Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pozor na chlamydie - vypadají nenápadně!

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Pozor na chlamydie - vypadají nenápadně!
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 16:25:21
Odpovědět s citátem

Zdravím všechno kočkomily,
chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost.Někdy v začátcích listopadu jsme si u své kočičky( s PP,aby někdo nezačal že kočky bez PP jsou nemocné) všimli červeného očíčka.Den jsme čekali co bude,jestli to není aktuální podráždění(něco spadlého do oka atd),když se to nezlepšilo,jeli jsme k veterináři.Měl tam zastupující mladou dr.,která oko prohlédla,docela podrobně,řekla že tam zánět není a dala nám kapky GARASONE(antibiotikum).Kapali jsme týden,zlepšilo se.
Po měsíci to tady ale bylo znova,tak jsme léčili Garasonem čtyři dni a pak to přelezlo do druhého oka-červené,povytažené třetí víčko.
Mazali jsme k vetovi,už tam byl ten náš,udělal jí stěry na bakteriologii,nakapal nějakou barevnou vodičku a pak prohlížel.Řekl že asi zánět,že uvidíme podle té bakterky a dal nám ATB v tabletkách-Ronaxan.
Dneska jsme tam byli,bakterka ČISTÁ,to znamená že je to virové a s největší pravděpodobností chlamydie.Dal nám na dobrání ještě na 8 dní Ronaxan.

Mazlina žije doma,na výstavě nebyla,s jinejma kočkama do styku nepřišla-prý to můžeme odkudkoli přinést,na botech atd.


Nenechte se při červeném oku odbýt a chtějte rovnou stěry,ať vyloučíte zánět.My už to mohli mít za sebou v tom listopadu,zase jsme o něco chytřejší a po Novém roce půjdeme očkovat chlamydie a rovnou při tom uděláme testy FeLV a naočkujeme taky,i když mazlina chovná nebude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 23:13:33
Odpovědět s citátem

Ano, chlamydie jsou mrchy a dají se chytit opravdu snadno - a pozor, jsou přenosné na lidi!! V Brně v Sevaronu dělají testy ze stěrů přímo na chlamydie, takže nemusíte čekat při podezření na bakterku a pak léčit snad chlamydie, ale víte, na čem jste. S úspěchem se krom Ronaxanu také používá i Chlamydil, je to sice "jen potravinový doplněk" z bylin, ale jak humánní lékaři, tak sami postižení a i vetové s ním mají velmi dobré zkušenosti, poněvadž působí antibakteriálně a také jako antivirotikum, o což v tomhle případě hlavně jde.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 0:20:57
Odpovědět s citátem

Tak jsem radši volala vetovi a ten mi řekl,že se přenosu bát nemusíme...?Nevím,chodíme k němu x let,neměla jsem jediný důvod mu nevěřit,navíc je to fakt super člověk s přístupem ke zvířatům..nevíte někdo víc?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 1:00:27
Odpovědět s citátem

http://chlamydie.info/node/4419
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 10:03:54
Odpovědět s citátem

Pro více informací doporučím i toto vlákno:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2964
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 10:15:42
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Tak jsem radši volala vetovi a ten mi řekl,že se přenosu bát nemusíme...?Nevím,chodíme k němu x let,neměla jsem jediný důvod mu nevěřit,navíc je to fakt super člověk s přístupem ke zvířatům..nevíte někdo víc?


Chlamydophila felis, původce chlamydiových infekcí u koček se řadí mezi zoonózy, takže pokud ji máte diagnostikovanou u koček, tak přenos možný je!

DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 12:52:03
Odpovědět s citátem

No takhle-my nemáme přímo test na chlamydie(PCR atd.),ale měla červené oko,pak to přelezlo do druhého a bakterka byla negativní.Z čehož ve usoudil,že je to virové a mohly by to být chlamydie.Ještě máme na osm dní Ronaxan.
Já nevím,když to není 100% prokázané,dá se nějak udělat test spešl na chlamydie ještě teď,aby se zjistilo jestli to fakt jsou ony nebo ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 17:12:48
Odpovědět s citátem

Po Ronaxanu už to nemusí být průkazné, víc by Vám k tomu řekla Angelika, test by se měl udělat před nasazením léků.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Ach jo.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 12:29:30
Odpovědět s citátem

Kocour měl podobné pžíznaky - červené oko, pak i druhé, k tomu spousta hnisu. Kapali jsme Maxitrol, nezabral, pak Garasone, k tomu dvoje ATB - po prvních se to vrátilo. Měl ale i nález na plicích. Kapénky z něj lítaly do dálky. Pořád to ještě není úplně dobrý. K tomu máme mimino. Vet odmítl dělat testy, i když jsme je žádali. Radši mu zavolám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Ach jo.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 12:36:36
Odpovědět s citátem

Zuzka Andělová napsal:
Kocour měl podobné pžíznaky - červené oko, pak i druhé, k tomu spousta hnisu. Kapali jsme Maxitrol, nezabral, pak Garasone, k tomu dvoje ATB - po prvních se to vrátilo. Měl ale i nález na plicích. Kapénky z něj lítaly do dálky. Pořád to ještě není úplně dobrý. K tomu máme mimino. Vet odmítl dělat testy, i když jsme je žádali. Radši mu zavolám.

Teda pokud by mi mnou placený vet odmít udělat mnou požadované a placené testy, tak už by mě tam neviděl!!! Pokud i nadále bude odmítat, změňte veta, protože tohle tedy není dobrý vet - obzvláště, máte-li mimino ....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: nojo.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 12:49:34
Odpovědět s citátem

Mám něm trochu pochybnosti, zvlášť od doby, co jsme k němu přivezli nové půlroční kotě a varovala jsem ho, že nemá rádo lidi a možná ho poškrábe. On se kočičku snad bál vyndat z přepravky. Nakonec jsem ji musela vytáhnout sama a držet ji. Naštěstí se bála a ani se nehnula.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ach jo.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 15:43:50
Odpovědět s citátem

Zuzka Andělová napsal:
Vet odmítl dělat testy, i když jsme je žádali. Radši mu zavolám.


Změnit veterináře. Cokoliv dále protahovat se současným je ztráta času. K vetovi musíte mít důvěru a vet Vás nesmí odbýt. Prvním krokem k úspěšné léčbě je schopný veterinář.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 15:38:11
Odpovědět s citátem

Mně by zajímalo, když se někomu v chovu objeví chlamidie a má třeba 10koček, to musí přeléčit Ronaxanem všechny?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 22:19:01
Odpovědět s citátem

emilly napsal:
Mně by zajímalo, když se někomu v chovu objeví chlamidie a má třeba 10koček, to musí přeléčit Ronaxanem všechny?


Chce-li být zodpovědný, tak ano.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 23:38:12
Odpovědět s citátem

Chce-li být zodpovědný, tak ano.[/quote

To se mi moc nezdá. Vyčetla jsem, že to není zrovna super lék.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 14:42:27
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Chce-li být zodpovědný, tak ano.


Já si myslím že nemusí, ale pak musí všechny kočky otestovat, ty pozitivně testované oddělit od zdravých a začít je léčit a po čase opět všechny otestovat, ještě předtím než se dají zase dohromady Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 15:00:41
Odpovědět s citátem

Kdyz ma kocka chlamydie, tak ma vzdy priznaky, ze?
Ja jen ze jsem ted mela nejakou virozu a jeden den bum - v jednom oku zanet spojivek, tekl mi z nej hnis, na pohotovosti mi dali antibioticke kapky a mast.. Jako je to celkem ok uz, jen me napadlo, zda sem to nechytla od cicin. Obe maji oci ok, koukala jsem jim i na spojivkovy vak - normalne ruzovy, netece jim z oci nic.
Jenze ten den, kdy se mi to spustilo, jsme usnuli vsechny tri na posteli a jedna cicina mi lezela natesno na obliceji..
Tak jeste nez zacnu plasit u ocare...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top