Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlavni


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlavni
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 1:42:42
Odpovědět s citátem

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 1:52:23
Odpovědět s citátem

chtela bych se zde zeptat zda jde vycvicit kocku k bezpecnemu prechazenisilnice a aby nelitala pres silnici 10cm pred jedoucim autem je zvykla venku chodi ven oknem ale moc se o ni bojim ale svobodu ji brat mi prijde drsne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 6:50:41
Odpovědět s citátem

Vycvičit nelze. Vysvětlit, že 10 cm před autem, ostatně ani metr, dva metry, 10 metrů před autem se nepřechází, taky nelze.
Dříve či později jí nějaké auto přejede. Confused
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 8:29:46
Odpovědět s citátem

kristi napsal:
chtela bych se zde zeptat zda jde vycvicit kocku k bezpecnemu prechazenisilnice a aby nelitala pres silnici 10cm pred jedoucim autem je zvykla venku chodi ven oknem ale moc se o ni bojim ale svobodu ji brat mi prijde drsne
´

Mně teda přijde drsné, nechat kočku lítat venku, v blízkosti rušné ulice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 10:52:40
Odpovědět s citátem

kristi napsal:
chtela bych se zde zeptat zda jde vycvicit kocku k bezpecnemu prechazenisilnice a aby nelitala pres silnici 10cm pred jedoucim autem je zvykla venku chodi ven oknem ale moc se o ni bojim ale svobodu ji brat mi prijde drsne



Nijak, nepouštět ji ven!!!!!!Však ona si zvykne, máme tady spoustu koček jen doma. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 11:03:24
Odpovědět s citátem

Jak jsem jinak zastánce volného pohybu koček venku...v takové situaci rozhodně ven nepouštět. Nejde pak už o to, JESTLI se jí něco stane, ale jen KDY...a dlouho to nepotrvá.

Kočka se bohužel nedokáže naučit adekvátně reagovat na auta. Jsou moc rychlá, v jejím přirozeném světě nic takového není.
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 14:53:45
Odpovědět s citátem

Pokud máte pocit,že musí ven za každou cenu,tak naučit na kšírky a chodit s ní,ale samotnou určitě nenaučíte.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2009 10:58:28
Odpovědět s citátem

kristi napsal:
chtela bych se zde zeptat zda jde vycvicit kocku k bezpecnemu prechazenisilnice a aby nelitala pres silnici 10cm pred jedoucim autem je zvykla venku chodi ven oknem ale moc se o ni bojim ale svobodu ji brat mi prijde drsne


To snad ne,.....je asi nejlepší naučit ji na ty kšírky, jak píše Beta! Ale od toho snad máte rozum Vy, aby jste věděla, že kočka není např. cvičený slepecký pes. Vyhýbání před auty se určitě nenaučí, jestli ji už teda něco nepřejelo. Sad
A pokud byla zvyklá na pobyt venku, tak ano, pobyt pouze doma bude ze začátku asi trošku složitější, ale určitě bych mu dala přednost před tím, abych ji samotnou pouštěla u frekventované silnice.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 16:35:30
Odpovědět s citátem

nevim, nasla jsem ji polnicna zacatku jara.prezil nastesti vse a ma pres tu silnici kamarada se kterym si denne hraji akde chodil jeste nez jsem se o neho zacala starat ja.tedy pro nej chodi tam odjakziva.netusim kolik mu je ale vypadal jako adolescent kdyz jsem jej nasla mel 5,5kg ted ma asi 7kg a vypyda dospeleji ci jen zimni srst?je uzasny a ven chodit chce.chodi i na prochazky jako pes se mnou ci synem kolem jeho reviru a mezi domky jako pes a bez voditka a zase se vrati domu.ja jej poustim ven oknem a zpet take.je kdyz musim odejit z bytu mam okno otevrene porad a je na retez aby prolezl jen kocourek.zacali chodit i kamaradi na okno ale utecou jak se k oknu priblizime.ale myslim ze jej chodi hledat zrovna tak jako ja jdu k nim k zahrade a volam tak prijde drive i kamarad.ale to bylo kdyz jsem se ja vratila z nemocnice.ale jakmile jsem doma tak mne chodi kontrolovat a spise mam problem ja odejit,ci odjet autem protoze jde se mnou.tak musimchodit zadem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: Re: jak naucit kocoura prezit v praze na sidlisti vedle hlav
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 16:55:49
Odpovědět s citátem

[
myslela jsem ze je lepe kdyz muze jit kam chce za kamaradama.jinak doma chodi vsude se mnou.na zachod do koupelny,kuchyne a kdyz spim tak nekde kranu spi vedle mne na kufru na vedlejsi posteli dokud nevstanu coz je 14.00 a pak se necha hladit.jinak no to moc nebyl ale jiz si zacina zvykat a je pritulnejsi.chodi si lehat tak na metr ode mne.na klin nechodi a nema rad aby ho nekdo nosil.bylo pro mne jiz neskutecne trauma jej lapit a nechat vykastrovat jelikoz strasne smrdel.a to byl pro mne horror nikdy bych na to sama neprisla a po te bych nechala vykastrovat take radku clovecich samecku!ted uz je uzasny.pravda nikdy jsem zvire nemela a nema s nim skusenosti.tenhle jako muj manzel.a ja ho posloucham na slovo a on naprosto nezlobi nic netrha a nemnauka jen zdravi,rekne si kdyz chce ven jen pohledem a tak se dobre domlouvame.uz si tu zvyknul i na lidi i psy v panelaku drive se bal ted je naprosto v pohode.prijde mi ze bych mu brala pulku zivota a trapila bych jej samotneho doma.ja myslim ze je naopak jeho prirozenost lovit ptaky litat v trave lezt proste vsude kde chce.asi cis tokrevne kocky ktere ani nikdy venku nebyly a jejich predci take ne tak to chapu,ale tohle je proste divoke zvire co se trochu ochocilo a rozhodlo se zit se mnou a ja se o nej staram a miluji jej nesmirne.a asi bych nebyla schopna rvat jej do prepravky kdyz on se brani.mne by se to take nelibilo.coz mi pripomina ze porad prenyslim o ockovani zda je to nutne a dobre.ja ho nechala vykastrovat a dostal stronghold na usni svrabik a pastu dvakrat na odcerveni.usi mu cistim ale stale se jej totalne nezbavil..asi musime vice cistit.take to nejak nemiluje.a to je asi jedine nasili co na nem pacham.vim ze jsem moc mekka a myslim to dobre.ani nevim zda se musi koupat?ale porad se myje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 17:00:12
Odpovědět s citátem

zkousela jsem ksirky ale to byl uplne nepricetny.naprosto silel anikdy bych to vice na nej nervala.ale chodi ukaznene i bez ksirku jde o dobu kdy potrebuji odejit ja ci odjet a byl by sam doma tak jej necham volne najdu jej pak doma i kdyz je okno otevrene ale chodi si ven na zachod a tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 17:13:36
Odpovědět s citátem

kristi napsal:
zkousela jsem ksirky ale to byl uplne nepricetny.naprosto silel anikdy bych to vice na nej nervala.ale chodi ukaznene i bez ksirku jde o dobu kdy potrebuji odejit ja ci odjet a byl by sam doma tak jej necham volne najdu jej pak doma i kdyz je okno otevrene ale chodi si ven na zachod a tak.


Já veškeré Vaše důvody chápu - zažila jsem to také a vím, že kočku, která byla zvyklá ne venek jsem nebyla schopná udržet trvale doma, jelikož trvale mňaučela, vrčela, škrabala dveře a když opravdu nebyla třeba 2 dny venku, tak přišly na řadu i záclony,......a to už jsem nevydržela a pustila. Ale také jsem o kočičku vždy přišla. Proto jsem si našla na netu a pořídila takovou, které venek nechybí a je pouze doma plně spokojená a já tím pádem také, jelikož vím, že se jí nikdo neublíží. Pohled na to, jak mi kocourka, kterého jsem opečovávala přejelo auto bych asi moc dobře nenesla, natož, abych ho šla sbírat. Je to asi škaredé přirovnání, ale může to být dost reálný konec, vzhledem k té silnici. Kočka si nebezpečí auta v hlavě nesrovná - bohužel. Sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: jaká?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 23:08:43
Odpovědět s citátem

Můžu vědět jaké rasy je Vaš kóča co nemá potřebu jít ven? Řeším také podobný problém .... a chci zkusit pořídit původně venkovnímu kocourkovi kámoše, ale takového co by byl rád doma .... 2x toto bych už asi nepřežila (řvaní, zdrhání ven, počůrávání....) Zvažuji plemeno Ragdoll, ale cena není zrovna nízká Sad .... u kóči z útulku se bojím, že bude chtít také ven............
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jaká?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 7:11:12
Odpovědět s citátem

kitkat napsal:
.... u kóči z útulku se bojím, že bude chtít také ven............


Ono pokud si vezmete kotě a nenaučíte si ho na ven, nebo dospělou kočku, která už má vyhraněné požadavky, tak není problém v tom nechození ven.

Já chápu, že pro kočku může být omezený prostor ne vždy dostačující, ale myslím, že větší problém s tím pocitem, že "kočka chce ven", nebo že "kočka se uvnitř trápí", máme my lidé, kteří si myslíme, že kočka ven musí, zvlášť u koček domácích - nikde není psáno, že kočka domácí nemůže být gaučák - Rubku jsme si z útulku brali jako kotě a jsem si jistá, že by z vypuštění ven nebyla vůbec nadšená. Sestra našla kocoura u popelnice a ten i když jakoby chce načíhnout na chodbu, nebo na balkon, nemyslím, že by byl kdovíjak odvázaný z dlouhodobého pobytu venku.

Je to spíš o tom, k čemu kočku vedeme my. Někdy jsou kočky, které prostě výběh potřebují, a nemusí se vůbec jednat jen o ty "útulkové", ale pokud kočka není zvyklá na pohyb venku a Vy ji ven nevypustíte, nebude mít tu potřebu tam vůbec chodit, bez ohledu na plemeno.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: jaká?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 8:19:34
Odpovědět s citátem

kitkat napsal:
Můžu vědět jaké rasy je Vaš kóča co nemá potřebu jít ven? Řeším také podobný problém .... a chci zkusit pořídit původně venkovnímu kocourkovi kámoše, ale takového co by byl rád doma .... 2x toto bych už asi nepřežila (řvaní, zdrhání ven, počůrávání....) Zvažuji plemeno Ragdoll, ale cena není zrovna nízká Sad .... u kóči z útulku se bojím, že bude chtít také ven............


Naše 2 kočičky jsou britky a myslím, že cena mezi ragdollem a britkou se moc lišit nebude. Ale já jsem s nimi maximálně spokojená.

April - já s Vámi v tomto nesouhlasím. Myslím, že to hodně záleží i na kočce samotné a existují plemena, která venkovní pohyb opravdu nepotřebují. Jsou vyšlechtěná tak, že jsou podstatně klidnější (až vyrostou z kotěcího věku), což zároveň nevylučuje, že nemůže být klidná i obyčejná kočička, ale udělat úplného gaučáka se mi nepodařilo ze tří obyčejných kočiček, proto byla moje další volba britka a jsem maximálně spokojená a bez strachu, co bude doma zase zničeno a nebo, jestli ji ještě někdy vůbec uvidím. Možná jsem na to šla se špatnou metodou, ale nepovedlo se mi to. Sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Re: jaká?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 12:19:13
Odpovědět s citátem

No právě, že můj číča je nalezeneček (jako koťátko) a jako malý byl doma (byl i nemocný...), ale potom chtěl víc a víc ven (u nás nehrozí moc velké riziko, i když vždy je tu nějaké, to nepopírám) takže chodil ven a domů jak chtěl, měl průchozí dvířka do baráku... teď musí jelikož je nemocný být jen doma a rozhodně i po cca 8 měsících nevypadá, že by mu to bylo příjemné být doma (ječí u dveří...) Řeším to tak, že chodí občas, podle počasí na postrojkách ven ... ale říkám si, že by mu parťák mohl dělat společnost a víc by se zabavili ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top