Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

granule


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 10:08:09
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jen pro začátek bych doporučila nejen toto vlákno, ale celou kategorii - Krmení a pití, opravdu je tu hodně rad, včetně těch cirátů Smile a zjistíte z toho hodně užitečného.

Ono opravdu už se hodně opakuje, takže namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1039
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2774
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3357



díky moc Wink hnedka v tom prvním jsem našla přesně to co potřebuju Wink ještě jendou díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: pro mystiquefleur
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 0:13:08
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Jakmile někde uvidíte vedlejší živočišné produkty či jako zde výrobky živočišného nebo rybího původu - rychle pryč. Představte si pod tímto celé zvíře, tzn. že v granulích jsou zpracované hlavy, kopyta, pařáty, šupiny, kůže, i chlupy Sad


Teď jsem to psala do diskuse kolem konzerv, ale zopakuji to i tady. Ano, technicky vzato termín "vedlejší produkty živočišného původu" označuje jakékoliv součástí živočišných těl vyjma svaloviny. Ovšem to, že se jistá skupina produktů uvádí pod jedním souhrnným názvem (nařizuje to tak vyhláška), nic nevypovídá o kvalitě krmiva.

Pokud živočišná složka obsahuje JAKOUKOLIV další surovinu než je svalovina, legislativa výrobci ukládá povinnost uvést ve složení terminus technicus "maso a vedlejší produkty živočíšného původu" (nebo každou surovinu detailně rozepsat). To ovšem neznamená, že se jedná zrovna o pařáty, kopyta, šupiny či jiný odpad... Ve skutečnosti stačí, abyste do krmiva přidali třeba játra či srdce, a už musíte do složení napsat i ty zatracované "vedlejší produkty". Pokud to neuděláte, porušujete zákon - byť by šlo o jediné drůbeží srdíčko (jiná věc je, že část výrobců právě kvůli postojům spotřebitelů tuto povinnost ignoruje).

ZdenkaP napsal:
Jakmile také chybí u výrobku analýza (procento bílkovin, tuků atd.,) pryč od něj.


Nejenom "pryč od něj", ale rovnou můžete podat podnět na ČOI nebo Ministerstvo zemědělství. Tzv. deklarace jakostních znaků je povinným údajem, bez kterého nesmí být žádné krmivo uváděno na trh!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: pro mystiquefleur
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 14:53:36
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
Pokud živočišná složka obsahuje JAKOUKOLIV další surovinu než je svalovina, legislativa výrobci ukládá povinnost uvést ve složení terminus technicus "maso a vedlejší produkty živočíšného původu" (nebo každou surovinu detailně rozepsat). To ovšem neznamená, že se jedná zrovna o pařáty, kopyta, šupiny či jiný odpad... Ve skutečnosti stačí, abyste do krmiva přidali třeba játra či srdce, a už musíte do složení napsat i ty zatracované "vedlejší produkty". Pokud to neuděláte, porušujete zákon - byť by šlo o jediné drůbeží srdíčko (jiná věc je, že část výrobců právě kvůli postojům spotřebitelů tuto povinnost ignoruje).


OK Balisku, ale JAK potom rozlišit, který výrobce tam dá jediné kuřecí srdíčko a který tam narve i kopyta??? Jen proto se těmto produktům vyhýbám a raději se poohlédnu po těch výrobcích, kde si dají tu práci a rozepíší jednotlivé ingredience, vzhledem k tomu, že se to dělá jednorázově při uvedení výrobku na trh, nevidím to jako velký problém. Když je to jednoznačně deklarované, tak mám jasno - co se může schovat pod pojem "vedlejší živočišné produkty", tomu se raději vyhnu. Když jsem už před několika lety hledala všechny informace k tomuto tématu, tak mám dojem, že americká krmiva mají jinou tamní legislativu a že pod tímto pojmem jsou opravdu jen játra, ledviny, srdce...nikoliv střeva a zbytek zvířete - ale není-li tomu tak, tak mě prosím opravte, už je to fakt dost dávno.
Stejně tak mnozí výrobci vodí za nos složením co se obilovin týče. Pokud by napsali "obiloviny", dostaly by se percentuelně na první místo a to není dobré ani na pohled. Pokud rozepíší ječmen, oves, pšenice - pak se procenta sníží a rázem je na prvním místě maso... Idea
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: pro mystiquefleur
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 18:14:35
Odpovědět s citátem

[quote="ZdenkaP"]

Vyrobca ktory tam da srdiecka alebo jatra to v zlozeni uvedie takto:

Složení: hovězí srdce (cca. 34%), hovězí játra (cca. 27%), další hovězí vnitřnosti (cca. 24%), celozrnná rýže (cca. 4%). Ide o konzervu Grau - Srdce & játra a celozrnná rýže

Alebo takto

Složení: kuře (min. 34,1%), kuřecí játra (3,4%), rýže (1%), želé (1%), vývar (60%). Ide o konzervu Cosma thai - Kuře s kuřecími játry


Vyrobca co tam moze dat napr. kopytka to uvedie takto:

Složení: maso a živočišné vedlejší produkty (min. 5% kachny, min. 5% jater), obilniny, minerální látky. Neobsahuje barviva, cukr a konzervační látky. Konterva Catessy: kachna a játra

Samozrejme vyrobca si moze vybrat ci naozaj napise co v krmive je, alebo sa bude skryvat za suhrnne pojmy. Ziadny vyrobca co vyraba kvalitne krmiva nenapise do zlozenia Maso a vedlajsie vyrobky zivocisneho povodu. Naopak tie menej kvalitne krmiva tu ukryju vela toho co ukryt potrebuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 18:28:04
Odpovědět s citátem

citace:
Balísek napsala: Ano, technicky vzato termín "vedlejší produkty živočišného původu" označuje jakékoliv součástí živočišných těl vyjma svaloviny. Ovšem to, že se jistá skupina produktů uvádí pod jedním souhrnným názvem (nařizuje to tak vyhláška), nic nevypovídá o kvalitě krmiva.

Ano, Emily, já to vím, proto jsem se ptala Balíska, jejíž výňatek zde cituji, jak bych měla rozlišit, kdy tam kopyta jsou a kdy nejsou. Samozřejmě berme kopyta jako příklad, aby to někoho neponouklo ke slovíčkaření. Já osobně se právě proto držím krmiv, která nemají co skrývat a rozepíší suroviny v deklaraci.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 19:22:44
Odpovědět s citátem

A já abych tohle v trávicí soustavě kočeny co nejvíc omezila,snažím se krmit masem-třikrát denně má přemražené hovězí,které koupím v masně,sama okrájím a vím,co moje kočina žere( i když kolikrát bych vraždila,člověk kpupí maso,doma ho otočí nebo rozřízne a půl kila tučného slizu okrájí).Granulky má RC,Hills,teďko Biomill,spíš si zobne během dne když má hlad..ale ty Biomill jí nějak jedou,začala mi poslední dva týdny maso odmítat-zobne si jen tak ťip ťop.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 19:42:38
Odpovědět s citátem

Maso samozřejmě taky dávám, v masně si ho nechám otočit na všechny světové strany a uspěju vždy s tím, že ho kupuju pro malé dítě Razz
Kuřecí řízky kupuju pouze z českých kuřat, hovězí z mladých býků - jenže stejně "není kráva jako kráva", nevím, jak to ty mé potvory rozpoznají, ale některé prostě nechtějí a pak mají venkovní kočeny nášup a já slibuju těm mým venkovní pobyt v -15 bez jídla a vody a vyprávím jim, jaká škoda, že neexistuje kočičí kriminál Rolling Eyes I když bohužel ledaskde existuje Sad
Ale ráno dávám konzervy a tady byla řeč o granulích a deklaraci na nich. Všechny mé kočky granule upřednostňují a konzervy, maso, občas i něco jiného, je pro ně jen doplňkem, nad kterým přemýšlejí, zda si dnes bifteček dají či nedají...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 20:02:17
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Kuřecí řízky kupuju pouze z českých kuřat, hovězí z mladých býků - jenže stejně "není kráva jako kráva", nevím, jak to ty mé potvory rozpoznají, ale některé prostě nechtějí a pak mají venkovní kočeny nášup a já slibuju těm mým venkovní pobyt v -15 bez jídla a vody a vyprávím jim, jaká škoda, že neexistuje kočičí kriminál Rolling Eyes )


Já teď koupila na zoohitu balení 6 konzerviček Schesir s tuňákem. Čistý tuňák zatím byl vždy přijímán s nadšením a nikdy nezůstal. Včera jsem otevřela první konzervu a teda jako ... sežrala to. Dnes jsem přišla domů, zvíře okamžitě dělá psí oči u ledničky a že by jako něco chtěla. Tak jí dám opět tuňáka od Schesiru, dvakrát to oblízla, vrhla na mě naprosto nepopsatelný pohled a odkráčela. Už to tam je pár hodin a stále se toho ani nedotkla. Před chvilou opět předváděla klasický taneček u ledničky. Tak jsem ji vysvětlovala, že nic jiného nedostane, že tam tuňáka má a ať si nevymýšlí, mlsoun jeden mlsnej...asi 5 minut tam seděla jak hromádka neštěstí a zase odkráčela. Jsem zvědavá, jestli to přes noc zmizí nebo jestli je dnes jen na Orijenkách Laughing A pokud to nebude žrát, tak si to dáme my, protože to maso vypadá a voní úžasně Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: konzervy a granule
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 23:34:46
Odpovědět s citátem

Tak ty moje potvůrky (pokud jsem to tu už někde nepsala) už měsíc bufetí acanu, protože jedna paní v Opavě ji prodává za ceny rovnající se internetovým. Už si na to zvykly, byla jsem šťastná, že se přestaly tak ládovat a mají měnší spotřebu. Ale jak pozoruju, tak se vrací do starých kolejí a Bartovi přibývají špeky na břiše Surprised) Asi bude muset začít cvičit. Co se týče konzerv, přiznám se, že jsem složení pořádně nečetla a teď maso jí mnohem míň po změně na Acanu, že už to ani neřeším. Dožerou, co mají koupené a pak se uvidí, jestli bude i konzervová změna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: konzervy a granule
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 12:41:23
Odpovědět s citátem

mystiquefleur napsal:
Tak ty moje potvůrky (pokud jsem to tu už někde nepsala) už měsíc bufetí acanu,

To bohužel u nás neprojde, Orijen ani Acanu, ani žádné z těch "bezobilních" granulí mi nevezmou do huby, kdyby fakt měly umřít nad plnou miskou. Jiné aspoň ochutnají, než zavrhnou, či ho nakonec sní smíchané s RC, ale tahle 2 krmiva ani omylem Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 12:59:40
Odpovědět s citátem

Já jsem právě teď uvažovala,když jsem objednávala nové krmivo,jestli prubnu ANF,Applaws,Orijen a podobné,ale nakonec ..i když ta moje nemá vlbec problémy s přechody na jiné granule,tak jsem ještě pro jistotu zvolila Biomill kitten..experimentovat budeme až bude dospělá,zatím není třeba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 13:10:18
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Já jsem právě teď uvažovala,když jsem objednávala nové krmivo,jestli prubnu ANF,Applaws,Orijen a podobné

Applaws jsem si teď objednala, že mi kamarádka přiveze z pražské výstavy po 400 g baleních, tak jsem na ty své mlsoty zvědavá, zda se zase nabaští pes, jako s RC Beauty, do toho vrtly a odkráčely se vztyčeným ocasem... Ach ty rozmazlené kocky Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 13:19:11
Odpovědět s citátem

Já jsem fakt ráda, že s ní nemám v granulích problém-tedy zatím,měli jsem ty RC,Hills,Biomill..a příště objednám zas něco z tohohle a k tomu 400g nějakého neobilného a uvidím jaké bude nadšení..
I když upřímně lituju ty,co jim kočina granule do huby nevezme-jenom maso...to je úvazek na pořád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 13:35:02
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Já jsem fakt ráda, že s ní nemám v granulích problém-tedy zatím,měli jsem ty RC,Hills,Biomill..

Naštěstí tyhle mi baští bez problémů, právě to taky střídám kvůli konzervantům v RC - i když tedy RC u nás vede - Kitten, Sensible, pro britky, i Queen pro březí a kojící... Reny je "hillsáček", ale baští ho i druhé dvě, Biomill taky, ale musím ho střídat. Arden Grange jsem musela smichat s RC, pak ho snědly. Tak uvidíme s Applawsem Wink
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 14:40:12
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Já teď koupila na zoohitu balení 6 konzerviček Schesir s tuňákem. Čistý tuňák zatím byl vždy přijímán s nadšením a nikdy nezůstal. Včera jsem otevřela první konzervu a teda jako ... sežrala to. Dnes jsem přišla domů, zvíře okamžitě dělá psí oči u ledničky a že by jako něco chtěla. Tak jí dám opět tuňáka od Schesiru, dvakrát to oblízla, vrhla na mě naprosto nepopsatelný pohled a odkráčela. Už to tam je pár hodin a stále se toho ani nedotkla. Před chvilou opět předváděla klasický taneček u ledničky. Tak jsem ji vysvětlovala, že nic jiného nedostane, že tam tuňáka má a ať si nevymýšlí, mlsoun jeden mlsnej...asi 5 minut tam seděla jak hromádka neštěstí a zase odkráčela. Jsem zvědavá, jestli to přes noc zmizí nebo jestli je dnes jen na Orijenkách Laughing A pokud to nebude žrát, tak si to dáme my, protože to maso vypadá a voní úžasně Embarassed


Ono není tuňák jako tuňák. Ve SCHESIRu je "tuňák východní" a maso má tmavý odstín. Mě se třeba osvědčily tuňákové konzervy Cosma THAI a v těch je nějaký jiný druh tuňáka (se světlým masem). Jinak Schesir občas koupím kapsičky (jsou cenově výhodnější než konzervy) a ty jsou u mé šelmice bez problémů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 18:43:12
Odpovědět s citátem

J.P. napsal:
Ono není tuňák jako tuňák. Ve SCHESIRu je "tuňák východní" a maso má tmavý odstín. Mě se třeba osvědčily tuňákové konzervy Cosma THAI a v těch je nějaký jiný druh tuňáka (se světlým masem). Jinak Schesir občas koupím kapsičky (jsou cenově výhodnější než konzervy) a ty jsou u mé šelmice bez problémů.


Aha, tak to jsem netušila. No, nakonec to přes noc zmizelo, tak snad ty konzervy časem zkrmíme a příště už je nekoupím Smile Jsem teď velice experimentovala a nakoupila hodně věcí, které ještě neměla, aby se jí trochu zpestřil jídelníček. Brit Care i Sheba jedou jak na běžícím páse, toto ne. A dá se nějak poznat odkud ten tuňák je, nebo až kočičím testerem? Smile

Jinak ke granulím. Acana u nás též příliš úspěch neměla, ale zato baštila mnohem víc mokrého a tím pádem i víc čůrala, za což jsem byla ráda. Pak měla Hills a musím říct, že se jí trávění srovnávalo asi 3 týdny a puch to byl úděsný. A i potom ty bobky nebývaly nic ukázkového a smrdělo to skoro pokaždý. Teď jsme zkusili Orijen a světe div se, první smíchání s Hills a ona vyžírala jen Orijen a bobky byly najednou super a žádný problém s přechodem neměla a od té doby je má maličké a vůbec nejsou cítit, jen trochu, když je zapomene zahrabat Laughing Ještě máme připraveny Applaws, až dojedeme Orijenky, tak jsem též zvědavá. Jinak podle dávkování - už jima krmím skoro 3 týdny a ještě tam mám první načatý 400g pytlík, asi máme malého jedlíka, protože podle propočtů to měla zbaštit za 8 dnů Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: Acana
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 23:26:39
Odpovědět s citátem

Tak musím říct, že po změně z Kitekatu a Friskiesu na Acanu se šelmám taky zlepšily bobany. Předtím ty bobky byly snad jak od dogy a teď už jsou malé a ani nemají průjmy. Ale to spíš bude tím, že jsem jim teď neměla čas podstrkovat naše milované pribiňáky apod.
Zatím jsem s tou acanou moc spokojená, ale i tak mají velkou spotřebu. Ale řekla bych, že to je tím, že moje kočky opravdu milujou jídlo!
A konzervy mám Kitekat a nějaké Propesko se srdcem (příšerná puchna Crying or Very sad ) a jedou jim, tak neřeším. stejně toho moc nesní a somrujou šunku Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2010 9:03:01
Odpovědět s citátem

Pokud chcete někdo výsledky testu krmiv , tak Vám je ráda zašlu. Mám to stažené v PC. Napište a ráda to pošlu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina3



Založen: 04.02.2010
Příspěvky: 16

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 11:47:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám takový dotaz. Máme kotě (kocourek) mainské mývalí a má moc rád konzervy a masíčko a do granulí se mu moc nechce. Zkoušela jsem je zvlhčit Tatrou a občas tedy něco sní. Ale u konzervy nebo masa se může přetrhnout.
Dávala jsem i tvaroh, bobíka a to má spíš jako ochutnávku, taky nic moc.
Myslíte, že nevadí když moc nechce granule a jen jí konzervy?
Granule má proplan, teď jsem objednala pytlík Hillsu, tak uvidíme. Chtěla jsem zkusit Acanu, ale kotěcí se prý nedělá. Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 12:58:47
Odpovědět s citátem

No já mám podobný problém. Mám 7týdenní kotátka a granule prostě odmítají. Až na jednoho kocourka, ten odmítl sice hills i proplan,ale na Brita se chytl. Ostatní nic . Už jsem je zkusila namočit, ale to je ještě horší.Ted jim je dávám do kuřecího rosolu z masa co pro ně vařím. Taky ovšem nic - jen vylížou ten rosol. Zkoušela jsem je dávat i do kotěcí vitamínové pasty a zase nic. Když je nejhůř ,tak si jdou kmáně na mlíčko. Ta už je celá zmožená, kotátek je 6 a oná má jen 5 cecíků. Poradí mi někdo jak na kotiska ? Vyhladovět mi nedoporučil veterinář ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 16:56:23
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
No já mám podobný problém. Mám 7týdenní kotátka a granule prostě odmítají. Až na jednoho kocourka, ten odmítl sice hills i proplan,ale na Brita se chytl. Ostatní nic . Už jsem je zkusila namočit, ale to je ještě horší.Ted jim je dávám do kuřecího rosolu z masa co pro ně vařím. Taky ovšem nic - jen vylížou ten rosol. Zkoušela jsem je dávat i do kotěcí vitamínové pasty a zase nic. Když je nejhůř ,tak si jdou kmáně na mlíčko. Ta už je celá zmožená, kotátek je 6 a oná má jen 5 cecíků. Poradí mi někdo jak na kotiska ? Vyhladovět mi nedoporučil veterinář ...


Sedmitýdenní koťata nemůžete nechat vyhladovět Exclamation A taky nemůžete počítat s tím, že tak malá koťata se vám automaticky vrhnou na granule Exclamation Nevím, jak velké jsou granule Brit a nebo Proplan pro koťata, ale hillsky jsou hodně veliké na tak malá koťátka. S granulemi začínám s těmi nejmenšími a ty dělá Royal Canin - Babycat. Jsou to malinké granulky, které koťátkům nedělají vůbec žádné problémy. Musíte prostě počítat s tím, že malá kotiska potřebují jíst minimálně pětkrát denně - mléčné výrobky, filé, syrové masíko atd a kromě toho jim nechejte k dispozici granulky pro mimina - tj. zmiňované RC Babycat. A uvidíte, že si je dá i mamina a určitě jak ji uvidí koťata, taky ochutnají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 20:03:10
Odpovědět s citátem

Já je ani nechci nechat vyhladovět ( to mi radila jedna "chovatelka"), tak jsem se na to raději ptala i veterináře a ten to nedoporučil - vím na co bych jim zadělala.
Brit jsou o maličko menší než hillsky.Já jim je, ale stejně drtím paličkou na maso. Ne tedy na prášek, ale na kousky. RC Baby cat mám objednané a čekám je každým dnem. Předloňská kotátka se bohužel do dnes nenaučila granulky papkat , až na jednu kočičku.Tak bych nerada i tentokrát opakovala tu samou chybu.Pořád jsem je krmila kuřecím masíčkem,jak syrovým , tak vařeným a takhle to dopadlo ...
No dnes večer je některá kotiska začala papkat v tom rosolu z kuřete. Tak alespon něco ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 20:20:56
Odpovědět s citátem

Martina3 napsal:
Dobrý den, mám takový dotaz. Máme kotě (kocourek) mainské mývalí a má moc rád konzervy a masíčko a do granulí se mu moc nechce. Zkoušela jsem je zvlhčit Tatrou a občas tedy něco sní. Ale u konzervy nebo masa se může přetrhnout.
Dávala jsem i tvaroh, bobíka a to má spíš jako ochutnávku, taky nic moc.
Myslíte, že nevadí když moc nechce granule a jen jí konzervy?
Granule má proplan, teď jsem objednala pytlík Hillsu, tak uvidíme. Chtěla jsem zkusit Acanu, ale kotěcí se prý nedělá. Question


Zkuste koupit malé balení Orijenu,tyto granule jsou složeny z 75%masa a 25% zeleniny,jsou stejné jak pro dospělé,tak pro koťata,třeba mu budou chutnat.Pokud by jedl pouze konzervy a kapsičky,nemělo by to vadit,je v nich také namícháno vše,co kočka potřebuje.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2010 7:52:25
Odpovědět s citátem

pro Martinu3
Zkuste jak Vám radí Bětka, ale na Orijen bývají kočky dost vyhraněné - buď ano, ale co vím i tady z fór, tak častěji naprosto odmítají, i novou Acanu. Stejně tak ty moje - pak můžete zkusit ještě Applaws, ten tedy kupodivu akceptují i moje mlsné "potfory". Granulky zkuste po mini množství zamíchat do konzervy a nechat je v ní zvlhnout, pokud to sežere, pak pomalu přidávat. Jsou kočky, které celý život nevezmou granuli do papulky, ty moje naopak ohrnují nosy nad kdečím a jsou výrazně "granulové".

pro Babulku
To jste snad nemohla myslet vážně, nechat 7 týdenní koťátka vyhladovět? To jsou opravdu malá mimina, která teprve začínají dobré papu poznávat, některá moje koťata začala rýpat RC Babycat už ve 4-5 týdnu sama, některá se granulí netknou až do odchodu ve 14. týdnu a nelámu to přes koleno. Mnohá, co u mě granule jedí, po příchodu do nového domova je začnou odmítat. Samozřejmě máma v 7. týdnu dostává koťaty zabrat - takže dále jako píše AlenaC, nejen granulemi musí být živo kotě Idea Abyste mamině ulevila, zkuste krmit jako radí Alena a granulky přidávat, jako píšu výše Martině. Protože jinak byste měla z kočičí mámy do 13 týdnů věku koťat trosku (pokud je ovšem nedáváte z domu dřív).
Já i když jsem si koupila koťata - a byla už samozřejmě starší, tak bych je nedokázala nechat hladovět, aby mi pak snědla to, co chci, kotě je ve vývinu, krom toho kočka na rozdíl od psa kvůli metabolismu nesmí hladovět, takže v rámci přiměřených krmných pravidel jí upravím stravu dle její chti a zvyklostí od chovatele.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2010 12:29:43
Odpovědět s citátem

pro Zdenku :
Jak jsem psala výše. Nechtěla jsem je nechat vyhladovět, jen mi to poradila jedna "chovatelka" a tak jsem se na to raději ptala.
Koťátka krmím dále vařeným a syrovým kuřecím masem a do granulek jim přidávám rosol z vařeného kuřecího. Mléčné výrobky odmítají.Ptala jsem se na to hlavně protože minulý vrh granulky nejí dodnes, tak jsem nechtěla opakovat tu samou chybu. Mamina dostává rovněž to samé co kotiska + bílý jogurt, jen v jiné místnosti jinak by ji to snědli. Všechny je pěkně rozmazluju , jen nechci udělat chybu , kterou po té odnese nová rodina koťátka. Děkuji všem za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2010 13:38:16
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Mamina dostává rovněž to samé co kotiska + bílý jogurt, jen v jiné místnosti jinak by ji to snědli. Všechny je pěkně rozmazluju , jen nechci udělat chybu , kterou po té odnese nová rodina koťátka. Děkuji všem za rady

Ono opravdu neznamená, že když se naučí jíst granulky u Vás, nezačnou je v nové rodině odmítat, jak jsem psala, stravovací návyky se často v nové rodině radikálně změní.
Tak já naopak při koťatech musím u krmení zavírat matky, protože ty by to snědly koťatům, naopak to nehrozí, protože koťata krmím minimálně 4x - 5x denně a samozřejmě si jdou v tomhle věku ještě cucnout, takže jsou sytá a žrádlo mamin je nezajímá Wink
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2010 12:53:51
Odpovědět s citátem

Ahoj, momentálně z nouze dokrmujeme Whiskas jehněčí, naštěstí už asi brzo dojdou (týden po kastraci nemáme měnit) a teď máme koupené Nutram Indoor cat, co si o nich myslíte? Také přemýšlím, že až dokrmíme, že zkusíme Brit care. Taky mi má přijít vzorek Guabi Naturals, krmíte jimi někdo? Moc se ve složení nevyznám, tak bych ráda znala názory ostatních. Ještě studuji, tak dražší granulky si zatím dovolit nemůžu. Děkuju za reakce Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2010 17:12:21
Odpovědět s citátem

Na Vašem místě bych vzala Brit Care a nějak moc neexperimentovala, ono v těch levnějších značkách už pak chce důsledněji sledovat to složení.
BC je to slušná kvalita za cenu, která Vás nezruinuje.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2010 17:18:13
Odpovědět s citátem

April, díky moc. Tak už jsem rozhodnutá Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 8:24:32
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April, Brit care jsou kvalitní granule. Kočičky na nich krásně prospívají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)
3
RSS kanály (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top