Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

granule


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2010 17:12:44
Odpovědět s citátem

[quote="tomm"]
Smeny napsal:
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak proběhl přechod z Hills na Orijen? A je Orijen opradu tak kvalitní jak píšou na webu? Děkuji za odpověď.


Asi opravdu záleží kočka od kočky. U nás ten přechod byl naprosto v pohodě. Chtěla jsme postupně přimíchávat Orijen do Hill's granulí, ale kočka to vyřešila po svém a vyžrala vždy jen Orijen a Hill's nechala v misce Laughing Přechod byl v lednu, takže si už úplně nepamatuji, jak to měla se stolicí, ale žádný průjem se určitě neobjevil, možná chvíli měkčí bobky, ale myslím, že ani to ne. Měla jsem z toho celkově pocit, že jí Orijen sedí víc, než Hill's. Navíc asi po dvou měsících na Orijenu přišla na návštěvu moje mamka a říkala, že byla celá pryč z toho, jak je Gizik krásná, jakou má krásnou srst. Ale nevím, jestli to nebylo třeba přicházejícím jarem.

Co se kvality týče - složení je bez obilovin, což jsem chtěla, mělo by tam být 75 % masa, tomu věřím. Kočka na tom prospívá, baští to, netloustne, nehubne, srst má nádhernou, bobky ukázkové a vcelku malé. Já jsem velice spokojena. Jestli to je o hodně kvalitnější, než třeba Brit Care, to neposoudím. U Hill's mi vadilo, že změnili recepturu (podle mě se zhoršili) a už to neodpovídalo ceně, za kterou to prodávali. Navíc byla ve složení uvedena sůl, což mě odradilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marca



Založen: 01.01.2011
Příspěvky: 4

Předmět: granule a konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2011 21:25:53
Odpovědět s citátem

Mám doma 5 měsíční kotě a také jsem řešila čím krmit.Po různých dizkusích na internetu jsem přešla na Royal Canin (chovatelka od které mám koťátko krmí Hills). Přidávám přemražené maso a různé konzervy např.Schiny Cat ,Gourmet apd.Přemýšlela jsem,ale nad tím jestli vůbec konzervy kupovat a nedávat pouze granule a přemražené syrové maso,protože konzervy obsahují spoustu konzervantů.Také nevyšší podíl masa je přeci v mase.Tak by mne zajímal názor ostatních. Granule jsou výhodné v tom,že můžou být celý den v misce a nezkazí se.Také se všude píše ,že podíl všech složek v granulích je vyvážený,tak doufám ,že mu neuškodím maso dávám denně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: granule a konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2011 21:32:44
Odpovědět s citátem

Marca napsal:
Mám doma 5 měsíční kotě a také jsem řešila čím krmit.Po různých dizkusích na internetu jsem přešla na Royal Canin (chovatelka od které mám koťátko krmí Hills). Přidávám přemražené maso a různé konzervy např.Schiny Cat ,Gourmet apd.Přemýšlela jsem,ale nad tím jestli vůbec konzervy kupovat a nedávat pouze granule a přemražené syrové maso,protože konzervy obsahují spoustu konzervantů.Také nevyšší podíl masa je přeci v mase.Tak by mne zajímal názor ostatních. Granule jsou výhodné v tom,že můžou být celý den v misce a nezkazí se.Také se všude píše ,že podíl všech složek v granulích je vyvážený,tak doufám ,že mu neuškodím maso dávám denně.


Maso mu můžete klidně denně dávat,určitě mu neuškodí,můžete mu tak jednou v týdnu dát i tak tři minutky vařenou rybu,trošku kysané smetánky.Podstatné je,aby měl granulky k dispozici a hlavně dostatek denně čerstvé vody.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marca



Založen: 01.01.2011
Příspěvky: 4

Předmět: granule a konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2011 17:24:18
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď,rybu také dávám,ale ty mléčné výrobky nějak nechce.Zkušela jsem sýr,šlehačku,tatru.Zkusím ještě tu zakysanou smetanu,ale moc si od toho neslibuji. Vodu má samozřejmě vždy k dispozici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucivka



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: Pro plan?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 23:33:27
Odpovědět s citátem

Mohu se zeptat, jaké máte zkušenosti s Proplanem? Kupuji ted 6 mesíčnímu kocourkovi krůtí granule od pro planu, ale je v tom i rýže. Moc mu chutnají, ale nevím, jestli je to optimální. Před tím byl na Royal Canin, ale Pro Plna mu , zdá se jede víc. Děkuji za vaše zkušenosti či názory. Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2011 0:26:06
Odpovědět s citátem

Mojmu kocurovi chutia hlavne veci, ktore nemoze Smile Napriklad paradajky a mliecne vyrobky.
No chovatelka ste vy, preto je potrebne aby ste nasli pre neho vyhovujucu stravu, ktora mu bude aj chutit. ProPlan nie je zle riesenie, no vyberom Royal Caninu alebo mnou skor preferovanych Hills granuliek urcite spravite dobre.
Ryza a soja do macacieho jedalnicka nepatria, pridavane su hlavne preto, ze su lacnejsie pre vyrobcov ako maso.
_________________
my lovely cats Smile
"batman" Eddie
"princess" Kiara
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Denuska



Založen: 22.02.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2011 12:25:52
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Pokud chcete někdo výsledky testu krmiv , tak Vám je ráda zašlu. Mám to stažené v PC. Napište a ráda to pošlu Smile


Já bych ty testy brala, e-mail je d.cholastova@seznam.cz, díky Denisa.
Mám koupený Pro Plan pro koťátko, co budeme mít za 2 týdny doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2011 16:18:05
Odpovědět s citátem

Zuzana (kocur Eddie) napsal:
Mojmu kocurovi chutia hlavne veci, ktore nemoze Smile Napriklad paradajky a mliecne vyrobky.
No chovatelka ste vy, preto je potrebne aby ste nasli pre neho vyhovujucu stravu, ktora mu bude aj chutit. ProPlan nie je zle riesenie, no vyberom Royal Caninu alebo mnou skor preferovanych Hills granuliek urcite spravite dobre.
Ryza a soja do macacieho jedalnicka nepatria, pridavane su hlavne preto, ze su lacnejsie pre vyrobcov ako maso.


V granulích spíše snesu rýži nebo brambory (v malém množství), než pšenici, ječmen, sóju, kukuřici. Rýži i brambor moje kočky v malém množství pozřou, kdežto obilí ani omylem. A pšenice a kukuřice je i v tolik vychvalovaném Royal Caninu - někde i na prvním místě ve složení, t.j. je jí tam nejvíc ze všeho.

Jako velice dobré krmení co do složení i slušné ceny se mi jeví Brit care. Tam obilí vesměs nenajdete, ale cca 40% masa a důležitý L-lysin.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top