme skoro rok na Indoor 27. Právě jsem u zoohitu koupila další desetikilový pytel za akční cenu 1250 Kč, což považuji za cenu dost dobrou. A kocour má tyhle granule rád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 8:28:30
Odpovědět s citátem

Acana je dobrá volba, nestojí tolik a má velmi slušné složení. Když jsem se radila s jedním prodejcem, co koupit kočindám, kterí krmíme venku a vyloučila jsme Friskies, Whiskas a popd. tak mi vřele doporučil právě Acanu. A po kontrole složení jsme mu dala za pravdu. Poměr cena - výkon skrátka dobrá. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 20:48:18
Odpovědět s citátem

Catca napsal:
Acana je dobrá volba, nestojí tolik a má velmi slušné složení. Když jsem se radila s jedním prodejcem, co koupit kočindám, kterí krmíme venku a vyloučila jsme Friskies, Whiskas a popd. tak mi vřele doporučil právě Acanu. A po kontrole složení jsme mu dala za pravdu. Poměr cena - výkon skrátka dobrá. Laughing


Já teď Acanu zkoušela té své zmlsané opici, která měla od začátku Hill's. Pokud jsem ji to dala na talířek jako chuťovku, tak v pohodě, okamžitě se na to vrhla a baštila. Tak jsem se zaradovala a cca měsíc a půl jsme krmili Acanou (nejdřív modrou, pak žlutou). Výsledek? Granule jedla, jen když ji nic jiného nezbylo a jinak žebrala co chvíla o krmení. Kapsičky, u kterých většinou slízla jen šťávu vyjedla do posledního kousku a ještě je lovila pod talířkem, kam ji zapadly. Ale jinak vypadal, že prospívá velmi dobře, dokonce jsem byla potěšena i 3 hrudkami čúrání denně, předtím mívala tak jednu až dvě a menší. Jen ty bobky byly větší a trochu smradlavější. Teď jsme zpátky na Hill's, protože jsem neměla to srdce ji vidět stále tak hladovou, konzervy nedojídá, kapsičky jen olíže, čůrá 2x, ale granule baští o106.


EDIT: Právě jsem zjistila, že nová verze Hill's má ve složení přidanou sůl. Evil or Very Mad Myslela jsem, že toto se u superprémiového krmiva stát nemůže Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2009 15:36:03
Odpovědět s citátem

Acana i Hill´s jsou i tak pro mě drahé. Asi vyzkouším to Ontario. Pokud se mi někde podaří koupit testovací vzorek, jestli to vůbec budou ti rozmazlenci baštit..

Jen z toho složení jsem trochu paf.. V jenom internetovém obchodě uvedli jiné pořadí surovin (hlavně obiloviny) než v jiném, tak z toho mám hlavu nafouknutou jak dýni...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2009 15:48:24
Odpovědět s citátem

Do ruky se mi o víkendu dostaly vzorky granulí Brit Care a přijdou mi jako zajímavé. Jak jsem psala výše, zkuste se po nich podívat.

Nejlepší bude mít v ruce originální pytlík a přečíst si složení na něm.

Např. Indoor:
drůbeží maso a drůbeží produkty (min. 40%), rýže, kukuřice, drůbeží tuk, dehydrovaná drůbeží bílkovina, dehydrovaná kukuřice, rýžové otruby, pivovarské kvasnice, sušené cukrovkové řízky, lososový olej, přírodní chuť, přírodní vláknina, minerální látky, DL-methionin, L-lysin, mannan-oligosacharidy, frukto-oligosacharidy, kozlík lékařský, organický selen, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol), taurin

V porovnání s pytlíkem se to má tak, že je na něm 10% krocaního masa a krocaních produktů a 30% kuřecího masa a kuřecích produktů.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 11:42:00
Odpovědět s citátem

April napsal:
Do ruky se mi o víkendu dostaly vzorky granulí Brit Care a přijdou mi jako zajímavé. Jak jsem psala výše, zkuste se po nich podívat.


Brit Care jsem pořídila plovenkovnímu kocourkovi přítelových prarodičů. Měl v létě strašně špatnou srst, je to dlouhosrstý kocour, tak se mu molousala, dredovatěla, ty dredy si vytrhával, břicho měl pak už úplně lysé. Tak jsem jim na zkoušku koupila malé balení Brit Care pro dlouhosrsté kočky a prakticky okamžitě se ta srst začala lepšit, přestala plstnatět, byla lesklá a i dredy se dělaly v menší míře. Pak jim došlo a dali mu jiné (podle složení dost podobné, značku si nevzpomneu) a dredy byly zpátky. Tak se koupilo 7,5 kg balení a kocour hází odlesky, vypadá jak chundelatý medvídek a po dredech ani památka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 14:47:26
Odpovědět s citátem

dnes sa mi do rúk dostali vzorky krmiva JOSERA nasypala som ho mačkám a zblajzli ho na posedenie.nekrmi tým niekto?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: pro Smeny
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 22:28:31
Odpovědět s citátem

Sůl v krmivu je normální a potřebuje ji i kočka. Takže ne že by ji do Hillsu teprve přidali, byla tam i předtím. Podstatné je, kolik soli v krmivu je - většina levnějších krmiv má soli více, než je pro kočku zdrávo právě proto, že to zatraktivní chuť a kočky pak krmivo lépe přijímají, ovšem pdřív nebo později se to odrazí na jejich zdravotním stavu.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: pro mystiquefleur
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 22:48:26
Odpovědět s citátem

Ontario bych zavrhla rovnou - jakmile někde uvidíte vedlejší živočišné produkty či jako zde výrobky živočišného nebo rybího původu - rychle pryč. Představte si pod tímto celé zvíře, tzn. že v granulích jsou zpracované hlavy, kopyta, pařáty, šupiny, kůže, i chlupy Sad Bohužel do granulí se schová vše a to je jejich nevýhoda - kdyby kolikrát člověk viděl "rozložené" to, co jako granule vypadá stejně friskies i hills či jiné, tak by možná v ten moment prostestoval i jeho vlastní žaludek. Jakmile také chybí u výrobku analýza (procento bílkovin, tuků atd.,) pryč od něj. Nejlépe je podívat se na pytel a ani ne na český překlad, který s oblibou též šidí. Při troše cviku se i neagličtinář naučí zorientovat se v anglickém popisku a ten je obvykle přesný. Není vždy úplně nutné zatratit krmivo, které uvádí jako první obiloviny, pokud je tam dále už nemá! Když je totiž rozložíme na pšenici, kukuřici, oves - rázem se dostane maso na první příčku - ač v součtu jsou to vše obiloviny a je jich tam víc, jak masa. To vše jsou oblíbené triky výrobců. Největší cenu má na prvním místě SUŠENÉ maso, čerstvé maso a jeho procentní zastoupení je často zavádějící pojem, poněvadž před jeho zapracováním do granulí je vysušeno a rozemleto - a vysušením vody z masa už se zákonitě percentuálně = váhově nemůže dostat na první místo v granulích. Takže sušené maso a masová moučka (pozor - ne masokostní!) na prvním místě by mělo být znakem kvality.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: pro Smeny
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 12:01:39
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Sůl v krmivu je normální a potřebuje ji i kočka. Takže ne že by ji do Hillsu teprve přidali, byla tam i předtím. Podstatné je, kolik soli v krmivu je - většina levnějších krmiv má soli více, než je pro kočku zdrávo právě proto, že to zatraktivní chuť a kočky pak krmivo lépe přijímají, ovšem pdřív nebo později se to odrazí na jejich zdravotním stavu.


Jak bych tedy na složení mohla poznat, jestli té soli je tam akorát a kdy už je jí tam moc?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: sůl
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 18:01:05
Odpovědět s citátem

Sůl je třeba k udržování vnitřní rovnováhy organismu (homeostáze). Obvykle obsahují krmiva pro dospělé kočky zhruba 0,25 -0,38% soli (nebo sodíku, chloridu draselného,v potravinářském průmyslu je to jedno a totéž), což je pro zdravou kočku optimální, do 0,4% je to akceptovatelné. Bohužel většina průměrných krmiv buď takto detailní analýzu nemá a uvedou jen tu povinnou (bílkoviny, tuky...), pak nezbývá, než ochutnat tu "správně slanou" a neoznačenou a udělat si úsudek sama Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: sůl
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 18:35:59
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Sůl je třeba k udržování vnitřní rovnováhy organismu (homeostáze). Obvykle obsahují krmiva pro dospělé kočky zhruba 0,25 -0,38% soli (nebo sodíku, chloridu draselného,v potravinářském průmyslu je to jedno a totéž), což je pro zdravou kočku optimální, do 0,4% je to akceptovatelné. Bohužel většina průměrných krmiv buď takto detailní analýzu nemá a uvedou jen tu povinnou (bílkoviny, tuky...), pak nezbývá, než ochutnat tu "správně slanou" a neoznačenou a udělat si úsudek sama Rolling Eyes


Chlorid draselný, sodík a chlorid sodný je to samé? No já se právě snažila zjistit z obalu to množství soli a nenašla jsem to tam, buď špatně hledám nebo to tam opravdu není. No na svou chuť bych se moc nespoléhala, to neposoudím, jestli je to pro kočku už moc slanné nebo ne Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: chlorid
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 19:35:11
Odpovědět s citátem

ale fuj Smeny, to samože ne, to je tak, když píšu do dvou fór a ještě skypuju Sad Myslela jsem samozřejmě chlorid sodný (sorry!!!!), chlorid draselný je draslík a ten je třeba taky. No na kterém pytli jste to hledala? Obvykle tyhle detailní informace se najdou v brožurkách ke krmivům, které vždy z prodejců tvrdě mámím - u Hillsu je máte na webu www.avet.cz - pod jednotlivými skupinami krmiv a pak složení v pdf, u RC se na milé Allmice (ale nejen tam) nedočtete nic, takže tam zase pátrám ve www.royalcanin.co.uk (ale o konzervanetch tam zase mlčí jako hrob Confused )
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: sůl
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 19:40:58
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
ZdenkaP napsal:
Sůl je třeba k udržování vnitřní rovnováhy organismu (homeostáze). Obvykle obsahují krmiva pro dospělé kočky zhruba 0,25 -0,38% soli (nebo sodíku, chloridu draselného,v potravinářském průmyslu je to jedno a totéž), což je pro zdravou kočku optimální, do 0,4% je to akceptovatelné. Bohužel většina průměrných krmiv buď takto detailní analýzu nemá a uvedou jen tu povinnou (bílkoviny, tuky...), pak nezbývá, než ochutnat tu "správně slanou" a neoznačenou a udělat si úsudek sama Rolling Eyes


Chlorid draselný, sodík a chlorid sodný je to samé? No já se právě snažila zjistit z obalu to množství soli a nenašla jsem to tam, buď špatně hledám nebo to tam opravdu není. No na svou chuť bych se moc nespoléhala, to neposoudím, jestli je to pro kočku už moc slanné nebo ne Laughing



Chlorid sodný-NaCl-kuchyňská sůl
Chlorid draselný-KCL-draselná sůl,obsažená z větší části v mořské vodě,tzv,mořská sůl

co se týče solení je to stejné,draselná(KCL)solí trochu méně

pro kočky jsou nevhodné obě

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 19:49:08
Odpovědět s citátem

citace:
Chlorid sodný-NaCl-kuchyňská sůl
Chlorid draselný-KCL-draselná sůl,obsažená z větší části v mořské vodě,tzv,mořská sůl

co se týče solení je to stejné,draselná(KCL)solí trochu méně

pro kočky jsou nevhodné obě


Beta to konečně pojmenovala správně (draslík se vyrábí z chloridu draselného), leč zcela jistě nemůžu souhlasit, že kočka nepotřebuje sůl!!! Ať už NaCL nebo KCL (ať zase nepíšu blbé nepřesnosti), ale sůl potřebujeme všichni, jinak se rozvrací vnitřní metabolismus.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 19:56:29
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
citace:
Chlorid sodný-NaCl-kuchyňská sůl
Chlorid draselný-KCL-draselná sůl,obsažená z větší části v mořské vodě,tzv,mořská sůl

co se týče solení je to stejné,draselná(KCL)solí trochu méně

pro kočky jsou nevhodné obě


Beta to konečně pojmenovala správně (draslík se vyrábí z chloridu draselného), leč zcela jistě nemůžu souhlasit, že kočka nepotřebuje sůl!!! Ať už NaCL nebo KCL (ať zase nepíšu blbé nepřesnosti), ale sůl potřebujeme všichni, jinak se rozvrací vnitřní metabolismus.



No trochu to upřesním,napsala jsem sice nevhodné,tím jsem myslela,že se strava nesolí kočkám,tak,jako si jí solíme my lidé.Malé množství neškodí,ale opravdu minimum. SmileV přírodě si kočkovitá šelma s sebou určitě nenosí slánku v kapse,ale když natrefí na nějaký minerál co obsahuje sůl,tak si ráda lízne Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: chlorid
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 21:37:27
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
ale fuj Smeny, to samože ne, to je tak, když píšu do dvou fór a ještě skypuju Sad Myslela jsem samozřejmě chlorid sodný (sorry!!!!), chlorid draselný je draslík a ten je třeba taky. No na kterém pytli jste to hledala? Obvykle tyhle detailní informace se najdou v brožurkách ke krmivům, které vždy z prodejců tvrdě mámím - u Hillsu je máte na webu www.avet.cz - pod jednotlivými skupinami krmiv a pak složení v pdf, u RC se na milé Allmice (ale nejen tam) nedočtete nic, takže tam zase pátrám ve www.royalcanin.co.uk (ale o konzervanetch tam zase mlčí jako hrob Confused )


Já si jen nebyla jistá, jestli to není stejné nějak významově pro tu kočku, což víceméně asi je Laughing Jinak moc děkuji za odkaz, prostuduji to. Teď jsem chvílu pročítala jednu diskuzi na kocky-online.cz, došla jsem asi na stranu 15 a vzdala to Laughing a to jich tam je asi 69.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 21:39:24
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:

Beta to konečně pojmenovala správně (draslík se vyrábí z chloridu draselného), leč zcela jistě nemůžu souhlasit, že kočka nepotřebuje sůl!!! Ať už NaCL nebo KCL (ať zase nepíšu blbé nepřesnosti), ale sůl potřebujeme všichni, jinak se rozvrací vnitřní metabolismus.


Já to zatím vždy brala tak, že kočka sůl, kterou potřebuje na správnou funkci organismu (ne jen metabolismu), získá ze stravy, z masa,...že nepotřebuje žádnou přidanou. A cokoli navíc v pravidelných dávkách ji může způsobit zdravotní komplikace s vylučovací soustavou (ledviny, kameny,...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 22:46:47
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
ZdenkaP napsal:

Beta to konečně pojmenovala správně (draslík se vyrábí z chloridu draselného), leč zcela jistě nemůžu souhlasit, že kočka nepotřebuje sůl!!! Ať už NaCL nebo KCL (ať zase nepíšu blbé nepřesnosti), ale sůl potřebujeme všichni, jinak se rozvrací vnitřní metabolismus.


Já to zatím vždy brala tak, že kočka sůl, kterou potřebuje na správnou funkci organismu (ne jen metabolismu), získá ze stravy, z masa,...že nepotřebuje žádnou přidanou. A cokoli navíc v pravidelných dávkách ji může způsobit zdravotní komplikace s vylučovací soustavou (ledviny, kameny,...)



Pochopila jste to dobře,pokud krmíte granulemi,kapsičkami,konzervami,tak ty malé množství soli obsahují,není
potřeba proto sůl do něčeho přidávat,tím myslím přidávat pokud jim dáváte syrové maso,vařenou drůbež,nebo rybu,toto je třeba dávat vše bez soli.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 8:53:51
Odpovědět s citátem

Ahojky,potřebovala bych takovou jednu menší radu. Mám 4letou britku a do teďka byla na granulých typu Whiskas a spol Embarassed když jsem si ji pořizovala,tak jsem o tom nic nevěděla a člověk hodně dal na reklamy. Teďka mám ale psa a u toho jsem se začla víc zajímat o to co baští. U kočičáka jsem to zatim moc neřešila,ale ráda bych to změnila-bude zase konečně bydlet s náma,tak chci trošku změnit její stravovací návyky jenže...v psích granulích se už dost orientuju a vím co je potřeba si ohlídat a co nje dobrá značka a co ne,ale u těch kočičích si jistá nejsem vůbec co tam tam sledovat, Takže bych potřebovala poradit jaký granulky pro 4letou,kastrovanou britku. A taky jestli se na ně musí přeházet postupně jako u psů nebo se s tím nemusej dělat takový ciráty Wink díky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 9:22:43
Odpovědět s citátem

Jen pro začátek bych doporučila nejen toto vlákno, ale celou kategorii - Krmení a pití, opravdu je tu hodně rad, včetně těch cirátů Smile a zjistíte z toho hodně užitečného.

Ono opravdu už se hodně opakuje, takže namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1039
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2774
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3357
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top