Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nejlepsi krmeni


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sylvie



Založen: 16.12.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Milano

Předmět: Nejlepsi krmeni
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2009 22:44:20
Odpovědět s citátem

Chtela bych polozit otazku......Pokud by jste se nemuseli divat na penize jak je co drahe.....cim by jste krmili? Zajimalo by mne, co si myslite, ze je pro kocku nejlepsi krmivo....jaky by mela mit vase kocka "jidelnicek" ? Co by do takoveho jidelnicku melo patrit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 10:07:47
Odpovědět s citátem

Kdybych neměla koukat na peníze, na etiku, na svědomí... tak bych kočkám kupovala ty granule co doposud, myslím, že mají nejlepší dle mého názoru. Jako doplněk by mohly mít bio hovězí svíčkovou, lososa, tuňáka, možná by baštily i kaviár a humra Smile jako mlsek bych kupovala živé myšky a ptáčky ve zverimexu. Cool
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: Nejlepsi krmeni
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 10:32:54
Odpovědět s citátem

Ja keby som bola straaaaaaaasne prachata tak by som krmila masom, kostami z hydiny a zvierat chovanych niekde v neposkvrnenej prirode, ktore nikdy neprisli do styku s liekmi, hormonmy atd. Chovane by boli na volnych priestranstvach a krmene tou najlepsou a najzdravsou stravou. Masko a kosti svojmu kocurovi by som davala z cerstvo zabitych zvierat, ziadne mrazenie a spracovanie. Takisto vajicka len od sliepok chovanych volne a krmene tym cim ma sliepka krmena byt a ziadnym sajrajtom.
Takisto zelenina by bola BIO bez akychkolvek hnojiv a postrekov, pestovana v cistej prirode. A rybky by samozrejme boli ulovene v cistych vodach (ak také este su) a neboli by v nich ziadne skodliviny sposobene drancovanim prirody clovekom.
No krasna utopia. Skusim zohnat aspon BIO ledviny a BIO jatra Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 20:45:25
Odpovědět s citátem

No,krásná představa,ale já si myslím,že naše Amika by se i z toho nej,nej pos..,Protože ať jsem zkoušela cokoliv,buď si jen přičichla a odešla,nebo dostala takový průjem,že jsme jen na granulích a je nám zatím fajn.
Marie Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 11:50:19
Odpovědět s citátem

Kdybych nebrala ohled na peníze, tak krmím tím co do teď Very Happy a sice Royal Caninem. Naprosto mým 2 čičmenům vyhovují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 23:34:07
Odpovědět s citátem

Ne vždy to nejdražší je nejlepší Wink
Krmím různorodě, konzervičky animonda carny a cosma, obyčejné kapsy catessy (ze superprémiových kapsiček byl obratem průjem), syrové hovězí či kuřecí, granule orijen, guabi a sanabelle oral a sphynxíci jen kvetou Smile

Co kočka to originál, každé vyhovuje něco jiného a z toho důvodu nelze poradit to nejlepší, poněvadž co je pro jednoho nejlepší, z toho má druhý třeba průjem, nebo to přinejlepším nežere.

Také jsou názory, že kočka by měla žrát pořád to stejné a krmení by se nemělo měnit (stále stejné granule). Ovšem co jsem četl pár názorů veterinářů, tak podle nových poznatků je monodieta a hlavně ta superprémiová, nejlepší cestou k onemocnění ledvin.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
yaniska



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 20:06:14
Odpovědět s citátem

Granule máme RC, jsou jedinné z kvalitnějších, které u nás prošly. A jinak maso vařené nebo syrové to častěji.
Myslím, že i kdybych byla super bohatá, nenastala by změna. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Audrey



Založen: 18.04.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Kladno

Předmět: Nejlepší krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2010 20:32:24
Odpovědět s citátem

My dáváme na doporučení veterinářky kočičákům Hill´s granule a jsme maximálně spokojeni. Kocourka jsme přinesli navyklého na jiné granulky a stávající čičině sice chutnaly (nedalo se zajistit, aby mu "neužírala", ale totálně si po tom rozhodila metabolismus a skončili jsme na veterině.) Proto jsme kocourka postupně převedli také na Hill´sky a vše je v pohodě. Samozřejmě dostávají občas pamlsky - nejraději mají sušené masíčko, mlíčko Gimpet a kapsičky. Také nepohrnou pečeným pangasem Smile) Hill´s patří k těm dražším, ale jsme přesvědčeni, že dostávají to nejlepší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2010 21:23:52
Odpovědět s citátem

Bez ohledu na neomezené finance bych krmila tím čím teď - tj. granulemi, kterým důvěřuji, považuji je za kvalitní, kočky je akceptují a prosperují po nich (v mém případě hlavně ProPlan a Hill's, potažmo RC či Profilum). Občas to proložím konzervou či kapsičkou, kde na značku až tak nekoukám - jde spíše o zpestření a pamlsek než o normální jídlo.

Jak psal Olda, nejdražší nemusí být vždy nejlepší a ani SUPER-ULTRA BIO nemusí být zárukou, že kočka dostává vyváženou krmnou dávku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2010 23:08:36
Odpovědět s citátem

Škoda že si nevzpomínám kde, ale zrovna nedávno jsem někde četl, že ani ty renomované značky již nejsou zárukou kvality, konkrétně byla řeč o Hillsu, že je tam hafo obilí a co si budeme říkat, kupovat za ty prachy pšenici a kukuřici asi není to pravé ořechové. Ale jak říkám, četl jsem o tom, nekrmím tí, takže co je napsáno na pytli netuším, ovšem někdy se člověk diví, když objeví na prvním místě obiloviny.

Moje kočky dlabou převážně Orijen a mohu říci že jim prospívá.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 6:56:38
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Škoda že si nevzpomínám kde, ale zrovna nedávno jsem někde četl, že ani ty renomované značky již nejsou zárukou kvality, konkrétně byla řeč o Hillsu,


Na KO byla na tohle téma poměrně obsáhlá diskuze. Nicméně ačkoliv se tam probíralo, kolik sušeného masa, kolik mokrého masa značí uvedená % na obale, vyšlo mi z toho, že značky, které jsme považovali za "renomované", jsou vlastně sh*t, a nyní máme nové "kvalitnější" značky s čerstvým lososem z čistých řek, z jehněčího běhající na svěží zelené trávě, atp. Rolling Eyes můj dodatek je - ovšem jen do doby, než se zjistí, že je to zase další sh*t a tou kvalitnější bude zase jiná značka.

Krmit se má tím, co kočce chutná, po čem viditelně prospívá a je v rámci rozumné kvality ... tj. ty tzv. renomované značky mají za sebou určitou historii, jsou ozkoušené a nemyslím si, že je to jen nepoživatelné obilí, jak se teď s oblibou tvrdí. Je hezké nasypat kočce super granule s bylinkama, brusinkama a pomalu celým jehnětem, když k tomu čmuchne a znechuceně odejde. Twisted Evil
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 8:52:46
Odpovědět s citátem

To máte těžko, každý asi ať krmí tím, co je na kvalitnější úrovni (dle složení) a jak píše April - hlavně, když to kočka uzná za poživatelné. Většina chovatelů krmí granulemi RC a někdo by je zase nikdy nekoupil díky přídavným látkám.
U nás Orijen prošel jen u kocoura a naše lady Rolling Eyes opravdu jen čuchla a ani se toho netkla. Takže jsme na Traineru a Biomillu a ještě bych ráda vyzkoušela Leonardo. Orijen jsem objednávala s radostí, jelikož je určen pro všechny věkové kategorie, leč neprošel Sad . Přemražené maso dáváme kuřecí, krůtí a hovězí + sem tam nějaká rybka. Co se týká konzerv tak Grau, Porta 21 a Animonda.
Každá kočka je opravdu individuální a chce to zkoušet.

Pokud bych se musela ohlížet a peníze, tak bych volila i Acanu, ale u nás zase obvyklý scénář Very Happy kocour by jedl, čičina ne Wink .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 13:09:20
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Škoda že si nevzpomínám kde, ale zrovna nedávno jsem někde četl, že ani ty renomované značky již nejsou zárukou kvality, konkrétně byla řeč o Hillsu, že je tam hafo obilí a co si budeme říkat, kupovat za ty prachy pšenici a kukuřici asi není to pravé ořechové. Ale jak říkám, četl jsem o tom, nekrmím tí, takže co je napsáno na pytli netuším, ovšem někdy se člověk diví, když objeví na prvním místě obiloviny.


My krmíme Hill's od začátku, ale loni změnili recepturu. Bohužel už nemám k dispozici staré balení, abych konkrétně porovnala, ale minimálně podle obalu to znát bylo. Předtím se tam chlubili, jak jsou Hill's super na spoustu věcí (zažívání, pH moči, imunita,...), teď je to zredukované na pár poznámek. Poměr obilovin mi nepřijde zas tak špatný, na prvním místě je masová moučka, tak snad dobrý. Ale vadí mi, že je ve složení napsaná sůl. Kočka to žere, ale...mezi starým balením a novým jsme zkusili Acanu. Kočka ji žrala, aby se neřeklo. Ale najednou byla jak prokopnutá na konzervičky, paštičky...chtěla žrát snad 3x denně, vše vyblízala do posledního kousíčku, lovila to i pod talířkem. Chodila nám na záchod tak 2x víc jak s Hill's. A tím myslím jak na velkou tak na malou. Pak jsme usoudili, že to asi pro ni není nejlepší, že má stále tak hlad a dali jsme to nové balení Hill's. Okamžitě začla zase systém - hlavně granule, kapsičky ... a neměla bys tam něco lepšího, paničko? Pravidleně 2x denně vyhazuju okoralé masíčko, ona škemrá u ledničky, že by chtěla žrát, ale cokoli ji dám, to očuchne a vrhne na mě ten její pohled. Čůrá zase málo, bobky taky malé, ale nic moc kvalitou...a co je horší, ona kašle, asi alergie s náběhem na astma a s tou Acanou mi přijde, že to bylo mnohem lepší a teď s Hill's to je zase hodně špatné. Tak teď babo raď. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 13:24:30
Odpovědět s citátem

Co se týče té soli, tak myslím, že se tou solí v Hillsu straší, vsadila bych krk, že tam byla vždycky (a nejen v Hillskách), teď jí jen oficiálně uváděj jako sůl.

Subjektivně můžu říct, že jsem změnu mezi starými a novými Hills u koček nezaregistrovala. Žádný horší bobky, či jakékoliv zhoršení stavu, zvracení, průjmy, alergie, či nechuť. Ale co si budeme nalhávat, změny dost často vedou k horšímu, místo k lepšímu.

Když jsem zkoušela dávat novou Acanu, tak Maxíš začal druhý den po podání mít problémy s čůráním. Navíc byl jedinej, kdo byl ochotnej jí jíst. Takže tudy cesta nevedla.

V současnosti dáváme Hillsky Adult a Hairball a zkoušíme Brit Care Light granule. Měli jsme vzorky Britu a kočkounům chutnaly, takže kombinujeme teď tyhle dvě značky. A zatím se vše jeví OK.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 13:29:25
Odpovědět s citátem

Já bych to asi tak neřešila, kdyby byla v pořádku. Ale ona není. Byli jsme na krvi a má ji hodně hustou a celkově že to vypadá na dehydrataci, tak by měla více pít. S tím souvisí asi i ten kašel, že má vysušené sliznice, tak ji to více dráždí. Navíc v moči prý měla trochu struvitů, ale jako malinko, že to nic nemusí znamenat...no prostě kolem a kolem, byla jsem šťastná, když místo dvou malých hroudeček bývaly v záchůdku tři megavelké hroudy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 16:58:37
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
...no prostě kolem a kolem, byla jsem šťastná, když místo dvou malých hroudeček bývaly v záchůdku tři megavelké hroudy...


Koupili jsme fontánu Happy Kitty a kocourek nám najednou pije ostošest. V záchůdku pravidelně tři veliké hroudy od něj. Kočička chodí do druhého záchůdku. Ta z fontány nepije, má svoji misku extra, ale problémy zatím nemá. Možná by to chtělo "jen", aby kočička více pila?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:02:19
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Možná by to chtělo "jen", aby kočička více pila?


Máme fontánku CatIt, má všude mističky, jeden čas jsem zkoušela přidávat trochu vody i do vlhkého krmiva...nic nepomohlo. Ono se to pěkně řekne "aby kočička více pila", ale už trochu hůře realizuje Confused Jedině, co viditelně pomohlo, byla právě tato změna granulí a s ní související větši konzumace vlhkého krmiva (možná i častější pití, ale to moc neposoudím, protože před náma zas tak moc nepije).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:04:59
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Já bych to asi tak neřešila, kdyby byla v pořádku. Ale ona není. Byli jsme na krvi a má ji hodně hustou a celkově že to vypadá na dehydrataci, tak by měla více pít. S tím souvisí asi i ten kašel, že má vysušené sliznice, tak ji to více dráždí. Navíc v moči prý měla trochu struvitů, ale jako malinko, že to nic nemusí znamenat...no prostě kolem a kolem, byla jsem šťastná, když místo dvou malých hroudeček bývaly v záchůdku tři megavelké hroudy...


Fontánka je dobrý nápad, ale ještě mě tak napadá - vždyť je dostupných spousta jiných kvalitních granulí, pokud máte o Hillsu pochybnosti. (neexistuje přece jen Acana!) Navíc bych dala i krk za to (doufám, že o něj nepříjdu =)), že se najdou nějaké granulky odpovídající přímo zdravotnímu stavu Vašeho kočičáka. Jen bych se v této věci radila s vetem, zdali dát přímo nějakou cílenou stravu a nebo stačí jen doplnění tekutin.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:12:55
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:

Fontánka je dobrý nápad, ale ještě mě tak napadá - vždyť je dostupných spousta jiných kvalitních granulí, pokud máte o Hillsu pochybnosti. (neexistuje přece jen Acana!) Navíc bych dala i krk za to (doufám, že o něj nepříjdu =)), že se najdou nějaké granulky odpovídající přímo zdravotnímu stavu Vašeho kočičáka. Jen bych se v této věci radila s vetem, zdali dát přímo nějakou cílenou stravu a nebo stačí jen doplnění tekutin.


Na toto jsme tak nějak přišli náhodou. Na veterině si s naší prďolkou moc neví rady, chystám se tam teď někdy opět na odběr krve, tak uvidíme. Při té příležitosti se chci samozřejmě poradit.
Samozřejmě, že vím, že existují i jiná krmiva Smile Ale je to běh na dlouhou trať. Bohužel jsem v době změny krmiva zpět na Hill's a až do konce roku neměla vůbec čas ani sílu to řešit, tak začínám až teď. Mám v plánu zkusit Orijen a Applaws, protože ani jedno neobsahuje obilniny. Je to taková má malá soukromá teorie, kterou chci vyzkoušet. V nějaké úplně jiné diskuzi jsem se dočetla, že na určitou formu astmatu pomáhá bezlepková dieta, tak si řikám, jestli náhodou u nás to není něco podobného - nebylo obilí = nebyl kašel. Takže teď už jen čekám, až bude Applaws opět na skladě zoohitu (jinde jsem je zatím nenašla) a pak objednávám a zkouším Smile Do té doby, než jsme zkusili Acanu a než jsem četla o tom astmatu, tak mě vůbec nenapadlo, že by ten kašel mohl být spojen i se stravou. Vetka se mě i ptala, čím krmíme a když jsem řekla, že Hill's, tak odvětila, že to by mělo být v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:20:27
Odpovědět s citátem

Zkuste, třeba to bude to pravé ořechové. Přála bych to Vám i čičině, ale stejně mi to ještě nedá a zeptám se, jestli má v pořádku i srdíčko? Při některých chorobách je také důsledek kašel, ale pokud vet shledal náběh na astma, tak je to asi trošku mimo mísu.
Pak dejte vědět, jak to vypadá!
Applaws jsem našla ještě i tady, ale dodání je 7 dní, tak asi žádný rozdíl od zoohitu =(.
http://e-zoo.cz/inshop/kocky/krmivo-suche/applaws/[id-AP-158170.0]-applaws-kureci-granule-kocka-400-g.html
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:31:06
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Zkuste, třeba to bude to pravé ořechové. Přála bych to Vám i čičině, ale stejně mi to ještě nedá a zeptám se, jestli má v pořádku i srdíčko? Při některých chorobách je také důsledek kašel, ale pokud vet shledal náběh na astma, tak je to asi trošku mimo mísu.
Pak dejte vědět, jak to vypadá!
Applaws jsem našla ještě i tady, ale dodání je 7 dní, tak asi žádný rozdíl od zoohitu =(.
http://e-zoo.cz/inshop/kocky/krmivo-suche/applaws/[id-AP-158170.0]-applaws-kureci-granule-kocka-400-g.html


Při každém vyšetření ji poslouchali, měla už i dvě narkózy, tak doufám, že před tím ji dělali vyšetření a srdce by to být nemělo. Takhle, náběh na astma...tomu asi říkám já Embarassed před rokem, kdy jsme to začali řešit, shledali, že astma to není, ale od té doby (hlavně teď od začátku topné sezóny) se to zhoršilo a já se toho astmatu obávám. Mezitím jsme na veterině nebyli. Teď jen uvažuji, jestli na krevní testy nezajít před změnou krmiva a pak případně i po změně.

Děkuji, o tomto obchodu jsem nevěděla. Zkoušela jsem vygooglit a našlo mi to asi dva další, kromě zoohitu, ale v jednom případě měli divnou hlášku, že toto zboží ještě nikdo nechtěl "buďte první, kdo projeví zájem", tak jsem zájem projevila (je to asi 14 dnů) a efekt zatím žádný. Druhý obchod působil celkově velmi nedůvěrihodně, asi předělávka slovenského webu, protože pytel granulí byl inzerován za 4 Kč. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:57:16
Odpovědět s citátem

Já Applaws kupuju na zoohitu a jsem spokojená. Kočkám chutná, už jsme zkusili všechny příchutě a super. Fontánka nám přišla dneska http://www.zoohit.cz/shop/kocky/misky_krmivo_voda/pitka_fontany/122190 kočky mají kino.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 21:05:37
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Já bych to asi tak neřešila, kdyby byla v pořádku. Ale ona není. Byli jsme na krvi a má ji hodně hustou a celkově že to vypadá na dehydrataci, tak by měla více pít. S tím souvisí asi i ten kašel, že má vysušené sliznice, tak ji to více dráždí. Navíc v moči prý měla trochu struvitů, ale jako malinko, že to nic nemusí znamenat...no prostě kolem a kolem, byla jsem šťastná, když místo dvou malých hroudeček bývaly v záchůdku tři megavelké hroudy...


Nevím, nevím, pokud jí našli struvity, já osobně bych dala struvitovou dietu. Divím se, že to vet nedoporučil. Jestli před časem bylo šutříků pár, dnes může být situace úplně jiná-tomu by odpovídalo i malé množství moči.

Já osobně bych odebrala moč-nejlépe tak, že strčíte večer kočku do přepravky-měla by mít dvojité dno, aby v případě, že se počůrá, v tom neležela-a vyndáte ji nejdřív hodinu před odjezdem na veterinu. Hned ji dáte na záchod-budete mít připravenou velkou lžíci a nádobku na moč. Po noci strávené bez možnosti čůrání se hned kočka vyčurdí a bude jí sd velkou pravděpodobností docela fuk, že pod ni strkáte lžíci-moč přelijete
do nádobky a je to.

Struvitová dieta navíc podporuje močení.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 21:09:57
Odpovědět s citátem

Taky bych krmila tím čím krmím teď.Třikrát denně mladé zadní hovězí,dvakrát denně kysanou smetanu,a celý den k dispozici superprémiové granulky.Měli jsme RC,teď dokrmujeme Hill's a přemýšlím co jí koupit dalšího.Přemýšlím o Applaws,na ty jsou dobré reference,nebo o Biomillu,případně ANF.
Já bych kočeně taky ráda obměnila,třeba KIRI,Tatru,pangase,kuřecí..ale ona nic.Koupila jsem nedávno Shiny Cat-konzervičky drahé jak nevím co,ale u nás se na konzervy a kapsičky zvysoka kašle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 21:35:26
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:

Nevím, nevím, pokud jí našli struvity, já osobně bych dala struvitovou dietu. Divím se, že to vet nedoporučil. Jestli před časem bylo šutříků pár, dnes může být situace úplně jiná-tomu by odpovídalo i malé množství moči.

Já osobně bych odebrala moč-nejlépe tak, že strčíte večer kočku do přepravky-měla by mít dvojité dno, aby v případě, že se počůrá, v tom neležela-a vyndáte ji nejdřív hodinu před odjezdem na veterinu. Hned ji dáte na záchod-budete mít připravenou velkou lžíci a nádobku na moč. Po noci strávené bez možnosti čůrání se hned kočka vyčurdí a bude jí sd velkou pravděpodobností docela fuk, že pod ni strkáte lžíci-moč přelijete
do nádobky a je to.

Struvitová dieta navíc podporuje močení.


Malé množství moči měla i předtím. Prostě co měla Hill's, tak to nebylo nic moc a viditelně bylo jasné, že se to množstvi změnilo s krmivem a pak zase zpět.

Já už přesně nevím, co veterinář říkal, ale tvářil se, že je to víceméně v pohodě, že to vůbec nemusíme řešit. Uf, takhle drasticky bych to rozhodně nedělala Smile Ta by nám zbořila panelák Laughing Myslím, že když se mi podařilo odebrat jednou, podaří se mi to znova Smile Chystám se na to, až půjdeme na tu krev. Ono hlavně mi to tenkrát volali a já si to teď chcu vyžádat, abych přesně viděla ty výsledky (mám spíš grafickou pamět a prostě jedním uchem tam a druhým ven Smile ). Tak uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Nejlepsi krmeni
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 13:52:50
Odpovědět s citátem

Sylvie napsal:
Chtela bych polozit otazku......Pokud by jste se nemuseli divat na penize jak je co drahe.....cim by jste krmili?


My krmíme od malička Royal Canin. Baby - Kitten - nyní Indoor. Kocour je žere rád a ochotně. Potom hlavně na noc syrové maso, především hovězí. Dále paštičky a mističky Miamor, kapsičky málo, nechce je. Jako doplněk tyčinky Gimpet nebo Catessy (to přímo miluje, stačí zachrastit obalem), sýrové kuličky Gimpet a nějaké ty pusinky na čištění zubů. O penězích to není, jiné bych nevolila, ani kdybych měla peněz výrazně víc. Teď stojí kocour cca 1000 Kč měsíčně.
Pokud jde o pití, zřejmě pije dostatečně, čurdí cca 5x denně a vždycky je to hrouda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chachar



Založen: 13.01.2010
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 14:21:07
Odpovědět s citátem

No, kdyby jsem na to měl čas (nejde o peníze), asi bych krmil BIO masem a nějaké vitamíny, ale vzhledem k tomu, že toho času tolik není, tak to řeším Orijenem...a myslím, že je to jedno z nejlepšich krmiv které se u nás dá relativně sehnat...a není to levnější než maso:-)
Jinak Hills a jim podobné bych nebral..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 21:41:29
Odpovědět s citátem

Asi bych krmil stejně jako do teď. Kocour dostává Hills pro koťata, konzervy už mu nejedou:-) Občas dostane kapsičku, hlavně když přijedeme k rodičům - ty by ho jen rozmazlovali. Jednou za týden syrové vejce do masa (hovězí, většinou vařené). Občas zpestříme stravu rýží s kukuřicí a hovězím nebo tuňákem. Bez masa to prostě nejde:-) Také jsme zkusili sušené rybky, ale ty nám moc nejedou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (19x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (16x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)
9
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top