Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

očkování FIP

Fórum: Očkování

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Marcelka
Anonymní





Předmět: očkování FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2005 15:17:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám na Vás všechny tady asi často pokládaný dotaz ohledně FIP. Byli jsme s koťátky na testech a jsou oba pozitivní, jejich otec je také pozitivní na coronaviry. Nechali jsme jim udělat pouze rychlotest, půjdeme ještě na test na protilátky v krvi, ten by měl být přesnější. Jinak se koťátka jeví normálně, jen měli už 2x průjem, je jim 6 měsíců. Jsou od chovatele. Ale má cenu vůbec testovat, když testy nejsou vůbec spolehlivé? Vet mi říkal, že se tím určí jen přítomnost coronavirů, ale zda se jedná o FIP se nepozná. Mám koťátka nějak speciálně krmit, více desinfikovat byt? Udělám cokoli, jen aby byla v pořádku. Děkuji všem
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: očkování FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2005 22:32:52
Odpovědět s citátem

Ahoj, je mně líto, že jsou koťátka FIP pozitivní.Je pravda,že testy nejsou úplně spolehlivé, ale spíše myslím v tom smyslu,že můžou být falešně negativní.Pozitivita se při testu v laboratoři asi spíše potvrdí, zvlášť, pokud je pozitivní otec. V tomto případě toho moc nenaděláte,jestliže to v sobě už mají, tAK dezinfekce v bytě,dieta a pod. nepomůže.Očkování při pozitivních testech asi vhodné nebude.Možností,jak se stav bude vyvíjet je několik:
1) buď budou celý život FIP pozitivní a neonemocní-což je ta nejlepší varianta a moc bych vám ji přála.
2) nebo jako dospělé kočky mohou onemocnět-variant je mnoho, může to být zánět očí, nervového systému...
3)varianta nejsmutnější, která postihla i našeho Kulíška, nejčastěji ve věku 1/2-1,5 roku,nemoc propukne v akutní formě,většinou neléčitelná a končí smrtí kočičky.
Jinak podrobnosti by vám měl říct váš veterinář
Doufám, že jsem vás moc nevyděsila a moc vám přeji ještě mnoho radostných let ve společnosti kočiček.Jen pro zajímavost, mohla byste napsat, odkud kočičky máte?Podle zmínky o otci asi z chovu. Náš Kulíšek byl z chovné stanice, dokonce s PP.Větší promořenost FIPkou je však u kočiček z útulků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: Re: očkování FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2005 9:07:41
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď, Kulíška je mi moc líto, četla jsem Váš příběh tady v poradně a skoro jsem se rozbrečela. Nevím, co bych dělala já, kdyby se to stalo nám. To bych snad nepřežila, nevím, jak bych se s tím vyrovnala. Když jsem se dozvěděla, že jsou koťátka pozitivní, tak jsem z počátku brečela, pak byla v šoku, potom si přečetla vše co se dalo najít o FIPce a pak se na to vykašlala. Ono mi nic jiného nezbývá.

Volala jsem na státní veterinu do Prahy, kde dělají testy na titr protilátek i jedné veterinářce, která se FIPkou přímo zabývá. Od obou mi bylo řečeno, že testy prokáží pouze přítomnost coronavirů, ale že těch je velké množství a jen jeden z nich způsobuje FIP. Že coronaviry se monou vytvořit třeba i když má kočka průjem. Ta paní doktorka mi přímo řekla, ať se tím nezabývám, že pozitivní je 90% koček, ale že to neznamená, že mají FIP, že kdyby se všem kočkám udělaly testy, tak že bych jich negativních moc nebylo. Hezky se to poslouchalo, uklidnila jsem se, to je dobré i pro koťátka, abych byla v pohodě. Samozřejmě, že ale červíček pochybností ve mě hlodá pořád. Byli jsme už objednaní na přetestování, ale na poslení chvíli jsem to zrušila, protože to bylo 14 dní po tom prvním testování, a to je prý brzy. Tak na přetestování půjdeme tak koncem září. Teď nebudu kočičky nikam vozit, budou doma, aby nebyla ve stresu a doufám, že testy budou v pořádku.

Koťátka jsou z menší chovatelské stanice. Chovatelka je vzorná a svoje kočky miluje. Že její kocour je pozitivní zjistila teprve nedávno, když chtěla kocourem nakrýt jinou kočku a je z toho stejně špatná jako já. S kocourem jezdí na výstavy, ale nepřehání to, jedině že by to chytil tam, těžko říct. Je mi to moc líto.


janča napsal:
Ahoj, je mně líto, že jsou koťátka FIP pozitivní.Je pravda,že testy nejsou úplně spolehlivé, ale spíše myslím v tom smyslu,že můžou být falešně negativní.Pozitivita se při testu v laboratoři asi spíše potvrdí, zvlášť, pokud je pozitivní otec. V tomto případě toho moc nenaděláte,jestliže to v sobě už mají, tAK dezinfekce v bytě,dieta a pod. nepomůže.Očkování při pozitivních testech asi vhodné nebude.Možností,jak se stav bude vyvíjet je několik:
1) buď budou celý život FIP pozitivní a neonemocní-což je ta nejlepší varianta a moc bych vám ji přála.
2) nebo jako dospělé kočky mohou onemocnět-variant je mnoho, může to být zánět očí, nervového systému...
3)varianta nejsmutnější, která postihla i našeho Kulíška, nejčastěji ve věku 1/2-1,5 roku,nemoc propukne v akutní formě,většinou neléčitelná a končí smrtí kočičky.
Jinak podrobnosti by vám měl říct váš veterinář
Doufám, že jsem vás moc nevyděsila a moc vám přeji ještě mnoho radostných let ve společnosti kočiček.Jen pro zajímavost, mohla byste napsat, odkud kočičky máte?Podle zmínky o otci asi z chovu. Náš Kulíšek byl z chovné stanice, dokonce s PP.Větší promořenost FIPkou je však u kočiček z útulků.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: očkování FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2005 13:26:53
Odpovědět s citátem

Myslím, že rozhodnutí o zrušení dalších vyšetření je správná,pokud se zdají kočičky zdravé,stejně by to na věci asi nic nezměnilo a je zbytečné kočičky stresovat.Údajně i stres může být tím aktivátorem, který spustí propuknutí nemoci.Hodně štěstí.J.
Smutek po Kulíškovi nám úspěšně pomáhají překonat zdravý Daník a nová kočička Áďa,nicméně Kulíšek má stále v našem srdci své místo, a doufám,že se má v kočičím ráji moc dobře:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: Re: očkování FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2005 16:55:38
Odpovědět s citátem

Kočičky se mi zdají zdravé, jsou hravé, žerou až moc Smile. Říkala jsem si, že pokud budu ve stresu a s nervama na dranc, tak by to vyšetření nemuselo dopadnout dobře. Kočičky to ze mně vycítí a budou taky stresované. Teď se uklidním a na konci září to zkusíme znovu, tak nám držte pěsti. Jsem ráda, že máte zdravé kočičky, jsou také chovné s PP?


janča napsal:
Myslím, že rozhodnutí o zrušení dalších vyšetření je správná,pokud se zdají kočičky zdravé,stejně by to na věci asi nic nezměnilo a je zbytečné kočičky stresovat.Údajně i stres může být tím aktivátorem, který spustí propuknutí nemoci.Hodně štěstí.J.
Smutek po Kulíškovi nám úspěšně pomáhají překonat zdravý Daník a nová kočička Áďa,nicméně Kulíšek má stále v našem srdci své místo, a doufám,že se má v kočičím ráji moc dobře:-)
Odpovědět 
Catherinka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2005 12:20:49
Odpovědět s citátem

Ahoj,
také je mi moc líto, že jsou vaše kočičky pozitivní, ale opravdu to nemusí znamenat, že u nich ta příšerná nemoc propukne. Je to jen jedna z variant, se kterou je, bohužel, nutno počítat. Prostě čekejte, počkejte na další testy a uvidíte. Pokud se nezačnou objevovat klinické příznaky, můžete být naprosto v klidu. Asi byste je ale neměli kontaktovat s jinými kočkami, náš doktor nám řekl, že se to přenáší už kapénkovou infekcí. Jinak očkování samozřejmě NE, protože při tom se do nich (velmi zjednodušeně) píchne právě ta nemoc, které se všichni bojíme a pokud jsou na ni pozitivní, byl by to spouštěč, tělo by si nedokázalo utvořit protilátky proti něčemu, co už v sobě má.
Neklesejte na mysli, určitě to u vás dobře dopadne. Přeji hodně štěstí
K.
Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2005 20:23:08
Odpovědět s citátem

Děkuji za podporu, nezbývá nám nic než jen čekat. Teď má kocourek průjem, tak řešíme čím to je. Možná změnou granulí, možná....radší na to ani nechci myslet. No já jsem zase slyšela, že jsou to viry, které se přenášejí pouze přímým kontaktem tzn. slinami nebo pokousáním, takže se prý není čeho bát. Jinak když by kočička měla FIP, tak očkování nepomůže, ale ani neublíží, kočička by v tomto případě již protilátky v sobě měla. Právě proto se testuje na protilátky. Když je kočka pozitivní, má i vytvořené protilátky.

Catherinka napsal:
Ahoj,
také je mi moc líto, že jsou vaše kočičky pozitivní, ale opravdu to nemusí znamenat, že u nich ta příšerná nemoc propukne. Je to jen jedna z variant, se kterou je, bohužel, nutno počítat. Prostě čekejte, počkejte na další testy a uvidíte. Pokud se nezačnou objevovat klinické příznaky, můžete být naprosto v klidu. Asi byste je ale neměli kontaktovat s jinými kočkami, náš doktor nám řekl, že se to přenáší už kapénkovou infekcí. Jinak očkování samozřejmě NE, protože při tom se do nich (velmi zjednodušeně) píchne právě ta nemoc, které se všichni bojíme a pokud jsou na ni pozitivní, byl by to spouštěč, tělo by si nedokázalo utvořit protilátky proti něčemu, co už v sobě má.
Neklesejte na mysli, určitě to u vás dobře dopadne. Přeji hodně štěstí
K.
Odpovědět 
Catherinka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2005 16:00:53
Odpovědět s citátem

citace:
Jinak když by kočička měla FIP, tak očkování nepomůže, ale ani neublíží, kočička by v tomto případě již protilátky v sobě měla. Právě proto se testuje na protilátky. Když je kočka pozitivní, má i vytvořené protilátky.


Aha, tak to máme zase rozdílné informace. Nám právě veterinář říkal, že kočka s pozitivní FIP by se proti ní neměla očkovat, aby se ty její protilátky nepobily s těmi, co jsou v injekci. Prý je to dost špatné na játra. Ale jak nám ti doktoři říkají každému něco jiného, tak už fakt nevím.
K.
Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: Ockovani proti FeLv a Fip
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2005 18:19:29
Odpovědět s citátem

To uz jsem taky slysela od jednoho "chytreho" pana veterinare, ze kocky pred vakcinaci proti Leukoze a Fip neni potreba testovat, ze testy je potreba delat napr. jen v chovnych stanicich (aby se nemoci nerozsirovaly dale na kotata). A obe moje prvni kotatka jim byla ockovana Fel-O-Vax V. Lvk a Primucellem (Fip) a samozrejme netestovana ............a kocourek umrel na leukemii v osmi mesicich a kocicka na buhvico v roce. Ze se musi pred vakcinaci proti temto nemocem testovat jsem se dozvedela, az v dobe, kdy mi umrela kocicka. Je pravda, ze co veterinar, to nazor. Ja osobne se priklanim k testovani. Taky mi jedna moc hodna pani poradila, ze je lepsi kotatka do jednoho roku veku (protoze jejich imunitni system je stale ve vyvoji) ockovat zakladni vakcinou bez Lvk a Fip a testovat az ve veku jednoho roku. V pripade negativity testu naockovat proti Lvk a Fip, v pripade pozitivity naockovat znovu pouze zakladni vakcinou. Toto se mi zda ze vsech nazoru jako nejlepsi cesta.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Ockovani proti FeLv a Fip
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2005 11:06:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den, vašich koťátek je mi moc líto, cítím s vámi, musí to být hrozná rána. Je pravda, že názory veterinářů se různí. Já samozřejmně souhlasím s testováním, je to nutnost. Bez testů nemá cenu očkovat. Jen jsem chtěla říct, že naočkování pozitivní kočičky neublíží, ale samozřejmě ani nepomůže. To o těch protilátkách mi psal veterinář ze Státního ústavu v Praze, tak asi ví, o čem mluví, protože testy na protilátky dělali právě na této veterině jedni z prvních v ČR.

Koťátka jsou naštěstí na leukózu i na FIV negativní. Tak alespoň něco. Tu FIPku budu řešit až tak za měsíc. Teď koťátka měla průjem, tak by to ani nemělo cenu, protože jsem slyšela, že coronaviry se mohou projevit i po průjmu. Nejsou to ovšem coronaviry způsobující FIP. Hrozně mě mrzí, že neexistují 100% testy na coronaviry, které způsobují FIP. Takhle můžu žít celý život v nejistotě, koťátka pořád stresovat testy a nakonec mohou být úplně zdravá.

Iva napsal:
To uz jsem taky slysela od jednoho "chytreho" pana veterinare, ze kocky pred vakcinaci proti Leukoze a Fip neni potreba testovat, ze testy je potreba delat napr. jen v chovnych stanicich (aby se nemoci nerozsirovaly dale na kotata). A obe moje prvni kotatka jim byla ockovana Fel-O-Vax V. Lvk a Primucellem (Fip) a samozrejme netestovana ............a kocourek umrel na leukemii v osmi mesicich a kocicka na buhvico v roce. Ze se musi pred vakcinaci proti temto nemocem testovat jsem se dozvedela, az v dobe, kdy mi umrela kocicka. Je pravda, ze co veterinar, to nazor. Ja osobne se priklanim k testovani. Taky mi jedna moc hodna pani poradila, ze je lepsi kotatka do jednoho roku veku (protoze jejich imunitni system je stale ve vyvoji) ockovat zakladni vakcinou bez Lvk a Fip a testovat az ve veku jednoho roku. V pripade negativity testu naockovat proti Lvk a Fip, v pripade pozitivity naockovat znovu pouze zakladni vakcinou. Toto se mi zda ze vsech nazoru jako nejlepsi cesta.
Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2005 11:10:13
Odpovědět s citátem

Tady jsem Vám zkopírovala, co přesně mi ten veterinář ze Státního veterinárního ústavu v Praze napsal. Oni dělají testy na protílátky na FIP, tak doufám, že ví, o čem mluví. Tak se na to mrkněte, snad jsem to pochopila správně:

Vážená paní,
na našem pracovišti provádíme vyšetření na protilátky proti viru infekční peritonitidy koček (FIP) metodou nepřímé imunofluorescence. Cena jednoho vyšetření je 400 Kč, k vyšetření je třeba zaslat krevní sérum nebo sraženou krev (stačí cca 0,5-1 ml). Pokud jde o spolehlivost testu, asi každá metoda má své výhody a nevýhody a každá je něčím limitovaná. Výhodou metody, kterou používáme je poměrně vysoká citlivost a relativní rychlost provedení (cca 1 den). Nevýhodou naší metody (ale i všech ostatních metod stanovujících titr protilátek) je skutečnost, že v případě pozitivní reakce nelze odlišit protilátky proti viru FIP od nepatogenních koronavirů koček (nezpůsobují onemocnění). Pozitivní výsledek sérologického vyšetření (nález protilátek) tedy ještě nemusí znamenat onemocnění FIP. Podle našich zkušeností lze naší metodou poměrně spolehlivě potvrdit nebo vyvrátit infekci FIP u klinicky nemocných koček (s příznaky a podezřením na FIP) nebo u koček zdravých, které byly v kontaktu s nemocnými FIP.
Tolik stručně o vyšetření na FIP na SVÚ Praha.
Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: Marcelko dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2005 17:45:37
Odpovědět s citátem

za vycerpavajici odpoved. Doufam, ze vase kotatka budou v poradku a jsou to jenom coronaviry nezpusobujici Fip. Drzime tlapky - ja i moje tri kotatka.
Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: Re: Marcelko dekuji
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2005 18:23:41
Odpovědět s citátem

Děkuji moc! Také doufám, že budou v pořádku. Nic jiného mi nezbývá, než doufat! Musím být v pohodě, aby byla v pohodě i koťátka a zbytečně se nestresovala, i to může způsobit vznik coronavirů. Jinak se mi zdají zatím v pořádku, řádí a ládují se až moc Very Happy. Teď zase budu muset řešit oddělování, jsou totiž ve věku 7měsíců, a i když kočička ještě nemrouká, tak začínám mít strach, abych to nepřehlédla. Kocourek je na kočičku hodně fixovaný, a když je chvíli bez ní, tak hrozně vyvádí. Děkuji ještě jednou moc všem za názory a odpovědi. Jste fajn lidi!

Iva napsal:
za vycerpavajici odpoved. Doufam, ze vase kotatka budou v poradku a jsou to jenom coronaviry nezpusobujici Fip. Drzime tlapky - ja i moje tri kotatka.
Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2005 21:51:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den, musím se s vámi se všemi podělit o moji radost, jakou mám z testů na FIPku, které jsme našim koťátkům nechali podruhé udělat až tento týden, dříve jsme nějak neměli odvahu. Průjem koťátkům ustal, vše vypadalo slibně, žádné problémy neměli. Nechali jsme koťátkům udělat podrobnější testy a výsledek u obou je negativní Very Happy . Máme z toho hroznou radost a ohromně se nám ulevilo. Takže teď se můžeme v klidu z našich miláčků radovat. Všechny příběhy nemusí končit jen špatně.
Odpovědět 
Catherinka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2005 22:43:45
Odpovědět s citátem

Moc a moc gratuluju! Je to výborné, hodně štěstí a srandy s kočičkami do budoucna: Very Happy
Odpovědět 
PP
Anonymní





Předmět: Zrádná FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2005 18:51:51
Odpovědět s citátem

Moc blahopřeju k výsledkům, moc dobře vím,co prožíváte. Prožili jsme si podobný příběh. Máme dvě roční kočičky, které jsme chtěli uchovnit a mít normálně koťátka, jenže ta jedna začla mít problémy se zánětem vaginy. Kočičky máme z testovaných stanic. Když propukly tyto problémy po druhé, chtěli jsme rychle udělat kočičce testy a na doporučení veta rychle ke kocourovi. Ani mě nenapadlo, že by mohl být někde problém. Jaký pro mě byl šok, když jsme obdrželi výsledky testů s pozitivní FIP. Jak říkáte, napřed člověk brečí, pak pořád přemýšlí, kde a jak se to mohlo stát a pak si říkáte jak dál. Hrozný je pocit, když chvátáte domů z práce a čekáte, jaká změna na vás může čekat. Pořád hrozný přemýšlení, jestli kuli stresu nebo oslabení vůbec očkovat, jeslti kastrovat jeslti vozit na hlídání, jeslti vůbec můžem na dovolenou..... Začali jsme zjištovat o FIP co se dalo a moc nám pomohla jedna paní chovatelka ze severu republiky. Vysvětlila nám, jak to může chodit a že to zatím nemáme vzdávat. Poprvé od ní jsem slyšela o tzv. metodě PCR, kde se z krve zjištuje přímo genetická informace o čisté FIP a ne zjištování všeobecných coronavirů. Náš veterinář v Praze o tom nic nevěděl a tak jsme na doporučení jeli za veterinářem té zmíněné chovatelky. Oboum holčičkám vzal krev a nechal jí poslat do Německa na zmiňovanou metodu PCR. Po měsíci volal, že má výsledky. Hádejte jak jsme dopadli? No, jsem nejšťastnější člověk na světě - testy byly negativní.
Moc Vám, kdo máte podobné problémy přeji hodně sil a ještě víc vašim miláčkům... Wink
Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2006 14:55:07
Odpovědět s citátem

Tak jsem si přečetla všechny příspěvky v této diskuzi. Bohužel mám doma stejný případ jako Marcelka. Máme doma kocourka (7 měsíců) a byli jsme s ním u doktora. Nechali jsme mu udělat testy na Leukémii a na FIP. Výsledky leukémie jsme věděli hned - negativní, ale FIP nám volali až za dva dny a bohužel je pozitivní. Je to týden. Také jsem si přečetla kde jsem co našla a poté se přestala stresovat, aby to ze mě Toby nevycítil. Pan doktor nám doporučil ještě jedny krevní testy, které ukáží jak moc protilátek v sobě kocourek má. A navíc říkal, že očkovat určitě. Tak doufám, že dopadneme stejně dobře jako Marcelka a naše další testy budou negativní. Chtěli jsme si totiž pořídit k Tobymu ještě kamarádku, aby nebyl sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: způsob očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 13:49:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ještě jsem se chtěla zeptat, slyšela jsem, že očkování proti FIP je formou kapání do nosu. Je to pravda? A taky, že tu očkovací látku může kocour hned vykýchnout a je po očkování... A ještě, že to očkování má jen 40% úspěšnost. Jsem z toho trochu na vážkách, zda tedy očkovat či ne. Poradíte mi někdo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: způsob očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 14:58:08
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
... A taky, že tu očkovací látku může kocour hned vykýchnout a je po očkování... A ještě, že to očkování má jen 40% úspěšnost. Jsem z toho trochu na vážkách, zda tedy očkovat či ne. Poradíte mi někdo?


Ivanko, trefila jste hřebíček na hlavičku ... když si přečtete svůj příspěvek, tak jste si zároveň odpověděla ... tím, že se vakcína dává formou "střiku" do čumáčku, dojde v některých případech ke kýchnutí, čímž se snižuje úspěšnost vakcinace ...

Nicméně osobně, co jsem tak o FIPce četla, nemyslím, že by vakcinace byla vyloženě nutná .... pokud by kočičí populace byla až tak moc FIPkou zamořena, kdyby byla FIPka tak lehce přenositelná, myslím, že tím "byl vyřešen" (řečeno v nadsázce) problém velkého množství volně žijících koček.

Můj osobní názor je na FIP kočku, která žije v bytě, nemá přístup ven, nepřichází do styku s venkovními kočkami - neočkovat .....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Toby a FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2006 9:05:43
Odpovědět s citátem

on ale náš Toby s námi bude jezdit o víkendech na chatu, takže styk s dalšími kočkami asi mít bude. Sice bude vykastrovaný, ale co já vím, kde a s kým se bude toulat Confused No a navíc podle testů na FIP má v sobě protilátky. Teď nás čeká ještě jeden krevní test, kdy se bude zjišťovat kolik v sobě má těch protilátek.
Je to útulkový kocourek, máme ho od 2 měsíců a teď je mu 7,5 měsíců. Tak právě shromažďuji informace, abych věděla na čem jsme a jak dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Toby a FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2006 9:18:34
Odpovědět s citátem

Rozumné asi opravdu bude vyčkat finálních výsledků testu ... odpověď, zda naočkovat, či ne (podle výsledků) by vám měl říct veterinář ... nicméně s vědomím toho, že bude Toby chodit na chatě ven mezi venkovní čičiny obracím tím pádem svůj názor a jsem pro naočkování toho, co se naočkovat dá ... jistota je jistota ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2006 9:50:15
Odpovědět s citátem

Právě před týdnem nám umřel půlroční kocourek na FIP. Stále jsem se z toho nevzpamatovala, bylo to strašné. Snažila jsem se o této nemoci dozvědět co nejvíc a výsledkem byla spousta někdy i protichůdných informací. Pravda je taková, že ani veterinární odborníci prostě o této nemoci s jistotou mnoho neví. Nevím, co zodpovědně poradit, ale dočetla jsem se také takový názor (od veterináře - homeopata), že očkování je velkou zátěží pro imunitní systém a že žádná kočka s chronickou virovou chorobou (FIV, FeLV, FIP) by se neměla nikdy očkovat. Uváděl dokonce případ, že se často setkává s propuknutím FIP několik týdnů po očkování proti FeLV. Obávám se, že totéž byl i náš případ. Neznamená to, že sama vakcína způsobí nemoc, ale že kocourek už virus v sobě měl a jakmile mu byla naočkována další choroba, imunitní systém už se s tím nedokázal vypořádat a původní nemoc propukla naplno. Jinak je prý možné, aby kočka s pozitivním testem na FIP (což, jak už tady bylo řečeno, ještě neznamená pozitivní diagnózu) žila mnoho měsíců či let a nemoc se nijak neprojevila (dokud právě nedojde k oslabení organismu). Někdy jsou také následující testy negativní, jak už zde bylo napsáno.
Nakonec se budete muset rozhodnout sama, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Až se budete radit s veterinářem, mějte na paměti, že co veterinář, to názor a pokud můžete, zkuste to zkonzultovat ještě s dalšími.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2006 17:52:25
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Nevím, co zodpovědně poradit, ale dočetla jsem se také takový názor (od veterináře - homeopata), že očkování je velkou zátěží pro imunitní systém a že žádná kočka s chronickou virovou chorobou (FIV, FeLV, FIP) by se neměla nikdy očkovat. Uváděl dokonce případ, že se často setkává s propuknutím FIP několik týdnů po očkování proti FeLV. Obávám se, že totéž byl i náš případ. Neznamená to, že sama vakcína způsobí nemoc, ale že kocourek už virus v sobě měl a jakmile mu byla naočkována další choroba, imunitní systém už se s tím nedokázal vypořádat a původní nemoc propukla naplno.


No, on Toby už oslabení organizmu měl - to když měl těsně před testy (cca 14 dní) tasemnici. To pak asi týden po odčervení přestal skoro jíst a pít, byl takový apatický a pořád polehával. Tak to jsme měli velký strach zvlášť, když nám pak pan doktor sdělil, že podle testů v sobě má protilátky. Ale od očkování proti leukémii, které proběhlo společně s testy na FIP, je už Toby zase zdravý jako řípa. Papá, hraje si, zlobí - prostě miláček. Paní doktorka nám říkala, že ty příznaky mohl mít i kvůli té tasemnici, takže snad bude v pořádku. Stále si namlouvám, že ty testy byly pozitivní právě třeba proto, že měl zrovna problém s tou tasemnicí a příště že už bude v pořádku Confused Ale to je asi marná naděje. Crying or Very sad
No, uvidíme - určitě vám napíšu, jak ty testy dopadly Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2006 18:12:06
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Stále si namlouvám, že ty testy byly pozitivní právě třeba proto, že měl zrovna problém s tou tasemnicí a příště že už bude v pořádku Confused Ale to je asi marná naděje. Crying or Very sad
No, uvidíme - určitě vám napíšu, jak ty testy dopadly Very Happy


No pokud jste testovali FIP pouze napřítomnost coronavirů (test na veterině) nikoliv na výši titru protilátek (tedy ten složitější a přesnější test) je i možné, že opravdu to způsobila ta tasemnice - coronaviry se objevují v těle i při obyčejném průjmu ... FIPka je vlastně "zmutovaný" coronavirus ...
Píšu jen, co jsem ohledně FIPky sama načetla ... a tím, jak jsou někdy informace rozdílné, nevydávám tohle za "univerzální pravdu", ale jen za jednu z možností, jak "přečíst výsledky testu".
Každopádně směrodatné budou další výsledky ... nemá smysl dělat předčasné závěry ... navíc, FIPka je tak divné onemocnění, že vlastně nic není úplně jasné Confused

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2006 17:36:14
Odpovědět s citátem

tak jsme si nechali u Tobyho udělat i kvantifikaci koronavirů (nebo jak se těm prevítům nadává) a vet nám sdělil, že je to na hranici a že neví. Asi ho zabiju Twisted Evil Takže příští týden si s ním jdeme promluvit naživo, abychom se toho dozvěděli víc, než do telefonu.
Nicméně jde o to, že Toby se doma nudí a my mu chtěli pořídit malou kočičku - kamarádku. Ale vet říkal, že by musela přijít už naočkovaná a to bychom jí museli mít v karanténě (což nevlastníme - ani u známých) a navíc bychom přišli o ten její úžasný batolecí věk Sad
Jsem strašně smutná a potřebovala jsem se vypovídat.
Existuje ještě nějaký jiný test, který bychom mohli udělat? A co případné Tobyho očkování proti FIP? Vet říkal, že v žádném případě..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2006 19:44:00
Odpovědět s citátem

Můj názor je, abyste si od veta zjistili výši titru protilátek a zkonzultujte to ještě s jiným veterinářem, nebo nechte udělat ještě jedny testy.
Nicméně nemyslím, že by Toby asi měl FIPku, jak jsem psala už výše, je ohledně FIPky několik různorodých názorů a přístupů.
Možná je to risk, ale asi bych si na vašem místě druhou čičinu pořídila ... jsou lidé, kteří nemají o leukozách, fipkách atd. ani páru, mají dvě a vícero spokojených koček. My jsme to taky tak udělali ... nejdřív jsme chtěli všechno testovat atd., prvního jsme měli Maxíše, ale nakonec jsme do toho "praštili", přinesli si Rubku a všechno je OK ('tuk ťuk ťuk)!
Když jsme si brali naší Rubyšku z útulku, paní nám říkala, že kdyby FIPka byla tak strašně rozšířená, jak se s ní "straší", byl by vyřešený problém s nadpočetnou venkovní kočičí populací.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: FIP testy
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2006 10:11:23
Odpovědět s citátem

Tak to je výborná zpráva - my už jsme s přítelem propadali trudomyslnosti, protože jsme si kamarádku pro Tobyho moc přáli. K vetovi si pro přesné výsledky chceme jít určitě. Díky za naději .o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcela.roscheova



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 15

Předmět: Kolik stojí očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 14:03:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den, o očkování FIP jsem už psala někam sem Smile ale ještě mě napadlo - víte někdo, kolik vlastně stojí očkování proti FIP, nebo je-li možné kocourka jen nechat testovat (a za kolik Smile) a v případě že bude negativní neočkovat??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 15:38:29
Odpovědět s citátem

Včera jsme byly se Suzi na přeočkování a platily jsme 630 Kč. Byla v tom i zběžná prohlídka před očkováním. S testem to je myslím cca za osmičku. Ale ceny jsou asi vet od veta různý - si myslím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Simírek
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2006 6:27:56
Odpovědět s citátem

Jako za osm tisíc??? Tak to je celkem síla. Smile Právě ty testy asi musí předcházet předd vakcinací, že jo? Chtěla jsem nechat takto vyšetřit naší novou venkovní kočičku Lízinku, ale vidím to bledě... Embarassed
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top