Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemůže granule ani kapsičky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: Nemůže granule ani kapsičky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 19:21:17
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poradit, mám 5 měsíců staré kotě, mám ho již 3 měsíce a od začátku má neustále řídkou - průjmovitou stolici. Vyzkoušela jsem různé granule ( kvalitní jako RC a proplan ) i kapsičky. Nic nepomohlo. Vyšetření stolice ok. Pak se objevila i krev ve stolici - tak jsme dostali dvě dávky antibiotik a přísnou dietu. Tato dieta se skládá z vařeného masa. Žádné kapsičky, granule, prostě nic takového. A všechno bylo 0K. Pak jsem z nedostatku času dala konzervičku Brit pro koťata a granule proplan pro koťata. A máme zase průjem ( po jednom dnu ). Teď teda zase vařím kuřecí maso, ale mám obavu jestli bude mít vše co kotě pořebuje. Nemáte někdo odkaz na nějaké stránky, kde píšou jak krmit koťe, které nemůže hotová jídla, aby netrpělo nedostatkem vitamínů?
Předem děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nemůže granule ani kapsičky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 21:10:55
Odpovědět s citátem

Vašemu kocourkovi je 5 měsíců a jak to čtu, tak jste střídali v krátkém sledu různé druhy krmení, značky, typy, včetně poměrně razatní diety (u níž je jasné, že jakmile si žaludek a střeva na něco zvyknou, náhlou změnou jste tam, kde na začátku) ... takže první řada - vyberte si jeden typ kvalitních granulí a u něj setrvejte, ne dva, tři dny či týdny, ale dlouhou dobu, měsíc, dva, tři ... co se týká kapsiček a konzerv, platí to samé - jedna značka (klidně odlišná od granulí). A žádné experimenty. Pokud je vyloučená zdravotní příčina průjmu, tak je třeba jí hledat v jídelníčku.

Takže jednoznačně nestřídat, neměnit stravu a setrvat dlouhodobě u jednoho typu krmení. Žádné mňamky, žádné bonbonky, žádné uzobávání šunky, sýra, osobně bych se vyhnula i syrovému i vařenému masu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 23:13:49
Odpovědět s citátem

Souhlasim se vsim co pise April. Na prujem dobre zabira Smecta. Tretinu sacku rozmichejte v malem mnozstvi vody a strikackou bez jehly to vpravte do kotete. Muzete taky zkusit zamichat Smectu do kapsicek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 10:38:06
Odpovědět s citátem

Já jsem zase tak moc nestřídala granule ( Jen RC, Hills diet od veta a Proplan ).
Proplan jsem dávala asi 1,5 měsíce v kuse a žádné kapsičky, žádné bombónky nic jiného nedostávala.
Pak měla vařenou dietu a vše se upravilo.
Teď mám hrůzu zavést zase granule - nevím jaké. Navíc Kočičce se asi po zavedení diety a antibiotik tak ulevilo , že už mi granule odmítá.
Jaké granule jí mám chudince koupit? Je mi jí líto, jiné kočky zato, že jsou hodné dostanou mlsku a moje Megi - nejhodnější holka na světě Smile nedostává nic. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 10:59:08
Odpovědět s citátem

Zkuste buď opět nějaké dietní od veterináře, které jsou šetrné k zažívání. Nebo nějaké na citlivý žaludek, asi bych se vyhnula kotěcím.

Začněte opatrně přimíchávat, ne naráz, ale jen jí prozatím dávejte to, co do teď a jen v malém množství granule .... a přecházet hodně pomalu, klidně měsíc, dva ...

Jako mlsku - no zkuste se podívat po Gimpet Fischhäppchen ... jsou to takové hnědé neobarvené bonbonky s rybí příchutí, jsou suché, bez zbytečného barvení a náplně.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 12:07:09
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady. Budeme bojovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 13:16:10
Odpovědět s citátem

Taky se zkuste smířit s tím,že kočička má alergii nebo cosi v nepořádku a nemůže žádné granule a žádné kapsičky.V tomto případě by Vám nezbylo než krmit jí jak jí vyhovuje a pro vyvážení vitamínů přidávat vitaminové pasty.
Ještě mně napadlo-mrkněte na Anbio.cz ,a zkuste objednat tu 300gramovku kuřecíhoí Yarrahu(granule),nikdy jsem ho neměla,ale mělo by to být BIO,´tak uvidíte jestli to něco udělá.
Já bych to ale spíš viděla bohužel na domácí stravu.

Aélinnel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 14:18:21
Odpovědět s citátem

Aélinnel může mít pravdu.

Nechte si od veta napsat dietu na potravinovou alergii.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 14:28:35
Odpovědět s citátem

Ta alergie mě taky napadla, proto jsem vlastně psala, abych zjistila jak kočičce vařit a co. Občas k vařenému masu přidám mrkev, petržel a trochu nudlí, no a to je všechno. Nevím jestli dát i vařenou rybu a vnitřnosti? Neznáte náhodou odkaz na nějaké ty stránky - jak vařit kočce? Smile
Vet mi radil bez granulí a konzerv - že jí tam prostě něco nesedí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 14:38:02
Odpovědět s citátem

Zkuste si vygooglit výživa BARF ... BARF je metoda krmení bez "granulí", ze zeleniny a syrového masa s přídavkem vitamínových doplňků.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 16:35:42
Odpovědět s citátem

April napsal:
Zkuste si vygooglit výživa BARF ... BARF je metoda krmení bez "granulí", ze zeleniny a syrového masa s přídavkem vitamínových doplňků.


http://www.baron.cz

tam najdete o barfování toho hodně, lze tam i koupit skvělou knihu
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 8:08:37
Odpovědět s citátem

Už jsem o BARF četla, ale při tom průjmu nevím jestli je to vhodná metoda. Jinak si myslím, že je to nejlepší metoda pro krmení zdravé kočky. Ale nemají pak kočky po syrovém mase zapáchající stolici? U bytové kočky by to byl asi problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 9:46:49
Odpovědět s citátem

Anna H. napsal:
Už jsem o BARF četla, ale při tom průjmu nevím jestli je to vhodná metoda. Jinak si myslím, že je to nejlepší metoda pro krmení zdravé kočky. Ale nemají pak kočky po syrovém mase zapáchající stolici? U bytové kočky by to byl asi problém.


Já nevidím v intenzitě smrádku rozdíl-syrovým masem krmím, a neregistrovala jsem problémy-je tedy fakt, že já mám v koupelně, kde záchody jsou, velice výkonné odsávání ve stropě jako někde v supermarketu Smile - když to manžel před pár lety instaloval, dělala jsem tohle Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes - a jak jsem teď ráda, že to tam je!

Kvalitního syrového masa ze spolehlivého zdroje, což pro mě představuje třeba Globus, bych se nebála. Na průjem se dávají i sekané syrové drůbeží krky-nasekané na kaši-já bych ještě zkusila do nich přidat tu smectu, nebo je nově Aptus ( http://www.veterinarnipece.cz/aptus-attapectin-3476.html ).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 13:41:19
Odpovědět s citátem

Na průjem se dávají i sekané syrové drůbeží krky-nasekané na kaši-já bych ještě zkusila do nich přidat tu smectu, nebo je nově Aptus ( http://www.veterinarnipece.cz/aptus-attapectin-3476.html ).[/quote]

A co kosti? Někde jsem četla, že se jich nemusíme bát, že syrové nejsou nebezpečné. Já se jich ale bojím. Sad Sousedovi loni zemřel pes - vet říkal, že mu kost roztrhla střevo, nevím sice jaké kosti mu dával, a on by mi to stejně neřekl, ale mám to v živé paměti.

Smektu mám a dávám do jídla. Megí už nemá kašovitou stolici, ale pořád jsou ty bobky takové měkčí. Když vysadím smektu, tak nejspíš budeme mít zase problém. Jak dlouho se může smekta podávat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2009 11:31:39
Odpovědět s citátem

[quote="Anna H."]

Ja krmim na 99% len BARF a musim povedat ze bobky ma moj kocur ukazkove. Kedysi ked este jedol aj konzervy mal bobky minimalne dvakrat do dna, teraz ma len raz a krasne pevne a zapachaju ovela menej ako ked jedol aj hotovu stravu. Cize co sa tyka stravitelnosti vyhrava u nas surova doma pripravena strava.
Prujem kocur nemal zatial nikdy (aj ked ho mam zatial len nieco vyse pol roka) a zapchou tiez nikdy netrpel. Ak teda neratam jeden vodnaty bobek ktory pustil ked cestoval prvykrat vo vlaku, to ale pripisujem stresu.
Kosti su na prujem vyborne. Ak sa bojite ze by mu nasekane krky ublizili normalne ich pomelte v masovom mlynceku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Jak na průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 23:45:33
Odpovědět s citátem

Z vlastní zkušenosti, je-li dlouhotrvající průjem, syrové kuřecí krky jsou ideální. Nakrájet na kousky a ty ještě pomlátit paličkou na maso a není třeba se kostiček bát. Pokud smectu, stačí jeden pytlík denně rozdělený do tří dávek, rozmíchat v trošce vody a stříkačkou stříknout kočeně do krku, je to otázka chviličky.
Po antibiotikové léčbě je vhodné určitě nasadit nějaké probiotikum na vytvoření střevní mikroflóry. Třeba Probican.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: Re: Jak na průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2009 12:17:47
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady.
Náš problé s přůjmem jsme již odstranili. Díky doporučení jedné chovatelky jsem začala krmit granulemi pro fredky + přidávám zvlášť vitamíny pro kočky + menší porce vařeného nebo syrového masa. Stejnou radu mi dali i na veterině.
Mojí kočce prostě něco v kočičích granulích nesedí. Výsledek se dostavil do dvou dnů. Teď teda krmím granulema pro fredky + postupně přecházím z vařené stravy na stravu syrovou.
Jsme už měsíc bez průjmu. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
3
Kočičí jména (26x)
4
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (24x)
5
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (21x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)
8
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (20x)
9
Plemena koček podle FIFe (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top