Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

chování po kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
zuzka.p



Založen: 07.01.2010
Příspěvky: 3

Předmět: chování po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 19:42:36
Odpovědět s citátem

Prosila bych všechny moc o jakoukoli radu. Mám doma 2 kocourky jeden má 2 roky druhý 1 rok .ten starší je kastrovaný. Do tohoto pondělka to byli největší miláčci na světě. Nikdy nevytáhli ani drápky.V pondělí jsem byla na kastraci toho mladšího a nastalo u nás doslova peklo. Jeden na druhého syčí,vrčí dneska se dokonce poprali,ale natvrdo až chlupy lítaly.Jsem z toho nešťastná. Myslela jsem si že to bude ustávat,že ten menší je ještě bolavý tak nechce kontakt,ale je to pořád stejné .Přece je nemůžu držet pořád odděleně.A navíc ten starší ani moc nejí a nepije jak je vystresovaný. Prosím poraďte cokoliv jen ať se to zlepší.
Díky moc Zuzka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 20:05:55
Odpovědět s citátem

Tipovala bych to na změnu hiearchie ve smečce-mladší kocour byl nekastrovaným ,,pánem" v domácnosti a teď šup-je na tom stejně jako starší kocour.Osobně bych je nedržela od sebe,nadělá to víc škody jak užitku.Zkusila bych je mít normálně u sebe a nechat je,ať si ujasní,kdo je tady pánem,zasahujte jenom v případě že by to šlo opravdu do krve.Staršímu kocourovi dejte na jídlo a pití klid-vemte ho třeba do jedné místnosti a zavřete se tam s ním,čekejte,dokud se nenají...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: chování po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 20:57:01
Odpovědět s citátem

zuzka.p napsal:
Prosila bych všechny moc o jakoukoli radu. Mám doma 2 kocourky jeden má 2 roky druhý 1 rok .ten starší je kastrovaný. Do tohoto pondělka to byli největší miláčci na světě. Nikdy nevytáhli ani drápky.V pondělí jsem byla na kastraci toho mladšího a nastalo u nás doslova peklo. Jeden na druhého syčí,vrčí dneska se dokonce poprali,ale natvrdo až chlupy lítaly.Jsem z toho nešťastná. Myslela jsem si že to bude ustávat,že ten menší je ještě bolavý tak nechce kontakt,ale je to pořád stejné .Přece je nemůžu držet pořád odděleně.A navíc ten starší ani moc nejí a nepije jak je vystresovaný. Prosím poraďte cokoliv jen ať se to zlepší.
Díky moc Zuzka


Když jsem nechala vykastrovat Matěje,tak Barunka se chovala stejně.Její agresivní chování vůči němu trvalo asi 3-4dny.Pokud se k ní přiblížil tak na něj vrčela syčela,sice ho nenapadala,ale utíkala od něj.Mám za to,že to bylo způsobeno jiným zápachem,který způsobila desinfekce,léky.Matěj byl z veteriny načichlý a pro Barunku to bylo neznámé.Po několika dnech se její chování vůči Matějovi srovnalo a vrátilo se do normálu.Počkejte pár dnů,snad se to také srovná.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: chování po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 20:57:38
Odpovědět s citátem

Navíc po návštěvě veteriny může kocoure "smrdět" trochu jinak a druhý kocour ho bere jako neznámého vetřelce. Párkrát to tu ve foru i zaznělo, takže i to může být na vině. Snad se to během pár dní zklidní.
Ten mladší snad už moc bolavý není, ono jim se ta ranka hojí relativně rychle a do dvou dnů už na kocourcích není moc poznat, že byli na operaci.

Držím palce!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 0:03:56
Odpovědět s citátem

Mám kastráty tři a všichni do jednoho si tím prošli. Největší kámoši, a když jsem je přinesla z veteriny, kocour, kterého se to netýkalo, syčel, vrčel, prskal-choval se jako k cizímu vetřelci. Trvalo to 2 dny-holt musí z něho vyvanout ten pach doktořiny a nedobrých věcí-kočka to cítí a nelíbí se jí to. Navíc se čerstvě vykastrovaný chová najednou nějak divně, jinak, jinak je cítit-smrdí veterinou. Bude to dobrý, uvidíte.

Já je ani neoddělovala, jen jsem dohlížela, aby čerstvého kastráta jiný nenapadl, což se u nás ani jednou nestalo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zuzka.p



Založen: 07.01.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 18:39:40
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za povzbuzení a za rady.Děsí mě,že to u nás doma vypadá pořád stejně a to už je 5 den.Pořád je hlídám a na noc raději zavírám. Včera se poprali jak už jsem psala a chudák Dalvin to je ten starší to odnesl šrámem na hlavě. To fakt je síla jak ten menší Max je utočný.Přitom je to briťák a ragdoll tak mírné a klidné povahy nikdy ani na sebe ani na mě nevytáhli ani drápek a toto dělají. Budu doufat jak píšete,že to fakt přejde.
Díky moc Zuzka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 22:42:45
Odpovědět s citátem

5 dní...no, ono vyplavování hormonů z těla po kastraci chvíli trvá. Chce to trpělivost a moc do "komunikace " kocourů nezasahovat.Oni si to musí vyřešit sami. Chápu, že vás jejich bitky děsí, i případné šrámy, ale myslím, že si nějak závažně neublíží. Kočičí bitky bývají plné děsuplných efektů, vřískot, oblaka vyškubaných chlupů, ale většinou si doopravdy neublíží. Tohle fakt vypadá na vyjasňování pozic , hierarchii , boj o to, kdo bude šéf a kdo podřízený. A dochází k tomu proto, že ted jsou na tom oba stejně - už ne "samec" a kastrát, ale oba kastráti.

Vysledovala jste, kdo s těmi útoky začíná? A jsou zdánlivě náhlé, bezdůvodné? Nedošlo u vás, kromě kastrace, ještě k jiné změně?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Larissa



Založen: 29.09.2008
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 20:42:52
Odpovědět s citátem

A nechcete zkusit Bachovu květovou terapii ? Jsou to čistě bylinkové esence, které neutralizují negativní emoce. Moc se o tom neví, nejsem úplný průkopník, ale řešila jsem úspěšně s těmito esencemi agresivitu u nás ve směčce doma. Pokud budete chtít, napište mi na Placha15@seznam.cz.

zuzka.p napsal:
Děkuji všem za povzbuzení a za rady.Děsí mě,že to u nás doma vypadá pořád stejně a to už je 5 den.Pořád je hlídám a na noc raději zavírám. Včera se poprali jak už jsem psala a chudák Dalvin to je ten starší to odnesl šrámem na hlavě. To fakt je síla jak ten menší Max je utočný.Přitom je to briťák a ragdoll tak mírné a klidné povahy nikdy ani na sebe ani na mě nevytáhli ani drápek a toto dělají. Budu doufat jak píšete,že to fakt přejde.
Díky moc Zuzka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zuzka.p



Založen: 07.01.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 16:00:26
Odpovědět s citátem

Situace je si taková. Ten mladší Maxík se vždycky začne plížit k Dalvinovi jako ,že si chce hrát dělal to tak i před tím ,ale jak se přiblíží tak na metr Dalvin začne hrozně syčet a vrčet jde vidět ,že se ho bojí.Pokud Dalvin zůstane stát tak Max odejde
a nic se neděje ,ale když začne utíkat tak Max hned běží za ním a to už je zle. Jinak se u nás žádné změny neudály takže to chování je určitě k vůli té kastraci.
Zdravím všechny Zuzka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top